aal/to§@ ffl h?<m* EIGENAARS BERGEMEERSEN NIET AKKOORD MET ONTEIGENINGSBEDRAG Startavond voor eigentijdse 11-11-11-aktie op 13 september OKTOBER FEESTEN STARTEN NU TE AALST MINISTER GALLE VERDEDIGT DE FALUINTJES Ook dag van Groot-Aalst 'De Voorpost - 29.6.1979 - 5 'Sinds de moeilijkheden rond de realisatie van het De tegenstanders haalden onteigeningsplan voor de uitbreiding van het industrieter- hierbij het voorbeeld aan van rein Wijngaardveld, schijnt het blijkbaar traditie te worden de Bergemeersen waar 25 van het huidig stadsbestuur om info-avonden te organiseren jaar geleden reeds percelen metde te onteigen eigenaars. onteigend werden aan 6.000 Op woensdag 13 juni 1979 had aldus een nieuwe info-avond fr. per are. Nu biedt men plaats, die georganiseerd werd door schepen De Maght, 8.000 fr. per are, wat men waarbij iedereen zijn bezwaren tegen de ingediende plannen dan ook een spotprijs vond, lijkte dat men met het projekt van het bejaardente huis Ten Rozen niet kan starten zolang men geen eigenaar is van de gronden waarop het gebouw en de toegangswegen dienen te komen. Zij verwachtte trou wens dat alle onteigeningen eind 1979 zullen beëindigd rekening houdend met het feit dat de kinderen van de onteigenden elders dure bouwgrond dienen te zoeken. Men stipte ook aan dat de stad Aalst op andere plaatsen 25.000 fr. gaf voor onteigende landbouwgrond. Een interpellant zei zelfs dat vijftien jaar geleden een schattingsverslag opgemaakt werd en dat men nog altijd kon aan bod brengen. De voornaamste bezwaren tegen het onteigeningsplan Bergemeersen. dat op dit ogenblik in openbaar onder zoek is. betrof de prijs die voor de te onteigenen perce len aangeboden wordt. Op dit ogenblik dient de stad Aalst nog een 32-tal inne mingen met een totale op- pervlükte van ongeveer 7 Ha zijn. waarna binnen twee jaar de"zëlfdë prijs ha'ntee». 02 a te regelen. De voor- met de bouw van het tehuis - - naamste slachtoffers worden kan begonnen worden. de gebroeders Permentier, De klachten van de getroffen J hopboeren, die nog zowat 22 eigenaars betrof vooral de innemingen met een geza- prijs, die door het komitee menlijke oppervlakte van 4 van aankoop voorgesteld Ha 42 a in bezit of in gebruik wordt. Men stelde zelfs de hebben. vraag of het Komitee mis- In de direkte omgeving wordt schien de grondprijzen in (op dit ogenblik door de stad Aalst niet kent. Men vond het tweede stedelijk zwem- dat slechts spotprijzen en bad gebouwd aan de Ael- vooroorlogse prijzen gegeven brechtlaan op gronden, die werden, want het komitee vroeger reeds aangekocht biedt slechts 8.000 fr. per are Iwerden. De hoogdringend- aan daar waar gronden aan heid waarmee nu de verdere de andere zijde van de onteigeningen dienen uitge- voormalige spoorlijn Aalst- voerd te worden is een gevolg Opwijk onlangs voor meer van het projekt van de v.z.w. dan 100.000 fr. per are van de Ten Rozen, die hier een hand gedaan werden, bejaardentehuis wenst op te In haar antwoord stelde richten. Over dit projekt Schepen De Maght dat in hadden wij het hier enkele '955 het Komitee voor Aan maanden geleden in een koop aangeduid werd, en dat aparte bijdrage. De bedoe- deze opdracht nu voltooid ling is dat het stadsbestuur was. Volgens haar kende dit de grond aankoopt, deze met Komitee de zaak door en een recht van opstal aan de door. en hanteerde zij gang- v.z.w. ten Rozen overmaakt, bare prijzen. Dit lokte na- aarop deze vereniging, tuurlijk protest uit bij de onteigenden, daar deze stel den dat het Komitee geen vergelijkingspunten heeft om een prijs te bepalen, van gronden, waarop gedurende 20 jaar een zware hypotheek van onteigening op rustte. Hierdoor werden trouwens geen gronden doorverkocht. waarvan Schepen De Bis schop op dit ogenblik voor zitter is. terwijl ook burge meester D'haeseleer en sche pen Jan De Neve beheerders zijn. tot de bouw van een nieuw, bejaardentehuis van i zowat 90 bedden. Schepen De Maght verduide- De Schepen wenste echter niet te twijfelen aan de kompetentie van beëdigde personen en stelde dat het stadbestuur onwetend is over de normen door het Komitee van Aankoop gehanteerd. Op de vraag van welke datum het schattingsverslag dateert gaf zij geen ant woord. evenmin als op de preciese vraag van het aan wezige gemeenteraadslid Raymond Uyttersprot naar de richtingsprijs van de stad en of die boven of onder de prijs van het schattingsver slag lag. De Schepen verwees naar de zelfstandigheid van het Ko mitee voor Aankoop en stelde dat het precies de bedoeling van de avond was om opmerkingen geformu leerd te zien. Volgens haar heeft het stads bestuur geen schattingsver slag voor elk van de 32 te onteigenen percelen. Raads lid Uyttersprot vond dit de kar voor de wagen spannen, vermits de stad eerst over een schattingsverslag moet be schikken vooraleer opdracht tot onderhandelingen te ge ven. Dit werd door de Schepen beaamd, die zei zonodig opdracht te geven aan het Komitee voor Aan koop om zich terug te trekken. Voorde aanwezigen bleef het echter een raadsel op welke basis de prijs van 8.000 fr. per are werd vastgesteld. De Schepen be loofde de aanwezigen wel hen zo vlug mogelijk in kennis te stellen van de vergelijkings punten. Landbouwer Parmentier maakte daarop zijn beklag dat de te onteigen gronden voor hem een bestaansmid del zijn. Volgens Mevrouw De Maght had de stad hem een voorstel gedaan om de gronden in fasen te verlaten, dit over een periode van drie oogsten. Maar de boer be weerde dat hij nu al niet meer kon werken, omdat men alle grachten opgevuld heeft, zodat de gronden verzieken. Een andere vraag die gesteld werd was deze af de stad zo maar mag onteigenen voor verenigingen zonder winst oogmerk. Wij onteigenen voor de stad, aldus de Schepen, want de stad blijft eigenaar van de grond en verwerft het nog op te richten gebouw na vijftien jaar. Het aanwezige raadslid An- dré Doorns (PVV) wees erop dat vroegere onteigening in het verleden gebeurden zon der inspraakvergadering, waarop de vraag kwam waar de inspraak dan gelegen was. De Schepen gaf alleszins haar woord dat er nog iets aan te doen.was. «Ik weet nu op welke steen ik moet schoppen» aldus de Schepen. Men beloofde dan nog voor de aanvang van de zomerva kantie een nieuwe inspraak- vergadering te organiseren, waarbij meer gegevens over vergelijkingspunten inzake de grondwaarde zouden aangebracht worden, evenals het voorleggen van de gefor muleerde opmerkingen aan het Komitee tot Aankoop. VEHE Ermee rekening houdend dat de 11-11-11-aktie verle- internationale ekonomische den jaar verre van een meevaller was wil Schepen van orde. Ontwikkelingssamenwerking met een aktief team In dit verband verscheen trachten er dit jaar iets beters van te maken. reeds een basistekst van de Het thema van de aktie zal gedeeltelijk aansluiten bij hand van MarkVandomme- «Het Jaar van het Kind» met als blikvanger in de letter- Ie, een lijvig dokument over lijke zin dan van het woord een beeld van een kind uit de levenskansen van jonge- 3 derde wereld met als slogan «Geef het 'n Kans!», ren in de Derde Wereld, - over de strukturen van on- Het Nationaal Centrum voor nieuwde bezinning over de Ontwikkelingssamenwerking strukturen van het onrecht het N.C.O.S., wil het inder- door middel van drie sleu- idaad veel ruimer zien en het tels tot ontwikkeling: platte- |«Jaar» vooral aangrijpen als landsekonomie, self- ieen invalshoek tot ver- reliance en gekorrigeerde De Wieze-Oktoberfeesten, niet alleen in de streek maar in het hele land en ook internationaal bekend, starten dit jaar te Aalst. Hieromtrent gekontakteerd vond het stadsbestuur het in principe goed. De feestelijkheden zouden star ten met een receptie in het stadhuis van o.a. de delegatie uit München op zaterdag 29 september. In de straten van Aalst, nog te bespreken met het poli- tiekommissariaat, zou een oprocht worden gehou den waarna men zich zou verplaatsen naar Wieze zelf. Gedacht werd ook aan een «Dag van Groot-Aalst» waarop typische muziekmaatschappijen van Aalst en deelgemeenten alsmede andere karakteristieke verenigingen zouden worden uitgenodigd. In Halle C zou dan van 19 tot 21 u een konsert worden gehou den door deze maatschappijen. In elk huis van Groot-Aalst zouden in de bus twee inkomkaarten voor de Oktoberfeesten worden gedeponeerd waar aan dan nog gekoppeld een verminderingskaart voor konsumpties. Ook de mensen van de foor zouden voor hun attrakties op die dag werken aan geredu ceerde prijzen. Zo zou men trachten te komen aan meer animatie op de gewone werkdagen. Hetzelfde scenario is voorzien voor een «Dag van Groot Den- dermonde». U verneemt over heel deze festiviteit eerlang meer details. LH derdrukking en de boven genoemde sleutels der op lossing, over de vorming van de jeugd in de Derde Wereld en over onze hou ding daartegenover. «Jongeren in de 3e Wereld zijn immers het kind van de rekening. Zij zijn het die hardst door de onderdruk king worden getroffen. Welke uitwegen zijn voor hen mogelijk? Welke vor ming werkt ontwikkeling in de hand of juist niet?» Deze tekst is een studie tekst en geen aktietekst. Als U deze regels onder ogen krijgt is intussen een aktie- gericht «Aktiedossier» reeds verschenen, te be komen in het Jeugdservice- centrum. Kapellestraat 15 te Aalst. Waarschijnlijk wordt geop teerd, in plaats van de huis - aan - huis - werking, voor verkoop van bvb postkaar ten op drukke verkeers knooppunten. op massale bijeenkomsten als bvb sportmanifestaties. Het NCOS stelde reeds een hele lijst projekten voor, waarbij prioritaire, met be rekening van de vermoede lijke kostprijs. Uit deze projekten die gaan van gemeenschapsontwik keling over vorming van on derwijzers en monitoren, over waterputten, kalkoni- ginningen, proefstations van allerlei slag, over zout- produktie en dorpsontwik keling naar dispensaria, weeshuizen en materniteit e.d.m. gespreid over Afrika, Azië, Latijns-Amerika kan elk komitee een keuze doen en er zich dan optimaal voor inzetten. In dit verband kan worden gemeld dat op zaterdag 6 en op zondag 7 juli te Dron gen een studiedag plaats heeft over kriteria, normen, De Van Wambekekaai is definitief gesloten. Amylum heeft deze straat ook al ingepalmd. Tijdens één der vorige raads zittingen werd de toelating gegeven om een slagboom aan te brengen. Maar van een slagboom werd het een stevige metalen poort. Allemaal niet zo erg op zichzelf, maar waar gaan de internationale vrachtwagens parkeren die 's avonds of tijdens het weekeinde arriveren? Voor privéwo- ningen? Tijdens de jongste perskonferentie beweerde schepen Jan De Neve dat er aan Amylum gevraagd was geen vaten op de Van Wambekekaai te stapelen. We moeten de schepen ontgoochelen. Tientallen groengele vaten zijn er opgeslagen. Terwijl men van stadhuiszijde tracht het stadsbeeld te verfraaien, zorgt Amylum voor een dege lijk industrieel landschap. Ook niet mis, maar niet in een stadscentrum. Het wordt echt moeilijk leefmilieu-minded te zijn en zorg te dragen voor de tewerkstelling. De distriktskommandant van de rijkswacht, dhr. Michiels slaagde in het examen van majoor. Binnen de drie maanden wordt hij kommandant gepromoveerd en in maart 80 ma joor. Hopelijk verlaat hij Aalst niet! Nu de verkeersvrije markt is gerealizeerd, komt de dorpskernvernieuwing van Baardegem en Nieuwerker- ken aan de beurt Burgemeester D'haeseleer verklaarde dat het politiekader onderbezet is. Hij loochende het bericht dat men 200 men sen zou aanwerven. Het stadsbestuur zal agenten aanwer ven naarmate het financieel mogelijk is. Kortelings worden 6 agenten in dienst genomen. Nadien gaat men werk maken van het officierenkorps. Het ligt in de bedoeling het politie korps zo spoedig mogelijk tot 120 man uit te breiden. Terwijl een buschauffeur van de lijn Aalst-Ninove even halt maakte om zijn voertuig te inspekteren slaagde een passagier erin een deel van de ontvangsten te ont vreemden. De bestuurder had vermoedens maar kon de dader niet identificeren. Een paar uurtjes later stapte de verdachte terug de bus op. De dader werd naar de rijks wacht gebracht waar hij de diefstal bekende. De Aalsterse roomhandelaar die waterstofperoxiede aan zijn room toevoegde is in voorlopige vrijheid gesteld. Hij beloofde niet meer te zullen hervallen in zijn gemaakte fouten. Het vandalisme gaat voort Na de cafébazen is het de beurt aan de tomatentelers. Onbekenden trokken het veld in en vernietigden de tomatenteelt Andere beplan tingen lieten ze met rust Is hier een tomatenmaniak aan het werk? Het Vrij Gezondheidscentrum, Langestraat 12 te Aalst stuurt de leerkrachten van het vrij gesubsidieerd onderwijs na een huidproef volgend briefje: «De intradermal tubercu- lineproef, gezet op1979 gaf een negatief/pozitief rezul- taatErg lief van deze mensen, maar ze vergeten de uiteindelijke uitslag mede te delen. In het laatste nummer van Jong Rood wordt een interes sant bezuinigingsvoorstel gedaan inzake verlichting. De hogedruknatriumlampen en de verlichtingspalen kosten heel wat geld. Men stelt zich de vraag waarom om de 25 m zo'n ong. 80.000 fr. kostende paal wordt geplaatst Volgens Jong Rood zou het reeds om de 50 m voldoende zijn. Ook stelt men zich de vraag of de kleine smalle straatjes met zeer weinig verkeer een zelfde «autostra deverlichting» nodig hebben. In het Staatsblad van 20 juni 1979 verschenen 3 KB's die betrekking hebben op de stad Aalst. In het eerst? wordt het KB van 25 mei 1979 vermeld waarbij aan de heer Jan Van Cauter, op zijn verzoek, met ingang van 1 mei 1979 ontslag verleend wordt uit zijn ambt van politiekommissaris van de stad Aalst. Het tweede betreft een KB van 2 april 1979 waarbij de beslissing van de gemeenteraad van 29.11.79 goedge keurd wordt dat de tijdelijke personeelsformatie ten be hoeve van het stedelijk kinderdagverblijf in de gemeente school, Vrijheidsstraat 65, vaststelde. Het laatste KB dat dateert van 17 april 1979 vernietigt de beslissing van de gemeenteraad dd. 29 november 1978 betreffende het pensioen van een zekere heer J.G. Wie goed het bloemenperk op de Grote Markt bekijkt kan hier de verafbeelding zien van de huidige Aalsterse poli tieke toestand. Rondom bevindt zich een groen gras perk, kleur van de CVP-oppozitie. Broederlijk naast el kaar bevinden zich dan gele en rode bloemen, kleuren van VU en BSP. En bovenaan treft men blauwe bloemen aan, de kleur van ons aller PW-burgemeester D'haese leer. Voor het jeugdhuis Kreja schijnt na een onderhoud met het kollege van burgemeester en schepenen voorlopig een oplossing uit de bus gekomen te zijn. De niet-betaalde elektriciteitsrekeningen en het achterstallige huishuurgeld zouden op lange termijn dienen afgedragen te worden i.p.v. onmiddellijk. De nog uit te voeren werken zullen aanvangen na de vakantieperiode, dus einde juü-begin au gustus. Men stelt een termijn voorop van ongeveer 4 maanden om de werkzaamheden vlot te laten verlopen. Hierna zal door het Stadsbestuur een nieuw kontrakt wor den opgemaakt. Ten hoogste 50% van de reële huurwaar den zal gevraagd worden. visie en technische aspek- ten van deze diverse projek ten. Aalst wil dan ook een ste vige stuurgroep oprichten met o.a een wijkverant- woordelijke voor elk van de vier sektoren van Klein- Aalst en één afgevaardigde per deelgemeente. Kontak ten hierover werden reeds gelegd met Jebron en We reldwinkel en in de Jeugd raad zal een krachtige op roep tot medewerking wor den gedaan. Ook van U wordt dringend op medewerking gehoopt en de embryo van de stuurgroep wacht in nr. 15 van de Kapellestraat op uw positief seintje. Gewerkt zal worden in re gionaal verband met vier gemeenten: Aalst, Erpe- Mere, Haaltert en Lede. In de feestzaal van het stadhuis zal dan op donder dag 13 september de start avond plaatshebben met een interessante diamon tage «Jongeren uit de Derde Wereld», met een eminent spreker die voor de nodige motivatie wil zorgen en waar ook alle nodig ma- Qe v.V.V. «De Faluintjesstreek» houdt einde juli haar teriaal zal aanwezig zijn, tiende Faluintjesfeest, «Pikkeling 1979». o.a. voor leerkrachten want gen merkwaardige folder kwam pas van de pers en de als belangrijke optie werd |aatste voorbereidingen voor dit groots feest worden voorzien een breed kontakt momenteel getroffen. en een nauwe samenwer- Ook Minister van het Vlaamse Gewest, Mare Galle, wil king met de onderwijsmen- zjjn «ministeriële» duit in het zakje doen. In zijn kabi- ®en- net, Belliardstraat 32 te Brussel ontving hij, dan ook Eind augustus komt dan een delegatie van deze VW voor de gegadigden een tot raardsbergse en komen Fa de startavond voorberei- Allereerst beloofde hij, sa- luintjesgenever en Faluin- dende werkvergadering. men me1 provinciegoever- Boudewijn Van Belle, pro- neur De Kinder, aanwezig vinciaal verantwoordelijke *e ZÜ" bij de aanvang van rentie. Minister Galle wil van van het Nationaal Centrum Pikkeling'79 op zaterdag 28 de Faluintjesgenever de voor Ontwikkelingssamen- juli op Hof ter Linde te Baar- aan gasten aan te bieden werking, schepen Eddie degem, Dorp. druppel maken. Een niet te Monsieur en een groep en- Om de trits geplande aktivi- versmaden promotie die thousiaste jongeren zien teiten de ruchtbaarheid te gunstige gevolgen kan hun toetreding graag tege- 9pven die ze intrinsiek ver- hebben en ver uitstralen als moet LH dienen, en het hele gebeu- men weet dat juist voor ons ren boven het regionale een ambassadeur uit het naar het nationale vlak te til- Oostblok in audiëntie was len, wil de minister in zijn en na ons een afvaardiging kabinet door de Faluintjes- uit Antwerpen. Proost! Een mannen een nationale Heemkundig Centrum in perskonferentie organise- de Faluintjes, en waarom ren op donderdag 12 juli te niet te Baardegem waar 11 u. In het kader van voor- veel reeds in orde was, zou rang voor eigen produkten de Minister in het kader van worden uitheemse sigaren decentralisatie toejuichen, er vervangen door Ge- Dit dan met zoveel mogelijk De nieuwe verkeersvrije Grote Markt heeft voor enkele organizatorische problemen gezorgd voor de inrichting van het jaarlijks wielerkriterium. Nochtans is het wieler- sportkomitee van Aalst erin geslaagd de vroeger ge bruikte omloop toch te behouden. Enkel het vertrek en de aankomst werden verplaatst naar het Keizerlijk Plein. De renners zullen wel voorbij de Grote Markt rijden, maar de tribunes zullen er verdwijnen. Vele menen trouwens dat de Horeca-sektor met deze nieuwe schikking beter zal gediend zijn. Het Wieiersportkomitee denkt trouwens dat het vertrek en de aankomst op het Keizerlijk Plein ook een finan cieel pluspunt zal zijn, vermits de afsluiting van dit plein doeltreffender zal kunnen verzekerd worden dan op de Grote Markt Mare Galle is overtuigd dat de ring rond Aalst allernoodza kelijkst is om de leefbaarheid van de stad, en de bevolking in het biezonder te verbeteren. Vanzelfsprekend zal men bij de keuze van het tracé, dat in tegenstelling tot wat sommigen beweren, nog helemaal niet vastligt, met de meeste omzichtigheid moeten te werk gaan, rekening houdend met de belangen van milieu en natuurbehoud. Op het gewestplan Aalst, dat bij K.B. werd goedgekeurd, werd het sluitstuk van de Aalsterse ring figuratief aange bracht, waardoor in de eerste plaats gewezen wordt op de noodzaak om het steeds drukker wordend verkeer van de gevaarlijke Zeebergbrug, de Parklaan en de Brusselse- steenweg weg te houden. Een aantal alternatieve oplossingen werden reeds door de Minister overwogen. De rechtstreekse verbinding tussen de Parklaan en de Al- brechtlaan met een nieuwe brug over de Dender zou niet alleen de onteigening vergen van een groep woningen maar tevens tot gevolg hebben dat het Park en Osbroek, de groene long van Aalst, volledig van het stadscentrum zou den afgesneden worden. Evenmin zou dit voorstel enige verlichting inhouden voor de geluidshinder en de schade lijke uitlaatgassen van de auto's die nog meer dan vroeger zouden gebruik maken van de Parklaan. Een andere oplossing die wellicht meer verantwoord zou zijn, bestaat erin het ontbrekende gedeelte van de Ring rond Aalst uit te voeren in kombinatie met de aanleg van een bijkomende op- en afrit tussen Aalst en Ternat. De mogelijkheid om het sluitstuk van de ring aan te leggen op de rand van de Osbroek zal echter in detail onderzocht worden waarbij biezondere aandacht zal besteed worden aan de waardevolle natuurelementen, de integratie van het kunstwerk in het landschap en het weren van geluidshin der. Pas nadat alle alternatieve voorstellen grondig zullen bestudeerd zijn, zal voor de meest gunstige oplossing geopteerd worden. Het systeem met de papieren vuilniszakken wordt verder gezet Nog maar pas werd een aanbesteding uitgeschre ven voor leveren van deze zakken ter waarde van 16.820.000 fr., BTW inbegrepen. Dinsdagnamiddag had op het stadhuis een vergadering van de interkommunale plaats. Vanaf 15 uur mocht niemand meer parkeren op het grote parkeerterrein aan de Pont straat. Een politieagent moest er voor zorgen dat het plein gerezerveerd bleef voor de beheerders van de interkommu nale. Om 16.30 u. kwamen we speciaal ter plaatse kijken hoeveel auto's gebruik van deze voorbehouden parkeer ruimte hadden gemaakt. Slechts één bestuurder had zijn wagen daar achtergelaten Hieruit kunnen we heel wat besluiten trekken. Het stadsbestuur spot gewoon met de mensen. Kunnen de dames en heren van de geachte verga dering ook niet een stukje wandelen en ergens een parkeer- plaatsje zoeken? Men zou dan aan de lijve ondervinden hoe plezant het is eindelijkje wagen ergens te kunnen parkeren. Aan wie wordt er voorrang gegeven? Aan de gewone burger of aan hen die naar een betaalde vergadering komen? Zij die naar een vergadering moeten buiten het stadhuis moeten ook geld stoppen in een parkeermeter. We stellen ons ook de vraag of een stadsbestuur zo maar willekeurig een ruimte mag rezerveren voor mandatarissen op een open bare parking? Nu ja, we zijn het al lang gewoon, wij betalen en zij pro Trouwlustigen die binnen een paar maanden in het huwe lijksbootje willen stappen zullen in een erg mooie en dure trouwzaal de belofte van eeuwige trouw afleggen. Het behangpapier alleen al kost 14Z000 fr. Of het stads- personeel deze werken zullen uitvoeren kwamen we niet te weten. De werken in het Belfort vorderen traag maar zeker. Op de gemeenteraad van 27 juni werden terug een paar leningen goedgekeurd. De centrale verwarming zal 380.000 fr. bedragen. De elek trische installatie kost 570.000 fr., en een branddetektie- installatie kost 101.000 fr. We schreven het reeds, het verkeersvrijmaken van de Grote Markt kost 12.922.718 fr. Tel daarbij 400.000 fr. voor bloembakken, 750.000 fr. voor een 15-tal bomen, de werkuren van het stadspersoneel en men zal ai heel vlug de 15 miljoen benaderen. ROEL VAN DE PLAS subsidies van gemeente, provincie en rijk. Ijveren voor een statuut voor het Kravaalbos, reeds voor een deel geklas seerd, ligt helemaal in de lijn van Galles bedoelingen. Een afspraak zou kunnen villa» lag evenwel niet in de mogelijkheden. Wat eens door een ander minister werd beloofd, nl. het aanleggen van een fiets- en wandelpad in de bedding van de oude spoor lijn, de «Leirekensroute», terbeschikking stellen van tjeskoffïe er aan bod. Niet het bos voor wandeltoeris- enkel bij déze perskonfe- me, een pachtprijs aan deze eigenaars toe te kennen. Begeleiding, bewaking en aankweken van eerbied voor andermans goed pas sen hier uiteraard zeker bij. Dit kan trouwens eens flink onder de loepe genomen worden ter gelegenheid van de «Week van het Bos» in oktober. Aan de rand van het Kra vaalbos zou dan wel dienen te worden gezorgd voor enige infra-struktuur zodat de rekreant-bezoeker reeds daar op voorhand ingelicht kan worden over wat hem te wachten staat, in het bos. Aankopen van de «kieken- gemaakt worden met de ei- zal door minister Galle ge- genaars om, in ruil voor het aktiveerd worden. Toevallig eindigt het reeds gereali seerde deel aan de grens Brabant - Oost-Vlaanderen, Opwijk - Baardegem. Ge zorgd zou dus moeten wor den voor de 8 km van aan die grens tot aan het Aals terse Beukenhof, dit dan als eerste deel van de 25 km lange lus rond de Faluin tjesstreek. Ook voor een fietspad in de Affligemdreef, voor ver harding van een wandel weg te Meldert en voor pe riodieke toegang tot het Moorsels waterkasteel wil de minister bemiddelen. Een toemaatje: Van de Mo lenbeek, in het Kravaal ont springend, een stoeibeek maken ware reeds heel wat!

De Voorpost | 1979 | | pagina 5