René Van Der Vorst uitstekend bij de inters A l EENDRACHT MAAKT... EB9 KAMPIOENEN r Motorcross SETHAR r «2 i BLB-motocross 1 te Hofstade Lieven Braeckman, Ronny Westerlinck, Marnix Segers en Rudy De Vijlder aan Ifc'IIHIHHHilHiiJ de eer bij de nieuwelingen Zegebloemen voor Eddy Van Bunder, Frankie Spaenheer, Christian Heymans en Jan Van Hautte bij de junioren Wij gaan met vakantie in de week van 19.7.79 j DE VOORPOST j De Voorpost - 6.7.1979 Een bijzonder mooi gebouw in een zijweg van het stukje Buggenhout dat men «Opstal» noemt. De kantine vn het voetbalplein van de plaatselijke voetbalclub die «eendracht» heet en die er in slaagt om, ondanks de minder goeie prestaties van vorig jaar, elke week toch flink wat volk te trekken. Eendracht maakt... kam- pioenen De bestuursleden van «Een dracht» kijken positief tegen Van Mol «en dat is dat wij heyden en Louis Van der de toekomst aan. Ook vol- kunnen rekenen op een Meersch staan klaar om te gend jaar zijn ze er weer bij groep sportieve supporters, helpen waar nodig, daarin met een viertal ploe- Ondanks alles trekken wij bijgestaan door Achiel De gen (eerste, reserven, scholie- elke zondag zo'n honderd- Klippel en Julien Van der ren en miniemen) en zij Zilverenjubileum «Eendracht Opstal» heeft goeie hoop. Dit jaar bestaat de club 25 jaar en bij die gelegenheid wil men van het komende seizoen een spe- ciaaltje maken. De klasse blijft dezelfde. 4e provinciale H. de trainer ook. Het is een man uit Mariekerke, Frans Waumans. Het is reeds het derde jaar dat Frans zijn eendrachtige jongens onder zijn sportieve vleugels houdt. Een vijftal spelers zijn spik splinternieuw. Jean Bouchez komt van SK Sint-Paulus (Opwijk), terwijl Louis Van Wemmei bij Opdorp op de kop werd getikt. Van Sparta Buggenhout kwamen twee middenvelders: Eddy De Smedt eri Carlos Suyckens. BLB motorcross te Hofstade. Hel duo Lauweriks-Maerten gaf een knap staaltje van rijkunst ten Tenslotte is er nog Rudy Van beste in de reeks met zijspannen. Campenhout. een aanvaller die vroeger bij tweedeklasser (in de provinciale reeks) SV Asse zijn voetbalkunde liet kijken. Geen te best seizoen, maar goeie supporters «Het vorige seizoen is niet zo best verlopen» zo vertelde voorzitter Jozef Debaerde- De nieuwe winsten van Eendracht Opstal op de foto met het bestuur van de plaatselijke klub. (db) De streeknieuwelingen zorgden voor een niet bijs ter grote oogst het voorbije weekend. We stelden enkel overwinningen vast van Aalstenaar Lieven Braeck man die de sterkste was te Nederhasselt-Ninove. In lovendegem was het de man uit Laarne, Marnix Se gers, die als eerste over de eindmeet bolde en in Merelbeke-Melsen boekte Rudy De Vijlder een nieuwe overwinning. In Oostakker bij Gent was er geen hou den aan. Ronny Wester linck die zaterdag ook als tweede eindigde te Laarne. Van supporters van Peter Spanehoven kregen we het bericht dat hun grote hoop en .poulain te Bornem op een vijfde plaats finishte. schot in de roos. Trainer Frans Waumans schudt het hoofd. Hij is het ermee eens Bij het uitkijken tijdens de transferperiode werd dan maecker van de jubilerende °°k vooral gevlast op spelers ploeg. die in de aanval puik zijn. Wij eindigden tiende in onze *w'j hebben één groot voor afdeling. Dat is beslist geen deel» zegt secretaris Emiel vijftig mensen aan. Dat is toch een puik resultaat. Het bestuur knikt bevestigend. Vooral dan Etienne Servaes, die de taak van public-rela- lionsvera n (woordelijke op zich nam. Etienne kan echter rekenen op flink wat steun. Mare Moonen, Johny Ver- Jeugdt. Stichter Petrus Van den Berghe is momenteel nog herstellende. Zijn taak als terreinverantwoordelijke zal dus door een collega moeten overgenomen worden. Maar misschien steekt naamge noot Alouis een handje toe? maken dus evenveel kans op een titel. Een mooie bekro ning misschien van een al even mooie verjaardag. De hoop is er in elk geval al. misschien gecombineerd met het weetje dat eendracht ook wel es kampioenen maakt... decbee Deze week geen ovenwin ning voor Luc Lemmens uit Buggenhout. Wel een schit terende tweede plaats te Wilrijk. Ronny Mettepen- Hofstade beleefde ver leden zondag dé motor crossdag van het jaar. Ruim zesduizend toe- schouwers kregen vanaf delate voormiddag sport en sensatie aangeboden van de bovenste plank. Daan/oor zorgde onder meer de uitstekende René Van Der Vorst, die de eerste reeks bijde internationalen helemaal vanaf het begin tot het einde wist naar zijn hand te zetten. Na hem wer den spektakelman De- wolf, Verburgh en Dhaemers de piloten die het dichtst wisten te eindigen. Bij de B-inter- nationalen werd Diele- man de eerste met een vijfde plaats. De Winne werd zesde, al dient gezegd dat juist deze BLB motorcross te Hofstade. Start van de nationalen 500 cc. (hugo) man met spektakel uit pakte en ongelukkig de start miste door een val partij. In de tweede reeks stak Dewolf, dadelijk het vuur aan de lont en ging het ganse deelnemers veld vooraf van bij de aanvang. Dieleman, Dhaemers en Van Der Vorst lieten echter niet begaan. Het werd een waanzinnige achtervol ging waarbij Van De Vorst er uiteindelijk in slaagde een bikkelharde strijd in zijn voordeel te beslechten door ook die reeks op in extremis op zijn naam te schrijven. Hij werd dan ook de logisch verdiende eind overwinnaar in deze ka- tegorie. Bij de inters B won Dieleman vóór De Winne en Vinck. Bij de zijspannen zorgde het duo Lauwers-Maerten er- pöor dat zij met hun spektakulaire sprongen de talrijke toeschouwers geen tijd gave tot ver veling. Zij reden een prachtige wedstrijd en wonnen beide reeksen. Wel dient gezegd dat het duo Van Langenhove- Verboven door een spij tige valpartij onherroepe lijk voor een kans op de zege werd uitgescha keld. Bij de senioren 125 cc werden beide reeksen gewonnen door Fati. De plaatselijke piloten, Tonu De Witte bij de nationalen en Mare Vlas- senroot bij de nieuwe lingen 125 cc zorgden met hun overwinning voor de eigen eer en die van hun talrijke sup porters. Bij de junioren 500 cc en 250 cc wer den respektievelijk Luc Gabriel en Lieven De Vijlder de eindlaureaten van een in alle opzichten geslaagd crossfestival. (bc) Franky Spaerkeer werd overwinnaar in de juniorenwedstrijd te Zele. (jf) ningen kwam als derde over de streep te Melle. Een zelfde plaats was wegge legd voor Dirk Van Moerze- ke. wielerwedstrijd voor junioren te Zele vierde plaats gelauwerd, (jf) Berlare greep de bloemen in eigen streek, meer bepaald te Zele en Buggenhoutenaar Christian ?rd Dirk Heirwegh als eerste Zeienaar met een Heymans was de sterkste van het hele lot te Ellezelles. In Laarne werd Jan Van Hautte uit Belsele gelau werd als de beste man van de 19 deelnemers die aan de startlijn verschenen. Van de andere streekren- ners ontvingen we weinig of geen nieuws, Daarin zal wel verandering komen volgend «meute» achter zich weekend. Voor de meesten liet. Frankie Spaenheer uit is het nu immers vakantie De winnaars van deze week zijn Eddy Van Bunder uit Hamme die in Zottegem de geblazen en bestaat de mogelijkheid niet alleen duchtig te oefenen, maar om ook al eens midden in de week een wedstrijd mee te pikken.

De Voorpost | 1979 | | pagina 29