IA HG Dieter Weihrauch voelt zich bijna Waaslander Erwin Albert uitblinker, Vander Linden revelatie De wedstrijden in een notedop 1 Internationaal tornooi van Rijsel Pfaff aan beterhand Lille Olympic - SK Beveren 0-0 Austria Wien - SK Beveren 2-4 26 - 27.7.1979 - De Voorpost die een psychologische impakt hebben op de spelersgroep en dat is toch wel erg belangrijk. De trainigen zijn voorlo pig keihard, maar de aanpak is menselijk. Zo hoort het te zijn. Niet iedereen verenigt die beide kwaliteiten in zich.» Dieter Weihrauch kwam bij de 'Nationalmeister' terecht en hoopt ook het komende seizoen hoge ogen te kunnen gooien met SK Beveren.: «Ik heb zowat de indruk dat de meeste spelers het liefst heel ver zouden komen in de Europabe ker der landskampi oenen Na de beker en de titel zou dat een nieuwe triomf zijn. Met Servette Genève hebben we weliswaar geen gemak kelijke eerste opdracht gekregen, maar onover komelijk is het nu ook weer niet. Beiden zijn wellicht aan elkaar ge waagd. Natuurlijk probeer je als landskampioen opnieuw zo dicht mogelijk te eindigen, maar het wordt een lange en zeer zware karwei, waarbij iedereen zich tegen ons uit de naad zal spelen.» De jongeman die in Selm ooit al eens kampioen speelde, zich in zijn flatje perfekt op zijn gemak voelt en enkel itto appelsap drinkt rijdt metum' zijn snelle BMW nu enr®n dan wel eens terug naaw^j de heimat, maar zijfUnn gedachten vertoeven opne de Freethiel, waar hijslu droomt van het applausLol en het sukses. Heimwee5"? heeft hij niet, voetbal kef honger des te meer... Horwig Staesor Sportkring Beveren heeft de start niet gemist. Na am per één week trainen nam de kersverse landskampi oen deel aan het prestigieuse tornooi van Rijsei, waar naast SK en de organiserende klub ook Saint-Etienne en Austria Wien present waren. Beveren heeft het er zonder nederlaag vanaf gebracht, maar diende zich niettemin met een derde plaats te vreden te stellen. In de schiftingswedstrijd kwam het tegen een entoesiaste en op kompetitieritme spelende thuisploeg immers niet verder dan een scoorloos ge lijkspel, terwijl de strafschoppen eens te meer geen zege opleverden. Die gang van zaken bracht wel mee dat de Waaslan- ders mochten uitkomen in een boeiende troosting te gen Austria Wien, de Oostenrijkse landskampioenen en voormalig Europees finalist. Beveren behaalde te gen deze met internationalen gevulde ploeg een kreeg ik aanvankelijk weinig enorme prestigezege, in de eerste plaats bewerkt door ballen en dan sta je wel een briljante Erwin Albert en een opportunistische minder alert Toch is het ook Bob Stevens. Tevens kreeg het duo Pauwels-Goethals dan goed gegaan», de gelegenheid om de nieuwe aanwinsten te testen. Onverwacht was dat ook de van Berchem overgeko- Van. Der J? ïjS' men doelman Van Der Linden, die moest inspringen ?Pn'®uJ* ïrïrW Wi/am voor de opnieuw lichtgekwetste Jean-Marie Pfaff. Het bll Beveren terecht kwa een goede opwarming tij dens de rust, de ploeg maats kikkerden me enorm op en mijn eerste bal - een harde vrijschop - pakte ik goed. Dat geeft vertrouwen. Daarbij heb ik nu zelf onder vonden welk een schitte rende verdediging Beveren bezit. Ongetwijfeld nog steeds de beste van het land. Buyl en Van Genech- ten vormen een bijna on vervangbaar stoppersduo en zij organiseren de afweer perfekt. Tegen Austria Wien Dieter Weihrauch, ambitieus voetballer zonder aanpassingsmoeilijkheden bij Beveren (MD) IN zijn nog pover maar modem gemeubeld appartement aan de Ciamberianidreef lacht Dieter Weihrauch breeduit. Onlangs meerderjarig geworden en sinds april definitief lid van SK Beveren voelt hij zich haast een Waaslander. Last van heimwee heeft hij langs geen kant, de geest bij Sportkring en de landelijke rust van de omgeving bevallen hem enorm. Dieter komt er open en mededeelzaam naar buiten, vriendelijk en wars van enig vedettisme. Hij lijkt een beetje de tegenpool van zijn nieuwe vriend en langenoot Erwin Albert die in de omgang steeds wat terughoudender en afstandelijk is. Weihrauch wil het hier maken, doorbreken, liefst zo snel mogelijk, maar met respekt voor het talent en de verdiensten van zijn medemaats. Hij wil zich sportief op hun hoogte hijsen en meedraaien in het raderwerk van een kampioenenploeg. Lange tijd bankzitten zegt hem niets... zo zijn er trouwens nog! Dieter Weihrauch werd levendige stad te vinden, op twee juli 1958 ge- waar het voetbal een ven boren te Selm bij Dort- de vele attraktiepolen mund. Als jeugdspeler zou zijn. Tot zijn ver werd een honderd procent meevaller! De handbreuk van Rosez (nog zeker maanden inak- Snel en baivaardig Dieter Weihrauch is een onvervalste linksbuiten. Naar men ons vertelde Rob Van Der Linden pen delde al jaren tussen Ber- cherm en Herentals toen hij door de bemiddelling van Rik Pauwels op de valreep van de transferperiode naar Beveren werd overgehe veld. Meteen een eerste be langrijk keerpunt op korte tijd in het leven van deze sympathieke 26-jarige han delslicentiaat. Over enkele dagen zwaait hij immers ook af uit het leger en in au gustus stapt Rob in het hu welijksbootje. De van Kapellen afkomstige Van Der Linden stond aan vankelijk onder de lat bij de jeugd van zijn geboorte dorp, daarna bij Herentals „„„rrtino Daar werd h'i opgemerkt y Fterrhem en naar het trad hij aan voor het rassing kwam hij echter zijn snelheid en vaaiuiy» door Berchem en naar het plaatselijke voetbalteam in de Wase polders te- dribbles zijn voor- p00j gehaald Twee jaar tot hij als achttienjarige recht, waar Beveren een naamste kwaliteiten, verdedigde hij de geel- werd overgeheveld naar rustige residentiële ge- Ben snelle rush langs de zwarte kleuren, bij de re- Brambauer, een klub uit meente vormde, op dat f|ank gevolgd door een serven, werd weer voor een de tweede reglonalliga ogeblik aangegrepen vlijmscherpe voorzet ]a|' «j (derde klasse). Twee jaar door een geel-blauw moeten de spitsen toe- keeper bjj de antwerpse later stond hij genoteerd koorts. Hij trainde on- laten om n09 meer te eersteklasser terug Spor- !n de notaboekjes van middellijk mee met de scoren. Een beetje het tief was het een weinig aan- heel wat talentscouts, kern die nog volop knok- tYPe Bert Cluytens, maar gename periode, want Rob Via een manager werden te voor de landstitel en dan op links. werd met open armen Natuurlijk staat er Jean opgenomen in het voor- Janssens, een soort van aanstaand gezelschap: nationale held, zoals kontakten gelegd met Borrussia Dortmund en FC Köln. Het kwam echter tot geen overeen komst omdat de aange boden verdiensten eer der aan de lage kant voelde zich toch tot beter in staat dan invaller bij de in vallers. w i i,«« tief) en nu het uitvallen van Vong jaar al waren e kon- reve|eerde een nieuwe takten mei Rik Pauwels, die ,a|entri|ke invaller die 0n- uiteraard weet had van de ggtwjjfgid een danige ver- intrinsieke kwaliteiten van sterkjng betekent voor de zijn voormalige klubgenoot. kem van SK Rob hoopt dan Na verschillende gesprek- ook zjcb aan de top je kun„ ken en toen Berchem uit- nen handhaven: «Ik wil me- eindelijk zijn fel overdreven ze|f 0p een sportieve manier vraagpnjs verminderde waarmaken. De eerste plaats kwam het tot een akkoord vanpfaff staat natuurlijk bui met de nieuwe Wase lands- ten diskussje. maar zoals je kampioen. Beveren kende ziet kan ook hjj eens ge- Van Der Linden trouwens kwetst raken (hopelijk zo nog van een bekermatch wejnjg mogelijk). Dan wil ik tegen Herentals. waar hij paraat staan om het Be- een goede partij vertolkte. verse doel te verdedigen. Onverwacht debuut Naar het schiJnt is Rosez 4een erg goede keeper en Vorig jaar spee de Patrick we||jCht zullen we later op Albert nauwelijks ander- bej sejZoen een sportieve halve wedstrijd met het fa- strjjd moeten uitvechten», nionteam, nu voor de aan vang van het nieuwe sei- Rob Van Der Linden zal al- zoen staat Rob Van Der leszins niet met knikkende Linden al verder. Heel on- knieën beginnen aan een of verwacht debuteerde hij in andere belangrijke wed- groot gezelschap omdat tij- strijd, zelfs Europees. Hoe dens de eerste helft van de meer volk en ambiance hoe wedstrijd Rijsel-Beveren liever. Hij voelt zich sterk Pfaff weer last kreeg van naarmate de druk groter spierpijn in de dij en de gou- wordt, een eigenschap die den schoen zijn plaats veel goede doelmannen voortijdig diende af te staan, kenmerkt. Aan hem het nu Van Der Linden nam het al- waar te maken lemaal rustig op: «Ik kreeg Herwig Staes Vander Linden, bevestiging yan talent in tornooi te Rijsel (MDf^ De voornaamste pion op het Beverse ge kwetsten lijstje is ongetwijfeld Jean-Marie Pfaff. De eerste alarmerende berichten over een nieuwe ernstige dijblessure bleken gelukkig ongegrond. Jean-Marie raadpleegde dokter Martens en die konstateerde enkel een spierstijfheid, wellicht als gevolg van een te plotse aktiviteit na een lange rustperiode. Binnenkort is het leed alweer vergeten na een kuur van rust en licht oefeningen. Jean Janssens herstelt momenteel van een pijnlijke 'zona' en zal enkel problemen hebben met het ophalen van de verloren konditie. Verder oefent ook Jaspers al lichtjes mee, hoewel het herstel van zijn voetkwetsuur slechts traag verloopt. Eddy trok op zijn beurt naar Kerkrade bij de in sportmiddens al bekende bandagist, die hem in ieder geval geruststelde: hij komt binnenkort speelklaar. De nieuweling in de kern, Herwig Vosters, is ook aan rusten toe. Hij sukkelt met spierpijn in de dij. Veel werk voor de verzorger dus, maar geen onrustwekkende berichten. De kompetitiestart ligt nog een eind van ons af. H.S. Dieter Weihrauch hem zelf omschrijft: «Een fantastische speler met grote ervaring en veel «Die kameraadschap en goede sfeer viel mij al direkt op. Zoiets had ik in Duitsland nooit mee- waren. Zijn manager gemaakt. Het feit dat er menselijke kwaliteiten, "snelde hem dan voor zijn dan nog verschillende 's Qewoon ondenk- geluk in België te be- landgenoten meespeel- baar dat Jean voor mij proeven... hij wist een den maakte het alle- ideale klub voor hem. maal des te gemakke- Niet moeilijk als je weet lijker. Ik voelde me snel dat de man ook ene thuis in Beveren en Erwih Al bert naar Beve- beleefde ook de apo- ren loodste! Zo kwam theose van het kam- Jiet tot verschillende ge- pioenschap, net alsof ik sprekken tussen hem en ergens deel uitmaakte bestuursleden van de van de kampioenen- Belgische lijstaanvoer- ploeg.» der. Dieter tekende in februari uiteindelijk een Ook over de supporters wellicht in het ver- voorlopig kontrakt waar- weet Dieter niets dan vanging willen voorzien. <Joor SK een vaste optie goed te vertellen: «De ,k ho°P hoe dan ook kreeg op de jonge ambiance vond ik on- geregeld te kunnen mee- Duitser. Weihrauch voorstelbaar. Zo'n geest- kwam naar België, over drift rond het terrein om Beveren aan het werk spoort de spelers aan tot te zien tegen Inter Milaan grootse prestaties en trok grote ogen aan de kant zou gezet worden, dat besef ik maar al te best. Maar hij kan ooit wel gekwetst raken, hij of een andere aanvaller. Dan moet ik het waarmaken als doublure. Enkele spelers naderen natuurlijk ook de ouderdomsgrans. Daarom heeft Beveren spelen om mezelf in de ploeg waar te maken. Een heel seizoen als bankzitter fungeren zegt 'Niets stond nog een baar gepassioneerd met overeenkomst in de weg. de ploeg mee. Ik heb me ledereen leeft hier blijk- me maar weinig.» Daarin zullen uiteraard de heren Pauwels en In april verbond Weih- we' 'sten vertellen dat rauch zijn lot voor twee be' vroeger al eens an- jaar aan dat van Beveren. ders was, maar met het Dieter had zich Beveren sukses groeit de aan- aanvankelijk helemaal bang en dje steun zal SK anders voorgesteld. Hij 20 snel wel niet kwijt- beende er een drukke en raken denk ik Goethals het voor naamste woord hebben en Weihrauch heeft ook alle vertrouwen in de beide Beverse oefen- meesters: «Echt mensen jp kunt praten, Op een week van de kompetitiestart in Frankrijk stond Rijsel fysiek meer dan een trapje hoger dan de Belgische landskampioen die nog maar pas aan de training begonnen was. Kwalitatief staat Lille echter op een lager peil dan de Europese subtop, zodat het zijn veldoverwicht niet echt wist te konkretiseren. Het stuitte op een weer soliede geel-blauw defensie, waarde ouderdom geen vat schijnt te krijgen op Buyl en Van Genechten. Ook Van Goethem deed het voortreffelijk als vervanger van de gekwetste Jaspers. Na de rust kwam er evenwicht in de partij. Enerzijds stimuleerde oud-Antwerspeler, de Joegoslaag Olarevic zijn team tot knap aanvalsspel, langs de andere zijde draaide het geheel vooral rond Heinz Schönberger. Pfaff had zijn plaats afgestaan aan Van Der Linden en die bracht enkele knappe saves op zijn aktief. De score bleef blank en de strafschoppen moesten de finalist aanduiden. Net als in de vorige uitgaven van de Beker van Vlaanderen wist Beveren het in deze discipline niet te klaren. Simoen zag zijn elfmetertrap immers gestopt door doelman Bergérot, terwijl de Fransen geen enkele keer misten. De laatste man van Beveren moest zelfs niet trappen. De Oostenrijkse landskampioen had eveneens nog maar net de oefeningen hervat, zodat deze partij op een heel wat lager tempo werd betwist. Tegen een team met toch heel wat klinkende namen (Sara, Prohaska, Schachner, Baumeister, e.a.) maakte Beveren zonder Pfaff, Jaspers en Janssens een opperbeste beurt. Ondanks een eerste doelpunt van Austia langs Baumeister (1-0) speelde Beveren zijn tegen strever nadien van het kastje naar de muur. Van Erwin Albert getuigde trainer Goethals dat hij Bob Stevens, liefst! doelpunten wellicht zijn allerbeste wedstrijd speelde sinds hij bij Beveren belandde.Ongrijpbaar voor zijn belagers zorgde hij voor de openingen die Stevens toelieten liefst viermaal te scoren. Ook Jan Simoen draaide als linksbuiten vlot mee in het geheel. Hij gaf trouwens de voorzet voor het vierde doelpunt na een nieuw raid en een schot van Albert. Prohaska bracht in de slotfase zijn ploeg terug tot 2-4. Een zege die tot de verbeelding spreekt en ongetwijfeld ook ruime weerklank zal vinden in de Europese voetbalwereld. H.S. tegen Austria Wien te Rijsel (archief) 'rwin Albert, fantast iioiwcizoenforine. uhe hief)

De Voorpost | 1979 | | pagina 26