0. L. VROUWZIEKENHUIS PLECHTIG INGEWIJD BI IIJ HET HAAR GETROKKEN WEER [EER KONINGSKWESTIE IN MINEUR LEEDSE RAAD VOERT HEFTIGE DISKUSSIE OVER VERKEERSREGLEMENT BERNINA STADSKAS LEEG JENOEMINGSPOUTIEK SCHEPENKOLLEGE: jAMILIE EN VRIENDJES EERST STEKELS RECHT OP ZITDAG RAADSLID DE GENDT: ALS ZE ZO VOORTDOEN ZITTEN WE HIER OM 2 UUR NOG - AALST J e Volksdansgroep Eglantier in aktie. (Erik) Zaterdag, 30 juni werd de nieuwe vleugel van het Onze-Lieve-Vrouwziekenhuis ingewijd, waarna er een akademische zitting plaats vond waarop heel wat prominente figuren aanwezig waren: de minister van Volksgezondheid, de minister van tewerkstelling en Arbeid, de minister van het Vlaamse gewest, de staatssekretaris van het Vlaamse gewest, Monseig neur de Bisschop van Gent, de burgemeester van Aalst, de voorzitter van het O.C.M.W. en tal van andere hoogwaardigheidsbekleders. <n het begin van hun bestuursperiode hadden de P.V.V.- B.S.P. - /.U. bestuurders van Aalst het in hun beleidsnota plechtig fceloofd: de benoemingen aan de stad zouden nu eens eerlijk sn objektief gebeuren. Bij zijn ambtsaanvaarding enkele naanden later, herhaalde de nieuwe en huidige schepen van lersoneel, Toon Blommaert, deze belofte nog nadrukkelijker. Nat is er nu het resultaat van na de eerste benoemingen in jiieuw-Aalst? Wen liet honderden goedgelo- (schijn)-examens deel te ne- yige mensen honderden fran- men. Men liet ze vol hoop de (ten uitgeven om aan de examens afleggen en, omdat er vele bekwamen tussen zaten, kon men niet anders dan ze met een goed resultaat te beden ken 114 slaagden in het exa men voor klerk, 115 behaalden voldoende punten in het exa men van opsteller, 10 slaagden als tekenaar en 4 lukten als technisch ingenieur. Als bij wonder lukten ook de familieleden en politieke vrien den van de burgemeester en schepenen, zij het desnoods via maratondeliberaties die er moesten voor zorgen dat hier en daar wat ontbrekende pun ten konden worden toege voegd. Deexamenns, alle kran ten stonden er vol van, waren karikaturen. En dan konden de benoemin gen gebeuren. Van de 243 ge slaagden zijn er 30 benoemd. Lees verder p. 4 Dokter Cuvelier ontving het ereteken van Ridder in i orde van minister Dhoore. (Erik) Inwijding De nieuwe vleugel werd in gewijd door Monseigneur Van Peteghem, bijgestaan door E.H. Faes, direkteur van het Sint- Maartensinstituut en lid van de Raad van Beheer. Doordat deze plechtigheid in beperkte kring plaats vond. waarop de pers niet uitgenodigd was kunnen we ook geen details geven, maar veronderstellen we wel dat alles vlot verlopen is. Akademische zitting Vermeldenswaard en 5 Leopold- waarschijnlijk zonder dat de betrokken persoon op de hoogte was, was de uitrei king door minister D'Hoore (in naam van de koning en de regering) van het erete ken van ridder in de Leo poldsorde aan Dokter Cu velier, de voornaamste steunpilaar van het Onze- Lieve - Vrouwziekenhuis. Hij kreeg dan ook van de talrijke genodigden, en bijna de helft van onze Vlaamse regering een warm en lang durig applaus. Dr. Cuvelier, voorzitter van de Medische Raad. dankte in zijn toespraak achtereen volgens de beheerders Lees verder p. 4 •Veer een merkwaardige gemeenteraadszitting uitgezeten, •ijna, niet helemaal. Een persmedewerker is een rekbaar igrip. Maar de elasticiteit ervan heeft een wijde maar toch iperkte rijkwijdte. De raadsleden voeren natuurlijk op wat te willen in hun Colosseum. Desnoods elkaar verscheuren aglot het krieken van de dag, en dat gebeurt soms ook, maar in iet vervolg klappen we toch tijdig ons stoeltje dicht. Want de arj4ames en heren gemeenteraadsleden voelen zich gebalsemd floor de aandacht van de ballpointslaven. een straat alleen mag ver leend worden indien de drager van deze naam over leden is en bijzonder ver dienstelijk is geweest voor ons volk. Welnu. Boudewijn, prins Karei en Leopold zijn nog alle in leven. Zij zijn geen van allen verdienstelijk ge weest voor ons volk. Derhalve zijn de drie straatnamen in overtreding met de wet...» Een tekst vers uit de koel kast. Voor Boudewijn kon er nog geen koning af. Die wettelijkheid is maar de sokkel waarop deze drol van een interpellatie rust. Met die verdienstelijkheid kan je wel een uitgebreid debat vullen. De Vlamingen heb ben het Koningshuis twee keer uit het vuur gehaald. Twee keer zat er een wereld oorlog tussen. De eerste keer konden zij de kastanjes uit het vuur van de gloeiende Ijzer halen. Voor een dy nastiedie zich weinig gelegen liet aan de taal van haar martelaren. De tweede keer wankelde een kroon die tenslotte onder Waalse druk aan scherven viel. Lees verder p. 4 Bianca Schiettecatte schijnt er niet veel van te begrij pen. Ze kreeg van het stadsbestuur een rekening van 500 fr voorgeschoteld om het huisvuil op te halen. Je ziet, men tracht toch overal munt uit te slaan. (Erik) In gedachte strelen hun ogen leeds hun namen in de neerslag van ons laatavond- fcdrijf Dc burgemeester had tag maar net met de hamer >P het aambeeld geslagen, of ijet zat er al tegen. Aanlei ding was de kittclorige inter pellatie. als laatste punt van pet beslotcnagenda. van PPj panderbeke, raadslid bij de genade van dc VU, die persé fe levende leden van ons vorstenhuis van de straat naamborden wil. Hij wil Boudewijn, Karei en Leopold 'j woont aan de laan van die "aani. misschien krijgt hij Sidderingen bij elke steek in "et sleutelgat), hij wil deze drievuldigheid dus van de straathoeken vijzen om een «•Kier trio in de plaats te Spijkeren. Louis Paul Boon "erna. aan wie deze eer "cr doden al is te. beurt gevallen nadat zijn boontjes "■'aas gedopt waren. «Uit'de evprekingen van vorige ge- "eeniir-,-,,1 i "iLiudu. zo kon men e en ui de verklarende nota. s Menleken dat de naam van Wie de agenda van de Leedse Gemeenteraadszittingen opstelt, weten we niet Maar het moet een schrander man zijn. Gere geld noteren we dat de punten waarover men het langst en het hevigst kan diskussiëren vooraan op de dagorde staan. Zo was het ook vorige maandag. Punt twee vermeldde: «Wijziging dsr bestaande aanvullende verkeersreglementen». Schepen Cy- riei Noël gaf een lezing van de nieuwe voorsteilen, die door de Raad moesten worden goedgekeurd. Maar geen enkele van de aanwezigen kon de lezing volgen. Het werd een stug voorgelezen en zwaar overladen geheel, dat door het groot aantal gegevens niet te volgen was. Raadslid Ruyssinck merkte dit dan ook op: «Wij vragen een kopij van de reglementen Geen mens is bekwaam te volgen als ge geen tekst voor u liggen hebt. Ik heb er wel één: ik ben begonnen de hele boterham af te pennen, tot een liefdadige ziel zei: kom ik zal er een fotokopij van ma ken!» Dit viel niet in de smaak van het schepenkollege dat ant woordde: «Waarom komen de raadsleden niet naar het ge meentehuis: het ontwerp ligt er ter inzage. Wat meer is: wie een kopij vraagt, zal ze krijgen! Maar ze wordt niet gevraagd!» Waar gaat het nu eigenlijk om? Wij geven hier, ten titel van in lichting voor de gewone bur ger, een samenvatting van het voorgelezen voorstel. Aan de gebruikers van de Rijksweg nr. 342 wordt verkeersvoorrang verleend. Deze maatregel zal door de passende verkeerspla- ten aangeduid worden. Een verbod van parkeren wordt in gevoerd voor het rechter ge deelte van de rijksweg, vertrek kend vanaf het kruispunt met de Brilstraat tot aan de J De Geyterstraat, en voor beide zij den vanaf de hoek van het Dorpsplein (aanvang Rammel straat) tot aan het kruispunt met de Vijverstraat. Het half- maandelijks beurtelings parke ren wordt opgelegd voor het gedeelte van de rijskweg vanaf de J. De Geyterstraat tot aan het kruispunt met de Grote Ka- pellestraat en de Ommegang- weg. Artikel twee vermeld een ver bod van parkeren op het rech tergedeelte van de rijksweg (Dorpsplein) vertrekkende vanaf de Rammelstraat tot aan het kruispunt met de Brilstraat Een tweede besluit regelt het eenrichtingsverkeer te Lede en te Oordegem. Te Lede wordt deze maatregel van kracht in de Nieuwstraat, derwijze dat het verkeer verboden is vanaf de Olmendreef tot aan het Dorps plein, in de Olmendreef, der wijze dat het verkeer verboden is in de richting van de Kas- teeldreef naar de Nieuwstraat en in het wegvlak van de Kas- teeldreef, zodat het verkeer verboden is vanaf het Dorps plein tot aan de Kasteelstraat. In de deelgemeente Oordegem wordt het eenrichtingsverkeer voorzien in de Dries, vanaf de Beekstraat tot aan de herberg «De Blauwe Kanne». Artikel twee verbiedt de toe gang tot de Pastorijstraat in beide richtingen,* Lees verder p. 13 VRUDAG 6 JUL11979 32* JAARGANG NR. 26 - 22 F een uitgave van UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel 052-21 40 60 Bankrek. KB 442 8601481 36 Prijs per nummer: 22 F Abonnement: 1 jaar 990 F 6 maand 545 F 3 maand 285 F Verantwoordeli|ke uitgever A DE CUYPER Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel 053-70.41 19 Het is een prachtig plein geworden. Vorige vrijdag werd het officieel opengesteld. Heel Aalst was er samengelopen om dèèrvan getuige te zijn. Hoelang is de markt geen onderwerp van felle diskussies geweest? Die zijn nu stilgevallen, bij het zien van dit rezuitaat Een heerlijke kuierplaats midden in het centrum. vernieuwde aanpak van de rische gebouwen die aan het ruimtelijke ordening van een geheel een geborgenheid geven historische stadskern. Deze waar de mens zich thuis voelt, markt is voor de Aalstenaars het meest waardevolle patri- monium, omgeven door histo- Lees verder p. 10 Prachtig versierd met verse bloemen. Hopelijk laat men hier de bakken staan. Een heel aparte sfeer. Het weer viel mee. Het was druk op de markt. Alle terrassen zaten vol. Een feestelijke stemming op deze vrijdagavond. Beiaardmuziek van stadsbeiaardier De Smedt. Een indringend gebeuren in de Aalsterse zielMisschien wel de voornaamste realizatie van schepen De Neve. Hij glun derde. Hoe hij zich voelde op zo'n dag? «Ach, zeer goed natuur lijk, maar intussen zitten we al met andere projekten bezig.» In zijn toespraak had hij het voornamelijk over datgene wat aan de bazts lag van deze reali zatie: niét zomaar een presti- gewerk, maar een projekt ge groeid uit een gewijzigde levens- vizie. Een onderdeel van een Minister Galle, burgemeester D'haeseleer en het schepenkollege sneden het traditionele lint door. Spijtig waren de Draeckenieren er niet Ze konden dan terug een staaldraad in het lint hebben gestopt (Erik) een behoudt haar waarde Best van de eerste keer naar het ruil voor uw oude naaimachine ontvangt U zeker meer dan U denkt. Vraag vrijblijvend een keuring. Bij ons herstelt de baas zelf. - merken.

De Voorpost | 1979 | | pagina 1