Maken kleren de parkwachter? VERKIEZING NIEUW BSP- PARTIJBESTUUR TE MELDER1 ALLO, HEER BURGEMEESTER NATIONALE FEESTDAG MAGER VERTOON Kreja opnieuw open s sfö'öytni# uuj w©©m+ (p im 2 - 3.8.1979 - De Voorpost Ba redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud en heeft het recht de teksten in te korten. t het \S& L SERVICE JEUGD m haar authentieke schoon- heid terug te geven. Ze noemen dat zelf recreatie of A zacht toerisme. Ze hebben het niet opgezet om het in- VOOR DE temationaal toerisme naar hier te leiden maar om de mensen uit de ons omrin- Het goed met het kwaad gende streken aan te trek- zeggende, moet men toe- ken en te laten kennisma- geven dat een grotere ge- ken met dagelijkse gewoon- meente (de fusiestad heeft ten, uit het erfgoed van de ook haar duidelijke nade- Faluintjes. len) kansen heeft en geeft Naast de reeds ingebur- op gebieden waar men, op- gerde hoeve-aktiviteiten gedeeld, niet zou moeten zijn er dit jaar een aantal aan denken. volks- en kinderspelen. Dat Zo het jeugdbeleid. De stad wijst er op dat de organisa- zet een aantal projecten op, toren voornamelijk het erf- van speelterreinen tot va- goed willen bewaren en be- kantiewerking, van animatie hoeden voor de toekomst, lot jeugdhuizen, geeft ter Wij weten dat men nog tal beschikking de nodige ma- van andere toekomstper- teriele steunmiddelen inbe- spectieven koestert. De so- grepen vrij telefoongebruik cialisten wensen daaraan en mini-bus, en men kan mee te werken. Partijgenoot werkelijk spreken van een Minister Mare Galle heeft ingreep in de jeugdwereld samen met de VW Faluin- van overhiedswege. Dit is tjes bestuur al enkele moge- goed, en de talrijke mede- lijkheden daarvan onder werkers aan dit jeugdbeleid, zocht. Op zijn kabinet werd met aan het hoofd de ver- ondermeer een persconfe- antwoordelijke schepen, rentie georganiseerd welke moeten op ons aller steun volgens leden van het Fa- hiervoor kunnen rekenen, luintjesbestuur een succes In dat kader ook werd hij is geworden. De Aalsterse hertialing aandacht ge- socialisten is het een zorg, vraagd voor het omstreden dat de dorpskernen, waar- punt van het kosteloos ver- onder dat van Baardegem. voer van kampeermateriaal heringericht worden. Mare door de standsdiensten ten Galle is bereid daarvoor de bate van de jeugdbewegin- nodige betoelagingen toe te gen. Uit een vergelijking kennen Wij stellen ons ach- met andere steden zoals ter de socialisten in de raad Mechelen blijkt dat Aalst er van beheer van de VW Fa- een nogal restrictief sys- luintjes welke zich samen teem op nahoudt: de jeugd- met de andere leden inzet- bewegingen moeten beta- ten om de Pikkeling nog len. Deze betalingsverplich- meer te laten uitstralen, ting werd ingevoerd uit Een suggestie aan de raad goede zorg om overdrijvin- van beheer Wellicht kan in gen te voorkomen en ook de toekomst gezorgd wor- wel... om het argument voor den vooreen terrein waarop daankoop van een mini-bus een tijdelijke camping kan te vinden. Nu die mini-bus worden ingericht. Kampe er is, zou de zaak eens van ren voor enkele dagen in het de andere kant mogen be- Faluintjesgebied heeft ze- Dichterbij, ook voor Nij- keken worden. kere charmes ook voor hen verheid. Handel Land- Kan men zich indenken in uit de onmiddellijke omge- en jujnbouw» de positie van de jeugdbe- ving. wegingskringen die met Wellicht zou er ook kunnen Het tijdschrift is be- kleine middelen aan een gezorgd worden voor een scheiden gestart, maar kamporganisatie werken plaatselijke, door de stad na een paar nummers ten bate van hun jeugdige ingericht, toeristisch infor- werd reeds een peil be leden (leeftijd: lager mid- matie bureau. Zo zou een rejkt dat men zowe, delbaar onderwijs of lager wisselwerking kunnen ont- jnhoud a|S Q onderwijs) voor wie elke staan met de andere toeris- w„ frank een frank is. Kan men tische aantrekkelijkheden et verwacht van open de sympatie meten bij hen welke het Aalsterse te bie- care besturen, ten overstaan van de stad den heeft. Want ook de ver- Uit heel wat interessante wanneer deze de «geste» nieuwde stadskern, monu- informatie bleek duide- zou doen om hen van de menten, het stadspark, het Hjk dat het niet volstaat vervoerkosten van hun oudheidkundigmuseum.de vriendelijk achter de kamp te verlossen? Voor de industriële archeologie, de toog te staan maar dat stad geen uitzonderlijk handelsbeurs zijn schakels er we| een he|e stralegie grote kost maar voor de be- in het toenstisch beheer dat trokkenen zo betekenisvol! een stad als Aalst kan Rekening houdend met al waarborgen. Om even vlug terug te blikken: een reeks (9) in formatieavonden, twee inspraakvergaderingen speciaal over het com mercieel beleid, een nieuw tijdschrift, een bloemenenquête, h e t Lentecontact, een etala gecursus, gevolgd door een etalagewedstrijd, 'n brochure «Ik vestig me voor eigen rekening», en noem maar op. Het zijn niet alleen die acties, rechtstreeks op de middenstand gericht, die van belang zijn. Be langrijk is of de mensen het PRETTIG vinden in Aalst te winkelen, een vraag die met de afwer king van de Grote Markt alleen maar positief kan uitvallen. Er zijn trou wens ook nog veel an dere redenen om naar Aalst te komen winkelen of om de Aalstenaars in Aalst te houden. De stad is niet alleen bekend als een druk bezocht uit gangscentrum, ze kan ook prat gaan op heel wat toeristische beziens waardigheden, hotels en restaurants. Er is niet al leen een Festival van Vlaanderen, maar wan neer men de stadsbe- richten openslaat dan vindt men er een over vloed aan activiteiten. Plaats daarnaast de he le keur van winkels met hun rijke assortimenten, dan is Aalst meteen een stad die gerust kan wed ijveren met de andere grote steden. Indien de stad nog toegankelijker zou zijn, dan bereiken we daarmee zeker een topniveau. Veel daarover heb ik ge lezen in het nieuwe tijd schrift Het Bestuur van Parijs, in de brede volkslagen hetzelfde ver schijnsel waar te nemen is. Zoals de burgemeester het in zijn 11 juli-toespraak had over de onbetwistbare moeilijkheden en proble men waarmee Vlaanderen en- België vandaag gekon- fronteerd zijn, had hij het op 21 juli over de «onzekerheid die zich van de wereld meester maakt». Hij heeft echter naar onze mening nogal lichtvaardig over «de verstarring van standpunt ten en het waanzinnig ka baal over ideologische dé tails» als oorzaak van de onzekerheid gesproken. Wie moet het volk inspire ren als het niet degenen zijn die verantwoordelijkheid dragen? Wat kan het volk vooruitstuwen, als het niet het besef is dat het betrok ken is bij iets wat groeit, iets wat het leven voor iedereen beter zal maken, iets wat het leven méér zin zal ge ven? En daaromtrent zijn ver schillende standpunten on vermijdelijk, maar mag het natuurlijk niet het egoïsme zijn dat primeert. Daarom trent zijn er enkele «ideolo gische détyails», zo hoog als torenspitsen. Wat vandaag in de maat schappij waarin we leven méér primeert dan ooit voordien, is de winst en de macht. En daar staat het volk op te kijken, daarop en op alle mogelijke schanda len en machtsmisbruiken, leugens en bedrog, schijn heiligheid en valsheid, uit buiting en moord. Wij zijn geen naievelingen en we weten dat mensen slechts mensen zijn, maar waar wat wij daar hebben opgesomd tot principes en waarden van de enkeling en van de gemeenschap worden ver heven, daar lopen de mooi ste redevoeringen van de ij- koude kleren, mijnheer de burgemeester. Wij beschouwen het als po sitief wanneer iemand met gezag openlijk zegt en on derstreept dat er iets is wat niet klopt, ook al verschillen we dan van mening over de oorzaken. Het zet aan tot nadenken, bijv. in verband met de historische gebeur tenissen bezetting en weerstand waarop de verdiende hulde steunde die tijdens de plechtigheid aan .een viertal personen werd gebracht. Wij geloven anderzijds, dat er vandaag iets kan en moet gedaan worden om bepaalde waar den te revaloriseren. Maar wij zijn er méér dan oit van overtuigd, dat de oorzaken van wat rondom ons onze verontwaardiging opwekt, moeten gezocht worden in de strukturen en de drijfsve- ren van het kapitalistisch systeem. Een systeem dat ongetwijfeld de ontwikke ling van de mensheid en de verbreding van haar moge lijkheden heeft versneld, maar dat vandaag méér en méér in zijn innerlijke te genstrijdigheden verstrikt is, en zijn eigen waarden verloochend. En met deze overtuiging staan wij zeker niet alleen Ray De Smet Het huidig bestuur onder leiding van kameraad Ma- thieu Saeys werd op 16 juni 1978 verkozen door een beperkt aantal militanten. Wie de stichtingsvergadering van onze afdeling heeft bijgewoond weet dat het huidige bestuur een voorlo pige was, waarin de kandidaten voor de belangrijkste funkties werden voorgedragen door de top van BSP- Groot-Aalst. Na een werking van onge- 4. ten tweede bakschie- veer 12 maanden is de lei- ting met pitjesbak werd ge ding van oordeel dat nu het organiseerd op 17 februari ogenblik gekomen is om 1979. een nieuw bestuur door een 5. Voor de gepensioneer- algemene ledenvergade- den werd een gratis koffieta- ring te laten verkiezen. fel gehouden op 3 maart Deze algemena ledenver- 1979. Aan de welgevulde gadering gaat door op 15 tafel zaten 71 vrouwen en september 1979 om 20 uur mannen, in ons lokaal Capri Abdij- 6, Voorzitter Mathieu Sa- straat te Meldert eys hield een speciale zit- Na een jaar werking is het dag op 28 april in Meldert en goed eens een balans op te Baardegem voor het invul- maken van de aktiviteiten len van de aanslagbiljetten, die reeds werden georgani- 7. Op het kapioenenbal seerd: van Eendracht Meldert 1. Vanaf oktober 1978 werd door een afvaardiging heeft onze minister Marc van het bestuur namens Galle iedere eerste zater- minister Mare Galle aan de dag van de maand om 11 voorzitter een bloementuil uur een zitdag voor sociaal overhandigd. Tevens dienstbetoon. Hierdoor schonk de BSP-afdeling kunnen wij mensen die pro blemen hebben helpen. een premie van 2.000 frank voor het aankopen van een 2 Een bakschieting met nieuwe matchbal. pitjesbak werd georgani- 8. Op aanvraag van enkele seerd. Het aantal deelne mers was reeds groot. 3. Samen met de BSP- afdelingen Baardegem en bestuursleden werd een af vaardiging van de VW- faluintjes door Minister Mare Galle ontvangen op Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktie bekend is. komen niet voor plaatsing in aanmerking De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten Publikatie betekent met dat de redaktie achter de inhoud staat wat besteed wordt aan Roger D'Hondt jeugdzaken en rekening Politiek secretaris houdend met de immer be staande mogelijkheid om overdrijvingen uit te sluiten, geloven aij in een mildda dige beslissing. GHIS WILLEMS AALST ALS WINKELCENTRUM en vooral hard werken achter schuilgaat, wil men slagen als hande laar. Het hele tijdschrift ademt een atmosfeer die de middenstanders ze ker moet aanspreken, ze ker moet stimuleren. Willy Van Renterghem RECREATIE EN TOE RISME IN EIGEN STREEK Het toerisme is vandaag uitgegroeid tot een belang In een tijdschrift las ik onlangs 'n artikel waar in de mening werd ge peild v. Vlamingen, Wa- BIJ EEN OPEN BRIEF len en Brusselaars over Brussel als winkelcen- Burgemeester D'Haeseleer Dat was een inte- is ontstemd over de al te ge- ringe belangstelling voor de 21 juli-plechtigheid: geen trum ressante enquête met ra- UI ryo y I vv. IU IWl wil IWIUI ly I J *- I JWII f/ivwMiiyiiwiv. rijke economische waarde. ke vra9en om inaeroaao par|ementajren, waarvan Als facet van het konsump- de aantrekkingskracht v. tiegenot welke de burgers te een winkelcentrum te beurt valt is het wellicht het peilen. Vanzelfsprekend meest renderende onder- heb ik me dezelfde vra gen met Aalst. Mijn persoonlijke weinig ter zake omdat men uit deel. Of deze vorm van toe risme zoals het in veelkleu rige en zonnige uitziende brochures wordt aangebo- den de ideale gezonde ont- sitieve spanning is kan op zijn doen natuurlijk minst in vraag worden ge steld. De goedgelovige kandidaat-toerist wordt ge leid naar een maatschappij welke zich als ideaalbeeld voorspiegelt en waarvan de hoofdtroeven eigenlijk al leen natuurelementen zijn (zon, water, bergen etc). Maar een regenachtige Costa Brava is maar zoveel waard, als een regenachtig slechts één verontschul digd; drie aanwezige raads leden op de 43, één lid aan wezig op de 13 OCMW- in verband leden. Men moet er natuur lijk rekening mee houden dat de maand juli voor Aalst de vakantiemaand is bij uit- antwoorden stek mgar we hebben zelf kunnen vaststellen dat de opkomst ook van heel wat Van Willy Alloo, Parklaan 141 te Aalst, ontvingen we als reaktie op de Open Brief van de Heer Burgemeester volgend schrijven. «Na grondige lezing van uw brief wens ik het volgende in vraag te stellen.» Als lid van de Brandweer ontving ik een uitnodiging om aanwezig te zijn op het feest van de Nederlandse Kuituurgemeenschap op 11 juli 1979 met de vermelding «Uitgangskledij verplicht». Wil de Heer Brugemeester eens verklaren waarom de brandweermannen op 11 juli niet mogen dragen wat ze op 21 juli verplicht zijn wel te doen. Moest de reden ervan zijn dat er met 21 juli een optocht is en op 11 juli niet dan kunnen ook op 11 juli optochten gehouden worden naar plaatsen die de Vlamingen evenwaardig beschouwen voor de strijd ter ontvoogding van het Vlaamse Volk. zijn en mag op 11 juli niet wat op 21 juli wel mag. Ook stel ik vast dat op 21 juli de Vlaamse Leeuw op het stadhuis ontbrak. Waarschijnlijk, wéér, een vergetelheid? Ik was steeds aanwezig op de vele, ja op de meeste openingen of plechtigheden in de stad maar wens dat de Stad in de toekomst rekening houdt met de rechten van de Vlamingen waarmee iedereen momenteel zo hoog oploopt.» Willy Alloo. Moorsel heeft men een zijn kabinet ter beschikking voordracht georganiseerd aan de VW-faluintjes voor op 27 november 1978 om- het inrichten van een natio- trent de nakende Nationale nale persconferentie. Ook en Europese verkiezingen, bracht een afvaardiging van Als sprekers had men de het kabinet een werkbezoek volgende mandatarissen: aan de faluintjesstreek Dr. Mare Galle. Alois Van 9. Op aanvraag van de den Bossche, Paul Van Der voorzitter en door bemidde- Niepen en Willy Vernim- ling van minister Mare Galle men. Deze voordracht had werd de beek die langs de zo een groot sukses dat Hoogstraat vloeit overkoe- vele BSP-afdelingen de- peld. Hierdoor wordt de vei- zelfde voordracht hebben ligheid van de voetganger ingericht. en de automobilist op deze gevaarlijke straat verhoogd 10. De Kravaalwandeling op 30 juni 1979. Het hoog tepunt van de BSP aktivitei ten. Een tekst geschrevr door Mathieu Says omtrek de problematiek en de mo-Aal gelijke toepassingen varflnt het Kravaalbos en de KiMeli penvilla is verschenen i!|a(| volgende bladen: Voor Al s|; len. De Voorpost, He -i' Nieuwsblad en De Morgen Samen met onze ministe en Lambert Van de Sypf'ul stapten een 100-tal wande laars naar het Kravaalbos De Minister heeft tijdens ck wandeling bemerkt hoi men op dit ogenblik d prachtig bos aan het ve knoeien is. De minister zj niet nalaten stappen te zei ten om dit bos voor de be volking te bewaren en ope te stellen voor de wande laars. 11De minister heeft, aanvraag van bestuursle den van BSP-Meldert ee afvaardiging ontvangen o zijn kabinet van de Claei haagse Comedie op 20 juS Dit naar aanleiding van hu 5 jarige bestaan. Door het organiseren var een bestuursverkiezing wï len wij een bestuur krijgej 'n waarin iedere militant d: v< kans krijgt ervan deel uit l( m maken Hiervoor moet hjoi zijn kandidatuur indienen o 0[ voorzitter Mathieu Saeyj jn Hoogstraat 70 of bij sekreüj q, ris De Cort Gilbert hoog. straat 5 F. Wij zoeken kar. didaten voor iedere beer stuursfunktie. De kandidast turen moeten ingediend za g< ten laatste op 14 septenjw ber. De verkiezing gebeujw democratisch en geheim.! m Wij modigen iedereen tLj aan deze belangrijke ve(ve kiezing deel te nemen. De 21 juli, nationale feestdag, werd vooral gevierd te Aalst, Moorsel en Nieuwerkerken. Aalst werd wel iets bizonder tegenover de vorige jaren. Drie verdienstelijke Aalstenaars werden immers naar aanleiding van de nationale feestdag speciaal in de bloemtjes gezet. Het waren Gustaaf De Stobbeleir, Se- bastiaan Verhuist en mevrouw Pietsier. De hele groep Rita kwam en Sebastiaan Verhulst ten andere in de belangstel- kregen de «Merit Medal» ling en dit in aanwezigheid van een grote delegatie van Rita» was de kodenaam van «The American Legion», de Pietsier die behoorde tot grootste- vereniging van een groep die zich vooral oudstrijders uit Amerika met verdienstelijk maakte bij het bijna dne miljoen leden ver- schrijven, drukken en ver spreid over de hele wereld, spreiden van ondergrondse Mevrouw Pietsier mocht persartikels en verder ook «The International Amity- aktief was bij bevoorrading Awrad» in ontvangst nemen van verzetsstrijders, vernie- en Gustaaf De Stobbeleir ling van Duitse installaties !Er ke en organisatie van snappmgsroutes neergeschoten vlieqeniei In Moorsel had de gewonjQ, plechtigheid plaats met of tocht van de harmonie na- de kerk en naar het mom ment waar bloemen werdéJJ'1 eergelgd in aanwezighei'56 van de Moorselse raadskflk' den Saerens, Uytterspmva en Van der Borght (a In een «open brief» feliq of teerde burgemeestóve D'Haeseleer de vaderlanq va lievende verenigingen on^ hun opkomst doch bé treurde de afwezigheid va vele gemeenteraadsleden9' OCMW-leden en vele artm dere genodigden. Udi Hc fri k f po- eindelijk de mening moet andere vooraanstaanden kunnen vragen van de uiterst zwak was massa kopers. Een der- Men kan daar natuurlijk heel gelijke enquête zou in overwegingen aan Aalst geenszins onge- vastknopen te beginnen .r met de werkelijke diepgang past z„n. We werd en- jn he, VQ|k van de histori- kele jaren geleden door g^g gebeurtenissen op het Economisch en So- dewelke de feestdagen van ciaal Instituut van de 21 en ook van 11 juli geba- Middenstand (ESIM) een seerd zijn, over wat men er bezoek aan ons stedelijk studie gedaan over de officieel van gemaakt heeft Jeugdhuis Kreja is, om de bekende redenen die o.a. in ons blad vorige maand uitgebreid gemeld werden, een maand gesloten geweest. De deuren zijn opnieuw open; er is immers een gedeeltelijk akkoord met het stadsbestuur afgesloten kunnen worden, dat vol doende garanties biedt voor Kreja om het jeugdhuis te heropenen. De vier parkwachters van het Aalsterse «Groot Park» zitten zowat een maand reeds in een gloednieuw pak. Het stijlvolle uniform vervangt de traditionele stofjas waarin de wachters jaren hun dagtaak verrichten. Voortaan is de parkwachter te herkennen aan zijn grijsblauwe pakkie, de groene streep in z'n broekspijpen en de kepie op zijn hoofd dat nu op dat van een politieman lijkt park. Het valt op hoe mensen uit eigen streek wegtrekken naar oorden waarvan ze zelfs de geografische lig ging niet kunnen uitleggen. Omgekeerd kan men stel en dat heel wat van hen zelfs hun eigen afkomst, hun regio nauwelijks ken nen. Het is in deze optiek alleen al belangnjk de initiatieven te volgen en te steunen de welke worden genomen door de VW De Faluintjes Initiatieven om hun lande lijke streek ook de onze commerciële infrastruc- en tot wat ze uiteindelijk uil- tuur van de stad die bij- gegroeid zijn. Een feit ,s ze- ker, de overgrote meerder- zonder positief bleek te hejd van de Viking voelt zijn. Inmiddels kan dit er zjCh niet bij betrokken En alleen maar verbeterd we geloven niet dat ook zijn, gezien de inspan- daaromtrent Aalst een uit- ningen. zondering is. We mogen er Wat ik met zekerheid ,r°uwens aan toevoegén. Wat ik met zeKerneia dgt QQk 1 Mej njef méef Qp WEL durf te beweren, is deze|fde wijze wordt aan- dat er in Aalst de laat- gevoeld, en dat bijv in een ste tijd zoveel gebeurt. |and als Frankrijk waar de dat dit ongetwijfeld een nationale feestdag van 14 uitdrukking is van crea- juji herinnert aan de grote tiviteit en van een uitste- revolutie van 1789 en de in name van de Bastille- gevangems door het volk Deze heropening ge schiedde op 10 juli. Dit akkoord bevat de toezeg ging van het stadsbestuur de lokalen die voor Kreja (symbolisch) verhuurd wer den, maar die tengevolge van de inrichtingswerken lange tijd onbeschikbaar waren, op korte termijn te rug in orde te brengen. Dit zou uiterlijk in december gebeurd zijn Bovendien zal na de uitvoering van de werken een nieuw huurkon- Irakt opgemaakt worden Voor een aantal problemen is nog geen oplossing be reikt; de gesprekken wor den voortgezet kend klimaat. Kreja's raad van beheer dankt van harte het stads bestuur voor de hulp die ze het jeugdcentrum zullen bieden Speciale dank gaat uit naar de schepenen Ed die Monsieur (die de onder handelingen geleid heeft) Jan De Neve (openbare werken) en Gaston Van den Eede (fmancién) Iedere vakantiedag, be halve op maandag, is het jeugdhuis open vanaf 14 uur pd Parkwachter Corthals: «We hebben meer ontzan nu Alleen voor vuil werkzoals het voede ren van de dieren, wordt de grijze kiel nog van de haak ge haald.» Het ruikt nog naar nieuw, het uniform en met zichtbaar genoegen staat hij op van zijn eettafeltje om de reste rende uniformonderdelen aan te trekken. Knoopjes mooi dicht. Kepie op. Inderdaad! Even vriendelijk blijft de park-' wachter, maar meer gezag, ontzag is er! «Het is nodig als je voor het toezicht en de orde moet instaan» zegt de park wachter. Hij vertelt over wat er zoal kan gebeuren op een lange dag van 7 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds. Jongelui die spelende kinderen plagen. Kinderen klimmend in bomen. Volwas senen die tulpebollen stiekem komen uitgraven Snorrende brommers op de voetpaden Soms vallen er woorden, zelfs bedreigingen aan het adres van de parkwachter. «Ontzag is no dig. maar we hebben vooral een opvoedende taak» verdui delijkt meneer Corthals We begrijpen wat hij bedoelt met «je moet een goeie tong heb ben We geloven hem als ie zegt dat er binnenkort proces verbalen zullen kunnen opge steld worden (de parkwachters zullen beëndigd worden als po litionele toezichters, ook al ma ken ze geen deel uit van het politiekorps), maar dat daar maar zeer zelden van gebruik zal gemaakt worden. «Opvoe den doe je niet met een proces-verbaal, en we zijn al lemaal jong geweest Ik wou dat een politieman deelnam aan 't gesprek «We leren de mensen wat mag en niet mag, dat de bloemen hier van de ge meenschap zijn bijvoorbeeld!» Toch zal dat processen kunnen opstellen van pas komenAls er een herhaling zou komen van de verkrachting die vorig jaar in 't park plaatsvond bv. De kerels werden toen wel ingerekend, maar voortaan krijgen de park wachters wat meer administra tieve armslag. Wat een parkwachter nog zoal doet7 EHBO kunnen we zelf vaststellen, want een klein meisie komt om wat mercu- rochroom en een pleister. «0, dat gebeurt dikwijls!» Verder: uitleg geven aan nieuwsgierige bezoekers omtrent bomen, bloemen en dieren, folders van hel bomenpark ter beschikking stellen, inschrijvingen bijhou den voor de visvijver, dieren voederen, een oogje in het grote parkzeil.houden... «Vorig di jaar was er op de Osbroek e< brand uitgebroken, had 'k d niet gezien, het had onvoo m stelbare schade kunnen to brengen!» (noot: Het Osbroe natuurgebied is nog privfju eigendom). «De mensen de ken dat parkwachters een leventje leiden, maar we he ben hele drukke dagen! «Inde daad, maar toch een aangt name job vol afwisseling, als ervan houdt. Vier parkwachters zijn er. 6! woonlijk tref je er twee a daar ze mekaar afwisselen, weekends en vakantieperiode is er slechts 1 (en dat voor d grote parkgebied!) aanwezi Is het dan echt onmogelijk o( juist in die dagen dat vele W zoekers en spelende kinden parkwaarts komen, een pat personeelsleden bij te benm men? Desnoods als Bijzond Tijdelijk Kader. Of al was l> maar iemand om E.H B O.-dienst waar te n men, zodat de parkwachter dienst inderdaad toezicht W houden. Parkwachter zijn lijkt ons beroep van volle inzet en ef d vaardigheid op meerdere <j bieden. Ondanks het uniforn zal en mag ie nooit «politi man» zijn De heren Philips Van de Velde, Corthals en D Waele verrichten mooi wen Tot slot een citaat omtrent i door sommigen vermeen vrijertjesplaag «Verlid mensen rukken geen bon* uit. ze planten er één! goed in de oren te knopen

De Voorpost | 1979 | | pagina 2