VUEGMEETING WAS GELUIDSHINDEREND EN ENERGIEVERSPILLEND Sociale dienstverlening wordt uitgebreid ool/t Oliekrisis7 Antiek te koop «UIT ANGST GESCHOTEN» TE MOORSEL! De Voorpost - 13.7.1979 - 5 VU-raadslid Dr. Van der Beken was, samen met CVP- ekonomisch belang van een de heer D'haeseleer erop fraktieleider Ghis Willems één van de twee meest ak- dergelijk vliegplein. Hierbij dat een ongeval,-zoals des- tieve raadsleden op de jongste gemeenteraadsverga- dacht hij aan zakenvluchten tijds in Le Bourget nabij Pa iring. en transporten. rijs gebeurde in Aalst nooit De burgemeester gaf wel zou mogelijk zijn omdat het Niet alleen was er het reeds loops nog op wees dat bij toe dat er brandstof verspild in Le Bourget om een kom- beroemde voorstel tot wijzi- een ongeval de gevolgen wer(j maar men moest er- merciële meeting gaat, ging van een aantal Aals- niet te overzien zouden zijn. mee rekening houden dat waar men zoveel mogelijk terse straatnamen en zijn Naar hij vernomen had ^et Ministerie van Lands- wenst te verkopen door zo- dnngende vraag naar de kwamen de militaire vlieg- vercjecjjgjng haar toelating veel mogelijk propaganda toestand van de waterver- tuigen zelfs uit Duitsland om gaf Voor de manifestatie en temaken. - vuiling in Groot-Aalst, maar aan de Aalsterse vliegtuig- <jat dg organisatoren reeds In zijn repliek zegde de heer tevens had de dokter twee meeting deel te nemen. meer dan 1 jaar aan de Van der Beken dat de ar- jbijkomende punten op de In zijn antwoord stelde de meeting gewerkt hadden, gumenten van de burge dagorde van de gemeente- burgemeester dat de vlieg- Moest een dergelijke aan- meester niet opgingen. raad laten brengen. Eén er van werd door de afwezig heid van Schepen voor jVolksgezondheid Antoon :Blommaert niet besproken. Het betrof hier een aantal vragen naar het onderzoek van de Aalsterse bevolking betreffende long- en hart- aandoeningen tuigmeeting volgens de wet telijke procedure verliep. Hij wees erop dat dergelijke meetings niet alleen in Aalst plaatsgrijpen, maar ook in andere lokaliteiten zoals Antwerper.-Spa-Florennes en Moorsel. in Aalst heeft een dergelijke aktiviteit slechts om de twee jaar neergestort, aldus het vond. (Vehe) meerderheidslid. Hij had geen bezwaar tegen een N.v.d.R.:-Meeren meer is er show met toeristenvliegtuig- sprake voor een tweede jes, maar stelde toch de oliekrisis. Waarom dan een vraag waarom zwaar militair toelating verlenen om een materieel op dergelijke olieverspillende vliegmee- meetings noodzakelijk was. ting te organiseren. Wat is De vergelijking met andere er belangrijker? Propa- meetings, ging ook niet al- ganda maken voor de vlieg- tijd op, want in Florennes sport (ontspanning) of zor- vb. bevindt het vliegplein gen dat de mensen vol- zich midden de bossen. De gende winter voldoende dokter wees dan nog maar stookolie kunnen opslaan op de grote lawaaihin- om hun al dan niet riante vraag op dit ogenblik ge- Hierbij verwees hij naar de der en op de kostprijs van woonplaats te verwarmen? beuren, dan zou rekening startfighters, die neervallen houdend met de energie- met tientallen en naar het verspilling, hij ertegen be- ongeval dat onlangs plaats zwaar gemaakt hebben. Tot had met een DC 10. Voor- slot van zijn antwoord wees heen was er ook nooit geen dergelijke «verspeelzucht». Graag een antwoord van de Wij gaan toch niet alles ver- bevoegde overheid, bieden besloot de burge- (R.v.d.P) meester die meteen be kende dat hij de show mooi De tweede interpellatie, die plaats. Terloops bevestigde wel kon doorgaan, behan- hij dat een aantal militaire delde de vliegmeeting, die vliegtuigen afkomstig waren de zondag voorheen op het uit Duitsland. In dit verband Aalsterse vliegplein Ter sprak de burgemeester van Kluizen plaats had. In zijn Bovenscheid. maar blijk- lUiteenzetting wees het baar bedoelde hij Beauve- raadslid erop dat ter gele- chain in België. Speeten namens het Centrum dat men zich nog nooit door politieke druk laten beinvloeden heeft om bepaalde men sen prioritair en één van de bejaardentehuizen op te nemen. Volgens hem gebeuren de plaatsingen Eén van de belangrijkste taken van het Openbaar kontrakt en zijn er nog 4 Centrum voor Maatschappelijk Welzijn is de sociale in onderzoek. Bij iedere ycu&<J1 genheid van deze meeting Toch wenste hij te bena- djenstVerlening. Sinds de wetwijziging van COO aanvraag wordt een uit- steeds od basis van de dd. 24.6.1979 straalvlieg- drukken dat er tijdens e naar 0CMW van kracht werd, heeft iedere burger gebreid sociaal onder- (Volgens*hem' zelfs onver- geval gSde^fdSrge- lmmers rech' °P dMe dienstverlening, die zich zoek verricht tereinde na antwoorde hoogte) de lijke manifestaties. De pilo- zowel op het sociale, psychologische als het te gaan of het gezin woonkernen immerzeel en ten zijn trouwens ervaren medische vlak kan situeren. Eén van de mogelijk- materieel, financieel en Hof Zomergem overvlogen Derhalve werden deze woonkernen, waar heel veel kinderen wonen, onnodig blootgesteld aan zeer ge vaarlijke bravoure exploten. Hij kon moeilijk aannemen dat dergelijke stunts thuis schreed. Kinderen, zieken behouden is. en bejaarden werden aldus Het doel van de meetintg georganiseerd werd op 5 lijks reeds 212 warme brutaal gestoord in hun voor was alleszins de jongeren juni jl.' hernieuwbaar maaltijden bedeeld, hen zeer nodige middag- aan te trekken als werd. Het eerste projekt Het huidige materiaal is rust. kandidaat-piloten voor het Was immers vervallen op normaal voorzien voor "Een derde en niet het minst leger en de burgerlucht- 5meji979i 200 maaltijden, maar ge- belangrijke bezwaar was vaart. Terzelfdertijd wordt p. r kflrr,i0..u,inn ,,„i^ - het Aalsterse vliennlcin Door deze hernieuwing zien de vele aanvragen het feit dat de overheid aan dringt op energiebesparing. vliegeniers, die echte ratten heden tot hulpverlening is de gezinszorg. in het vak kunnen genoemd worden Hierbij komt nog Op de jongste perskon- helpsters beschikt en die dat de risiko's tot een mini- ferentie van het Aalsters in 1978 in totaal zomaar mum beperkt worden. Tot OCMW kon de voorzit- eventjes 84.492 arbeids- de mterpellant zei hij dat Martin Van der uren presteerde, men bij dergelijke meetings t ook oog moet hebben voor sPeeten m dlt verband moreel de plaatsing aan kan. Voor ieder geplaatst kind ontvangt het pleeggezin van het OCMW een tus senkomst van 400 fr. per Een even groot sukses dag en per kjnd. Tevens verslagen opgemaakt door de sociale dienst, en worden de beslissin gen tot opname steeds met algemeenheid van stemmen (zowel meer derheid als oppositie) genomen. Éénmaal op genomen tracht het OCMW het de inge zetenen zo gezellig mo- 3j&-■ z-ciciicit t~\j ycüciiiy 11 iu- hoorden in het jaar van het het stijlvolle en niet voor het meaeaeien aat net pro- kent de dienst voor bede- worden heel wat andere qe|jjk maken In dit kind agressieve. Volgens hem is jekt van 30 werkvrouwen, ling van warme maal- voordelen toegekend. Zo verband werd Vervolgens wees de heer het vliegen trouwens een die ingediend werd in het tijden ten huize. Hier Van der Beken op de ge- sport, die op dit ogenblik kader van het Plan Spi- stijgt het aantal aanvra- luidshinder. die vele malen niet enkel meer voor kapi- taels> en die ver,eden gen bestendig en op dit jaar voor de eerste maal ogenblik worden dage- het Aalsterse vliegplein meer bekend gemaakt De kan het OCMW van Aalst heeft het OCMW zich bevelhebber van de lucht macht de onkosten uit hun privé-inkomen betalen» al dus het raadslid, die er ter- «Bij mijn weten vliegen de meeting van de zondag er- terug een gunstig gevolg genoodzaakt gezien militaire en andere vliegtui- voor werd trouwens door de geven aan alle aanvra- nieuw materiaal bij te nog altijd niet op kenners als één der volle- gen. bestellen. Volgens de pompwater, en ik kan be- digste programma s van Bel- Qeze Poetsdiens werkt woordvoerders op de zwaarlijkgeloven dat de mi- gië erkend naas| en $amen me( de perskonferentie mag nister van defensie of de Het vliegplein van Aalst. moet trouwens kost wat ^staande dienst Ge- men gerust stellen dat kost behouden blijven, al- zins" en Bejaardenhulp, de Aalsterse afdeling de dus de Burgemeester, die die over een 70-tal ge- best ingerichte en funk^ terzelfdertijd wees op het zins- en bejaarden- tionerende van Oost- Vlaanderen is. Dit werd trouwens bevestigd door de erkenning, die het OCMW mocht ontvangen op 25.6.1979 van het Ministerie van Volksge zondheid in het Gezin. Meteen werd de dienst warme maaltijden erkend met terugwerkende kracht tot 1.1.1979. Deze erkenning houdt auto matisch een subsi diering in, waardoor de kostprijs van de dienst aanzienlijk kan vermin derd worden. Samen met een eerste investering van 1.904.000 fr. en een nieuwe investering van 449.000 fr. zal het OCMW van Groot-Aalst aldus op twee jaar tijd ongeveer 2.400.000 fr. geinvesteerd hebben in deze dienst alleen. Ook de dienst geplaat ste kinderen heeft van- vernamen wij dat dit jaar vb. voor een geplaatst kind een vakantiepremie uitbetaald werd van 3000 fr. Het Openbaar Centrum ging over tot de plaat sing in gezinnen om een drietal redenen. Voor eerst bekomt men aldus dat de kinderen op het grondgebied van Groot- Aalst blijven; anderzijds kan men aldus bekomen dat ook de andere levensbeschouwing dan de katholieke aan bod komt. De drie homes waarvan hoger sprake worden immers allen be heerd door geestelijken. Het belangrijkste ele ment is wel dat de geplaatste kinderen ver- medege deeld dat dit jaar reeds 34 ontspanningsmani festaties werden geor ganiseerd. Bovendien werd vanaf de maand mei jl. een vol ledige reorganisatie doorgevoerd in de Rust oorden in samenwerking met de bibliotheek van de stad en de Schepen voor Kuituur Roels. Al dus beschikt men heden over een moderne biblio theek per rusthuis, niet alleen wat nieuwe boe ken betreft, maar ook met boeken met groot lettertype en het gratis ter beschikking stellen van leeslenzen. Zowat om de 6 maand zullen er aldus nieuwe boeken aangebracht worden der in een normaal ge- Volgens de sprekers ken de de verandering een zinsmilieu terechtko men. De adoptie van geplaatste kinderen wordt door het OCMW overgelaten aan gespe cialiseerde instellingen waar succes, dat door de ingezetenen zeer op prijs gesteld wordt. Dit be wijst het stijgend aantal lezers. zoals het Nationaal Werk pe ontlening van boeken voor Kinderwelzijn. gebeurt volledig koste- Rustoorden |00S Qp dinsdag en don- Zoals bekend beschikt derdag van 10 u 30 tot 11 het Aalst OCMW over u gg pjj de maatschap drie rusthuizen: St. pel ijk assistenten van de Lieven en St. Job te RUStoorden. Aalst en Hopperank te yan andere facetten van Erembodegem. In tegen- de sociale dienstver- stelling met wat door |en|ng, zoals steunver- sommige middens be weerd werd, beklem toonde de heer Van de lening, hebben wij het in een aparte bijdrage. Dat zal ook wel lang geleden zijn dat men nog eens klompen kon passen midden op de Grote Markt (Erik) wege de raadsleden heel |n de half-open bouw van de Moorselse Kruisabeel- wat aandacht. Dank zij straat nummer 35 zijn de rolluiken dicht, de inrijpoort de medewerking van de gesloten en de kamionet met bovenop de ladders staat pers werd immers on- buiten. langs een oproep gedaan ln de nacht van vrijdag op zaterdag gebeurde er im- bij Aalsterse gezinnen, mejs een familiaal drama met gelukkig geen dodelijke De 55-jarige Josephine Wambacq. weduwe met een getrouwde dochter, is er uit Aalst komen wonen met haar vriend, eveneens van Aalst afkomstig, Pierre De Poorter, 47 jaar oud. die kinderen wenstten op te vangen. Tot voor korte tijd wer den de kinderen, die onder voogdij stonden van het OCMW toever- Pierre is huisschilder van beroep en kijkt soms nogal Heel wat belangstellenden kwamen eens neuzen of er een stukje antiek aan een schappelijk prgsje kon gekocht worden op de Grote MarkL (Erik) trouwd aan drie homes, eens diep in de pint zodat hij namelijk twee te Leb- vaak in de kleine uurtjes beke voor jongens en «stomt. Ook Josephine lust wel enkele pintjes, te Gijzegem voor Toen ver|ecjen vrijdagnacht meisjes. Pierre De Poorter thuis- Dank zij de oproep tot kwam, wel licht aange- het publiek werden heel schoten doch met honger wat kandidaturen bin- a,s een wolf, ontstond er nengeleverd, waarvan j}err'e eer, groot deel nochtans ^,ebe w,^e absoluul ,riel hebben Om er erqens te afgewezen te haien was he( te !aat Dug worden. Toch werden tot wekte hij zijn vriendin. Die op heden reeds 5 pleeg- zou dan voor hem nog wel gezinnen aanvaard bij frietjes bakken. Josephine- had er echter geen lust meer toe en wei gerde gewoon met derge lijke werkzaamheden op dit nachtelijk uur nog te starten. Na een tijd ruziemakerij trok vrouw Wambacq zich terug in de slaapkamer die ze op slot deed en barrikadeerde. De Poorter die niet aan zijn eerste «echtelijke ruzie» toe was. volgde haar naar bo ven doch raakte niet in de slaapkamer. Bonzen op de deur zou Josephine weHot andere gedachten brengen meende De Poorter An dere gedachten kwamen er De burgemeester en zijn schepenen hebben het heel druk. Het is onmogelijk alle vergaderingen grondig voor te bereiden. Zeker het kommissiewerk kost veel tijd en energie. Daarom besliste men in het schepenkollege om kommissies door een lid van de gemeenteraad te laten voorzitten i.p.v. door de bevoegde schepen. Tijdens de zitting van 19 juni werd oppositielid Etienne Bogaert als voorzitter van de kommissie van Ekonomi- sche Zaken aangeduid, dit ter vervanging van burge meester L D'haeseleer. Robert De Pauw, eveneens oppositielid, werd voorzitter van de kommissie van Openbare Werken. Volksvertegenwoordiger Jan Caudron stelde een schrifte lijke vraag tot de minister van de Nederlandse Kuituur en van Vlaamse Aangelegenheden over het uitreiken van eentalig-Franse regeringsmedailles in Vlaanderen. «Op zondag 24 juni werden op een plechtige proklamatie van de stedelijke akademie voor muziek, ballet en toneel te Aalst eentalig - Franse regeringsmedailles uitgereikt. Het gaat hier om de kleine zilveren regeringsmedailles, die geschonken wordt aan de leerlingen die ten minste negen tig procent van de punten hebben behaald. Daar deze eretekens uitgaan van het ministerie van Neder landse Kuituur kan hier geen sprake zijn van de klassieke «spijtige», Belgische vergissing, die de Vlamingen bijna honderdvijftig jaar moeten dulden. Kan de minister mij meedelen hoe dergelijke blundersin 1979 nog mogelijk zijn en welke maatregelen zij zal nemen om soortgelijke vergis singen in de toekomst onmogelijk te maken?» aldus de brief van kamerlid Jan Caudron. Wij zijn benieuwd in welke kronkels de minister zich nu zal wringen om een aanvaardbaar antwoord te geven. Op 3 september e.k. start de BSP van Aalst met een nieuwe wijkklub «Jan Callebaut» die zal gevestigd wor den in de Geldhofstraat, 82. Maandelijks zal er dan in een nieuwe lokaal een klubavond plaatsvinden, terwijl men ter gelegenheid van de kennis aldaar een kaats wedstrijd plant In het socialistisch weekblad «Voor Allen» wordt in het kort verslag gegeven van de protesten van de inwoners van de DEWACO-appartementen. Over het feit dat hèt hiér iri feite om socialistische bouwmaatschappij gaat, wordt met geen woord gerept, noch over het feit of men al dan niet wil ingaan op de vragen van de bewoners. In de brochure «Overzicht van de personeelssterkte in de overheidssektor» die uitgegeven werd door de Dienst voor Algemeen Bestuur van het Ministerie van Openbaar Ambt, wordt vermeld dat op 30.6.1978 het arrondisse ment Aalst 2874 pendelaars leverde in de ministeries te Brussel. Hiermee komt Aalst na de arrondissementen Brussel - Hoofdstad, Leuven en Halle-Vilvoorde, respek- tievelijk 8620, 2940 en 3825 wat betreft het aantal personeelsleden in deze sektor. Van het totaal van 2874 pendelaars werkten 656 in het arrondissement zelf, 66 trokken dagelijks naar Dendermonde, 232 naar Gent, 36 naar Oudenaarde, 162 naar Halte - Vilvoorde, en sommi gen zelfs naar Mechelen - Turnhout, Brugge^ Kortrijk, Sint-Niklaas, enz. In totaal pendelen aldus 3473 perso nen van het arrondissement buiten het Aalsterse. Daar BSP- arrondissementeel voorzitter Willy Vernimmen als parlementslid van het Europees parlement niet langer in de mogelijkheid verkeert om zijn funktie op een degelijke wijze te vervullen verzocht het federaal sekretariaat onder voorzitter en stadsgenoot Alois Van den Bossche, ad inte rim, deze funktie waar te nemen. Op de agenda van de vergadering van de Kommissie voor Monumenten en Landschappen van 19 juni jl. stond on dermeer de klassering van het huis Moyersoen, voorge dragen door de werkgroep «Stadsherwaardering». De mogelijke klassering werd echter niet besproken bij gebrek aan voldoende gegevens. Opvallend was de af wezigheid van de Aalsterse leden bij deze kommissie, nl. de heren Karei Baert en Mark De Bruyn. Zij werden echter door de overige aanwezigen met de opdracht belast tegen de volgende vergadering van 3 augustus verslag uit te brengen. Burgemeester D'haeseleer is vermoeid. Niet te verwonde ren als men op 69-jarige leeftijd nog zo'n zware verant woordelijkheid op uw schouders laat rusten. De burgerva der verklaarde ons dat hij bij de gemeenteraadsverkiezin gen van 1982 niet meer op de lijst zal staan. Na een lange drukke politieke karrière heeft L. D'haeseleer recht op een beetje rust. Wie hem als lijsttrekker zal opvolgen is nog niet bekend. Op 6 juli was het 100 jaar geleden dat de toren van ons Belfort afbrandde. Een kermisvuurwerk was de vermoe delijke oorzaak. Burgemeester D'haeseleer, schepenen De Bisschop en De Neve en adjunktsekretaris Van Vaerenbergh. hebben poli- tiekommissaris Van Cauter en zijn echtgenote ontvangen ter gelegenheid van diens pensionering. De burgemeester schetste in het kort de iange loopbaan van kommissaris Van Cauter. Na een loopbaan van 38 jaar werd hem, op eigen verzoek, ontslag toegekend bij het K Bvan 1 mei 1979De gemeen teraad besliste unaniem dat Van Cauter de titel van ere: politiekommissaris mag dragen. Het gaat goed in de stedelijke openbare bibliotheken. Een kommissielid wist ons te vertellen dat Aalst echt als voorbeeld mag staan. De werklust van hoofdbibliotheka- ris Etienne Buyl en zijn personeel zijn er het gevolg van dat de uitleencijfers steeds de hoogte ingaan. In de hoofdbibliotheek werden de eerste semester 1979 zo maar eventjes 79.817 uitleningen genoteerd. Dit is 3.404 uitleenleningen meer dan in 1978. De discoteek leende 36.825 platen uit of 594 meer dan vorig jaar. Merkwaar dig is dat de jeugdbibliotheek 1.592 uitleningen minder noteerde (21.364 tijdens de 1' semester). Is het dan toch waar dat de jongeren minder interesse hebben voor literatuur? Zaterdag 7 juli had te Blankenberge de opname plaats van het BRT televisieprogramma «De vijf Provinciën». Regis seur Jaak Vermeulen had als tema «Karnaval» gekozen Vandaar de uitgebreide delegatie van Aalst die aan het programma meewerkte. De harmonie St. Martinus uit Oor- degem en de kampioen-majoretten. de kunstgroep Al- kuone, de karnavalgroep De Kornissensloipers met prins Michel en keizer Kamiel met zijn Kamjiiekes (voetbalploeg of karnavalgroep?) zorgden voor een typische Aalstersè stemming. Kamiel zong het typische karnavallied «Oilsjt viert karnaval». De uitzending varrdit programma is voor zien in de maand augustus. Roel Van de Plas wel, maar dan totaal ande re. «In het nauw gedreven en vol angst», zegde Jo- zephine, nam ze de long- rifle en toen weer met de vuisten op de deur werd ge bonkt ging een schot af. Dwars door de deur werd De Poorter getroffen. In de nek, zeggen sommige, in de keel, menen anderen. Ern stig gewond in elk geval. Rond 3.30 uur arriveerden de mannen der wet eren het slachtoffer werd eerst naar Aalst en daarna naar Gent vervoerd. De kogel werd verwijderd door een chirurg en stervensgevaar bleek er niet te zijn. Josephine werd wegens moordpoging door de on-' derzoeksrechter van Den dermonde onder aanhou dingsmandaat geplaatst en opgesloten.

De Voorpost | 1979 | | pagina 5