Pau Dubbelhandse Lokeraar De revelatie te Dendermonde Baasrode V.A. klopt leiders ËS9 Hamme S.K. verliest een puntje Wieze wint van Zandbergen na spannende eerste heli Tennisklub Temse met open tornooi Tenniskriterium der Vlaanderen Tennisklub Beukenhof Aalst kreeg nieuw clubhuis Hogere III tHHHKir.' hbhbhhbi Hogere II Bevordering UAf kW 36 - 29 .6 .1979 - De Voorpost Hamme S.K. heeft tegen Welle met het duo Carnaille-De Saedeleir in grote doen, een puntje laten ontglippen Voor de rust vlotte het niet al te best bij de thuisploeg zodat na een gelijkopgaande strijd de rust bereikt werd met een 7-8 score. Na de rust leek Sportkring dan zijn normale gedaante te hebben aan genomen. In een ruk gaat het naar 12-8, Welle haalt dan zijn puntje binnen (12- 9) en het wordt 14-9 Plots vlot het niet meer bij S.K. Hamme, verschillende spe len worden bij een 40-40 stand verloren en uiteinde lijk is het Welle dat in een ruk de partij uitmaakt. S.K. Hamme telt nu nog 3 punten voorsprong op Moerbeke zodat de strijd nog hard be looft te worden. Buggenhout doet een goede zaak door Opwijk Wringers twee punten te ontfutselen maar Hamme Zogge moet de drie punten te Bever laten. De wedstrijd Denderbelle - Denderleeuw werd een dubbeltje op zijn kant. Een toch wel teleur stellend Denderbelle bleef eens te meer sterk onder de verwachtingen zodat er ge rust werd met een 8-7 stand. Na de rust leek Club-XV het over een an dere boeg te zullen gooien en liep uit tot 11-7. Dit bleek echter maar strovuur want de bezoekers, waarbij De Deyn na dispuut met zijn medespelers bij 4-4 ver vangen werd, gingen in een ruk naar 11-13. Denderbel le, onder impuls van Et. Van Den Abbeel, sloot opnieuw aan (13-13) en het werd zelfs 14-13 maar bij een 40-40 stand keerde De Kin der rechtstreeks over voor de bezoekers. Bij 14-14 dus werd het opnieuw 40-40 en nu leverde Van Den Abbeel buiten. Meteen een nieuwe nederlaag voor Club XV die de laatste weken opvallend onder de verwachtingen blijft. k- Uitslagen Hamme SK - Welle 14-15 Moerbeke - Viane 15-12 Buggenhcut - Opwijk Wringers 15- 9 Opwijk OK - Iddergem 15- 7 Bever - Hamme Zogge 15- 8 Denderbelle - Denderleeuw 14-15 Rangschikking Hamme SK 14 11 3 32 Moerbeke 14 11 4 29 Viane 14 8 6 27 Bever 14 9 5 26 Welle 14 9 5 25 Denderbelle 14 8 6 25 Hamme Zogge 14 6 8 19 Opwijk OK 14 7 7 18 Opwijk Wringers 14 7 7 18 Buggenhout 14 3 11 13 Denderleeuw 14 4 10 11 Iddergem 14 2 12 9 EVA SK Hamme is leider in Hogere III. (c) Wieze slaagde er niet in de drie punten aan de Okto- berhalle te houden maar mag toch tevreden zijn met de overtuigende 15-9 over winning. Inderdaad, voor de rust zag het er lang niet naar uit dat de ploeg van voorzitter O. De Smedt nog met overtui gende cijfers de bezoekers zou kansloos laten. Voor de rust leken beide ploegen sterk aan elkaar gewaagd wat via 5-5 resulteerde in een 7-7 ruststand. Nadat de regenbuien voort waren nam Wieze duideli het kommando in handei Via een uitstekend kerend Pauwels werd het 9-) Zandbergen slaagde er no in een puntje weg te kape bij 11 -9 maar daarna wa het al Wieze wat de klo> sloeg Baasrode Adec ging ms 12-15 een mooie zege ha len te Rebaix en volgt n Wieze op 1 puntje in ht klassement. Uitslagen Tubeke - Buizingen 12-15 Rebaix - Baasrode 12-15 Merchtem - Oeudeghien 15-10 Thieulain - Kokejane 14-15 Wieze - Zandbergen 15- 9 Tamiries - Horrues 15-14 Ottignies - Herne 12-15 Dinant - Naast 15-10 Baasrode V.A. deed een uitstekende zaak met de leiders van Merchtem SV een 15-12 nederlaag toe te dienen. De Baasrodenaars blijven hierdoor nog steeds onverslagen op hun eigen kaatsbaan en aangezien Hamme St, Anna die an dere kopploeg Brussegem twee puntjes ontfutselde en Moorsel Steven zwaar ten onder ging te Baardegem, komt de ploeg van sekreta- ris F. Ciaes nu postvatten op 4 puntjes van de leiders. Het werd een zeer degelijke wedstrijd. Baasrode nam een opvallend goede start en leidde via 4-0 met 6-2. Merchtem. zeer sterk in de opslag, liet echter niet be gaan en naderde tot 7-6, ogenblik waarop, wegens de neergutsende regen, ge rust werd. Na de rust werd er zo mogelijk nog hardnek kiger gestreden door twee uitstekend spelende vijftal len. Bij een 9-8 stand en 40-40 ontstond er zelfs heel wat heibel toen de bezoe kers zich niet konden neer leggen bij een scheidsrech terlijke beslissing. Nu werd er echt gestreden voor elke bal en bij 10-11 kwam Merchtem voor het eerst op voorsprong. Onder impuls van een grootse J.P. Cas- siman ging Baasrode echter de bakens opnieuw verleg gen en via 13-12 kwam men tot 14-12 en een 40-40 stand. Cassiman zette toen de kroon op zijn schitterend werk door de bal meters over te keren. Een schitte rende thuisploeg kon zijn woordje nog meepraten in het titeldebat dat verre van beslecht lijkt. Wie wel een opvallend slechte beurt maakte is Moorsel Steven. Een opval lend groot gebrek aan ver standhouding bij Steven zorgde voor een 0-8 rust stand! Na de rust leek men dan ingezien te hebben dat het zo niet verder kon en via 6-10 werd het uiteindelijk een drie-punten-verlies. Herdersem - Moorsel Wils kracht werd niet gespeeld en het ziet er naar uit dat de thuisploeg een forfait neder laag zal dienen te incasse ren. Zele Durme - Gijzegem werd bij een 7*6 tand ge schorst wegens de slechte staat van het terrein. Uitslagen Baasrode V.A. - Merchtem S.V 15-12 Brussegem - Hamme St. Anna 10-15 Merchtem Balvr - St. Amands 15-12 Zele Durme - Gijzegem (aest) 7- 6 Herdersem - Moorsel Wilskr. nie ge speeld) Puurs - Opdorp 15-13 Moorsel Steven - Baardegem 6-15 Rangschikking Merchtem S.V 17 13 4 37 Brussegem 17 13 4 37 Moorsel Steven 17 13 4 34 Baasrode V.A. 17 13 4 33 Herdersem 16 10 6 29 St. Anna Hamme 17 9 8 27 Zele Durme 16 8 8 23 Puurs 17 7 10 21 Baardegem 17 6 11 21 St. Amands 17 7 10 20 Moorsel Wilskracht >•6 6 10 20 Gijzegem 16 5 11 18 Merchtem B V 17 4 13 16 Opdorp 17 3 14 15 EVA In Temse is het een beetje traditie dat ieder jaar het jaarlijks tornooi toch wel de betere spelers en speelsters naar de stemmige klub trekt. Dat is dit jaar opnieuw zeker het geval. Vanaf vandaag trekken de vrouwen en mannen van de hoogste tenniskategorie tegen mekaar ten strijde in een tornooi dat in totaal 400 deelnemers aan de start kreeg. Op de verscheidene uitslagenborden zijn de namen van de meeste betere spelers terug te vinden. Ook een paar A-spelers lieten zich niet pramen om naar Temse over te wippen. Bij de B-spelers zijn er Jan Willemse, Luc De Vrije, Eric Jottier, Bruncel, De Kacy, de al dan niet gemakkelijke prooi van Chombart. Richer. Claude Male- vcz. Bister en De Saever In de eerste uitslagen noteerden we toch al de uitschakeling bij de mannen II van Cole, Luc Lebeeren winnaar van het tornooi van Bornem, Wim van Beylen. Bij de mannen III leverden de eerste partijen van Gaston De Wilde, Amoury Van Caubergh. winnaar te Dendermondc, en Erwin Eemans van Aalsterse blijkbaar geen te grote moeilijkheden op. De jonge plaatselijke speelster Martine De Caluwé klopte tevens Lovies met 7-6 j 7-5 en zal in eigen huis zeker trachten het beste van zichzelf te geven met een paar opmerkelijke prestaties zoals zij dat ook al een week vroeger in Dendermonde wist te doen. De halve finales en finales vinden tijdens dit weekend plaats. Ingebart Een ganse week was er op de KAVD-tennisbanen te Grembergen weer de typische was het bord in Dender- klasse, speelde meer ge- sfeer van het jaarlijkse open tornooi, dat toch vanwege het publiek een vrij grote monde nu niet overdadig concentreerd en superieur belangstelling kreeg, vooral tijdens de finalewedstrijden van het afgelopen wee- gevuld met veel B-spelers het jonge geweld van Loke- kend. Het was een paar jaar geleden, aldus Frangois De Man, sekretaris en sinds door de konkurrentie van de ren gedecideerd naar 6- jaar en dag de vertrouwde en in het vak vergrijsde letterlijk en figuurlijk tomooien van Gent en BTC 4/6-0 verlies, omdat Be- tornooileider, dat men in Dendermonde de zon had meegekregen, meteen de best Wemmei, Guy nam toch de rnaert gewoon dat pure ten- vervulde voorwaarde om een goede gang van zaken bij het afwerken van 4 katego- gelegenheid te baat om een nistalent heeft, waarmee de rieën met in totaal een 250-tal deelnemers te garanderen. Er werd tot in de avond- paar gevestigde waarden te weinigen in deze sport be- ijke uurtjes bij kunstlicht over en in het net geklopt, out en op de lijn, getennist en grazen te nemen Namen gaafd zijn, al is Mare nu ook gekrasseld, gesakkerd en gejuicht, maar vooral veel zweet gelaten, want over het als Van Hoecke (C15), Eric al 35 en naar hij ons ver algemeen was het warm, ook 's avonds. Er was, gelukkig voor enkelen, het soelaas voor de nederlaag bij de clubbar, of de euforie van 'we zitten d'er nog in' bij het spelen van een droge keel na een overwinning... In de eindronde bij de vrouwen kategorie III kwamen we met Simonne De Wolf en Carla 't Kint van de Lelie Hamme twee ver trouwde namen tegen. Carla speelde haar tweede finale in één week maar ver loor opnieuw. De eindstrijd tussen beide dames bleef veelal beperkt tot baseline spel, waarin het safety first - principe natuurlijk niet van aard was om echt veel spek takel te bieden. De Wolf nam geen enkel risico, re sumeerde feilloos, 't Kint kwam slechts naar het net als dat bij half court gesla- vallend gekruid met netspel en replikerende passersla gen. Het werd een aantrek kelijke finale waarbij het pu bliek geboeid bleef tot de laatste opslag. Bij de mannen III wasA- maury Van Caubergh, on danks zijn huidig C 30- klassement, dé uitschieter Slechts in de eerste ronde stond hij een set toe aan Aalstenaar Robert Mertens om dan achteraf jan en al leman, inklusief Herman Van Acker, in 2 sets naar huis te spelen. Dat is toch wel vermeldenswaard want Van Acker van Reinaert Lo- met 6-3/6-2 cijfers in het ver lies speelde. Wat gezegd echter van de opwaartse trend in de prestatiecurve van de jonge Lokerse be lofte Guy De Pauw bij de mannen kategorie II? Op de baseline staat De Pauw met zijn typische tweehandse slagen op meer dan sterke benen. Al Van der Noot (B 4/6) en last klaarde, van plan het vanaf but not least Frank Verzele volgend seizoen beduidend (B 2/6), behoren ongetwij- kalmer aan te gaan doen. feld bij het betere tennis in Tot slot moeten we toch nog deze kontreien. De Pauw even zeggen dat de premie won, op uitzondering van voor de meest ongelukkige Van Hoecke, steeds in 2 speler in dit geslaagd sets en kwam zowaar in fi- KAVD-tornooi ontegen- nale tegen ene Marc, Coco sprekelijk aan Luc Lebeer Bernaert, waartegen hij in toekomt. Die stond na een de eerste set zelfs op een 6-1 winst in de eerste set 4-2 voorsprong geraakte, met 40-15 bij een 5-2 stand matchballen, tot overmaat Dan vond Bernaert op- in de kwartfinale tegen de van ramp de tweede set met nieuw, steeds weer. het Spanjaard Tejedoor in het 5-7 en ook de derde met duiveltje van zijn sterkere voordeel en verloor 2 dezelfde cijfers! We kunnen Technische resultaten tornooi KAV Dendermonde Vrouwen III Halve finales Simonne De Wolf klopt Martine De Caluwé (Temse) met 6-2/6-2 Carla 't Kint klopt De Meersman met 4-6/6-2/6-0 Finale S. De We# (Denderleeuw) klopt C. 'I Kint (De Lelie Hamme) met 7-5/6-2 Mannen IV Halve finales Mare De Meester klopt Marc Janssens (KAVD) met 6-3/6-0 JP Christaens klopt Verbraekel (Aalst) met 6-4/6-2 Finale M. De Meester klopt J-P Christaens (Zele) met 7-5/6-3 Mannen III Halve finales Amaury Van Caubergh klopt Patrick Bellon (Aalst) met 6-4/6-2 Ludo'Van Achter (Zottegem) klopt Paul Gurdal (Woluwe) mei 5-7/6-1/6-3 Finale A. Van Caubergh klopt L. Van Achter met 6-3/6-2 Mannen II Halve finales Mare Bernaert (Indiana) klopt Frederico Tejedor 6-1/6-4 Guy De Pauw (Lokeren) klopt Frank Verzele (Indiana) met 6^/6-2 Finale M. Bernaert klopt G De Pauw met 6-4/6-0. ons nauwelijks voorstellen dat dergelijke welke demonen en andere een feit werd... beren Luc moet hebben verwenst op het moment nederlaag Ingebart gen ballen nodig was en ver- keren is echt wel op dreef, loor gewoon omdat zij iets speelt een uitstekend sei- meer fouten maakte in een zoen en zorgde bij de riian- overigens evenwichtige nen II ook al voor spektakel strijd. Vermeldenswaard bij in 3 sets, met verlies welis- dë vrouwen. zeg maar meis- waar tegen Verpoort, die jes, is de prestatie van de achteraf slechts in weer 3 14-jarige Leslie De Koek, sets het onderspit delfde te- die toch wel een opmerke- gen Frank Verzele, goed lijke strijd in 3 sets won van voor een finaleplaats in C30 Anita Boel met 3-6 6-3 Erembodegem een week 6-4 en pas plooide in 1/8ste vroeger, In een winderige finale. Bij de mannen kate- halve finale toonde Van gorie IV deed de Buggen- Caubergh zich superieur houtenaar Mare De Meester tegenover Patrick Bellon zijn naam alle eer aan. Hij met een 6-4/6-2 winst en wandelde met sprekend ging in de andere halve gemak naar de finale zon- eindstrijd PafifGurdal fysiek der één enkele set prijs te ten onder in de derde set geven De eindstrijd tussen tegenover de linkse Ludo hem en Jean-Pierre Chris- Van Achter van Zottegem tiaens van Zele werd een met 5-7 6-1 6-3. In de erg betwiste match met finale maakte Ludo zoveel Open tennis, natuurlijk aan- fouten dat hij zich vrij vlug Tennisklub Beukenhof vierde tijdens het afgelopen weekend feest. Al was het oorspronkelijk voorzien dat het stemmige nieuwe chalet definitief zou klaarkomen tegen de opening van het overigens inmiddels geslaagde open tornooi in het begin van juni, moest met de heildronk worden gewacht tot verleden week. Men heeft echter bij het Stadsbestuur van Aalst toch nog een degelijke inspanning geleverd om het nieuwe clubhuis nog tijdens het volle seizoen klaar te krijgen. Het wordt in het Aalsterse Beukenhof ongetwijfeld een nog meer gezellige tennisboel met dit nieuwe, prachtig afgewerkte chalet. (bc) 0e nieuwe gebouwen van de tennisclub. (Hugo) Na de inhuldiging volgde er gewoontegetrouw een receptie. (Hugo)

De Voorpost | 1979 | | pagina 36