Beker der Denderstreek start op 5 augustus V.C. Jong Lede wil zich in top handhaven Beker van Vlaanderen Beker van Vlaanderen DIGEST V.C. Jong Lede Jong Lede opnieuw geklopt met Arsenalscore Jong Lede - Eendracht Aalst 0-1 Dé spelmakersfiguur bij uitstek bij eendracht Aalst in de w edstrijd tegen Lede was zeker de jonge Van Hauwermeiren, hier in een gelijke balletpose met een Leedse verdediger (J. Lede - Eendracht Aalst 0-1(EL) van de eerste tot de laatste minuut ten volle inzet. De aandacht wordt ook geves tigd op de partij W. Hofstade W. Moorsel, die twee ploe gen tegenover mekaar brengt die bij machte moe ten zijn een hoofdrol te ver tolken in de kompetitie. Twee ploegen die trouwens ook flink voetballen. In de reeks C wordt door de sup porters benieuwd uitgeke ken naar de eerste verrich ting van E. Deftinge. dat vo- rjg seizoen met steile ambi ties was gestart maar het uiteindelijk toch niet kon waarmaken. In reeks D staat de jongste bekerlau reaat en mede-inrichter van deze nieuwe uitgave S.K. Vlierzele ogenschijnlijk voor een gemakkelijke opgave. Het moet het normaal van St. Antelinks, dat uiteraard nog leergeld zal betalen, winnen. De nieuwe derde provincialer Herzele moet S.K. Aalst bekampen. Het is geen peulschilletje Op het programma van deze reeks werd ook de derby Hillegem Borsbeke ingeschreven. Massemen dat op een beter seizoen hoopt, krijgt Haal- tert op bezoek. Al direkt een zware brok Tenslotte wil het ons voorkomen dat op de openingsdag van deze bekerkompetitie wel een paar verrassende uitslagen uit de bus kunnen vallen Ook nu zal De Voorpost ruim aandacht schenken aan deze organisatie van de «Vereniging van Klubs van de Denderstreek». J.V.H. Na een vakantie die dit jaar wegens het uitlopen van de kompetitie nogal kort was, hernam de voetbalbedrij vigheid. Bij alle klubs wordt reeds vlijtig geoefend om paraat te zijn voor de nieuwe kompetitie die niet meer zover weg is en die eens te meer vrij spannend belooft te worden. Want de meeste klubbesturen hebben ver sterking laten aanrukken en iedereen vertrekt met de ■stille hoop, zoniet op de eindzege dan toch op een ereplaats. Een goede aanloop naar het komende seizoen is on getwijfeld de «Beker van de Denderstreek», die zich eens te meer, wat de deel name betreft in een sukses mag verheugen. Meerdere ploegen staan klaar om S.K. Vlierzele als bekerlaureaat op te volgen. Deze mini- kompetitie die over vier speeldagen schiftings wedstrijden wordt ge spreid loopt reeds op 5 au- - gustus van stapel. Op het eerste programma prijken er in ieder van de vier reek sen, een paar niet te missen nummers Zo zal men in reeks A al direkt de waarde van F C. Lutterzele kunnen .esten Lutterzele heeft zich tijdens de jongste transfer periode immers zeer bedrij vig getoond en hoopt uiter aard dat die aanwinsten het verhoopte rendement zul len brengen. Lutterzele schijnt dus geroepen om in de kompetitie een vooraan staande rol te spelen. Op de openingsdag van de «be ker» reist het naar R.C. Boonwijk. Het wordt direkt een niet gemakkelijke op gave. Er is in deze reeks ook de konfrontatie K.A.V. Dendermonde - Sparta Buggenhout die heel wat aandacht zal genieten. Op het programma van de reeks B priemt de konfronta tie tussen de twee klubs uit Meldert uiteraard door. T.K. Meldert dat nu sportief wordt geleid door de vroe gere Eendracht Aalst speler Romain Van Stichel heeft er lijdens de transferperiode een bom geld tegenaan ge gooid. Het wil nu niet met de degradatie worden gekon- fronteerd, maar heeft daar tegen gewettigde ambities. Eendracht van zijn kant promoveerde en het zal na tuurlijk wel even aanpas sing vergen in de hogere reeks. Hopen we dat net als in het verleden de «botsing» tussen T.K. en Eendracht sportief verloopt. In de B reeks is ook de ont moeting Doggen - S.K. Herdersem geprogram meerd. Doggen deed een paar serieuze aankopen, terwijl Herdersem, dat op nieuw beroep zal doen op doelman Cooreman, ener zijds een paar beloftevolle jongeren naar R W.D M. liet vertrekken, maar ander deels bij S.K. Aalst André Hendrickx weghaalde, wat voor het middenveld een enorme versterking moet betekenen Hendrickx is in derdaad een speler die zich Zondag 5 augustus 1979 te 16.00 uur Reeks A 1. S.K. Wichelen - S.K. Lebbeke 2 R.C. Boonwijk - F.C. Lutterzele 3 Redstar Opdorp - S.K. Grembergen 4 K.A.V. Dendermonde - Sp. Buggenhout 5. S.K. Overmere - S.K Oudegem 6 R.C Lebbeke - Opstal Buggenhout 7 F.C. Baasrode - Juv Schoonaarde 8 St.-Gillis-Denderm. - F.C. Berlare 9 Val. Overmere - Sparta Appels Reeks B 10. T.K. Meldert - Eendr. Meldert 11 S.K. Welle - Panters Okegem 12 Baardegem - F.C. Denderleeuw 13 F.C Doggen Eremb. - S.K. Herdersem 14 Verbr. Denderhoutem - Iddergem 15 F.C Wieze - Wils. Gijzegem 16 Schr. Moorsel - S.K. Erembodegem 17. Wilskr. Hofstade - Wils. Moorsel Reeks C 18. V.K. Ninove - R.C Overboelare 19. S.V Outer - S.V Voorde 20. F.C Bonanza - V.K. Pollare 21. F.C Maria-Lierde - Erwetegem 22. K.S K Geraardsbergen - Eendr Oudenhove 23. F.C. Steenhuize - Sparta Geraardsbergen 24 Eendr. Winnik - V.K. Onkerzele 25. Osta Meerbeke - R.C. Ophasselt 26. Eendr. Deftinge - Schendelbeke Reeks D 27. Sp Heldergem - S.K. Woubrechtegem 28. F.C. Kerksken - F.C. Westrem 29. S.K. Vlierzele - St Antelinks 30 S.K. Aalst - F.C. St. Raph Herzele 31 Ede Haaltert - F.C. Oordegem 32 Massemen - R.C. Haaltert 33 F.C Smetlede - Eendr. Nieuwerkerken 34 Grotenberge - Bavegem 35. Hillegem - Borsbeke Aantal elftallen in kompetitie: 9 Trainer: Roger Mergeay Jeugdtrainers: Jacques Debie, Raf Vermeersche. Patrick Moerenhout en Walter De Henau Aantal plaatsen: 5.000 Aantal overdekte plaatsen: 700 zitplaatsen, 750 staanplaatsen Aangeworven spelers: Gilbert De Groote, (A.A. Gent) (31), André De Wolf (Nieuwkerken) (22), Yves Henderickx (Erondegem) (22), Philip Henderickx O. Erpe) (18), Francky Verdonck (Schellebelle) (17), Librecht (Smetlede) (15), Oosterlinck (Smetlede) (19), Corijn (Smetlede) (16), Defrenne (Smet lede) (16), Temmerman (Oordegem) (17), De Moor (Oordegem) (17), Van der Eecken (Oordegem) (17), Rogge (Oordegem) (17), Patrick Van Lae- them (Burst) (18), Hofmans (Hofstade) (15), De Wiotte (Hofstade) (20), Fruithof (Hofstade) (15), Dobbenie (Serskamp) (13) Afgestane spelers: Hendrik Van Cauter (S C. Lokeren) (20), Chris Gabriels (Oudegem) (30), Jean Ysewijn (Lutterzele) (32). Danny Lamont (Beervelde) (25). Etienne Heestermans (Wieze) (25), Herman Nijs (O. Erpe) (25), Dirk Van Limbergen (Hofstade) (25), Jan Van den Broeck (Smetlede) (23) Eric Beelaert (Smetlede) (23). Johan Bayens (Smetlede) (18), Van Steenbrugge (Oordegem) (21), Van Stnjdonck (Oordegem) (21). Kern: Roger Van den Bossche, Marc D'Hondt, Gilbert De Groote, Rudi Van Belle, Christiaan Kine. Roland De Winne, Herman Oosterlinck, Dirk De Neef. Ivan Bombeke, Eric Delmulle, Roger Mergeay, Albert Mees. Freddy Parrez, Marc Uyttenhove. Patrick Van Impe. Marc Van Boxtael. Deze kern kan nog worden aangevuld door een paar pas aangeworven spelers en een paar beloftevolle jongeren van eigen kweek. SA' Itilsl zocht vernieuwing. Hier voorzitter WuxLieri gekiekt met oiulci neet intoine Van /'.sch ooide. 2' van links en Hellon met zeven nieuw aanwinHtcn aorop dallhio n Spruit nog ontbreken. Nadat Lede van A.A. Gent met 0 -1 verloor werd het nu met diezelfde Arsenal score door Eendracht Aalst geklopt. En ook nu had de thuisploeg een beter resul taat verdiend. Toen de rust met een 0 -1 stand inging, na een weinig genietbare eerste helft, dan was dit wel enigszins gevieio voor ae Aaistenaars. Aalst kwam in die eerste periode moeilijk aan een voldragen aktie. Het dreef teveel met de bal en de spelers hadden hang naar persoonlijke nummertjes. De eerste noemenswaar dige aktie mocht Lede op zijn aktief schrijven. En dit was meteen ook de eerste (<ans waar een doelpunt in stak. Op het kwartier be reikte Droessaert zeer goed Bombeke. Deze laatste kreeg gelegenheid te over om af te drukken de Aals- terse verdediging geloofde in buitenspel maar zijn lob was niet overtuigend genoeg. Even later kreeg Bombeke opnieuw de kans om te besluiten maar nu vlamde hij krachtig naast de zijstaak. In de 26e minuut mocht Uyttenhove op zijn beurt ongehinderd aanleg gen, doch hij kreeg de bal verkeerd op de slof. Toen de rust in zicht was. kwam Aalst vrij onverwacht aan de leiding. Lippens vuurde op Van Boxtael Deze kon de bal onvoldoende stoppen en Maqrievoet profiteerde van die unieke kans. Met een hadden we van Aals- terse zijde het ene werke lijke doelgevaar gekregen. De tweede periode was net zo sfeerloos als de eerste. Lede trachtte van meet af aan de zaken te forceren, maar de klaarkijkende De Sanghere was er telkens bij om het gevaar te keren. Aalst was in die periode hooguit een paar keer dichtbij een tweede treffer En na een maneuver Ferrera-Sergeant was het ei zo na 0 - 2. Lede zou dan op zijn beurt gevaarlijk uit breken langs Uyttenhove, die zich door de Aalsterse verdediging boorde doch door Dierickx werd gestopt, en langs D'Hondt die door Van Geersom werd ge remd. De rest was om zo spoedig mogelijk te verge ten. Als verontschuldiging voor deze zeker niet hoog staande wedstrijd, die op het ritme van een oefen par tijtje werd gespeeld, kunnen de beide ploegen inroepen, dat ze met een fel vertim merde ploeg in het veld moesten. Bij Lede ontbra ken een half dozijn titularis sen namelijk Van den Bos sche, Van Belle, Roland De Winne. Parrez, Mees en Ki no. Bij Aalst: Schouppe licht gekwetst Eysackers nog niet volledig hersteld van meniscusoperatie Arnolis die nochtans op het scheidsrechtersblad was ingeschreven maar in laatse instantie terug naar de kleedkamers toog en Van Roy. Ploegen: Lede: Van Boxtael - D'Hondt-Smet (57e minuut De Troyer) - De Groote - Van Impe; Gerrit De Winne - Delmulle - De Neef; Uyttenhove - Bom beke - Droessaert. Aalst: Van Geersom; Ver peten (46e min Baten) - Van Kemseke - Dierickx - De Sanghere; Lippens - Fer- rera - Van Hauwermeiren, Vermeulen (46e min Ser geant) Verhoeven - Mane voet (46e min Van den Berghe. J.V.H. Verpeten werkt zich door de Leedse verdediging (J. Lede - Eendracht Aalst 0-1(EL) Het eerste seizoen in de derde klasse was voor V.C. Jong Lede een studieronde. Het streefdoel, het be houd verzekeren, werd bereikt. Men legde beslag op de elfde plaats en verzamelde 27 punten, wat lang geen slecht debuut betekende. Daarna werd Jong Lede een stuk zelfbewuster. Het had ook wel de nodige ervaring opgedaan en de nodige lessen getrokken uit deze aanloop, zodat men nu mag stellen dan Groenwit nog moeilijk is weg te denken uit deze afdeling. Het bereikte in de twee jongste seizoenen trouwens hoge toppen, met respektievelijk een vijfde (33 punten) en een vierde plaats (35 punten). Daarmee had Roger Mer geay het doel dat hij zich voor het begin van de kom petitie had gesteld bereikt Wat echter toch niet naven ant was, was de publieke belangstelling. Man haalde slechts een gemiddelde van 950 kijkers ofschoon men alles in het werk stelde om meer voetballiefhebbers naar de Openveldstraat te lokken. Men speelde dege lijk voetbal en verloor slechts eenmaal. Daarbij trachtte men met een keurig uitgegeven klubblad meer sportliefhebbers te berei ken. Een grote handikap voor Lede was, dat vorig seizoen haast alle thuis wedstrijden samenvielen met deze van de tweede klasser Eendracht Aalst. Dit was uiteraard een enorme konkurentie. Nu is het ge lukkig anders en de kalen der valt zeker veel gunstiger uit Voor de komende kom petitie tipt men bij Lede eens te meer op een plaats in de eerste vijf. Nochtans deed men tijdens de jongste transferperiode geen schokkende dingen. Alleen Gilbert De Groote, die zich in het vorige seizoen tot een onmisbare pion had opge worpen werd definitief aan gekocht. De Groote voetbalt graag te Lede en we over drijven niet met te beweren dat hij een zeer nuttige en bovenop werkkrachtige speler is. De achterste lijn met Mare D'Hondt, Rudi Van Belle, Gilbert De Groote en Patrick Van Im pe, die zich tot een volwaar dig titularis opwerkte, kan men nog jaren mee. Deze defesie heeft vorig seizoen trouwens haar degelijkheid tenvolle bewezen. De aan koop bleef tot De Groote beperkt. En het is zo dat de spelerskern nagenoeg on gewijzigd is gebleven. Nie mand vertrok. Wat echter meer is. Lede hoefde geen aankopen te doen. Het be schikt momenteel over een aantal jongere spelers die veel grote klubs haar kun nen benijden. En die in de afgelopen weken ook be wezen hebben het «grote» werk aan te kunnen. Men heeft de jongste jaren veel gezet op de jeugdpolitiek en deze begint nu te renderen. Deze jongeren hebben zich al direkt uitstekend geïnte- greed Want in de «Beker van Vlaanderen» waarin Lede tussen de eerste klas ser S.C Lokeren en de tweede klassers A.A. Gent, Eendracht Aalst en St.- Niklaas zeker geen mal fi guur sloeg, dienden liefst een half dozijn titularissen te worden vervangen. En deze niet geringe handikap werd uitstekend opgevan gen met doelman van Box tael, die inzonderheid in de match met A.A. Gent in de 1 kijker klom, met Gerrit De Di Winne geen familie van ii Roland met Ivar Smet, vi Danny De Troyer en met Fi- o' lip Hendrickx zonder Mare ie Uyttenhove te vergeten. Deze jongeren worden dan >e gesteund door enkele erva- e ringrijke spelers. En van- daar dat men het nakende jt seizoen met een zeker op- tv timisme tegemoet ziet. Het tp is de betrachting van V.C. It Jong Lede zich in de top van de klassering te kunnen br handhaven en met goede |e resultaten meer publiek aan >i te trekken. Als men dan de :o balans van de inspeelpe- o riode opmaakt dan mag |e men stellen dat Lede dit ob- h jektief moet kunnen berei- i ken. Het bood inderdaad en j ondanks de nederlaag te- ie gen S.C. Lokeren en A.A. }t Gent flink het hoofd aan fii deze gereputeerde tegen- e standers. Het wordt dan in ie stilte gehoopt dat men ook p van tegenslagen zal ge- o spaard blijven Kortom er n wordt veel verwacht van het p komende seizoen. Wat de beker betreft hoopt men de eerste ronde te overleven, fc zelfs al is de eerste opgave geen peulschilletje. En daarna K V Kortrijk flink partij geven. Jef Van Hove IMPENS ""vséjióesêfe.-1'Mih De Leedse doelwachter maakt een poging van Sergeant nog in extremis onschadelijk (Lede Eendracht Aalst 0-1) (EL)

De Voorpost | 1979 | | pagina 24