Op zoek naar een voorlinie... Urbain Haesaert 'Geen nodeloze wissels' E Aalst domineerde Beker van Vlaanderen Beker van Vlaanderen Beker van Vlaanderen S.K. Sint-Niklaas - Sporting Lokeren 0-2 Robert Willems 'rap een spits bijmaken...' Wase kanttekeningen bij Beker van Vlaanderen WÊ&m Beker van Vlaanderen - Guy Dardenne. belaagd door De Raet en Versiraeten (SK Sint-Niklaas - Lokeren 0-2) (PM) Driemaal is scheepsrecht moet men bij Lokeren gedacht hebben. De Durmeploeg, i iu al blakend van talent, is er dan toch maar in geslaagd driemaal na elkaar een wedstrijd op verplaatsing in eigen voordeel om te buigen. Nergens een verzwak- ting te bespeuren, ook in de voorlijn niet waar de spitsen reeds goed bij schot zijn: iegen doelpunten reeds of een gemiddelde van drie per wedstrijd. Niet mis voor »en kompetitie die doorgaat als oefenprogramma. Want dat is het in feite: wat i «erlang bedoeld was om talentrijke ploegen te doen afzien van oefengaloppen egen Bommerskonten, blijkt nü uitgegroeid tot een bikkelharde kompetitie. lo slaagde scheidsrechter Van Melkebeke er twee jaar geleden toch maar in drie jele kaarten en een paar rode uit te delen toen Lokeren aan de Freethiel op bezoek «wam. Ook dat is de Beker van Vlaanderen. Het lijkt er bij deze uitgave toch heel wat t tportiever aan toe te gaan en gelukkig maar,, ook al vreesde men bij Lokeren wel iegelijk de wedstrijd van zaterdagavond tegen een gemotiveerd S.K. Sint-Niklaas. i Draait het bij de veelkleuri- jen reeds goed rond. dan is i Sint-Niklaas nog altijd op joek naar een degelijke oorlijn. Met andere woor- I len bij ontsteltenis van tanny Veyt en Zidane (als dit stuk leest, zoü hij zich i I moeten presenteren ebben aan de Watermo- |ndreef) experimenteert i ien maar met onuitgege- en voorlinies Persoonlijk i ien we dat niet graag om- at je op die manier de -pmpetitie toch niet tege moet kan. Maar ondertus- en dien je dan toch te peien met de riemen die ien heeft. En ook daar chorter wat aangezien Ivo Kouters bv. zijn legerdienst brvult en slechts éénmaal er week zich kan aanmel- en aan de Watermolen- reef Wat dus evenmin een ion is waarop men kan re- enen. ichtpunten zijn er ander- ijds voldoende: zo loopt de j.K. verdediging op ijzer- terke benen en geeft lauwe ons een zeer goede tdruk. De Raet deed het |oed in het middenveld en t tambrechts schijnt een porduwer te zijn. ich wat wanklanken als je •dewijekx (onbetwist kwa- jiten maar in de spits Det zetten waar hij totaal gezonderd moet opere- n. Waar hij bijgevolg reinig van terecht kan jrengen omdat er nog niet ildoende automatismen >orhanden zijn om het am vloeiend te laten evo- eren. leerkracht .C. Lokeren leek er. bij de anvang, een gezellig oe- tnpartijtje van te willen ma- en. Slechts in het derde wa'rtier van de eerste pe- ode kwam er schot in de aak en kwam Sint-Niklaas nder druk te staan, foordien weerde de thuis- loeg zich immers sterk egen de gereputeerde te enstander. Al bij al kre- erde het zelfs de eerste oelrijpe kans. Die unieke ïogelijkheid kreeg Ivo Vouters voorgeschoteld )en hij afgezonderd voor logenboom verscheen. Hij almde echter wat te lang, Iraaide nog maar eens een eer en lobde dan de Lo- lerse doelman die echter let leder met een ultieme eflex van richting kon doen 'eranderen. !n dat was voor de thuis- loeg spijtig want de wil om slagen bleek voldoende tanwezig Dok Lodewijckx was tien ninuten later bijna aan het eest. dit dan als resultante Kan een fraaie kombinatie ipgezet door Marc Nijs die <on 'doorspelen naar De Raet Maar ook hier keek Rogenboom uit de doppen Tot dan toe hadden we Lo geren heel weinig gezien. Het leek op een langdurige studieronde af te willen gaan. Dat veranderde ech ter toen het eerste halfuur weggetikt was Het pakte Pjots uit met enkele keurige flitsen waarvan vooral Gud- johnsen en Lohman de au teurs waren. Guy Dardenne zou echter zes minuten voor rust alle (twijfels wegnemen door uit een zeer scherpe hoek doelman Stickens het nakij ken te geven Wouters replikeerde on adellijk: zijn verraderlijk schot verraste Hogenboom volledig maar het leder rolde nipt naast het linker- doelhout. Slag in het water Na rust kregen we opeens een totaal ander wedstrijd beeld. De Lokerse spelers hadden ondertussen een flinke bolwassing op de nek gekregen van trainer Ha- saert en het Sint-Niklase duo Waeterinckx-Willems muteerde een aantal spe lers waardoor het spelpa- troon uit de eerste helft nu totaal vertekend overkwam. Tony Van Gulck kwam in voor Deraeve en Wouters werd vervangen door Caers. Dat betekende dat Lodewijckx naar het mid denveld verhuisde en Mare Nijs in de aanval ging spe len Wat wij helemaal niet meer begrepen. Lokeren daarentegen sjoeelde nu heel wat spon taner. doeltreffender ook. De automatismen kwamen weer boven en dat resul teerde al bijna onmiddellijk in een tweede treffer via Larsen die op aangeven van Lubanski Stickens geen schijn van kans liet. Gud- johnsen joeg het leder daarna nipt over de dwars ligger en Larsen liet een ze kere kans liggen omdat hij een draai te veel deed. Mare Nijs schoot dan maar het stadion opnieuw wakker De regen gutste wel onge nadig neer maar dat belette deze spits uit de achter hoede niet om rakelings over de dwarsligger te kei len. Een staaltje van technisch kunnen werd dan nog maar eens gedemonstreerd door Lubanski die Larsen voor Stickens afzonderde. De Deen kopte echter op de laaguitvallende doelman. Tony Van Gulck probeerde nog het getij te doen keren. Met laterale passen kon hij De Raet meermaals berei ken maar op dat gladde ter rein miste deze meer dan eens de receptie. Al bij al kon dit treffen als kwalitatief goed worden be stempeld. Voor S.K. Sint- Niklaas vooral op basis van de eerste helft, voor Loke ren tijdens de tweede perio- Stickens bokst de bal weg bove Lokeren 0-2) (PM) de. Bovendien zien we niet goed in wie de Durmeploeg van een finaleplaats zal houden op zaterdag 18 au gustus. André Govaert De ploegen S.K. Sint-Niklaas: Sti ckens, Verstraeten, Nijs, Beirinckx, Van Haevere, Dauwe, Lambrechts, De Raet, De Raeve, Wouters en Lodewijckx. S.C. Lokeren: Hogen boom, Velkeneers, De Schrijver, Dalving, Verhe- yen, Somers, Lubanski, Lohman, Dardenne, Gud- johnsen en Larsen. Doelpunten: 39' Dardenne (0-1) en 49' Larsen (0-2). Wijzigingen: 46' Tony Van Gulck i.p.v. De Raeve en Caers i.p.v. Wouters. Scheidsrechter: de heer Van Den Bosch. Toeschouwers: 3.000. ■r ■n Gudjohnsen 12), Van Haevere en Lambrechts (Sint-Niklaas - Urbain Hasaert liep er zaterdag gelukkig bij. Je zou als hoofdtrainer voor minder: drie uitwedstrijden achter eenvolgens winnen en negen doelpunten scoren te gen niet onaardige ploegen als Jong Lede, Aalst en S.K. Sint-Niklaas. Hasaert behoort tot de allergroot sten in België. Zijn trainerskapaciteiten worden heel het land door geroemd. De ploegen die met hem ge werkt hebben kunnen daarover meespreken. Boven dien heeft hij een knap pak intelligentie in pacht wat hem meteen tot één der uitschieters van deze Belgi sche kompetitie maakt. Naast hem stond lange tijd die andere Urbain. Een duo dat niet alleen de grote om gang van S.K. Beveren mogelijk maakte maar dat nu ook van S.C. Lokeren een alom te duchten team heeft gekonstrueerd. Die eerste Urbain staat er nu alleen voor ook al vindt hij dat zijn veldtrainer Vace- novski schitterend werk le vert Een man uit één stuk, stelt hij, die het klappen van de zweep heel goed kent. Was hij bovendien, in zijn tijd, niet zélf een kraan van een speler? Het vlot dus goed bij S.C. Lokeren onder de lei ding van het nieuwe duo Hasaert-Vacenovski. Urbain Hasaert heeft de kans gehad gedurende rela tief lange tijd zijn trainers kapaciteiten naast mentor Braems te leggen Dat is helemaal niet in slechte aarde gevallen. Beide hielden omzeggens dagelijks kontakt met el kaar, ook al was er geen wedstrijd te spelen, geen training voor te bereiden. Indien ook maar het kleinste probleempje aan de opper vlakte kwam, stond de tele foon in beide huiskamers rood. Erwerdgekonfereerd, overleg gepleegd, een op lossing gevonden Het was bijna een mechanisme. Als we met Urbain Braems in Cortewalle-Beveren praatten over zijn voetbal toekomst, zei die zeer affir matief: «De kapaciteiten van Urbain Braems zijn nog te weinig bekend. Het is ie mand die zijn plaats ver dient bij de subtop der Belgische trainers...» Op dat moment was Braems nog in onderhande ling met R W.D M en met Anderlecht, ploegen zo zegt mendie hij tegen mekaar heeft uitgespeeld, althans dat stond zo te le zen in een vraaggesprek met de sponsor van RWDM in Het Volk (Roland Segers Stout gesproken). Wat we hier willen beweren is dat Hasaert niet alleen de mogelijkheid had om met Braems naar RWDM of naar Anderlecht te gaan (al leen speelde het onderwijs hem parten) maar dat hij «eindelijk» de kans heeft aangegrepen om met S C. Lokeren (een zéér grote ploeg) alléén scheep te gaan. Het is zoals Braems ons toen in dat bewuste vraag gesprek stelde: «Urbain Hasaert heeft eigenlijk té veel kapaciteiten om zijn kans niet te gaan in het pro fessionele voetbal. Enkel het onderwijs houdt hem van die karrière af.Maar hij heeft klasse!» Al bij al wordt het hoofdstuk Urbain Hasaert verlengd. Hij gaat bij en mét S.C. Lo keren een grote toekomst tegemoet. Lokeren heeft zaterdag trouwens enkele staaltjes van dat kunnen gedemon streerd. Zelfs bij sterke re genval bleven de techni sche kapaciteiten van een toch jong elftal onaange tast. De wedstrijd Urbain Hasaert vond dat Sint-Niklaas het helemaal niet slecht had gedaan Re kening houdend met het gebrek aan een serieuze voorlinie, heeft voor hem het team flink met Lokeren meegespeeld «Wij hebben enkel flitsen van ons kun nen gedemonstreerd, po neert Hasaert nog, wat de spelers tijdens de rust de banbliksems op de hals heeft gehaald. Ik heb in de kleedkamer harde woorden gesproken, maar ik vond dat gepast. Mijn spelers kwamen met een beetje schrik naar hier omdat zij weten dat het aan de Watermolendreef altijd een harde wedstrijd wordt S.K. Sint-Niklaas is voor dit soort treffen altijd gemoti veerd. mijn spelers niet. Ik vind dat het voor ons niet té gemakkelijk gegaan is. ook al leek die tweede helft stukken beter dan de eerste maar dat mag geen verte kend beeld weergeven. Die tweede periode zijn we be ter en konsekwenter balbe zit gaan spelen, het resul taat heb je gezien» De jongeren Woorden van lof te over voor de jongeren uit de ploeg. Lohman. is pas 19 jaar oud. een typische linkse half Bett heeft dezelfde leeftijd, beiden voldoen ruim schoots na de opgelegde testen. Gudjohnsen moet nog 18 worden, Larsen is vooraan de twintig, evenals Mom- mer.o oie er zaterdag niet bijliep omdat hij getuige was bij een huwelijk Tot hiertoe heeft Urbain Ha saert slechts 12 man opge steld, dit in tegenstelling met de meeste trainers die jongleren in de ploeg. Hasaert is het daar volstrekt niet mee eens: «Als je een aantal verse krachten het veld ingooit, riskeer je dat de automatismen waarin je toch een tijdlang hebt ge werkt om ze aan te kweken, volledig verloren gaan. Dat wil ik vermijden Bovendien heeft het geen zin iemand voor één helft op te stellen want als die het niet goed doet, krijgt hij een slechte pers en is hij al bij voorbaat afgeschreven zonder dat die jongen iets heeft kunnen bewijzen. Alles moet pro gressief gebeuren Daarom laat ik per wedstrijd slechts één element de kans om het te bewijzen. Dat gebeurde vandaag met Lohman die overigens erg positief uit viel. En er zijn bij Lokeren nog diverse goede jongeren op komst: een Van Cauter die terug goed op dreef is na zijn operatie, een Laroy en een Christiaens van de be kende Zeelse voetbalfami lie, zij zijn elementen voor de toekomst... André Govaert E. Aalst - SK Sint-Niklaas 2-0 Ruim 2.500 toeschouwers waren op Eendracht Aalst te gast oom het eerste duel tussen de tweedeklassers van Oost-Vlaanderen bij te wonen. Aalst en Sint- Niklaas verschenen in hun nieuwste opstelling in het veld. De ajuinen met Trap- peniers in het doel en bij de klaasjes met Danny Veyt in volle belangstelling. Het werd een verdiende thuis zege voor Aalst dat zijn in zet en konditie bekroond zag met doelpunten van Alain Van Kemzeke en Ser geant, die een afgeweerd schot van Marivoet wist om te buigen. Met dit resultaat komt Aalst in de kompetitie om de beker van Vlaande ren in de Oostvlaamse reeksen naar de tweede plaats opgerukt. Het be haalde in drie wedstrijden 4 punten maar dat zijn er toch nog vier minder dan Loke ren dat tot op heden al zijn wedstrijden won Voor S.K Sint-Niklaas ziet de balans er minder rooskleurig uit: drie gespeelde wedstrijden en evenveel nederlagen. Als voor Sportkring ook de leuze geldt: een slechte al gemene repetitie brengt een perfekte opvoering, dan zitten de klaasjes voor de kompetitie beslist op rozen Eendracht Aalst was niet weinig gelukkig tussen de palen een klasseman als Jean Trappeniers te heb ben. «Den Trap», die na zijn glorieperiode op Anderlecht en Antwerp, door de Een- drachters werd binnenge haald. had nog maar pas zijn doellijn van steentjes gezuiverd, of hij moest zich al in de voeten gooien van die andere vedette Danny Veyt, die op zijn dooie ge mak doorheen de plaatse lijke verdediging was ge wandeld. De tussenkomst van Trappeniers was even wel perfekt en meteen was het eerste doelgevaar ge weken. Eendracht Aalst was door die sublieme Veyt- aktie evenwel niet aange slagen. Luc Van Hauwer- meiren liep zowaar achter een doel rijpe kans aan, maar Lodewijckx wist dat dreigend gevaar voor Sint-Niklaas in te dijken Meteen hadden we het bes te van de eerste twintig mi nuten van de eerste helft achter de rug. Middenveld spel, stapelvoetbal en voor de rest weinig of geen doel gevaar. De enige die in die periode werkelijk een open doekje kreeg van het pu bliek, was de jonge Aals- terse achterspeler Dirk Bae- ten toch doelpunten Mochten we in de eerste helft nog een schitterende een-twee noteren van Van Hauwermeiren-Ferrera. dan diende men toch tot het halfuur te wachten eer het eerste doelpunt op het bord kwam Baeten wist op een ideale wijze de even jonge Van den Bergh te bereiken die met een pracht van een lobbal S.K. doelman Smets Op onze vraag of het enige zin had Mare Nijs vooraan te plaatsen, optie die toch nooit tijdens de kompetitie zal genomen worden, antwoordde trainer Willems lakoniek: «Als je mij een spits kan vinden, breng hem dan zo rap mogelijk naar de Watermolendreef. We zullen hem opstellen. Wat wil je trouwens? We zitten zonder voorlijn, Veyt is pas vandaag uit vakantie teruggekeerd, wou wel meespelen maar dat ging eenvoudig niet. Als Zidane niet komt, kunnen we een kruis maken over de kompetitie...» De Groote hebben we geprobeerd op AA Gent, zo stelde Willems nog, maar dat is een mislukt experi ment geworden. Daarenboven zullen we de diensten van Ivo Wouters moeten missen want die krijgt in het Nederlandse leger geen faciliteiten. Het heeft bijge volg geen zin een speler op te stellen die je maar eenmaal per week op het terrein ziet. Dat kan je psychologisch niet rechtvaardigen tegenover die an dere jongens die hier'week in week uit aan hun konditie werken. Helemaal ontevreden ben ik niet over de voorbije wedstrijd als je weet dat we tegen een klasseteam als Lokeren, één der beste ploegen uit de Belgische kompetitie, ei zo na tweemaal tot scoren kwamen. Wouters kende wat pech zoniet had de wedstrijd misschien een andere wending gekre gen. En heb je ook gemerkt welk verschil er bestaat tussen een eersteklassespeler en iemand uit de tweede klasse? Zelfs bij stortregens als vandaag komt een duidelijk onderscheid in het technisch kun nen aan de oppervlakte. Zidane Djamel moet deze week aan de Watermo lendreef niet verwacht worden, en wel precies op 25 augustus. Robert Willems die er de glimlach niet bij verliest zei ons: «Ze hebben ons beloofd dat Zidane véél vroeger naar België zou afzakken... op 24 augustus...» verschalkte Een goed ge volgde Van Kemzeke plaat ste met zijn hoofd een eind punt achter deze wonder mooie aktie. Sint-Niklaas was nog een keer gevaar lijk, toen Veyt weer hij een prachtige voorzet in de voeten van Tony Van Gulck schoof. Maar die knalde naar de duiven, zodat Trap peniers zich niet eens hoefde te reppen. Na de rust bleef Eendracht Aalst de plak zwaaien. Ser geant, die op het veld was gekomen, maakte al on middellijk zijn aanwezigheid duidelijk met een keihard schot tegen de dwarsligger. Wat Sint-Niklaas toch even wakker schudde met reak- ties van Beirinckx en De Raet. Toch werd het 2-0. Ferrera lag aan de basis van een algemene Aals- terse aanval. Hij speelde Mariman aan die zijn schot zag geweerd door een ver dediger van de gasten, maar Sergeant was bij de pinken en schoot in de vlucht het leder voorbij een verbauwereerde Smets. De ploegen Eendracht Aalst: Trappe niers, Dierickx, Van Kem zeke, Verpeeten. Desan- ghere, Schouppe. Van Hau- wermeiren, Baetens. Van den Berghe. Marivoet. Sint-Niklaas: Smets, Ver straeten, Caers, Maria Beirinckx, Lambrechts, Lo- dewyekx, Deraet, De Raeve, Van Gulck, Veyt. Lodewijckx (ex-Olse Merk- sem), werd uitgespeeld als Lambrechts. hard werken de Beker vim Vlaanderen (PM onder sukses evenwel Caers. nieuwe aanwinst v het middenveld? (PM) Doelman Stickens. afkomstig van Merksem, vechten voor die ene doelmanplaats in hit eerste t De Raet liet tegen Lok'cren e goede indruk (PM) Gunther Dauwe. via Bevere dan toch bij SK Sint-Niklaa (PU)

De Voorpost | 1979 | | pagina 25