probeert het met eigen middelen Eendracht Zele Dinsdag begint S.K. Beveren aan nieuwe Europese bladzijde KAV Dendermonde hield troepenschouw Het wordt ernst met Rapide Lebbeke Salvador dan toch maar bij Eendracht Aalst EKSPRES TV-EKSPRES nieuwe sponsor van R. Antwerp FJC. Nieuw voetbalseizoen fegon maandag II. nan de Bosuil R.A.F.C. Beker van Vlaanderen Het nieuwe KAVD doet het met allure, op een nieuwe leest, met een andere aanpak en wij gunnen dat de aloude Den- dermondse voetbalklub graag. Verleden week pakte het «nieuwe» bestuur als «nieuwe» eerste provincialer uit met een regelrechte perskonferentie in een overigens bekend plaatselijk restaurant, waarop de nieuwe spelers na een inleidende toespraak van voorzitter Piret aan een vrij talrijk gastpubliek werden voorgesteld. Het was in feite een eerste of hernieuwde konfrontatie met de kernspelers waarover wij het in vorige edities uitvoerig hebben gehad. De dirigenten van de Zeelse voetbalvereniging, gestimuleerd door het resultaat van vorig seizoen, willen verder de inge slagen weg bewandelen en de strijd in derde afdeling door zetten met eigen materiaal en middelen. We staan overigens achter deze politiek, want in de huidige omstandigheden is voetbal in deze afdeling niet leefbaar indien men het niet aankan met eigen kweek. Het meest doorslaande nieuws van de rood-wit- zwarte ver eniging is het likwideren van het trainersduo Jansegers- Baert. Deze laatste keert naar zijn oude liefde terug, name lijk het trainen van de jeugd, terwijl Jansegcrs definitief naar Londerzeel werd getrans fereerd De trainingen worden overge nomen door het tweemanschap Karei De Borger - Willy De Wilde, die beiden geen onbe kenden zijn, want deze laatste trad op in de eerste ploeg van Scela, terwijl de man uit Wil- lebrock voor een tiental jaren eveneens op de bres stond, als oefenmcester. Deze laatste zal als technisch raadgever optre den. terwijl Willy zich met de fysieke konditie van de kern spelers en eerste ploeg zal on ledig houden. Zoals het echter reeds verleden seizoen bleek zijn de bevoegdheden van het duo moeilijk te scheiden en schijnt deze beslissing niet de ideale oplossing. TRANSFERTS Zoals we reeds hoger schreven wil het bestuur van Eendracht de zaken met de voorhanden zijnde middelen aanpakken en kwam het tot geen opvallend nieuws op de markt van de aankopen. Naast Jansegcrs (Londerzeel), verliet Paul Van Cauteren de klub en ging voor één jaar over naar KAV Dendermonde. Verder Jan De Mets voor één seizoen naar Excelsior Sint- Niklaas. Jean-Pierre Van Kerckhove voor één jaar naar SK Oudc- gent. Jean-Pierre Christiaens twee seizoenen naar SK Grember- gen. Ronny De Feyter definitief naar SK Lebbeke. Jaak Steeman voor één jaar naar SK Wichelen. De Heikant kan over volgende spelers beschikken: voor één jaar Herman Van Ernie! en Eddy Christiaens, Johan Boone. Definitief: Danny De Vlees- schauwer, William Mertens, Roger De Coninck, maar in ruil werden de juniores van Heikant Johan Van Eetvelde en Patrick Van Puyvelde defi nitief overgeheveld naar Een dracht. In tegenstelling met de berich ten van vorig seizoen blijft De Vos bij Zelc en komt Francois Michiels terug naar zijn oude stal. Rond_ Dirk De Ferrerre werd heel wat heibel verwerkt, ge zien Vigor Wuitens Hamme een niet te versmaden bedrag voor de overgang van Dirk veil had, doch het bestuur meende dat het de diensten van de ex- Grembergenaar broodnodig had en deze mening is eenieder toegedaan, want de inzet en de mogelijke uitbouw van De Ferrerre betekenen een wissel op de toekomst. VOORBEREIDING Het vangt aan op 29 juli met de ontmoeting Witgoor Dessel-E. Zele. Op 5 augustus Zele- Eisden, op 12 augustus R.C. Tienen-E. Zelc en op 15 au gustus Zele-Bilzen. Na vier speeldagen wordt de stand opgemaakt en komen nog alleen de eerste vier ge- rangschikten in aanmerking voor de halve finales, waar voor de te spelen data nog niet vastgelegd zijn. De tweede speelt een heen- en terugwed strijd tegen de derde en de ecr{- ste tegen de vierde gerang schikte. We zijn overtuigd dat met de ondervinding die Een dracht verleden seizoen heeft opgedaan en met de uitgroei van de jongeren, de Zee If e klub een verrassende rang schikking in derde afdeling kan afdwingen. Dinsdag a.s. 10 juli wordt in het door toeristen over spoelde Zwitserland een eerste maal geloot voor de drie Europabekers die in het najaar weer van start gaan. In het Waasland is men niet weinig fier dat het eigenste Sportkring Beveren plaats vat in de Europacup voor landskampioenen, het meest prestigieuze tornooi en dat het meteen tot de beschermde klubs behoort. Het gevolg is dat de Waas- landers zeker niet zullen uitkomen tegen een andere beschermde 'grote'. Daar onder verstaat men de klubs die de laatste jaren tot de halve finales van een Eu ropees tomooi doordron gen. De hoop leeft dat onze streekgenoten in een eerste fase één van de mindere goden zullen ontmoeten, zonder evenwel die opd rachten te willen onder schatten. We geven hier een lijstje met de onderscheiden landskampioenen: Tirana (Albanië), Beveren (België), Levski Sofia (Bul garije), Nikosia (Cyprus), BK Vejle (Denemarken), Nottingham Forrest (Enge land), Liverpool (Engeland), Helsinki (Finland), Straats burg (Frankrijk), AEK Athene (Griekenland), Uj- pest Dosza (Hongarije), Dundalk (Ierse Republiek), AC Milaan (Italië), Hadjuk Split (Joegoslavië), Red Boys Differdange (Luxem burg), La Valetta (Malta), Ajax (Nederland), Linfield Belfast (Noord-lerland), Start Kristian (Noorwegen), Austria Wien (Oostenrijk), Dynamo Berlijn (Oost- Duitsland), Ruch Chorzow (Polen), Porto (Portugal), Pitest' (Roemenië), Celtic Glasgow (Schotland), Dy namo Tiflis (USSR), Real Madrid (Spanje), Dukla Praag (Tsjechoslowakije), Trabzon (Turkije), Hamburg SV (West-Duitsland), Reik- javik (Ijsland), Oesters Vax- joe (Zweden), Servette Ge- nève (Zwitserland). De Wase reisbureau's be leven volgende week wel licht een nieuwe piek als de supporters hun reisbiljetten komen bestellen. Herwig Staes Er waait een gunstige wind door de rangen van Rapide Lebbeke. Dat ondervind je wanneer je even je oor te luiste ren legt bij deze vierde provincialer. Secretaris Eddy Van Overstraeten zegt dat het voorbije seizoen een lachertje werd. Dat steekt hij niet onder stoelen of banken. Maar alle begin is moeilijk voegt hij er onmiddellijk aan toe. Deze keer wordt het ernst. Gedaan met de lachlust van sommigen over het miserabel optreden van Lebbeekse jongste voetbalverte genwoordiger. Mammana Neto Salvador, de Aalsterse Zuidameri kaan, meermaals goed voor een doelpunt bij de wit- zwarte ajuinen, had op het einde van het voorbije voetbalseizoen dergelijk hoge financiële eisen aan Voorzitter Daelemans gesteld dat het aloude Eerv dracht het niet meer zag zitten om cfit nog te betalen en de man in kwestie dan maar op de transfertlijst zetteInmiddels werd er dan toch geen enkele Belgi sche club bereid gevonden om Salvador te geven wat hij bij Eendracht als zijn recht opeiste, het dub bele van zijn maandwedde namelijk. Er werd dan maar een minnelijke schikking getroffen met Aalst, waarbij Mammana Neto volgend seizoen tegen de zelfde kondities, 'aangepast aan de index' verder voor Eendracht Aalst blijven spelen zal, met de be lofte dat Aalst de Zuidamerikaan na volgend seizoen helemaal niet in de weg zal staat voor een carrière als full-time profvoetballer. Het wordt voor Salvador al leszins de grote uitdaging waarbij hijzelf en ook Eendracht Aalst, dan toch tenminste voor nog een seizoen, enkel goed en wel kunnen bij varen. (bc) Tijdens een persconferentie werden de intenties voor de komende kompetitie uitéénge zet. Voorzitter Gustaaf Van Biesen bladerde heel even nog in het geschiedenisboek, toen hij er aan herinnerde dat het toenmalige Racing Lebbeke in 1975 ontslag diende te nemen uit de nationale voetbalbond en dit na een vierentwintig ja ren durende activiteit. Na twee jaar inactiviteit en een jaar liefhebbersvoetbal werd in de loop der maand april vorig jaar besloten aan te treden in de rangen van deK.B.V.B. onder de naam Rapide Club Leb beke. Een veertigtal spelers met een gemiddelde leeftijd van twin tig jaar waren bereid om de geelblauwc kleuren van Ra pide te verdedigen, hetzij bij het fanionteam, hetzij bij de invallers en dit allemaal onder de leiding van Roger De Block, een oud-speler van S.K. Lebbeke. Er werd eveneens een knapen- ploeg ingeschreven en naar mate het seizoen vorderde zag Rapide zich zelfs verplicht oe fenwedstrijden in te leggen voor miniemen en pre- miniemen gezien het hoge aan tal spelers. «Het afgelopen seizoen moet voor alle ingeschreven ploe gen van Rapide echter be schouwd worden als een leer jaar» zegt voorzitter Van Bie sen. Maar ondanks de min derwaardige uitslagen no teerde Rapide nog een gemid delde van 149 betalende toe schouwers. Een benijdens waardig getal voor sommige reeds lang bestaande clubs, en dit terwijl Rapide slechts der tien maal tot scoren kwam. «Gezien het pover resultaat van het voorbije seizoen werd besloten onze jeugdige kern te versterken met enkele gerouti neerde spelers, ten einde het seizoen 1979-1980 zeker te kunnen afsluiten met een plaats binnen de eerste vijf». Weliswaar stoute taal zegt voorzitter Van Biesen zelf, maar met namen als een Ri chard Vermeulen, Vic De Nijn, Franjois Perdaens, Mi chel Heyvaert en Roger De Block moet een dergelijk re sultaat realiseerbaar zijn. Dat Rapide het werkelijk meent bewijst ook het grote aantal spelers dat werd aangeworven en waarvan we in een vorig nummer reeds de indrukwek kende lijst afdrukten. Opk de jeugd krijgt zijn oplei ding. Voor het komend sei zoen werd er reeds ingeschre ven met knapen en scholieren. Evenals verleden jaar zal Ra pide ook nu haar supporters en sympatisanten van alle nieuwsjes op de hoogte hou den via haar clubblad dat bij elke thuiswedstrijd gratis wordt uitgedeeld. De opening van het seizoen gebeurt op 5 augustus met een eerste wed strijd tegen buur Opstal en dit om 16 u. Vermelden we nog dat het nieuwe bestuur van de Lebbeekse vierde provincialer er thans uitziet als volgt: Voor zitter Gustaaf Van Biesen, on dervoorzitter Pierre Brussel- mans, secretaris Eddy Van Overstraeten, penningmeester Daniel Van Belle, leden: Freddy De Donder, Franpois Heuvinck, Pierre Van Belle, Hugo De Boodt, Franpois De Ridder, Jules Van Molle, Vic tor De Leeuw, Roger Callaert, Hugo Van Santen, en Pietet De Wit. Commissarissen zijn Fernand Dierick en Roger De Block. E.D.M. De Voorpost - b./.iy/s Rudy Belis. Paul Van Cauteren. Volgens Maurice Van der Cruyssen zijn zij de gefun deerd uitgezochte aankopen die het nu ook als ploeg zullen moeten waarmaken. In Den dermonde heeft men hoe dan ook blijkbaar nog aandacht voor wat er met dit andere KAVD volgend seizoen staat te gebeuren. Men kan enkel verheugend vaststellen dat de inzet van oen aantal mensen ook geleid heeft tot de daad werkelijke steun en engage ment van nieuwe mensen. In dat verband vermeldde Van Der Cruyssen graag dat Groep De Cuyper vanaf volgend sei zoen KAVD sponsort. KAVD zal dan ook in zijn blauw paarse kleuren te zien zijn met het bekende DC-insigne op de spelersshirts. Op de stemmige receptie wa ren er verder uiteraard enkel positieve klanken en was hier en daar toch wel op te vangen dat de vernieuwingstrend er gens definitief wordt doorge trokken. Ondanks de op het eerste gezicht vrij euforische stemming blijft toch de don derwolk dat KAV Dender monde hopelijk geen slechte seizoenstart kent, want dan zou zeer vlug kunnen blijken dat alles wat goed bedoeld ge start was, weer in het oude vervalt. Toch dwingen de na men van de aanwinsten ergens respekt af en moet het moge lijk zijn met dit spelersmate- rieel wat te doen. Als de ver hoopte begeleiding ook van dié aard is zoals gepland, dan moet men kunnen slagen. De echte grote voetbalwaarheid blijft echter dat de strijd op het veld gewonnen wordt, met spelers die een ploeg vormen, fysiek en mentaal op punt staan en tegelijkertijd gemoti veerd om mekaar bij te staan voor de kompetitiestrijd. An- Gerard Verhelst. ders zou voetbal geen sport meer zijn, al geven we grif toe dat de talrijke nevenaspekten die met het moderne spel om de bal gepaard gaan, die fun damentele waarheid al eens :rachten te overwoekeren. In Dendermonde kan men daar onderhand al van meespreken, het inzicht alleen al van deze stand van zaken laat ons hopen voor de toekomst. Wij gunnen het KAVD van harte dat het genoeg impulsen heeft om het te bewijzen. Ben COIGNAU Dit zijn lie nieuwe kernspelers van KAVD. gekiekt met Maurice Vander Cruyssen. Cu» Piret. Tas en Jan Van Damme. Ie) Julien Van den Broecke. Erik Van Meerhaeghe KH Deurne. Maandag 25 juni had in het Antwerpstadion aan de Bosuil een pers conferentie plaats. De tal rijk opgekomen genodig den werden er verwelkomd door de heren E. Wauters, voorzitter van de „Great Old" en J. Merckx, voor zitter van TV-Ekspres, die zich konden verheugen op de aanwezigheid van prak tisch gans het gemeente bestuur van Deurne, met aan het hoofd de heren Dequeecker, burgemees ter en Mangelschots, eer- ste schepen. Voor de persconferentie en ruim één maand voor de tweede editie van het gro te internationaal tomooi „Metropool '79" had de nieuwe trainer van R. Ant werp F.C. Staf Van den Bergh zijn spelers voor een eerste lichte training verza meld als voorbereiding op het nieuwe seizoen. Onder de spelers bemerkten we de nieuwelingen die vol gend jaar onder de rood witte kluren en met tv- ekspres op hun borst, de honderd jaar jonge club gaan verdedigenDanny Bonne (St-Niklaas), Patrlc Ipermans (Beerschot) en Leo Van der Eist (Merch- tem). Na de training had In het Antwerps Chalet een ont vangst plaats, waar alge meen voorzitter Eddy Wau ters traditiegetrouw zijn ge hoor wist te boeien met 'n toespraak. Eddy Wauters gaf een overzicht van de transferpolitiek en stelde meteen ook de nieuwe sponsor voorhet welbe kende televisiemagazine TV-Ekspres. Voorzitter Wauters was er fier op het nieuwe seizoen te kunnen aanvatten met zulke sponsor. Dit nieu we seizoen is meteen ook het honderdste seizoen van R. Antwerp F.C, en deze club is ook de eerste Bel gische club om een hon derdste verjaardag te vie ren. Tijdens de transferperiode hebben achtereenvolgens J. Trappeniers (Aalst), De Wil (Diest), Vliegen (Waregem). Olarevic (definitief 01. Lille), Deraeve (definitief St-Trui- dn), Maurissen (Assent) en Karesl (naar Joegoslavië) de Antwerpse club verla ten. Om familiale redenen werd ook nog op het laat ste ogenblik Fastré voor 1 Jaar naar zijn originele club Hasselt overgemaakt. Van deze club werd ook nog in laatste instantie de vroe gere Standard-speler Al- bert Piroton, een vleugelver dediger, overgenomen. Te vens zit er de mogelijkheid in, aldus voorzitter Wou ters, dat Antwerp nog zou overgaan tot een interna tionale transfer. Na voorzitter E. Wauters nam burgemeester Dequee cker op zijn gekende en met humor gekruide wijze het woord en gaf een over zicht van de talrijke be faamde spelers, die hij als supporter van Antwerp, ge kend heeft. Vervolgens sprak de heer Jan Merckx, voorzitter van TV-Ekspres, de aanwezigen toe. In eeh zeer korte rede verklaarde J. Merckx dat TV-Ekspfes het eerste persorgaan was dat een grote club ging sponseren. Vermelden wij nog dat Antwerp F.C. maandag 6 aug. en woensdag 8 aug. In het Beerschotstadion aan het tornooi „Metropool '79" deelneemt, samen met Beerschot, Sparta Praag en Everton (Liverpool). Van 10 tot 18 aug. wordt te Palma de Mallorca nog deelgenomen aan een in ternationaal tomooi met FC Barcelona, Honved Boeda pest en Vasco da Gama. W.B. «Sportleven» maakte gisteren terecht melding van de start van onze Beker van Vlaanderen per 14 juli. Ziehier trouwens de eerste twee speeldagen: 14 juli 1979 20.00 Jong Lede - SC Lokeren Van der Linden 20.00 AA Gent- St.Niklase Delacour 20.00 AS Oostende - VK Kortrijk Bots 20.00 RC Harelbeke - Cerk. Brugge De Bleeckere 18 juli 1979 19.30 E.Aalst-SC Lokeren Goethals 20.00 Jong Lede -AA Gent Mestdagh 20.00 VK Kortrijk - Waregem Fontaine 20.00Cerk. Brugge - AS Oostende Van Volcem Het bondsblad vergat in zijn overzicht echter Eendracht Aalst en dubbele winnaar SV Waregem die bye zijn op de openingsdag. Waregem heeft zijn vrije dagen overigens al aangevuld met duels in Rijsel (14 juli) en in Breda (1 augustus). Het geldt hier rerplichtingsontmoetingen.

De Voorpost | 1979 | | pagina 27