Geslaagde Quiévrainvlucht voor Frans Piscadoor, Remy Govaert, Willy Wauters, Van Cauter, Alfons Droessaert, Camiel Callebout en Jozef Van Cauwenbergh De Wit - Van Bunderen eerste prijskaper in Flying Club Sint-Gillis-Waas Petrus Volckaert, Felix Cannau, Kamiel Hunninck, Alfons Cool, Phil. Van Limbergen en Gebr. Kieckens laureaten op Noyonvluchten ensationele uitslagen van aoul De Jonckheere (Limoges) >n Roger De Geyter (Orleans) Een trouwe lezer in de kijker Gustaaf Robijn laureaat van de Etampes-vlucht in Union Waasland ubbelslag voor Aloïs Thierens i Belsele - Puivelde Jose Maes wint Etampes in verbond Kieldrecht - Meerdonk De Voorpost - 27.7.1979 - 29 nËt-Herbaut uit Sint-Gillis-Waas, knappe resultaten te Belsele - Puiveltle (C) j It Raoul Jonckheere ids jaren aan de top staat >et iedereen, dat hij eige- iar is van een reuze kolo- superduiven weten er en maar dat hij dit sei- in bezig is een palmares en te spelen die tot ie- s verbeelding spreekt sten er nog niet te veel. lierdaad na de fantasti- he uitslag op Argenton en uitstekende resultaten de andere fondvluchten te Raoul een nieuwe nt. »t voorafgegaan door mpioenen Alfons Bau- ns en Roger De Geyter it hij op Limoges de 3. 4, 8. 18. 24, 25. 27. 29. 33. en 60ste prijs te behalen n prestatie om nooit te rgeten uit Narbonne beklimt ins Bauwens het po- m. evenwel door kani- i! Raoul Jonckheere 2 en Roger De Geyter en Al- rt Fonck op de voet ge- igd Derby Orleans was een "ie naar de hand van R iGeyter 1,5,6 en 10de en F massa geldprijzen. De 9e duiven van fondve- te Roger De Geyter gaan 1 goed tot beter en best worden dit seizoen wer- e|ijk onklopbaar in Het id van Aalst R. Van de l,de. O Janssens en M. levert legden zich ief bij dit meesterschap Dourdan was de zege "Ghisl. Van Dorpe bij oude duiven Bourgeois fizoon, F Van Dorpe. H. futsaert en Roger Ponnet Indhaven zich in de voor- 10 gelederen. Bij de jaar- «Jen een dubbelslag voor In Lebbeke Denderhoutem staat er- geen maat meer op de oude en jaarlingen van toekomstig koning Kamiel Hunninck Roger Denis, Gustaaf Cobbaert, A. De Troyer, Frans De Rijck en M Verleyen moeten zich tevreden stellen met de kruimels. Bij de jonge duiven bloemen voor Felix Lannau en mooie ereplaatsen voor Gebr. Kieckens. Kamiel Hun ninck, Pol Burgelman en Roger Denis De grote se ries werden in de wacht ge sleept door Gebr. Kieckens. Pol Burgelman en E.H. De Clercq. In de Toekomst kwam Paul Bayens aan bod. Paul De Craecker en Aimé De Cuy- per 3 en 5 klokten de andere vroege duiven. Bij de jaar lingen won Paul De Crae cker de vlucht vóór de grote mijnheer van het huidig sei zoen Petrus Volckaert 2 en 3 Paul Van Goethem werd vierde en Phil. De Smet vijf de Bij de jongsten de groot ste eer aan Petrus De Meyst die achtereenvolgens Gus taaf Van Impe, Phil. De Smet. Maurice Van Hau- wermeiren en Jean Pau wels het nakijken gaf. Als we in Lede de laatste 2 uitslagen van de jonge dui ven combineren dan komen Phil. Van Limbergen en Al fons Cool er zeer goed uit. Ook de prestaties van Edm. Van Keer, Gebr. Heireman, Fr. Piscadoor, Raschaert en Zoon en Jean Van den Bos sche, die ook de grote se ries voor hun rekening na men mogen niet onopge merkt voorbijgaan In het Land van Aalst kwam Phil. Ysewijn op het ere- schavot. De jonge duifjes van Jean Bique, Kamiel Schockaert, G. De Wilde en Basiel Poppe werden met gering verschil verslagen. SCHUTTI Petrus Volckaert uit Erpe, Npyonspecialist (EL) 'Stuntman' Raoul De Jonckheere uit Aalst (EL) Emiel Cobbaut vóór Roger De Geyter, Hok Bosseman en Roger Ponnet. Bij de piepers wist L. Van de Sijpe en zoon gevestigde waar den als A. Brantegem. Paul De Meerleer. Florent Wal- graeve en Jozef Ponnet achter zich te houden In het lokaal Eendracht was de overwinning uit St. Denis met de oude voor Frederik Goeman die de kampioe nen van Gebr. Vijverman, Phil. Schockaert, Rog<?r De Geyter en Petrus Volckaert nipt het nakijken gaf Bij de jaarlingen werd D'Haese Vandereecken nummer 1 en 3. Gebr. Vij verman, Herman Rutsaert en P Schockaert stonden er nogmaals op de ere plaatsen. Bloemen bij de jongsten voor Alberic Van den Steen en knap werk van Jozef Ver leyen, Roger Schollaert. A Van Peteghem en D. De Wit. SCHUTTI In de Toekomst te Aalst pikte Leopold Robijn 1 en 3 ~de eerste prijzen weg bij de oude vóór de neus van Ro ger Wachtelaer, Jozef Van Cauwenbergh en Maurits Wangermez. De vroegste jaarling was er voor Alfons Bayens, Guill. De Maese- neer. Remy De Wolf en Pierre Vastenavond volg den op meerdere lengten. Bij de jongen blijven de Gebr. Cooreman de toon aangeven 1 en 2 en nog vroege jongen voor Marcel Stalpaert, Benoit Tas en Willy De Schutter. In de Kleine Melker te Ter joden is Alfons Droessaert prachtig 1 ste en derde bij de oude, Jozef Eemans, J.M. De Vadder en Edm. Rib- bens zijn er tevreden met de ereplaatsen Bij de jaarlin gen een voortzetting van het recital Jozef Eemans 1 5, 8 en 15de en mooi werk van Oscar Van den Eeck- hout. Pierre Heireman en Etienne Cardon Bij de jon gen wint Jozef Van Wauter de vlucht voor L. Bique. Willy Stijlemans. Jan D'Haese en J.M De Vad der De series waren er voor Jozef Van Cauter 8 en Al fons Droessaert 6. In Ede Haaltert blijven de oude duiven van Kamiel Ot- toy. Kamiel De Schutter, Willy Van den Steen, Julien Van Wesemael en Alfred Vonck het meer dan voor treffelijk doen terwijl Remie De Smet 1 en 3, Julien Van Wesemael en Maurice Lu- waert 4 en 5 zich lieten gel den bij de jaarlingen. Bij de jonge duiven vallen de ver richtingen van Rufin Cop- pens, Cyriel Van Overwalle, Adem. Vonck, Edward Schoofs en Alfred Vonck het meest in het oog In Kerksken een uitste kende dag voor Prosper Eeckhout 1 en 5. Bij de oude Herman Scheerlinck, Gentil Muylaert en Prosper Van Herreweghe legden zich sportief bij dit meesterschap neer. Bij de jaarlingen een prachtuitslag van Alfons Droessaert 1 en 7. Hier wa ren Andre De Croock, Her man Scheerlinck, Robert Van den Broeck en Gentil Muylaert de achtervolgers. Bij de jonge duiven een denderende reeks prijzen van het hok van het ogen blik Camiel Callebaut 1, 7, 11, 17. 18, 25,30. 60. 68 en massa geld voor deze meer dan sympathieke liefhebber uit Nieuwerkerken; Albert Quintijn Aime Roelandt, Jozef De Muyter en Maurits De Roeck werden met stra ten verschil verslagen. In Heldergem een nieuwe overwinning voor Frans De Muyter. Deze keer waren het Roger Van Keymeulen, Oscar Van den Eeckhout en Richard Cooreman die het nakijken kregen. Bij de jaar lingen gingen de bloemen naar Herman Scheerlinck voor oud kaatser Xaveer De Boeck, Cyriel De Neve en Zoon, Kamiel Ottay en Ka miel De Neve. Van Snick - De Couck hield de zege met de jongen in eigen ge meente en toonte zich met een sterker dan Roger Van Impe, Richard Cooreman, Herman Scheerlinck en Oscar De Gendt. In Wieze onthouden we bij de oud en jaarling vooral de namen van Benoit en Pros per De Smet en Frans Van Damme. Bloemen voor Maurits Van Cauter bij de jongsten, die zich te vlug toonde voor Prosper Goos- sens, Frans De Brandt en Alfons De Cock. In deze Quiévrainbond bij uitstek mag men zeker het werk niet vergeten van de olijke Willy Wauters die als voorzitter dag en nacht in de bres staat voor de goede verloop van de vluchten. In Erembodegem puike prestaties van Jozef Car don. Rene Roelandt, Andre De Smet. Ottay en Zoon, Marcel De Ro. Albert Van Goethem, L.eon Bosmans. Jozef Arijs en Theo Van- denberghe bij oude en jaar lingen. Met de jongen was Oscar De Jonghe primus vóór Ottoy en Zoon. Jozef Mornae en Albert Van Goe them. In Lede sinds een paar we ken zeer schitterende uit slagen van Remy Govaert en Frans Piscadoor dit in de drie categoriën. Ook de uit slagen van Cyriel Herssens, Achiel Leus, Hubert De Cremer, oude en Frans Roels, H. De Smet, Geor ges Lievens. Jan Luyckx en Gustaaf De Winne bij de jonge duiven verdienen hier de volle aandacht. In Moorsel beklimt Kamiel Fieremans het podium bij de oude achternagezet door Paul Van der Vorst, Frans Van der Biest, Frans Callebaut en Alfred Vander- jeugt. Bij de jaarlingen wint Paul Van der Vorst net vóór Edgard Elsken 2, 4 en 5 en Kamiel Fieremans. Bij de jongen onthouden we de namen van De Meersman en Zoon, Prosper Philips, Albert Pieters, Gebr. Coor eman en Albert Plas. SCHUTTI Camiel Callehout met broer Adolf v werkerken (eiyeti foto) r het kweekltok te Nieit- Het vriendelijk briefje dat we ontvingen van duiven melker Paul Seymortier uit de Veldekensstraat te Zele, houdt zeker veel waarheid in. Duivenkampioen Paul Seymortier, geen uitzonde ring in de Seymortier familie met Petrus zeker als de 1 spitsloper, meent dat we hem op zondag 24 juni niet de eer gaven die hem toekwam en zijn uitslagen niet. opnamen. Op Quievrain won hij te Overmere de 1e en 18e prijs en dezelfde dag speelde Noyon in het Veibond Zele-Lokeren-Kalken en won bij de jaardui- vende 16,31 en 35 prijs. Hetgeen goed was voor de i tweede serie aangeduid en de eerste van drie aange duid en voor hem resulteerde die uitslag in het verove ren van de kampioenstitel. Bij de jonge duiven deed hij het uiteraard niet onaardig met de 9,32,135, 194. Hij heeft gelijk als hij dit als een goede uitslag bestem peld. Wij trachten iedere week zo objektief mogelijk het duiven gebeuren weer te geven. Niet altijd een ge makkelijk opdracht. Ook wij hangen af van informatie van maatschappijen en bestuursleden en het is ze ker zo dat we niet de volledige uitslagen van de diverse maatschappijen kunnen laten verschijnen. Beno De vluchtzege bij de jonge duiven uit Etampes ging naar Stekene naar het hok van Gustaaf Robijn, naast hem stonden Lucien De Block en Petrus Van Hecke op het podium. Goede resultaten noteerden we voor De Huyvetter-Declercq met de 4, 19, 63. 116, 132; voor Petrus Van Hooste met de 5, 38 en 137. voor Urbain De Maere met de 6, 15. 24 64 voor Leo, Vermeulen met de 7, 105; voor Adhemar Lerno met de 8. 14, 16, 47, 65, 126, 143, 159; voor Philips en zoon met de 9, 23, 81, 127 en André De Vlieoer klokte de 10e prijs. Omer De Pauw won aan de 11e prijs de zetnummer. Sij de oude won Rene Van Gae- ver voor Alois Van Raemdonck, Marcel De Maere met de 3e en 5e en Maurice Schaut 4e. Bij de jaar duiven was de ee/ste prijs voor Maurice Ojt, voor Theo De Kerpel met de 2e en 4e en vroege duiven voor Wwe Braem en zn, K. De Guchtenaere, Adriaan Melis. Beno lach en een grote traan op het kampioenenhok van Wit - Van Bunderen te Stekene. Het seizoen is op -irtief vlak weer zeer succesrijk. De hoofdprijzen en .jze vermeldingen, zijn samen met kollektief goede y ikprestaties schering en inslag dit seizoen, maar een Dte zwarte vlek is zeker het ongeval dat «De Stier», Olympiadeduif van 1978 overkwam, leste Belgische fondduif Olympiade te Tokyo, is een fameuse tegenslag. Even terugblikken op de re sultaten van de laatste fondvluchten in de Flying Club te St Gillis Waas. De briet opnieuw fit krijgen POITIERS met oude duiven laarom werden de poten was voor De Wit - Van Bun iet gips gelegd. Het ver- deren knap met vier duiven j van dergelijke kwali- in de eerste tien of de 12,8 jsvlieger, die dit seizoen en 10e prijs. De 3e prijs ging Is punten aan het ver- naar Kemzeke naar het Co- lelen was voor de pejans. Met de 4e en 9e am thuis met twee ge- )ken poten, zodat het jzakelijk was de vogel ontringen. Aimé zal Wel alles doen om zijn kwam Jan Alberdienst er goed uit en vroege duiven eveneens voor Gustaaf Martens en Hulstaert - Van Raemdonck. De TOURS vlucht beklemtoonde nog meer het Dewit - Van Bun deren overwocht met de 1 2. 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10 bij de oude en de eerste vijf prij zen bij de jaarlingen. Bij de oude kon Alfons Van Driessche een prijs met de 7e plaats in de eerste tien krijgen. Bij de jaarlingen was Gustaaf Martens 6e en Willy De Kindt maakte eveneens een goede beurt met de 7, 8, 9, 10. Ook op MONTABAN hees De Wit - Van Bunderen de vlag in de top met de 1e en 6e prijs. Jozef De Boeye met de 3e en 10ee klokte er eveneens twee in de eerste tien. Verder noteerden we Edward Van de Vijver, Me vrouw Stroobant - De Clerck, Walter Van Puym- broeck, Roger Van Guclk, De Clerck - Van Keer en Hulstaert - Van Raemdonck met vroeg aangegeven dui ven. De lokale BARVELONA zege ging naar Felix Smits, ie meteen naar Melsele de wisselbeker mocht mee nemen. Vroege duiven voor Roger Aerts, Henri Wee- maes, Hulstaert - Van Raemdonk, De Wit - Van Bunderen, Jozef De Boeye, Robert Martens, Walter Van Puymbroeck, Roger Van Gulck en een opgemerkte uitslag voor het hok van de gebroeders De Cuyper met de 5 11 12 16 18 19 20 22 23. De LIMOGES vlucht met oude duiven werd gewon nen door Antheunis - Van Goethem. Een hele presta tie op de pletwals van het hok De Wit - Van Bunderen te stoppen, dat volgde met de 2 7 8 10 20 21 27 32. Gustaaf Martens, gebroe ders Claessens, Cornelis en zn, Hulstaert - Van Raemdonck en Jan Albert- dienst met de 9e en 19e wa ren de andere spitslopers. Op de LIMOGES voor jaar lingen was De Wit - Van Bunderen dan nog maar de grote winnaar met de 1 5 9 14 1627 28. Een knap resul taat was er ook voor Willy De Windt met de 2 11 18 26. Kopduiven noteerden we voor Gustaaf Martens, Van der Heyden - Delie, An theunis - Van Goethem, De Clerck - Van Keer, Cornelis en zn en Robert Hendrickx. BENO I »da< |m< suksesvolle duiven- lag voor Alois Thierens, met zijn jonge duiven ipe resultaten haalde, n te Belsele-Puivelde de vlucht uit Quie- als die uit Noyon. Uit ^on werd het de 1en 5e en uit Quievrain de 1 21, 113, 116 Goede evrain resultaten waren jc ok nog voor Delacourt tifn, G. De Puyseleir, Se- w n Janssens, Alfred /e s, August Vercammen, Petrus Coleman; Rene Baert, Van Kerckhove en zn. Van Hoorick en zn. Bij de oude duiven was Albert Thuy de uitblinker met de 1 2, 3 en ook Smet-Heirbaut met de 4, 6, 9, 12. Van Kerckhove en zn en Astrid Rollier klasseerden zich ook voortaan. Bij de jaarlingen ook Albert Thuy op kop voor Van Vlierberghe en zn, Van Kerckhove en zn, Delacourt en zn en Van Hoornick en Naast winnaar Alois Thie rens, kwamen er ook goede prestaties uit Noyon voor de hokken van Gaston Rooms, Cyriel Buys met de 3e en 7e Marcel Verschraegen, Aime De Baere met de 6e en 14e, Paulus Van Duyse, Roger Aerts met de 9e en 10e, Rene Baert met de 11e en 15e, Bij de oude duiven werd Alois Van Raemdonck de winnaar voor Georges Brams, Adriaan Melis, ge broeders Van Duyse, Ar nold De Smedt. Albert Thuy met de 6,7,11, 12,20 zette e vijf van de zes op de uit slag. Rene Van Gaever met de 8e en 10e en Jo Van Goethem met de 9e prijs kregen ook hun part. Bij de jaarlingen een goede uit slag voor Georges Brams met de 1e en 5e en vroege prijzen voor Hilaire Van Gyssel, Paulus Van Duyse, Arnold De Smedt met de 4, 7 en 10 deed een goede zaak. Beno Een goed duivenweekend voor José Maes die in het Verbond Kieldrecht-Meerdonk niet alleen de vlucht bij de jonge duiven won, maar ook bij de jaarlingen was hij de laureaat met er de 5e prijs als toemaatje bij Ereplaatsen bij de jonge duiven waren er voor Freddy Smet, André Van der Poorten, Raymond De Jaak, Robert Hendrickx, Gerard Van Landeghem, met de 6e en 7e prijs, Jozef Galle, Herman Moortha- mers Bij de oude won Georges Van Landeghem de vlucht voor Hektor Weyenberg, Louis Vercruysse, Petrus Rogiers en Bogaert-Verstraeten. Ereplaatsen bij de jaarlingen voor Albert Claeys en Frans Van Herck met de 3e en 4e. Beno t

De Voorpost | 1979 | | pagina 29