Turnfeest in Moorselse Rijksbasisschool MOORSELSE TINNENHOEKSCHOOL WORDT OPGEFRIST 65-jarigen aan de eer MARSMANNEN LANDDEN IN ZUSTERSSCHOOL De harmonie met modern programma FRANS TEMMERMAN VIKARIS-GENERAAL VAN BISDOM GENT 8 - 29.6.1979 - De Voorpost Hadden Tinnenhoek en Kloosterstraat het verleden zaterdag met de weermaker fantastisch getroffen, de Rijksbasisschool uit de Statiestraat kende minder sukses want ongeveer de helft van het programma kon •wegens een drieste regenbui niet worden afgewerkt. Na een eerste lichtere regenval kon weer worden aan gepikt doch met de kleine stortvloed rond halfvijf werd het een onbegonnen zaak. De RBS had een veelbelo vende namiddag gepland met een brede waaier fees telijke aktiviteiten waarbij was bedongen dat iedereen aan bod zou komen. In het nieuw kompleks, op gefrist door een imposante groenpartij, zou de ganse groep in een openingsoefe ning de namiddag voor de talrijk opgekomen ouders en simpatisanten starten. De allerkleinsten kwamen eerst aan hun trekken met het o zo populaire «in the navy» waarna ietwat gro tere kleuters aanzetten met «Casanova». Herdersemse Majoretten die hier school- lopen zetten hun beste beentjes voor in «Bill Belly» «Villeroydes». «Lipstick» en «Bugiers Holiday», gepland voor het tweede deel, zou den wegens de fikse bui niet kunnen doorgaan. Herhaaldelijk werden de ouders betrokken in het ge beuren zodat hun aanwe zigheid zich boven het pas sieve vlak hees. In volks dansen en spelen als bales tafette (met een bal op het voorhoofd) zorgden de ou ders dan voor onvoorberei de, levensechte show. Met «turnen al spelende» zou de kous echter af zijn en moest noodgedwongen toevlucht worden gezocht naar een droog onderkomen. Dat hadden een reeks vaders reeds veel vroeger gevon den in de bar waar ook op de buis het nationaal kam pioenschap wielrennen kon worden gevolgd. Ook een tombola met een zestal mooie prijzen kende sukses. Gisteren donderdag ging dan in de lokalen van de school een andere aktiviteit Eén van de prettige opgaven door: een diamontage ge heel gefotografeerd en ge monteerd door leerlingen van 5e en 6e leerjaar met als titel «'n Maandag in onze school». L.H. - appelen knabbelen. (Hugo) Morgen zaterdag 30 juni is het niet enkel het begin van een voor vele lange vakantie. Voor vijfenzestig jarige Moorselaars wordt het bovendien een ware feestdag. Alle inwoners van Moorsel die in het oorlogsjaar 1914 het eerste levenslicht aanschouwden kunnen samen met hun echtgenote inschrijven voor deze festiviteit. Origineel alleszins. Het feestprogramma ziet eruit als volgt: te 11 uur in de Sint-Martinuskerk H. Mis voor de overledenen die geboren waren in 1914 alsmede voor de persoonlijke intenties van de deelnemers, te 11,45 uur ontvangst door het stadsbestuur in het Moorsels dienstcentrum. te 13 uur in de turnzaal van de Vrije School, Kloos terstraat, feestmaal Na het eetmaal treedt de alomgekende humorist Bob Van Den Berghe, ex-prins Karnaval Bob, op met leuke grappen en goocheltruks. Achteraf stemming met aangepaste muziek in een Gezellig Samenzijn. LH In de RBS Moorsel wordt heel wat lichamelijke opvoeding gegeven. (Hugo) Gezegend met een écht zomerweertje ging verleden zaterdag in de Gemeenteschool Tinnenhoek te Moor sel het tweede schoolfeest door. Leerlingen en schoolhoofd Fred Van Biesen mochten er burgemees ter D'haeseleer, stadssekretaris Christiaan Willems, raadsleden Isidora Van der Borght - Carlé en Raymond Uyttersprot en schoolhoofden Kamiel Langendries (Meldert) en Louis De Meyst (Herdersem) verwelko men. Op het feest was heelwat te beleven! Niet alleen was er het optreden van de leerlingen maar ook de tentoonstelling van hun werkjes gemaakt op de lessen van handvaardigheid en een ballonnetjeswedstrijd met meerdere mooie prijzen begiftigd. Het schoolhoofd stelde hierbij duidelijk dat «opvoe ding en onderwijs» nog In het kader van het «Jaar van het Kind» gingen onder impuls van schoolhoofd steeds primeren waarna Van Biesen Interscholen- spel, sport en ontspanning wedstrijden door met als uiteraard aan bod komen, disciplines veldlopen, voet bal en atletiek. Een afvaar diging van de Tinnenhoek- school nam tevens deel aan de Nationale Veldloop der Gemeentescholen te Etik- hove - Maarkedal. Boven dien werden nog voetbal wedstrijden georganiseerd tegen de gemeentescholen van Herdersem en Baarde- gem. Op 16 maart was er de schoolsportdag op de atle- tiekpiste te Lebbeke die met als inrichter de heer Van Biesen, daverend sukses. Meer dan 280 leerlingen uit de Faluintjesgemeenten streden er voor een ere plaats in spurt- en af standsnummers, in ver- en hoogspringen De op deze wedstrijden behaalde resul taten waren op de tentoon stelling zichtbaar. Tenslotte sprak het school hoofd over de werking van het zeer aktieve Ouderko- mitee. Bij het stadsbestuur werd herhaaldelijk aange drongen om de uitvoering der werken te bespoedigen. Nieuwe toiletten zijn volop in aanbouw. Als voorlopige oplossing kocht de stad reeds een nieuwe toiletwa gen aan. Het dossier voor bouw van een ruime turn zaal, een nieuw klaslokaal, een bureel, een bergplaats en een stookplaats voor de centrale verwarming were in de raadszitting van 28 april goedgekeurd. De aan vang der werken zal hope lijk kunnen gebeuren einde volgend schooljaar. Het Ouderkomitee toonde zich verder verdienstelijk door inrichten van een suk- sesrijk kinderkarnavalfeest met pannekoekenslag, in aanwezigheid van Bloe- menfee Margot, Prins- Karnaval Enrico en Keizer Kamiel. Na de traditionele recepties voor eerste en plechtige kommunikanten met hun familie werd ook dit tweede schoolfeest een vol treffer. Hiermede bewees het Ou derkomitee dat (h)echte samenwerking op de Tin nenhoek geen ijdel woord is en dat daarmede heelwat te bereiken is Uiteindelijk hoopte schoolhoofd Van Biesen op de medewerking en steun van alle aanwezi gen, en inzonderheid van de ouders, te mogen blijven rekenen. Burgemeester D'haeseleer feliciteerde het schoolhoofd en voorzitter De Ridder en sekretaris Verhelst van het Ouderkomitee met de be reikte resultaten. De burgemeester, die vooraf werd rondgeleid doorheen de bestaande gebouwen, beloofde voor een spoedige opfrissings beurt te zullen zorgen. Vooral herstelling van dak goten dringt zich hierbij op. Met zang, dans, toneel en turnoefeningen werden de talrijke aanwezigen op een prettig schouwspel vergast. Dat achteraf de droge kelen in dit hete weer naar lafenis vroegen hoeft geen betoog. LH Ter opvolging van de on langs overleden vikaris- generaal van het bisdom Gent, de heer Omer De Rop, werd thans Frans Temmerman aangeduid. De nieuwe vikaris-generaal is afkomstig uit Erembode- gem. waar hij op 18 maart 1929 werd geboren Hij ont ving de priesterwijding op 12 juni 1954. Frans Tem merman was achtereenvol gens leraar en superior te Lede en werd in 1977 supe rior van het Sint- Gregoriuscollege te Lede- berg. In augustus van vorig jaar werd hij sekretaris van het bisdom Gent. funktie die tot op dat ogenblik werd be kleed door kanunnik De Rop. De nieuwe vikaris-generaal Temmerman is doctor in kerkelijk recht. Hij is een specialist in het huwelijks recht, kerkfabrieken en pa rochiale verenigingen zon der winstoogmerk. De nieuwe vikaris-generaal wordt tevens benoemd tot direkteur van de Zusters van de Kindsheid Jesu te Oostakker-Lourdes. VERBROEDERINGStvONSERT Morgen zaterdag 30 jun> te 17 uur op het Dorp Verbroedenngs koncert georganiseerd or de Koninklijke Fanfare «De Jongt i de Kon. Fanfare St. Cecilia Meldert 'ijzegem en de pas jubilerende Kon lodegem. «De Jonge Garde». De ont dt uiteraard eveneens op. Verleden week-end stond Moorsel in het teken van de schoolfeesten. Drie scholen zouden immers de aan dacht van ouders en simpatisanten vragen voor hun eindejaarsfeestje: de gemeenteschool aan de Her bergstraat, de rijksbasisschool en de vrije gesubsidi eerde school van de Kloosterstraat. Garde» met deelname v.i «Vreugd en Deugd» u Fanfare St. Cecilia Ere vangendd vereniging t HUISVUIL Vanaf 2 juli wordt, tot Jer bericht, gewoon huisvuil en huis- houdpapier opgehaald i\ plaats van op donderdag nu op maan dag PAROCHIALE BEI /AART Op maandag 2 juli n Scherpenheuvcl met toemaatje naar Bokrijk. Start: Waver. Kruis. Steven en Koestaart te 6.30 u. Dorp 6.40 u. Prijs 180 fr. Kinderen tot 12 jaar 135 fr. De disco-dance ook al doorgedrongen in schoolfeestdansjes. (Erik) Gefusioneerd met een Aals- terse school, de St- Gudulaschool, telt de Moor selse zustersschool mo menteel een 90-tal kleuters en een 70-tal leerlingen in het basisonderwijs. Onder een lekker zomer zonnetje liep de speelplaats dan ook vol voor een optre den van de leerlingen onder het motto «blij dat je er bent!». Het programma, tweedelig, droeg als titel «Marsman nen op aarde». Op dit thema werd dan maar door elke klas gebrodeerd, ge fantaseerd en gerealiseerd zodat het niet alleen een in teressant en zeer bont spektakel werd maar tevens een prettig kijkprogramma met een brede waaier aan aktiviteiten waarbij de kos tumering uiteraard een be langrijke rol speelde. Marsmannen kwamen in derdaad een kijkje nemen op onze moeder-aarde en wierpen een blik bij astro- nautjes, op het strand, in cow-boyland en ook hoe het vroeger was. Het eerste oeei werd dan besloten met ballonnetjes voor mars, een kleurig schouwspel. Na een fris pilsje of een smakelijke piccolo werd dan gestart en trok men met de marsmannen op wereldreis. Achtereenvolgens kwamen we terecht bij de Arabieren, bij de Zigeuners, bij de In dianen en bij de Schotten. Uiteindelijk landden we dan wel in ons bloedeigen Moorsel waar een «bal in de straat» zou plaatshebben. Na enig verblijf in een gezel lige bar, al dan niet met een prijs van de tombola, trok ken ouders en simpatisan ten tevreden huiswaarts. Het werd voor hen een reuze-namiddag! LH Zelfs een voltallig orkest met strijkers luisterde het schoolfeest op de Tinnen Hoek op. (Erik) Met een dertigkoppige bezetting bracht de Koninklijke Harmonie «Al Groeiend Bloeiend» van Aalst te Mijl beek een geslaagd konsert onder de kundige leiding van dirigent Leon Van den Bossche. De plaats van opstelling van overgeschakeld naar het de kiosk leek ons wel eerder moderne, het eigentijdse, ongelukkig gekozen Van het geritmeerde en gesin- GEZINSWANDELING De wegens de Europese verkiezingen uitgestelde gezinsswande- ling naar het Kravaalbos gaat nu definitief door morgen zaterdag te 14.30 uur onder het motto «Dringend goed beheer voor het Kravaalbos». Start op het dorp. Haiverweg pick-nick met boe- renboterhammen met kop plus drank. De eerste 100 ingeschre venen ontvangen een mooi geschenk FALUINTJESKAPEL De falkuintjeskapel die zo suksesrijk optrad te Moorsel ter gelegenheid van de Handelsbeurs heeft werk op de planken. Op zondag 8 juli treedt ze op in het Affligems Pajottenfeest en zorgt er voor de nogie stemming. U kan ze verder horen op Pikkeling '79 op beide dfagen, dus opzaterdag 28 en zondag 29 juli. Daarna vertrekken ze naar Ie pays d'Anjou waar ze, in de omgeveing van Nantes «La fetc des battages» te St-Macaire en Maugcs zullen opluisteren. Eid augustus dan.n op zondag 26 oogst, spelen ze te Meldert in het kader van de Scoutsfecsten. Overmorgen, zondag I juli repeteren ze weer bij hun gastheer Alfons De Ridder. strale «St. Luis Blues» waarin zowel de scherpe kopers, de zanginstrumen ten. de bassen maar vooral het slagwerk zich ten volle kunnen uitleven. Besloten werd met een ge renommeerde mars van Prevost, Belgisch dirigent en komponist met wereld faam die destijd de «Gid sen» op internationale rei zen liet konserteren jn er mee volle zalen wist te lok ken. Al bij al een zeer voortreffe lijk konsert waarbij een ver eniging het geweer, mis schien is dit slechts tijdelijk of louter toevallig, van schou der veranderde En met sukses! op het terras van «'t Apos- kopeerde genre, telken» waar belangstellen- Naar onze bescheiden me den hadden plaatsgeno- ning de eerste maal dat men kon niet ten volle van deze vereniging met derge- hetgebodene worden geno- lijk programma optreedt, ten. De kiosk stond immers Er was niet alleen de steeds achter de kerk en voorbijra- mooie «American Fantasy» zen de auto's verstoorden van Ruelle. een eigentijds voortdurend het muzikaal komponist die reeds vele luistergenot. werken schreef voor fanfare Onder de vele melomanen en harmonie en ze initi- bemerkten we o a. raadslid eerde in het moderne gen- Raymond Uyttersprot en re. Luc Steenhaut, sekretaris Er was immers ook «Spring van de VAM, de Vereniging Time», een modern stuk dat van Aalsterse Muziekmaat- reeds gekonsakreed werd schappijen. Gauw eens een serieus spelletje "Boen terwijl de lerares het niet ziet (Erik) door opname als verplicht Bracht «dé harmonie» een werk in de Provinciale Mu- klassiek werk met «De ziektornooien van de pro- Geest der Wojwoden» voor vincie Oost-Vlaanderen. de rest werd opvallend En verder was er de magi- De harmonie Al groeiend bloeiend. (Hugo)

De Voorpost | 1979 | | pagina 8