Ledenaar ken Uw dorp Heel wat openbare werken zullen eerstdaags aanvangen De Voorpost - 3.8.1979 - 13 Op 3,4 en 5 augustus, telkens om 15 uur, op de binnenkoer van De eerste drie van de seniores. Wat deze het laten vallen van de stick. Ze verloor er de «eindelijk en een plaus van de toesch waardoor ze de kampi oenstitel verloor. De 2de kandidate bracht een veel minder nummer wat betreft de moeilijkheids graad, maar kreeg slechts een half straf- punt. Zelfs met anderhalf punt minder, won ze nog van de eerste vaardige kandidate. Toen de seniores-reeks begon, was het reeds acht uur. De laatste acht kandidates zouden voor een schitterende afwer king moeten zorgen. Het eerste meisje bracht echter een nummer dat (gespecialiseerd leek in de gebracht, wat zorgde voor een hoge kwote- ring. Toen de jury haar hoge kwotering bekend gemaakt had, steeg een langdurig geroep «oi, oi, oi...» met een oorverdo vend applaus op. Wij noteerden toen reeds negen uur... De elektronische appa ratuur werd afgebroken, de prijzentafel werd klaar gezet op het po dium, het overbekende schavotje verscheen, pakjes en bloementuilen werden aangehaald- Om kwart over tien hoor de men hier en daar >- i- Onder het motto «Ken Uw Dorp», wordt op 15 au gustus aanstaande weer een fietstocht ingericht door de Leedse Gemeentelijke Sportraad. De hoofd bedoeling is op een sportieve wijze de groene hoek jes en het landelijke van de gemeente te heront dekken. Vanaf 13.30 uur kunnen geïnteresseerden inschrijven in het Kultureel Centrum. De start wordt gegeven om 14.30 uur. De Buffalo's zullen met hun machines voorrijden. Georges Abbeloos toont de deelnemers de te volgen weg. Aan de verschillende kruispunten zal men zorgeloos en veilig kunnen doorrijden, dank zij de bereidwillige medewerking van de gemeentelijke politie. Bij de miniemen blijken heel wat beloftevolle majorettes te zitten. Honderden toeschouwers stonden vol bewondering over de manier waarop deze meisjes met de stick weten om te gaan. (Mark) Eeckhout van Sint-Marti- nus Oordegem werd 2de met een totaal van 67,1 punten, terwilj de kam pioene voor Oost-Vlaan- deren 1979-1980 An ja De Moor werd met 71,6 pun ten. Zij is lid van de Oordegemse Klaproos- jes. Bij de juniores werden de derde en de tweede plaats ingenomen door kandidates van St.-Mar- tinus, respektievelijk L. De Coensel (69,9 punten) en Marina Brondeel (72,1 punten). De kampioens titel werd veroverd door Hilde Van De Steen uit Herdersem, met 1 tien de punt meer dan Mari na Brondeel 72,2 pun ten. In deze reeks werden een aantal ekstra prij- heeft hij in Brasschaat tinnen schotel. weinig kans, maar hij krijgt toch die kans, te- Na de officiële voorstel ling van de vijf meisjes genover andere kandida- en de ene jongen, die op ten die niet meededen 16 september de kleuren voor de titel. Bij de tamboer-majoors kregen we (zoals reeds vermeld) twee evenwaar dige heeft doorslag gegeven Cari- gaan verdedigen in Brasschaat, werden de aanwezigen bedankt vr hun belangstelling en kandidates. Hier werd hen een behouden de stickval de thuiskomst toegewenst. We noteerden toen ne Gaja werd door haar reeds 23 uur twee strafpunten slechts De elf meisjes van St.- tweede. De majorette v. Martinus Oordegem wer- Concordia uit Herdersem den nog een laatste behaalde 73,9 punten. Bauwens Christel, een kandidate van St.-Marti- maal op het podium ge roepen zij mochten vr hun schitterende presta- nus- Oordegem kreeg tie een ekstra prijs in maar een half strafpunt ontvangst nemen, en werd hierdoor de Mag de koninklijke har kampioenen met 74.4 p. Zij mocht een massa bloemen, prijzen en pak jes in ontvangst nemen. monie St.-Martinus niet dubbel fier zijn De or ganisatie van de kam pioenschappen zullen De omloop vertrekt aan het Dorp te Lede. Via de Nieuwstraat en de Bel- laertstraat komt men op de Ommegangweg, waar de rijksweg een eerste maal wordt overgesto ken. De Grote Kapelle- straat biedt de fietsers 'n eerste bergop, die ech ter gevolgd wordt door een dalende Overimpe- straat en de landelijk groene Ledestraat. Langs de Impense Dorp straat en de Lange Haag komt men in de Smetle- destraat, waar slechts aan één zijde huizen staan. Men rijdt er tus sen velden door. voorbij het voetbalveld v. Smet- lede, waar het wel iets lastiger wordt tot in Oordegem is het een langzame bergop, ge volgd door een kassei- baan. De Speurtstraat is echter weer bergaf en via de Dries, waar men zuiver het veld in rijdt, geniet elke deelnemer v. de mooie, gezonde na tuur. Op de effen asfalt- banen van de Hauwstr. en de Schoot, kan men even genieten van het typisch goed bewaard gebleven boerderijtje, dat bekend werd door zijn klok «'t is vijf voor twaalfen door zijn af sluiting met karrewielen. De Blekte en de Kapel- hoek vormen een voort durende lichte bergop. Op dat moment werden reeds veertien km afge legd. Langs de Smetle- destraat en Hofsmeer komen de wielertoeris ten op de Wanzeelse Kouter, waar de tocht tussen de rozen en het graan wordt verdergezet via de Bosstraat en de Kloosterstraat, waar men een eerste maal o- ver de spoorweg moet. Langs de Heiplasweg be reikt men weer de Stwg. die gedwarst wordt om langs de Langenakker en de Barrevoetsehoek door de kalme, rustige wegen (Groenstraat, Ronken- burgstraat, Blikstraat...) van het groen te genie ten. Op de Spoorstraat noteren we 23 kilometer, wat betekent dat de eer ste ronde ver verreden is. Inderdaad als we in de Poortendriesstraat o- ver de spoorweg zijn, bereiken we door de Stationsstraat en de Kas teelstraat weer het Dorp, waar de tweede (dezelf de) ronde begint. Wie de twee ronden vol ledig uitrijdt, zal 50 ki lometer in de benen heb ben. Er wordt zeker niet gekoerst Elkeen zal goed kunnen volgen er zal gereden worden te gen een tempo van 22 km per uur. Bij de aan komst wordt een gratis tombola in het Kultureel Centrum gehouden. Iedere klub, en er heb ben reeds enkele hun deelname bevestigd mag een eigen volgwagen meebrengen. Platte ban den of andere kleine de- fekten zullen de pret dus niet storen. Wie abso luut niet meer meekan, vindt wel een plaatsje in één dezer wagens... Op het Dorp te Wanze- le is wel een kontrole- post voorzien, maar ook (tijdens de tweede ron de) een korte rustpauze- Alles is voorzien. Vijftien augustus wordt voor de fietsers zeker weer een prettige hoog- daf, als de zon ook van de partij is. RDV. Zelfs deze piepkleine meisjes bewezen dat veel oefenen goede resultaten kan opleveren. (Mark) blimlach niet bij, maar reeg het rekord aantal an zes strafpunten toe ewezen. Begrijpelijk at er na het optreden ji traan geplengd werd... jok de volgende kandi- ète onderging hetzelf- e lot en vluchtte naar luiten. toen volgde de crème tan de avond buiten tet meisje nr. 31 en de kfwezige nr. 29, kregen Je toeschouwers enkele )arels van majoretten te tien. £nkele kandidates kre- wers zette de prijsuitrei king in. De personalitei ten werden op het pp- dium geroepen. De voor zitter gaf een inleidend woordje weg: «Naast on ze dank aan alle wer kers, moeten we beken- hen dat Oost-Vlaande- ren de top van majoret ten scheert in België. Volgende week gaat het nat. kampioenschap door in Brasschaat. Nu hebben we hier iets ge toond gekregen, dat we nog nergens zagen! «Ook bij de proklamatie naakt, een tuil bloemen. De voorstellingen wer- paar maal een bis-ge- >oep uit. Een paar schoonheids foutjes niet te na gezien, Jeite ging men onder de 8.5! De kandidate nr. 32 was de kampioene v. mening deelde. Deze Prachtige oefening ver diende ons inziens zeker 90 th der punten. De In Groot-Lede wordt nog heelwat gepresteerd op het gebied van openbare werken. Nog maar pas werd door de gemeenteraad een voorstel tot be scherming van de voetpaden goedgekeurd, of sche pen De Paepe kan ons reeds een hele resem ver dere verbeteringswerken opnoemen. Er waren vooral veel juniores komen opdagen om hun kans te wagen voor het behalen van de titel van kampioen van Oost-Vlaanderen. (Mark) zen uitgedeeld, waaron der een speciale prijs v. de brouwerij Rodenbach. Een stoet bloemen, be kers, groene planten en plaketten bleef aanhou den. Na de normale plichtple gingen en eerbetuigin gen, stak de nieuwe kampioene onder een luid applaus haar ver diende beker hoog in de lucht. Bij de jongens was er maar één kandidaat. Hij heeft meegedaan en wordt daardoor kampi oen Van de Velde Kris uit Herdersem bekwam 56,5 punten. Ons inziens De beide meisjes bleven sportiefze kusten el kaar proficiat. Bij de seniores-meisjes werd Aerts Carine uit Herdersem derde met 72,3 punten. De tweede plaats werd toegewezen aan Rita Brondeel van St.-Martinus Oordegem met 72,4 punten. Oost- vlaamse kampioene werd Carine Bockstaele van Sint-Martinus Oorde gem met 75,1 punten. Een berg bloemen en geschenken groeide aan haar voeten. Naast de traditionele beker be kwam zij eveneens een paar plaketten en een zeker als geslaagd mo gen aanzien worden. Maar dat van de zes pro vinciale kampioenen niet minder dan drie Klap- roosjes gekroond wor den is eveneens een pro ficiat waard. Moesten er van St.-Mar tinus ook kandidaten pu pillen en jongens zijn geweest, hadden we hier niet drie maar vijf moe ten schrijven. Bij de ju niores «verloren» de Klaproosjes slechts met één tiende punt Verder noteerden we nog drie tweede plaatsen... Proficiat St.-Martinus. Je mag terecht zeer fier zijn RDV. fc tambour-majores waren slechts met zijn tweeën om mee te Mgen naar de kampioenstitel. (Mark) zelfs voor de pun- begon men met de al ten waren bekend ge lerkleinsten. Bij de pupillen kreeg Sa bine Van De Spiegel foutloos gebracht (Haaltert) een tweede en lokten dan ook een prijs met 42 punten. Kat- leen Steeman (50,4 pun ten) zou de kleuren van de provincie in Bras- 0lJljes niet te na gezien, schaat verdedigen voor ferden heel wat hoge de nationale titel, pcores genoteerd met Wat betreft de miniemen °eite aina men onder meende de voorzitter dat de zeven kandida ten die deelnamen te be- De vaste belofte van Toelage voor de uitvoe ring van wegeniswerken aan de- Kromme Elle boog en de Vrijdagmarkt zijn verworven. Ook de vaste belofte voor de be toelaging door de Staat betreffende werkzaam heden in de Bergstraat en de Dwarsstraat zijn toegekomen. De onteige ningen zijn reeds door gevoerd. Het gemeente bestuur wacht nu nog op het Koninklijk Besluit om tot de uitbetaling ervan te kunnen overgaan. Als vervolg op de wer ken aan de voetpaden te Smetlede, krijgen de Oordegemmenaren nu de aanleg van voetpa den van aan de Speurt tot aan de Klinckaert- straat. (vanaf de kerk) Deze werken zijn ge gund aan de firma Jean- Pierre Van Kauter uit Serskamp. Na het ver lof wordt met de werken gestart. De gunning vr de voet: paden te Papegem, van af de Rijksweg Aalst- Gent tot aan de grens met de deelgemeente Impe is gebeurd. Deze werken zijn gegund aan de firma Eugeen Kennof uit Wetteren. Vermoede lijk aanvang der werken, na de verlofperiode. De zelfde firma kreeg de op dracht in de Tuinwijk te Lede nieuwe beton- boordstenen en nieuwe voetpaden aan te leggen. Met eigen personeel gaat het Leeds gemeen tebestuur ervoor zorgen dat de voetpaden in de Broeder De Saedeleer- straat en de Lange Wee straat verbeterd of ver nieuwd worden. De be- strijkingswerken in de zelfde straten en in Smetlede-centrum zul len uitgevoerd worden door de firma Vaubel iut Brussel. De Firma Vormezeele uit Sint-Amandsberg, Gent zal verbeteringswerken uitvoeren aan de Rodt- straat te Oordegem. Het betreft hier een projekt van meer dan 12 miljoen frank nieuwe riolerin gen en wegbedekking zullen aangebracht wor den. Vorig jaar had het ge meentebestuur een heel programma in elkaar ge dokterd tot verbetering van de landbouwwegen in Groot-Lede. Het be treft hier een betonver- harding van 10,5 kilome ter wegen, alle drie me ter breed. Een groot ge deelte "(ongeveer drie vierden) van de werken zijn reeds uitgevoerd dr de firma van weduwe De Moor uit Westrem. Het laatste gedeelte zal aan gevangen worden na het verlof. Het betreft hier de omgeving van de Noenstraat en Vishauke, op de grens van Lede met Hofstade. Het eerste projekt terza ke voorzag open grach ten aan weerszijden v. de wegen. Nu werd de toelating van de Provin ciale Technische Dienst verkregen om te draine ren met kift-keien, zodat de open grachten uit het plan verdwijnen. Al deze wegeniswerken kunnen onmiddellijk in uitvoering gaan. De gun ning gebeurt door de ge meenteraad, zonder dat de hogere overheid er moet in betrokken wor den, omdat de kosten niet meer bedragen dan anderhalf miljoen. Tenslotte nog dit op 28 augustus om 11 uur ge beurt de beperkte aan besteding voor de aan leg van tapijten (of top lagen) op bestaande as faltwegen te Smetlede. Het betreft hier de Sers- kampstraat en verbin ding van Smetlede en Serskamp. RDV. publiek. Later zou wonderen waren om hun Jjken dat de jury deze moed van het meedoen. Het was naar zijn zeggen een grote strijd op een hoog nivo. Derde werd Anja i(Van de Meersche r- grote moeilijkheden uit Herdersem met 63,2 prden tot een goed ein- punten. Sandra Van dén meer dan het zien waard. (Mark) Op 3,4 en 5 augustus, telkens om 15 uur, op de binnenkoer van de hoeve Tuur Vos, Steenberg te Pollare (Ninove) speelt men Vlaanderens meest gespeelde klucht «De Wonderdoktoor» van Jos, Janssen.

De Voorpost | 1979 | | pagina 13