0.LVROUWZIEKENHUIS PLECHTIG INGEWIJD I I Pr Cuvelier vereremerkt Stekels recht op zitting WEER KONINGSKWESTIE IN MINEUR BIJ HET HAAR GETROKKEN Minister Galle kende 87 miljoen toe Benoemingspolitiek schepenkollege: familie en vriendjes eerst Leon Moens en Herman Bosteels die als leden van het Direktie Komitee opge treden zijn om de beslissin gen van de Beheerraad uit te voeren, Moeder Overste voor de gelukkige keuze die zij deed wanneer zij het be heer van de kliniek overliet aan de huidige Beheerraad, en zijn broer Paul Cuvelier, die met behulp van verschil lende studieburelen en on dernemers dit werk tot een goed einde wist te brengen in een rekord tempo. Tot slot van zijn toespraak somde hij de voordelige as- pekten op van de «nieuw bouw» die hij reeds onder vonden had. De patiënten zijn gelukkig en spreken met lof over hun kamer en de manier waarop zij ver zorgd worden; het perso neel, zowel verplegend, pa- remedici als onderhouds personeel heeft spontaan een serieuze inspanning ge leverd om de kwaliteit van de diensten op te drijven en misschien wel het belang rijkste voordeel is het feit dat de patiënten een zodanig vertrouwen hebben dat hun genezingsproces sneller en beter verloopt. Prof. Dr. Ir. De Beer, voorzit ter van de Raad van Be heer, schetste de geschie denis van de Zusters Au- gustinessen in Aalst. Zij wa ren het die op verzoek van de stadsmagistraat in 1475 naar Aalst kwamen om de pestlijders te verzorgen. Sedertdien zijn de zusters ononderbroken te Aalst aanwezig geweest en heb ben er zowel in hun gesticht als ten huize de zieken ver zorgd. De voorzitter van de Be heerraad schetste vervol gens de struktuur van het ziekenhuis en dankte al de gene die hun steentje bijge dragen hebben tot de bouw van deze nieuwe vleugel. Prof. Dr. Ir. De Beer beklem toonde op het einde van zijn toespraak dat het Onze - Lieve - Vrouwziekenhuis openstaat voor alle zieken, welke ook hun godsdien stige en filosofische over tuiging is, en dat de nodige eerbied voor de overtuiging van alle zieken wordt opge bracht. Uitgaande van deze verzekering, bouwend op deze christelijke naaste liefde en op de goede wil van velen, welke zich steu nen op het Evangelie, heeft de gemeenschap er belang bij te helpen de idealen van het dienstbetoon aan de zieken te verwezenlijken. Op zijn beurt hield Daniël Coens, Staatssekretaris voor het Vlaamse gewest zijn toespraak ter gelegen heid van de inwijding van het nieuw kompleks van het Onze - Lieve - Vrouwzie kenhuis te Aalst. Hij vatte aan met een ver antwoording aangaande de afremming van het aantal ziekenhuisbedden, die in de beleidsverklaring van de Vlaamse Eksekutieve werd gesteld. Deze afremming, is, volgens de Staatssekre taris, erop gericht een meer evenwichtig uitgebouwd net van gezondheidsvoorzie ningen tot stand te brengen, waarbij zowel de intra murale als ekstra-murale voorzieningen op een aan gepaste wijze aan de ver schillende behoeften van het volk tegemoet komt. De belangrijke doelstelling hierbij is de hulp- en zorg behoevende mens zo lang mogelijk in zijn eigen ver trouwd milieu te laten. Dit streven in het beleid om de zelfhandhaving in eigen midden te bevorderen, wil vanzelfsprekend geen af breuk doen aan de eigen funktie van het ziekenhuis in de verzorgingsinfrastruk- tuur. Integendeel in de toekomst zal het streven van het be leid erop gericht zijn door modernizering en aan passing een koherent net van ziekenhuisvoorzienin gen tot stand te brengen. De heer Coens wees erop dat de verdere toekomstplan nen van het Onze-Lieve - Vrouwziekenhuis zich in dit beleidskader willen inschrij ven. De staatssekretaris ver volgde dat hij met genoegen vernomen heeft dat het Onze-Lieve - Vrouwzie kenhuis een modern zie kenhuis wil zijn en hiertoe de nodige inspanningen le vert, hij zal dan ook dit stre ven ondersteunen waar dit in zijn mogelijkheden ligt. Monseigneur Van Pete- ghem stipte in zijn toespraak aan dat dit ziekenhuis een van de grote private zieken huizen van het land is. Hij beklemtoonde uitdrukkelijk de zin van de specifiek christelijke instellingen. Hij is tegen de Etatisatie van de gezondheidszorg daar ieder moet kunnen sterven volgens zijn eigen gewe tensopvatting. Hij ver heugde er zich over dat de direktie van het ziekenhuis bestaat uit christen mensen en dat het personeel tot taak heeft de zieke mens langs godsdienstige weg te ont moeten op hoop van gene zing. Deze christelijke inspi ratie die bij het personeel aanwezig dient te zijn vormt de hoeksteen van het Onze-Lieve - Vrouwzie kenhuis. De Bisschop van Gent ver meldde in het bijzonder de zustergemeenschap, die in het ziekenhuis vrij en gelo vig hun taak kunnen beoe fenen, dit in tegenstelling met het lekenpersoneel, dat gezien de familiale toestand waarin zij verkeren, niet zo vrij en gelovig kunnen zijn. Het Onze - Lieve - Vrouw ziekenhuis De korte historiek van het O.L. Vrouwziekenhuis heeft de evolutie aangetoond van nagenoeg een anderhalve eeuw. De Zwarte Zusters die sedert 5 eeuwen onaf gebroken in Aalst verbleven waren ook hier van bij de aanvang aanwezig en heb ben er hun stempel op ge drukt. Dr. Heffinck, Dr. Gau- tot, Dr. Sierens, Dr. Gof- faerts en Dr. Willems waren de vijf steunberen waar de toenmalige O.L. Vrouwkli niek op rustte. Die kliniek is immers ge kenmerkt geweest door haar hoogstaande chirur gie. Dr. Goffaerts die regelrecht uit de schoo' van «Se- brechts» te Brugge kwam, heeft de kliniek een grote bloei en naam gegeven. Reeds heel vroeg was het een opleidingscentrum voor jonge chirurgen. De school «Goffaerts» heeft in enkele jaren bekwame chirurgen gedropt over heel België - zowel in Vlaanderen als Wallonië (Antwerpen, Sint Truiden, Bree, Kortrijk, Ni- nove, Asse, Gent, Oosten de, Tielt, Geraardsbergen, Diest, Ronse, Zele, Brussel, Moeskroen, Bergen, Mon- tignies - Sur - Sambres, Huy, Gosselies e.a.). Zoals het beste van de wijn in de kruik weerhouden wordt, werd Dr. Cuvelier de waardige opvolger van Dr. Goffaerts in het O.L. Vrouwziekenhuis van Aalst. Die namen zitten dan ook strak verstrengeld, en de snelle uitbreiding werd nog sterker geaccentueerd door de eerste geslaagde hart operatie in België door Dr. Cuvelier. Interne Geneeskunde, Anesthesie, Radiologie, Urologie, Fysische Ge neeskunde, Laboratorium technieken namen het laat ste decennium een even hoge en zekere vlucht. De eerste twee worden opge nomen in het opleidingska der. Dat alles maakt van het O.L. Vrouwziekenhuis V.Z.W. sedert 1970, één van de grootste private ziekenhui zen uit het land. Haar geneesheren met naam, haar zware medi sche apparatuur, haarurgen- tiedienst, een unicum in de regio, met een permanente wachtdienst (24u. op 24 is een dokter aanwezig), haar reanimatiedienst, haar lig ging halfweg Gent-Brussel, maakt de weg effen om van het landelijk ziekenhuis uit Maar de schade bleef beperkt. Boude- wijn kon ze lijmen. Hij werd een «geliefd vorst». Maar de Happartheid bestaat allang vóór Ensival. Daar zag hij de vlamingen boven het hoofd. Men kan dus lange gesprek ken voeren over de wederke righeid van de gevoelens tegenover de Vlaamse meer derheid van wie werd gezegd dat ze een knechtennatuur bezat, enige krachtige op rispingen niet te na gespro ken. Zullen Ijzeren bede vaarten daar iets aan veran deren? Men heeft er nu wel de Voer opgevoerd. Het heft werd weer stevig in handen genomen, maar de greep zal weer zwakker worden naar mate men van de Weide verwijderd geraakt. Zullen de Vlamingen met een over voerde maag blijven zitten, de vuist ballen, of hun eigen kuituur kultivéren. appetij telijk maken, hun taal ge bruiken. Wacht ons weer bakkeleien, verval in scheur- partijen en voorzitters die het niet meer zien zitten? Vla mingen zijn altijd de boot mensen geweest van het politieke België met het kunsthart Brussel. Maar veel hebben ze aan zichzelf te wijten. Tenzij men het gemis aan rafinement geen verwijt mag noemen. Moest het Vlaams onbeha gen weer zo misselijk ver keerd cn zo scherp gesteld worden in een interpellatie die. indien ze de baan naar Brussel vond. daar hoogstens, maar terecht een hoffelijkheidsschandaal aan het Hof zou veroorzaken. Bekijk die formulering maar. We zwijgen, en als we de bek- dan opendoen zijn wc ruw of onbeschoft. Wie zijn we hier 'n Aalst? We halen een koning en een koningin op onze tribunes, en lachen ze dan een hele stoet lang uit met die platte soort humor van de nachtpot, omwille van een zeer normale protokalai- re eis. een zindelijk toilet, dat nota bene in het stadhuis niet eens voorradig bleek, en niet alleen voor hoog bezoek. Het meest nog werden gemaakt. Met wie moeten we hier lachen? Gaan we nu ook al politiek de nachtpot op. En lachen maar om wie de grootste heeft. Plezierig, hé. Godver, op die manier halen we 't nooit. We hebben het trouwens nog lang niet gehaald. Na deze lange stilstand terug naar de korte tekst van de interpellatie die vervolgt: «Het alternatief ligt derhalve voor de hand: Hendrik De Man. Vlaams socialist. Leo Vindevogel. één der voor naamste slachtoffers van de moderne hertog van Alva en Willem van Oranje. «Vader des Vaderlands». «Voor mij mogen die zelfs de grootste centrumstraten hebben. Dat is wat anders. Maar intussen raakte de gemeenteraads zitting goed op dreef. Weer gebakkelei. Daar kwam ook nog wat anders bij. In een dagblad had een joernalist geschreven dat de interpellatie van PPJ Vanderbeke een initiatief was van de frakties van de VU en van de CVP. Een krent van een leugen. Je moest Lambert Van De Sijpe van de appositie (CVP) zien stijgeren. nog vóór de zitting begon. Een artikel op het eerste blad dan nog. De raadszitting stond al in het zweet voor ze goed en wel begonnen was. Volgens Van De Sijpe paste de interpella tie niet op een gemeenteraad. Willems vond dat ze tegen de openbare orde was. Bogaert eveneens. Maar Hooghuys echode de burgemeester ach terna die volhield dat je een raadslid het recht van een interpellatie niet mag ont zeggen. Ook De Neve wilde niet raken aan de vrijheid van elk gemeenteraadslid. Maar Willems hield vol dat de tussenkomst tegen de openbare orde was. Intussen was de aanstichter van het onheil, PPJ Vanderbeke nog niet op de plaats des onheils aangekomen. Een zeker ge voel van eerlijkheid kunnen we hem evenwel niet ontzeg gen. Plots stelde schepen, ik geloof Monsieur, vóór de zitting te schorsen. Toe gestaan. De partijen stonden als rugby-plocgen onder elkaar te fezelen. en hun strategie vast te leggen. Beraad over een storm die achteraf gelukkig in het glas zou blijven. Terug dezelfde vermicelli van woorden. Van de Sijpe bleef de interpellatie een belediging van het staatshoofd noemen. De burgemeester: maar ge loopt vooruit. Elk punt dient op de GR te komen, dat is het recht van de raadsleden. Maar aangezien het om namen gaat, wordt het punt in de besloten vergadering op gesloten. Willems. blaam aan de koning, de bevolking mag wéten wie loyaal is. we vragen stemming. Van de Sijpe. belediging van het staatshoofd, ik bezweer u... D'haeseleer. u moet nog niet bezweren, ik heb me toch nog niet uitgesproken. We zullen er op de geheime zitting over oordelen... Het punt werd natuurlijk van de agenda afgevoerd, ter geheime zitting. Het was toch duidelijk dat de burge meester niet achter deze onderbreking stond. Boven dien, waar haalt men zijn burgemeestersjerp? Maar de openbare zitting durfde de interpellatie toch de nek niet omwringen. Het bee^t werd op de geheime zitting ver dronken. Mij verbaast altijd de ogen schijnlijke samenhang van meer- en minderheid, elk in eigen kamp natuurlijk. Of moet ik zeggen kuddegeest, of zwijgplicht. Wanneer mag een gemeenteraadslid eens komen vertellen wat hem echt op de maag ligt. Maar men zwicht en zwijgt voor het gelijk 'en bloc'. Ik bewonder stemmen die zwijgen bij de stemming, zich onthouden, om na de stemming de stem te kunnen verheffen en te spreken over wat die kudde geest deed doorbreken. Ik bewonder dus notaris Breek - pot («dit is beledigend») en luchtmachtofficier Doorns («ik wens dat dit niet mag») om hun eerlijkheid. Met zulke mensen valt een zui vere soort politiek te bedrij ven. Maar genoeg over dit inci dent dat ik een zwaar ongeluk noem. PPJ Vander beke gleed binnen op zijn scheve schaats. Jan Caudron lichtte hem vanachter de handpalm in over wat was geschied. Blommaert. sche pen van eksamens was nog altijd afwezig, evenals Roels van volksgezondheid die dit laatste voor zichzelf deze avond niet had kunnen waarmaken. Voesj met de koesj. In een brief deelde de goeverneur mee onder welke voorwaar den politieagenten in een andere gemeente mogen in springen. De zitting kan eindelijk beginnen. De avond is al bijna een uur verder gevorderd. We vernemen ook dat aan het Kultureel Centrum geen andere dan een kulturcle bestemming kan of mag gegeven worden. De biblio- teek. al te klein zal 80% van de oppervlakte innemen. Nu al zijn ér in dit centrum 210 m2 en 998 lopende meter boekenkasten tekort. Tot op heden kost dit oord van ergernis al 209 miljoen. Men zal ervoor waken dat het dossier verder niet al te prestigieus meer wordt. Het dossier werd door minister Galle naar de Vlaamse eksekutieve gevraagd. Komt er nu schot in de zaak? Punt drie over het Kultureel Centrum, een vraag van raadslid De Pauw, bleek een mededeling te zijn. Dus geen spervuur meer achteraf. Weer ergernis bij de opposi tie. De Pauw moest noodge- de dertiger jaren een regio naal zelfs, een superregio naal ziekenhuis te maken. De «Nieuwbouw» is een mijlpaal. De emanatie die er van uit gaat streeft naar kwaliteits diensten. Nieuwe onder zoekstechnieken worden in uitzicht gesteld - oude dien sten dienen omgebouwd en uitgebreid - jonge specialis ten met hoge graad van techniciteit en specialisatie dienen worden aangetrok ken - «teamwork» wordt een opdracht. Wanneer dit alles en nog veel meer gereali seerd wordt zal dit nieuwe gebouw aan zijn gesteld doel beantwoorden name lijk een «gehumaniseerd, medicotechnisch hoog staand O.L. Vrouwzieken huis» te zijn. Prof. De Beer schetste de historiek van de (LLVrouwkliniek. (Erik) Voor U onderzochten we de af komst van een paar van deze pas benoemden. Gunnar Callebaut, kleinzoon van schepen Marcel De Bis schop. (P.V.V.) Rik De Neve, broer van sche pen Jan De Neve. (V.U.) Leslie Hooghuys, dochter van schepen Edgard Hooghuys. (B.S.P.) Marleen Van der Vincken, se- kretaresse van schepen Her man Roels. (V.U.) Marleen De Meyst (Hof Texel) nicht van schepen Annie De maght. (P.V.V.) Michel De Gols, zoon van ge meenteraadslid en vakbonds leider Richard De Gols. (P V.V.) Marleen Bourlon, dochter van oud schepen Gilbert Bourlon (P.V.V.) Lutgarde Steenhaut, nicht van raadslid Oscar Redant (P.V.V.) Martine Buyl, dochter van stadsarchitekt Jan Buyl (B.S.P.). Norma De Groodt, sekreta- resse van schepen Van den Eede. (P.V.V.) Leslie Goossens, dochter van Ben Goossens, ekonoom van de stedelijke werkhuizen. (B.S.P.) Nadine Mortier, dochter van Romain Mortier, kabinetsse- kretaris van schepen Hooghuys (B.S.P.) Sabine Pattyn, aanstaande schoondochter van gemeente raadslid Arsène Carlier. (V.U.) Gerrit Vervecken, zoon van personeelslid en V.U. sekreta- resse Jeannine Merckx. (V.U.) Christriane Rubbrecht, kabi netsmedewerkster van burge meester L D'Haeseleer (P.V.V.) Marleen Speltdoorn, nog een kabinetsmedewerkster van burgemeester L. D'haeseleer. (P.V.V.) Marianne De Smet en Gemma Dubois, kabinetsmedewerk sters van schepen Blommaert. (VU.) Murielle De Petter, schoon dochter van personeelslid Louisa De Clercq en kabinets medewerkster van schepen Hooghuys (B.S.P.) Marina Mertens, kabinetsme dewerkster van burgemeester D'haeseleer. (P.V.V.) Hierbij moet vermeld worden dat deze bediende nog maar pas op het stadhuis werkzaam is en reeds benoemd werd! Een heel stel verdienstelijke personeelsleden die er al jaren zijn, staan nu in de kou! Zij moeten wachten op hun be noeming of misschien moeten ze buiten om nog meer familie leden van de heren schepenen te kunnen benoemen. We zijn er zeker van, het zal de lezer niet verwonderen dat zulke praktijken gebeuren Aalst blonk al niet uit op het gebied van zijn benoemingsbeleid Maar op de schaal zoals het nu gebeurt, is het nog nooit ge beurd. En nu juist door politie kers die hadden beloofd dat ze het anders zouden doen, eerlij ker, objektiever. Maar we moeten zelf objektief blijven. Ook in de oppositiepar tij (C.V.P.) gebeuren zaken die volgens onze normen niet door de beugel kunnen. De vrouw van een bestuurslid van de vakbond (Mevr. Lut garde Schollaert - De Paepe) kreeg zwijggeld onder de vorm van een vette kabinetsvergoe ding van 92.380 F per jaar. D^c zij daarvoor van de C.V moest overlopen naar de V.Ue neemt deze vakbondsleider ek zonder skrupules bij. s De voorzitter, Hilaire Lieven^ (CCOD), is in vergelijking mefj zijn bedrijvigheid tijdens het vof rige bestuur op een onaaij6 vaardbare wijze kalm. Men ze^' dat hij vreest... of hoopt... ja En wat ons petje te boven ga*f is het motief van de staking va0 21 en 29 juni. Akkoord dat mes. staakt om de zomeruurregc ling. Maar geen enkel syndika^ rept een woord over de schaif3 dalige benoemingspolitiek Nochtans is dit een zaak van hja personeel die erdoor in beroi, ring en onzekerheid leefL Waarom zwijgen de heren va de vakbond? De laatste maanden van hP' Blommaert- personeelsbelep zorgde voor de grootste man leise onder het personeel dfci ooit op het stadhuis werd g% zien. Wie zei er ooit eens: «Op h£ stadhuis moet the right man or the right place zitten»?? e ftr dwongen zijn veren dicht laten. Geen vragen meer. De beurt aan Van Den Eede. Dienstjaarrekening en financieel beleid van de stad in 1978. We laten die cijferdans op een dansvloer apart zijn gang gaan. In het kort: «We kregen, na een moeilijke start, de nieu we trend te pakken... Alle pessimisme ten spijt, zijn we erin geslaagd de twee eindjes aan elkaar te knopen...» Een tekort van 50 miljoen, waar 375 miljoen was verwacht. De gewone ontvangsten: 1 miljard 33 miljoen. 20 mil joen méér dan verwacht. De uitgaven lagen lager dan in de begroting voorzien: 1 miljard 84 miljoen. Stads- schuld op 1/1/77: 1 miljard 212 miljoen. 1/1/78: 1 mil jard 347 miljoen. 1/1/79: 1 miljard 511 miljoen. Dèt is wat andt ~s maar: 70 miljoen uit allerlei belastingen die betrekking hebben op 1978 zouden dus feitelijk voor een boni van 20 miljoen moeten zorgen. Vlak hierna weer een zorgelijk geluid: een kaste kort van 108 miljoen. Dus bezuinigingen. (Daarover wordt allang geredetwist). De buitengewone dienst geeft bijna 32 miljoen boni, het kasgeldboni bedraagt daar 124 miljoen. Of de raadsle den de rekening wilden goedkeuren? Jan Caudron wil wel. zelfs met gelukwen sen voor schepen van finan cien Van Den Eede en zijn cijferaars, maar maakt zich o.a. bezorgd om het zieken huis tekort, waar de staat met betalingen achter staat. Bezorgd ook om de schul den: vorig jaar al 18.760 fr. per kop. Naar het bankroet? Volgens Caudron is er nog één middel: het snoeimes. Volgens Etienne Bogaert. vroeger schepen van de stadskas, is er helemaal géén reden tot juichen, en is het zelfs misplaatst te willen doen geloven dat de financië le toestand gunstig ontwik kelt: «Een kastekort van meer dan 108 miljoen is geen peulschil. Het verschil tussen de begrotingsramingen en de uitslag is het gevolg van overschattingen en onder schattingen...» Bogaert be treurt dat Aalst niet meer aktief is in de Bond van Steden en Gemeenten, of daar toch geen resultaten haalde. Hij salt de perso neelsuitgaven en de wer kingskosten aan. Eén ver spilling. als men dat zo hoort. De schuld zou met een totaal ongewoon ritme stijgen: bij na 50% aan aflossingen en intresten méér tegenover de eenheidsrekening van 2 jaar geleden. We lopen naar de 2 miljard schuld... kasmoei- lijkheden komen in het zicht... onze teleurstelling is groot. o.a. omdat het beleid geen sanering inhoudt... en toch is er een lichtpunt: fraktieleider Vandcrveken ging in de financiële kom missie akkoord om een lijst op te maken van alle nog uit te voeren werken, en om die te bespreken. Tot slot: ik ben minder pessimistisch dan Jan Caudron die sprak van een bankroet, wat een straf rechtelijke uitspraak is. een gewone faling is wel al genoeg... Redant vindt de toestand niet zo dramatisch. Jan Vanderveken is voorzichtig. Hij wil een persooneelsbeleid dat oordeelkundig gebeurt, maar wil van geen atvloeiing horen. Men zou scherp toezien op de toekomst. Nog een toemaatje: laat ons onze tussenkomsten kort en bon dig houden, dat is ook al een besparing. Wat is er nu aan de hand met die cijfers? Zijn ze nu rood of niet? In elk geval niet rooskleurig. Volgend punt: OCMW. Ook al een zware rekening. Er is nog weinig aandacht in de zaal. Alles staat toch op papier. Flessen dorst lessen de Spa. I' eau qui pétille, het koolzuurhoudend bronwa ter. worden af- en aange voerd. Brobelt het eigen water van De Gheest niet genoeg? We vernemen terloops dat een OCM W-kommissielid jaarlijks 100.000 fr. ont vangt. Dat mag. ze werken er ook voor. De zitting sleept zich voort. Schepen De Maght windt zich op omdat Uyttersprot haar verwijt dat er in Moorsel nog niet gemaaid is. Schepen De Neve had an dermaal een persmap met toelichting over de punten die zijn departement aanbe langden laten ronddelen. De straten raken al voor een groot deel hersteld. Maar als je op sommige plaatsen nog het wegdek bekijkt, is het nog de ene aanslag op de andere, 't Is noig, 't is noig! Verder weer heibel omdat de zetel van de nieuwe Inter- kommunale Intergem (die Edas vervangt) in Dender- monde werd opgesteld. En dan is er nog de dringende oproep van raads lid Caudron om het alkohol- en druggebruik bij het be zoek van jongeren aan her bergen en kroegen tegen te gaan. Dat stijgt immer© onrustwekkend. Het klier» teel bestaat voornamelijk uiL jongeren van 12 tot 16. en ef is schoolverzuim mee ge-, moeid. Caudron kwam om voor alternatief tijdveriC drijf bij de jeugd te zorgen. !>i Burgemeester D'haescle«i( gaf uitvoerig antwoord ojg, deze vraag van raadsliij Caudron. Het bleek dat dr burgemeester heel wat werr heeft gemaakt van een studiP terzake, waarvan de neerslag op deze zitting neerdwarrelt de. In elk geval mogeig maatregelen worden veri wacht. Wilfried Lissen?' P In de periode van amper drie maand ministerschap kendt Mare Galle reeds 87 miljoen subsidies aan betoelaagbai werken in ons arrondissement toe. Hierbij dan een voorlopige stand van zaken die vanzelf sprekend in de komende maanden zal worden uitge breid. 1. Aalst - restauratie orgel St. Jozefs- kerk 3.946.436 fr - verbeteringswerken aan straten te Herdersem 7.899.000 fr. - verbeteringswerken Oude Dendermonde steenweg 18.136.000 fr - verbeteringswerken Eerde- gemstraat Baardegem 3.996.000 fr. totaal: 33.977.436 fr 2. Ninovc verbeteringswerken Aspclare. Hoogstraat, buurt wegen 6 en 32, Voort» (Karmelietenstraat). Dasslef Kasseide en Boeveld totaal 28.499.000 fr. 3. Geraardsbergen: verbeteringswerken P j Guilleminlaan. Zand berge! (Beneden- en Zavelstraaf voor in totaal 8.834.000 fr. 4.Zottegem: - rioleringswerken in hei centrum voor 15.805.000 ftj Samen voor het hele arront d issemen 187.115.436 fr. LH

De Voorpost | 1979 | | pagina 4