De suprematie van Sporting Lokeren... s C0W1E Beker van Vlaanderen Een reisvaardige Zidane Djamel... De aanpassing van S.C. Lokeren S.C. Lokeren AA Gent 3-0 CODER CODEP M RA! FF El ■V inieujuj^N Voetbal Beveren wil in Nederland geen gezichtsverlies lijden Pool Lato voor S.C. Lokeren? LAMOT sasasss De Voorpost - 27.7.1979 - 23 Zaterdag 28 juli om 19 h.: AZ '67 - SK Beveren In Alkmaar zullen zaterdag ook heel wat Wase supporters aanwezig zijn. Velen maken er een datuitstap van en hopen in stilte dat hun favorieten de Hollanders eens een voetballesje zullen geven. Men kijkt daar al genoeg op ons neer vindt men. Ook Beveren zelf wil beslist geen gezichtsverlies lijden en beschouwt dit als een erg belangrijke wedstrijd in het kader van de oefenkampanje. Later ontvangt men de kaasjongens ook op de Freethiel en gaat SK ook Vitesse Arnhem bekampen. Wellicht is Pfaff zaterdagavond weer van de partij en speelt Weihrauch in de plaats van Janssens. H.S. De Algerijn Zidane Djamel. die na het afsluiten van het voetbalseizoen met zijn wagen én per schip naar Algerije is afgereisd, werd deze week terug aan de Watermolendreef verwacht. Voor zijn afreis had hij voorzitter De Corte beloofd tussen 20 en 25 juli weer te keren. Dit is dus niet gebeurd. Zidane is daar blijkbaar een recidivist in want twee seizoenen geleden lapte hij eveneens een aantal overeenkomsten aan zijn laars. Hij kwam toen pas in september terug toen de kom petitie reeds ruimschoots aan gang was. Voorzitter Willy De Corte, met wie we vorige woensdag (25 juli dus) kontakt hadden, stelde dat hij bij de bondsin- stanties reeds geïnformeerd heeft hoe een schor singsprocedure in gang dient gesteld. Het staat im mers vast dat Sportkring zich niet op het hoofd zal laten zitten en die procedure werkelijk zal laten toe passen met als gevolg dat Zidane de schoenen aan de wilgen zal kunnen hangen. Niemand wenst dat maar een gegeven woord moet gerespekteerd wor den, vindt Willy De Corte. De voorzitter zelf is tamelijk gerust in de zaak, in die zin dat hij verwacht dat de Algerijn vandaag of morgen plots van de boot zal komen gevallen. Ondertussen heeft men van Zi dane niets meer vernomen ook al had Sportkrings zwarte parel beloofd een brief te schrijven ofwel te telefoneren. Het zal dan maar weer een verrassing wezen, die hopelijk voor Sportkring goed afloopt, zoniet zit men geplaagd met een akkuut spitsenpro bleem, wat niet van aard is om een hoofdrol te gaan spelen in de komende kompetitie. André Govaert We hebben slechts enkele wedstrijden van Lokeren tijdens dit voorseizoen gezien en telkens viel het ons op dat dit team moeilijkheden met de aanpassing aan de tegenstander heeft. Dat was zeker karakteristiek tegen S.K. Sint-Niklaas (maar daarover een bijdrage opeen andere plaats) maar ook opvallend tegen A. A. Gent. Terecht oordeelde Urbain Haesaert dat zijn team tegen minder gereputeerde tegenstanders in zogenaamde oefenwedstrijden moet gemotiveerd worden. Dat kwam sterk tot uiting tegen de ploeg van de Watermolendreef met een bolwassing tijdens de rust als gevolg en een 0-2 zege als eindresultaat. A.A. Gent was echter een rechtstreekse tegenstan der voor het klassement in de Beker van Vlaanderen. Lokeren stond daar aan de leiding met twee punten voorsprong maar met een Buffalo-ploeg die een wedstrijd minder.had gespeeld. Gent woensdag jl. op afstand plaatsen betekende dan ook pure winst op alle mogelijke vlakken. En weer liet Lokeren zich vangen door een tegenstander die het niet alleen sterk gegroepeerd in de achterlinie deed maar tevens aan een aalvlugge Koudijzer de kans liet nummertjes op te voeren. Wat Urbain Haesaert volgende opmerking ontlokte: «Mijn spelers zouden zélf moeten inzien dat er wat schort bij de start van zulk treffen. Nu moet ik roepen vanop de bank maar het zou voor iedereen gemakke lijker zijn indien ze hun (tijdelijke) problemen zélf zouden kunnen oplossen». Al bij al viel dat woensdag al in goede aarde na amper een kwartier spel, daar waar het tegen Sint-Niklaas omzeggens een halfuur duurde vooraleer het eigen ritme werd weergevonden. Dit mag nu geenszins negatief klinken. Uiteindelijk spreekt het eindresultaat meer dan duidelijk voor zich. U. Haesaert: «Konditioneel staan we zeer sterk, er is een konstante progressie te bespeuren en het team vertoont een flinke cohesie. Kwaliteiten dje helemaal niet te onderschatten zijn». Het is sinds woensdag nu zeer duidelijk dat Lokeren zeker naar die finaleplaats zal gaan. Wij zien trou wens niet goed in wie in poule Oost de Durmeploeg daarvan zal weghouden. Meteen staat de deur niet op een kier maar volop open op het behalen van een eerste Vlaamse Beker... André Govaert De onderhanaenngen met de Pool Lato, bekende internationaal, zijn rond. Wél zijn er enkele proble men gerezen in verband met zijn uitreisvisum. Ook dat zou nu geregeld zijn. Laten we het zo stellen: indien Lato de toelating krijgt zijn klub én zijn land te verlaten, komt hij zeker naar de Durmeploeg. Dit is voor Lokeren een prestigepion én een attraktiepool te meer. Bovendien een niet te onderschatten waarde die heel wat supporters naar de Daknam- straat zal lokken. A.G. ce S.C. Lokeren - F.C. Amsterdam Zondag wordt het opnieuw te Lokeren een attrak- tieve wedstrijd. Het gereputeerde F.C. Amsterdam komt dan immers op bezoek. Lokeren is de dag tevoren vrij in de Beker van Vlaan deren maar het opgaande kompetitieritme hebben het bestuur en de trainers niet willen onderbreken. Eind '77-73 degradeerde F.C. Amsterdam maar dat belette helemaal niet dat het een aantal fameuze talenten heeft voortgebracht die het nu in de Neder landse kompetitie waarmaken. Wij denken in dit ver band aan Nico Janssen, Jongbloed, Van de Lem, Geert Meyer, Otto en Theo Husers. Amsterdam lijkt een kweekschool te zijn voor jonge spelers. Het team doet dit préseizoen nog een trip naar Japan. Trainer is momenteel Tony Brims Slot. Als voorman transfers kunnen zeker volgende elementen aange stipt worden: Bloem overgekomen van Volendam en Willem Jansen. Op het huidige ogenblik zijn er op nieuw een aantal jongeren in de ploeg opgenomen waarbij wij dan vooral denken aan Baumeester (een middenvelder) en Wiegemansen (een linksbuiten). A.G. Laureyssen had woensdagavond heel wat werk met de geslaagd nummertje. {MD) is zeker markant te noe men. Volgende zaterdag (mor gen dus voor de lezer) mag Lokeren rusten, wél ver diend als je weet dat de score ondertussen opliep tot 12 eenheden, of een gemiddelde van drie per wedstrijd. Dat mag niet eens overdreven klinken... André Govaert Lokerse aanvallers. Somers hier in een S.C. Loke sterk ge gr, kwartier v ■en - I I(tent 3-0. Eenfaze dieduidelijk illustreert hoe Gent de wedstrijd aanving. epeerd vanuit de achterlinie proheren een aanval op te zetten. Vooral tijdens hel eersti Koudijzer daardoor zger goetl bediend. (MD^ De ploegen S.C. Lokeren: Hoogen- boom, Velkeneers, De Schrijver, Dalving, Verhey- en. Somers. Lubanski, Mommens, Dardenne, Gud- johnsen en Larsen. A.A. Gent: Laureyssen, Criel, Coeneye, Van Hae- cke, Van den Daele, Raes, Willy Quipor, Noliet. Hin- dereyckx, Koudijzer en Baumgarten. Doelpunten: 25' Lubanski 1 -0)46' Gudjohnsen (2-0); en 70' Dardenne (3-0) Gele kaarten: Noliet en Van den Daele Wijzigingen: 51' Benoot i.p.v. Koudijzer. 58' Dreesen i.p.v Raes. 79' Lohman -i.p.v. Larsen en Van Raemdonck i.p.v. Hoogenboom. 81' De Btjck i.p.v. Hindereyckx. Toeschouwers: 7.000 Scheidsrechter: de heer Peeters. Het is na de wedstrijd tegen A.A. Gent nu quasi zeker dat S.C. Lokeren de finale zal spelen van de Beker van Vlaanderen. Dat zal dan gebeuren op eigen terrein wat meteen voor trainer Urbain Haesaert inhoudt dat hij voor de tweede maai een knap bekeravontuur achter de rug zal hebben. Strandde hij met S.K.- Beveren op één strafschop dan verwacht men daar in Daknam dat die beker in eigen huis zal blijven. Wij twijfelen daar helemaal niet aan, zeker niet na de twee opeenvol gende wedstrijden die we gezien hebben van Lokeren, in volgorde: S.K. Sint-Niklaas en A.A. Gent. De Buffalo's vertrokken woensdagavond in een sterk gegroepeerde opstelling. Koudijzer, altijd aalvlug, kreeg meer dan eens de kans om zich vrij te spelen. Hij liet die mogelijkheden geenszins liggen, wat meteen problemen schiep voor Lokeren dat het de voorbije wedstrijden steeds moest hebben van een relatief lange studieronde. Stilaan dan toch brak Loke ren die «kleine» hegemonie van Gent dat, telkens als de thuisploeg bij de bal kwam, zich massaal terugtrok om dan de kaart van de tegen aanval te spelen. Niet mis bekeken overigens maar na een kwartier hadden de veelkleurigen de zaak glansrijk door. Gudjohnsen had zich al eens doorheen de Gentse verdediging gewrongen, op aangeven van De Schrijver, gevolgd door een eer- scherp inzenden dan maar over Laureyssen heen om Mommens te bereiken die dan weer de dwarsligger tip te. Precies vijftien minuten waren voorbij, moment overigens waarop er tempo in de wedstrijd kwam, pre cies omdat Lokeren klaar keek in de Gentse balwisse lingen. Bikkelhard ging het er eveneens aan toe: scheids rechter Peeters toonde zelfs twee gele kaarten, een EKERS ;h' flS.C. Lokeren -A.A. Gent3-0. Mommens was woensdag één der litblinkers van het Lokerse team. Coeneye en Van den Daele adden er weinig verhaal tegen (MD) eerste toen Lubanski nog al bruusk tegen het veld werd gewerkt door Noliet, een tweede voor Erwin Van den Daele na het onderbreken van een omzeggens suk- sesrijke raid van Larsen. tè'ste doelnjpe kans: een 3'schitterende aktie werd op- rdtgezet door Somers, zijn _er-kruispass kwam bij Lu- :ritbanski die, technieker als hij de is, kon doordringen tot aan [d<de Gentse doellijn. Zeer Daardoor staan de bezoe kers in de hele rangschik king aan de leiding wat hen meteen tot een meer gemo dereerd optreden aanzette. Voldoende kansen Lokeren heeft helemaal niet moeten zoeken om de zaak aan het rollen te brengen. Het kweekte kansen bij de vleet en dat op snelheid! Zuivere kombinaties, goede uitgebalanceerde techniek, zo hoort het. Een prettige wedstrijd dus die al tot ont bolstering kwam, lang voor rust. Zo kreeg Dardenne een aantal mogelijkheden vanop afstand, maar tel kens ontbrak dat tikkeltje geluk om de bal nipt onder de dwarsligger te brengen i.p.v. daarboven. Mommens kopte zowaar in de handen van Laureyssen en Larsen verscheen alleen voor de doelman. Nét vóór de back- area werd hij door Van den Daele onderuitgehaald. Dat leverde Lokeren de zoveel ste kans om op voorsprong te komen. Wie anders dan Verheyen, dacht je, plaatste zich achter de bal? Zeer zuiver genomen naar een inlopende Lubanski: Lau reyssen stond eenvoudig perplex. Hoogenboom had blijkbaar minder moeite om enkele goede intercepties te tonen. Hij kwam gepast tussen na kopbal van Koudijzer, bit op aangeven van een bedrij vige Hindereyckx. Dat ge beurde zo tweemaal binnen dezelfde minuut. Een ap plaus van de 7.000 toe schouwers waard... Opval lend ondertussen was de-as Mommens-Larsen. Eerst genoemde maakte woens dagavond trouwens furore. Maar ook Dardenne toonde zich meer in zijn sas dan te gen Sint-Niklaas. Een gou den aktie van zijn voet deed het leder bij Gudjohnsen be landen die eigenlijk maar in te leggen had maar de IJs lander was blijkbaar zó ver rast dat hij de bal hoog over schoot. Net voor affluiten van de eerste periode toonde Hoogenboom zich alweer van zijn beste zijde door tweemaal na elkaar een gemaakt doelpunt van Koudijzer onschadelijk te maken. O1- - JBSBBÊÈEÊÊÈ -- S.C. Lokeren - AA Gent 3-0. Guy Dardenne was vaak paraat om vanop afstand doelman Laureyssen te bedreigen. Hier houden Van den Daele en Quipor hem aan de praat. {MD) S.C. Lokeren -A.A. Gent (3-0) Noliet. ex-Lokeren. toonde zijn ware gedaante tegen zijn vroegere ploeggenoten. Hij ging er tamelijk hard tegenaan wat hem een gele kaart opleverde. (MD) Prolongeren Hoogenboom zich opnieuw Mommens en Dalving ei zo Die 110 trappen, die leiden van zijn sterkste zijde na in staat stelden de score naar de zeer ruime perstri- toonde door een schot van nog hoger op te drijven, bune, zijn er te veel aan bij Genoot zlln Weivlak te Zo ver kwam het niet maar Lokeren Vooraleer wij goed houden. Nog maar pas was daar werd bij de thuisploeg en wel geïnstalleerd waren. dl® emolie v0°r. de niet om getreurd. Er zit - schouwers voorbij of aan de diepgang in dat team, de overzijde dook Larsen voor progressie die gemaakt de tweede maal voor Lau- werd op enkele dagen tijds reyssen op: hij werd alweer neergelegd. Dardenne kreeg eindelijk waarop hij recht had: zijn doelpunt. had Dardenne de staander reeds geraakt en Gudjohn sen op voorzet van Somers er 2-0 van gemaakt. Goede vooruitzichten voor Lokeren dus en een recht streekse konkurrent voor een eerste finaleplaats Wat je in dergelijke pmstan- stond op afstand. Mogelijk- d^eden niet altijd krijgt heden dus om even te ver- voorgeschoteld, deed Loke pozen. Dat gebeurde via ren dfn wel„Het bee» °P enkele wissels vooraleer zl,n e,an verderspelen wat Zondag 29 juli te 19.30 uur S.C. Lokeren - AA Gent 3-0. Doelman Laureyssen puncht het leder weg voor Lubanski en de toekijkende Gudjohnsen (MD)

De Voorpost | 1979 | | pagina 23