Anna Vertriest, Roger Ponnet, Frans Pauwels, Albert en zoon De Pauw: De hoofdrolspelers met jonge duiven boven Parijs Basiel Poppe, André De Vriese, Vermeiren, Frans Biesemans, De Maesschalck - Dhondt, Van den Broek Kamiel Heireman: de zegehokken op jonge duivenvluchten uit Noyo ff^'l HMJ JOZEF VAN CAUTER, THEO PLAS, ROGER WACH- 1 TELAER, JOZEF EEMANS, JOZEF VAN CAU- WENBERGH, J.M. DE VADDER, KAMIEL COPPENS, BENOIT DE SMET, HENRI DE KERPEL, FREDDY VAN DEN EYNDE, MARCEL DE RO, SCHITTEREND OP QUIVRAIN 30 - 13.7.1979 - De Voorpost I U De derby Etampes vluchten waren het voorbije weekend in zwang. In het Schelde- en Durmeverbond ging de trofee van voorzitter Alfons Verlee naar Anna Vertiest die de jonge duiven vlucht od haar naam schreef. De ereplaatsen werden ingeno men door Michel Drieghe, Raymond Van Holewinckel, die daarnaast ook nog 4 prijzen van zijn 5 duiven won. Maurice De Rijcke met de 4, 37, 49, 57, 87, 146, 186 kwam er goed uit. Een knappe prestatie lieten De Corte en zn optekenen die aan de 5e prijs tot 500 won nen en aan de 28® prijs het eerste koppel volgduiven klokten met de 1e en 2e af gegeven duif en om de zaak af te ronden wonnen ze ver der nog drie prijzen Gilbert Galle met de 7, 10 en 82 liet zich ook opmerken. Pierre Vergeylen bleef niet ten achter en met de 8, 1133, 72, 116. 158 won hij zijn prijzen. Roland De Wilde liet zijn naam ook nog bij de eerste tien zetten met 9e prijs. Een hok dat regelma tig naar huis was dit van Al fons Verlee met 6 prijzen van 10 duiven of de 30,35, 50, 67, 78, 79. Cyriel Van Driessche zette ook 8 dui ven van de 15 op de uitslag met de 20,27,32,54,59,85 als vroegste meldingen. Hetzelfde mogen we zeg- I gen van de tandem Roels- I Baeyens met 8 prijzen van 10 duiven kwam er goed uit. Achiel De Vos begon aan de I 15e prijs en won 7 prijzen. I De Praetere-De Lausnay klokten er48 in maar met 22 prijzen mogen ze-tevreden met de aanloop van hun hok I naar de zwaardere op- drachten, want er zaten veel vroege prijzen in met de 13, 14, 19, 24, 25, 31, 38 enz. Bij de oude duiven won Maurice De Rijcke het pleit voor Alfons Van Driessche, Aviel De Gucht, die ook de serie tot 50 won. Verder Theo Van Elsuweghe, Dhaene-Segers, Antoine Van Langenhove, Anna Vertriest. Bij de jaarlingen ging de ovenwinning naar Petrus Van Wezenmale voor Christiaens-De Co- ninck, Petrus Melis, Aviel De Gucht, Christiaens- Aelterman, Maurice Ren- neboog, Roger Beimaert, Theo De Vleeschouwer en Theo Van Elsuweghe met de 8e en 11e won de eerste aangeduide serie. In het nieuw verbond der Denderstreek met de grote omtrek stond ook de derby Etampes voor jonge duiven op het programma en die derbyzege verhuisde naar Roger Ponnet, die hiermee de blikvanger van de vlucht klopte en dit was Roger De Geyter. De Leedse hout- handelaar korfde 102 dui ven in en rekening hou dende met het aantal werd het een ruim succes met 52 prijzen met drietal en daar enboven klokte Roger 5 prijzen in de eerste 20 met de 2, 3, 5, 6, 19 enz.... Vroege duiven werden er ook gewonnen door Cha- rels Geerinck, Jules en zoon De Waele, Raoul De Jonckheere, Paul De Meer leer, Roger Hurmie, Ver sporten en zn, Honore Props, Emiel Dhollander, Cyriel Lemmens. De eerste derby poule was voor Roger Germie. Julien Van Hecke won de 2e, Ro ger Ponnet de 3e, Roger Thierens de 4e en Victor Troch de 5e. Seriesuccessen waren er voor Roger Ponnet, Raoul de Jonckheere, Alfons De Cooman, Roger Thierens, André Branteghem, R en zn Brondeel, Roger Hermie. Een mieze tot 500 voor André Coppieters die ook serie tot 100 won. Flo rent Walgraeve was aan de 248e prijs de liefhebbers die de eerste mieze tot 1000 won. Bij de oude duiven was het Octaaf De Bruyn die de snelste duif op zijn hok kreeg. De voorzitter van Het Land van Aalst was hiermee de knappe winnaar. In zijn spoor zaten Roger Ponnet, de gebroeders Herima, Frans Van Dorpe, Robert Van Hecke, Roger De Me yer, Arthur Verbruggen met de 7e en 8e Jules en zn De Waele, Rene De Vos, Ro ger De Moor, Paul De Meer leer. Bij de jaarlingen kwam de beste uitslag van Geor ges Roels met de 1e en 3e prijs of 2 prijzen van 2 dui ven Frans Van Dorpe won aan de tweede prijs tot f 000 en vroege constaties voor Arthur Verbruggen, Paul De Meerleer, A en zn Bour geois, Hok Oct. Brondeel, Theofiel De Smet, Francois De Meersman, Roger Pon net. Met de 12e en 20e klokte Roger Drieghe twee volgduiven en won series tot 100. Dit deed ook Paul De Meerleer, Roger Pon net. In het samenspel Berlare-Wanzele was het gustaaf Van Herreweghe die bij de oude duiven zijn zoveelste seizoenzege- behaalde. Hij werd het dichtst benaderd door Gus taaf Vermeulen, Kamiel Van der Eecken, Gilbert Galle, Roul en zn Galle, Emiel De Smet, Julien Galle, Remi en zoon Vijverman, Petrus Rasschaert en Roels- Baeyens. Bij de jaarlingen werd Gilbert Van Assche de winnaar voor Oscar Bos- seman, Gustaaf Vermeu len, Roger Merckx, Hok Jo zef Brondeel, Gustaaf Van Herreweghe. Aimé Cup pens, Kamiel Van der Ee cken, Prosper Pappaert en Gilbert Galle Bij de jonge duiven waren het Albert en zoon De Pauw die zich het eerst klasseerden voor Al- bert Eeckhoudt, Henri Van Kerckhove, Prudent Hul- staert, de broers Van der Haghen Maurits Onselaere, met de 6e en 7e prijs. Ver der in de top Germain Braeckman, Jozef Goos- sens en René Cobbaut. In de ware Dendervallei ging de hoofdprijs bij de jonge duiven uit Dourdan naar Frans Pauwels, die daarnaast ook nog verschil lende vroege duiven thuis kreeg met de 5, 11 en 24e. Herman Bosteels ver keerde ook in die situatie met de 2, 12, 17, 20 als vroegste aangiften. Vroege duiven ook voor Hector Bo- terbergh, Jean Veldeman met de 4e en 14e prijs, Me vrouw Van Vossole die aan de 6e prijs begon maar met verschillende prijzen op de uitslag stond, en zich liet opmerken door het winnen van de beste series. Bij de oude duiven was Jean De uiercq en met een gepoulde duif tot 1000 was dit een dikke prijs. Paul Uytten- daele werd 2e en Frans De Visscher was er ook weer bij met drie prijzen in de eerste tien of de 3e, 6e en 9e. Remy De Wilde, Maurice Verhaevert, Niel Dhooghe, Jozef Philips en Fritz De Winter waren bij de vroege prijswinnaars. Jean De Clercq won ook de eerste serie en Gabriel Van Lint bergen en Cyriel Abbeloos kregen ook hun deel. Bij de jaarlingen stond er geen maat op het hok van Frans De Visscher met de 1.3, 4, 8. 10, 23.30, 34 of 8 prijzen van 9 duiven en daarom was het beste van de vlucht verdeeld. Vroege prijzen toch nog voor Pierre Collier, Gabriel Van Limbergen, Frans De Mesmaecker, Frans Pauwels. BENO André Van Hecke: goede uitslagen met jonge duiven uit Noyon. (c) Te Schellebelle- Uitbergen was het André De Vriese die bij de jonge duiven de hoofdprijs in de wacht sleepte en hiermee de waarde van zijn kolonie nogmaals onderstreepte. Julien De Winter nam de 2e en 4e plaats voor zijn reke ning en Hilaire Van Alboom, Roger Branteghem, Rene Blancquaert, William Boone, Leo De Schrijder met de 8" en 10* en Frans Stevens zaten vooraan. Bij de oude duiven de 1e prijs voor Albert Van Hecke en in zijn spoor volgden Julien De Winter, Petrus Librechts, Jozef Bosschaert, Rene Van Autreve, Cyriel Piens met de 6® en 11®, Anna Ver triest, Albert De Both, Ri chard Van Hecke Rene Van Brussel en de 12,13 en 14e voor Julien De Winter en daarachter volgden, Omer en zn Van Gendt, Henri Van Kerckhove, Petrus Librecht, Richard Van Hecke met de 5e en 7e, Jozef Bosschaert, Rene Van Brussel, Rene Van Outreve en De Vuyst- Rasschaert. Te Berlare-Wanzele ging de ereprijs naar Urbain Vermeiren voor Remi De Loor, Frans Poppe (Daal), Jan Tackaert, en Frans Be- cqué. Van Malderen- Merckx namen de series van drie en vijf voor hun re kening. Bij de oude winst voor Gustaaf Vermeulen voor Theo Van Elsuweghe. Richard Veriaeckt, Urbain Vermeiren en Rafael Ver- cauteren. Bij de jaarlingen stond Emiel Pletinckx op kop voor Gustaaf Vermeu len, Remi De Loor, Rene Van Huffel en Maurice Uyt- tendaele. Te Buggenhout-Opwijk was Frans Biesemans de grote gevierde met niet minder dan dne eerste prij zen in drie reeksen Bij de jonge de 1e. bij de oude de 1e en 5e en bij de jaardui ven de 1,5 en 6e prijs. Bij de jonge duiven lieten A. Van der Stappen met de 2e en 7e, A. Van de Hassel met de 3e en 8e zich opmerken en Petrus Luypaert, Isidoor Van Lysebetten, Cyrpiaan Jacobs en Pierre Albrecht vormden mee de eerste steen. Adolf De Smet pres teerde bijzonder flink met vier vroege duiven op de uitslag. Bij de oude was naast Frans Bieseman het succes voor Pierre Albrecht met de 2e, 3e en 4e prijs en ook Cypriaan Jacobs met de 8,9 en 10e nam zijn deel van het succes. Louis Ver- eecken en Albert Hermans werden 6e en 7e. Bij de jaar lingen werd Pierre Albrecht 2e, Maurits Van Inghelgem met de 3e en 10e en verder Frans Segers, Frans De Hertog, Petrus en zn Boe man en J. Leemans. Te Overmere won Julien Roelandt de vlucht voor Ju les De Schoenmaecker Al- bert Van Hecke en Leopold De Bock met de 4e en 5e prijs. Bij de oude werd Raymond Van Varenbergh eerste voor Julien De Waele met de 2e en 3e. Antoine De Smet en Leon De Landts- heer klokten de 4e en 5e prijs. Bij de jaarlingen gin gen de vroege duiven naar Roger De Baere, Benoit Maes, Baziel De Geest, Al fons Van Cauteren en Gas ton De Waele. Te Zele-Heikant wonnen De Maesschalck-Dhondtde vlucht en klokten er ook nog een vroege 3e prijs bij. Pierre Vergeylen kwam ook hier flink aan zijn trekken met de 2,8,18,22,25 als vroeg ste meldingen. Het hok van André Van Hecke is er op nieuw door en toonde dit aan met de 4, 6, 7, 10. Vercauteren-Moernaut en Jaak De Wilde waren er ook bij vooraan en met de 12,13 en 20 wonnen Van Winc-kel Van Herreweghe de zet- nummer en de serie tot 50. Benoit Maes won de eerste serie van vijf aangeduid. In het verbond Lokeren- Zele-Kalken was het Ka miel Heirman die de eerste prijs won en ook op de 6e plaats een duif van zijn hok plaatste. Gustaaf en Marcel Antheunis zaten ook in de goeie prijzen met hun jongsken te beginnen met de 2e en verder nog 6 ver meldingen. Ferdinand Roels met de 3, 13 en 36 zette zijn drie duiven vroeg op de uitslag. In de kop no teerden we ook Willy Van Driessche en Cesar Ver schelden. En we citeren ook enkele hokken met veel prijzen. In eerste instantie dit van de Fakteur Roland De Wilde, die reeds het ganse seizoen met zijn jonge bij de uitblin kers behoort. Niet met één duifje maar door de kollekti- viteit van zijn kolinie en nu toonde hij nog maar eens aan met de 11, 18, 21, 35, 38, 53, 107, 121, 146. 159, 164 of 11 prijzen van 15 dui ven. Petrus Seymortier met de 5® en 9® en nog 6 prijzen kreeg zijn jonge ook goed naar huis. Walter Van Mie- groet begon aan de 8e prijs en zette er 9 op de uitslag. Rene Hanselaere had 10 prijzen. Gilbert Van Hassel liet er 9 optekenen en Isi door De Decker kreeg ze regelmatig met 8 prijzen als resultaat Bij de oude dui ven ging de zege naar Theo Van Elsuweghe voor Cyriel De Gucht, Antoine Bracke, Pierre Vergeylen met de 4, 10, 12 en 15e was de grote winnaar. Vroege duiven voor Rene Hanselaere, Gustaaf Antheunis, Marcel Wauters met de 7e en 8e, Van Doorselaere- Christiaens. Bij de jaarlin gen stond Cyriel De Gucht al winnaar aangegeven en kwam Pierre Vergeylen er met de 2, 9 en 12 het best uit. Vroege klokten ook nog Marcel Wauters. Van Doorselaere-Christiaens, Rene Smet, Albert Rogge man, Gustaaf Van Hespen. In het ABLMO samenspel won J. Van den Broeck voor Fr. Van der Straeten die met de 2e en 65e of 2 op 2 goed aan bod kwam. Dit deden ook Octaaf Bosteels met de 3, 11, 16, 28, 108 en 159; Pierre Van Damme met de 4 en verder nog vier vermel dingen. Henri Van den Broeck met de 5, 15, 20, 21 en verder nog 7 prijzen. A. Buslot begint met de 8" en heeft ook nog verder 10 prij zen. Goede resultaten en vroege prijzen voor Frans Van den Abbeele, Julien Nobels, B. Vermeir, J. Van Heek wint de 13, 37, 44, 106,114,1.17,229,241, Jos De Nul de 18, 19, 67, 87, 109, 135, 149, 193 en 254. Bij de oude waren het Cl Cruyplandt, P. Van Steen, A. Buslot met de 3e en 6e, F. Keppens met de 4e en7e, J. Van Achter, L en zn Joos. L. Herman die het vroegst klokten. Bij de jaarlingen de 1e en 7e voor Meyers en zn en vroege duiven voorDe Plecker, J. Saerens, J. No bels, Fr. Keppens, F. Kin dermans, L en H. Van Hoorebeeck, Fr. Bourgeois, F. Walraevens. In het Noyonverbond Den- dermonde-Grembergen- Hamme-Oudegem-Appels zorgde Basiel Poppe voor een prachtzege bij de jonge duiven en om de forme van zijn hok te bevestigen nam hij er de 5e prijs bij en dat was een koppel vlogduiven en meteen serie tot 50. De gebroeders Michiels waren 2e en Andre Van Acker be gon met de 3e prijs en ging verder met de 11e en 17e, 22e, 36e of 5 duiven in de kop. Cyriel Abbeloos was er goed bij met de 4e, 18e, 33e en 44e en zat hiermee in de vroege series. Vroege prij zen voor Clement Blinde man. Alex Veranneman, Jozef De Donder, Sylvain Verstraeten, Roger De In het lokaal «De Toe komst» te Aalst pikte Adolf Willems de eerste prijs bij de oude weg voor de neus van Guill. De Maeseneer. Jozef Van Cauwenbergh, Moorsel die steeds en overal vóóraan te vinden is. Roger Wachtelaer en Andre De Croock. De vroegste jaarling was er voor Willy De Schutter, Andre De Croock, Roger Wachtelaer, Remy De Wolf, Jozef Van Goethem volg den op meerdere lengten. Enkel de eerste prijs van Guill. De Maeseneer staat het recital Gebr. Cooreman 2, 3 en 5 in de weg bij de jongen. Comel. De Meester werd hier vierde. In de Kleine Melker te Ter joden is Roger Wachtelaer schitterend 1ste en 3de bij de oude, Jozef De Block, Jozef Eemans en R, Hof man moeten er tevreden zijn met de ereplaatsen. Bij de jaarlingen werd het de vlucht van de man van het ogenblik Jozef Eemans 1 en 2, R. Hoffman, Willy Stijle mans en Gustaaf Thien- pondt legden zich sportief bij dit meesterschap neer. Een 1ste, 4de, 6de, 9de, 15de en 20ste bij de jongen spreekt tot ieders verbeel ding, behalve dan tot deze van super kampioen Jozef Van Cauter die deze stunts van zondag tot zondag blijft herhalen, dit zowel op No yon als Quievrain. Goede uitslagen nog van A. Goossens en Achiel De Greve, 3 en 5. In Ede Haaltert blijven Ka miel Ottoy, Maurice Luwaert en Frans üe Pril met de re gelmaat van een klok de Waele met de 10e en 12e. Aan de 76e prijs klokte Ba siel Poppe de eerste serie van drie aangeduid. Het was dus te Appels vlaggen op grote schaal. De tweede serie van drie was voor Andre Van Acker, de vol gende twee waren voor Cy riel Abbeloos. Serie tot 100 won Emiel Naudts. Bij de oude duiven zetten Roger en Geert Philips hun hok in de kijker met de 1e, 3e 15e. André Van Uytfanghe met de 2e 8e, 32e liet zich ook gelden Jef Van den Bran den met de 4" en f0®, Georges Roels met de 6® en 9e waren er vroeg bij Cor nell Van Hautte. Raymond Van Holewinckel, Charles Geerinck, Frans De Petter, André Van Acker en Van Riet-De Ridder waren won nen vroege prijzen. Bij de jaarduiven een palm voor Sylvain Verstraeten voor Jozef De Donder met de 2e en 10e. Basiel Poppe won de 3e en 11e en vroege dui ven voor Richard Ydens. Omer Van Haute. Jozef Van den Hauwe, Alex Putreman, David Arbij, Charles Geerinck BENO toon aangeven bij oude en jaarlingen. Jos Beeckman, M. Stalpaert, Alfred Vonck, Rene Getteman. Paul De Troyer en Phil. D'Haese trokken zich eveneens goed uit de slag Bij de jongen een nipte zege van Robert Uytersprot vóór de beloftevolle newcomer en kandidaat kampioen Freddy Van Den Eynde, Maurice Luwaert, Valerie Roelandt en Eddy Van Nieuwenborgh vonden we eveneens in de top vijf. In Baardegem citeren we vooraf de prestatie van Theo Plas bij de oude 1 en 4, Albert De Schipper, Frans Aelbrecht, Theo Cooreman bleven er even min bij de pakken zitten. Harry Van Der Meersche beheerste er de vlucht met de jaarlingen en puike resul taten van Louis Pots, Albert Beeckman. Marcel Joos- tens en Frans De Schipper. Bij de jongsten won Marcel Serens het lijf aan lijfge vecht met Frans Joostens, Rik Van Den Broeck, Louis Aelbrecht en Frans Van Der Jeugt. In Gijzegem was de oude van Marcel Vermeeren te sterk voor de nochtans goed aanklampende duiven van Phil. V.D. Bossche, M. Janssensen Edward Boone 4 en 5. Vluchtzege van Ant. Bruy- landt bij de jaarlingen en vroege duiven eveneens voor Frans Vanderjeugt, August Vandenabbeele. Alois Huylebroek en Paul Aelbrecht. Bij de jongsten behaalde Prosper Mannaert het van Phil. Schockaert Phil. Van Goetem, Jozef Diericx en Jan De Valck. In Moorsel een uitstekende dag voor Henri De Kerpel 1 en 3 bij de oude en 2 en 4 bij de jaarlingen. Paul Van Der Vorst, Jozef Vander Eist Pe trus Van Den Steen, Arnold Wauters en Frans Callebaut waren de andere toonaan- gevers terwijl De Meersman en Zoon bij de jongen een overtuigende overwinning behaalde op Frans De Wolf 2 en 5 Remi De Waegeneer en Pierre Uytersprot. Te Wieze is Frans Van De Velde primus bij de oude Benoit De Smet, Marcel Staelens en Frans De Smel 4 en 5 kregen er nipt hel nakijken. Bij de jaarlinger domineert Benoit De Sme; het ganse deelnemersveld Frans Van Damme, Leor Buggenhout, Marcel Stae lens en Gustaaf Van Hove handhaafden zich even eens vooraan. Bij de jonger gaan de bloemen naar Ro ger Van Goethem en bekle den Clement De Smet, Felix Schoofs, Alfons De Cock en Marcel Van Damme zeer mooie ereplaatsen. In Heldergem werd nog eens voor grof geld ge speeld en waar dit gebeurt zeggen en schrijven we de naam J M. De Vadder, Haaltert één en drie of wel de massa van de kassa. Heman Scheerlinck, Robert Van Den Broeck en Frans De Bolle toonden zich zeer sterke verliezers. Bij de jaarlingen een pak geld voor Herman Scheer linck, Ghilain Brique, Marcel Meganck, Domien Scheer linck en Frans De Bolle blij ven er ook binnen de vijf eerste. De zeer geslaagde vlucht met de jonge duiven wordt op een even schitterende wijze in de wacht gesleept door Marcel Meganck vóór de nochtans op dreef zijnde duiven van C. Verbeken, Kamiel Van Londersele, Leon Quintijn en Cyriel De Winter. In Kerksken voor de tweede maal Marcel Eeckhout bij de oude. Deze keer waren het Paul De Cooman. Remy Danneels, Robert De Neve en Robert Sienaert die het nakijken kregen. Bij de jaarlingen liet Alfons Droessaert, achtereenvol gens uctaat beerens, Cy riel Gees, Prosper Eeck hout en Kamiel Hoffman n jes en de kou staan Bloemen voor Cyriel Verb ren met de jonge. Sterke hokken als Impei Van Keymeulen, Valei Roelandt. Kamiel Hoffrru en Julien Raes kregen gei schijn van kans. Zeer goede uitslag van t fons Droessaert. In Het Duifke Lacht te Aal fonkelt de ster van Kami Coppens 1 en 8 bij de ou( en 1 en 5 bij de jaarlinge Verder zien we dat Joz Coolen, Kamiel Herman Julien Verleyen, Frans Leeuw bij oude en jaarlii gen Pierre Carael, Jozef D Coninck, X. Van Goethei Rene Cami en Albert V< Neck bij de jonge bezitte zijn van duiven die wet< langswaar ze om ter vlug hun hokken terugvinden, op 14 voor Kamiel De F ninck. In Erembodegem kwd Marcel De Ro er het bd tussen uit, 1ste bij de ouJ en 1 ste bij de jonge Albei Van Goethem was primu bij de jaarlingen en KamiM Smet, Freddy De Ghys4^ leer, Frans Linthout en Jc zef Cardon zijn er de andeiw vroege prijswinnaars C In Lede een pluim voor Gus taaf Heysse bij de oude Omer Spittaels Frans Varjl derstraeten 3 en 4 en Guj|" taaf Brys behaalden e mooie geldprijzen. Marcel Lalmant geeft dlf toon aan bij de jaarlingen eP" vroege duiven van Paul D Croock, G. Beerens, Dell naat De Troyer en PetnD Bonnaerens. Bij de jongsten wist FrarL. Vanderstraeten het gans^j pak achter zich te houden maar Jozef Lanckman, Fran Tombeur en Zoon 3 en 4 e:Qe P. Van Langenhoven hands haafden zich eveneens de eerste gelederen. W€ Grote series voor Andrt'|jn, Van De Velde en Tombeuj0n Frans en Zoon. ko Ferdinand Roels een 3 op 3 met jonge duiven Verhond Lokeren-Zele-Kalken(c)

De Voorpost | 1979 | | pagina 30