Black Emanuel.. Beker van België Eindstand na twintig minuten bereikt Beker van Vlaanderen Beker van Vlaanderen Beker van Vlaanderen Eendracht Zele goed van start Gevaert pakt uit met hattrick S.K. Sint-Niklaas - Jong Lede 4-1 A.A. Gent - Eendracht Aalst 2-0 Witgoor Dessel - Eendracht Zele 0-2 Delta Londerzeel - KAV Dendermonde 1-3 18 - 3.8.1979 - De Voorpost Na vier wedstrijden in deze Beker van Vlaanderen is voor Van Boxtael. Sportkring Sint-Niklaas het ijs volkomen gebroken. Danny Veyt, sinds een week terug aan de training, scoorde immers voor zijn ploeg het eerste doelpunt. De eerste 20 minuten waren Dat doelpunt situeerde zich in de eerste helft, die door voorbij, Sportkring begon trainer Willems en Waeterinckx gewoon als slecht werd aan een lange rustperiode, gekwalificeerd. Mees (of was het Van Jong Lede, een flink team, speelde zowaar goed met Sint- Haevere) zou er zelfs in Niklaas mee. slagen de score in even- Er was zelfs geen klasseverschil te merken... Op bepaalde wicht te brengen. Voor de momenten en dan bedoelen we het laatste kwartier van de rest van die eerste helft eerste helft, was Sportkrings tegenstander zelfs de noteerden we nog een meerdere. Aalvlugge balwisselingen, flinke inzet, dat vluchtschotvanLambrechts <ren de ingrediënten der pupillen van trainer Roger beslist de beste speler van ■rgeay. de zopas aangeworvenen. binnen het kwartuur drie Van Haevere, Beirinckx. doelpunten scoorde, het Lodewijckx, Deraeve, laatste via Lodewijckx die Dauwe, Lambrechts, na vrijschop Verstraeten, de Emanuelson en Veyt. bal met het hoofd in doel V.C. Jong Lede devieerde. Van Boxtael, D'Hondt, Sportkring had een schitte- Henderickx, Degroote, Van rende tweede helft achter Impe, DeTroyer, De Winne, de rug. Zo hoort het en die De Neef, Dewinne, Uyten- 45 minuten zullen een aan- hove, Mees. tal mensen die al met de Doelpunten wenkbrauwen hadden ge- 10'Veyt (1-0) 30'Mees (1- fronst, voldoening hebben 1) 55' Nijs (2-1) 57' geschonken waarbij ook Lambrechts (3-1) en 64' een aantal twijfels in ver- Lodewijckx (4-1 band met de voorlinie zijn Wijzigingen weggenomen. 62'Dewolf i.p.v. De Troyer André Govaert 67' i.p.v. Dauwe en 80' i.p.v. Deraeve. De ploegen Scheidsrechter S.K. Sint-Niklaas de heer Mestdagh Stickens, Verstraeten, Nijs, Toeschouwers1.000 Een gelukte test voor de Surinamer Emanuelson bij S.K. Sint- Niklaas, (pm) m oe S.K. Sint-Niklaas - Jong Lede 4-1Op aangeven van Lodewijckx (rechts) kan Veyt 14) skoren (1-0). (pm) Het Ottenstadion dreunde vorige zaterdagavond op geen enkel ogenblik op zijn grondvesten. De vertoning die de tweede klassers A.A. Gent en Eendracht Aalst opdisten was inderdaad niet om er naar huis over te schrijven. We zijn zelfs geneigd aan te stippen dat Eendracht een zwakke eerste helft speelde. Na minder dan twintig minuten wed strijd waren de „uitjes" reeds gepeld. De eindcijfers waren toen langs Benoot (8e min.) en Van Haecke (19e min.) die het gewicht van de aanval torste, reeds bereikt. Twee zaken dienden langs Sportkrings zijde genoteerd. Allereerst het ontbreken /an Tony Van Gulck in het team én op de bank. Van Gulck speelde vorige week woensdag op Aalst een zeer goede wedstrijd, werd bovendien door de journalisten te Aalst gekwo- teerd als de beste Sport kringpion. Zaterdag liep hij eerste keurige aanval, neergelegd net vóór de backarea. Mare Nijs trapte de vrijschop dekuur over de muur maar ook nipt over de dwarsligger. Emanuelson stak de neus aan het ven ster en toonde zich knap technieker. Van zijn voet zou trouwens de pass ver trekken die aanleiding zou geven tot het eerste Sport- Bolwassing Tijdens de rust heeft Sint- Niklaas een flinke bolwas- sing gekregen van trainer Willems. En dat heeft zeer zeker opgebracht want Sportkring kwam onder een totaal andere gedaante op het veld. Geen wissels maar wél een meer doortastend team. Dat betekentsnel, Aalst dat moeilijk een voet in de match kreeg was in die eerste periode nooit echt gevaarlijk. Als A.A. Gent dan de aanvalsklok verder luidde was dit naast Benoot die heel wat werk verzette ook te danken aan Hinde- rijekx maar de fraaie akties die deze opbouwde konden door een lome Koudijzer niet worden omgebogen. Koudijzer zou immers ver hinderen dan A.A. Gent er een doelpuntenfestival zou van maken. Hij liet meer dere wenkende kansen zo maar liggen. En dit zou ook het geval geweest zijn in de tweede speelhelft. Al met al kon de nette 2-0 voorsprong van de „Buffalo's" zeker niet worden beknibbeld. Gent hield zijn gasten inder daad stevig in de greep. Aan de basis van de enige faze, waar enigszins gevaar instak van Aalsterse zijde, lag een flodderpas van Van den Daele. Ferrera die de bal zomaar in de voeten kreeg, kon deze blunder echter niet afstraffen. Dit illustreerde dan volkomen de onmondigheid van de Aalsterse formatie. Bij de thuisploeg kon men on danks die 2-0 boni al even min hoog van de toren blazen. Dat A.A.Gent titel- aspiraties bezit kon men op geen enkel ogenblik vast stellen. Na de kampwisse ling ging er met de inbreng van de wederoptredende Geert Van Roy dan toch iets meer kracht uit van de Aalsterse aanval. En nu met Trappeniers achter zich akteerde de verdediging toch meer sekuur. De be drijvigheid van de Gentse doelman Laureysen zou in deze periode echter ook vrij beperkt blijven tot wat raap- en plukwerk. Gen enkel gevaarlijk schot moest de Gentse doelman stoppen. De thuisploeg zou op haar beurt nog een paar wissel spelers inbrengen maar dit verbeterde ook de kwaliteit van het spel niet. Het bleef bij deze 2-0 stand. De enige voldoening die de Gente naars aan deze thuiswed strijd, waarvan zoveel werd verwacht, overhielden, was dat ze wonnen. En nu uit-B zicht op de troostingll hebben. Bij Eendracht™ schermde men met de af- wezigheid van Eysackers, Amolis en inzonderheid van I Salvador om die mindef goede verrichting te ver- doezelen. Dit was wel een J gevoelige handikap, dochU deze bestond in de thuis-™ wedstrijd met St.-Niklaas ook. Toen speelde Een-ac dracht nochtans stukkenjt beter. De eerste thuiswed-jn strijd van Eendracht heeft jn plaats op 8 augustus omj 19.30 u. Dan is Lede te gast? in het Pierre Cornelissta-|9 dion. J.V.H.Bc in S.K. Sint-Niklaas - Jong Lede: Lambrechts, waarschijnlijk de best geslaagde transfer, skoorde jek zijn doelpunt, (pm) r echter niet bij, iets wat we inder begrijpen omdat de anval broodnodig flinke iektes nodig heeft. Die verden dan maar gegeven jaar de Surinamer cmanuelson. Wat, wie en .oe hij speelt, vindt de lezer .5 een kaderstuk. Alleszins ?en aanwinst voor Sport kring die de speler ook aan kocht. Danny Veyt was van bij de aanvang zeer bedrijvig. Al vrij vlug werd hij na een kringdoelpunt. De faze situ eerde zich op links waar de Surinamer zich ver had teruggetrokken om een bal op te halen. Hij passte tot bij Lodewijckx die Veyt dé kans van de wedstrijd gaf om zijn ploeg op voorsprong te brengen. De ex-Bomenaar was ei zo na dicht bij een tweede treffer na een zeer goed kruispass van Alain Verstraeten. In één tijd knalde hij echter op de vuisten van de verbaasde keurig anticiperen en sterk uitverdedigend. Emanuel son toonde zich opnieuw langs zijn beste zijde. Een verloren gewaande bal ging hij netjes ophalen, vond Lambrechts op zijn lijn die doorspeelde tot bij Mare Nijs. Een krachtig schot op doel en Van Boxtael kon zich keren. Twee minuten later kon hij dat opnieuw wanneer Lambrechts hem gewoon omspeelde. Euforie op alle banken toen S.K. kopstoot de Eerst kwam Van Meir- Heyvaert toóndë zich echte evenwicht te haeghe iets te kort om te onberispelijk, skoren, nadien kreeg Rudy S.K. Sint-Niklaas - Jong Lede 4- Ook deze kopbal van Veyt ging nipt over de dwarsligger, (pm) j ri loi Eendracht neemt deel aan schoppen genomen na de Misschien hebben we te volle kentering waar te Laten we hopen dat dej: de Beker van Derde Afde- wedstrijd De Eendrachters veel aandacht besteed aan nemen, waarbij de bedrij- gunstige vooruitzichten ook ling en diende de maidentrip zetten er vier om en slechts de prestatie van De Decker, vigheid van Kesteleyn moet tijdens de komende kompe-; van het seizoen naar de Hulders miste. maar trainer De Wilde onderlijnd worden, terwijl titie zullen bewaarheid'* Antwerpse Kempen te on- De rood-witte portier heeft meende dat met dit spelers- Michiels die aan Lokerse worden, dit met een jonge>l' dernemen. De volgende zich hierbij nogmaals potentieel verder kan ge- tijdelijk was afgestaan dit formatie die bestaat uit 10.a ploeg had het vertrouwen onderscheiden door twee bouwd, want zelfs in de seizoen zijn volledige door- Zeelse spelers. Baa gekregen van trainer De penalty's te neutralizeren. voorlijn was er een hoop- braak tegemoet gaat. ra Wilde De Decker, Lam- r brecht, Goossens, Jacobs en De Brabander, Hulders, Michiels, Cooreman Maes, Kesteleyn en De Ferrerre. Zonder aan een vriend- vSfP®vofatrekk?naen te Voor deze eerste wedstrijd schap duurde amper vier korrekt samenspelend Den- problemen, veminden en de zeaekïok te in de oefenkampagne minuten. Een dekkingsfout dermonde bleef op hoog Op tegenaavallen kwamefj heUe latón kïinken maq toch 79-80 toog KAV Dender- in het centrum liet de plaat- toerental de plaatselifke de thuisspelers nog enkek gezegd worden at de monde nair het pas naar selijke spits toe met een defensie teisteren. malen opdagen J.P Eendrachtformatie een het Brabantse eerste pro- geplaatste goede indruk heeft gelaten vinciale gepromoveerde bordjes |n en zich heel wat aores- Delta Londerzeel. Paars- brengen (1-1). siever en technisch beter blauw, zij het dan voor de Van dan af ging het spel Belis een maar Doelpunten 5'Gevaert 0 onderlegd aanstelde dan gelegenheid in witte uitrus- gelijk op. De bezoekers knalde op een been. Even j9-j.j4^en66'Gevaé Witaoor ting - moest de diensten kregen geen vat meer op na het uur forceerde van 13 Twee spelers waarmede missen van Schelfhout, het spelbeeld met een Meirhaeghe een vnjschop zogezegd moeilijkheden tij- Hillaert en Catrysse. stroef bpend samenspe! even uiten e Dendermonde speeldfi dens het voorseizoen Een honderdtal toeschou- dat overwegend in het een- zone. van oen Broecxe Hnfman waren Jacobs en De wers zag Dendermonde in trum bleef doodlopen op plaatste de bal tegen he Decker, onderwierpen zich een «te-start voor de een QO^g^rgan'seerde muurtje. vereist, Vemimm^n aan de alaemene richtlijnen plaatselijke doelman opda- thuisverdediging. (Rust 1-1) leder in de viucm over en ratrwsp gen. Reeds na vijf minuten. Nade pauze kwam de ken- joeg het hoog in de touwen. baar iedereen od oeliike wurmde René De Man zich tenng. Reeds de eerste (1 3). Hprkpr i4fi' voet werd qesteld wat maar voorbij twee verdedigers en aanval kende succes. Erik Dendermonde bleef nu de v M j zette gepast voor doel. Erik Gevaert was twee verdedi- meest dominerende part,, Me' Verder dient de wkze onder- Gevaert was sneller dan zijn gers te snel af en knalde en plaatste de Loeder- (70 Collewaert) streept waarop Francois tegenstrever en trapte hoog hard binnen (1-2). Daar zeelse verdediging nog Michiels de openigstreffer in de touwen (0-1). Die blijd- bleef het niet bij. Een nu enkele malen voor zware binnenzondhet gebeurde van op een 20-tal meter en met een keihard schot, waartegen de bezoekende portier geen verhaal had. De Decker bewees reeds in uitstekende konditie te zijn, want na de 0-1 voorsprong kende de scheidsrechter een strafschop toe, die op vernuftige wijze door de Zeelse portier werd geneu- tralizeerd. Even na rust kwam een lokale aanvaller alleen voor hem en dezelfde De Decker wist met een unieke refleks de gelijk maker te voorkomen. Ook diende voor een ge- Meisjes portklub Sportiva uit Steendorp organizeerde onlangs een wandeltocht. Zoals de eerste kee beurlijke schifting vijf Straf- vojtreff(,r Schepen Richard Janssens reikte de prijzen uit (rdg) We

De Voorpost | 1979 | | pagina 18