Spanning en strijd op finales van j—i Lokers Reinaert-tornooi Kort Sport Alleen Baasrode boekt winst Tenniskriterium der Vlaanderen Hogere II Kaatskalender voor dit weekend Jenny De Smet in twee wereldkampioenschappen it tornooi van Reinaert Lokeren is dit jaar ronduit èen tennistopper geworden. Het letumviraat van de tornooileiding, voor deze keer eigenlijk bestaande uit twee enren en een dame, Marie-Rose Deprez, die als medetornooileidster het leeuwen- ndeel van de organisatie op zich nam, noteerde voor de eerste maal in de iarschiedenis van de Lokerse tennisklub meer dan 300 inschrijvingen. Vooral in de 'ininnenkategorie IV werden twee tabellen met 134 inschrijvingen vlot volgeschre- 3Pn en zagen de organisatoren zich verplicht de zaak onherroepelijk en vrij vlug af hijsluiten om het verloop van de wedstrijden in goede banen te leiden. Men staat er us Lokeren blijkbaar op de traditie in dat verband te respekteren en daar slaagde eeïn ook dit jaar in, mede dank zij de weersomstandigheden die, met onze normen keken, niet helemaal tegenvielen want er was geen of weinig spelbrekersregen, armate de verschillende ronden werden afgewerkt, schoven toch steeds weer zelfde namen door naar de eindfazen, hier en daar een uitzondering gemaakt 0Sor een 'onverwachte' maar niet minder verdienstelijke uitschieter. t was ontegensprekelijk .geval in de vrouwenka- lorie III waarin de plaat- ijke speelster Mireille Dpens voor het eerst de lie bereikte nadat ze st de Aalsterse Liliane |on van Beukenhof, ermaals goed voor een jleplaats. wist uit te takelen. Mireiile begon in halve finale anders verre onstuiming want de ste set verloor zij liefst t sprekende 0 - 6 cijfers. Lebeer moet daar wat i gezien hebben, fluis- le haar een paar 'magi- e' raadgevingen toe, I als gevolg twee win- ide sets voor Keppens, teen goed voor een, on- fioopte misschien, maar jszins niet onverdiende ats in de finale. In de an- e halve finale heeft Ni- i De Roeck van Zotte- n tegen de Dender- ndse Canne Pelicaen arschijnlijk nooit dichter I verlies gestaan dan op V ogenblik dat zij, na ver- w van de eerste set, ook in tweede met 1 - 4 in het j stond. laf dat moment verkeek j ine zich op het regelma- jjh retourwerk van De &ck, speelde met haar zelfde spel mee, een Ojjrswijziging die de nor- _jil harder kloppende Pe en fataal werd. In de fi- had De Roeck heeiwat der last met Mireille ipens. Haar superioriteit rt uit de vlotte 6 -1 en 6 - instcijfers. eerste halve finale bij mannen kategorie IV Criel duidelijk te sterk r De Muynck van Gan- edie met6-0en6-2in verlies werd gespeeld, tterraar De Vos deed het 3 sets tegen Bruggeling tsaert, al is de 6 - 0 sinst de derde ergens een wijzing van zijn beter nen Ook de finale werd Irie spannende sets af perkt. De Vos won wei aar de eerste met 6-3, ;ar moest dan de tweede t dezelfde cijfers aan i\ uit Ertvelde toestaan, ivankelijk zeg het er in beslissende set naar uit De Vos vlot naar een looizege stapte, toen hij een bepaald moment bij 5 -1 stand ook nog een ehbal kreeg De mara- n werd echter nog niet broken, Criel redde het chpunt en begon zo- ,iar aan een niet meer Ifwachte comeback. Het lird 5 - 4, De Vos voelde al itg de schaapjes niet meer l het droge, maar maakte n toch af met 6-4 winst. )k bij de mannen III had en met om en bij de 60 een rijkgevuld deel nemersbord. Reekshoofden 1 en 2, Herman Van Acker van Reinaert Lokeren en Johan Pelicaen van KAD Dendermonde waren de niet onverwachte finalisten. Beweren dat zij die plaats gepresenteerd kregen is een andere zaak. Het valt namelijk op dat de strijd maar al te dikwijls in drie, soms prangende sets werd betwist vooraleer zij zover geraakten. Vooral Herman schijnt in dit soort ovenwin ningen, en soms ook ne derlagen specialist te zijn geworden. Zo had bij de halve finale Johan meer dan zijn handen vol om de 13- jarige belofte van Gantoise, Bart Van Der Straeten, van zich af te schudden. Het werd een spannende partij tot de laatste slagwisseling, waarbij Pelicaen met 6 - 4 winst in de laatste set meer dan één zucht van verlich ting liet. De prijs voor de sportiefste wedstrijd van het tomooi in deze kategorie komt zonder twijfel toe aan het duo De Meurichy - Van Acker in de tweede halve fi nale. Het werd een vrienden- onderonsje. Vriendenon deronsje dat eens te meer beslecht werd in 3 sets. In de derde set stond De Meu richy bij een 5 - 3 stand in zijn voordeel met een matchbal met meer dan één voet in de finale en deed toen iets dat niemand ver wachtte: Walter liep op een niet zo gevaarlijk geplaatste bal naar het net, voor de al lereerste keer tijdens die partij en bood Van Acker ruimte genoeg om dit ma neuver met een passeer- slag onschadelijk te maken. Voor Herman gingen toen blijkbaar de knipperlichten definitief naar rood over. Die ganse derde set had hij op achterstand geknaagd met ondermeer nog nauwelijks te overbruggen 1 - 4 kloof. Toen hij bij deze 3-5 stand ook nog een de bewuste matchbal wist te redden, bleef er genoeg koncentra- tie over om af te sluiten met 7-5 winstcijfers. De finale tussen de twee rij zige C 15,2 hardkloppers werd meteen een heruit gave van de eindstrijd te Temse waarin, na alweer 3 spannende sets, Van Acker het uiteindelijk van Pelicaen had gehaald. De Dender- mondenaar aasde op een sportieve revanche, dat was duidelijk, en rijfde de eerste set binnen met 6 - 4. Van Acker bleef echter kloppen zoals wij dat van hem ken nen: soms veelal risico's nemend, maar, vooral bij fo rehand, verschrikkelijk hard. De cijfers werden bij de tweede set gewoon om gedraaid, dus nog maar eens een derde beslis sende manche. De betere Technische resultaten tornooi Reinaert Lo keren Vrouwen III halve finales N. De Roeck C. Pelicaen 4-6/6-4/6-2; M. Keppens - L. Belton 0-6/6-3/^4 Finale Nicole De Roeck wint van Mireille Keppens 6-1/6-2 Vrouwen II Halve finales J. Bral - Boel 6-2/6-2; N. De Roeck - Borloo 7-5/6-1 Finale Jacqueline Bral wint van Nicole De Roeck 6-1/6-4 Mannen IV Halve finales D. De Vos - D. Bossaert 3-6/6-3/6-0: Criel - C. De Muynck 6-0/6/2 Finale De Vos wint van Criel 6-3 3-6 6-4 Mannen III Halve finales H. Van Acker - W. De Meurichy 6-8/6-2/7-5; J. Pelicaen - B. Van der Straeten 3-6/6-3/6-4 Finale Johan Pelicaen wint van Herman Van Acker 6-4/4-6/7-5 Mannen II Achtste finale: De Groote - Van Belle 6-1/7-6; Van Der Noot - Pelicaen 6-2/7-5; De Coninck - De Pauw 1-6/6-0/6-2; Van Overloop - Van Acker 6-7/6-3/7-5; Weynants - Cornil 6-2/7-5; Bernaert - De Craemer 6-4/6-3 kwartfinale: Van Der Noot - De Groote 6-3/6-2; Van Overloop - De Coninck 6-7/6-4/6-2; Lebbeer - Keppens 6-2/6-0 halve finale: Van Overloop - Van Der Noot 6-2/6-4, Bernaert - Lebeer 6-1/6-2 Finale; Mare Bernaert wint van Marc Van Overloop 6-1 3-6 6-2. Herman Van Acker, hard klopper van Reinaert Lokeren. fysieke konditie van Johan heeft het uiteindelijk ge haald. Hij liep uit tot 5 - 3 en kreeg een eerste matchbal, die echter door Van Acker feilloos langs de lijn werd te ruggeslagen. Een nu duide lijk vermoeide Lokeraar kwam nog tot 5 - 5 terug, maar gleed weer naar een 6 5 achterstand even later. Het laatste spel van een bijna 3 uur durende partij zag al dadelijk een 40 - 0 voorsprong voor Pelicaen, een té grote kloof voor Van Acker, meteen de revanche voor de stijlrijke Dender- mondenaar. Bij de mannen II werd het Lokerse kwartfi naleduel tussen Luc Lebeer en Piet Keppens, beiden B 4-6, een maat voor niets. Lebeer speelde goed al moeten wij daar aan toe voegen dat we Piet Kep pens nooit zo slecht aan het werk zagen; De droge 6 - 2/6 - 0 score was het resul taat van een match die er eigenlijk nooit een was. Guy De Pauw won eerst van Jacques Claessens van TC Hamme met 6 - 1 en 6 - 4, om daarna tegen B2/6 De Coninck van Gantoise in 3 sets de duimen te leggen. Herman Van Acker nam, met tiebraek weliswaar, de maat van C 15 Jacky Wie- lants van Dendermonde, een perfomance, en verloor achteraf van Marc Van Overloop van Sint-Niklaas zeer nipt in 3 sets, maar Marc was toch goed voor een finaleplaats tegen Coco Bernaert, die hij een set kon afsnoepen. In die finale ge raakte Mare Bernaert, dé fi nalekaper bij uitstek in deze kategorie, op een 0-4 ach terstand in de tweede set. Vanaf dat moment ging klasseman Coco sneller spelen, lokte met stopballe tjes Van Overloop naar het net en plaatste millimeter lobs die steeds weer sukses kenden. De 6 - 2 winst was er het resultaat van. Tegen Bernaert is blijkbaar ook dit seizoen voorlopig geen en kel kruid gewassen, al was de repliek van Van Over loop meer dan verdienste lijk. Bij de vrouwen katego rie II ten slotte speelde Ni cole De Roeck alweer een finale nadat ze vlot de halve van Borloo had gewonnen. In de eindstrijd was Jacque line Bral echter genoeg bij de pinken om ook de tweede set met 6 - 4 af te sluiten na een vlotte winst van de eerste. Hiermee kreeg Reinaert Lokeren op verre na geen onaardige finales onder vrij grote belangstelling. De tapkast van de sympathieke uitbaters Irene en Roger moest ook zondagavond nog heeiwat dorstige kelen bijstaan bij het nakaarten over een geslaagd open tornooi. Ingebart Johan Pelicaen van KAV Dendermonde, tennis van bij ons met stijl, finalist in Temse, winnaar in Lokeren en ook al slagvaardig in de B-kategorie (archief). De twee vertegenwoordi gers uit het Voorpostgebied die aantreden in Hogere II boekten tijdens het voorbije weekeinde maar een mager resultaat. Alleen Adec Baasrode kon zegevieren maar moest te Tamines toch een puntje laten. De 11-15 overwinning was niet temin een pleister op de za terdag geslagen wonde toen een schitterend Herne Adec op eigen terrein met 5-15 cijfers in het zand deed bijten. Het begon nochtans niet slecht voor de thuis ploeg die via 1-0 met 2-1 de leiding had genomen. Daarna gingen de bezoe kers zo sterk keren dat Adec nog weinig in de pap te brokken had. Bij de rust leidden de bezoekers reeds met 3-8. Tijdens de tweede helft beterde het er niet op bij de beslit niet in hun dagje verkerende gastheren. Een weliswaar uitstekend spe lend Herne ging via 3-9 naar 5-10. Baasrode kon deze maal geen winst maken zo dat Heme praktisch onge stoord naar een 5-15 zege stevende. Voor Wieze zat er geen overwinning in maar uitein delijk boekten zij even veel punten als de spelers van Voorzitter A. De Clercq. In derdaad, na de 15-10 ne derlaag te Merchtem, slaagden zij erin één punt te ontfutselen aan leider Bui zingen. Het werd een «rare» wedstrijd. Inderdaad, na een gelijkopgaand wed- strijdbegin (4-4) liet Wieze zijn gasten ter plaatse en wist de rust te bereiken met een 8-4 voorsprong. Het begin van de tweede helft gaf echter een heel ander spelbeeld te zien. Nu was het Wieze dat faalde en na dat K. Pauwels en C° hun negende spel hadden bin nengerijfd (9-6) bleek er nog slechts een ploeg op het terrein te staan. Buizin gen maakte toen de thuis ploeg volledig af en in een ruk werd de 9-15 eindstand be reikt. Mare Bernaert, een erelijst zonder voorgaande in de B-kategorie van het Kriterium der Vlaanderen, nu ook tornooi- winnaar te Lokeren. (archief) Uitslagen Zaterdag 21/7 Naast - Thieulain Merchtem - Wieze Rebaix - Tamines Buizingen - Dinant Baasrode - Herne Oeudeghien - Horrues Kokejane - Zandbergen Merchtem - Rebaix Zondag 22/7 Thieulain - Tubize Wieze - Buizingen Tamines - Baasrode Ottignies - Oeudeghien Zandbergen - Herne Dinant - Kokejane Horrues - Naast Rangschikking Buizingen Horrues Herne Oeudeghien Kokejane Merchtem Rebaix Baasrode Zandbergen Naast Wieze Ottignies Tamines Tubize Thieulain Dinant 15-11 15-10 15 5 15- 8 5-15 13-15 3-15 13-15 15-11 9-15 11-15 N.M. 15- 3 15-12 15- 9 22 18 5 51 22 17 5 48 22 18 4 46 21 15 7 42 22 16 6 38 22 13 9 37 22 11 11 36 21 12 9 30 22 9 13 33 22 7 15 28 21 8 13 27 21 8 13 25 21 5 16 20 20 5 15 19 21 5 16 20 20 4 17 15 EVA Hogere III Viane - Hamme Zogge Bever - Denderbelle Buggenhout - Opwijk O.K. Denderleeuw - Hamme S.K. Welle - Iddergem Opwijk Wr. Moerbeke Bevordering Brussegem - Moorsel Steven Moorsel Wilskracht - St. Amands Baasrode V.A. - Gijzegem Merchtem Balvr. - Herdersem Merchtem S.V. - Baardegem Puurs - Zele Durme Hamme St. Anna - Opdorp Nee, Jenny De Smet is in Nandrin geen kampioene van België geworden. Ze was nochtans mee met de goeie ontsnapping van negen. De trikolore trui was (opnieuw) voor Maria Herreygers, het meisje dat in 1978 verrassend won. Jenny werd zesde. Goed, doch sommigen hadden haar dichter gepronostikeerd. Niet alle schoten kun nen evenwel een haas opleveren Hoe dan ook: Jenny De Smet is en blijft één van 's lands beste koereurs. Dat ze zou geselekteerd wor den voor de wereldkampioenschappen, lag dan ook in de lijn van de logika. Niet alleen op de weg zal ze de Belgische kleuren verdedigen: samen met Clau- dine Vierstraete is Jênny door de bondsbonzen aan gewezen om mee te doen aan de strijd voor de wereldtitel snelheid op piste. (MM) Junior Eric Wuytack had de sterkste eindjump bij de wedstrijd te Sinaai MD) Stephan Van Laere uit Lokeren won het Nieuwelingenkriterium te Lochristi (MD)

De Voorpost | 1979 | | pagina 27