lede kort JSJ Fietsrally jeugdhuis Leeuwerik suksesvol Groschindo Gakkö, reus in Oordegems verenigingsleven SOCIAAL-KULTURELE RAAD VERGADERDE TWEEDE MAAL GEMEENTE VERFRAAIEN Tussen 12 uur en 13 uur 30 kon je het jeugdhuis mooie tocht! Zowel qua Leeuwerik niet binnen! Oorzaak hiervan: de elfde landelijkheid als qua fietsenrally die zondag 8 juli verreden werd. De rustigheid is het erg inrichters mochten zich verheugen: prachtig mooi meegevallen!» Sommige (warm) weder, niet minder dan 170 inschrijvingen deelnemers vonden het en 220 deelnemers. De fietsenrally werd neei Langs de Doornstraat eenvoudig gehouden, vertrokken de deelne- om iedereen, groot en mers naar Serskamp, klein de gelegenheid te waar ze in een kapel de geven zo goed mogelijk (negen) beelden moesten de hele omloop af te tellen. Even voorbij de leggen. De inrichters we- Pollepelstraat kwam de zen er bij het starten op laatste praktische proef: dat het niet zozeer ging een paling in 60 secon- om een eerste prijs weg den van de ene emmer te kapen, wel om de héle naar de andere overhen- afstand uit te rijden, emmer naar de andere Onderweg waren natuur- overhevelen. Wij ver- lijk kontroleposten op- moeden dat vooral het gesteld, die aan de deel- vrouwelijk gezelschap nemers bepaalde stem- hier strafpunten opliep! pels moesten geven. Val- Nochtans leverde een se kontroleposten zorg- paling 20 punten op! Via den echter voor de (ver- een hele reeks L.L.L. of diende) strafpunten! Het R.L.L. kwam men ten- was dus oppassen ge- slotte weer in het jeugd- blazen! De enige ver- huis aan. eisten waren de drie |=en kleine bijzonder- kontroleposten voorbij- heidaan de eerste rijden, er een praktische kontrolepost ontvingen proef te doen en voor (je deelnemers een for- zeven uur 's avonds weer mulier, waarop 15 vragen binnen te zijn. Daar er stonden. Het waren alle verschillende binnenwe- multiplichoise-vragen. gen, grasvelden en bos- j.e moesten echter on- wegels doorkruist wer- <jerweg opgelost wor den, kregen de rally- den, voordat de laatste rijders bij het vertrek nog kontrolepost bereikt »en ekstra boodschap Werd. Het enig moge- mee: «Gelieve onderweg jjke antwoord moest geen brandende peuken dan ook aangeduid wor- weg te gooienbrand- den. Dit bleek in enkele gevaar» Schrappingen gevallen een zeer kiese erg moeilijk, omdat ze «misreden», anderen vonden het eenvoudig en (natuur-) schoon! Kort om iedereen genoot van de tocht door de velden en kleine wegeltjes! Het ideale zondagnamid dag-doorbrengen, werd 's avonds begiftigd met prijzen, gaande van een rieten mandje over een spaarpot gevuld met badschuim en een gla zen asbak. Tijdens de inmiddels traditionele T.D., (het jeugdhuis sluit binnenkort zijn deuren wegens vakantie!), kre gen de 60 winnaars een prijs aangeboden. Wij noteerden alleen de eerste tien (die het laatst werden afgeroepen): Impens William, Johan Wip op de fiets en op weg om de vragen te beantwoorden en te genieten van een der weinige mooie dagen van deze zomer. Jeugdhuis Leeuwerik kreeg dit zonnig geschenkje mee voor zijn suksesrijke fietsrally. (Mark) De Korte, Dirk Bosman, Hilde Van Dormael, Elie Verhofstadt, Mireille Janssens, Erik Van Dor mael en Monique De- mailleu. De tweede prijs (een gezins-gezel- schapsspel) ging naar vangst genomen door de winnaar Magda Hoe- beeck. De K.S.A.-Lede kwam in aanmerking voor de groepsprijs, wegens het grootste aantal deelne mers. Els Ruyssinck en de Gelukkig waren alle deei- eerste prijs (een draag- 'nemers, ook die die geen bare radio) werd in ont- prijs in de wacht sleep ten, men had een mooie namiddag meegemaakt, zonder al te veel kosten, lichamelijke inspan ningen of nodeloos ge achte geestesoefe- ningen. De kuskesdans in het jeugdhuis bewees dat elkeen zich nog fit voelde! RDV werden steeds als fout aangezien! De rijder werd eveneens verwit tigd: strikvragen kunnen overal aanwezig zijn! Kort bij de Overimpe- straat was de eerste praktische proef voor zien. De deelnemers mochten de vier frank- stukken naar twee bor- zaak! Verschillende ant woorden waren moge lijk! Hoe de jury ge jureerd heeft weten we niet. Zo was er de vraag Hoeveel klinkers heeft ons alfabet: 4,9, of 5? Vogens ons is het ant woord hier: 6: a, e, i, o, u, y. (Niet ij!) De maratonloop werd den gooien. Om de eveneens vijf meter over- moeilijkheidsgraad op te schat: hij is geen 42,2 drijven, waren deze ge- Km lang, maar slechts plaatst in een bassin 42.195 meter. Op de water! Wie erin gelukte vraag «Wat is het snelste een munt in het bord te dier: een hert, een lui- Doordat op de eerste algemene vergadering van maandag 25 juni te weinig leden aanwezig waren om geldig over een statutenwijziging te kunnen stemmen, werd een tweede vergadering belegd op woensdag 4 juli jongsleden. Groot was de verwondering van el keen, toen er slechts 12 aanwezigen konden geteld worden. In de statuten van de sociaal-kulturele raad staat echter vermeld dat er op een tweede vergadering geldig kan gestemd worden, hoe weinig aanwezigen er ook zijn. Voorzitter Quintijn begon de 17.000 frank om deze pro vergadering met een over- jekten te kunnen realiseren, zicht van de coördi natie ver- Het is inderdaad zo dat de gadering van de dag tevo- sportraad met ideeën op de ren. Op initiatief van de proppen kwam, terwijl de schepenen Grepdon Hend- andere raden nog moesten rickx werd dan een een ver- bedenktijd hebben. Er rees gadering belegd met het hiertegen echter wel verzet: voltallig bestuur van de het bleek dat de sportraad jeugdraad (pas gesticht), de de geldsom wou spenderen voorzitter sekretaris van aan trofeeën of bekers en de bejaardenraad. voörzit- niet aan een speciale aktivi- ter De Cremer van het teit in het kader van het Jaar Feestkomitee, voorzitter van het Kind! Van Royen en sekretaris De Jeugdraad had reeds Robert De Smet van de plannen voor september: len aan de statuten en de goedkeuring van het huis houdelijk reglement. Met eenparigheid van stemmen werden beide voorstellen wou de voorzitter nog kwijt dat de sociaal kulturele raad zo weinig mogelijk initiatie ven zou nemen. Tenzij de verenigingen niets doen en goedgekeurd door de 12 ze met geld over zitten. Dan aanwezigen. De aanvraag pas zou er ergens iets geor- tot erkenning zal dus inge diend worden. De voorzitter wees op het grote belang hiervan, inzonderheid wat betreft het kasteel «Mesen» te Lede. Door een.erkenning zou de raad kunnen genieten van verschillende faciteiten en ganiseerd worden, al was het een toneelnamiddag voor de kinderen. De voor zitter van de erkennings kommissie had nog een opmerking: hij meende dat een raad een tweede ver gadering zou kunnen ver mijden door twee uitnodi- een belanrijke (politieke) rol gingen in de zelfde omslag kunnen spelen in de ge- te steken: één voor de ver- meente. De raad blijft on dertussen niet bij de pakken zitten: het eerste plan is de uitgekiende betoela- gingswijze, het puntenstel- gadering om 20 uur en één voor de vergadering om 20,30 uur. Dan kan er in derdaad gestemd worden, indien er te weinig leden sel. aan de gemeenteraad aanwezig zijn! krijgen, kreeg 10 punten gratis! Aan de kapel te Smetlede werd de eerste vraag gesteld: Welke spreuk zie je achter het beeld in de kapel? Het antwoord was maar af te lezen of over te schrij ven: «Ziet hier dit hert dat U zozeer bemint.» Even verder kwam de tweede vraag: Geef de Romeinse tekens die op de kapel staan. Het juiste antwoord (dat later zou betwist worden) luidde «MLMX». Even verder moest de tweede praktische proef afge legd wordenop het terrein waren twee palen in de grond geheid op een afstand van een halve meter. Van op 10 paard of een kangoeroe, paard of een kangoeroe», mag U zelf het antwoord zoeken De grootste moeilijkheid werd echter ondervon den bij vraag 6: Hoeveel wervels heeft de mens: 24, 34 of 44? De ency clopedie vermeld er 33, een inderhaast getele foneerde dokter gaf 24 als juist antwoord. Wat er ook van zij: er waren veel meer deel nemers dan de vorige jaren. Nochtans werd er overmaken, die waarschijn lijk zijn zegen zal geven. De kulturele kalender zal blij- sportraad en Roger Quintijn dan zouden zij eèn twee- ven bestaan. In 1980, na de volkstelling, zal men zich enkele aankondigingen in het plaatselijk reklaamblad en in onze Voorpost droegen hun steentje bij. De afstand meter kreeg men twee van ongeveer 25 kilome- kansen om een bal in het ter, werd door jong en doel te schoppen. Per oud verreden. Wij hoor- oal werden dan 10 pun- den volgende kommen ten toegekend. taren: «Het was een als voorzitter van de kuituur- daagse inrichten voor de raad. De verschillende ver- jeugd. Zij beoogden hier- enigingen hadden het over mee echter kinderen boven een mogelijke verdeling van 14 tot 16 jaar, wat blijkbaar de vijftigduizend frank, die niet in goede aarde viel. op de begroting voorzien is Er volgde een hele diskus- voor het Jaar van het Kind. sie over «wat te doen?» en Julien De Cremer had nog «hoe laten gebeuren», maar geen aktiviteit voorzien: hij er kwam uiteindelijk niets uit had slechts een paar dagen de bus! eerder vernomen dat die Voorzitter Quintijn pleitte som voorzien was! De toen voor een meer scociale sociaal-kulturele raad had aanpak: zou men de men- evenmin plannen, maar zei sen niet ontvankelijker kun- gebeurlijke initiatieven te nen maken om kinderen uit steunen. De heer Van Ro- een gesticht voor verlaten yen daarentegen kwam met jeugd op te nemen gedu- konkrete plannen tevoor- rende een bepaalde perio- schijn. Hij zou speciale prij- de. minder rëklame gemaakt zen voorzien voor de flets-. Tot besluit werd gesteld, dal rto .„„k- slenhis tocflt van 15 augustus (bij- de jeugdraad een jaar kre- oievai voorbeeld voor kinderen dietwordt toegestaan, maar beneden de 16 jaar oud), dat ze de aktiviteit meer voor de viswedstrijd, voor kind-gericht moeten ma de veldloop die dit jaar eind ken. Van hen wordt dan ook oktober in Papegem door- een verdere uitleg over de gaat en voor een voetbal- bedoelde tweedaagse ge- tornooi tussen de miniemen vraagd. Zij kunnen nieuwe van Smetlede, Oordegem, voorstellen doen op een Lede en de verschillende tweede koördinatieverga- scholen, (waar voldoende dering, die zal doorgaan op spelers zijn om één elftal te 17 augustus, op aandringen vormen). Hij vroeg dan ook van het gemeentebestuur. Het enige initiatief dat nu reeds gesteund wordt is dit van de Landelijke Gilde, die in augustus een «landelijke namiddag» (of is het een Breugelfeest?) wil inrichten op een boerderij in de Bos straat. De inrichters werden nu reeds tweeduizend frank toegewezen Toch werd er op gewezen dat andere initiatieven eveneens in aanmerking kunnen komen voor subsi die Verder werd nog gesproken over een koördinatiepoging tussen de vijf raden. De voorzitters en sekretarissen zullen met die bedoeling om de drie maand samenko men in een algemene ver gadering, zodat ze hun ver schillende aktiviteiten kun nen bekendmaken. Na de mededeling dat de volgende algemene verga dering van de sociaal- kulturele raad zal plaats grijpen eind augustus, be gin september, werd over gegaan naar de eigenlijke dagorde: het goedkeuren van de wijzigingsvoorstel- Met de mededeling dat de volgende vergaderingen zullen doorgaan in de ver gaderzaal van de oude mel- kerij (waar zestig plaatsen bezig houden met de zijn!) besloot de heer Quin- straatnamen. Een knelpunt tijn de korte, maar noodza- wordt hierin voorzien name lijk Papegem! Tenslotte kelijke tweede vergadering. RDV Het Leedse gemeentebestuur weet van aanpakken. Dit rustige pleintje (Pastrijpleintje) waar menig Ledenaar kan komen verpozen in de schaduw van deze prachtige boom, wordt ontsierd door een reuze-reklamebord. Niet meer voor lang! Er zal voor gezorgd worden dat dit bord binnen de kortste keren zal verdwijnen. Nog een initiatief ter verfraaiing van de gemeente. (Mark) De sedert februari van dit jaar opgrichte vereniging Goschindo gakkö, zelfverdediging en alternatieve vereniging voorde Oordegemse jeugd, zit niet stil. Deze onderafdeling van de aktieve plaatselijke V.A.B. telt nu reeds 60 aktieve leden, die wekelijks de zeer intensieve trainingen meemaken. Gezien het enorme sukses op deze, voorheen dode gemeente op kuitureel in sportgebied, richt het bestuur dan ook diverse aktiviteiten in. In april ging de klub naar Ook de komende maan de katastages te Gent en den staat er heel wat op te Spich in Duitsland, het programma. In juli waarde meester E. Fack, wordt een informatiea- zelf zesde dan jiu-jitsu, vond gepland voor de veel lof had over de ouders van de leden. Oordegemse jiu-jitsiver- Leraar P. Duliaers heeft eniging. Twee weken la- hierdoor de gelegenheid ter kwam de heer Fack te tonen wat de klub in zelf naar Oordegem om een zo korte tijdspanne ter plaatse een katastage reeds heeft gepresteerd, te geven. Dit was een In de maand augustus, werkelijke bejvenis voor de leden en een unikum in zijn genre. In mei nam de vreniging het op tegen de plaatselijke bevolking zal ze een voetbalvereniging: zij prachtige demonstatie verlieten het veld met 3-2 geven op de speelplaats De heer Eric Smekens, een visueel gehandikapte, maar zelfstandige werkende kinesiterapeut, was de eerste «blinde» die het Bloso-brevet paardrijden behaalde. Hij meent dat de visueel gehandikapten niet moeten onderdoen voor de validen en oefende ongeveer een vol jaar voor deze prestatie. De drang om het brevet te behalen is zeer lang zaam gegroeid, naarmate hij voelde dat hij het paardrijden beheerste. De heer Smekens beklemtoonde dat hij niet de enige paardrijder was die visueel gehandikapt is, hij is echter wel de enige die een brevet behaalde! De moedige man, die een grote liefde koestert voor de viervoeters, loopt met de idee rond om mee te dingen naar een olympische titel. In 1980 kan dit niet, omdat er te weinig kandidaten ingeschreven zijn. Misschien wordt 1984 een kans? Wat er ook van zij: de heer Smekens bewijst met deze prestatie dat blinden niet afhankelijk zijn van anderen, maar dat ze meer en meer een zelfstandigheid nastreven. Dit zijn geen ijdele woorden: Eric Smekens bewees het! De nog maar pas gestichte Jeugdraad werd reeds opge roepen om: een speciale aktiviteit in te richten in het kader van het Jaar van het Kind. Heel zeker een moeilijke opgave voor de kersverse bestuursleden. Zij vragen dan ook karte-blanche om iets te organiseren. Op 7 en 8 september voorzien zij een infomarkt, 's namiddags een toneel en 's avonds een gezellig samenzijn. Voor de zondag zouden ze «iets» voorzien, dat nog niet vaststaat: het zou een wandeltocht zijn, speciaal bedoeld voor de 12 tot 16-jarigen. Maar zo een aktiviteit kan toch ook zonder subsidies van de gemeente. Al bij al: ze hebben nog de tijd tot 17 augustus om na te denken! Voortaan is Rik Devijver de verantwoordelijke voor de verslaggeving over Groot-Lede. De verenigingen, de vijf gemeentelijke raden en andere organisaties, die een aktiviteit op het getouw staan hebben, worden vriende lijk verzocht deze kenbaar te maken op volgend adres: Spoorweglaan 89 te 9470 Denderleeuw. Tel. 66.97.94. De vakantieperiode is begonnen. Ouders die niet weten wat te doen met hun kinderen, terwijl zij op het werk vertoeven, kunnen terecht op het Gemeentelijk Sport- en speelplein in de Molenstraat te Wanzele-lede. De kinderen tussen 3 en 13 jaar zullen er onder de leiding van bekwame moniteurs of monitrices hun dagen aangenaam vullen met spel, sport, knutselen, bosspelen, kreatieve bezigheden... Men kan zich elke dag laten inschrijven vanaf 9 uur, op het plaatselijk sekretariaat. De kinderen kunnen er terecht (tegen een kleine dagprijs) tot 24 augustus! Eventuele inrichters van feestelijkheden of sportmani festaties ter gelegenheid van de kermissen in Groot- Lede, worden verzocht deze kenbaar te maken voor op name (gratis!) op de officiële affiches van de gemeente. Dit moet gebeuren bij de voorzitter van het feestkomi tee: Julien De Cremer, Kasteeldreef 1 te Lede. (21.81.55 of 21.49.12). De uiterste data: Smetlede 20 juli, Wanzele 10 augustus, Lede 17 augustus en Impe 7 september. Houd deze datum in het oog! De sportverenigingen NIET aangesloten bij de Sportraad en de klubs welke hun formulier «Aktiviteitenverslag» (toeiage 1979) nog niet hebben ontvangen, kunnen dit afhalen op het Leedse Gemeentehuis bij de dienst «Ontvangsten- dienst» Deze formulieren dienen uiterlijk voor 7 september 1979 teruggestuurd te worden aan de voorzitter van de Gemeentelijke Sportraad: de heer Willy Van Royen, Leeu werikstraat 4 te 9310 Lede. Om de toelage 1979 te bekomen is het strikt noodzakelijk het aktiviteitsverslag ter advies voor te leggen aan de Sport raad, beslissing van de gemeenteraad d.d. 16 januari 1979. Zaterdag 28 en zondag 29 juli richt de Koninklijke Har monie Sint-Martinus Oordegem de provinciale indivi duele majorettenkampioenschappen in. Deze gaan door in de gebouwen van de firma De Dycker, Stichelendries. De winnaars gaan naar het nationaal kampioenschap. Alle supporters zijn natuurlijk welkom. De Oordegemse Klaproosjes zullen zeker zorgen voor een prima optre den, zodat de deelgemeente nogmaals prat zal kunnen gaan op haar kampioenenploeg. Zaterdag 7 juli traden de Oordegemse meisjes op voor een televisie-optreden. De voorstelling werd gefilmd te Blankenberge. Produktieleider Vermeulen had niets dan lovende woorden: «Het optreden was werkelijk zeer mooi en niet meer te verbeteren!» Op 11 augustus, na het nieuws, kan men genieten van de prestaties van onze Klaproosjes, die uitgroeiden tot echte «rozen» die ze zeker verdienen. Voor de provinciale kampioenschappen zijn reeds veel inschrijvingen genoteerd. Er zijn heel goede mensen bij, maar er zijn ook beginnende ploegen ingeschreven. Men moet inderdaad ooit eens ergens beginnen... Naar het schijnt zijn er dit jaar ook een paar jongens ingeschreven, wat een nieuw element in deze wedstrijd is. Wedden dat onze Klaprozen zullen winnen! RDV tami's aangekocht, om de trainingen nog sfeer voller te maken. Het bestuur heeft hiervoor een suksesvol Ie sticker verkoop georganiseerd en is bezig om de nodige steunende leden achter zich te krijgen, ledereen die mocht ge- Iteresseerd zijn in de aktiviteiten van de klubj is steeds welkom opjfl woensdag van 17 tot 21 Jl uur en op zondag van» 10 tot 12 of van 14 tot 16 uur, steeds in heti lokaal in de gemeente-B1 school op het Dorp te Oordegem. RDV STREEKNIEUWS Groot-Lede met Oordegem kermis, komt de jiu-jitsuklub voor de eerste maal buiten. Voor de ganse overwinning. Naar aan leiding van de autowij ding op 24 juni laatst leden, werd de hele klub in een nieuw jasje gesto ken. De leden kregen inderdaad een stijlvolle trainingsvest aangebo den, met op de rugzijde de naam van de klub. van de ex-jongens school. Zaterdag en zon dag zullen de leden van de vereniging een instuif organiseren, wat voor de plaatselijke jeugd een verzetje bete kent. Zopas werden nog maar spiksplinternieuwe ta- Wachtdiensten der geneesheren te Lede: Weekend 14 en 15 juli: dokter Verhamme, Katstraat 11 21.50.89 Weekend 21 en 22 juli: dokter Heirbaut, Hoogstraat 29 B- 70.02.40 Weekend 28 en 29 juli: dokter De Weert, Hoogstraat 48 21.16.87 Wachtbeurt der apoteken: vanaf zaterdag 14 juli tot en met zaterdag 21 juli: apoteek De Spiegeleer, Dorp 13 Lede Vanaf zaterdag 21 juli tot en met zaterdag 28 juli: apoteek Burms, Dorp 35 Lede Vanaf zaterdag 28 juli tot en met zaterdag 4 augustus: apoteek De Jonge, Kerkevijverstraat 3 Lede Tussen 19 en 8 uur wordt een hoogdringendheidshonora rium gevraagd van 81 frank. Dit honorarium wordt ook toegepast gedurende de ganse drag op zondag en wette lijke feestdagen. Jeugdhuis Leeuwerik: Gedurende de grote vakantie zal een lessenreeks tennis sen gegeven worden op het terrein van het jeugdhuis De lessenreeks is bedoeld voor beginnende spelers. Vanzelf-^ sprekend is voorafgaandelijke inschrijving nodig. Verdere]^ gegevens en inschrijving: Johan Troch, Smesweg 16, Le de ■a

De Voorpost | 1979 | | pagina 14