C Danny Clark snelste te Waasmunster Beker van België S.K. Lebbeke laat gunstige indruk Lebbeke - Lokerse 2-1 16 - 3.8.1979 - De Voorpost De Voorpost SPORT Omwille van een duidelijk betere eerste helft waarbij het doorlopend het initiatief in handen hield, is S.K. Lebbeke verdiend winnaar geworden. Het hield Lokerse S.V. op een verre afstand en liet bovendien aan de bezoekende spitsen geen gelegenheid om maar even gevaarlijk uit te halen. In die periode scoorde het bovendien nog twee doelpunten. zet. Met nog amper drie minuten voor de boeg was het bezoekende kalf op dat ogenblik al verdronken. Alhoewel het nog veel te vroeg is om besluiten te trekken, moeten we toch beslissing. Hoe dan ook, piekeren haalt niets uit ten slotte, „l'arbitre seul est Ie juge de la partie". DOELPUNTEN 25 min. Van Doorselaer 1 -0, 33 min. Delsin 2-0, 87 min. De Australiër Danny Clarck heeft te Waasmunster rustig de spurt afgewacht om zijn tweede profzege te behalen. Te Destelbergen had hij ook al viktorie gekraaid. Clark is stilaan het pistseizoen aan het voorbereiden en daarom kunnen er best enkele harde rondjes rondom de kerktoren af. Daar bewijst hij dat inzake snelheid hem niemand iets hoeft te leren. Nochtans is het een spannende finale geworden waarin de Waaslander Berten van Vlierberghe, eveneens in de goede ontsnapping betrokken, zo graag had willen winnen maar gewoonweg de gelegenheid niet kreeg van zijn medevluchters zodat Clak als snelste van acht over de meet bolde. 57 vertrekkers waren er in ging te vlug zijn reserves zijn ondervinding dat de die spannende uitgave aangesproken. Hij werd dan wedstijd in een beslissende welke liep over Hamme en ook onverbiddelijk door de faze getreden was en sa- Zele en heel wat belangstel- groep gegrepen. Een lot dat men met spurter Fons De linq qenoot. ook korte tijd nadien Heir- Bal, Eddy Vanhaerens en Al in de eerste ronde trok- wegh onderging. Walter Schoonjans kregen ken Thuur Van De Vijver, Alles viel dus te herdoen. ze aansluiting wat meteen Jan Poelmans, Patriek De Op drie ronden voor het een kopgroep van acht lei- Vos en Willy Planckaert ten einde sprongen negen ren- ders bracht en daaruit zou strijde maar hun onderne- ners weg: Danny Clark, Ro- dan ook de winnaar dienen minq werd vlug gekortwiekt, nan Ongenae. Patriek Ler- gezocht te worden. We De bedrijvige Petry, Van no, Alfons De Bal, Petry, hebben een uiterst span- Sweevelt, Vanheer enMar- Rudy Hendrickx, Ronald nende finale gekregen. Een cel Van' Der Slagmolen Bouckaert, Hendrik Cae- apotheose zoals we er wer- 3,15 uur 2. Emiel Gijsemans, 3. Al fons De Bal, 4. Eddy Van haerens, 5. Patriek Lerno, 6. Caethoven, 7. Walter Schoonjans, 8. Albert Van Vlierberghe. 9. Patriek Ver- straete op 20 sec. 10. Rona Ongenae, 11Ro nald Bouckaert, 12. Willy Albert, 13. Luc Raes, 14. Maurits Petry, 15. Benjamin Van Auwera, 16- Marc De Smet, 17. Rudy Hendrickx, 18. Gerard Blockx, 19. Marc Dierickx, 20. Herbert Panis, 21. Ludo Frijns, 22. Julien Verboven, 23. Maurice Bel- let (it), 24. Franpcois Van Vlierberghe, 25. Freddy Li- bouton, 26. Willy Scheers, 27. Frank Van Impe. 28. De Australiër Danny Clarck klopte vlot zijn zeven medevluchters te Waasmunster, (md) konden al evenmin voor- deep puren uit hun strijdlust tot dan het duo Frank Van Impe en Dirk Heirwegh hun neus aan het venster kwa men steken. De Zeienaar had enkele dagen voordien al een overwinning op zak gestoken en een volgende was vlug meegepikt maar Heirwegh kende tegenslag. Misschien wel omdat hij vooreerst te vroeg in het of fensief ging en ten tweede omdat de broer van Lucien plat reed op het moment dat de voorsprong groeide. Het was halfweg koers dat zowel Heirwegh als Van Impe er alles uitpersten om voorop te komen, wat hen trouwens lukte Maar in de zevende van de twaalf af te leggen ronden liep de tube van Frank Van Impe leeg. Hij herstelde, maar verloor kostbare seconden. Heir wegh wachtte natuurlijk niet eft Van Impe had toen gro tendeels met de achtervol- thoeven en Vanhaerens Ondanks het feit dat die mannen het ernstig meen den kregen ze enkele kilo meters verder 't gezelschap van nog elf anderen: Albert Van Vlierberghe, Emiel Gij semans, Willy Albert, Wal ter Schoonjans, Luc Raes, Benny Van der Auwera, Mare Dierickx, Gerard Blockx, Mare De Smet, Pa triek Verstraete en Herbert Panis. Wat ons dus 20 leiders bracht. Wie echter niet tot die groep behoorde was on tegensprekelijk afgeschre ven. BESLISSING De beslissing is dan geval len op twee ronden voor het einde toen te Hamme, Miel Gijsens, Danny Clark, Pa triek Lemo en Hendrik Cae thoven wegsprongen en vlug een kloof sloegen. De plaatselijke Berten Van Vlierberghe begreep met kelijk de laatste uitgaven nog zelden een hebben meegemaakt met de ene poging na de andere. Het lag er overduidelijk op dat deze maal de wedstrijd niet verkocht werd omdat er eenvoudig teveel kansheb bers bij de leiders reden. Berten Van Vlierberghe sprong in de laatste kilome ters weg. Onmiddellijk rea geerde Miel Gijsegans. Daarna waagde Berten het opnieuw maar zijn strijdlust kende geen succes gezien Vanhaerens het gat ging dichten en Van Vlierberghe wel degelijk zijn beste ze gekansen had verspeeld. Zelfs spurter De Bal waagde nog een gok maar sprak ook zijn beste krach ten aan zodat in de spurt Danny Clark zich de snelste toonde voor Gijsemans en De Bal. UITSLAG 1Danny Clark de 144 km in Marcel Van der Slagmolen, 29. Etienne Van der Snickt, 30. Etienne Van der Helst. DEVE Het eerste werd door de Lokerse aanhang aange vochten. Volgens hen, om wille van voorafgaandelijk buitenspel. De tweede vol treffer was daarentegen een juweeltje. Zowel het voorbereidend werk als de afwerking waren staaltjes van kundig voetbal. Dat beaamden ook de bezoe kers. Meteen ging S.K. Lebbeke de rust in met een comfortabele 2-0 voor sprong. In de tweede helft gingen de bezoekers over tot meer pressievoetbal. Maar omdat de afwerking beneden alles bleef, werd ook het gewenste resultaat niet bereikt. Door deze zege gaat S.K. Lebbeke de tweede ronde in. Zondag moet het naar vierde klasser F.C. Eeklo. Op papier een sterker elftal maar dat wil niet zeggen dat men zich in Lebbeke al bij voorbaat verloren geeft. Integendeel. Inzetvoor een toch wel opvallend talrijk opgeko men publiek heeft S.K. Lebbeke zich duidelijk laten gelden. Niettegenstaande in het eerste kwartier alles beperkt bleef tot midden- veldvertoon, liet de thuis ploeg al vlug zijn inzichten blijken. Geleidelijk aan namen de lokalen meer en meer het initiatief in handen. Toen net voor het halfuur nieuweling Van Doorselaer met een vertraagde soloren de openingstreffer lukte was het ijs doorbroken. Met vlotte combinaties over klaste Lebbeke van dan af - zijn tegenstander. Een ver raderlijke hoge bal van Emie Sanders ging kort nadien nipt naast de staak. Kort daarop verdubbelde Delsin de score. Dit doel punt was van uitzonderlijke makelij. Luc De Waegeneer rukte op vanuit het midden veld. Plaatste twee tegen standers in de wind, en schoof nadien de bal door naar rechts waar Ludo Van Doorselaer op wacht stond. Deze controleerde in de kortste tijd de bal, maakte een schijnbeweging en be diende nadien de vrijstaan de Delsin, die met succes in de verste hoek besloot. Na de kampwisseling werden er bij de bezoekers enkele wijzigingen doorgevoerd. Schatteman en Forceville, blijkbaar las van de zomer warmte gingen eruit voor Lebbeke - Lokerse 2-1. Een stijlvol ingrijpen van de Lokerse doelman die hoewel hij twee doelpunten tegen kreeg toch op een goede partij mag terugblikken, (an) Lebbeke - Lokerse 2-1Hoewel de Lebbeekse spitsen van kortbij werden bewaakt konden zij toch tweemaal door de mazen van het Lokerse verdedigingsnet glippen, (an) c Kinten M. De Boxelaer. Dat stellen dat S.K. Lebbeke in Everaert2-1 verbeterde wel enigszins de deze 'eerste bekerwedstrijd LEBBEKE Herman Van situatie. Bovendien ging een voortreffelijke indruk Mossevalde, Johan Meert, Lokerse ook op het pressie- liet. Met Ludo Van Doorse- Leo Verhulst, Gustaaf Vann voetbal over. Uiteindelijk laer schijnt er alvast meer Dessel, Luc De Meersman,Je leverde dat slechts twee uit- vaart in de aanval te zijn Luc De Waegeneer, Emiel schieters. Een lobbal van gekomen. Ook het midden- Sanders (75 min. Marcji Denaert, plofte op de staak, veld liet een sterke indruk. Meert), Herman Vane en op een hard schot van Emie Sanders en Luc De Langenhove, Ronny Dei: Kint was er een prachtige Waegeneer blijke het daar Feyter, Ludo Van Doorse- k save van Herman van wel goed te stellen. Bij de laer, Roland Delsin (75 min. i Mossevelde noodzakelijk, bezoekers was Everaert Dany Vermeir). Inzake afwerking lieten de ontegensprekelijk de meest Waaslanders op het markante figuur Vermelden LOKERSE Van Bogaert, Lebbeekse Konkelgoed we nog dat Johan Meert de Everaert, Schatteman, (46 maar een magere indruk. In eer had de eerste gele kaart min. Kint), Van Boxelaer de laatste minuten konden op te strijken. Johan kon Cl., Zamar, Van ze wel de eer redden. Een blijkbaar zijn mondje niet Kerschaver, Forceville (M. fout van Ronny De Feyter houden tegenover de Van Boxelaer), Dupont, op Kint Leverde een straf- scheidsrechter. Hij kon zich Caluwé, Dullaert, DenaerL schop op, dat door Everaert blijkbaar niet akkoord ver- oordeelkundig werd omge- klaren met een bepaalde E.D.M. De voorbije drie seizoenen had de Zeelse weiter een palmares bij elkaar gebokst, waarmee hij volgens de meeste insiders een kans moest krijgen om als chal lenger voor de Europese gordel te worden aangeduid. Zover kwam het niet. De EBU verantwoordelijken ver deelden de koek aan de meest invloedrijke landen. Alois begon te twijfelen of hij nog wel ooit eens een kans zou krijgen en beraadde zich eind vorig seizoen ernstig over de toekomst van zijn boksloopbaan. public relations in het bui tenland en haalde er resul taat mee Voor het komende seizoen 79-80 liggen de kansen nu heel anders. Voor Manager Jef Van Driessche en zijn poulain Alois Carmeliet kwam de kans uit een onverwachte hoek. Op 6 september 1979 zal hij ofwel te Kopenhagen ofwel te Randers onder de ring- lichten staan tegen de 36- jarige Europese titelhouder Hansen. Het betreft hier een vrijwil lige titelverdediging van de Deen. Trainer Jef Van Driessche, die bijzonder goed weet hoe de vork aan de steel zit in de Jk deed voor enkele maan den een schriftelijk aanbod aan Hansen om naar België zijn titel vrijwillig te komen verdedigen tegen Alois. Ik wist uiteraard zeer goed, dat daar geen positieve reaktie zou op komen, maar ondertussen kende Han sen's manager Palle het bestaan van Wies en dit heeft nu in ons voordeel ge speeld», aldus Jef Van Driessche. «Alois is hier de tussenschakel tussen Han sen en Green. De Deense kampioen won door k.o. te- boksmiddens en die niet gen de als superieur aan- meedraaft met de zoge- gewezen Green en dit was naamde invloeden van de voor de Engelsen een totale uiteraard een revanche, maar reglementair mag het niet dat ze twee opeenvol gende keren tegenover el kaar staan voor de titel. De oplossing is dus dat Alois te Denemarken Hansen ont moet. Hoe wij in de clinch kunnen heeft eigenlijk geen belang, het voornaamste is dat Alois een Europees ti telgevecht kan aangaan». De Europese titel zit er in Uit de woorden en de over tuiging van Jef Van Dries sche kan men uitmaken, dat Alois zo maar niet zonder' kansen naar Denemarken zal afreizen: «Ik heb Han sen zien boksen tegen Eipel en ik meen dat het een bok ser is die Alois ligt. Als men op 36 jaar nog Europees kampioen is, in een welter- klasse, die overvloed heeft aan goede boksers, bete kent men zeker iets. Han sen is een goede bokser en een harde puncher, maar zijn slagen en durft ook be neden gaan en met de filo sofie er bij dat Carmeliet ook geen schrik heeft om een harde direct te plaatsen, dan durf ik aannemen dat hij zeker niet als verliezer in de ring komt. Alois zelf gelooft er in en de training die we reeds hadden hervat zal nu zeker gestuwd worden in de richting van 6 september». BENO Alois Carmeliet zit hier rustig in de hoek te wachten op de het IS geen «Kimpuam», dus eerste g„ngSlag. Hopelijk kat) de poulain van Boxing Club De Australiër Clarck in de bloeit 'I zijn zege te Waasmunster (md) Belgische voorzitter Fac- cenda, verzorgde zijn eigen verrassing. Green, die in Engeland volle zalen lokt wil geen vechter en dit spreekt in het voordeel van Alois. En ook Hansen pakt regelmatig Zele begin september even zelfverzekerd ile Europese kampioen Hansen in de ogen kijken, (c)

De Voorpost | 1979 | | pagina 16