Zwitserse kampioen zware kluif voor S.K. Beveren i Eendracht Aalst in Beker van Vlaanderen C—I Loting 1/16 finales Europabeker I Beveren wil minstens finale bereiken OEFENWED STRIJDEN VOOR SEIZOEN 1979 De volledige eerste ronde Servette sneuvelde een ronde eerder Rik Pauwels' «Genève een subtopper zoals wij»ïi Servette Genève - SK Beveren 4m Lille Olympique - SK Beveren '1 KÊËË - !u 5 - 13.7.1979 - De Voorpost In Ziirich werd dinsdagmiddag geloot voor de eerste ronde van de diverse Europabekers. Bij de landskampioenen figureerde Beveren onder de beschermde teams, reekshoofden als het ware. Toch werd het geen onverdeeld gunstige loting want Sportkring trof onder de mogelijke tegenstanders wellicht de moeilijkste, de Zwitserse kampioen Servette Genève. Nottingham, Liverpool en andere Hamburgers ondiep men immers door de geleide loting, die voortijdige toppers wil vermijden. Het Zwitserse voetbal scheert op Europees vlak zeker niet de allerhoogste toppen, maar toch kan je zonder overdrijven stellen dat Servette een te duchten runner-up is in dat voornaam gezelschap en een merkwaardig seizoen achter de rug heeft... net als Beveren trouwens. nieuwe stormloop naar kaar tjes komt en dat de gemeente in zijn voegen kraakt. En wie hoopt er niet dat het sprookje opnieuw langer dan één ronde zal duren? De heen wedstrijd heeft plaats op 19 september, de return op de Freethiel op 3 oktober te 20 Het feit dat eerst op ver plaatsing wordt gespeeld is een belangrijke troefkaart in de handen van het duo Goethals-Pauwels. Wij ach ten hen in staat onze Wase topklub naar nieuwe Euro pese suksessen te voeren. Herwig Staes Vorig jaar in de Europabeker voor Bekerwinnaars als kwartfinalist, daarna on weerstaanbaar naar de landstitel en de nationale beker en enkele regionale bekers als toemaatje, dat zijn de voornaamste en recentste antecedenten die het palma res van de huidige Zwitserse kampioen opsmukken. Daar gingen trouwens veertien titels aan vooraf en bijgevolg ook een rijke Europese ervaring. De piek kwam er vorig jaar toen Servette maar nipt door de latere finalist Düsseldorf in kwartfinale werd gewipt. Genève is momenteel onbe twistbaar de populairste, best georganiseerde en rijk ste Zwitserse voetbalklub. Servette wordt immers on dersteund door een exclusie ve klub van tien rijke industriëlen die grote som men storten op de bankre kening van de vereniging. Veel prominenten staan aan te dringen om in het selekte gezelschap te worden opge nomen, maar er is slechts plaats voor tien mecenassen. Het mooie Charmilles-sta- dion biedt plaats aan zowat dertigduizend toeschouwers ,on die krijgt men voor een topper daar makkelijk bij een. Trainer is de Hongaar Peter Pazmandy die zijn team uitbouwde tot een sterk en vooral homogeen geheel dat slechts weinig tegenstand ondervond in eigen kon- treien. Nochtans heeft de beker zege aan een zijden draadje gehangen want tij dens een van de eerste rondes stond Servette na de regle mentaire negentig minuten met 1-0 in het krijt tegen een onbekende regionale klub die vier klassen lager speelde. De scheidsrechter liet echter doorspelen, gaf Genève een strafschop kado en na ver lengingen haalden de bezoe kers uiteindelijk het pleit met 1-2. Vertrouwen In Beveren reageert men erg rustig op het resultaat van de loting. Als landskampioen is men er zich van bewust dat er nog weinig makkelijke hapjes zullen worden opge dist en de opdrachten steeds zwaarder worden. Na evenementen als die tegen Milaan en Barcelona is men bij SK niet gauw meer uit het lood te slaan en weet men dat ook de moeilijkste karweien geklaard kunnen worden. Men ziet de dubbele kon- frontatie met Servette Genè ve met vertrouwen tegemoet zonder de moeilijkheden ook maar enigszins te onder schatten. Het wordt een zeer zware kluif.maar juist dat zal de sportieve waarde van het duel verhogen en de grote massa aanspreken. Het is welhaast zeker dat er een Het is zweten onder de loodzware zon keihard werken aan de konditie. (dm) wbêê^ j0^^ IÉ IN* Beveren hervatte dinsdag avond opnieuw de trainin gen, ditmaal als regerend landskampioen. Veel kregen de spelers de bal nog niet te zien. Het gaat er immers om de konditie weer steil de hoogte in te jagen en... ze balhongerig te maken. Eén week later is het echter al menens in het tornooi van Rijsel, waar ook Austria Wien en Saint-Etienne aan treden. Beveren werd uitge loot tegen het plaatselijke Rijsel of Lille en moet toch in itaat worden geacht de finale te bereiken. Daarmee ken nen de spelers het eerste objektief: geld en Europese faam verwerven. Wie goed presteert wordt immers no gevraagd. De wedstrijd Austria Wien Saint-Etienne begint din dag om 19 u. De troostii heeft donderdag 19 juli te u. plaats, de finale te 21 u. worden voor de support» autocars ingelegd, net i voor de wedstrijden teg AZ'67 en Vitesse. Inlichti gen bij Autocars Weemaes Kieldrecht. H "f Aon Liverpool - Dynamo Tiblissi I ^0 w Arges Pitesti - AEK Athene Jantje Simoen, vroegere goal getter van Oostende en Brugge. Tijdens het voorbije seizoen kwam Servette Genève uit in de Europabeker voor bekerwinnaars, net ais SK Beveren. De eerste ronde begon allesbehalve goed voor de Zwitsers: zij verloren met 2-0 in het Griekse Saloniki. In eigen vesting werd echter orde op zaken gesteld en pakte het PAOK met droge 3-0 cijfers in. Voor de achtste finales speelde servette eerst in het Charmilles-stadion tegen het Franse Nancy en bracht er opnieuw weinig van terecht: een krappe en weinig perspektieven biedende 2-1 z^ge. De mannen van trainer Pazmandy kunnen blijkbaar erg goed het resultaat spelen, want veertien dagen later leverde een 2-2 glijkspel de kwalifikatie op. De vreugde bleef groot toen het gevreesde Düsseldorf ter gelegenheid van de kwartfinales in eigen stadion met 0-0 in bedwang werd gehouden. De weg naar de halve finales of zelfs de eindmatch lag breed open, maar de doeltreffende Duitsers straften een zwakke dag van de Zwitserse bekerwinnaar ongenadig af door zich met een nuchtere drawn (1-1) te plaatsen voor de finale. Slechts één nederlaag op zes wedstrijden, maar Servette lag er uit. De landstitel kon hen echter toen al niet meer ontsnappen. H.S. iMBk Rob Van der Linden die van Berchem Sport werd overgenomen. mm i n - m Dieter Weihrauch, overgekomen van Brombergen. thuis woensdag 18.07.79 19,30 E.A.-Lokeren woensdag 25.07 19,30 E.A.-St. Niklaas woensdag 08.08.79 19,30 E.A. Lede zaterdag 11.08.79 16,00 Reserven-St. Niklaas woensdag 15.08.79 19,30 E.A.-KAA Gent finale Beker van Vlaanderen op 18.08.79 zaterdag 18.08.79 14.00 Prov. Min.-RWDM 1530 Prov. Knap.-RWDM zondag 19.08.79 10,00 Prov. Jun.-RWDM 10,00 Prov. Schol.-RWDM Uefa's zondag 26.08.79 16,00 32e finale Beker van België uit ZATERDAG 21.07.79 J. Lede-E.A. Z3t*rdag 28.07 20,00 KAA Gent-E A. zaterdag 04.08.79 20,00 Lokeren-E.A. zaterdag 11.08.79 14,00 S.N.S -Prov. Min 14,00 S.N.S.-Prov. Knapen 16.00 S.N.S.-Uefa's 20,00 S.N.S.-E.Aalst zondag 12.08.79 10,00 S.N.S.-Prov Scholier 10,00 S.N.S.-Prov. Jun. zaterdag 18.08.79 14,00 Gijzegem-Gew Knapen 16,00 Gijzegem-Gew. Schol. 16,00 S.N.S.-Reserven Gew. Min. zondag 19.08.79 10,00 SOS Schellebelle-Gew. Jun. zaterdag 25.08.79 134,00 Merchtem -Pre-Min. 15,00 Merchtem-Prov. Min. 16,15 Merchtem-Prov Knapen 25.00 Merchtem-Prov. Schol. 16,30 Merchtem-Prov. Jun. 16,00 Harelbeke-Uefa's St. Liev. Houtem-Gew. Min. St. Lie. Houtem-Gew. Knap. St. Lie. Houtem-Gew. Schol. St.Lie. Houtem-Gew. Jun. zondag 26.08.79 16,00 E.Winnik-Reserven E.A. TERREIN L.S. Sofia - Real Madrid Valur Reykjavik - Hamburger SK Servette Genève - SK Beveren Vejle - Austria Wien Nottingham Forrest - Oesters Vaxjoe FC Porto - AC Milaan R.B. Differdingen - Omonia Nicosia Hadjuk Split - Trabzonspor Dundalk of Linfield - Hibernians La Valeria Rac Strasbourg - Start Kristiansand Partizani Tirana - Celtic Glasgow JK Helsinki - Ajax Ujpesti Dosza - Dukla Praag Dynamo Berlijn - Ruch Chorzow Osb. Toppers met Levski Sofia - Real Madrid en Ujpesti Dosz Osb. Boedapest tegen Dukla Praag, terwijl enkele 'kleintje zullen overleven na Differdingen (Luxemburg) - Nicos B (Cyprus) en Dundalk of Linfield (moeten eerst et Osb. testwedstrijd spelen) tegen La Valeria uit Malta. De heenwedstrijden op woensdag 19 september, terugmatchen op 3 oktober, behoudens wijzigingen n akkoord. HJ terrein A De oefeningen worden reeds ernstig genomen. De goede konditie moet er zijn tegen de wedstrijd 1 tegen Servette Genève. (md) 1 Eendracht Aalst zal als voorbereiding op de nakende kompetitie, die eens te meer loodzwaar belooft te worden, deelnemen aan de «Beker van Vlaanderen». Deze mini-kompetitie begint voor de Witzwarten op woensdag 18 juli om 19,30 uur. Het wordt reeds een pikant openingsnummer met de eerste klasser S.C. Lokeren als tegenstander. Dit is voor de Aalstenaars alleszins een leerrijke test. Al moet dan toch aange stipt dat men wat deze konfrontaties betreft toch geen verstrekkende gevolgtrekkingen moet maken. Ie lein Rik Pauwels, zopas terug uit vakantie in Zwitserland.# kreeg daar toevallig nogal wat informatie over def komende tegenstander van SK Beveren. Uit die] inlichtingen en het verleden van Servette besluit de| Antwerpenaar dat Genève dient gesitueerd in de| Europese subtop, zoals bijvoorbeeld een Rijeka en. J een Beveren: «Het wordt een open en mooi gevecht. Wel moeten geen geschenken meer verwachten en dus nietj rekenen op een toevallig kleinere tegenstander, hoewel! dat natuurlijk altijd kan. De spelers weten nu wat ze kunnen en mogen van geen enkele opdracht schrik hebben. Een onoverkomelijke kloof betekent di Zwitserse kampioen zeker niet.» Sekretaris Van Goethem, terug uit Zürich, vond we dat zijn klub de zwaarst mogelijke tegenstander had geloot: «Wij waren toch een beschermde ploeg, maa troffen niettemin een tegenstander met Europest allures. Nu ja, zoiets kan je altijd verwachten...» Ondertusser kwam er al iemand informeren naar kaartjes voor d( thuiswedstrijd tegen Genève. Marcel krabde eer verbouwereerd in zijn haardos en vroeg de man ovei zeven maand terug te komen. De rust was in ieder geva voorbij dat besefte Beverens doet-al maar al te goed. Jean-Marie Pfaff bekeek het filosofisch: «Hoe hoger j< komt, hoe zwaarder en dwingender de opdrachten, da is gewoon een niet te ontwijken realiteit. Het Zwitsers* voetbal is in volle opgang. De topklubs daar kunnei eender wie negentig minuten het vuur aan de schenen leggen. We zullen er voor moeten vechten.» H.S Men zal zich denkelijk her inneren dat in de eerste uit gave van deze beker vorig jaar. Eendracht tweemaal Beveren, dat landskampi oen werd, klopte. Belangrijk is deze aanloop naar de kompetitie ook voor Jong Lede dat echter het voor deel van de kalender geniet. Lede speelt immers drie maal tereke op eigen ter rein, met respektievelijk E.Aalst, A.A.Gent en U ren als tegenstanders. Eendracht betreft op z< dag 26 augustus wipt hl de «Beker van België», zal in het Pierre Cornel stadion worden gespe om 16 uur en denkei wordt Hoeselt de tege' stander. Deze Limburfl klub behoort nu tot de 2 klassezodat Witzwart gef gemakkelijke opga wacht. I J.VJ

De Voorpost | 1979 | | pagina 36