JAN BOGAERT. HANS D'HAESE, ALAIN DE SMET, ERIK ARIJS, JAN JOOS, LUC COLLIJN, MARC VAN BEVER: ZEVEN NAMEN OP EEN RIJTJE DIRK HEIRWEG, GHISLAIN VAN LANDEGEM, PATRICK LERNO EN FRANK ARIJS FINISHEN AAN DE SPITS DE VOORPOST ALLE SPORT DANIEL JANSSENS, LIEVEN COOMAN, RONNY DIERICKX EN KRIS VAN DEN NEUCKER WINNEN 22 - 3.8.1979 - De Voorpost 1 Junioren Mare Lucasgelauwerd na zijn overwinning bij de juniors te Hamme. Imd Ook de nieuwelingen reden le Sinaui. Daar werd Dirk Troch overwinnaar, (md) Vier overwinningen voor onze junioren tijdens de jongste dagen. Niet slecht. De Buggenhoutenaar Da niël Janssens toonde zich in Kerksken de beste, was in Zwijnaarde tweede en kwam met een negende prijs uit Herzele terug. Herzele? Een wedstrijd van formaat: de Ronde van Vlaanderen. Op een selektief parkoers en met de échte elite aan de start. Eigenlijk een kampi oenschap van België. Wie dèarin goed presteert, Cooman. Hij was voorals- mag zeggen dat hij tot de nog geen «winnaar». Wel fi- allerbesten van zijn genera- nishte hij steeds of meestal tie mag gerekend. op een ereplaats. In Kris Van den Neucker won Wetteren-ten-Ede mikte in Zwijnaarde. Voor Daniël Lieven erg hoog. Hij won. Janssens. Het heeft toch Een moreelopkikkerende wat te betekenen. De jonge zege. Cooman heeft het bij Erembodegemnaar was bij dat knalresultaat niet gela- de nieuwelingen een kraan, ten: in Wetteren was hij nog Ars junior heeft hij blijkbaar eens tweede en eens der- ook wat te vertellen. Voorts de. werd Kris in Nieuwerkerken En wat dan met Ronny Die- vierde en in Opwijk 12de. rickx? De Buggenhoute- Een jonge renner die be- naar kan een en ander, stendig in opmars is? De doch wordt meer dan op zijn Schellebellenaar Lieven beurt door pech geremd. Te Ninove was het «koeken- bak»: een ovenwinning en zowel voor Ronny als voor zijn fans een hart onder de riem. Te Nieuwerkerken bleek Kris Heyman in «goeden doen». Bijna won hij. Bijna. Hij stuutte echter op Ste- faan De Craene, een vinnig baasje dat ook op piste een crack is. Eddy Van Buynder had dolgraag «gevlagd» in «zijn» Hamme. Maar daar stak de sterke en snelle Antwerpenaar Mare Lucas een stokje voor. Tweede: toch een leuk resultaat. Er kan slechts één winnaar zijn. Jimmy Comelis, die andere Hammenaar, vaarde in hetzelfde schuitje. Hij was eens vierde en eens tweede. Hij werd de das omgestrikt door de Klein- Brabander Luc Borms. Johnny Van de Kerckhove blijft de ereplaatsen opsta pelen: in Kerksken finishte hij als derde. Wanneer mo gen zijn supporters nog eens vlaggen. Goed zo, Gerry De Gendt: derde te Hamme was echt puik. Johnny De Dobbelaer toonde zich eveneens. In Beveren-Waas werd het een derde prijs en in Wette ren een zesde. Marc Van Lierde trok helemaal naar Maria-Aalter om er zijn kans te wagen. Hij finishte erg dicht: derde. Hij «pakte» er in Kerksken een vijfde prijs bovenop. Dirk Heirwegh bleek eveneens twee keer prezent: vijfde in Hamme en te Lebbeke. Ronald Polfliet was vijfde te Wetteren en achtste in Hamme, Erik Wuytack vijfde in Zwijn- drecht, Patrick Van Hul 5° ie Ninove, Marc Van Baste- laere vijfde in Hamme, Pa trick Van Wettere zesde in Lebbeke en zevende te Hamme, Alain Koppen zesde te Sint Jan in Eremo, Mare Bruyssinck zesde te Beveren, Jean-Marie De Nil zevende te Ninove, Peter Van Duyse zevende en ne gende te Hamme, Frans Van Nuffel zevende te Leb beke, Jean-Marie De Nil zevende te Ninove, Frankie Spaerkeer zevende te Wet teren, Luc Maes achtste te Lebbeke, Mare De Rudder, achtste te Beveren, Dirk Vercauteren negende te Beveren, Jean-Pierre Moy- son negende in Opwijk, Pa trick Laureys negende in Lebbeke, Marc Van Nuffel tiende te Hamme, Ronny Mettepenningen tiende te Hamme en in de Ronde Van Vlaanderen te Herzele, Pa trick Van Duyse tiende te Hamme en Eddy De Koning D elfde in Hamme. Muc Van L"c Borm° w° Puyvelde deed het in de Hamme S,.-Anna. (md, Ronde van Vlaanderen erg knap; hij was dertiende. Geen «kopprijs» doch een resultaat dat er mag zijn. Li©f hCbbGFS de spurt de iunioreswedstrijd te Ab De Feyter omringd door zijn supporters, (md) Inderdaad: de namen van zeven laureaten op een rijtje. Jan Bogaert? Met die «starten» we. Terecht menen we. Hij won te Reningelst. Daar klommen 94 amateurs in het zadel. Bijna alle «namen» bleken prezent. Toen voor de zege moest gespurt, bleek een «zekere» Eddy Planckaert mee te zijn. De pronostiekers tipten op een vlotte zege van het tijgertje. Het was echter zonder de waard gerekend. Jan Bogaert kan ook zijn woordje meepraten als het naar het spandoek gaat. Het is een spannende, bijna adembenemende zij aan zii aewor- den. Besloten met een «centimeterzege» van de Temsenaar. Eddy Planckaert onklopbaar? Bijna, niet waar Jan? Eindelijk won ook Hans tot een sprint komen: hij D'Haese. Voor eigen fans demarreerde van de ande- dan nog. Het vechtertje uit ren weg en won licht afge- Lede werd dan toch eens beloond voor zijn temloze scheiden. Dat het geen lol letje was; blijkt uit de namen inzet en zijn manmoedig van de geklopten In Lede strijden. In datzelfde Lede pakte Alain nog een zijgaai was Mare tiende. René De Bruecker geraakte te Ertvelde niet voorbij Wer ner De Vos, maar hij hield er toch een tweede prijs aan over. Ook in Bambrugge bleek de Aalstenaar één van de beteren: hij was er vierde en in Lede werd het een elfde plaats. Uitstekend doet ook Roger Beelaert het: tweede in Lede achter «kaaskop» Jo- han Van de Ruide, vijfde in Kaprijke en zevende te Tis- selt. Eddy D'Herde kwam uit Idegem met een tweede prijs naar huis en was 14de in Bambrugge. zeert, was in Hofstade vier de. Voor de «ouwe» Ghis lain De Clercq werden het in Sinaai een vierde en een vijfde prijs. Jean De Bondt werd vijfde in Dilbeek, ze vende te Sint Ulriks- Kappelle en 12de in Ide gem Luc Roels zegde het met een 5' plaats in Ber- lare, Sylv. Van Gijseghem de «eeuwige», liefheb ber, lonkt evenmin naar een profkontraktje. Wél vindt hij koersen plezant. Een ve dette is hij niet, maar hij rijdt zijn prijzen. Zoals nu: vijfde in Hofstade, 13de te Lierde iu heeft het erg druk tijdens deisi vakantie: negende tes|; Maria-Aalter, tiende in Tielt1(n, 12de te Hofstade en 15de injn| Lede. Dat waren de resulta- ten van de «wittekop» die het wielrennen als een vorm, van (gezonde) ontspanning beoefent. Eddy Van de Meirssche, negende te Hofstade, Etienne De Wilde, negende in Schoten, Johan De Man tiende te Berlare, elfde te]f Lede en 16de te Lierde, j* Frankie Rotthier, tiende in*( Lede, Eddy De Wilde, elfd in Sinaai, Lodewijk F De Zeelse prof Dirk Heirweg heeft de weeën van een beloftevol begonnen doch door pech geteisterd seizoen weggeveegd met een aantal „dikke" resoluut het veelkoppige peleton op sleeuwtouw nam in de laatste honderden meter. Niemand reed hem nog voorbij. In Hemiksem deed het ook weer uitstekend en werd daarvoor met een vierde prijs beloond Patrick Lerno, pas sinds eind vorig siezoen allesbehalve ont goocheld. Integendeelde Berlare- naar heeft duidelijk bewe zen dat hij mettertijd kan uitgroeien tot één van de toonaangevers. Als hij de tijd krijgt om zijn loopbaan uit te bouwen moet hij eens of later als klassiek renner een „meneer" worden. Zijn jongste uitslagen mogen gezien worden tweede in Hemiksem, achter de ont snapte Walter Planckaert, vijfde in Waasmunster, zevende te Glabbeek- Kapellen, 14de te Ninove, 17de in Westrozebeke en 40ste in de Grote Schelde- prijs te Schoten. Ghislain Van Landegem was de enige die in de clinch kon gaan met een ontke tende Jean-Luc Vanden Broucke die zich te Ninove onklopbaar toonde. Ghislain iifnr tu/OoHo In \A/ootrn7D. was tweede. In Westroze beke werd het een vierde prijs en te Glabbeek - Kapel len bolde hij als nummer 16 over de streep. Ook in Lommei was hij 16^ Frank Arijs zit in een al te zwakke ploeg om zich te kunnen doorzetten. Toch wanhoopt de Erondegem- naar niet en blijft zijn best doen om er wat van te maken. Spurten kan Frank. Dat bleek in Glabbeek- Kapellen waar hij slechts voor de hazewinden Dirk Heirweg en Guido Van Calster de knie moest buigen. José De Cauwer koerst vooral in Frankrijk en Neder land. Niet voor niets rijdt hij in dienst van Hennie Kuiper. Hij reist dus met hem mee. Te Elsloo startte hij en leverde er een uitstekende prestatie. Hij was net niet mee met een vluchterstrio. Maar hij won de spurt voor de vierde plaats. Tegen de pijlsnelle Leo Van Vliet dan nog. Ronald De Witte deed het kalmpjesaan na de Giro waarin hij meer in een zure dan een zoete appel heeft moeten bijten. Hij „zit" nu links en rechts in een krite- rium. In Bilzen bolde hij als derde over de streep en in Herselt werd het een 17de was Hans ook nog eens ze vende. Ook Luc Colijn maakte het zegegebaar, was tweede in Lede achter «duiveltje» D'Haese en finishte in Berlare als nummer zes. Jan Joos deed er eveneens nog eentje bij. In Sinaai dan nog wel. Er was dus dol en- toesiasme bij Jans aanhan gers. Alain De Smet kan nog een en ander. In Lierde arrivbeerde hij als vierde. In de spurt met vier kon hij niet optomen tegen zijn konkur- renten. In het Waalse Marcq-Silly liet hij het niet mee: 14de. Erik Arijs «staat» er ook op nieuw. Want als je wint in Hofstade en bovenop ook nog een tweede prijs mee- graait in Berlare, moet zonder enige twijfel op een voorbeeldige konditie drij ven. Marc Van Bever, de sterke beer uit Wichelen- Serskamp, heeft gewon nen. Deze échte amateur toonde zich te Lierde een geweldenaar, bleef voorop met drie «gezellen» en klopte ze zonder pardon. In het Westvlaamse Boeztnge Ook William Tackaert is er een beetje overal bij waar de natourkriteriums worden georganizeerd. Na zijn zesde plaats te Aalst, werd hij 12de in De Panne en 17de te Bilzen. Frans Van Vlierberghe gaat zonder veel tamtam te maken door de dagen en laat zich nergens in de hoek drummen hij was zevende te Westrozebeke, elfde in Ninove, 23ste te Lommei en 24ste in Waasmunster. Voor „oudere broer" Albert Van Vlierberghe stak er in Waasmunster een achtste prijs in. In Glabbeek- Kapellen was hij de 20ste en in Lommele 26ste. We zagen in de Grote Scheldeprijs te Schoten weer een flits van Etienne De Beule de Hammenaar was mee met de goeie ontsnapping, moest even als de anderen „superstar" Daniël Willems laten gaan, doch werd toch nog achtste. Ook Richard Buckaki was erg bedrijvignegende in Sas van Gent, 16de te Kwadendamme, 18de te Deinze en Lommei. Marc Dierickx was in Hemiksem zevende, 15de (in Deinze en te Waasmun ster 19de. Voor Johnny Van der Veken werd het een achtste prijs te Hemiksem, een 20* in Oostrozebeke en een 21ste te Lommei. Rik Caethoven was in Kapellen elfde, Frans Caet hoven 12de in Ninove, 22ste te Schoten (zeer goed) en in Deinze 27ste. Voor vechter Johny De Nul werd het een 18de prijs in Hemiksem. Etienne Van der Helst werd in Deinze 17de, in Schoten 18de en in Waasmunster 30ste. Etienne Van der Snickt deed het bescheiden 23ste in Westrozebeke en 29ste in Waasmunster. Frank Van Impe was in Deinze 25ste en in Waas munster 27ste. Frankie De Gendt werd 30ste in Ninove. Beeck Roger Segers uit Destelbergen won te Wichelen zijn 26e wedstrijd van dit seizoen tegen Edwi, Bloem in een wedstrijd voor WAOD-renners. (jj) Frangois Nauts is niet weg en in Lede 17de. man, 12de te Sinl te slaan uit de «kop»: derde in Ertvelde en ook eens derde in Hamme. Die Nauts is gewoon niet uit de eerste vijf weg te slaan. Wat op zijn onmiskenbare kwaliteiten wijst. Winnen blijkt moeilij ker te gaan. Maar toch. Dat «moeilijk winnen» geldt ook voor Peter Van Huffel die de regelmaat zelf is: derde te Lede, vijfde in Hamme en Bambrugge. en achtste in Sinaai. Erik Bon- naerens, ook iemand die wielrennen veeleer als een vrijetijdsbesteding ziet en geen loopbaan als prof vi- Benny Vermeulen won dit- Laureins-Berchem en 13de maal niet. Hij was in Renin- teHofstade, Luc De Grau- gelst een van de beteren, al We, 14de te Kaprijke, Pa- spreekt die tiende plaats trick Franssens, 14de in niet onmiddellijk tot de ver- Maria-Aalter en 16de beelding. T Schotten werd idegem, Roger Pletinck, het een zesde prijs. William 14de te Berlate en 19de te i Despeels bolt steeds met Hamme. Willy De Backer, F de besten mee: zesde en tgde te Berlare, Marc Van 12de in Sinaai. Voor Patrick Landegem, 17de te Berlare, Van de Voorde werd het MarcPoppe, ISdeteBerla- een zevende prijs te Berlare re, Beno Michiels, 19de te en een 16de te Tisselt. Eo- Berlare, Patrick Joos, 19de land De Bisschop was in Si- jn Sinaai, Erwin Van Tittel- naai zevende en voor Wal- boom, 18de in Lede, Pierre ter Ongenae werd het een DHaese, 20ste te Lede; wa- achtste prijs te Berlare en ren andere «prijzenbollers».f een negende in Hamme. Eddy Van den Abbeele

De Voorpost | 1979 | | pagina 22