M P Q R 'T U V X jjuz/entamtid) «Niet ik ben homofiel, maar mijn broer zijn broer» VINCENT EN LUTGARDIS IN FEEST i - DE GROTE VAKANTIE IS ER! DE SPEELPLEINEN OOK! Wetswinkel te Aalst: juridisch advies zoals het hoort Hekelgem in het Jaar van het Kind h 7-7= 8'7: ergeylen R en zoon ■witserland uw juwelier UW n W VA TELEFOONNUMMERS EN ADRESSEN Stel je voor dat je kinderen daar op klauteren. Dit is een «speeltuig» op het ravotterrein Biekorf. En dit met de grote vakantie voor de deur. (Wim) IGczelljw samenzijn I Volksdansen van 19 tot 21 uur l'nstuif van 18 tot 24 uur I Kaartavond belotten tc 20 uur Instuif van 13 tot 24 uur J Autotocht "Het akademienpaleis» Palcizcnplein tc Brus- f *1. vertrek te 13 uur. jnMuif van 13 uur lot 24 uur. 1 Irainineen volleybal meisiesen jongens van 19 tot 21 uur. EECKMAN 053-70.02.f3 De specialist in maatwerV De laagste pritfen der matrassen Schuimrubber, Latex. Staalveren. Super-Buitex Bergemeersenstraat 18. Aalst. n Wafels Kanestraat 20 Aaist - Tel. 053-77.76.84 Het koffiehuis der denderstreek LECTR0H0ME 053-21.89.53 Electromsche componenten - telefoonbeanwtoordapparaten - au toradio's - antennemateriaal - stereoinstallaties - modelbouw met afstandsbediening Korte Zoutstraat 12, AALST F0URUREN (Pelzen) Tel. 053-77.48.54 I KELLY FURS 0DERMATT THEO - Geraardsberqsestraat 1 Aalst k naast PolitieBureel Pelzen voor Dames, juffrouwen en heren ESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz. M De Backer. Kon. Albertstraat 75 Dendermonde ERMAN 052-21.36.16 Michem Tapison. nylontapijt, en andere vloerbekledingen in nrote keus bij Heiman Michem, Potiaulaan 16, St -Gillls- irmonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. O-SPORT 052-21.17.59 AHes. maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportMedq en camping. Statiestraat 21 Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels. Lom, leen gerust 053-21.60.16 ophandtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhouding Inlich tingen bij Van den Berghe Droeskouterstraat 12. Haaltert. E0NIDAS 053-21.08.91 De beste en goedkoopste prat Specialiteit doopsuiker Lange Zoutstraat 37 AALST lEUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3, AALST IviEUWLANDT 053-70.28.61 OWoonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe teren en herstellen Langestraat 116. 9300 Aalst. VERGORDIJNEN 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordi|nen. gardi- settc. tergal enz. Zonneblinden, Luxaflex. Louverdrape vouw deuren. modern fold, meten, afwerken en plaatsen. Guido Mi chem, Potiaulaan 11 Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar specialisten UANDO 352-21.40.60 om de reeks moeili|ke Lati|nse woordies volledig te maken quis. quid. quo. quando. quomodoenz: wie. wat. waar. wanneer en hoe7 Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper etro Is een blik in het verleden. VAN UMBERGEN RETRO, Kattestraat 73 in Aalst herinnert aan dit verleden onder vorm van meu bilair in antiek-finish. Kunstvoorwerpen, wandtapijten en reprodukties van gekende meesters. Alomgekend voor salon-garnituren in leder LEGERS 053-21.95.20 Is niet alleen gekend voor kleur T V maat ook HIFI en alle elctri- sche huishoudtoestellen Lid van Expert International Leo De Bethunelaan 125, AALST. COUPONNENHUIS 053-21.27.77 Enig m Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorseibaan 556. Aalst URWERKEN COVENS 053-70.I8.20 Lange Zoutstraat 44, Aalst 053-21.49.91 y n 052-21.40.6d een toverformule7 Neen een vergelijking Uw inbreng en onze VONNE EN JOZEF 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman, Schoolstraat 48. Aalst Alle herstellingen. 1 jaar waarborg. Gratis onder- houd. Prijzen vanaf 4 900 F tot 150.000 F Alle modellen uit I voorraad leverbaar. 053-21.16.50 Trouw- en verlovingsringen in goud 18 kt Damesuurwerken en ringen met briljanten gemonteerd. Ook briljanten voor belegging Vrijblijvend advies. De schoolspeelpleinen zijn er, zeker om gebruikt te worden. Homofiel zijn houdt in de eerste plaats in datje mens bent, en niet buiten de maatschappij staat. Het is niet omdat de «mensen» je in de marge plaatsen, datje in die marge moet leven. Een homofiel moet zichzelf leren worden en aanvaarden, zeker zijn van zichzelf opdat hij zich kan manifesteren zonder daarom te moeten blozen of met de vinger gewezen te worden. Het G.O.C.-Aalst, Hoogstraat 65-66, helpt homofielen hun «anders-zijn» te beleven en ervaren ais een pozitieve vorm van volledige zelfontplooiing. Het is niet omdat donkere gordijnen en het bordje «diskretie verzekerd» de facade uitmaken van G.O.C.. dat er zich zaken afspelen die ongehoord zijn. De openheid naar buiten toe zal via de nieuwe strukturen (verbouwingen) de heersende geheimzinnige sfeer (anders kan iedereen binnenkijken) ontmantelen. Tijdens de voorbije twee maanden dat G.O.C. «leeft» zijn reeds heel wat mensen (oneveer 100) in kontakt gekomen met deze werk groep. Mensen die niet naar de bars gaan. maar die op een pozitieve manier aan hun trekken willen komen. Nieuwkomers geven in het begin niet graag toe homo- secueel te zijn. De angst in de val gelokt te worden doet deze mensen leven in een sfeer van frustratie. Met de werkgroep wordt er gepraat en worden er problemen aangepakt. Hèt probleem bij uitstek is wel de relatie met de familiekring (ouders, man of vrouw); niet durven uit komen voor wat men is en de eigenheid verloochenen. Dikwijls leidt die openheid tot drama's: echtscheiding, op straat gezet worden, enz. Het G.O.C. vangt die pro blemen op en zoekt samen met deskundigen (dokter, psycholoog, naar een oplossing. De aanvaarding van deze mensen is t.o.v. 10 jaar geleden enorm geevolueerd. De homofielen zitten in de jeugdraad van de stad Aalst, en hebben hun kandidatuur gesteld voorde Kultuurraad. De hulp van de stad bestaat uit morele steun (van groot belang) en uit materiële steun. Zelfs de geburen springen bij (bij waterge brek) en staan goed op gesteld tegenover deze men sen. Dit om aan te tonen dat de kentering er dan toch reeds is. De leden van G.O.C. komen uit alle lagen van de bevol king. Iedereen, jong of oud. geleerd of niet-geleerd. man of vrouw, rijk of arm is welkom. Er bestaan geen uitzonderingen of normen waaraan men moet beant woorden. Hulp verlenen, kontakten onderhouden met mensen met dezelfde belangstelling in een onbevangen sfeer, homofiel zijn als een vol waardige alternatieve levens wijze. je thuis voelen in je leef- en werkmilieu, allemaal doelstellingen van G.O.C., die met een diep-mensclijke aanpak realizeerbaar zijn. JEUGDCLUB TANU NODIGT UIT OP HUN FILMAVOND Vri jdag 31 augustus 1979 vertoont jeugdclub Tanu tc 20 uur in de klub de film «Silent Movie». Regie hiervan was in handen van Mel Brooks, de aktcurs zijn Mel Brooks. Marty Fcldman enz. De spcclduur is 100 minuten. Hartelijk welkom! RM Ook in juli toont Hekelgem in het kader van de aktie «Jaar van het Kind» zeer aktief. Deze week waren er reeds kreatieve namiddagen van de meisjesschool te Essene en de Bond van Grote en Jonge Gezinnen en zaterdag en zondag komen op de Affligemse abdijhoeve de scouts aan bod met hun 13e Grote Pajotten- feesten met optreden van Jong Talent, de Hekelgemse muziekmaatschappijen en de Faluintjeskapel. Verder volksspelen en vermakelijkheden in Breugheliaanse sfeer. Op donderdag 10 trekken de scouts dan naar Buggenhout-Bos en op donderdag 12 is er de speurtocht van de meisjesschool Teralfene. Op dinsdag 17 is er sport en spel door de sportraad en op donderdag 19 volksspelen, sport en natuurwandeling. Dinsdag 24 wandeling door KVLV Teralfene en op dinsdag 31 mobiele school door Bloso WTC De Matteyn en Hoeks- kesvrienden. LH De mensen die zich voor dit initiatief inzetten mogen ze- Wellicht hebben jullie hem allemaal gehoord en ge- ker niet ontgoocheld wor- zien, de radiowagen ter informatie van de openge- den. stelde speelpleinen in Groot Aalst. Niet voor niets rijden RM deze mensen rond om een oproep te doen aan alle ouders om hun kinderen tijdens de grote vakantie niet op de straat te laten spelen. De speelpleinen van di verse scholen werden ter beschikking gesteld om dit te vermijden, 'eder jaar staat het aantal ongevallen van op straat spelende kin deren dan het hoogst, kin deren vervelen zich vlug tij dens zo'n lang verlof en zijn zeker dan geneigd om kwa jongensstreken en allerlei poetsen en grappen uit te halen. Op de schoolspeel pleinen is er degelijke bege leiding voor het aangenaam en opvoedkundig bezig houden van de kinderen voorzien. De kinderen zijn er een ganse dag in gezel schap van anderen, krijgen sociaal gevoel en verveling wordt er handig en op een prettige wijze vermeden. Vandalisme of een slechte konstruktie. Het speelt geen rol, alles moest op en top in orde zijn voor de grote vakantie! (Wim) In de Sint-Vincentiusschool en het Sint-Lutgardisinstituut ging op het einde van dit schooljaar een kijk - in - namiddag door. De lokalen van de kleuter -de lagere en de beroepsschool konden vrij bezichtigd worden. Er gingen ook heel wat aktiviteiten door. o.a. een namiddag vol lichamelijke expressie door zowat alle leerlingen van de school, met als apotheose de opening van het jubeljaar door de kleuters en het lagere samen (begeleid door fanfare - muziek van de Gijzegemse Chiro). De school bestaat namelijk 100 jaar in Aalst, een feestelijk feit dat in september in de kijker zal worden gezet. Autotocht "Het koningsplein» Brussel - Vertrek te 13 uur Instuif van 13 tol 24 uur. Hier was ooit een edukatief speeltuig. (Wim) De voltallige school stapte onder begeleiding van de Chiro-fanfare door de straten. Wat is nu een wetswinkel? Wie kan er gebruik van maken en voor welke zaken kan men er terecht? Een wetswinkel is een ge- zelfstandig alleen te gaan woon kantoor, waar een groep vrijwilligers gratis ju ridisch advies willen geven, iedereen kan er terecht voor zaken van diverse aard Een dak lekt en de huisbaas wonen, iemand wordt op zijn werk ontslagen en werd geschorst door de Rijks dienst voor arbeidsvoorzie ning, je werd onder vals voorwendsel op een werk weigert het te herstellen, aanvaard voor een taak die een minderjarige wenst je niet past, dergelijke din- Redaktie Noetjes van 18 tot 21 uur. 10.7: Bibliotheek van 19 tot 21 uur Instuif van 18 tot 22 uur 11.7: Ping-pongtornooi 1979 (intern) van 19 tot 21 uur Fotoklub van 20 tot 22 uur. Training voetbal van 17 tot 19 uur Instuif van 18 tot 22 uur 12.7: Kikkertornooi 1979 (intern) van 19 tot 21 uur Instuif van 18 tot 22 uur 13.7: Gezellig samenzijn In .tuif van 18 tot 24 uur 14.7: Gezelschapsspelen van 14 tot 18 uur. Instuif van 13 tot 24 uur gen meer zijn problemen waarvoor je niet zomaar een duur advoka- tenkantoor binnenstapt. Wetswinkels zijn er omdat in onze maatschappij het recht nog steeds aan de zijde ven de machthebbers staat, omdat we in een maatschappij leven die steeds meer ingewikkelder, burokratischer wordt, om dat de kleine man dikwijls aan het kortste eindje trekt door gemis aan degelijke in formatie en omdat advoka- ten nog altijd duur zijn. wat een rem zet om een aan klacht in te dienen. In een wetswinkel kan je niet alleen juridische bij- De wetswinkel te Aalst kan stand krijgen, je kan er ook je vinden op de Houtmarkt informatie bekomen en me- nr. 5 dewerken aan aktie om sa- Je kan er elke vrijdag te men een steentje bij te dra- recht van 19 tot 22 uur en gen tot de emancipatie van elke zaterdag van 10 tot 12 alle onderdrukte groepen: uur. de werklozen, minderjari- R.M. gen. vrouwen, arbeiders en huurders. U4SC"ool iiet i,

De Voorpost | 1979 | | pagina 11