Kort Sport Benny Vermeulen, Luc Colijn, Eddy D'Herde, Etienne De Wilde, Walter Ongenae, Alain De Smet en Marc Van Gijsegem nemen geen vakantie 'Ouwe' Richard Buckacki in spurt met twee IhvilHIlIHlIIIHl»! Ferdi Dierickx blikvanger Richard Buckaki nog niet versleten U Wilfried Wesemael 'vergeten'? Geweldenaar Johny De Nul Patrick Lerno, de gentleman C0TT0N-MEESTER VOOR BREIMACHINES E* VAN GEMINDERT BOVENGOED 20 - 27.7.1979 - De Voorpost messtmih liet opgenor Wellicht vet kunnen schijnen» zegt spor tieve Danny Janssens. Spij tig dat sommigen in zijn dorp er een andere mening op nahouden. E.D.M. De Buggenhoutse nieuweling Ferdi Dierickx was één pTJ van de blikvangers tijdens het in het Waalse Nandrin |A1 gereden nationaal kampioenschap. Hij was één van p de eerste en één van de laatste aanvallers. Hij won f niet, maar dat wist u al. Dierickx moet daar niet treurig om zijn. Hij heeft meer gedaan dan zich eens even- Dé tjes getoond. Hij hielp de race gestalte geven en ging t ve niet onopgemerkt door de wedstrijd. Liever dan als jau\ een anonieme mee te bollen in de grote bende, ver- itar kocht Ferdi Dierickx zijn huid erg duur. Zo'n jongens 6 V. kunnen er komen: ze kunnen en dun/en wat. We zien rda het graag, (mm) ze >ht i Hij is bijna 34. is een «Keesje» doch woont in het landPeJ van Waas. In zijn lange profcarrière heeft hij ver scheidene wedstrijden gewonnen Kermiskoersen. Want voor de zware wedstrijden, de klassiekers en de ronde woog hij een beetje licht. Het is zijn schuld niet: er zijn weinigen die hun mannetje kunnen staan op het hoogste niveau .Die Buckaki is nog niet versle ten. Spurten is steeds zijn scherpste wapen geweest Maar om die sprint te laten doen gelden, moet je er voortaan bij zijn. In Temse was dat het geval: samen met de Zeienaar Rik Caethoven bolde de «ouwe» op de finish af. Alhoewel pienter Rikske onder het span- n doek flink uit de voeten kan, toonde Richard zich de snelste. Een beetje tot verbazing van iedereen eigen lijk. Maar we zegden het al eerder: die Buckaki is allesbehalve een trage, (mm) William Tackaert: ziekenbezoek Na zijn opgave in de Ronde ging William een bezoek brengen aan de moeder van zijn sportbestuurder Fred De Bruyne, mevrouw De Bruyne is opgenomen in de kliniek voor Chronische Zieken te Zele, maar leeft nog altijd intens mee met de wielersport en^ uiteraard de Tour, waar haar zoon destijds zijn wieier loopbaan allure gaf Het Tackaert bezoek en de be levenissen uit de Tour horen was voor het vrouwtje morele opmontering. Ronny Westelinck: rust De Zeelse nieuweling, die bij de kanshebbers op de nationale titel hoog gekwoteerd stond, kan de in hemok gestelde verwachtingen niet waarmaken. Eeder on- is: gewoon voor Ronny die de weken voordien haast me onklopbaar scheen en in de titelren met de laatste of 60e plaats moest vrede nemen. De reden kwam achteraf aan he licht. De zegekaper in de nieuwelin- genkategorie was op de sukkel met een te lage bloeddruk, zodat hij voor het ogenblik aan rusten toe ier is. Beno De Tour de France heeft voor Wilfried Wesemael niet lang geduurd. In de afzink van de Soulor reed hij in een ravijn. Hij viel slechts twee meter diep. Hoe het er be neden hem uitzag, weet Wil fried niet: «De flank was met struiken en bomen be groeid». Aan zijn salto hield de prof uit Gijzegem een enkel breuk over. Hoe het ongeval gebeurde? «Misschien niet de Ronde van Zwitserlai' u goed genoeg uit de doppen dan toch aan de start op evr d v rhij Diest. Omtrent het natou»0£ kriterium te Aalst tastte er zaterdagmiddag nog in h^je donker Matchmaker Vege helst had nog geen taal <20i teken gegeven en de foon werd niet bij Verhelst. Wellicht veroi®' derstelde laatstgenoemd.® dat Wilfried nog op krukkr voortspringt en dus nieP°6 staat is om te koersen. HcPu dan ook: als de laureaat vaorT gekeken, of te roekeloos het kriterium te Aalst naar beneden gekomen, komen, moest dat na Want dat was geen rijden in l: de afzink. Veeleer vliegen». Wesemaels genezing is erg vlot gelopen. Hij is momen teel nog «de oude» niet. Kan ook niet. Maar hij zit reeds een poosje weer op de fiets. Traint intensief en trok zon dag naar de profkoers in regeling in extremis» gr beuren. «Als er geen seinr® komt, blijf ik niet zitten vingers draaien», zegr Wilfried, «ik waai dan na*™ Nederland over. Daar oir® vangen ze me met opfl, armen», (mm) Grote vakantie? Luieren en lekker bruinen onder de zon van een of andere «costa»? Vergeet het maar. Een koereur doet heel even een winterslaap. Maar vanaf de prille lente tot laat in de herfst is het «zijn» tijd. Benny Vermeulen heeft alvast een kanjer van een zege bin nengerijfd terwijl wij allen lekker aan het relaxen wa ren, bekroonde hij een serieuze inspanning met een knalzege in de «Grote Prijs Egide Schoeters» waarvan de eindstreep in Beveren-Waas getrokken was. Etienne De Wilde maakte er een «driesprong» van: hij maakte zowel in Woubrech- tegem. Sint Niklaas als Laarne het zegegebaar. Luc Colijn gooide er even eens de beuk in. In «Zijn» Wetteren fnuikte hij alle te genstand, won in Wanzele een wedstrijd waar zowel kwantiteit als kwaliteit mee dong en finishte in Beveren-Waas net niet met de «top». Daar was hij 19de. Eddy D'Herde won het krite rium te Kruishoutem, was in Vurste vijfde, tiende te Zin- gem en 17de in Heme. De Zeelse krachtpatser Walter Ongenae trok naar Alverin- gem, een deelgemeente van Beveren aan de Ijzer, en stelde er orde op zaken. De Westvlamingen kennen hem nochtans: hij stak ze er vorig jaar ook al de loef af. Walter rijfde naast die zege nog wat ereplaatsen bin nen: vijfde in Heme, elfde te Wachtebeke en 14de te Gent. Marc Van Gijsegem is een amateur van de «jongere lichting». Toch laat de «ster der Juniores 1978» zich niet op de kop zitten: in Ninove scheurde hiij samen met Herman De Neef de boel aan flarden en won. Het bleef er niet bij: uit Wou- brechtegem kwam hij met een derde prijs naar huis en in Kerksken was hij tiende. En Alain De Smet dan? Die trad ook sterk naar voren. In Kerksken bleef hij de snel ste en de beste, in Strijpen was hij zesde en te Wou- brechtegem achtste. De «ouwe» Ghislain De Clercq kwam ook weer bo ven water. In Wachtebeke, waar 64 amateurs startten, finishte hij als nummer twee, in Woubrechtegem was hij vijfde, in Stekene zesde en 13de in Eksaarde. Walter Blancquaert botste te Laarne tegen een supe rieure Etienne De Wilde. Hij hield er toch een tweede prijs aan over. In Destelber- gen bolde de Berlarenaar als elfde over de streep. Zeer dicht finishte steeds Frangois Nauts: tweede in Eksaarde, derde te Wanze le, vijfde in Stekene en Wanzele. Alleen het orgel punt ontbrak. Marc Van Bever kwam uit Viane met een tweede prijs naar Serskamp. In Wanzele werd het een vijfde en in Zingem een achtste plaats. Etienne Steveninck, des tijds toch ook een stevige belofte, was in Sinaai derde en in diezelfde gemeente ook nog eens zesde. Geen zege voor Erik Arijs, wél een derde prijs in Waasmunster en een acht ste te Ninove. Jean De Bondt stond ook al voor ver scheidene sterke prestaties in: derde in Heme en Len- nik, zesde te Wanzele en achtste in Asse. De Kiel- drechtenaar Roger Boelaert deed het echt knap: tweede te Destelbergen, zevende in Bomem en 13de te Waas munster. Voor Victor Van Landegem noteerden we een derde prijs te Asse en een 13de in Sinaai. Eigenlijk kunnen we nog een massa namen op een rijtje zetten. We doen dat trouwens Hans D'Haese, derde in Parike en vijfde te Kerksken, William Des- peels, vierde in Stekene, Jan Joos, vijfde in Sinaai, Luc De Bode, vijfde in «zijn» Waasmunster, Peter Van Huffel, zesde in Wetteren en zevende in Wanzele, Eric Bonnaerens, zesde in Destelbergen, René Van der Haegen, vijfde in Bave- gem en tiende te Neigem, Patrick Franssens, zesde in Waasmunster en 16de in Stekene, René De Brue- cker, zevende en tiende in Viane, Luc De Grauwe, ze vende te Strijpen, Rudi Bae- yens, zevende in het Waalse Wiers en achtste te Outer, Eddy Van den Ab- beele, zevende te Destel bergen, achtste in Beveren en 14de te Vurste, Frankie Franssens, zevende te Waasmunster, Frankie Wie- landt, achtste te Eksaarde, negende in Stekene, elfde in Wanzele en elfde te Be veren, Luc Roels, achtste te Wetteren, 16de in Beveren en 18de in Bavegem, Eu- geen Peelman, negende in Waasmunster, Emiel Van Daele, negende in Ek saarde en 12de te Sinaai, Gustaaf Van Leuven, elfde te Sinaai, Johan De Man, elfde in Bavegem, Rik Roels, 12de in Beveren, Sil- veer Van Gijsegem, 12de in Parike, Paul De Brauwer, 13de in Wetteren, Eddy Van de Meirssche, 13de in Vur ste, Romain Van Bever, 14de in Wetteren, Jan Bo- gaert, 15de in de prijs Schoeters te Beveren- Waas, Danny Van Houte, 16de en 19de in Sinaai, Oscar De Keyzer, 17de te Wetteren en 20ste te Wach tebeke, Luc Vleeschou- wers, 17de in Sinaai, Jozef Van Eetvelde, 17de te Waasmunster, Mare Van Landegem, 18de in Sinaai en 19de te Wachtebeke, Patrick Van de Voorde, 19de in Destelbergen en Frankie Rotthier, 20ste in Sinaai. Mare Marcel Richard Buckaki is geen neofiet meer: de Wase Ne derlander «zit» reeds lang in de pelotons. Geen super star, maar hij staat zijn stuk. In Temse sloeg hij met Rik Caethoven de «beslissende kloof». Buckaki won de eindspurt. Bij die ene prima prestatie bleef het niet: Buckaki was voorts ze vende in Sleidinge en Gis tel, achtste in Vrasene en negende in Duffel. Zeer goed dus deed «pech vogel» Rik Caethoven het. Dié is aan het terugkomen. Dat bewijst zijn tweede prijs in Temse en zijn 15de plaats te Sint-Niklaas, Eén van de jonge profs die steeds vooraan strijdt, is zonder enige twijfel Patrick Lerno. In Mechelen finishte hij als tweede achter zijn teamgenoot Van den Bran- de, was in Houtem vijfde, zevende in Temse en 13de te Sint Niklaas. William Tackaert trok zich (wijselijk) terug uit de Tour. Liever dan te «kraken» kwam hij naar huis. Dat het zware labeur geen sporen naliet, is intus sen bewezen: achter Jean-Luc Van den Broucke was hij tweede te Strijpen. De «verrezen» Dirk Heirweg is weer in «goeden doen»: derde te Gistel, achtste in Duffel en negende in het Nederlandse Ulvenlhout. Krachtpatser Johny De Nul finishte in Vrasene als nummer drie en graaide in Temse de zesde prijs mee, was 17de in Duffel en 29ste te Zele. De man die het rekordaan- tal ereplaatsen meegriste was Ghislain Van Lande gem: vijfde te Sint-Niklaas, zesde in Sleidingen, ze vende te Eizeringen, ne gende te Temse, 13de in Zele en 15de te Duffel. Moet er nog zand zijn? Oscar Die rickx, eerder vierde in Zele, pakte nog twee goeie prij zen; negende te Sint- Niklaas en tiende in Meche len. In Mechelen deed Etienne De Beule het uitstekend: hij was er vierde. In Temse fi nishte de Hammenaar als 16de. Veteraan Albert Van Vlier- berghe zegde het met een vijfde prijs te Eizeringen, was 12de in Sleidinge, 19te Vrasene en 25ste in Duffel. Zijn jongere broer Frans Van Vlierberghe graaide eveneens verscheidene ereprijzen mee: zesde in Mechelen, zevende te Vra sene, tiende te Zele, 19de in Sint-Niklaas en 23ste te Houtem-Vilvoorde. Voor Mare Dierickx werden het twee tiende plaatsen: in Sleidinge en Gistel. Frank Arijs was tiende te Zele en 18de in Zele. Etienne Van der Helst, een beetje aan het sukkelen met kniepij nen, kan zich niet doorzet ten zoals gewenst. Hij kwam in Strijpen als nummer acht over de streep en was in Duffel 21ste Frans Caethoven, 14de te Zele, 21ste te Houtem en Sint-Niklaas, 17de in Eize ringen en 27ste te Sleidin ge, klom niet boven de mid delmaat uit. Dat deed de bescheiden doch moedige Etienne Van der Snickt evenmin: twaalfde in Vra sene, 15de te Sleidinge en 30ste in Zele. Voor Johnny Van der Veken werd het een 16de plaats te Eizeringen, Ronny Van de Vijver was in Temse 17de en Ronny De Witte 22ste te Duffel. Danny Janssens nu bloemen in eigen Buggenhout Raoul Bruyndonckx werd na zijn zege te Sinaai bij de amateurs in de overwinningsbloemen gezet (MD) In Mechelen kon Patrick Lerno, na Zele, een tweede seizoenzege hebben ge boekt. De man uit Berlare, in blakende konditie, beheer ste samen met zijn ploeg maat Van den Brande de fi nale. Wie winnen zou. was niet zo moeilijk te voorspel len: Pat was intrinsiek de snelste Lerno liet de eer en de bloemen evenwel aan zijn «stalgenoot». De spon sor had. pp die manier ook zijn pyfypteit: En dat ten slotte is in de huidige wiel rennerij belangrijk Profs zijn hoe langer hoe meer «ploegwerkers» Het indivi dualisme rendeert al lang niet meer. Met de zege voor het grijpen en toch een an der laten voorgaan, zouden we van Patrick Lerno kun nen zeggen dat hij een gentleman is. (mm) De Buggenhoutse Danny Janssens heeft dit seizoen al negen overwinningen op zijn palmares geschreven. De laatste hiervan was on tegensprekelijk de mooiste In eigen gemeente overtrof hij zijn sterkste medestan ders na een wedstrijd waarin hij reeds van bij de start zijn inzichten liet blij ken Spoedig liet de Bug- genhoutenaar het gros van het peloton achter zich om met nog zeven andere me devluchters meer en meer jen grotere voorsprong te realiseren. Naar het einde van de wedstrijd toe zouden er uiteindelijk nog een drie tal moeten loslaten. Ook in de spurt stond er deze keer geen maat op de kracht van Danny Janssens. Meteen rijfde de Buggenhoutenaar zijn negende overwinning binnen. De vreugde van de steeds maar talrijker wor dende supporters kon deze keer niet op. «Een overwinning voor ei gen publiek geeft des te meer voldoening» aldus een tevreden wielrenner Janssens onmiddellijk na de aankomst «Vandaag voelde ik me biezonder sterk en in staat om de zwaarste opdrachten tot een goed einde te bren gen» In Buggenhout stijgt de be langstelling voor de wiel rennerij. Daar ligt Danny Janssens ontegenspreke lijk aan de basis van. Inzet en sportiviteit hebben ertoe geleid dat zijn supporters- schare met de dag vergroot Met Van Riet, Chris Hey- mans, Marc Van Huffel, Ferdy en Ronny Dierickx, alle vijf collega's wielren ners uit eigen dorp leeft Danny in de beste ver standhouding. In dat op zicht stak hij zijn tevreden heid niet onder stoelen of banken toen hij vernam dat zijn vriend Ronny Dierickx deze week in Ninove zijn eerste overwinning behaal de «De zon moet voor iedereen Dringend gevraagd ibe Wij bieden uitzonderlijke wedde vrij van taks. '9e En dit voor onze fabriek in Italië gelegen op ong. 80 km van het rclrl Gardameer ide Tevens stellen wij ons volledig modern en gemeubileerd apparte- I. D, ment gratis ter beschikking. i| 'v Belangstellenden kunnen schrijven naar eia I 46024 M0GLIA MN ITALIË Via IV - Novembre 14 Tol Tel. 0376-59333 59334 TLX 300670 ig I Wij spreken Frans, Nederlands. Duits en Engels. 'n arir Patriek Den Hert. druk omstuwd na zijn overwinning bij de amateurs te i.ksaarde i !//->)4"' Op het kriterium te Aalst kreeg Johnny De Nul bloemen aangeboden vóór de start (Mark) Reeds als amateur ont popte Johny De Nul zich tot een geweldenaar en spek takelman. Toen waren zijn ren «afzien». En pijnigt waarschijnlijk ook zichzelf. In Temse bijvoorbeeld was hij de basislegger van (al- vroege demarrages mees- weer) een vroege vlucht, tal lonend: hij sleurde de Johny heeft het meeste en boel aan flarden en slechts het zwaarste werk gedaan, de allerbesten konden mee Dat kunnen de kijkers en Het broederpaar Luc en Danny Lemmens uit Buggenhout samen met hun ouders, terecht fier op Pe ,aJn^®re,n waren ver°Or- de prestaties van kun toorts (C) deeld. Ook nu. als prol. gooit de Schoonaardenaar er dikwijls de beuk in. Of het nu een renderende taktiek is, dun/en we niet bevesti gen. De Nul doet de ande zijn twee «strijdgenoten» getuigen Aan al dat geweld hield De Nul een zesde prijs over. Hij had veel beter ver diend. In Vrasene was hij derde. Weeral nadat hij de boel op stelten had gezet. Johny De Nul heeft tempe rament. Te veel zelfs. Hij haalt daardoor meestal de kastanjes voor anderen uit het vuur Koersen gebeurt met de benen. Ook met het hoofd, met de brains. Laat Johny De Nul vanaf morgen een beetje meer gaan cijfe ren, dan wordt hij misschien zelfs zegekoning bij de profs. Zoals hij dat destijds bij de amateurs al deed. (mm)

De Voorpost | 1979 | | pagina 20