lede kort grooMede FIERE HARMONIE SINT-MARTINUS OORDEGEM VIERT FEEST 12 - 3.8.1979- De Voorpost De sportbonden, die voor 1980 wensen in aan merking te komen voor erkenning en subsi diëring als landelijke georganiseerde sport vereniging, moeten hiertoe een officiële aan vraag doen voor 1 september aanstaande. De aanvraagformulieren zijn te verkrijgen bij Bloso dienst kompetitiesport, Koloniënstraat 31 te 1000 Brussel (tel. 02-513.75.60). De bonden die in '79 reeds erkend en gesubsi dieerd werden, dienen geen nieuwe aanvraag in te dienen. Op 15 augustus krijgt elke Ledenaar wat hij wenst. De paardenliefhebbers kunnen terecht op de oefenterreinen van L.R.V. Leeuwerik. Daar start om 11 uur de derde Leedse Ruiter- dag. De inkom is gratis. Er is voor de fijnproe vers een doorlopende barbecue voorzien. Voor de wielertoeristen organiseert de Sport raad de twee maal 25 km fietstocht «Ken Uw Dorp». Tegen 22 km per uur worden de mooiste hoekjes van Groot-Lede bezocht. Inschrijvingen vanaf 13.30 uur in het Kultureel Centrum. Start voorzien od halfdrie. Meer inlichtingen hier over, elders in dit blad. Wie van kinderen houdt moet naar «De speel- molen» in Wanzele. Vanaf 10 uur kan men op de kinder-rommelmarkt wandelen. Er worden boeken, speelgoed... geruild en verkocht, 's Namiddags is er in een tent een reuze kinder show gepland. De ganse dag krijgen de ama teurfotografen de kans om mooie kiekjes te schieten, die dan nog meedingen naar vele waardevolle prijzen. De mooiste foto's worden door de kinderen zelf uitgekozen en bekroond. Avonds zijn de groteren welkom op de Speelmolen T.D. die georganiseerd wordt door de leiding van het gemeentelijk speel- en sport- plein in de Molenstraat. Vorige week hebben wij gemeld dat de voor ziene kaatslutte geen doorgang kon vinden, doordat het circus Boltini op de begeerde plaats, de voorrang kreeg. We vroegen ons toen af of een circus meer opbracht voor een gemeente. Deze stelling werd door schepen Grepdon volledig ontzenuwd. Hij was, wegens vakantie van de heer Gravez, dienstdoend bur gemeester en heeft na beraadslaging met de heer Van Leuven (inrichter van de kaatslutte) de voorkeur gegeven aan het circus. Aanlei ding hiervoor is een brief van Nederlandse Cultuur, waarin de heren burgemeesters ge vraagd worden de circussen te beschermen. Wat te Lede gebeurde. Wat iedereen vei onderde, en schepen Grep don in het bijzon ier. was het feit dat er ner gens reklamebon is verschenen, zoals gebrui kelijk in elke gei ente waar een optreden ge pland wordt. Of 9 juli was er in heel Lede zelfs geen circus zien Besluit de kaatslutte ging niet door r 3oltini stuurde zijn... leeuw. De Jeugdraad z og in zijn kinderschoenen. Alles kan niet v de eerste dag volledig in orde zijn. Hoewt r op 14 juli een vergadering belegd was mei agendapunt«Voorstellen voor sekretaris am en adres», is er nog geen pennende aangesteld. Dit moet, vol gens de statut' door het gemeentebestuur gebeuren. Op 17 augustus de Jeugdraad nog een keer vergaderen me leden van de sociaal-kul- turele raad en gemeentelijke sportraad. Deze coördinat. rgadering zal licht brengen in de duisternis 3 er vooralsnog hangt rond de 50.000 frank, >orzien in de begroting, voor het Jaar van het Kind. Menig Ledenaar vraagt zich af hoe lang het nog gaat duren vooraleer de heer Grepdon officieel wordt ingesteld als burgemeester. Wij praatten hier .er met een paar schepenen. Beide zijn ze het eens de oppositie laat deze kwestie wat «sluieren». Maar wat baat het, aldus een van onze zegslieden, meerderheid is meerderheid... Ook minister Mare Galle, Vlaamse Zaken, steekt wel een handje toe hij vraagt heel eenvoudig het dossier niet op 1 Moest hij dit wel doen, zou de zaak voorrang krijgen en lang vergeten zijn. Slechts één enkele mannelijke deelnemer. Het goede voor- beeld. (Mark) De winnaars van de verschillende series. Het zijn deze mensen die de Oost-Vlaamse kleuren achter van acht tot elf jaar. Wij volgden hun optreden met aandacht. Het werd een mooi vertoon, met draaien en springen, gooien en zwaaien, om- hoogzwieren en... laten vallen van de stick. Som mige kandidates begon nen zeer goed, maar moeten ergens plotse ling zenuwen gekregen hebben zij lieten her haaldelijk hun stick val len, wat strafpunten be tekende... De vijfde kandidate (er werden geen namen ge noemd, men werkte met rugnummers) gaf een mooie show weg be ginnend met één stick, vervolgens met twee en tenslotte met drie, werd Zo moet je groeten voor je aan een individueel majorettenkam- pioenschap begint Wie staat er niet in bewondering voor wat deze meisjes aankunnen? (Mark) mocht het podium op minder dan zeven jaar minder dan twee meter 0ud, kreeg dezelfde eer naderen. De zenuwach- toegezwaaid. De twee tigheid v. de deelneem- spontane kinderen leken sters steeg zichtbaar. het publiek zelfs niet te De spanning was van z\en Zij namen deel aan hun gezicht af te lezen, een wedstrijd en wedij- sommigen konden een verden onderling om de traan moeilijk verber- begeerde kampioensti- gen. anderen liepen ze- tel nuwachtig van tafel naar op het groene podium, tafel... waren elektronische pun- Drie uur stipt werd de tenaanduiders aange- start gegeven. De aller- bracht. Na elk optreden kleinsten, de pupillen, werden de kandidaten zouden het namiddag- beoordeeld door drie ju- spektakel openen Onder ry-leden, die voor de eer een enorm grote belang- lijkheid (om niet van el- stelling besteeg de eer- kaar af te kijken) ver van ste kandidate het po- elkaar zaten. Zij gaven dium. Vol zwier en met punten op de moeilijk een verrassende handig- heidsgraad, de vaardig heid werd de eerste heid en de algemene uit- zullen verdedigen op het nationaal majorettenkampioenschap. Oordegem was dit keer de gastheer van het Oost Vlaams kampioenschap. (Mark) keer een stick laten val- moesten wachten er len En dit tijdens 'n op- was niets meer te knab- treden van drie minu- beien geen kopvlees, ten... geen frietjes, geen hot- De belangstelling v. het dogs meer. Het bestuur publiek verminderde '*e' z'c^ echter niet pra- zienderogen. Kwam dit men en zorQde prompt doordat men zo lang voor een nieuwe voor- moest wachten op de raad. die dan ook ver uitslag, of werd de strijd kocht als «broodjes», eentonig Voor de titel van tam- Terwilj men eerder bij boer-m a j o o r waren elk optreden opveerde slechts twee kandidates om beter te kunnen zien, genoteerd. Zij traden op bleven de mensen nu Tiet een stick van mini- rustig zitten en genoten mum 98 centimeter lang. meer van hun biertje dan Het waren reeds zware, van het gebeuren op het houten sticks, voorzien podium. Het was ook van een grote zilveren of reeds zeven uur... gekleurde knop. De eer- De eerste en enige kan- ste kandidate was vaar- didaat uit de serie se- dig zij gaf een mooie niores jongens, kreeg show we9;.,°"s als weer de aandacht Het f.f.r moei 'lk overkwam. lijkt inderdaad nogal on- Wat ORVtel was dat b„ gebruikelijk dat een ver- het omhooggocen van 1 tegenwoordiger van het s"ck. de andere in be- J tuoninn Klnrof tn/taj oon Gooi de rug. Zelfs bij de miniemen show afgesloten met een voering. Tegelijkertijd problemen meer bij hebbel ie es die hier geen sterke geslacht dingt naar de titel van kampioen-majorette. In een keurig blauw pak, waarvan de randen af- mee weging bleef, wat een dubbele waakzaamheid vereiste. Een paar «val letjes» brachten dit meis je twee strafpunten op, Het begon allemaal op zaterdag 28 juli. Vanaf 20 uur schreven ze op de for- kwamen zeer vee» belangstellenden en simpati- muiieren enige raadge- santen naar het Breugeiiaans volksfeest, ingericht vingen of suggesties, die door de Koninklijke Harmonie St. Martinus van Oor- een volgend optreden degem. De volksspelen (kaarten, vogelpikken, bak- scmeten en pitjesbakken) kregen de volledige aan dacht van het pubiiek. Bij elk spel was een verse kip te winnen. Als we horen dat er meer dan hon derd kippen de deur uitgingen, kan je je voorstellen hoeveei voik er wel aktief deelnam aan de spelen. Zondag werd echter de majoretten-hoogdag. In de gebouwen van de PVBA De Dycker, Stichelendries, werden de Provinciale Individuele Majorettenkam- pioenschappen ingericht. Hoewel er 650 zitplaatsen voorzien waren, kon men bij de aanvang om 15 uur geen stoel vrij meer vinden. Menigeen stond recht langsheen de muren en tussen de rijen tafels, zodat we gerust kunnen mededelen dat er een kleine duizend personen in de enorme feesthal aanwezig was. Overal zag men majoret- ten met stick en in de voorgeschreven kledij min of meer schitteren de en overvloedige ver sierde «maillot» met de korte witte kousjes en de turnpantoffels... Overal zag men bekende gezichten schepenen Grepdon en De Paepe, de gemeentesekretaris Huyllebroeck, Aimé Van Den Haute (Rode Kruis Leden - Orde Hovaardi ge Boer), de heer De Pauw (voorzitter van 't muziek)... Vooraleer te beginnen werd met luider stem 'n soort reglement voorge lezen: een optreden mag maksimum drie minuten duren, de muziek werd door de majoretten zelf meegebracht (plaat of kasette), maar moest in goede staat zijn. Zoniet werd de kandidate uit gesloten. De aanwezige fotografen mochten tij dens het optreden niet flitsen. Men vroeg stilte in de zaal en niemand uitbundig applaus. Ook de tweede kandidate v. zouden kunnen ten goe de komen. Hun taak was zeer inge wikkeld er werden pun ten met tienden gege ven. Een kandidate kreeg bijvoorbeeld 6,6 of 6,9 of 7,2... Moeilijke opgave om zo te kwoteren, als je het ons vraagt. Toch moet er een vakkennis mee gemoeid zijn, want de juryleden gaven on geveer gelijke punten aan de onderscheiden kandidates. In de strijd volgden nu zeven miniemen, meisjes De prominenten staan klaar voor het uitdelen van de trofeeën aan de beste majoretten van onze provincie. (Mark) door eenieder genoten den en een paar leden van het nummer. van de harmonie vrijwil- Het meisje scheen een lig bijsprongen om de bijzondere vaardigheid dorstigen tijdig te kun- te hebben en liet slechts nen laven, één «val» noteren. Het Na de pauze was het de applaus was langdurig beurt aan de juniores, en zeker verdiend. Elk- Niet minder dan twaalf een verwachtte een ho- meisjes en één jongen ge kwotering van de ju- waren opgekomen Het ry. "Zij was de enige kan- werd een harde strijd, didate van deze reeks, naar ons oordeel op n die niets dan achten hoog peil en zeer vriend- toegewezen kreeg. schappelijk, maar boor-. Tijdens de hieropvolgen- devol spanningen en ze de pauze, kregen we nog nuwen. De eerste kandi- een stukje folklore te date van de reeks be zien. 2 Boerkes, kom- 9°n zeer overmoedig, ze Vliegensvlug onder de benen door. Je kan je moeilijk voorstel len wat een behendigheid het eist om als majorette een goed fuguur te slaan. (Mark) pleet met blauwe boe renkiel en bolletjeszak doek rond de hals, droe gen een breugeliaanse tafel tussen de tafeltjes door. Menige boterham met kopvlees en veel mosterd werd verorberd. Dit vergemakkelijkte het drinken van een gezellig koel biertje, zodat de kelners teveel werk had- onderschatte haar eigen oefening en kwam zelfs ten val. Een andere draaide ve le malen rond haar as met de stick in even wicht onder haar neus. Een meisje had zodanig de zenuwen dat ze het klaarspeelde om 5 straf punten te vergaren, wat overeenstemt met tien geboord waren met een wit sjerlint, verscheen de kandidaat op het po dium. De mensen veer den recht, de belangstel ling laaide op maar werd vlug geblust tij dens de eerste secon den van zijn optreden liet Kris zijn stick drie maal vallen. Het om hooggooien en rugge lings opvangen van de stick werd wel met een zekere elegantie uitge voerd. Het publiek voel de zich echter bedro gen een mager applaus bewees dit. Ook de pun ten van de jury waren aan de lage kant van 5 tot 6.8 en met 3.5 straf punten. Weer werd een pauze aangekondigd, om de doorstane emoties weg te slikken en de nodige versterking van de in wendige mens te verze keren Maar. hongerigen

De Voorpost | 1979 | | pagina 12