l/an Der Beken gooit roet in Aalsterse raad Koningen mogen hun straatnaam behouden aol/te@(g Mmn* Nieuw en beter BELEID TEN GUNSTE VAN CIRKUSSEN WORDT ONDERZOCHT AALSTERS WATER IS NIET BESMET KAMPIOENSCHAP PISTOOL SCHIETEN POLITIE AALST DE VOORPOST De Voorpost - 6.7.1979 - 5 den wist bij voorbaat dat er elektriciteit hing in de raadslid het recht heeft wie royaal is tegenover gemeenteraadszitting van woensdag jl. Oorzaak om agendapunten aan te de koning en wie niet. tlervan was een voorstel van VU-raadslid P.P.J. fan der Beken om drie nieuwe namen te geven aan Ie Boudewijnlaan, de prins Regent Karellaan en de .eopoldlaan. in een verklarende nota werd •erduideiijkt waarom het voorstel ingediend werd. )eze luidde als-volgt: Uit de besprekingen van en dat het punt daarom irige gemeenteraad is lebleken dat de naam >an een straat alleen verleend worden dien de drager van leze naam overleden is bijzonder verdienste- ijk is geweest voor ons den. Volgens hem was •olk. Welnu, Boudewijn, het voorstel van de De inhoud heeft hierbij volgens hem geen belang. Oppositielid vindt de re denering echter belache lijk, en wijst erop dat Aalst weer «krantenkop pen» haalde. Aldus en zoals gebruikelijk wordt het imago van de naar de geheime zitting stad steeds opnieuw ge verwezen werd. schonden. CVP-er Etienne Bogaert Omdat er maar verder stelde dat de raadsleden door elkaar gepraat de eed van trouw aan de wordt, vraagt Schepen koning gezworen had- Monsieur (BSP) een Meteen vroeg hij de behandeling van het punt in de openbare zitting. Zijn partijgenoot Van de Sijpe richtte zich tot de burgemeester en herin nerde hem eraan dat hij aangesteld was door de Koning, en dus derge lijk punt niet mocht aanvaarden. «Ik bezweer Schepen Hooghuys trachtte de gemoederen enigzins te kalmeren door te zeggen dat het Wanneer rond half twee 's nachts het punt be sproken wordt in de geheime zitting, komen om het geven van nieuwe de drie onthouders straatnamen ging. Vol gens hem kon de me morie van toelichting niet openbaar gemaakt worden (wat natuurlijk gelach uitlokte). Hierop ontstond een woorden wisseling tussen de Schepen en raadslid Bo- broederlijk naast elkaar uit de stadhuispoort. Over het voorstel Van der Beke werd trouwens niet veel kabaal meer ge maakt, pers en publiek zijn trouwens afwezig, en met algemeenheid van stemmen min enkele U het punt van de gaert waarbij de ene de onthoudingen wordt het frins Karei en Leopold ijn nog allen in leven, ij zijn geen van allen iizonder verdienstelijk ieweest voor ons volk. )erhalve zijn deze drie traatnamen in overtre- ing van de wet», ils alternatief stelde het D^adslid voor de straat - V.pamen te wijzigen in V.Ueze van Hendrik De :r elan, een vlaams socia- st, Leo Vindevogel, één ^enier voornaamste slacht offers van de moderne rtog van Alva «en j'llem van Oranje - iderdes Vaderlands, gajf dat alles niet vol- '^ioende was, had een Ojjrusselse krant diezelf- k^e dag op de voor- hanagina onder de titel tielSchrap Boudewijn, i hCarel en Leopold van de r%aat» melding gemaakt te oordelen of een punt dus ste®ds D'haeseleer. Volksuniér dan ook wal gelijk en niet-passend in een gemeenteraad. Hij vroeg de burgemeester dan ook energiek op te treden. Hierop belet de burge meester het spreken aan oppositieleider en volks vertegenwoordiger Wil- lems, en wordt in feite met de agenda begon nen. Hierbij komt Van der Beken nogmaals tus sen om te vragen of hij bij hoogdringendheid een punt aan de dagorde mag toevoegen. Het gaat in feite om een nopens de waterbevui- bare ling die enkele dagen volgens U op de agenda voorheen in de aktuali- staan» zo repliceerde op telt kwam positieleider Willems. Raadslid Van de Sijpe A,s de 2aken er z0 v00r komt echter terug op de agenda te voeren» aldus Van de Sijpe. U hebt hier schorsing van de zitting niets te bezweren zei de aan, gedurende dewelke burgemeester hierop. Ik ijverig reglementen na- sprak mij immers nog gekeken worden. niet uit over de inhoud. U Namens het kollege bent al|eszins voorbarig, deelt de burgemeester want het is no9 niet mee dat men niet wenst u'tgemaakt of het punt in Vanderbeken. De meer- te tornen aan het recht de 9eheim® zitting zal derheid is tegen en de van welk raadslid ook om besproken worden; al- oppositie is voor. Drie andere verweet dat hij nerveus was, en dat men de professor niet moest uithangen. Meteen kwam men aan de stemming over het al dan niet openbaar be spreken van het voorstel de heer op de dagorde mag D'haeseleer. Tussen komen of niet. Wanneer haakies vermeldde hij het gaat over namen, dat h'J vriendelijk zou moet het voorstel echter blijven. Het punt moest op de dagorde komen volgens hem naar de van de gesloten vergade- 9ahe'me zitting, want ring. daar is de pers afwezig. «Alles wat dus een blaam is aan de Koning, en in strijd is met de vraag wetten en met de open orde, mag dus kwestie van de naam verandering en stelt dat in het agendapunt. Hier het punt strijdig is met id de reporter zich wel de eed, die de gemeen- staan mocht de bevol- Dit vond Van de Sijpe dan weer belachelijk, want de motivering van reedslid Vanderbeke was toch openbaar gemaakt. Dit werd beaamd door de heer Bogaert, die er ook op wees dat het al gepubliceerd was zelfs op een eerste bladzijde king volgens hem weten van een krant. raadsleden zich echter: Van de Sijpe, Doorns en Breck- pot. De eerste onthield zich omdat het punt niet paste in de raadszitting en hij beledigingen aan de Koning niet nam. Raadslid Dooms was van mening dat het punt eenvoudigweg niet mocht besproken wor den, terwijl partijgenoot PVV-er Breckpot erop wees dat het punt bele digend was voor ieder een, en aldus op de dagorde niet mocht ko men. onthielden thuishaalt. afgevoerd zonder dat het tot een bespreking kwam. Meteen heeft het Corum Alostum Imperiale een nieuw onderwerp om een karnavaltopper van te maken, terwijl Van der Beken, misschien meer dan hijzelf verwachtte, als anti-royalist zijn slag Moet het nog vermeld worden dat het voorstel, door te verwijzen naar het dekreet van de Ne derlandstalige Kuituur- raad op de straatnamen, niet helemaal juist was. In het dekreet wordt immers enkel gesproken over nieuwe straten ter wijl aangaande levende personen juist een uit zondering gemaakt wordt voor leden van het koningshuis. VEHE teraadsleden aflegden. Het punt moet meteen volgens hem van de agenda verdwijnen. Daarna voert Schepen Hooghuys het woord. Verkeerslichten en verkeersignalisatie zijn er om het soort detektoren dus, die verkeer veiliger en vlotter te laten verlopen. Maar als ze door hun impulsen het licht niet aangepast zijn aan de plaatselijke noodwendig- 0p rood zouden zetten op heden kunnen ze soms ook wel voor problemen zor- de steenweg en de wegge- Volgens hem heeft ieder gen. Zo was er al geruime tijd gebleken dat aan de bruikers uit hogerge- raadslid het recht om Brusselbaan te Erembodegem, aan het kruispunt met noemde straten doorgang een punt op de agenda te de Hogeweg en de Groenstraat, de bestaande signali- verlenen. Daarna zou het plaatsen. Met deze satie n'et a'*'id voor een 20 v'°* verkeer zorgde. verkeer weer vrij doorgela ten worden op de hoofd- ^rgist door te vermei ileipn dat een aantal «CVP- mj'n V U - g e k o z e n e n dfchter het initiatief ston- 9fen. Deze onjuiste voor telling was natuurlijk n(jet van aard om de emoederen te kalme- f»n. Wat kon gevreesd 'orden, gebeurde dan ~~ok, vermits men rond icret begin van de raads zitting zowat driekwart ier diskutieerde over de '^'aag of een agenda- 0jUnt, dat een bele- cHging inhoudt voor het ürstenhuis, op de dag- ztde mag geplaatst wor- jjtn. feite was het raads- openbare orde. erp Van der Beken zelf die Hierbij rijst dan enige di£t lont aan het vuur twijfel of men al dan niet lajak, met zijn vraag dadelijk zou stemmen VUL [#arom zijn voorstel op over de afvoering van het dte uit de Groenstraat de ^rs agenda van de ge- Hime zitting ingeschre- ei^n was en niet ir penbare zitting behan- pld werd. Burgemees- ir D'Haeseleer ant- mening wordt hij bijge treden door de burge meester, die erbij blijft dat het voorstel naar de geheime zitting gaat waar zal besloten wor den of het al dan niet afgevoerd wordt. Vol gens CVP-er Willems is het punt echter tegen de Inderdaad, de knipperlich ten aldaar werden maar rood of groen als een voet ganger de knop indrukte om zich veilig naar de overkant van deze zeer drukke ver keersader te begeven. Weggebruikers die ofwel van de Hogeweg ofwel uit de Groenstraat kwamen, konden soms lang op zo'n gelegenheid wachten en stonden intussen maar op hun zenuwen te kauwen. Komt daar nog bij dat bij voorbeeld een automobilist betwist punt. Van steenweg richting Aalst de Sijpe wil echter van wilde nemen, voor een pro geen stemming weten bleem kwam te staan. Al- VU-Schepen Jan De 'een een rood licht dat mid- Neve komt dan echter ïn=L°°£,v,e„r,1!™.boven voor hem van kracht is-was weg, tot er opnieuw «vraag» er geen enkel verkeerslicht, zou komen uit de zijwegen. En dat andere, midden de Als deze regeling voldoe- steenweg, hing zo hoog dat ning zou blijken te geven - het door iemand die niet met en het kan moeilijk anders - de situatie aldaar bekend is, zou hetzelfde systeem wor- niet kan opgemerkt wor- den toegepast op het punt den zonder dat hij zich een Brusselsesteenweg - Al- halswervelbreuk riskeert of brechtlaan. Waar intussen half onder het instrumen- de afrit voor diegenen die tenbord kruipt om zo steil alleen maar de Albrechtlaan mogelijk omhoog te kijken... wensen in te slaan, waar- Hieraan zou 'n verandering schijnlijk reeds en verbetering - komen En gekomen zijn dit kruispunt zou zo de pri- men daar misschien nog tot Maar waar - en vooral wan- meur krijgen voor gans het het betwiste hoekhuis, café neer - dat is een andere Aalsterse gebied. Op de Avenue, toch wordt afge- Hogeweg en in de Groen- breoken? straat zouden zogenaamde Hier is al genoeg om te doen len kunnen «lussen» in het wegdek geweest, maar dat is een den. worden ingebouwd. Een andere kwestie. In elk geval, als er door deze verbeteringen kan gezorgd worden voor een vlotter en vooral veiliger verkeer, dan kunnen we deze aanpas sing alleen maar hartsgron dig toejuichen! Nog een andere kwestie waar de laatste tijd zoveel om te doen is geweest, is de voltooiing van de Aalsterse ring. Verkeersdeskundigen, milieugroeperingen en zelfs parlementairen hebben elk al geprobeerd het laken langs een of andere hoek naar zich toe te trekken. Volgens onze laatste tips die we konden krijggen komt het sluitstuk, alle in spanningen van de milieu- zal in orde groeperingen ten spijt, er Of wacht toch. vraag. Waarwe u misschien binnen een tiental jaren zul- op antwoor- A.B. zijn partijgenoot ter hulp joordde kort en boos door nogmaals te stellen at het om namen ging, dat ieder gemeente- de steenwag hangt, ver klapte hem dat een voet ganger om doorgang had verzocht. Rechts van hem - dus het enige dat wettelijk Ir or de zesde maal werd o.l.v. adjunkt-politiekommissaris Theo Wauters het kampioen- nj «nap pistoolschieten voor de politie te Aalst ingericht Winnaar werd Gerrit Raas, die op een totaal van 300 punten behaalde, voor Walter Gillade en Roger Soleme, die elk H neten optekenen. Men ziet hier de drie laureaten, samen met de onderrichter. Naar aanleiding van een schrijven van de Minister van gedaan worden op optre- Nederlandse Kuituur aan alle gemeente besturen om dens van Vlaamse cirkus- de vijf Vlaamse cirkussen de kans te geven in betere sen. Hi] beloofde ook een voorwaarden op te treden, vroeg CVP-raadslid Eu- onderzoek van de bespro- geen Van der Biest wat het standpunt van het Aalsters ken nota in de bevoegde stadsbestuur was in deze aangelegenheid. Volgens stedelijke kommissies zoals hem weet iedereen hoe cirkussen in het algemeen en deze van feestelijkheden de Vlaamse in het bijzonder, waaronder het Aalsters Tenslotte kwam Mevrouw cirkus Johnny, te kampen hebben met grote moeilijk- De Maght. Schepen voor oHon Leefmilieu, nog even tussen wat hij «een waardevolle door erop te wijzen dat ver- volkskulturele bedrijvig- leden jaar bij de organisatie heid» noemde, die volgens van de eerste prondelmarkt hem en ondanks de moei- het circus Jhonny optrad, lijkheden niet teloor mag Dit optreden greep plaats in gaan. samenwerking met het Mi- Namens de afwezige Sche- nisterie van Nederlandse pen van Kuituur Roels (VU) Kuituur en volgens de ter- antwoordde zijn partijge noot Jan De Neve dat het stadsbestuur begrip had voor de problemen waar mee de cirkussen gekon- heden. Daarom deed Minister Rika De Backer een reeks voor stellen om het cirkussen gemakkelijk te maken en die ondermeer betrekking hebben op het probleem van de standplaatsvergoe ding, op de noodzaak om een goedgelegen plaats aan te bieden om de optre den te beschermen tegen ongewenste konkurrentie, enz. Volgens het oppositielid fronteerd worden. Volgens was dit probleem nog ner- hem was de brief van de Mi- gens besproken in een nister van Nederlandse Kul- kommissie. Hij vroeg dan tuur een interne nota voor ook dat de zaak vooraf zou de betrokken diensten en De karnavalgroepen kregen nog wat geld. De opbrengst van de publiciteit in de kavalkade werd verdeeld. De kleine groepen ontvingen 3.500 F en de grote groepen trokken met 5.500 F naar huis. De jaarbeurs is in aantocht Affiches worden reeds ver spreid. Niet zo'n opvallend affiche, maar schijnbaar wa ren er geen betere inzendingen. Verder dit jaar wat volkser gehouden. The Strangers, Leo en Gaston zijn namen die het volk «moeten lokken». De toegangsprijs werd op 30 F behouden. Wie enkel naar de attrakties komt en na 21 uur de Keizershallen binnenstapt moet 100 F betalen. 0e tent achter de Keizershallen zal driemaal zo groot,zijn dan vorig jaar. Er zijn toch kandidaat exposanten ge noeg. De bevoegdheden van de Minister van het Vlaamse Gewest, Mare Galle zijn bekend. het beleid inzake ruimtelijke ordening en stedebouw voor zover het de natuurbescherming, met inbegrip van het natuurbehoud en het gewestelijk beleid inzake leefmilieu betreft; het beleid inzake gewestelijke ekonomische expansie in zoverre het betrekking heeft op het openbaar industrieel initiatief en de gewestelijke planning; het ophalen en het verwerken van vaste afvalstoffen; het waterbeleid zoals de waterproduktie en watervoor ziening, de zuivering van afvalwater, de riolering en ontwa tering, polders en wateringen, alsook de niet-bevaarbare waterlopen en de landbouwhydraulica buiten de ruilverka velingen; de visvangst, jacht, bossen en vogelvangst; de organisatie van de ondergeschikte besturen zoals de rationalisering en de koördinatie van de interkommunale verenigingen, de kriteria voor de verdeling van het aandeel van het Gewest in het Gemeentefonds, de toelagen aan provinciale, gemeentelijke en daarmee gelijkgestelde wer ken, de gewone en specifieke administratieve voogdij; de gewestelijke facetten van het vervoerbeleid; de gewestelijke facetten van de buitenlandse handel. Na de postwagenovervai in het Brusselse werd er overal flink na gegaan hoe het geldtransport gebeurde. Zo ook te Aalst Resultaat de man die verantwoordelijk is voor de geldtransporten was net bezig aan een privé-verhuis. Het geld was in de kamionette aanwezig. Vandalisme viert hoogtij schreven we reeds. Ook op het Erembodegems kerkhof vindt men zijn plezier in het be schadigen van grafzerken, vernielen van arduinen vazen en versieringen. Een onderzoek werd ingesteld. Het is geen geheim meer, we zitten diep in de rode cijfers. Binnen een paar maanden zal men flink krap zitten. Een hakbijlkomitee werd opgericht Elk departe ment moet zoveel mogelijk besnoeien. Niettegen staande de kaders zijn goedgekeurd, zal men nieuwe personeelsleden aanwerven volgens de noodwendighe den en de financiële mogelijkheden. Om de stadsfinan ciën terug gezond te maken zijn er twee mogelijkheden. Ofwel springt het Gemeentefonds bij, ofwel komen er belastingen bij. In elk geval zal men trachten de uitga ven aan te passen. Aalst zit nog steeds met zijn parkeerprobleem. Onderhan delingen zijn bezig om de grond aan de Pontstraat, eigen dom van de staat, te ruilen of te kopen. De Regie der Gebouwen had het plan opgevat in de Pontstraat een ge bouw voor Financiën op te trekken met 76.500 m2 bureel oppervlakte. Het Stadsbestuur stelde voor om dit komplex aan de Albrechtlaan te vestigen. Van zodra de financiën het toelaten zal men beginnen met de ondergrondse parkings aan de Keizershallen. De V.Z.W. Rekreatiecentrum te Gijzegem is ontbonden. De exploitatie van de herberg werd overgenomen door V.Z.W. Aalsterse Sportcentra. We schreven het reeds in een vorige editie, elke meerder heidspartij heeft recht op twee kabinetsmedewerkers. De kabinetsvergoeding per jaar werd als volgt bepaald: een sekretaris ontvangt 50.000 F index 184,76% 92.380 F. Een hulpsekretaris ontvangt extra 35.000 F index 184,76% 64.666 F. Een niet te versmaden bijverdien ste! Na de vliegmeeting van vorige week op Ter Kluizen, ging iedere bezoeker nat-geregend maar tevreden naar huis. De omwonende boeren echter hadden een drogere apo- teose, hun koeien hadden duidelijk heel wat emoties doorstaan want zij stonden op een droogje, praktisch geen melk. Ramp voor de boer? Gezien de melkovervloed in ons land niet en vliegtuigen vliegen immers met wat anders. Na de kondoomautomaat te Aalst krijgen wij nu ook een kauwgomautomaat op de verkeersvrije Grote Markt, de mooie en spiksplinternieuwe banken werden tijdens het afgelopen week-end goed voorzien van deze kleveriqe massa, gebruikt dan nog wel? Was er voor dit spul dan geen andere plaats voorzien om te deponeren? Buiten de bloembakken dan Roel Van de Plas Dr. P.P.J. Van der Beken (VU), die met zijn voorstel tot nieuwe straatnamen zowat de spilfiguur van de ge meenteraadsavond was, interpelleerde bij ordemotie als allerlaatste spreker van de openbare zitting over de eventuele vervuiling van het Aalsters waterleidings- net. zake geldende regelen. VEHE besproken worden in de be voegde kommissie van feestelijkheden, vooraleer het stadsbestuur praktische maatregelen zou treffen. Al leszins kreeg hij graag ken nis van het uiteindelijk be- geen rondschrijven. Alles zins wordt volgens de Schepen in het kader van de werkgroep stadsanima- tie, die opgericht werd na het verkeersvrij maken van de Grote Markt, onderzocht Beveel aan bij uw vrienden, zij zullen er U dankbaar voor zijn sluit van hel stadsbestuur in in welke mate beroep kan Om zowat half twee 's nachts kon hij zijn drin gende vraag stellen naar de toestand van het Aalsters water. Reden voor zijn tus senkomst was het feit dat nog geen week ervoor een belangrijk deel van de wa terleiding van de Tussen- gemeentelijke Maatschap pij voor Watervoorziening ernstig vervuild was gewor den, en de bevolking slechts een tweetal dagen langs de radio verwittigd was geworden van moge lijke gevaren. Daarom vroeg de dokter dan ook of het water in Groot - Aalst drinkbaar was, dit om de bevolking gerust te kunnen stellen Hijzelf had immers heel wat bezorgde telefoon tjes gekregen van patiën ten. die hem dezelfde vraag stelden. De Burgemeester vond het spijtig dat het raadslid hem zijn vraag niet eerder ge steld had per telefoon, want dan had het stadsbestuur de bevolking beslist gerust gesteld over de toestand van het drinkwater in de stad. Als beheerder van de stad Aalst in de T.M.V.W. ant woordde Schepen De Bis schop op zijn beurt dat er geen besmettingsgevaar was. Aalst koopt wel zijn water bij de T.MV.W. (sommige deelgemeenten zelfs recht streeks) maar onze leidin gen worden bevoorraad door Maaswater dat aange voerd wordt langs het Al- bertkanaal Groot-Aalst ontvangt, volgens de Sche pen dus géén water van de waterwinning in Hautrange, waar de besmetting zich zou hebben voorgedaan. Na nog wat technische uit leg gegeven te hebben over de eigenlijke vorm van be smetting nml. door colliba cillen, stipte hij tot slot nog aan dat ook in Aalst het stadswater regelmatig ge- kontroleerd wordt op haar zuiverheid. VEHE

De Voorpost | 1979 | | pagina 5