3de Kriterium ran het Land van Waas GUY DE VREESE, RUDI HAENTJENS, ALEX POLFLIET EN GERRY VAN DER AA: KLAVERTJEVIER PREMIEJAGER JOHNY DE NUL RIK CAETHOVEN: MARATHONVLUCHT VAN LANDEGEM: TAAIE KEREL! OSCAR DIERICKX: DUITSLAND LUCIEN VAN IMPE: FRANSE SPONSOR? Wielrennen JENNY DE SMET: DUBBELSLAG Berten Van Vlierberghe een en al strijdlust milkM van onze nieuwelingen graag het zegegebaar ge- als tiende. Danny Janssens het zegegebaar. maakt. Maar dat lukte niet. waagde eveneens in Gooik echte weelde. Opkik- Met een derde plaats be- zijn kans. Niet zonder suk- was het, te mogen wees hij toch tot de besten ses trouwens hij was er dat Gyu De Vreese te hebben behoord. tweede. Een tweede plaats »reen palm meegraaide. Rudi Haentjens trok naar werd het deel van een uit Erembodegem Londerzeel. Ook al om er te steengoede Ferdi Dierickx in Gooik, waar het winnen. die in Kobbegem weer één (oersen was, geen Gerrit Van der Aa bleef van de grote uitblinkers en won er erg evenmin in eigen buurt was. Hfritair. Uit Kobbegem rondpleisteren hij haalde Frankie Matthijssens kwam u1 cht Guy een derde prijs in Heist-op-den-Berg zijn twee keer aan bod eens rugnummer af, koerste er met een tweede prijs te P )r Alex Polfliet werd het zeer goed en vooral attent. Beveren-Waas en een cal een zege in het Pajot- In de spurt stond er gewoon andere keer met een derde land. Het was daar een geen maat op zijn superiori- plaats in Melle. Mare André 9 fie naar de hand van teithij klopte de nochtans was vierde in Gooik, Rudi rfce jongens. Dus... Dich- niet rage Ronny Van Swee- De Vijlder, vierde te Sinaai, ',in de buurt, in „zijn" feit met drie volle lengten. In Lieven Braeckman vijfde te laai, had Alex ook dol- Sinaai finishte Gerrit eerder Maria-Aalter en Nico Leus zesde te Melle. Jenny De Smet zal in optimale konditie naar de wereld kampioenschappen trekken. Dat staat nu al vast. Ze won tijdens de afgelopen dagen twee keer. Moet er nog zand zijn. In het Waalse Fayt-le-Franc moesten de andere meisjes afhaken met een lichte voorsprong op Nele D'Haene, de nummer twee, bolde Jenny door de finish. In Zedelgem was het ook een schot in de roos en uit Thulin kwam ze met een twaalfde prijs naar Hamme. Linda De Rudder toonde zich erg regelmatig. In Kapellen was ze zelfs vooraan vierde. Een fraai resul taat. Ze bolde ook in Fayt-le-Franc (elfde) de kilo meters rond en bereikte in Thulin ook de eindstreep ze was daar 13e. Brigitte Janssens is steeds op haar best waar op een moeilijk parcours moet gereden. Dat is in Fayt-le- Franc nog maar eens gebleken het Aalsterse meisje was er achtste. Voor Marina Van de Velde stak er te Thulin een 14* prijs in. Johny De Nul moet steeds een sterk staaltje van zijn kunnen tonen. In het kriterium te Aalst rok het peleton uit als een elastiekje wanneer de man met de grote molen begon te sleuren en te trekken. Overal waar hij start moet Johny zijn duivels eens ontbinden. Hij wacht nooit tot de allerlaatste kilometer om de kat de bel aan te binden. Insiders noemen hem de specialist van de vroege ontsnappingen. In Hemiksem wachtte Johny tot vier ronden voor het einde om er weer eens geweldig tegenaan te gaan. Hij bouwde een voorsprong op van 35 sekonden, doch meer gunden de andere wingragen hem niet. Tegen de vereende krachten kon de Schoonaardenaar niet op tomen. Hij werd gepakt Geen oneer. Johny hield aan zijn eenzame vlucht toch een en ander overhij graaide voor meer dan 4.000 F aan premies mee. Zijn dag was goed. Rik Caethoven had duidelijk meer verwacht van zijn eerste vol profseizoen. Normaliter zou Rik zich meer dan op zijn beurt in de belangstelling hebben gefietst. Doch een val met de nasleep ervan, hebben dat belet. De steeds vriendelijke en vlotpratende Zeienaar is echter duidelijk aan het terugkomen. Daarenboven moet hij voor de ploeg rijden, wat niet steeds bevorder lijk is voor de individuele resultaten maar nodig is om wat te bereiken voor de sponsor. In de Grote Scheldeprijs te Schoten heeft Rik Caet hoven getoond dat hij wat kan. Hij ontsnapte al heel vroeg in de wedstrijd met Jos Jacobs, Walter Dalgal, Rudy Hendrickx, Eddy Verstraeten en Paul De Keyzer. Een cocktail van gevestigd talent en jong geweld. Van de 55ste tot de 190ste kilometer bleef het zestal voor aan. Op een bepaald moment bedroeg de voorsprong zelfs meer dan zes minuten. Ludo Delcroix was de eerste achtervolger die aanpikte. Daarna werden de stoute jongens overspoeld door het aangolvend peleton. De maratonvlucht was opgedoekt. De durvers finishten niet in de spits. Maar ze hadden toch een en ander getoond en de wedstrijd kleur gegeven. Een superstar is hij niet, Ghislain Van Landegem. Een prof zoals velen. Maar allesbehalve een meeloper. Hij kan wat. In Ninove heeft hij zijn uitstekende konditie nog maar eens gedemonstreerd. Hij was de enige die overeind bleef toen een losgebroken Jean-Luc Vanden Broucke op de Pollareberg zo woest tekeer ging dat de konkurrenten één voor één plooiden. Van Landegem ging mee, maar moest het tenslotte ook laten afweten. Hij beschikte evenwel nog over genoeg reserves om een schitterende tweede plaats veilig te stellen. In de Scheldeprijs te Schoten was hij, samen met die andere sterke bonk René Martens, na 222 kilometer nog fit genoeg om achter de weggespurte Ludo Delcroix te gaan. Ze moesten weer in de rij. Ghislain werd tenslotte nog door pech achteruitge- slagen, zodat hij naast een verdiende ereplaats pakte. Oscar Dierickx is geen geboren winnaarDe man uit Baardegem is veeleer een werker. Een man die in teamverband onschatbare diensten bewijstdoch zelden in het middelpunt van de belangstelling staat. Oscar weet waar hij aan toe is. Hij kan zich naar de ploegtucht plooien, wat niet van alle jonge en al te ambitieuze jonge profs mag gezegd. Florent Van Vaerenbergh kent zijn pappenheimer, weet dat hij aan Dierickx een kanjer van een trekpaard heeft. En speelt die uit waar het moet en kan. Oscar Dierickx werd door zijn bazen geselekteerd om deel te nemen aan de Ronde van Duitsland die van 6 tot 1 augustus loopt. Als amateur heeft Oscar reeds bewezen dat hij voor rondewerk geknipt is. Ook over de Rijn zal hij zijn mannetje wel staan. Dierickx mocht ook mee naar de Grote Prijs van Gippingen. Een bewijs dat hij gewaardeerd wordt. (mm) We hebben vorige vrijdat te Waasmunster met bewondering gestaan voor de strijdlust van Berten Van Vlierberghe. De oudste van de deelnemers toonde zich nog eens de strijdlustigste al willen we de poging van Frank en Dirk Heirwegh niet in de schaduw stellen. Maar op het einde, toen de wedstrijd in zijn beslis sende faze kwam, was ongetwijfeld Van Vlierberghe niet meer te houden. Eerst sleurde hij nog drie anderen tot bij de leiders en nadien ging hij tweemaal tereke zijn kans. Berten Van Vlierberghe wilde te Waasmunster nog eens winnen. Enkele jaren terug lukte hem dit ook. Toen was hij veel jonger en kon niemand hem weg houden van de zege. Thans wegen de jaartjes al door en heeft Flandria ondervonden dat het niet zo vlot meer gaat, temeer omdat men in eigen streek niet gemakkelijk aan de bloemen komt zonder af te dokken. Berten Van-Vlierberghe blijft ongetwijfeld een renner die we graag in onze wedstrijden aantreffen. Een strijdlustig man die nooit van afgeven wil weten en die •zeker de wedstrijd een hoogtepunt bezorgt. Deve sT-AnnlkTrmis (jj) de "^rbberswedstrijd te Berlare ter gelegenheid van or de dertiende maal reeds organiseren de Zwaantjesvrienden te Sint- tlaas hun kriterium. Dat staat in de wielrennerij nogal hoog in aanzien omdat bert Geerinck (voorzitter) en Frans De Nil (sekretaris) er steeds in geslaagd een flinke affiche samen te stellen. dat is voor dit jaar ook het geval. Zijn kontraktueel verbonden iger De Vlaeminck, Gerry Kneteman (wereldkampioen), Verlinden impioen van Belgieë), Ronald De Meyer, Daniël De Meyer, Daniël llems, Ludo Peeters, G. Battaglin, Rudy Pevenage, Fons De Wolf, Rik n Linden, Van Calster, Tacquart, Ronald De Witte, Jos De Schoenmaker, lude Criquiliion, Oosterbos (Ned) José De Cauwer, Patrick Sercu, te®iers, Albert Van Vlierberghe, Franpois Van Vlierberghe, Ongena, ,eSiain Van Landeghem, Etienne De Beule, Vanderveken, Dierickx, De !l'indt, Van de Vijver, Richard Buckaki, Alex Van Linden, J. De Nul en Pierre "finet. II omlijsting start reeds te (Belsele) Garage Jacobs een Wase Entente uur. Aangezien Vesiac (Gentse Baan Sint-Niklaas) Dynamo Sint-Niklaas hoe- j van de partij is zullen Garage Verschelden (Ver- ven we zeker niet voor te garages, niet aangeslo- zusteringslaan te Sint- stellen. Dit team speelde l6 bij deze vereniging, hun Niklaas) en Liberty Cars reeds diverse malen karn- ie'jens etaleren en (Sint-Antoniusstraat te Sint- pioen. Tony Van Rysbergen werd geinterviewd na ziin zege te Sinaai. md 3»ven. Enkele namenNiklaas). De Wase entente wordt gevormd door ster- bhof E. Veydt (Hoge Om 18.30 uur is er dan een spelers van eertijds Piet t'straat 200 te Belsele), demonstratie zaalvoetbal Vijlders, Willy Van Acker, ie age Van den Berghe maar dan in openlucht. Het René Verniers, Lucien Van Akerstraat te Sint-Niklaas betreft een wedstrijd tussen Dorsselaer, Marcel Van de nge Van de Keybus Dynamo Sint-Niklaas en Vijver, Siegfried Mariman, Jgyi ILW W/V/y De Meyer en Mon Van Om 19 uur is er een demon- De inrichters van de juniorskoers te Lebbeke met het plaatselijk idool Luc Moes. (md) stratie Cycloball. Wieier- K J club „Sport na Arbeid" zorgt daarvoor. Het is een fandag 31 maart met het klub afkomstig van Gent. ^hphten van een lief- hebberswedstnjd voor in ternationalen. Ook het ver- Een halfuur later treedt de ,rek van de Ronde 2élf was Lokerse majorettengroep den or9an,sa,IG van „The Flemish Girls" op. stadsbestuur Niklaas. Rond de klok van 20 uur is er de voormelde autoshow, een kwartier later de voor stelling van de renners en nog eens een kwartier later het vertrek dat zal gegeven worden door burgemeester De Vidts. Noteren we ook dat De Zwaantjesvrienden reeds eerder op het jaar instonden voor het voorspel tot het vertrek van de Ronde van Vlaanderen. Dat was op 10 \Sinaai won de Nederlander Tony Van Rysbergen met lichte ir'^spnm^dejig^^ ïl- "et is volgend seizoen afgelopen met Kas. De Span- re jaarden houden er na twintig jaar sponsoring mee op. a- voor Lucien Van Impe en zijn maats bleek dat geen Verrassing. Reeds vóór de Tour uit de Pyreneeën weg- feed, liepen geruchten over dezaak Intussen is het gerucht officieel bevestigd. Lucien -kreeg de wenk tegen volgen seizoen naar andere «"azen uit te kijken. Een drama maakt de Impenaar er I n«tvan. In de Alpen heeft hij immers duidelijk getoond ®t hij lang niet mag afgeschreven worden en r "wwaam blijft in een grote ronde (met hoge cols en steile bergen) een hoofdrol te vertolken. Op voor gaarde dat hij zich optimaal kan voorbereiden. |«aat Lucien weer vooreen Franse patron rijden - is lang niet zeker. Er liepen reeds verscheidene iaanbiedingen binnen, maar welke trui Van Impe vol- gend seizoen aantrekt, staat nog lang niet vast. Intus- nÜ^jft het uitkijken. En wikken en wegen Vakantie Nien is er voorlopig niet bijhij koerste in het Neder landse Linne, in de buurt van Perpianan. riidt ook ir Linne, in de buurt van Perpignan, rijdt ook in Ull$en, Mende, Chateau-Chinon, Emmen, Valkens- Nfd, Echt, Sarlat, Maurse, Jugon en Heusden. worden dus drukke dagen en weken voor Lucien Jfttope.(mm) Herinneren we tot slot aan de samenstelling van het bestuur van De Zwaantjes vrienden die dit alles heeft mogelijk gemaakt. Er zijn drie erevoorzitters: Freddy Willockx, Jos De Cock en Walter Van den Hoeck. te Zele won Walter Marijnissen voor Walter Voorzitter is R. Geerinck, zij" A. Van Raemdonck, sekretarisFrans De Nil, Philip Hanssens, Ronny ondervoorzitterEddy Dhondt, René Dhondt, Geerinck, als penning- William De Roos, Alfons meester fungeert Raym. Barbier en Fr. Stremes. Dierickx, en raadsleden A.G. De Grote Prijs Meester ümer Moens te Sinaai werd gewonnen door Dirk Troch. (md)

De Voorpost | 1979 | | pagina 23