is DE VOORPOST MET VAKANTIE Moerbeke volleybalmekka Regionale springwedstrijd HR0V op Rijbaan Piet Nieuwe sekretaris bij K.A.V. Dendermonde VRV-jumping te Sint-Pauwels De Voorpost verschijnt niet op 20 juli 1979 Ons eerstvolgend nummer komt terug op 27 juli 1979 Wij wensen onze lezers en adverteer ders een prettige vakantie 32 - 13.7.1979 - De Voorpost *>£UeCfiT DtBÜCK llHf O PROEP'*SSUBEL PRIVATE Het weder van zondag was uit stekend voor de deelnemende ruiters, niet te warm en droog. Voor de toeschouwers iets aan de koude kant maar dan toch een zeer talrijke opkomst zeker tegen 15.00 uur tot laat in de avond. De deelname van de ruiters was eveneens zeer talrijk. De mentaliteit van het V.R.V. liet zich weer eens kennen en niemand liet de sympatieke V.R.V. ruiter en de inrichters en gastheer van Sint-Pauwels in de steek zowel de deelne mers als de supporters waren aanwezig, dan maar een paar dagen later op verlof vertrek ken, zeiden ze ons. Wat de wedstrijd betreft was er een strijd bij de ponyruiters tussen de debuterende Filip de Cock met Siegfried welke we zeker mogen verwachten op de volgende wedstrijd V.R.V. te Sinaai op 5 augustus, Pauwels Kristine met Rosette welke we de volgende wedstrijd in reeks Pony's A2 zullen mogen be groeten en Koen Maris met Speedy die het stil maar zeker aan doet, bijna elke week in de prijzen. Zo vader, zo zoon zouden we kunnen zeggen. Spijtig dat we vader Maris, voorzitter van het V.R.V. en kele weken bij de deelne mende ruiters zullen moeten missen. Een heelkundige in greep gelukkig niet van ern stige aard maakt hem inactief gedurende een paar maanden, we wensen hem alvast veel be terschap. Bij de reeks I hadden we Fred Maes met zijn gloednieuwe Tout Y r'a en in reeks II Jan Van Bogart met de nieuwe Oran welke beiden aan hun eerste parcours toe waren en het bijlange niet slecht deden. Eveneens ih reeks II hadden we Guido Bal met Kéros die het na een half jaar inactiviteit wegens verscheidene heel kundige ingrepen het nu voor de eerste maal direkt in de roos wist te schieten en zich 2* plaatste in de barema A, het jachtparcours deed hij nog niet mee. Kalm aan beginnen zo zei hij ons. Wat de uitslagen betreft ziet U hieronder de besten van Sint- Pauwels. Praag I en Praag II legden beslag op de eerste plaatsen in het internationaal volleybaltornooi te Moerbeke- Waas<md) 1. Temse 2. R. Ledeberg 3. W.S. St. Amandsberg Dames nationaal 1Praha Praag I (Tsjech) 2. Praha Praag II (Tsjech) 3. Temse 1. Meersman Frans - Bento 61 p. 2. Meersman Walter - Pirouschka 27 p. 3. Verbruggen Kristel - Robinhood 24 p. 4. De Boey Raymond - Prins 21 p. 5. Moortgat Luc Annie 20 p. 6. Van Assche Pierre - Flak 19 p. De Potter Jan - Flack 19 p. 8. Aerssens Sylvain - Quick 15 p. Moortgat Luc - Intermetzo 15 p. Illegems Raf - Shiba 15 p. 11. Meersman Kamiel - Luitants 13 p. 12. Meersman Mierielle - Alpha 12 p. UITSLAG VAN DE V.R.V. WEDSTRIJD TE SINT- PAUWELS OP ZONDAG 1 JULI 1979 Proef 1 - Pony's Al - Barema A met barrage niet op tijd 1ex aequo De Cock Filip - Siegfried 0 strafpunten binnen de tijd Pauwels Christine - Rozette 0 strafpunten binnen de tijd 3. Maris Koen - Speedy 3 strafpunten binnen de tijd allen na barrage Proef 2 - Pony's A2 - Barema A met barrage op tijd 1Illegems Raf - Shiba 0 strafpunten 30,- 2. Begiun Fabienne - Gipsy 0 strafpunten 31,4 Proef 3 - Training - Barema A met barrage op tijd 1. Maes Christel - Carlo 0 strafpunten 28,4 2. Nelis Inge - Bonjour 0 strafpunten 30,4 3. Van Assche Pierre - John Travolta 0 strafpunten 32,8 4. Cappaert Johny - Frolie 0 strafpunten 34,5 5. De Groote Marianne - John 4 strafpunten 30,5 allen na barrage Proef 4 - Reeks I - Barema A - mixte met barrage op tijd 1Verbruggen Christel - Robinhood 0 strafpunten 32,5 2. Cappaert Johny - Quvie 0 strafpunten 32,8 3. Meersman Mirielie - Sturmwind 0 strafpunten 34,7 4. Maes Roger - Old Fashion 0 strafpunten 35,6 5. Van Inghelgem Geert - Possillippo 0 strafpunten 38,4 6. Van Assche Pierre - Tania 4 strafpunten 32,8 7. De Groote Marianne - Quiel 4 strafpunten 32,9 Allen na barrage Proef 5 - Reeks II - Barema A - mixte met barrage op tijd 1Meersman Mirielie - Alpha 0 strafpunten 40,4 2. Bal Guido - Kéros 0 strafpunten 44,8 3. Vereecken Paul - Rex 0 strafpunten 45,2 4. Moortgat Luc - Intermetzo 8 strafpunten 36,4 allen na barrage Proef 6 - Reeks III - Barema A - mixte met barrage op tijd Meersman Frans - Bento 4 strafpunten 35,1 De Boey Raymond - Prins 8 3/4 strafpunten 60,7 beiden na barrage Proef 7 - Pony's Al - Barema A - met barrage niet op tijd 1ex aequo Pauwels Christine - Rozette 0 strafpunten binnen de tijd Maris Koen - Speedy 0 strafpunten binnen de tijd beiden na barrage 3. De Cock Filip - Siegfried 3 strafpunten binnen de tijd buiten barrage Proef 8 - Pony's A2- Barema A - met barrage op tijd 1. Moortgat Luc - Abby 0 strafpunten 41,1 2. Begiun Fabienne - Gipsy 0 strafpunten 43,- 3. Meersman Sonja - Silver Quick 0 strafpunten 61,4 allen na barrage Proef 9 - training - Barema A - mixte met barrage op tijd 1. Nelis Inge - Bonjour 0 strafpunten 47,1 2. De Groote Mariann - John 0 strafpunten 48,8 beiden na barrage 3. Wouters Marc - Betty 4 strafpunten 64,2 4. Bollé Danny - Postillion 4 strafpunten 64,3 Proef 10 - Reeks II - Jachtparcours barema C 1. Moortgat Luc - Intermetzo 71,2 2. Meersman Rita - Banier 77,9 1 hindernisfout 7 strafsec. 3. Bulteel Herwig - Woodfeet 78 1 hindernisfout 7 strafsec. 4. Bulteel Herwig - Bill 81,4 Proef 11 - Reeks III - Krachtproef 1Bulteel Nadia - Distella 0 strafpunten 2. Ex aequo Meersman Frans - Bento 4 strafpunten Van Assche Pierre - Flak 4 strafpunten Morel de Westgaver - Halla 4 strafpunten Proef 12 - Reeks I - Barema A mixte met barrage op tijd 1. Cappaert Johny - Quvie 0 strafpunten 33,3 2. Van Praet Eric - Cindy 0 strafpunten 35,6 3. Meersman André - Salvo 0 strafpuntzn 40,1 4. Maes Roger - Old Fashion 0 strafpunten 41,3 5. Van Ingelgem Geert - Possillolippo 0 strafpunten 41,5 6. Wouters Mare - Inowé 4 strafpunten 36,: allen na barrage 7. Maes Kristel - Carlo 4 strafpunten 44,8 8. De Groote Marianne Muriel 4 strafpunten 45,6 'Je h. Jan Van Damme wordt de nieuwe sekretaris van J KAV Dendermonde. Dat is dan in tegenstelling met cer- Idere berichten waarin werd gemeld dat het sekretariaat van de Dendermondse eerste provincialer zou worden waargenomen door de h. Fernand Van den Berghe. Deze heeft onverwachts bedankt voor de hem aangeboden job. De laatste jaren vervulde de h. Guy Legat de funktie van sekretaris. Op verzoek van Club 57 gaf de h. Legat ontslag als sekretaris Iemand van Club 57 zou hem opvolgen. Met Jan Van Damme is dat thans gebeurd. De h. Van Damme is direkteur van de interkommunale Olympos en maakt bovendien deel uit van de gemeenteraad in de Ros Beiaardstede. Sedert de mensen van Club 57 het roer van KAVD in handen hebben, is er opvallend pozitief werk gerealizeerd zoals het aantrekken van heel wat nieuwe spelers, de bouw van een nieuwe kantine en het totaal herstruktureren van de vereniging. KAVD is blijkbaar terug op de goede weg. Berg je bloed niet op Geef het Het volleybalteam van Temse dat bij de heren de overwinning in de wacht sleepte na een zege tegen Ledeberg. (md) EINDUITSLAGEN Heren nationaal Heren Provinciaal A 1. Wondelgem 2. Zenith Beerse 3. Sidmar Heren provinciaal B. Ruime belangstelling voor hel internationaal volleybaltornooi te Moerbeke-Waas. 1. R. Waasmunster 2. OK Wachtebeke 3. B. Merelbeke Dames provinciaal 2. Praha Praag III (Tsjech) 2. Zenith Beerse 3. Olvek Ekeren Heren rekreatief 1. Sport Lokeren 2. Olvek Ekeren 3. Sp. St. Niklaas Dames rekreatief 1RT Lokeren 2. Olvek Ekeren 3. Zeven Zele I diensten, het suikerfabriek incluis) bemoedigend dat ook dit jaar weer een grotere opkomst mocht genoteerd worden: van 44 ploegen in 1976 naar 131 ploegen nu is zondermeer niet gering. Ook vanuit internationale hoek komt er steeds meer interes se: met dit jaar 23 Neder landse, 5 Westduitse, 3 Tsjechische. 1 Frans en 1 Oostenrijks team. We vermelden graag het denderende succes van de welgeteld drie Oost-Europe- se vrouwenzestallen die op JMÊÊÊ weergaloze wijze de catego rieën Dames Nationaal en Dames Provinciaal be heersten. Let toch ook maar eens op de (weliswaar verwachte) eerste plaats van Constructam Temse bij de Heren Natio naal, ofwel een goede alge mene repetitie voor de ko mende, moeilijke aangekon digde strijd in eerste afdeling (nu er in de Belgische volleyballcompetitie een ere- afdeling is opgericht). Laat ons tenslotte de hoop uitspreken dat dit jaarlijks sportfestijn met evenveel be langstelling mag blijven doorgaan en dat met het vooruitzicht op de viering van de vijfde verjaardag volgend jaar een nog grotere accomodatie en dus een nog breder deelnemersgamma mogelijk gemaakt wordt! Of zijn we wat dat betreft iets te voorbarig? Zoals elk jaar nemen talrijke ruiters deel aan deze wed strijd, temeer daar ze wordt begiftigd met een overvloed aan prijzen. Het plaatselijk team van Rijbaan Piet is dit jaar wel de uitgesproken favoriet. Dirk Pieters, Hans Philips, Pa trick De Roeck, Carla Koen en Danny Gorus hebben hun intenties reeds duidelijk laten blijken op de jumpings van Deerlijk en Kruishoutem, waar zij een paar hoofdprijzen wegkaapten. Tijdens dit weekend van 14 en 15 juli zal men evenwel de diensten moeten missen van Jean Pieters, die deelneemt aan de militaire kampioenschappen in Brussel. Er is echter ook hoopgevend nieuws: de vroegere topruiter Freddy Bogaert zal opnieuw aantreden in deze springwedstrijd. 6: Beginnende ruiters - Ba rema A mixte - Bar. op tijd 7: 4 en 5-jarige paarden - Ba rema A mixte - Bar. op tijd voor 5 j. 8: Juniors en Seniors C - Pro gressief - Bar. op tijd 9: Scholieren - Progressief - Bar. op tijd 11: 4- en 5-jarige paarden - Progressief - Bar. op tijd voor 5j. 12: Juniors en Seniors C - Ba rema C. Het kan voor wie belangstel ling heeft voor de paardensport en wie van een gezellige na middag houdt, een biezonder boeiende uitstap worden naar Rijbaan Piet, tijdens het ko mende weekend. Het programma ziet er uit als volgt: Zaterdag 14 juli te 13.00 uur Proef 1Juniors en Seniors B - Ba rema A mixte - Bar. op tijd 2: Juniors en Seniors A - Ba rema A mixte - Bar. op tijd 3: Juniors en Seniors B - 60 sekonden springen 4: Juniors en Seniors A - Pro gressief - Bar. op tijd Zondag 15 juli te 10 uur Proef 5: Scholieren - Barema A mixte - Bar. op tijd Dirk Pieters in volle aktie. Een sporttweedaagse met méér deelnemers dan toeschou wers is niet alledaags maar zaterdag en zondag konden we dit toch meebeleven in Moerbeke. Voor de vierde opeenvolgende keer organiseerde Volieyballclub Spectrum uit datzelfde Moerbeke-Waas immers het groots opgezette internationale tornooi op en rond de terreinen van de jongensschool en het naburige voetbalterrein. Deze ruimte was immers opgedeeld in 29 volleypleinen waarop de niet minder dan 131 ploegen hun klassementswedstrijden betwistten. Zaterdag begon men reeds om 13.00 u. 's middags en deed men lustig door tot klokslag achten, bet moment waarop in de Zaal de Harmonie een groots opgezette T-Dansant begon waarop de meer dan 600 sportbeoefenaars eens andere spieren konden laten werken op de tonen van discobar «EI Poncho». Het is voor de zeer actieve voldoende steun krijgen van 'Organisatoren (die gelukkig alle mogelijke gemeente-

De Voorpost | 1979 | | pagina 32