jeugdpagina s 'T U V X z Heek voor vrijetijdsbesteding vordt unicum in Vlaanderen tu//en hu Tip voor vakantiegangers VAKANTIESPELEN HEBBEN SUKSES De Voorpost - 13.7.1979 - 15 p vrijdag 21 tot en met zondag 30 september e.k. janiseert het «Komitee voor Vrijetijdsbesteding» in Keizershallen een lange «Week» die veelbelovend FEECKMAN 053-70.02.13 De specialist in maatwerk. De laagste prijan der matri Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex Bergemeersenstraat 18, Aalst - specialiteit van Wafels Aalst - Tel. 053-77.76.84 Het koffiehuis der denderstreek i LECTR0H0ME 053-21.89.53 Electronische componenten - telefoonbeanwtoordapparaten - au- SdsVedienmg<ma,eriaa's,ereoinstalla,M!Smodelbouw met F Korte Zoutstraat 12, AALST 0URUREN (Pelzen) Tel. 053-77.48.54 ^KEIIY FURS 0DERMATT THEO - Geraardsbergsestraat 1 Aalst naast Politie Bureel Pelzen voor Dames, |uffrouwen en heren Aanvaard alle herstellingen P Iesmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz. M. De Backer, Kon. Albertstraat 75, Dendermonde Ierman u, Ti 052-21.38.16 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16 St -Glllis- Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. F O-SPORT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledi) camping Statiestraat 21Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels. kOM, LEEN GERUST 053-21.60.16 ophandtekening Hypotheken, verzekerde geheimhouding Inlich tingen bi| Van den Berghe, Droeskouterstraat 12, Haaltert. i EONIDAS 053-21.08.91 De beste en goedkoopste pralines Specialiteit doopsuiker Lange Zoutstraat 37 AALST lEUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3, AALST 053-21.63.91 IIEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbe teren en herstellen Langestraat 116, 9300 Aalst FVERGORDIJNEN 052-21.35.50 ploegstotfen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardi- sette. tergal enz Zonneblinden, Luxaflex Louverdrape. vouw deuren, modern fold, meten, afwerken en plaatsen Guido Mi chem, Potiaulaan 11Dendermonds UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten [UANDO 052-21.4060 om de reeks moeili|ke Latiinse woordjes volledig te maken quis. quid. quo. quando. quomodo enz wie. wat, waai. wanneer en hoe' Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper letro ID; 3t 11 Is een blik in het verleden. VAN LIMBERGEN RETRO, Kattcstraat 73 in Aalst herinnert aan dit verleden onder vorm van meu bilair in antiek-finish. Kunstvoorwerpen, wandtapijten en reproduces van gekende meesiers. Alomgekend voor salon-garnituren in leder LEGERS 053-21.95.20 in gekend voor kleur T V maar ook HIFI en alle elctri- COUPONNENHUIS 053-21.27.77 jy Enig in Aalst en omstrekenZelfbediening van alle stoffen (zelfs per Moorselbaan 556, Aalst URWERKEN COVENS 053-70.l8.20 Lange Zoutstraat 44. Aalst ergeylen R en zoon 11 053-21.49.91 y n 052-21.40.60 een toverformule' Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fqn resultaat aan uw reklameproblemen Bel even naar Groep De Cuyper VONNE EN JOZEF 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman, Schoolstraat 48, Aalst. Alle herstellingen. 1 jaar waarborg. Gratis onder houd. Prijzen vanaf 4.900 F tot 150.000 F. Alle modellen uit voorraad leverbaar. witserland uw juwelier 053-21.16.50 Trouw- en verlovingsringen in goud 18 kt Damesuurwerken en ringen met briljanten gemonteerd. Ook briljanten voor belegging Vrijblijvend advies wordt Door middel van tentoonstelling en initiatie van alle mogelijke vormen van vrijetijdsbeleven zal de hele oppervlakte van de nochtans ruime Keizershallen worden ingenomen. Komiteevoorzitter Willy 220m lange tentoonstelling. Van Impe noemt het de Samen met het aanbrengen grootste, met de meeste van een zo ruim mogelijk zorg voorbereide manifes- groenscherm in de tentoon- tatie die ooit te Aalst plaats vond of vindt. Bedoeling is het publiek wegwijs te ma ken in de hele gamma vor men van vrijetijdsbeleven zodat het bewust voor een of andere vorm kan opteren. «Vrijetijd» wordt stellingshal wordt gezorgd voor zitbanken en zithoe ken. Verder wordt een voorstel van een prijs aan het pu bliek uitgewerkt. Via het in vullen van een vragenfor- muiier betreffende de ten- meer belangrijk als men be- toonstelling kan elk be denkt dat deze de helft be- zoeker hiervoor in aanmer- slaat van ons normaal dage- king komen, lijks doen Deze «Week» kan De simbolische toegangs- slechts tot stand komen prijs bedraagt 20 fr, vermin door talloze inspanningen derd voor scholen en derde en overleg van een hele ploeg mensen die er zelf al hun vrije tijd aan besteden. EEN HELE PLOEG! Willy Van Impe, voorzitter, Etienne Van Der Schueren, ondervoorzitter, film, foto, zendamateurs, sterren kunde leeftijd. SPORT MET REKREA- TIEVE INSLAG: De «Denderruiters» hebben een tentoonstel lingsstand en houden een diaprojektie. Ook een par- ^oersmaquette wordt ge realiseerd. Van Damme, ondervoorzit- De «St- ter, rekreatieve sporten Hubertusruiters» brengen Robert Van Den Berghe, een tentoonstellings- en in- voorzitter A.V.V.V. Mw Van Damme, onder voorzitster Pereboom, ondervoorzitter Franpois De Schrijver, vin keniers, ornitologische ver enigingen Viktor Eeckhout, henge laars Omer Callebaut, duivenve- renigingen fostand. Demonstratie en initia tie van heft pétanquespel door klubhuisje «Jonger dan je denkt» op 24, 26 en 27 september telkens van 15 tot 18 u. Wisselbeker Pétanque Inyerklubs voor vats triplet ten op 25 en 28.9 ingericht door «Apollo» en «Jonger Maria Coppens, hobby- en dan je denkt» kaartklubs Julien Van Puymbroeck, vrije hobbyisten Marcel Eeckhout, «Neerhof Land van Aalst» Jo Vlasschaert, aquaria en volkstuinen Schockaert, Vakantiege noegens en William Be- cqué, zendamateurs. Scrabbele- ontmoetingen op 22.9 voor alle inwoners en op 26.9 in ters holenvvedstrijden nformatiestand op 14.9 in het lokaal Kattestraaat 33 Shotokan Karatéklub geeft demonstraties op 22 en 30.9 Fiets- en Ontspan- Ten slotte draait alles rond ningsklub St-Anna komt uit Georges Meert, vast sekre- met een fietstocht «Langs taris. de grenzen van Groot- Schepen Eddie Monsieur Aalst» op 23.9 noemde het reeds geplande Het stedelijk belotters- het resultaat van maanden- kampioenschap heeft lange inzet van de verschil- plaats op zaterdag 29.9 in lende sekties die hij dankt de zaal, kant Beekveld- en een gunstig verloop straat, wenst Hij beklemtoont te- KIJKEN IN DE STERREN- vens dat het een «Groot- HEMEL! Aalsterse» aangelegenheid Vulcan heeft een infor- wordt daar getracht werd de deelgemeenten zo nauw mogelijk in het geheel te be trekken. Georges Meert, sekretaris, stelt dat de aktie van het Komitee in 1978 vooral ge richt was op strukturering, verlenen van materiële steun aan verenigngen via materialen of beschikbaar steilen van zalen, inrichten van tentoonstellingen per sektie in de deelgemeen ten, houden van info- vergaderingen, inrichten van stadskampioenschap- pen en als voornaamste ak- tiepunt herstel en gezond making van de stadspark vijvers. In 1979 wordt de ak tie toegespitst op de «Week voor Vrijetijdsbesteding». ORGANISATIE: De vooropening van de «Week» heeft plaats op vrij dag 21 september met te 19 u open toespraken in de feestzaal van het stadhuis waarna onder begeleiding van een muziekkorps op tocht naar de Keizershallen waar te 20 u de tentoonstel ling wordt geopend. Er wordt naar gestreefd aandenkens, diploma's tro feeën en prijsuitreikingen te laten doorgaan onmiddellijk na een manifestatie of op een welbepaalde dag voor elke afzonderlijke discipli ne. Alle deelnemende ver enigingen in individuele hobbyisten ontvangen als dank voor hun medewer- matiestand omtrent astro nomie en aanverwante we tenschappen. Er wordt ge- ëksperimenteerd met het maken van fotografische opnamen van hemellicha men De mogelijkheid voor de bezoekers even een nieuwsgierige blik in het heelal te werpen is reëel Ook de ruimtevaart wordt op de voet gevolgd. Op de tentoonstelling zijn ook de radio amateurzenders perma nent werkzaam. Doorge seinde berichten worden onmiddellijk visueel ken baar gemaakt op een beeldbuis zodat ook de be zoekers erbij betrokken wordt. Verder is er klank- en geluidsregistratie met tele visie Er is een volledig inge richte klank- en videostudio in volle werking waarbij u ook wegwijs wordt gemaakt in allerlei truk-effekten. Cameramannen zijn er ook in filmklub Kinova die niet alleen filmmateriaal ten toonstelt maar ook films van eigen leden projekteert. Op 29 en 30.9 is er het tweede Internationaal Humorfestival dat uitgroeien zal tot een evenement van formaat AQUARIA EN VOLKSTUINEN Provinciale aquarium show met geleide rondgang en doorlopende diaprojektie met als deelnemende ver enigingen Aquariumklub king. Het is een ontwerp van Wagtail, Wase Aquarium- Luc Kieckens. Als bizon- vereniging, Aquarianen dere ereprijzen houdt het Gent, Aqua Tropica uit Wet- Komitee de ets «Vrije Tijd» teren Betta uit Buggenhout, van Julien Van Puymbroek Siervis uit Geraardsbergen. in petto. de Moerbeekse Aquarium- Alle deelnemers aan mani- vereniging en Aurea uit festaties als fietstocht, pé- Temse met medewerking tanque, belotting, scrabble van Chris Van Mulders en ontvangen een speciaal Willy Van Mossevelde. daartoe ontworpen deel- «Dag van de Aquari- namelintje. De totale ten- aan» met filmvoorstelling toonstellingsoppervlakte «Het Grote Barrièrerif» op bedraagt 4000 m2 en een zaterdag 22.9 Het Werk der Volks tuinen heeft een stand met tuinaanleg keukenkruiden en kruiden, met machines,- groenten en bloemen, met fruit, planten en snijbloe men. Verder is er een demonstra tiestand bloemschikken waarbij, mits en kleine ver goeding, de bezoekers hun eigen bloemstuk maken en dan ook meenemen. Inrich tende verenigingen zijn het «Werk der Volkstuinen» te Aalst en «S.V. Flora» uit Melle. TE WEINIG WATER VOOR ONZE HENGELAARS! Viktor Eeckhout, sektie- afgevaardigde voor de hen gelaars, klaagt de nijpende nood aan gepast hengelwa- ter aan voor onze vissers. Vaak zien deze zich ver plicht om hun liefhebberij uit te oefenen er op uit te trek ken naar Nederland of naar de Ardennen. In de herfst zijn nu werken voorzien aan de ballonvijver in het stads park waarna de spiegelvij- ver aan de beurt komt. Op de spiegelvijver heeft een hengelkamioenschap plaats op 2 september e.k. voorbehouden aan leden aangesloten bij een in Aalst gevestigde hengelvereni- ging. Deelnemers zijn al vast de «Parkingvissers», «de Piasvissers», «de sers», «de Snuigvissers», «de Ajuinvissers», «de Ge- rardavissers» en de «Lam- biekvissers». Er zijn 10.000 fr. prijzen en het inschrijf geld bedraagt 50 fr. Wisselbeker voor de ver eniging met de 5 best ge klasseerde vissers. Inrichting: de Ajuinvissers. DE VINKENIERS: Had het kampioenschap AVIBO eergisteren plaats, georganiseerd door de Ro- zenvink, dat van VIMIBEL heeft plaats vandaag 22 juni met «De Lustige Vinke niers» uit de Binnenstraat. Het Komitee verleent te vens medewerking aan de jubileumviering van de Gij- zegemse .«Kapellevink» op 15.9 Op de tentoonstellings stand zijn aktief «De Jonge Botvink» Aalst, «De Rozen- vink» Aalst, «Het Lustig Vinkje» Herdersem, «De Bergvink» Moorsel, «De Boskantvink» Herdersem, «De Europavink» Baarde- gem, «De Hogewegvink» Erembodegem. «De Jonge Vinkeniers» Aalst, «De Ka pellevink» uit Gijzegem, «De Lustige Vinkeniers» uit Aalst en «De Zingende Vin ken» uit Nieuwerkerken. Ook de ornitologische verenigingen «De Zwart kop» en «De Arend» hou den een expo van vogels en tuinaanleg. 't GELUK VLIEGT Morgen 23.6 beschermde duivenvlucht uit Quiévrain en zaterdag 30.6 Noyon vlucht. De circulaires wer den naar 3300 duivenlief- hebbers verstuurd. Plech tige prijsuitreking ervan op 6.9 in de feestzaal van het stadhuis te 20 u Op de tentoonstelling gedu rende de «Week» is er een stand waaraan medewer ken «Land van Aalst», «De Toekomst» Aalst, «De Eendracht» Aalst «Eerlijk en Vrij» Aalst, «Rap zijn Wint» Baardegem, «De Kleine Melker» Erembodegem, «De Snelle Duif» Erembo degem, «Door Eendracht Groot». Erembodegem, «De Nieuwe Bond» Gijze gem, «De Snelle Reizigers» Hofstade en «Vrienden kring» Moorsel. KAARTKLUBS EN HOB- BYS Maria Coppens, sektieaf- gevaardigde voor hobby- en kaatsklub, stipuleert dat waar het bij werkenden om «vrijetijdsbesteding» gaat voor gepensioneerden het gewoon «tijdsbesteding» wordt. Tijdsbesteding dan als belangrijk element van levenskunst. Hobby beoogt voor haar dan ook de inzet van de hele mens met als belangrijk aspekt de kreati- viteit. «Men is nooit te oud om te leren», zegt ze en via een hobby kan de persoon zich herwaarderen en inte greren in de leefgemeen- scnap. Deze sektie wil aan ook een levende tentoon stelling met mensen die écht aan de taak zijn. De «Socialistische Klub voor Vrijetijdsbesteding» brengt handwerken en knutselwerk. Hobbyklub «Saf» allerlei vrijetijdswer- ken. K.B.G. Hobbyklubs beoefenen handwerken en knutseltechnieken met de monstratie en initiatie, zulks met medewerking van klubs uit Aalst, Baardegem, Erembodegem, Herder sem, Hofstade, Moorsel en Nieuwerkerken. Ook modelluchtvaartklubs als «De Mustangs» en «Ae- roklub Aalst» hebben stands evenwel het Laswerk atelier van het Jeugdhuis TerSnden. VRIJE HOBBYISTEN Om een hobby te beoefe nen moét men niet per se deel uitmaken van een of andere bond. Men kan het ook alleen. Zo doen niet minder dan 37 hobbyisten hun duit in het zakje op de «Week» en ne men 170 m2 en 230 lo pende meter in beslag met hun werken. Die variëren dan van schil derijen, kollages, model bouw, diocamas, oude dagbladen en boeken, te kenverhalen, wielertoeris- me, puzzelen, fineerwerk, speelgoed, bierviltjes, foto's wandelsport, pentekeningen smeedwerk, familiekunde en stamboom, haakwerk naar keramiek e.a.m. Op de stand zelf ziet U de monstraties en is er initiatie. NEERHOFDIEREN: «Het Land van Aalst» houdt van 21 tot 23 een kleinveetentoonstelling met toekenning van een predi kaat, geldprijzen en kroning tot kampioen. Tevens zijn er tuinaanleg en een kleine vij ver voorzien. VERZAMEL VERENIGINGEN In het AWV komen verza melaars uiteraard aan hun trekken. Er is de «Schaal Fons Sin- gelijn» georganiseerd door «Philatelia Alosta», de ten toonstelling numismatiek, prentkaarten en sigaren- banden met doorlopend diamontage, de «Dag van de Verzamelaar» op zon dag 23.9 met filmvoorstel lingen prijsuitreiking en er is tevens een voorlopig post kantoor met bizondere poststempel op 23 en 24.9 Primeur is dan de uitgave van 't julinummer van «De Aalsterse Verzamelaar», een initiatief van het A.V.V.V. VAKANTIEGENOEGENS: Deze vzw houdt een ten toonstellingsstand met doorlopende informatie over klubwerking met door- lichtprojektie van aktivitei- ten en foldermateriaal. Zoals u ziet een breed uit gebalanceerd pro gramma voor elk wat wils. We houden U trouwens op de hoogte van verdere plannen. Ativlteitenkalender jeugdklub Tanu VZW van 13/7 tot 22/7 13/7: gezellig samenzijn instuif van 1J8 tot 24 uur 14/7: gezelschapsspelen van 14 tot 18 uur instuif van 13 tot 24 uur 15/7: autotocht «het Koningsplein» - Brussel. Vertrek te 13 uur. instuif van 13 tot 24 uur; 16/7: trainingen volleybal meisjes en jongens van 19 tot 21 uur redaksie noetjes van 18 tot 21 uur 17/7: biblioteekvan 19tot 21 uur instuif van 18 tot 22 uur 18/7: pingpongtornooi 1979 (intern) van 19 tot 21 uur. fotoklub van 20 tot 22 uur training voetbal van 17 tot 19 uur instuif van 18 tot 22 uur 19/7: kickertornooi 1979 (intern) van 19 tot 21 uur instuif van 18 tot 22 uur 20/7: gezellig samenzijn instuif van 18 tot 24 uur 2117: gezelschapsspelen van 14 tot 18 uur zomerwandeling - vertrek te 14 uur instuif van 13 tot 24 uur 22/7: autotocht «het ravensteinherenhuis» - Ravensteinstraat 1 - brussel vertrek te 13 uur instuif van 13 tot 24 uur. Spelnamiddagen Elke woensdag van de grote vakantie kunnen de kinderen terecht op de Sint-Annaschool, Spaarzaamheidstraat, van 14 tot 17 uur. Alle kinderen van lagere schoolleeftijd zijn welkom! Bijdrage in de onkosten: 5 fr. per namiddag, verzekering son kosten inbegrepen. RM Wanneer je de voordeur na een jaar hard werken in slot trekt, zijn er enkele zaken om aan te denken: heb je het water, elektrici teit, gas, afgesloten? was je diepvriezer leeg toen je de elektriciteit af sloot? zijn alle ramen en deuren gesloten? liet je geen eetwaren ach ter die op 14 dagen beder ven kunnen? werden bakker, melk boer en krantenverkoper verwittigd? trof je voorzieningen voor huisdieren en planten? heb je aan een buur of familielid een adres gelaten waar men je kan bereiken? zijn de rekeningen van elektriciteit, water en tele foon betaald? Als je voldoende met ho- gervermelde zaken reke ning gehouden hebt, je ba gage is kompleet en jp hebt je laatste De Voorposteditie meedan kan je met een ge rust hart vertrekken, wij wensen je een behouden reis, prettige vakantie, veel zon en rust en een even prettige thuiskomst toe. RM Het Nieuwerkerkse vakantiespeelplein in de gemeenteschool trekt heel wat jeugdigen. Dat het niet altijd gaat zoals men het wil bewijst deze foto. (Wim) In de gemeenteschool te Hofstade staan de deuren ook wagenwijd open. Daar speelde men vorige week zeeslag. (Wim)

De Voorpost | 1979 | | pagina 15