lede kort 5 augustus... een hoogdag voor inderen te Wanzele-Lede ALBERT VAN ESBROECK IN KULTUREEL CENTRUM AFFLIGEM WIEZE OKTOBER FEESTEN R©mWeIsM\Rkt STREEKNIEUWS Herdersem STREEKNIEUWS MeJdert oor de dertiende maal wordt te Wanzele, de grote esttent opgetrokken voor de Wanzeelse dorpsfees- n. Zaterdag 11 augustus staat het bal van schepen repdon op de affiche, zondag ruimt men er de plaats oor de derde uitgave van de kunstmarkt. Op maandag omen alle gepensioneerden van Groot-Lede naar lanzele afgezakt... want in de feesttent voorziet men )or hen een gigantische koffietafel, met gezellige luzikale omlijsting. Woensdag 15 augustus komen de inderen aan hun trekken op de «Dag van de kinde in». aar jaarlijkse gewoonte speelgoed dat ze niet meer ibben de kinderen en hun wensen te houden: van ted- egeleiders van het Wan- dybeer tot stripverhalen, else Speelplein «De Kinderen die wensen daar jeelmolen» een opval- aan deel te nemen, kunnen een leuk kinder-kabaret, met een kolderige kijk op het verschijnsel televisie. Al les wordt verzorgd door de kinderen zelf met hun bege leiders van de Speelmolen. Na dit alles kan men in de feestzaal terecht voor koffie met lekkere pannekoeken en vele andere hapjes. Doorlopend is er een foto wedstrijd. Thema: Dag van de kinderen, hoe kan het anders? De bedoeling: zwart-wit fo to's schieten over deze ll e leiding van het speelterrein «De Speelmolen» te Wanzele mag ook wel eens in het licht gezet orden. Een ganse vakantie lang spenderen ze hun vrije namiddagen aan de opvang (en dat dan tg op een degelijke manier) van de kinderen. (Mark) inde inbreng op deze Drpsfeesten Omdat ze in ün jaar zitten, is het hele pzet nu grootser opgezet, an 10 uur tot 19 uur valt er oorlopend wat te beleven. Ie dag van de kinderen angt aan met een unieke (mmelmarkt: alle kinderen an drie tot dertien jaar ver- Dpen of ruilen dan hun nog voor 15 augustus op het sekretariaat van de speel molen terecht voor in schrijving. (naam, adres en leeftijd). Verdere inlichtingen zijn ook daar te bekomen, elke werkdag tussen 9 en 17 uur. Inschrijvingen en toegang bij dit initiatief zijn gratis! Te 15 uur start in de feesttent leuke kinderdag. De kinde ren van 10 tot 13 jaar zullen zelf achteraf als jury funge ren en er is een prijzenpak ket voorzien van meer dan 5000 frank. Men hoeft echt geen be roepsfotograaf te zijn, wil men in de prijzen vallen, want de klemtoon ligt op de amusante benadering van Samen aan het hangrek. Er zijn weinig (gemeentelijke) speelterreinen die kunnen bogen op de akkomodatie die «De Speelmolen» van Wanzele wist op te bouwen. (Mark) het thema. Volledig wed- de rock-discobar Supersti- Op het Wanzeelse speel strijdreglement is te verkrij- tion. plein worden nu samen met gen op het sekretariaat van De monitricen en monitoren de kinderen, de laatste de speelmolen, elke speel- van de speelmolen nodigen voorbereidingen getroffen, pleindag vanaf 9 uur. eenieder, jong van hart, uit Hopelijk zal de zon deze De kinder-hoogdag wordt op deze gezellige dansa- heuglijke dag rijkelijk inkleu- besloten met een dave- vond. Toegangsgeld is erg ren. Een massa volk wordt rende speelmolen - thé- laag gehouden: men vraagt verwacht? Komt U ook? dansant in de feesttent, met slechts 40 frank! RDV. bast de degelijke begeleiding is er toch nog plaats om na het spel nog even gezellig te obbelen met de speelkameraadjes. (Mark) Lede kort is deze week zeker kort: er valt in Groot-Lede ook zo weinig te beleven tijdens de betaalde-vakantie-periode. Geen enkele vereniging organiseert een aktiviteit, want de meeste mensen zijn vertrokken en men vreest geen inte resse te krijgen. Wie thuis bleet kan een rustige dag uitzoeken om even te wandelen of te fietsen. Als de zon het evenwel toestaat! Morgen, zaterdag 11 augustus, moeten de majoretten- liefhebbers hun televisie afstemmen op de B.R.T. Na het nieuws van 20 uur zullen ze in het programma «De vijf provincies» de Oordegemse Klaproosjes aan het werk zien. Het programma brengt een vriendschappelijke wedstrijd tussen de vijf Vlaamse provincies, met een show, die gemaakt werd door eigen mensen. De Klap roosjes werden gefilmd tijdens een optreden p 7 juli te Blanken berge. De producer Vermeulen had toen niets dan lovende woorden: «Het optreden is zeer mooi en niet te verbeteren!» De Klap-«roosjes» zijn uitgegroeid tot echte «rozen» die ze zeker verdienen. Dit werd toch bewezen tijdens de Provinciale individuele kampioenschappen, waarvan we vorige week een uitgebreide reportage brachten. De inrichters van feestelijkheden en sportmanifestaties kunnen voor gratis opname op de officiële affiches terecht bij de voorzitter van het Gemeentelijk Feestkomitee, de heer Julien De Cremer, Kasteeldreef 1 te Lede (21.81.55 of 21.49.12). De uiterste data moeten wel in het oog gehou den worden: voor Wanzele is dat vandaag, 10 augustus. Lede heeft nog tijd tot 17 augustus en Impe tot 7 septem ber. De leiding van het Sport- en Speelterrein te Wanzele dringt er bij de ouders op aan hun kinderen geen koste lijk speelgoed mee te geven. Al het materiaal dat de kinderen nodig hebben of kunnen gebruiken is er aanwe zig. Ze moeten helemaal niets meebrengen. Ouders die vaststellen dat hun kind(eren) iets verloren zijn, kunnen dit afhalen op het sekretariaat van «de speelmolen», elke dag tussen 9 en 17 uur. De pleinverantwoordelijke zit reeds opgescheept met een kartonnen doos prop- pensvol pull-overs... Ouders, die een of andere (opbouwende) opmerking of suggestie hebben omtrent de speelpleinwerking te Wan zele, kunnen eveneens terecht bij de leiding tussen 9 en 17 uur. De hoofdleider vraagt niet beter dan deze opmerkingen waar te maken. Slechts één moeder beantwoordde reeds deze oproep tot medezeggingsschap. Zij vroeg of de aller kleinsten na het middageten even konden slapen... Waar voorzal gezorgd worden. Andere opmerkingen zijn steeds welkom! De leden van de KSA hebben geen geluk. Zaterdag 4 augustus zijn ze reeds na twee dagen, teruggekeerd van hun kamp. Een ventje dat deelnam aan deze buitenge wone manifestatie, heeft er een hartaanval gekregen en is er aan bezweken! Uit solidariteit zijn alle leden van de Leedse KSA teruggekeerd. Hun ouders werden bijtijds verwittigd. Het Jeugdhuis Leeuwerik heeft nog steeds geen permanent verantwoordelijke! Na het afscheid van Miek Verwerft, op zondag 15 juli, is het overbekende jeugdhuis zonder be- stuursverantwoordelijke. Wat men zoekt is eenvoudig een mannelijke afgestudeerde, die zijn legerdienst heeft vol bracht. Hij moet wel bekwaam zijn een jeugdhuis te leiden, want het is veel meer dan een goedkope dancing of kafee, zoals de meeste mensen schijnen te denken! Zondag, 19 augustus, wordt er te Lede in het kader van het jaar van het kind, een boerenfestijn voor groot en klein ingericht door de landelijke gilde en de KVLV op het terrein van de hoeve Annaert Paul, Bosstraat te Lede. Op het programma staan om 14 uur volksspelen vermeld. Maar er is meer: een ballonwedstrijd en een grandioze kindershow met de medewerking van nonkel Wally en tante Lieve. Om 19 uur vangt de Breugeliaanse avond aan onder de vreugdemuziek van het orkest Paul Lens. Men kan er naar believen pensen, ovenkoeken of gerstebier verkrijgen. De inkom is gratis en iedereen is welkom! De eerste grote zes uren van Lede zullen dit jaar plaats hebben op zaterdag 18 augustus eerstkomend. De Grims- byvrienden wilden niet ten achter blijven en besloten daarom deze aktiviteit voor hun rekening te nemen. De toeristische tocht (maksimum 22 km per uur) gaat door heen de gemeente. De start is voorzien om 10 uur aan de Lelie in de Kasteeldreef. Wie nog niet ingeschreven is, kan nog terecht bij William Galle, Hoogstraat 6 te Lede. RDv t Antoniusvrlenden: Hernemen van de belotavonden op iterdag 18 augustus te 20 u. in kafé St. Antonius. entrum vrienden: Belotavond op zaterdag 11 augustus te Du. in het Parochiaal Centrum. cbaalklob «De Toren» hervat op vrijdag 7 september. Weedaagse belotting ierbij de uitslag d.Heiremans 6519 Van den Eede 6450 ■e Schepper Fr. 6202 'an den Steen J. 6071 'an den Eede Fr. 5962 oman Alf. 5947 ieters Albert 5886 Robert Callebaut 5869 •uidoCallebaut 5708 D-VanBrempt 5685 filly De Wolf 5541 iuilleaume De Bolck 5500 Kkantvink hddy Wijnant kreeg de beker van de minister van het Daamse Gewest Mare Galle. Hij werd hem overhandigd Albert Pieters. «trumfeesten rf|jdag 17 augustus 1979: Om 20 uur: Reuze Belotting met [000 fr. vooruit inleg en waardevolle naturaprijzen. Weer voor de eerst geplaatste. *kfdag 18 augustus 1979: Om 20 uur: Officiële opening to de Centrumfeesten door de Koninklijke Harmonie: i-oncordia et Docilitas». Nadien vanaf 21 uur: Dans en iiowavond met de vedetten: Ben Cramer en Samantha «dag 9 augustus 1979: Om 12 uur: Gezinsmaaltijden. D® 15 uur: «Superman»: Optreden van het Poppentheater: JUjuintje». D» 19 uur: Dansavond en gezellig samenzijn met het Jest: Flashback United. ■«andag 20 augustus 1979: Om 14.30: Feestnamiddag gepensioneerden met het orkest: «The Musical friends». ^irdesbcdcvaart Meteen grote groep van 160 bedevaardes trok Herdersem riar Lourdes, samen met de K.W.B. van het Verbond Wst, van 16 tot 22 juli. Toekomende zondag heeft te 10 u. 'de kerk een Dankmis plaats, opgeluisterd door het P"ochiaal Zangkoor. ■"programma K.VJL.V. tog.: jaarlijkse reis - 18 sept. tot 23 okt.: Naaikursus - 30 Gildevergadering «Dingen die je vooral thuis meekrijgt». 27 nov.: voordracht over Budget. 4 en 11 dec.: Kaas en wijn. 29 jan.: voordracht over Verslaafd-zijn. 10 febr.: Feestvergadering. 4, 11 en 18 maart: Danscursus. 15 april: Gildevergadering: Leef uzelf gezond. 29 april: Franse keuken (Kookles). 28 mei: bedevaart Oostakker - Meimaand: Barbecue, samen met het Davidsfonds. April en mei: Bezinningsnamiddag, en vergadering voor ouders van eerste en plechtige kommunikanten. STREEKNIEUWS Erembodegem Op vrijdag 10 oogst gaat in het Affligems Kultureel Centrum de openstelling door van de tentoonstelling van werken van kunstschilder Albert Van Esbroeck uit het Klein-Brabantse Lippeio. Wandclkonsert: De Koninklijke Fanfare «Niets zonder Arbeid» van Erembodegem-Centrum houdt op Teijoden een wandelkonsert op zondag 9 september te 18 u. Parochiecentrum Ontvangen U dit week-end: Gustaaf en Rossignol Openluchtmusical «De Wereld op zijn Kop» wordt gebracht op het binnenplein van de Hoeve Van Cauwelaert, Nieveldriesweg op 11 augustus te 20 uur, 12 augustus te 16 uur, 14 augustus te 20 uur en 15 augustus te 16 uur. Tekst: Arnold Van de Perre. Muziek: Gene van den Ostende. Koreografie: Jos Maesschalck. Toegang 80 fr. Single plus toegang 150 fr. De opbrengst is bestemd voor bouw van jeugdlokalen te Mel- dert. Organisatie: De Claerhaegse Comedie. Scoutsfeesten Zaterdag 25 augustus poppenkast en volksbal met het orkest Livin' Team o.l.v. Etienne Van Nuffel. Zondag 26 augustus eetgelegenheid en te 17 uur groepsfeest van de Hopduveltjes. Te 19.30 uur volksbal met de Faluintjeskapel o.l.v. Jos Muylaert. Tijdens de tweedaagse feesten Vlaamse Kermis, Bidega. Op zondagvoormiddag Eucharistieviering opgeluisterd door Jong Talent o.l.v. Paul Beek. In de loop van deze maand Tentoonstelling van kindertekenin gen in het Parochiecentrum. Organisatie: Hopduveltjes, Scoutsgroep Meldert. - In leider van deze opening die plaats vindt te 20 uur is de letterkundige Karei De Decker en voor muzikale omlijsting zorgt het zang koor «Singhet Vro» van Hofstade o.l.v. Herman Timmerman. Geboren te Londerzeel bracht hij zijn jeugd hoofd zakelijk door te Lippeio waar hi[ de druk bezochte herberg van zijn ouders ge legenheid te over had om kennis te maken met het ware volksleven en échte volkstypes. Vandaar dan wel zijn later blijkende voor liefde voor gezichten en landelijkheid. Reeds vroeg toonde hij aan leg voor tekenen en schilde ren uocn vroegtijdige dood van vader belette degelijke scholing. Werkend in een beenhouwerij slaagde hij er toch in voor het gezin de kost te verdienen en 's avonds zich ongestoord aan de plastische kunst te wijden. Ook zijn broer werd artist in de beeldhouwkunst en zijn zuster legde zich toe op de tekstiel. Albert Van Elsbroeck is in de ware zin van het woord een autodidakt die enkel van 38 to 39 lessen volgde aan de Leuvense Akademie voor Schone Kunsten, be perkt dan tot tekenen met houtskool. Zijn zacht koloriet verraadt in hem de dichter die de Klein-Branbantse land schappen blootlegt als een schilderende beeldhouwer. Gevoelsladen en pretentie loos is hij steeds oberver- end en luisterend naar de anderen. Hij eksposeerde reeds te Klein-Willebroek, Ruis broek, Londerzeel en Hin- gene. Voor hem betekent Affligem een nieuwe stap in zijn kunstenaarsloopbaan. Deze tentoonstelling is open op zaterdage van 14,30 uur tot 20 uur en op zondagen van 11 tot 13 en van 14,30 tot 20 uur. Op woensdag 15 oogst zoals op zondagen. Dit tot en met 26 augustus. LH Bergklimmers en Gouden Wiel Zaterdag 1 en zondag 2 september tweedaagse wielerwedstrijd voor internationale liefhebbers. Zaterdag alle formaliteiten bij Constant Van den Broeck. Zon dag alles bij Wwe Van Mol. 17.000 fr. prijzen voor elke wedstrijd met 10.000 fr. voor de eindklassering. Naar Lourdes: U kan nog mee nu zondag 12 oogst met J. Muylaert per car naar Lourdes voor zeven dagen. Verblijf in driesterrenhotels. Bezoek aan Limoges, Rocamadour en Biai* ritz. Te Lourdes buiten de kerkelijke plechtigheden mogelijk heid tot allerhande uitstappen. Prijs 9420 fr. Dadelijk telefoneren 052-35.65.16. Einde volgende maand kan U terug deelnemen aan het rendez-vous der optimisten, aan de 24e editie van de Wieze-oktoberfeesten. Wieze ver wierf internationale faam met deze jaarlijkse feesten, een hulde aan onze nationale drank. Authentieke Beierse Blaaskapellen doen de impo sante feesthalle gedurende twee weken lang dave ren in een reusachtige internationale verbroedering onder het motto «Alle mensen worden broeders». Smakelijk gebraad aan 't spit, duizenden goudge bakken kippen, en daarbij knakkende «Wiezer- Worsten» zorgen voor de inwendige mens. Naast de onvergetelijke bierfeesten maken tal van andere fes tiviteiten Wieze tot een trekpleister. 15.000 muzikanten stappen op in prachtige folkloris tische stoeten op de eerste zaterdag, de openings stoet en op elk der drie volgende zondagen. Dit alles door de feestelijk bevlagde huizen van Wieze. Verder houdt een gigantische kermis iedereen letter lijk en figuurlijk in zwier. In Halle C is er bovendien de Internationale Handels foor in folkloristische stijl. Wieze, naar analogie met de «Wiese» van Munchen, de «weide» heeft reeds zijn leefbaarheid getoond. Het sukses groeit dan ook voortdurend. LH

De Voorpost | 1979 | | pagina 13