|[ST Grootse feesten in Hoppestreek DE WERELD OP ZIJN dOX TE MELDERT ABDIJT0CHTEN TE AFFLIGEM STREEKNIEUWS Herdersem STREEKNIEUWS Meldert BAARDEGEM VIERT H. MARGARITA J""- TENTOONSTELLING HOF TER VONCK T Bjroolse lip vrijd Centrumfeesten: vrijdag 17 augustus te 20 uur Grote Belotting met 3.000 vooruit plus de inleg en talrijke waardevolle prijzen in lp zaterdag 18 te 20 uur bezoek door de Koninklijke fcmonie jvanaf 21 uur dansavond met optreden van Samantha en Ben hzondag 19 oogst gezinsmaaltijden van 12 tot 14 uur en te 15 prPopavond met «Flashback United». |p maandag 20 te 14,30 uur feestnamiddag voor gepensioneer- i en. iiimatie door het orkest «The Musical Friends» [rijke akttrakties voor jong en oud. ikenzetting iduitslag van de «Zesdaagse» van de Boskantvink Van vrijdag 21 tot en met maandag 24 september gaan te Asse de hop- en bierfeesten door. ÉIMerkcx - Wijnant Fr. 3.595 jij Eddy - De Wolf Fl. 3.116 J Coppi - Buybaert en zn 3.069 li Stranger - Wouters De Meersman 2.871 5| Frank - De Block C. 2.799 Gibbi - De Clercq Fr. 2.742 I Jef - Herzeel - V.D. Steen 2.708 I Erika - Moens en zn. 2.650 ■I Archi - Van Sinay Chris 2.645 0. Benny - Herzeel - V.D. Steen 2.617 Het programma, welgevuld, ziet eruit als volgt: Tentoonstelling onder het motto «5 maal Hop- en Bier feesten», nl. in 1956,60,65, 75 en 79, heeft plaats in het Oud-Gasthuis. Kunsttentoonstelling in het teken van de hop en het bier met de «Prijs van de Gemeente». Eveneens in het Oud-Gasthuis. Kindershow in de reuze tent op het Boekfosplein op zaterdag 22 met vanaf 14 u optreden van Micha Marah. Hopduvelbal in de tent op het Boekfosplein met de «St-Anna - Blaaskapelle» uit Itterbeek en de Neder landse popgroep BZN. Hopduvelstoet op zon dagnamiddag 23 septem ber met 50 groepen, ballet ten en 25 wagens. Hopduvelbal op zondaga vond 23 met Ann Christy en Nico Haak. Gepensioneerdenbal op maandagnamiddag met de Eddy Wallyshow. Verbranding van de Hop- duvel en fantastisch vuur werk op maandagavond 24 september. LH V eindoverwinnaar kreeg een beker van minister Mare STREEKNIEUWS Moorsel bemen tapijt Indaag vrijdag te 19 uur inhuldiging van het Bloementapijt Spreid aan de voet van de St-Gudulakapel in het kader van rkeling '79. :htingsverkeer in de nieuwstraat ide gemeensteraadszitting werd het éénrichtingsverkeer in de tke doch smalle Nieuwstraat goedgekeurd, ïds onder vroeger Moorsels bestuur kwam er een dergelijk )rstel doch toen kwam men met een ellenlange petitielijst aan it het voorstel niet van de grond kwam. Nu schijnen er echter bezwaren te bestaan. ;n zal de Nieuwstraat kunnen inrijden enkel van aan het isplein. Wie uit de Statiestraat komt rijdt dan de Klooster- it in en komt zo op het Dorp en eventueel in de Nieuwstraat irtelings parkeren zou kunnen. Ook parkeren langs beide iten is in éénrichtingsstraten toegelaten maar het gaat er juist deze straat te smal is. Dat komt er dus evenmin, rschijnlijk wórdt altijd geparkeerd langs de linkerkant, ko- jnde van het Dorp, langs de kant dus van de Katolieke ing zodat de auto's dan steeds langs hun rechter kant jen, de kant van de apoteker. Dergelijke regeling ziet men in de Kattestraat en de Zoutstraten. In de Nieuwstraat te 1st parkeert men langs beide kanten maar die is dan ook veel der. iBnitief uitsluitsel konden we echter nog niet bekomen. jSTREEKNIEUWS Baardegem lamatie: Vandaag vrijdag 27 juli bekendmaking van de :aat van de schilderstentoonstelling in Gasthof Vonck in het Ier van Pikkeling '79. proklamatie heeft plaats te 20 uur. _.;eling: l(%rgen zaterdag 28 juli op gang brengen van de oude stoomma- Sme door Gouverneur De Kinder te 17 uur. 18 uur opent Minister Mare Galle de «Vlegeldans». laf 15 uur veld- en schuuraktiviteiten en daarna feest op de ve met animatieteams, volks- en kinderspelen en gastrono- :he specialiteiten, gge Jongeren vrijdag 3 augustus te 15 uur gratis koffietafel voor leden van C lerde leeftijd van Baardegem en omliggende gemeenten met C neens een gratis tombola. 4 uden bruiloft: r. htgenoten Hendrik Steylemans en Maria Pots vierden de 'tigste verjaardag van hun huwelijk. Schepenen Annie De ght en Edgard Hooghuys kwamen bloemen en geschenken U ibieden. Ook de buren van de Petronellaberg deden hun duit 6 het zakje. De «Claerhaegse Comedie», niet meer aan hun proef stuk qua openluchttoneel, brengt in de eerste helft van augustus te Meldert op de oude hoeve Van Cauwe- laert, bij «Kaveloatens», opvoeringen van «De Wereld op zijn Kop», een musical op tekst van Arnold Van de Perre en muziek van Gene van den Ostende. Opvoeringen ervan hebben plaats op zondag 5 augustus te 16u, gratis voor gepensio neerden, zieken en gehan- dikapten op zaterdag 11 augus tus te 20 u (première) op zondag 12 augustus te 16u op dinsdag 14 augustus te 20u en op woensdag 15 au gustus te 16u. Met kabaret-toneel in open lucht komen humor, zang en aktie voortreffelijk aan bod. Vooral dan met typische personages als Filomène en Charel Verwimp. Zij draagt de broek, regeert en beveelt, schept graag op en hij laat zijn vrouw rustig de baas spelen als wijze pan toffelheld. Hendrik en Julia Peeters vormen een ander stel. Hij is de stijve leraar geschiede nis die alleen zijn mening durft zeggen als zijn vrouw er niet bij is. Zij het type van Filomène maar dan van ho gere komaf. Ze heeft het echter niet kunnen waar maken. Verder de fakteur, de psy chiater, de vertegenwoordi gervan het reisagentschap, agenten e.a.m. Voor muzikale begeleiding zorgt het orkest «Trust». Vooraf, tussenin en ach teraf vla, kop, pensen... Een deel van de opbrengts komt ten goede aan bou wen van lokalen voor de Meldertse georganiseerde jeugd LH Op 15 en 16 september gaan er Abdijtochten door naar Aff ligem. Gelegen op de grens van het Pajottenland en de Faluintjesstreek, van de provincies Brabant en Oost-Vlaanderen, doet iedere dorpskerk, iedere grote hoeve of landerij, elk bos, zandsteengroeve of water molen terugdenken aan de aloude abdij Affligem. Voor de hele streek is de abdij immers een konstant begrip want ze drukte haar stempel op de hele omgeving Gesticht door roofridders in 1083 sloten zich weldra an dere gezellen bij hen aan. In 1086 werd de abdij officieel een stichting van de orde der Benediktijnen, de O S B Van de oorspronkelijke abdij is echter weinig overgeble ven Veel ging in de loop der tijden verloren, veel werd bij gebouwd. veel gerestaureerd. Naast de nieuwe abdij staan nu nog enkele gebouwen van de oude, o.m het «Bisschop- penhuis» met gevel uit 1720, een poort, een paviljoen en vooral de ruïnes van de oude abdijkerk, nl. een muur van de beuk met 5 spitsbogen De tocht start op zaterdag morgen en overnachten ge beurt in de oude abdijhoeve. Zondagvoormiddag dan is er bezoek aan de abdij met eventueel bijwonen van de hoogmis opgeluisterd met Gregoriaanse zangen Daarna wandeling in de om geving. Nadere inlichtingen kan U be komen via tel. 091-72.72.35 van Franclne De Rijcke, De kenijstraat 35 te 9930 Zomer- gem. LH jouden Bruiloft: j( echtpaar Aelbrecht Pieter (18.07.06) - Franciska Merckx .01.10) vierde zijn gouden huwelijksjubileum. Schepenen Maght en Hooghuys en de buurt van de Kammcstraat zorg- voor bloemen en geschenken. 6 utsfeesten: E I voordele van jeugdlokalenbouw gaan op 25 en 26 oogst te d kiert scoutsfeesten door. zaterdag 25 is er vanaf 20,30 uur Volksbal met het Orkest |ivin'Team» en Bodega zondag 26 oogst is er te 11 uur een jeugdmis, te 13 uur a gelegenheid en vanaf 16 uur Vlaamse Kermis. Te 17 uur :psfeest en vanaf 19 uur Volksbal inObernbayernstemming •De Faluintjcskaj)el». bodega. Steun de Jeugdwerken! lamse Kermis: zaterdag 28, zondag 29 en maandag 30 juli houdt de Fanfare Cecilia een Reuze Vlaamse Kermis in de hovingen van Frans Bondt, Hoogstraat 8. u' zaterdag 28 te 18 uur show door het majorettekorps van de iU nfareen vanaf 19 uur speelt het Orkest «Living' Team» o.l.v. je enne Van Nuffel ten dans. Inkom 50 frank. >jj Zondags Muziekparade m.m.v. de Fanfare St-Willibrordus Meldert-Limburg en fanfare «De Vrede» uit Bollebeek. Te uur dansavond met Honkey-Tonkey. Inkom gratis, •maandag 30 te 19 uur Wipschieting «Eerste Grote Prijs van Fanfare» georganiseerd door Willy Van den Broeck. Ook iking van de Tombola met als hoofdprijzen een TV-toestel, 1 fiets en een stofzuiger. "Ier talrijke waardevolle prijzen. Prijzen af te halen tot I dJtober 1979. ikeling 79 heeft plaats op zaterdag 28 en zondag 29 juli vanaf uur open rond HofTer Linde, Dorp, Baardegem met veld-en "I tuuraktiviteiten, demonstraties met oude machines en ver- 6" lullende animatiegroepen. je rgklimmers: Op zondag 2 september wedstrijd voor interna- deuale liefhebbers met 17.000 frank prijzen. Micro-reportage ward Van Goethem. Afstand 113 Jem of 14 ronden. Vertrek te i chnjven, vertrek en aankomst: Kafé Ons Huis, Dorp I. •skursussen: Vanaf de I e zondag van oktober iedere zondag el öuur danskursus inzaai Van Mol. 10 lessen aan 60 frank per bij «vc in te schrijven telefoonnummers 052-35 64 20 (F. De ninck - De Croes), 052-35 60 68 (Lambert Van De Sijpe - lon) of 053-66 42 21 (Van der Meerssche - Van Rossem) Nanslessen zijn voor iedereen toegankelijk. Ind! w alarm te Meldert verleden zondagnamiddag toen pom- 1'wagens door Meldert gierden. Uitc'ndclijk ging hel om een Op vrijdag 20 juli vierde de Baardegemse gemeen schap weer de feestdag van de patroonheilige van de parochie, de Heilige Margarita, aangeroepen door zwangere vrouwen om een gelukkige geboorte te be komen en verder ook tegen de kinkhoest. Met een gewone mis. een hoogmis en een Omme- partij droogstaand gras in het Kravaalbos in de omgeving van de villa van ingenieur Borreman. Eerst werd inderdaad gevreesd voor uitbreiding doch de schade kon beperkt worden. Gratis Koffietafel ook voor derde leeftijd van Meldert, georga niseerd door voetbalklub Vlugge Jongere, Baardegem, op vrij dag 3 augustus. Eveneens gratis tombola. Vermakelijkheden, muziek, dans, enz. Er wordt een autobus ter beschikking gesteld. Die zal stoppen aan kafé Plas, Hoogstraat; de kerk op het Dorp, de bushalte op Doment, kafé Cornelis op Vievel. de bushaltes Kokerij en Klaarhaag Vertrek te 14,30 uur De inschrijving is verplichtend om een idee van het aantal deelnemers te hebben. Inschrijvingen tot 28 juli bij Emilic Van Marcke, Hoogstraat (052-35 58 70), Eliane De Pauw, Parijsstraat 10, Magda Lelon, Klein-dries en café Plas. Hoogstraat. Voetballokaal. Deelname in de autobuskosten: 50 frank. Terug omstreeks 20,30 uur. Rashondententoonstelling: De Kynologische Vereniging Nievel-Kapel Meldert houdt op zondag 19 augustus haar eerste K.V.N.SHOW der Hopstreek. een INTERNATIONALE RASHONDENTENTOONSTEL LING MET VERLENEN VAN DE TITELS HOPKONING en HOPKONINGIN '79. Tentoonstelling voor alle rassen te Meldert-N ie vel ten voordele van de restauratie van de Rochus-Kapel. Aanvang te 10,30 uur. Einde 18 uur. Tien jaar Parochiecentrum: Op 29 rtiaart 1980 zal het Meiderts «Parochiecentrum» juist geteld tien jaar «open» zijn. Een hele weg is daarbij afgelegd. Weinige kleine leefgemeen schappen beschikken inderdaad over dergelijk uitgerust cen trum. Gedurende vele jaren hebben tientallen mensen zich totaal belangloos ingezet opdat dit centrum zou worden. Sinds verleden jaar startte Meldert weer met jeugdwerking. Scouts werden gesticht en momenteel zijn er bijna honderd aktieve leden. Het Parochiecentrum steunt die aktie volledig en wil zich inzetten om nieuwe jeugdlokalen op te trekken in de hovingen van het centrum nu is gebleken dat bouwen van een zaal utopistisch is. Om aan de nodige fondsen te geraken wordt beroep gedaan op eenieder. Er wordt een propagandaboekje uitgegeven en er is mogelijkheid uw vrijwillige bijdrage te storten op prk 000- 0429409-87 van Harry Rabaut, Eeckhoutstraat 15a te Meldert met vermelding «Bouwsteen voor Jeugdlokalen». Bergklimmers Op zondag 2 september wielerwedstrijd voor internationale lief hebbers met 17.000 frank prijzen Afstand: 14 ronden. 112 km. Inschrijven, start en aankomst: «Ons Huis», Dorp I Vlaamse Kermis: De Fanfare St-Cecilia is dit week-end, van zaterdag 28 tot en met maandag 30juli, aan haar traditionele Vlaamse Kermis toe. Deze heeft plaats in de hovelingen van Frans De Bondt, Hoog straat. Op zaterdag is er dansgelegenheid in de tent met het orkest Living'Team» o.l.v. Eticnne Van Nuffel. Op zondag eveneens allerlei vermakelij' heden en dansavond en op maandag schie ting en trekking van de tombola met zeer waardevolle prijzen. gang langs Kerkhofstraat, Kapelleweg en Dorpstraat en een zegenen met de re liek van de heilige was de kous uiteraard nog niet af. In de Parochiezaal waren er immers ook de Jaarlijkse Mosselfeesten waar van vrijdag 20 tot zondag 22 juli mosselen met frieten of brood konden worden ge- degusteerd en zulks aan demokratische prijzen als men de huidige kostprijs van de verse mosselen even bekijkt. «Met Margriet, Pikken rijp of niet» is een oud Baardegems gezegde De H. Margarita kent te Baardegem, niet alleen met de kapellen maar ook door de blijvende devotie tot deze heilige, steeds veel aanhang, Te Antiochië ge boren uit rijke ouders ver loor Margarita vroegtijdig haar moeder. Haar vader, een afgodenpriester, liet haar opvoeden door een vrome voedster. Bij haar leerde ze het ware geloof kennen en werd ze ge doopt. Tegen de zin van va der in uiteraard. Mishande lingen werden haar dan ook niet gespaard. Uiteindelijk werd ze zelfs thuis de deur gewezen en werd behulp zaam bij het hoeden van schapen. Opgemerkt door de Ro meinse veldheer Olyberius werd ze door deze ten hu welijk gevraagd. Ze was echter aan de Heer toege wijd en Olyberius zou zijn toevlucht nemen tot geweld. Gefolterd werd ze in de ker ker geworpen waar satan haar kwelde. Ze zou echter nietversagen. Biddend voor haar eigen moeder en voor moeders in verwachting werd ze door het zwaard van de beul gedood, marte lares voor haar geloof en maagdelijkheid. Dit gebeurde dan op 20 juli 275. Haar lichaam berust te Monte Frascone in Toska- nié. Op 9 juli 1656 werd on der het zingen van lofzan gen en begeleid door een jubelende menigte haar re liek, in een zilveren koker, naar Baardegem gebracht. LH - ..m.- Driespan» van P. Mostickx. (Mark) Ook in de Faluintjes drinkt men graag een stevige pint Een werk van P. Mostinckx. (Mark) Zo worden ovenkoeken gebakken. (Mark) Een tatereel dat dit weekeinde levensecht zal uitgebeeld worden. Allemaal typisch landse schilderijen die natuurlijk uitstekend passen in het kader van de Pikkeling. Ook deze tentoonstelling is een bezoekje overwaard. (Mark)

De Voorpost | 1979 | | pagina 9