DE PROGRESSIE VAN SPORTKRING V0ETBALKLUB FC WIEZE VIERT TIENJARIG BESTAAN Beker van Vlaanderen S.K. Sint-Niklaas - A.A. Gent 2-1 S.K. Aalst gewipt 5 in eerste ronde Woensdag 8 augustus om 20 uur KAV Dendermonde bekert te Anzegem S.K. Aalst met eerste elftal tegen Herzele De Voorpost - 3.8.1979 - 17 e foor niet minder dan 3000 toeschouwers die de drui- ie regen wilden trotseren heeft Sportkring woensda- gvond op eigen terrein het pleit van A.A. Gent ge- onnen. Gratis heeft men het niet gekregen want de 1 uffalo's vochten voor de overwinning alsof het leven vanaf hing. Opnieuw staat Gent gekrediteerd met wee gele kaarten. Dat maakt ondertussen een totaal an zes. Men zou daar gemakkelijk overhéén kunnen maar als men weet dat Noliet en Van den Daele op- ieuw bij de kandidaten waren, moeten we de zaken tilaan anders gaan bekijken. Zij zullen wellicht de I nale voor de derde en de vierde plaats niet meespe en... laarvoor dient Gent nog van Aalst te winnen, zoniet zit en stilaan op dreef rakend S.K. in de run. Doelman Laureyssen krijgt de bal tegen het lichaam en Erwin Van den Daele moet machteloos toezien hoe het 1-0 wordt voor de Waaslanders. (pm) Danny Veyt knalt voor Coeneye hard op doel. (pm) KAV DENDERMONDE-SK BEVEREN Bij KAV Dendermonde heeft men er alles voor veil om de ploeg in optimale omstandigheden voor te berei den op de nakende kompetitie. Op woensdag 8augustus om 20 uur ontvangt KAVD het B-e|ftal van landskampioen SK Beveren. Er staat eveneens een officiële opening van de vernieuwde akkomodatie op het programma. (gdp) Zaterdag 4 en Zondag 5 augustus, wordt op luisterrijke wijze het tienjarig bestaan gevierd van de stichting van de voetbalclub F.C.Wieze. Op het terrein aan de Populierenstraat wordt voor deze gelegenheid een grote feesttent op getrokken en met daar- neven de ruime kantine zal er voor de talrijke bezoekers voldoende plaats beschikbaar zij. Zaterdag 4 augustus worden te 14 u. de fees telijkheden ingezet met een wedstrijd tussen de Miniemen van F.C. Wie- ze en Schroevers Moor- sel, te 15 u wordt rendez vous gegeven voor alle oud-spelers van F.C. Wieze en te 16 u is een joggingwedstrijd (nieuw soort voetbalspel voorzien tussen de oud spelers van F.C.Wieze en F.C.Callebaut, 10 jaar later. Vanaf 18 u kunnen de hongeringen gespijsd worden op het barbe cue-festival. Te 19.30 u komt het spelend korps van de koninklijke Fan fare St. Cecilia van Wie- ze met een muzikaal koncert de feestelijkhe- de meer luister bijbren gen, waarna te 21 u in de feesttent het lustrum- nachtbal gehouden wordt met het orkest «The Musical Friends» Zondag 5 augustus te 14.30 u spelen de re- serven ven F.C. Wieze en Gijzegem waarna te 17 u. de officiële start gegeven wordt van het tiende voetbalseizoen met een match tussen de eerste ploegen van F.C. Wieze en Wilskracht Gijzegem in het kader van de Beker der Denderstreek, te 19.30 u wordt door de Discogroep «Seagull Drive in Show» het tien de t-dansant gehouden, terwijl doorlopend in de kantine de aanwezigen kunnen genieten van een uitzonderlijke barbecue. Wanneer we de annalen doorlopen van F.C.Wie ze, dan vinden we dat deze klub uit derde Pro vinciale in de Belgische Voetbalbond gesticht werd in 1969 door enkele spelers van een plaat selijke caféploeg, die ieder jaar een viertal vriendenwedstrijden speelden. In de lente van 1969 werd een bestuur gevormd met als voor zitter Amedé Brutein, ondervoorzitter Adolf Moens, penningmeester Gilbert Van Brempt, se- kretaris Freddy coen, public-relations Frans VanSteen en bestuurs leden Clement en André De Smet, terwijl Jean Van Isterbeek gedurende de drie eerste speel seizoenen als trainer in stond voor de reserve en eerste ploeg. In het seizoen 1972-73 werd de plaatselijke spe ler John Lissens aange worven als nieuwe trai ner, in 1975-76 werd Lissens spelertrainer bij Hofstade en kwam Michel Platteau als trai ner in zijn plaats. Bij het einde van dit speelsei zoen mocht F.C.Wieze zich een eerste maal verheugen in een kam pioenstitel met de scho- lierenploeg enin 1976-77 kon de eerste ploeg de derde plaats bemachti gen in IV de Provin ciale Ondertussen had de be- stuursploeg het wel en wee doorgemaakt dat verbonden is aan alle sportieve verenigingen van die aard en werd een nieuw hoofd bestuur gevormd, dat zorgde voor de gezonde ontspanning van meer dan 150 voetbalspelers uit Wieze en omliggende die in zes ploegen in kompetitie uitkwamen. Voorzitter BRutein was verhuisd naar de kust streek en werd opge volgd door Adolf Moens, bijgestaan als onder voorzitter door danny Van Steen, als Pen ningmeester Mevr. Ad. Moens, sekretaris Gus- taaf Moens en bestuurs leden André De Smedt, Fritz De Wolf, Maurice VanDamme en Frans Pieterstevens werd voor de begeleiding van de jeugdploegen een jeugdbestuur samenge steld met Harry Rob- brechts, Fritz De Wolf, andré De Smedt, Jacq- main Van haut, Gaston Heyvaert, Alfons De Wolf, Richard Matthijs, Frans Van Driessche en Werner'Verest. Vanaf het speelseizoen 1977-78 werd de oud-S.K. speler van Herdersem, René De Meyst, leraar in de lichamelijke opvoeding en gediplomeerd Heizel- trainer aangeworven als trainer van al de ploegen en vanaf dat jaar bleven de uitslagen niet achter wege. Met drie ploegen, knapen, juniors en eerste ploeg werd het kampioenschap in de reeks verworven. F.C. Wieze kon feestvieren en in kantine en feestzalen werden trofeeën plaket ten uitgeriekt aan de verdienstelijke spelers. De eerste ploeg kwam na negen jaar bestaan uit in derde provinciale en ver wierf dank zij de spelers van de juniorskam pioenen en zelfs zonder nieuwe spelers aan te schaffen een behoorlijke plaats in haar reeks. In het verlopen seizoen be haalde de scholieren -3 ploeg het kampioen schap en voor volgend seizoen zal vast en zeker gepronostikeerd worden op de talentrijke mi- niemenploeg, zodat bij dit tienjarig bestaan van F.C.Wieze, al de reeksen ploegen een kmapioens- titel zullen behaald heb ben. De alomgekende ge meente Wieze - vermaard om haar bier en cho colade en haar Oktober feesten, maar die ook op sportief gebied met haar kaatsers en voetballers kan yr ">- - 'oen- over an^. ven uit het Dendermoi. er Aalsterse, heeft om vu-J balgebied, dank zij h toegewije hoofd- er jeugdbestuur en de lentvolle jonge trair Vier afgevaardigden van KAVD togen zaterdag avond naar het verre Wervik om er de toekomstige tegenstrever van KAVD aan het werk te zien. Na negentig minuten stonden Wervik en Anzegem met 1 -1 op het bord - de bezoekers geraakten slechts twee minuten voor affluiten aan de verdiende gelijk maker - zodat de strafschoppen moesten beslissen. Wervik lukte een penalty, trapte er twee op de dwars- lat en een op de paal, zag er tenslotte één gered door de Anzegemse doelman. Anzegem was beter in dit spelonderdeel en trof viermaal raak. Zondag 5 augustus 1979 te it> uur opent KAV Dendermonde bij de geel-rode Anzegemmenaars. Voor paars-blauwe supporters die de verplaatsing met eigen wagen willen ondernemen, hier enkele gegevens Men neemt de E3 naar Kortrijk tot afrit Waregem. Aan de eerste splitsing links nemen naar Anzegem. Het terrein is gelegen in de Langestraat, aan het andere eind van de gemeente. FC Anzegem speelt reeds gedurende twee seizoe nen in eerste provinciale en krijgt.een gemiddelde van zowat 500 toeschouwers. Anzegem is een erg te duchten tegenstrever. De konklusies van de Dender- mondse spionnen in Wervik waren trouwens eenslui dend „KAVD zal erg goede papieren moeten hebben om Anzegem in eigen nest uit de beker te wippen". (gdp) Met negenenzestig andere ploegen stapt S.K. Aalsl zondag in de „Beker van de Denderstreek" die aan zijn zevende uitgave toe is. S.K. mag het op eigen terrein doen. Vermits men uit de „Beker van België" werd gewipt kan men voor de homewedstrijd tegen de kersverse derde provincialer Herzele beroep doen op het eerste elftal. De samenstelling zal waarschijn lijk als volgt zijnSpruytDuwez-Matthijs-Van Cauteren-Van den Eynde; Bellon-Vervecken- Schouppe-Schelpe-Zouai-Van Lierde (JVH) SPARTA BUGGENHOUT OEFENT TEGEN LOKERSE SV Sparta Buggenhout speelt zaterdag 4 augustus aan huis een oefenwedstrijd tegen eerste provincialer Lokerse SV. De wedstrijd begint om 18 u. Voor Sparta Buggenhout. dat met een totaal vernieuwde kern aantreedt is het meteen een eerste wedstrijd. Lokerse daarentegen kwam tegen SK Lebbcke uit voor de beker van België. Het werd evenwel met 2-1 cijfers gewipt. E.D.M. OKAPI TEST KEITH IOW Okapi heeft een nieuwe Amerikaan opde kop getikt. Keith low werd al een paar keer aan een test onder worpen. Hij oefende samen met Taylor en deed het voortreffelijk, low (2,04 m) neemt ook aan de trai ningen deelOf hij volgend seizoen voor de ploeg van voorzitter Hillewaere zal spelen zal pas zaterdag duidelijk zijn na een wedstrijd die te Melle tegen Elite wordt gespeeld. (JVH) Sportkring heeft een zeer ioede tweede helft ge keeld. Maar ook de eerste leriode en dan vooral let eerste kwartuur was iet mis. ilog maar pas floot de Jleeckere het eerste sig nal of Veyt kon de score ipenen op vrijschop van feirinckx. laureyssen was dermate èrrast dat hij de bal nog en tikje meegaf om de ee bellijn te bereiken, jent stapelde in die eerste Pen minuten de fouten- j ist hoog op. De kwamen aan het reken- ommetje van 9 tegen 2 oor de'thuisploeg, lat was veel. Telkens een i.K. - aanvaller bij de bal wam werd hij eenvoudig e grond ingeboord... met ele kaarten (maar dan in e tweede helft) als gevolg, jeraet, goed op dreef, feeg het erg te verduren. iij werd er gewoon uitge- Bpt. Dauwe verving hem jnd de 20ste minuut, e eerste periode sloot af iet krachtige druk van Gent Dde S.K - defensie en een jgendoelpunt als gevolg, jjmmertjes van Koudijzer aren legio, en dat kon, jrmits ook Mare Nijs fende vervangen te wor- jn. idewijekx liet zich van zijn )Cmde kant zien. De pro- Sssie is er ook bij hem. hmanuelson, met wie de an J<en de dag tevoren volle- rt, j rond waren, kwam min- an»r aan zijn trekken. Hij n.jeeg Criel als verdediger liel de huid en dat beviel rcim minder Ook hij maakte an eer dan eens kennis met )ejt spekgladde terrein, e-a de rust had Sportkring in. |l wat geluk toen nummer tjes van Koudijzer op Stic- kens strandden. Wie opviel in het verdedi gend kompartiment was de nooit aflatende Van Haeve- re, hij speelde in de achter hoede voor twee. Alain Verstraeten bekende achteraf slechts op een- vierde van zijn rendement te spelen maar ook daar zit progressie in. In de slotminuten slaagde Lodewijckx erin de stand in het voordeel van zijn ploeg om te buigen. Een persoonlijke aktie van Veyt lokte Laureyssen uit zijn doel die echter minder oog had voor Lodewijckx. Veyt had dat wel gezien, trok lateraal voor doel waar Lodewijckx de laatste kans omboog in zijn voordeel. Sportkring had, vooral op basis van de tweede helft, het laken naar zich toege trokken. Het opent meteen perspek- tieven voor de toekomst. De ploegen S.K. Sint-Niklaas: Stic- kens, Verstraeten, Nijs, Van Haevere, Beirinckx, Lambrechts, Lodewijckx, Deraet, Deraeve, Ema- nuelson en Veyt. A.A. Gent: Laureyssen, Criel, Coenije, Benoot, Van den Daele, Van Haec- ke, Quipor, Noliet, Raes, Koudijzer en Hinder- eyekx. Doelpunten: 2' Veyt (1-0), 35" Hindereyckx (1-1), 89' Lodewijckx (2-1). Wijzigingen: 20' Dauwe i.p.v. Deraet, 38' Caers i.p.v. Nijs. Kaarten: geel voor Noliet, Van den Daele en Caers. Scheidsrechter: de heer De Bleeckere. Toeschouwers: 3000. A.G. Zoals wel enigszins in de lijn van de verwachtingen lag heeft S.K. Aalst de tweede ronde in de Beker I van België" niet gehaald. Het werd te Wetteren, dat reeds beter was ingespeeld, geklopt, nadat het in de eerste speelhelft nochtans flink had meegespeeld. Naderhand onderging het echter de wet van de I sterkste. Als de rust met een logische 1-1 stand inging dan was de eindstand 3-1 al evenmin een aanfluiting van de logika. Er was bij S.K. trouwens niemand die eraan dacht de overwinning van de Racingers aan te vechten. Ook trainer Antoine Van i Poelvoorde niet. „Racing kombineerde vooral na de l rust zwieriger en was ook meer gevaarlijk. Onze tegenstander profiteerde ook ruim van een paar K missertjes in onze verdediging. Ik neem het echter I niemand kwalijk. We moeten inderdaad rekening houden met het feit dat we pas de trainingen hebben hernomen en dat mijn spelers nog niet op mekaar zijn )ft ingespeeld. Het draaide dus niet helemaam rond ve alhoewel ik dan best tevreden was met hetgeen voor iu de rust werd gepresteerd. Toen toonden we ons de je evenknie van Racing. Naderhand is dan wel aan het licht gekomen dat Racing verder stond dan wij. Racing had er al een paar oefenwedstrijden opzitten 0 En dit was vooral in de tweede speelhelft duidelijk merkbaar. Toch geef ik mijn spelers graag krediet. Ze hebben hun best gedaan. Het bekeravontuur vind ik tenslotte niet zo belangrijk als de kompetitie. Het laatste telt voor ons." v H Emmanuel son schiet op doel. niettegenstaande de verbeten tussenkomst van Van den Daele. (pm) Veyt wordt hier wel sterk belaagd, (pm)

De Voorpost | 1979 | | pagina 17