Junioren Amateurs Beroepsrenners 'Ploegdiscipline primeert' Rik Caethoven Jan Bogaert, René De Bruecker De Wilde, samen goed voor vijf en Etienne palmen Johnny De Dobbelaere, Luc en Danny Lemmens, Dirk Claus, Marc Van Nuffel, Patrick Van Hul, Eric Wuytack, Kris Heymans boven hun konkurrenten uit Daniel Janssens wintf voor eigen fans en ook Erik Wuytack vlagt I Ferdi Dierickx, Gerrit Van der Aa en Stefaan Van Leeuwen in de spits ÜB 22 - 27.7.1979 - De Voorpost Gerrit Van der Aa uil Haasdonk was nog maar eens de beste bij de nieuwelingen, nu te Hainme De pittige Zeelee neo-prof Bik Ceethoven hed meer van ïl|n eerste profjaar verwacht dan hetgeen hij tot heden kon aanbieden. De aanloop einde vorig seizoen liet veel goeds verhopen. Het la zeker niet het gebrek aan mogelijk heden, die aan de basis liggen van de mangel aan uitslagen. De kleine Caethoven zoekt eigenlijk nlel zo graag naar verontschuldigingen, maar wijst loch in de richting van een resem tegenslagen. Gerrit Van der Aa heeft rappe spurtersbenen en wint zijn zoveelste wedstrijd bij de nieuwelingen e Hamme (V) «De aanloop van het seizoen vond ik goed. In de voorjaarswedstrijden kon ik naar behoren mijn taak als helper voor kopman Willem Peeters vervullen. Het is als vanzelfsprekend dat men op die manier niet in de kijker komt, maar voor mezelf had ik de genoeg doening aan te voelen mijn weg in de wieler- peletons te vinden. De driedaagse van De Panne trok een streep door mijn gunstige vooruitzichten Aan een op het eerste gezicht onschuldige val- .partij hield ik een sleu telbeenbreuk over De breuk was in die zin gecompliceerd dat ze een operatieve ingreep noodzakelijk maakte. Er voladen een reeks ver wikkelingen en uiteinde lijk werd ik bijna twee maand op non-actief ge plaatst. Ik ondervond nu nog op sommige mo menten last, zodat naar de goede konditie toe groeien niet zo gemakke lijk gaat. In het kam pioenschap van België voelde ik dat het beter begon te gaan, maar uiteindelijk forceerde ik mij toch. Nu de laatste veertien dagen voel ik dat ik er opnieuw door kom. Ik kan mij in de goede ontsnappingen melden, maar bij de beroepsrenners spelen er verschillende faktoren om te winnen.» Rik Caethoven, jong en uiteraard ambitieus vind de wijze van koerse/t normaal bij de brood rijders «Onze Safir-ploeg had een goeie maand gele den nog niet veel palmen naar huis gebracht- Men wildeer iets aan doen en we kregen dan ook de opdracht om de wedstrij den in Belgiö als ploeg te rijden. Dit betekent kan sen opofferen, maar de taktiek is goed gelukt, want momenteel kwa men er reeds 11 Safirs als eerste over de meet Het is wel hard werken Ofwel de vlucht bescher men van ploegmaats, ofwel als er geen kame raden bij zijn, rijden tot de ontsnapping onge daan is. Om er dan eens zelf te kunnen bijzijn, er is geluk mee gemoeid Te Temse ondervond ik het aan de lijve, dat ieder zijn eigen «sjieke» een principe is dat niet meer telt. Een oude rat. als lepe Buckaki, legde er mij fijn in de luren. Ik reed die dag nochtans bijzonder goed, maar het is nog niet altijd vol doende om te winnen Dit is een ervaring die ik Raoul Bruyndonckx won met voorsprong bij de amateurs te Sinaai (MD) er te Temse moest bij- men toch aan kontrak!- nemen Ik hoop in het vernieuwing denken Ik naseizoen nog voor een hoop dat ik het volgend paar goede uitslagen te seizoen ook nog bij Safi' kunnen zorgen Dit moet kan blijven er zeker nog inzitten en BENO als beroepsrenner moet De tweelingbroers Luc en Danny Lemmens hebben tijdens de «congéweek» niet in een luie zetel geze ten. Integendeel. Luc reed «dikke prijzen»; hij won in Kris Heymans kan het vooral op een parkoers dat heuvelachtig is. Zijn beste resultaten behaalt hij trou wens op Waalse wegen. Zoals onlangs in Jamoigne: Buggenhoutenaar Chris Heymans fietst de overwinningen bij mekaar (C) Hannuit, was in Meise en Houtem tweede en ne gende in Ternat. Danny haalde het in Meise en kwam uit Keerbergen met een vijfde prijs naar Bug- genhout. hij maakte er het zegege- baar Prima deed het ook Patrick Van Hul: laureaat in Grem- bergen, vierde in Strijpen en zevende te Sinaai. Wat denk je ervan? Marc Van Nuffel blijft doorduwen: in Geel haalde hij het en te Ich- tegem werd het een vierde plaats. Dirk Claus ging naar Sint-Lievens-Esse, 's avonds en 's nachts een pleisterplaats voor vele pretmakers. Dirk stapte de amusementsgelegenheden niet binnen. Het was daar trouwens nog te vroeg voor. Hij koerste er. Met veel overtuiging dan nog wel. En won. Erik Wuytack streed op het thuisfront. Met suk- ses: in «zijn» Sinaai liet hij zijn fans dolle vreugde sprongen maken. En wat gezegd van Johnny De Dobbelaer? Die koerste ook al in Sinaai. Hij bolde op een mooie zege af. Dolgraag had de Buggen houtenaar Daniël Janssens voor eigen supporters ge wonnen. Hij geraakte evenwel niet voorbij de sterke Brusselaar Patrick Machtelinckx. In Ternat stak er voor Daniël een derde prijs in. Konkluzie: twee fraaie prestaties, Johnny Van de Kerckhove, ook al een kerel met talent, werd in Dendermonde voor schut gezet door Patrick De Maesschalck. In Grember- gen was hij vierde. Lieven Cooman trad even eens naar voren: tweede in Gottem en vierde te Wette- ren De Schellebellenaar kwam dus dichtbij een op kikkerende zege. Frankie Spaerkeer komt er: de Ber- larenaar arriveerde in Dendermonde als nummer drie en was zevende te Grembergen. Voor Eddy Van Bunder werd het in Si naai een derde prijs. In dat zelfde Sinaai graaide Gerry De Gendt de vierde prijs mee.Drie keer Jimmy Cor- Eric Wuytack won voor eigen volk de 8ste Grote Prijs Michel De Vos voor junioren (MD) nelis: vijfde in Houtem, dermonde, zesde te Peruwelz en acht ste te Grembergen. Alain Koppen was zowel in Wet- teren als Sinaai vijfde en Daniël Schollaert finishte en achtste in naai, Marc Van Lierde, ne- Laarne, Dirk Heirwegh, ze- gende in Goeferdinge en vende in Houtem en Den- tiende te Strijpen, Luc Thie- dermonde en negende te leman, tiende in Grember- Grembergen, Luc Van Puy- gen, Erik Godaert, tiende te velde, zevende te Sint- Overboelare, en Patrick als nummer vijf in Grember- Lievens-Esse, Ronny Die- Van Wetter, tiende in Si- gen en was tiende te Wette- ricx. zevende in Goeferdin- naai, waren de junioren die ge, Beno Present, zesde en prijzen binnen de eerste tien negende in Sinaai, Ronny binnenrijfden. Mettepenningen; negende (mm) te Dendermonde. Benny Steveninck. tiende te Si- ren. Ronald Polfliet, vijfde te Herbeumont en achtste in Sinaai. Patrick Laureys, zesde in Wetteren, Frans Van Huffe!. vijfde te Den- Voor eigen fans haalde de Buggenhoutenaar Daniël Janssens het. Jammer eigenlijk dat er geen twee winnaars konden zijn. Omdat Kris Heymans ook al op het thuisfront streed, had die vanzelfsprekend ook dolgraag gewonnen. Kris was tweede, en uit het Waalse Assesse kwam hij ook met een tweede prijs naar huis. Een andere laureaat van het jongste week einde was Erik Wuytack. Die ging het evenmin erg ver zoeken; Erik maakte te Nieuwkerken-Waas het Marc Van Lierde,'vorig jaar één van de beste nieuwe lingen, is duidelijk aan het komen. Dat bewees hij te Outer waar hij als nummer twee door de finish flitste. De tweelingbroers uit Buggenhout deden het even eens uitstekend Luc Lemmens was in Hulshout en in Vilvoorde vierde. Danny Lemmens veroverde in Grimbergen een vierde prijs en bolde in Vilvoorde met de bende over de streep en werd tiende ex- aequo geplaatst. Jean-Marie De Nil was in Dilbeek vierde. Frans Van Nuffelvierde te Buggenhout en zesde in Kobbegem, Ronald Polfliet, vierde te Maissin, Johnny Van de Kerckhove, vierde in Erondegem, Luc Van Geyt, vierde in Outer en zesde te Erondegem, Jimmy Cor- nelis, vijfde in Idegem en achste in Vilvoorde, Dirk Heirwegh, vijfde in Dilbeek, Luc Thielemans, vijfde te Buggenhout, Daniël Schollaert, vijfde in Bocholt, Bruno Vehent, zesde in Vloesberg, Luc Van Puyvel- de, zevende te Nieuwkerken-Waas, Luc Maes, acht ste te Buggenhout, Lieven Cooman, negende in Hansbeke, Ronny Mettepenningen, negende te Nieuwkerken, Kris Van den Neucker. negende in Buggenhout, en Walter De Veirman, negende in Kal ken en tiende te Nieuwkerken-Waas. veroverden prijzen bij de eerste tien. Verscheidene andere streekjunioren «reden prijs». Maar dat was dan al verder achterop. Dat Ferdi Dierickx één van het voorbije weekeinde was onze beloftevolle nieuwe- André Marcq. Ook Stefaan lingen is, bleek tijdens het Van Leeuwen was aan het kampioenschap van België, feest. Dat gebeurde in Hii blijft naarstig voortdoen: Lochristi. In Hamme finishte in Wolvertem wint hij en uit hij als zevende. Lieven Grimbergen bracht hij de Brackman pikte in Aaigem tweede prijs mee. de tweede prijs mee en Luc Gerrit Van der Aa, een an- Van Puyvelde was in Vra- dere crack, zwaaide met de sene tweede, voorhamer: hij maakte twee Guy De Vreese mikte ook keer het zegegebaar: in hoog: hij eindigde te Sint Hamme en in Kallo. Als dat Martens-Lierde als tweede, geen nagels met koppen was in Aaigem derde, in zijn. Erembodegem zevende en Een andere winnaar tijdens te Nandrin, het nationaal kampioenschap, was hij net niet mee met de goeie vlucht. Hij kwam als twaalfde over de streep. Erg goed toch. Rudi Haentjens rijdt sterk: derde te Vrasene, vierde in Kallo en vijfde in Aaigem. Er zijn er velen die met minder tevreden moeten zijn. Benny Mechant liet ook nog een flits zien: derde in Lo christi was hij, en voor Nico Leus stak er in Kerksken een vierde prijs in. Jan Bogaert is uit zijn slof- bracht hij een elfde prijs fen geschoten: van donder- mee naar Aalst, dag tot zondag won hij twee Vechter Hans D'Haese liet keer: eens voor eigen fans, zich in Schellebelle door De in Temse Een andere keer Bruecker verschalken, doch in Hulshout waar de man- hield er nog een mooie nen van het blauwe legioen tweede prijs aan over. De een rugnummer afhaalden oude (wat is oud?) Ghislain Ook Etienne De Wilde De Clercq heeft zijn beste plaatste een dubbelslag, benen teruggevonden: in Telkens in een kriterium. Assenede arriveerde hij als Maar dat mag wel: Etienne nummer twee en in Sinaai heeft dit seizoen trouwens was hij 16de. in de zware koersen en Jan Joos fietste zich te Si- klassiekers zijn kwaliteiten naai in de kijker. Er was een gedemonstreerd. De Wilde lepe (en vooral meer gerou- bleek zowel in Laarne als in tineerde) MarinGeurs nodig Destelbergen de beste en om Jan van de zege te hou- de snelste. den. Voor René De Bruecker Luc Colijn won niet te Zele. door een lekke band uit de spits van het gebeuren ge slagen Francois Nauts blijft een van onze betere amateurs. Ditmaal was hij derde in Schellebelle en vierde te Ze- Ie. Jean De Bondt zegde het met een derde plaats te Tol- lembeek. Roger Beelaert deed nog beter: die was in Temse tweede achter Jan Bogaert. Allesbehalve een schande. Peter Van Huffel was ook Hulshout, Rik Roels, acl weer bij de pinken: in Sinaai graaide de Hammenaar de vierde prijs mee. Walter ste in Temse en 18de Schellebelle Roland D Bisschop, negende te Oi Ongenae koerste in het ter, William De Gend Westvlaamse Poperinge, liet zich niet in de zak zetten toen de goeie vlucht tot stand kwam en spurtte naar een vijfde plaats. In Zele fi nishte hij als 12de. We zet ten de uitslagen van onze andere amateurs op een rijtje: Romain Van Bever, In Laarne werd hij zevende zesde in Laarne en 15de te werd het een zege in de las tige en door verscheidene ■bareelhistories» geteis terde race in de Schelle- Hij was er wél tweede Wat toch ook niet te versmaden is. In Schellebelle was hij de basislegger van de goeie belse Bruinheke. Uit Sinaai ontsnapping, doch werd en in Lochristi 12de. Eddy Van den Abbeele fi nishte twee keer vooraan: vierde in Laarne en ze vende te Destelbergen. De «wittekop» is een vrijetijds- koereur. Zijn beroep gaat voor de wielrennerij. Toch duwt hij geregeld door naar goeie resultaten. Deinze Frankie Franssens, vijfde in Lochristie en zesde te Outer, Patrick Franssens, zesde in Temse, William Despeels, zevende te Tem se, Victor Van Landegem, zevende te Sinaai, André Van der Haegen, zevende in Maarke-Kerkem, Benny Vermeulen, achtste te tiende te Sinaai, Mare Va Bever, tiende in Viarw Emiel Van Daele, tiende Temse, Johan De Mc 13de in Schellebelle, Gu Bloem, 13de te Outer, Sit5 veer Van Gijsegem, 15dett" Schellebelle, Eddy Van dr Meirssche, 15de te Outers Etienne Steveninck, 15de if s Zele, Roger Pletinck, 17ckg te Schellebelle, Marcel Ver-k bist, 17de te Viane, Eriib Arijs, 18de in de door de Hollanders gedomineerd*d koers te Waasmunster, Erk Bonnaerens, 20ste 't Schellebelle, en Eddy D*- Wilde, 20ste in Sinaai j Mare Marcé

De Voorpost | 1979 | | pagina 22