Moorsele 65-jarigen aan de eer SPORTNAMIDDAG WIJKSPORTRAAD HOFSTADE Jeugdklub Pallieter viert 10-jarig bestaan te Hofstade NAAR VIERING 15 JAAR SCOUTING TE BAARDEGEM Eerste feest in Volkshuis DRIE SLEUTELSTRAAT EN VERVERIJSTRAAT UVE - REN TEVERGEEFS BH BURGEMEESTER OM SLUI TING VAN SLECHT BEFAAMDE HERBERG De Voorpost - 6.7.1979- 15 Driekleur, leeuwenvlag en groen-rood-witte Moorselse kleuren aan het dienstcentrum wapperden verleden zaterdag vrolijk voor een wel eerder origineel feest: een viering van 38 vijfenzestigjarigen ter gelegenheid van hun opruststelling. 38 mensen die zich in de maatschappij elk op eigen terrein, in hun gezin en in het verenigingsleven aktief hadden getoond en verdienstelijk. Al kwam bij enkele stadsbestuurders, en niet alleen vanwege de oppositie, wel énig bezwaar tegen de vele recepties in een periode van berooide stadsfinanciën, uit het verloop van de viering bleek toch dat deze receptie die aan de stad dan toch niet zoveel kostte, geschenken konden er niet meer af, verklaarde de burgemeester -, en minstens even gemotiveerd was als vele andere. Op initiatief van gewezen postman Hendrik Van Bie- sem die met Leon Van den Eede en Frans De Ridder een «Komitee» vormde, admi nistratief bijgestaan door schoolhoofd Fred Van Bie- sen. werd de idee opgevat alle in 1914 geboren uit Moorsel eens samen te brengen bij de aanvang van de vakantie. Het werd wel een heel speurwerk. De namen van deze personen vinden was niet zo geweldig. De perso nen echter allemaal kontak- tcren. ook en vooral zij die Moorsel hadden verlaten, I was een ander paar mouwen. Niettegenstaande te Moorsel reeds bij de normale vakan tieuittocht er door de Bloed gevers gereisd werd naar Limburg en door de pom piers naar het Scharzwald waren toch 38 65-jarigen op het appel. Begonnen werd met een plechtige eucharistieviering waarna in aanwezigheid van raadsleden Isidora Carlé. Oscar Redant en Louis Saerens burgemeester D'haeseleer die schepenen Hooghuys en De Maght verontschuldigde in het dienstcentrum deze mensen «jeugd van de derde leeftijd» noemde. «Eigenlijk zijt ge voor mij maar snotneuzen». tet uit den boze is. Na de jeugd en de volwassen heid noemde de burge meester de derde leeftijd een periode van bezinning en een zoeken naar een nieuwe zin van het leven waarbij toe komstplannen aktueel meten blijven. De burgemeester geeft hen dan ook allen rendez-vous over vijf jaar voor de viering van hun 70 jaar. Fred Van Biesen wees dan op ook tot de groep feestelingen. Daar werd dan aangezeten aan een lekker feestmaal waarbij gezorgd werd voor allerhande animatie. Bob Van den Berghe. traiteur en goochelaar-humorist in zijn vrije tijd. zorgde niet alleen voor spijs en drank maar ook voor de plezierige noot. Een kinderorkest met Noël Per- daens en Patrick Van Biesen als akkordeonisten en "Luc Perdaens aan de drums Nog maar pas is het Kofstaadse Volkshuis ge - opend of er was reeds een koffietafel voor de gepen-, sioneerdenbond. Het ging er gezellig aan toe. (Hugo) Vereremerking van de geborenen in 1914. (Erik) schertste hij want zelf gebo ren in 1911 en. herhaaldelijk verklarend dat hij aan zijn laatste ambtstermijn toe was. Hij noemde ze allen «goed gekonserveerd» en bracht hulde aan hun respekt evelij- ke verdiensten, elk op eigen vlak. Na een aktief leven wenste hij hem een welver diende rust toe. rust die echter niet mag ontaarden in roest zodat algehele passivi- de verdiensten van deze mensen en, al begreep hij dat de stadsuitgaven moeten ge drukt worden, vond het zeker gerechtvaardigd ook deze mensen even in het zonnetje te zetten. Verder zou gezorgd worden voor een gezellige dag. Inderdaad. Na de klassieke drankjes werd gewandeld naar de Kloosterschool. Zuster Bestuurster behoorde bracht ambiance en voor de folkloristische noot stond mevrouw Saeys-Van Eeck- hoorn» «Anna van de Kui per» met haar bekend «liere ken» in. Een initiatief dat alvast door allen naar waarde werd geschat. LH 21-JULI VIERING I 9.15 u.: samenkomst van personaliteiten en verenigingen aan I het dienstcentrum Moorsel. I 9.25 u.. optocht naar de St.-Martinuskerk. 4 9.30 u.: plechtige H. Mis gevolgd door Te Deum. 10.30 u.: optocht naar het monument aan de Statiestraat en j neerleggen van bloemen. 1 Vervolg van de optocht via Klooster- en Beugenistraat naar het 1 dienstcentrum. 9 EENDAGSTR1P VAN SVV Op zaterdag 14 juli vierbergenuitstap met start aan het lokaal je 1 7 u. I Frontroute 14-18 met bezienswaardigheden waarna rond 12 u. I gelegenheid tot middagmaal aan de prijs van 160 ff. 's Namiddags bezoek aan Frans-Vlaanderen, Katsberg en ken- I nismaking met het streng leven van 50 paters Trappisten. Verder naar de Kenimelberg met de beroemde uitkijktoren, 's Avonds naar restaurant Tiroler-Hof te Westouter, Heuvel land. Terug thuis rond 24 u. Inschrijven aan de prijs van 355 fr. tot 11 juli bij raadslid Louis Saerens, Yvonne Moens (Eksterken 34), Maria De Meyst (Per- rekouter 9), Suzanne Baert (Kattestraat). Natalie De Pauw (Doktoorstraat), of Amelie Van Damme (Terhaegen). KOEKELBERG De omhaling voor de Basiliek bracht op het Dorp 4.599 fr. op en op Steven 2.1.14 fr. Totaal: 6.713 fr. MOORSEL OP REIS Verleden weekend trokken de bloedgevers erop uit naar Bokri jk en de brandweerlui naar het Zwarte Woud. Ook was er de parochiale bedevaart naar Scherpenheuvel. Ondertussen vier den 38 65-jarigen hun opruststelling en bracht het Hotstaads toneelgezelschap «Vast als Eik» het kindertoneel «Carlo de Vrijbuiter», ingericht door NCMV en CMBV. «De Jonge Garde» hield tenslotte met maatschappijen uit Meldert, Erem- bodegem en Gijzegcm verbroederingsfeest. Op zaterdag 29 juni organiseerde de wijksportraad van Hofstade een penaltybokaal en atletiekmeeting voor de jeugd van de gemeente en dit op het terrein van Wilskracht Hofstade aan de Steenberg. Het voetbaiterrein had voor de gelegenheid bijna de allures van een echt atletiekstadium aangenomen. Een tachtigtal «atleten» was samen met hun supporters komen opdagen om elkaar te bekampen. Voor de atletiek was de ters. officiëlen, waarne- cross het eerste onderdeel mers, sprongen de kandida- waarmee van start werd ten om de beurt. De afstan- gegaan Eén, anderhalve of den, schommelend rond de twee ronden naar gelang de twee meter werden zorg- leeftijdscategorie dienden vuldig afgemeten waarna te worden afgelegd. Alle het zand voor de volgende proeven in het algemeen sprong vooraf werd glad maar de cross in het bijzon- gestreken volgens de re der werd met sportieve ver- ge|S Van de kunst, betenheid betwist. Een der Voor het hoogspringen deelneemsters viel zelfs op werd er begonnen met een de grond toen de laatste hoogte bepaald volgens de rechte lijn werd aangevat, leeftijdsklasse. Per hoogte Daar ze bleef liggen werd konden drie kansen worden onmiddellijk de bijstand van benut om deze te over- het Belgische Rode Kruis schrijden. Wanneer het ooit ingeroepen maar het was zover zou komen dat lokale gelukkig slechts wat adem- televisie over plaatselijke nood zodat deze deel- gebeurtenissen een alle- neemster vlug opnieuw op daags iets is geworden dan de been was. zou de kans moeten aan- Terwijl de lopers hun rond- gegrepen worden om deze jes liepen gingen ook de Hofstaadse spelen recht- andere proeven verder." streeks op het scherm te Voor het verspringen had brengen. Inderdaad, de elke kandidaat recht op drie -show die door sommige at- pogingen en de beste leten wordt weggegeven, in sprong kwam in aanmer- het bijzonder door de hoog- king voor het klassement, springers, is de moeite Omringd door scheidsrech- waard Bij een gelukte sprong werd soms een vreugdesprong gemaakt die nog hoger was maar die jammer genoeg niet in aanmerking kon genomen worden voor de rangschik king Bij tegenslag integen deel werden de vuisten soms gebald en werden krachttermen niet ge schuwd. Dit is wel een bewijs dat de proeven niet als een spel letje werden beschouwd maar dat iedereen zijn uit erste best deed om in zijn kategorie winnaar te wor den. Ook een hoogspringer diende door het Rode Kruis te worden weggebracht. De ijzeren staaf die door een mislukte sprong naar bene den was gekomen had voor een flinke buil gezorgd. Het hoogtepunt van de na middag was de penaltybo kaal. Elke kandidaat neemt 5 strafschoppen en bekomt een punt per gemaakt doel. Er wordt in reeksen doorge gaan tot dat uiteindelijk de laureaat van de penaltybo kaal overblijft. De pre- miniemen en de miniemen hebben er moeite mee om de bal tot aan het doel te krijgen. Om hen niet al te veel teleur te stellen doet de doelman enkele keren zijn best om, zonder dat het te veel opvalt, naast de bal te grijpen Na deze eindproef werd de eindrangschikking van de verschillende onderdelen opgemaakt en werden de deelnemers in de kantine uitgenodigd voor de be kendmaking van de .eindo verwinnaars. Onder gewel dig lawaai en geduw wor den de bekers en andere prijzen uitgereikt. 'Woor denboeken, atlassen en andere zogenaamde «di- daktisch en pedagogisch verantwoorde prijzen» zijn er op de drempel van de grote vakantie vanzelfspre kend niet meer bij. Wel leesboeken, stripverhalen knutselboeken en derge lijke meer. Tenslotte de namen van de laureaten. Voor de atletiek waren de overwinnaars bij de pre-miniemen Claes- sens Ilse en Roels Frank Miniemen: Van Neck Anja en Keymeulen Ivan. Kna pen: Lagerou An en Meu- leman Bart. Scholieren: Claeys Myriam en Keymeu len Danny: Laureaat van de penaltybokaal werd Van Humbeek Fiilip bij de jon gens en Meulemans My riam bi) de meisjes. A.D.B. Vorige zondag ging in de Margaretakerk van Baarde- j gem een Jeugdmis door in het teken van de vakantie. Nadien maakte men in de parochiezaal, via film en J dia's de historiek van de scoutsaktiviteiten. STICHTING Nu 14 jaar geleden werd E.H. Callant, onderpastoor te Hofstade en aalmoeze- I nier aldaar van de scouts- groep St.-Lutgardis tot pas- j toor te Baardegem be noemd Blijkbaar kon hij de scoutsbeweging niet verge- ten en droomde hij van een Baardegemse scoutsgroep. Met de akolieten vormde hij een eerste welpengroep (8 a 12 jaar) die hij elke zondag naar de vergaderingen in Hofstade bracht. Restaura- I tie van de toen zeer bouw- vallige parochiekerk en bouw van een noodlokaal slorpten zijn aandacht vlug I helemaal op, zodat de jonge I 20-koppige welpengroep spoedig op eigen vlerken moest vliegen. Akela Marie-Rose Monsieur j bouwde gedurende jaren deze welpengroep uit sa- men met Chris Boeykens, Godelieve Van Langenho- ve. Rita en Bernadette j Monsieur, Maria Dierickx, Maria Van Langenhove, Luc Caudron, Jo Van den Eede en Marleen De Wit. Ondertussen werd ook, niet zonder moeilijkheden, ge start met jongverkenners onder impuls van de huidige groepsleider Jef De Hau were die veel hulp kreeg van een dynamisch team waaronder ook leden van de Hekelgemse Pajotten Uitgekeken diende nu te worden naar degelijke groepsleiding. Robert Verstraeten en Fil Caudron loodsten gedurende zes jaar het wankele schip van de nieuwe groep door de gevaarlijkste klippen Zij waren het die aan de dis- triktteiding vroegen iemand te sturen om een verken- nersgroep op !e richten (14-17 jaar) Wilde de kring blijvende levenskansen hebben dan moest immers de ring gesloten worden en leiders uit eigen midden ge kweekt. Het was Paul Jacobs, in scoutsmiddens gekend als «Jaco», die samen met Staf Monsieur gestalte gaf aan de St.-Margaretagro«p. Nauwelijks drie jaar later werd gestart met een JINs- groep. JIN staat voor «Jij en Ik een Noodzaak». Deze groep richt zich tot de 17- jarigen als aanloop tot en gagement in dienst van de medemens. Aldus was de cirkel gesloten: de Baarde gemse scoutsgroep zorgde voor kontinuïteit door eigen leiders aan te kweken. Waar vroeger op kamp ge trokken werd samen met de Hekelgemse Pajotten trok Jaco er met Baardegem voor het eerst alleen op uit en dit naar Melberg te Genk met jongverkenners en ver kenners. De verdiensten van Paul Jacobs zijn moeilijk te over schatten. Van 1973 tot 1976 was hij groepsleider en startte met de bouw van lo kalen waarbij pastoor De Rouck de oude vakschool ter beschikking stelde en met raad en daad steunde Ook de Kapoentjes (5-8 jaar) door Greet Boel en Frangois Nevens geïniti eerd nam hij onder zijn lei ding. En ondertussen steeg het ledenaantal van de hele groep tot 112. Paul Jacobs was vóór Baardegem reeds aktief geweest in Sint- Aloysius Aalst en bij de Aaisterse Voortrekkers. Te Meldert steunde hij via de JINsgroep, samen met Jos Raes, Maria De Vis en Paul Van Langenhove de opnehting van WKS- VVKM De Hopduveltjes» In Ierland mocht Jaco uit handen van wereldkom- missaris Philippe Pigeolet (Genève) de «Lord Baden Powell of Gilwell Badge» ontvangen. Toch werkt Paul Jacobs, vanuit zijn evange lische gerichtheid, liever in de anonimiteit. Ondertus sen slorpte de «Jongeren- gemeenschap voor Evan gelisch Leven» Jaco zoda nig op dat het groepsleider schap overging naar Jef De Hauwere. eveneens uit het ware scoutshout gesneden. Met de dia- en filmavond van vorige zondag nam de Baardegemse groep reeds een aanloop naar de vie ring 15 jaar scouting vol gend jaar met opening van lokalen en hulde aan Paul Jacobs wegens 12 jaar de dienstbaarheid aan groep. De huidige ploeg die het de volgende jaren zal moeten waar maken is samenge steld als volgt: GROEPSLEIDING: Jef De Hauwere. groepslei der. Jef De Rouck. groepsaal- moezenier. Paul Jacobs, lokalenbouw, beheer en sekretariaat. Mare Dierickx, materiaal- beheer Gilbert De Block, groepsse- kretariaat. KAPOENTJES Frangois Nevens en Greet Boel WELPEN: Maria Van Langenhove, Marleen De Wit, Luc Cau dron en Jo Van den Eede. JONGVERKENNERS Chris Aelbrecht, Luc Van den Eede en Dré Sabbe VERKENNERS: Norbert Van den Eede, Luk Van den Berghe en Patrick De Smet L.H. Wat in juni 1969 als een bescheiden begin kon aanzien worden, namelijk een aantal jongeren die onder lei ding van onderpastoor Valère Fouquaert een oud huis opkalefaterden en openstelden voor de jeugd van Hofstade, is in een periode van tien jaar uitgegroeid tot een polyvalente ontmoetingsruimte waar de jeugd uit alle Aaisterse deelgemeenten op afkomt. In een op bouwende sfeer kan er worden deelgenomen aan een uitgebreide reeks van aktiviteiten die worden aange boden. HISTORIEK filmvertoningen. De twee bestaande jeugd- VERHUIS bewegingen in de ge- Het werd vlug duidelijk dat meente Hofstade. namelijk men te eng behuisd was om de Chiro en de Scouts, wa- het groot aantal leden ren en zijn enkel berekend doelmatig op te vangen. De op de opvang van jongeren twee enige kamers voor de tot 16 jaar. Hierna wordt deze leeftijdsgroep aan haar lot overgelaten en juist deze leemte poogde de ge wezen onderpastoor Fou quaert - dit jaar door de Aaisterse pers tot man van het jaar uitgeroepen - op te vullen met de oprichting van een jeugdhuis. Hij kreeg van bij de aanvang de steun van een aktieve animatieploeg die een huis aan de Hoogstraat volledig funktioneel maakte en in de gezelschapsspelen en de iets grotere instuifruimte lie ten bijvoorbeeld geen op richting van een fotoclub toe omwille van het feit dat het niet mogelijk was een don kere kamer in te richten. Vier jaar later kon men na intensief herschilderen en herschikken een voorma lige gordijnenwinkel aan het station in de Zijpstraat om toveren tot de nieuwe jeugdklub Pallieter. Hier wa ren de mogelijkheden veel maand juli van 1969 voor groter. Man had er immers jongeren vanaf 16 jaar de beschikking overeen vol- openstelde. Al spoedig was dit centraal gelegen ge bouw de ontmoetingsplaats voor de jeugd die met aktivi teiten ook de volwassen be volking bereikte, onder an dere met tietsrally, voet tochten, debatavonden en ledige verdieping met ver scheidene afzonderlijke ruimten en een grote zaal voor diverse aktiviteiten zoals film, gezelschapsspe len, debatavonden en der gelijke meer. Beneden werden ruime in stuif in mekaar gestoken door een eendrachtig wer kende ploeg die, aangevuld met jonge elementen, voor de jaren van bloei van de jeugdclub zou zorgen. De massa aktiviteiten zou ons te ver leiden doch de an tiekmarkten. het oplaten van luchtballons, barbe cue's, volksspelen, fiets tochten, kleinkunstavon- den, filmklub's enzomeer, zorgden voor een goed ge schakeerd aanbod dat door de jeugd bijzonder werd gewaardeerd. Ook de afdeling sport bloeide want naast volley bal en pingpong kon de boetbalploeg het vorige sei zoen als kampioen van het jeugdklubverbond gevierd worden. Ook de vieringen van de ouden van dagen werden telkens massaal bijgewoond. VIERING De decenniumfeesten van de jeugdklub Pallieter zullen georganiseerd worden van vrijdag 10 tot zaterdag 18 augustus. Er wordt een reu zetent op het stationsplein opgetimmerd waarin dage lijks attrakties voorzien worden. Op vrijdag 10 augustus wordt er van start gegaan met een grootse jubelrecep tie. Hierop zal het woord ge voerd worden door Minister Rica De Backer, voorzitter van de beheerraad Fons De Ridder en jeugdwoordvoer- der Dirk Daelemans. Op zaterdag 11 augustus is er een jubeivoetbaltoernooi op plein den Ezel met deel name van Mill Mountain Be- veren Leeuwerik Lede, Joko Berlare en Pallieter. Het tussenspel zal bestaan uit een vedettenmatch. 's Avonds is er een verbroe- derings - T.D.. Op zondag is er een jeugdmis, jubeldiner, gevolgd door een klein- kunstfestival met de beste Belgische groepen, die in geleid worden met een free-podium. Als attraktie zijn Isopoda en Ferre Grig- nard voorzien. Op dinsdag 14 augustus is er een knutselnamiddag mat het Aalsters mobiel jeugdatelier, met 's avonds een kwis tussen afgevaar digden van de streekjeugd- klubs. 's Anderdaags is er een fietsenrally. met op vrij dag een volksspelenfesti val, en een belotwedstrijd. Op zaterdag sluit een Jean Monnetshow de jubelvie ring. Later zal de officiële pro grammering op deze blad zijden integraal gepubli ceerd worden. A.D.B. «De holle weg»: Het wagenspel van de Verkenners, zelf geschreven en gerealiseerd, werd reeds te Meldert en te Baardegem opgevoerd. Nu komt het vandaag 6 juli aan bod te Aalst op de verkeersvrije Grote Markt en dit te 21 u. Ouders, vrienden en simpatisanten worden verzocht onze jongens te gaan aanmoedigen. Scoutskamp: Jongverkenners en verkenners trekken er dit jaar op uit van 18 tot 28 juli in de bossen van Herbeumont. meer bepaald in de deelgemeente Straimont-Martilly. Het welpenkamp heeft plaats van 17 tot 24 augustus te Hennen bij Leopoldsburg. Ze worden vergezeld door de Kapoenen van 17 tot 20 oogst. Engagement: Op zondag 12 augustus in de Hoogmis opgedragen door de pastoors van Baardegem en Meldert wordt het «plechtig engagement» uitgesproken waarna een hele jeugddag volgt. De bewoners van de Drie Sleutelstraat en Ververijstraat, richtten een schrijven aan de burgemeester van onze stad, aangaande de moeilijkheden die ze ondervinden van een kafec in de buurt. Deze petitie, die ze persoon lijk aan de burgervader overhandigd hebben, han delt over een «slecht befaam de herberg» in de buurt van de Drie Sleutelstraat en de ververijstraat. In deze herberg (wij citeren) spelen zich bijna elke avond en nacht onduldbare taferelen of vechtpartijen af. maar het ergste is het nooit aflatende nachtlawaai soms tot in de vroege ochtend uren...» Niettegenstaande herhaalde tussenkomsten van politie en rijkswacht blijft deze toe stand onveranderlijk voort duren. Sommige omwonenden lei den daar zodanig onder dat zij geneeskundig moeten worden verzorgd. Als bewijs materiaal was bij deze petitie een doktersattest gevoegd. Doch de burgemeester kon de gevraagde hulp niet verlenen, hij stond machte loos tegenover het huurkon- t ra kt (3-6)9). Stel je voor... Wij kunnen niet anders dan deze toestand betreuren en vragen ons toch terecht af of er werkelijk niets te onder nemen valt om de rust in de buurt terug te brengen. We kunnen enkel maar vermoe den wanneer zoiets naast de burgemeester zijn deur ge beurt het niet lang zou duren of... «opgekuist staat netjes».

De Voorpost | 1979 | | pagina 15