«ZONDAGSRIJDER» RONNY WESTELINCK: TROEFAAS IN BELGISCHE TITELRACE Dirk Heirweg: niet gemakkelijk voor eigen deur te winnen Patrick Lerno: «Ik voelde het konditiepeil stijgen» Dubbelslag voor Ronny Westerlinck Benny Vermeulen primus in Scboeters te Beveren schaal L TiC^ir, DE VOORPOST WIELERSPORT JUNIORES BAAS IN EIGEN STREEK PATRICK LERNO JUMPT TE ZELE IN ULTIEME KILOMETER NAAR EEN EERSTE PROFZEGE 24 - 13.7.1979 - De Voorpost S\STUiVEHBjW Beveel aan bij uw vrienden, zij zullen er U dankbaar vonr zijn wordt het al vlug duide- de selektie zich sneller Dat Dirk Heirweg het kompetitieritme nog niet volle dig heeft, kan men hem niet ten kwade duiden. Na meer dan zes weken op non-aktief te hebben ge staan, is hij pas aan zijn vierde edstrijd en dit is zelf voor iemand als Freddy Maertens te weinig, om op het voorplan te treden In eigen Hansevelde was het normaal dat Heirweg zich wilde inzetten om zo vlug mogelijk naar het Ronde Van Limburg-peil te ste venen. «Als eenzaat tegen merkenclans in de kermiskoer- sen is het haast een onbegonnen taak», aldus de Zeienaar. «Ik heb gans de koers geprobeerd het ritme op gang te houden en leverce zwaar werk in de achtervolging. Misschien wel iets te zwaar met mijn gebrek aan kompetitie en uiteraard aan konditie voor ogen, maar voor eigen volk wil men steeds iets meer. Zelf ontsnappen zat er voor mij niet in. Onmiddellijk na de aankomst was ik wel efkens ontgoocheld om dat ik voor mezelf voelde dat er meer inzat. Maar als ik mij realiseerde tot wat ik reeds in staat was, sloeg het vlug om in tevredenheid. Ik voelde dat er reeds snee op zat en dat ik goed recupereerd. Die weten schap is bijzonder positief voor de komende weken. In de spurt evenwel geraakte ik niet verder dan een zesde plaats. Daar voelde ik nog het gebrek aan speed. Als conclusie durf ik zeggen dat ik tevreden ben en dit zal me helpen om verder aan de konditie te werken». BENO De 22 jarige Berlarenaar, sedert eind vorig seizoen toegetreden tot het legertje profrijders, joeg nog steeds zijn eerste overwinning na. Hij moest wachten tot begin juli om zijn ambities kracht bij te zetten. Zijn debuut eind vorig seizoen was zo opvallend, dat men Lerno vlugger aan de winst had verwacht, maar die opdracht is niet zo makkelijk te realiseren en dit on dervond Patrick aan de lijve. Hij wist te Hansevelde dan ook met zijn geluk geen blijf: «Ik voelde dat het goed ging en was gans de wed strijd bijzonder aandachtig Het was een echte vluchtkoers en de schermutselingen uit de beginpe riode, droegen nooit ver, maar toen Berten Van Vlierberghe, Van den Broucke en ploegmaat Die- rickx er op 30 km van het einde van onder ritsten voelde ik de ernst van de situatie. Die trein wilde ik niet missen. Ik sprong er naar toe en ik moet wel zeggen dat Oscar het zware werk deed. Als niet spurter uit ons Safir team werkte hij zeer goed voor mij en wanneer ik op een tweetal kilometer van de meet wegsprong dekte hij voorbeeldig mijn vlucht. Ik ben Oscar dan ook erg dankbaar. Hij heeft een ruim deel in mijn eerste overwinnig bij de beroepsrenners. Ik hoop met mijn,huidige konditie en het moreel vlug voor een volgznd succes te kunnen zorgen». RIK CAETHOVEN: HOOP OP BETERSCHAP Een sleutelbeenbreuk bij de scizoenaanhef stak stokken in de wielen van een ambitieuse Rik Caethovcn. De 2 maan den inaktiviteit heeft hij nog volledig kunnen overbrug gen. Voor de start van de wedstrijd te Zele klampten we Rik hierover aan: «De gedwongen inaktiviteit heeft me geen goed gedaan. Ik geraak moeilijk op het gewenste peil. In het kampioen schap van België wou ik mezelf eens testen en ik denk dat ik daar geforceerd heb. Ik heb nog niet dat peil dat mij moet toelaten konstant in de spits te rijden. De kop wil wel maar de benen beantwoorden niet altijd aan die opdracht. Ik hoop dat ik er de komende weken opnieuw door kom» FREDDY MAERTENS TE ZELE: «TIEN KOERSEN OM ER OPNIEUW TE STAAN» We ontmoeten te Zele een optimistische Freddy Maer tens, die nu hij opnieuw in kompetitie kan, de ambitie en de koershonger van een beginneling heeft. «Wedstrijden als deze zijn voor mij een aanloop naar de najaarsklassiekers», aldus Freddy. «Ik heb nog zeker een tiental kermiskoersen nodig om opnieuw tot het wedstrijd ritme te komen. Ik voel momentcel geen last meer van de kwetsuren aan pols en rcchtervoorarm, de oorzaak van veel miserie. Als die narigheid achterwege blijft, kom ik er binnenkort wel opnieuw door». De stemmen uit het peleton wijzen wel in die richting. Vele renners bevestigen dat Freddy reeds goed meedraait en niet zover meer af van een succes. RUDY GEERINCK: LEGER SPEELT MU PARTEN De Zeelse liefhebber Rudy Geerinck, die vorige zaterdag voor eigen volk te Hansevelde niet verder geraakte dan een paar rondjes meedraaien, moet niet ver naar de oor zaak zoeken: «De legerdienst is voor mij een serieuse handicap. Ik ben wel gekazerneerd te Haasdonk, maar toch vind ik de goede draai niet. Ik heb veel training en kilometers nodig om in forme te geraken en dit is momentcel onmogelijk en als bijkomende handicap won ik er nog enkele kilootjes bij. Ik heb nog twee maanden soldatentijd voor de boeg, zodat ik 1979 wel als een verloren seizoen mag aanzien». DIRK HEIRWEGH: «MISTTE VAN EEN NIET EERSTE ZEGE» De Zeelse eerstejaars junior had zijn streven gericht om zijn eerste seizoenzege voor eigen volk te behalen. De zondagwedstrijd te Hansevelde bracht hem wel in de kijker, maar het orgelpunt kon hij niet plaatsen: «Ik wist dat de Nederlander Adri De Maesschalck de gevaarlijkste kandidaat was en ik hield hem wel in het oog en toch verrastte hij mij op de strook die ik goed kende. Hij demarreerde van achter mij weg en ik geraakte niet meer op zijn wiel. Ik had graag gewonnen maar ik ondervond nu dat de kon ditie veel beter wordt. De vakantieperiode zit daar zeker voor iets tussen. Mijn eerste junioresseizoen was tot hiertoe niet gemakkelijk. Ik deed mijn laatste jaar A2 electronica en ik wou vooral mijn diploma. Dat is een eerste zekerheid. Momenteel opteer ik voor twee moge lijkheden ofwel dóe ik een examen bij Sabena en als het lukt ga ik aan de slag ofwel loop ik verder school. Ik zal het koersen daarmee drachten te kombineren». BENO De 173 kilometer lange wed strijd werd om amper 33 kilo meter van de Finish in de be slissende plooi gelegd. Toen demarreerde Ronald Naets. Pikten bij hem een voor een aan: Van Hoornweder, Steel, Pilau en Vermeulen. Nog later pikten Devos. Hermans, Bniyndonckx en Delatte aan. Met negen gingen ze dus naar de eindmeet, en pogingen van eerst Naets en later Steels om alleen weg te geraken, konden daar niets aan verhelpen. In de spurt stond er geen maat op Benny Vermeulen die Hoorn weder ruim twee lengten ach ter zich liet en met een brede glimlach armzwaaiend over de streep bolde. Een klassieke overwinning die voor Vermeu- Eric Staes behaalde te Kieldrecht zijn zoveelste overwinning bij len op tijd komt, want of- de liefhebbers, (dw) schoon hij knalprestaties op een rijtje bij mekaar fietste. den». Om het objektief dat hij zich voor het seizoen stelde te beha len is het eigenlijk noodzake lijk dat de Zeienaar komende zondag Belgisch kampioen wordt. Van de 36 gereden koersen won hij er reeds 17, maar hij hoopte het tot de helft Vervolg p 21 Ik reken mezelf niet bij de mannen met de snelste be nen, maar na een zware koers kan ik de besten aan en ik won zowel na solovluchten als na een spurtnummer, al was het dan dit seizoen nog nooit in een massaspurt, maar die zijn miniem als er onderweg ge koerst wordt». NOOD AAN KOMPETITIE Te Nandrin bedraagt de af stand 61 km, dus maar 6 km meer dan een gewone koers. Er is een aanloop van 3 km en achteraf nog 10 ronden van 5,8 km. Iedere ronde is er een steile klim en de Zeienaar is gelukkig met die uitstippeling. Aan het parcours zal het niet liggen. Ik heb daar mijn sei zoen op afgestemd. De kans is misschien wel klein dat ik win, maar toch zal ik trachten mij te tonen. In dergelijke koersen met veel deelnemers komt het er op aan om er van in den beginne bij te zijn. De beslis singen komen in onze wed strijden in de eerste ronden tot stand. Een nadeel voor mij is dat ik daags voor het kam pioenschap niet mag rijden. Ik rijd de tweede dag altijd beter dan de eerste. Ik heb kilome ters nodig om de goede kadans te vinden. Ik zal mijn laatste koers dan ook zo dicht moge lijk bij titelrace rijden en dit zal dan de vrijdag zijn». «Als ik zondag te Nandrin aan de startlijn kom zal het niet de eerste keer zijn dat ik de om loop zie. Enkele dagen voor het kampioenschap ga ik op het parcours trainen, zodat ik mijn versnelling kan aanpas sen. Het maximum toegelaten bij de nieuwelingen is een 50x16 of 6,67 m, maar op het minimum staan geen perken». Tussendoor wou Ronny ook nog kwijt dat hij zelf zijn fiets in orde brengt. Als student mechanica is dit voor hem een bijkomende les praktijk. Al hoewel hij nu reeds wordt ge tipt bij de renners-in-spe met mogelijkheden voor de toe komst is zijn eerste houvast nog twee jaar technische school lopen om met een di ploma A2 mechanica te kun nen zwaaien als zekerheid voor de toekomst, iets wat de wielersport hem momenteel niet kan garanderen SUPPORTERS PARAAT De kern van de Westelinck supporters is geconcentreerd op de wijk Rinkhout, waar hij een bloeiende supportersclub heeft met 12C aktieve leden, maar wanneer zondagmorgen aan het lokaal bij Roger en Anita vertrokken wordt zal hun aantal wel verveelvuldigd zijn, zodat Ronny in zijn run naar roem en erkenning op de morele steun kan rekenen om hen naar een mooie prestatie te stuwen. Hij hoopt in stilte op succes maar zal niet ontgoocheld zijn als de trui over andere schou ders getrokken wordt. Nerveus maakte hij er zich de dagen voordien nog niet over. Naar mate de wedstrijdsfeer nadert kan er wel verandering in ko men, maar een ééndagskoers om de hoogste eer, is voor een jonge ambitieuse renner nog geen eindpunt in een loop baan. Ronny weet beslist goed wie zijn sterkste konkurrenten zijn: «Gerrit Van der Aa uit Haas donk en Rudy Van de Velde uit Wetteren zijn streekgenoten, die zeker niet kansloos zijn en verder op. denk ik dat hardrij der Willem Ceulemans, Bruno Geunens, Didier Delvenne en andere Luc Brankaert's als de grote favorieten aanzien wor- overwinningen te brengen, zodat hij moet doorgaan, zoals hij het de laatste weken doet, niet meer verliezen. Een op dracht die niet makkelijk is, maar die toch binnen de moge lijkheden ligt van de tweede jaars nieuweling Ronny Wes telinck. BENO Twee zegepralen in evenveel dagen, ziedaar het exploot dat Ronny Westelinck wist te rea- lizeren het voorbije weekend. Zaterdag was hij de beste te Zwalm- Rozebeke, waar 22 deelnemers aan de start kwa men om op een uiterst selektief parkours 54 kilometers af te leggen. Zondag kraaide de Ze ienaar dan victorie te Sint- Lievens-Houtem, waar dit keer 53 deelnemers aan de* startlijn verschenen. Daarmee is meteen ook het belangrijkste nieuws bij de nieuwelingen verteld. Al zijn er nog wel wat uitschieters. Zo onder meer Kurt Verleden uit Moorslede die met de bloemen ging lopen in Moeskroen - Herseeuw. Philippe Bonne werd daar prachtig tweede. In Wiers was Aalstenaar Lieven Braeckman de snelste van de 20 deelne mers en in Ternat toonde Alex Polfliet uit Sint-Niklaas nog maar eens zijn uitzonderlijk ta lent. Daar mochten we ook een prachtige wedstrijd noteren van Rudy Haentjes en Guy De Vrese, die er respektievelijk vierde en vijfde eindigden. In Destelbergen gingen Gerrit Van der Aa en Johan Koppen van start, ze werden respektie velijk zesde en zevende. Zon dag reed Johan Koppen in Oordegem waar hij een eer volle vierde plaats behaalde. In Wambeek-Ternat finishte Rudy Van denNest als tweede. Hij werd geklopt door Erem- bodegemnaar Guy Devreeze. Maandag waren onze renners in Opwijk aan het werk. Alex Polfliet werd er tweede en Rudi Haentjes kwam als ne gende over de streep. De streekjuniores hebben het voorbije weekend blijkbaar niet het beste van zichzelf ge geven. Het aantal overwinnin gen was immers schaars, zelfs biezonder schaars te noemen. Bovendien waren de meeste renners op dezelfde plaats aan de slag. Dat was onder meer het geval in Dendermonde waar Sint-Amandsenaar Luc Borms, Johnny Van de Kerk- hove, Ronny Mettepinningen, Jimmy Cornelis, Franky Spaerkeer, Dirk Van Moerzeke en anderen een lelijke hak zette. In Beveren - Waas was er zaterdag trouwens een Ne derlandse hegemonie met aan het hoofd Adri De Maesscha lck. Johnny De Dobbelaer ein digde daar op de dichtste ere plaats. Ook in Zele werd ge koerst door de nieuwelingen. Dezelfde De Maesschalck ging daar met de prachtige bloemtuil aan de haal. Ook nu moesten de streekrenners zich tevreden stellen met een hele boel ereplaatsen. Dat was het geval voor Dirk Heirwegh die tweede werd, Walter De Veerman als derde en Johnny Van de Kerkove als vierde. De zesde plaats was 'weggelegd voor Bruno Vehent en Jimmy Cornelis bolde als zevende over de eindstreep. Verderop vonden we nog Frans Van Raemdonck en Frans Verhelst terug in de uitslag. In Aalter was afgelopen zondag Ronny Mettepenningen aan de slag. Hij werd er vierde. Maandag waren de juniores dan aan de slag in Beveren Waas en daar toonde Johnny De Dobbelaer zich de beste van het deelnemerslot. Alain Koppen en Frankic Spaerkeer fietsten zich daar ook in de kij ker met respektievelijk een elfde en dertiende plaats. Benny Vermeulen na zijn schitterende spurtzege te Beveren. (dm) Zo versloeg Benny Vermeulen zijn tegenstanders met ruim verschil, (dm) De eerste ontsnapping: Jonnhy De Nul en Rik Caethoven zijn erbij, (gb) Vervolg p 21 Berten Van Vlier berghe won de spurt voor de tweede plaats met drie voor Jean Luc Van den Broecke en Oscar «de werker» Dierickx. Eddy Van Haerens liet de ach tervolgers nog in de steek en Willem Thomas won de spurt van het achtervolgend groepje. De streekrenners kregen de andere ereplaatsen met Walter Schoonjans (8®), Francois Van Vlierberghe (10®), Dirk Heir weg (11e), Francois Caetho- De Blauwe Garde heeft dan toch een klassieke overwinnaar moesten er 173 kilometer wor- in haar rangen gekregen. Zijn naam: Benny Vermeulen, den afgelegd, voor vele deel- Geen verrassing dus, want De Klingenaar rijdt al het hele nemers duidelijk een te zware jaar goed. Ook in zware proeven als de Vredeskoers, de brok. Komt daarbij nog het sterrit te Aartselaar en het Oostvlaams kampioenschap heeft biezonder helse tempo waar hij zijn kansen ter dege weten te verdedigen. Vermeulen kon mee de wedstrijd werd gereden echter nu pas de kroon op het werk zetten met een knappe en dan wordt het al spurtoverwinning op Alain Van Hoornweder. lijk voordeed dan algemeen ver- toch was er steeds dat tikkeltje wacht. Ontsnappingspogingen onkans dat hem uit de galerij bij de vleet, maar geen enkele der groten weghield. Deze ó'e tot het einde droeg. Men prachtoverwinning in de moest wachten tot de 140c ki- schaal Schoeters is voor de lometer, dan ging Naets zijn overwinnaar natuurlijk een kans. Toen hij gezelschap stimulans die in de nabije toe- kreeg van Hoornweder en komst wel zal leiden tot andere Vermeulen was de zaak beke- en even opzienbare exploten, ken. Zelfs wanneer er nog een Vermeulen heeft de goede aantal mannen hun wagentje konditie nu eenmaal te pakken aanpikten, bleef de vluchters- en bijgevolg verwachten we van hem opvallende prestaties. SNELLE WEDSTRIJD De Schaal Schoeters is in het verleden steeds een vinnig be twiste wedstrijd geweest. De uitgave 1979 is daarop geen uitzondering geworden. Van bij de start werd er gedema- reerd alsof de eindstreep om het eerste hoekje lag. Toch ven (14°) Ghislain Van deghem (13®), en verder chard Buckaki (15®), Arijs (18®) Johnny «de Ier» De Nul (29') en Van der Snickt (30®). trein goed draaien. Met hot vo bekende gevolg: ze bleven buitces ten de greep van het peletonhgen Hoe Vermeulen de spurt opnan overtuigende wijze won, verlegd telden we reeds. jndej

De Voorpost | 1979 | | pagina 24