G H M NI u g@knipj^>£ EN HOE IS HET NOG MET DE JEUGD IN AALST? KINDEREN WILLEN SPELEN IN DE STAD tu//en listische buurt- en wijk- verd aan de vakantie centra willen steun ver- speelpleinen door de lenen. Als er een vraag v.z.w. Jeugdanimatie!» van H.A.K. of C.S.V. zou komen bv., dan bestaat Verder horen we nog grote kans op een gun- bezwaren tegen een De stig antwoord.» Hauwere-autobus die Klaarheid en duidelijk- een vakantietijd lang Dit mag u al noterenna de zomervakantie krijgt het stadspark zijn vernieuwd speeltuin. Uit de mond van schepen Monsieur zelf vernemen we dat reeds begin september (vroeger kan het uiteraard niet) gestart wordt met het wegnemen van de oude en TELEFOONNUMMERS ■adressen* FEECKMAN 053-70.02.t3l De specialist in maatwerx De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex. Staalveren. Super-Buftex Bergemeersenstraat 18. Aalst -Uw Kottiehuis- - specialiteit van Watels Kattestraat 20 Aaia Tel. 053-77.76.841 Het koffiehuis der denderstreek I0RTHALS i LECTR0H0ME 053-21.89.53 Electronische componenten - teletoonbeanwtoordapparaten - ai toradio's - antennemateriaal - stereoinstallaties - modelbouw met I afstandsbediening F Korte Zoutstraat 12. AALST 0URUREN (Pelzen) Tel. 053-77.48.54 J KELLY FURS 0DERMATT THEO - Geraardsberqsestraat 1 Aalst 1^^ naast Politie Bureel Pelzen voor Dames, juftrouwen en heren ESMEED 052-21.27.621 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen. poorten, enz. M. De Backer, Kon Albertstraat 75. Dendermonde ERMAN 052-21.38.161 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in r overgrote keus bij Herman Michem. Potiaulaan 16. St.-Gillls- Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen. F 0-SP0RT 052-21.17.591 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sporfkledii en r camping Statiestraat 21, Lebbeke. Kroostrijke Gezmszegels. Lom, leen gerust 053-21.6a.i6i op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhouding. Inlich- r tingen bij Van den Berghe, Droeskouterstraat 12, Haaltert 1 i E0NIDAS 053-21.08.91 De beste en goedkoopste pralines Specialiteit doopsuiker Lange Zoutstraat 37 AALST EUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek Molendries 3. AALST IEUWLANDT 053-70.28.611 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe- teren en herstellen Langestraat 116. 9300 Aalst F VERGORDIJNEN 052-21.35.501 ploegstotten (alleenverkoop voor het gewest) v gordiinen gardi- T sette, tergal enz Zonneblinden. Luxaflex. Louverdrape. vouw- I k deuren modem fold meten, afwerken en plaatsen Guido Mi- I chem. Potiaulaan 11. Dendermonde UBLICITEIT 052-21.4fl.60l Ieen groot woord, dat door Groep De Cuyper m een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten UAND0 052-21.40.601 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken quis. quid, quo. quando. quomodo enz wie. wal. waar. wanneer en hoe' Hel antwoord op die vragen in verband met uw advertenties I wordt U gegeven door Groep De Cuuper letro Is een blik in het verleden. VAN LIMBERGEN RETRO. Kattestraat 73 in Aalst herinnert aan dit verleden onder vorm van meu- bilair in antiek-finish. Kunstvoorwerpen, wandtapijten i en reprodukties van gekende meesters k Alomgekend voor salon-garnituren in leder. I LEGERS Is niet alleen gekend voor kleur T V sche huishoudtoestellen Lid van Expert International ■i Leo De 8ethunelaan 125. AALST COUPONNENHUIS 053-21.27.77l Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelts per r Moorselbaan 556. Aalst URWERKEN COVENS Lange Zoutstraat 44. Aalst 053-70.18.20 het opstellen van de houten speeltuigen, wenneer deze karwei opgeknapt is, komt Kerrebroek aan de beurt. Da's het goeie nieuws. heid omtrent steunver lening zou in ieder geval al heel wat misverstan den ophelderen. Als niets te verbergen is, kan er tegen zo'n verslag weinig in te brengen zijn. Hangende in bepaalde, maar zeker niet alle kristelijke kringen, is een voor de vakantiespeel pleinen rijdt, met de vraag erbij«Wie zal dat betalen?» Niet opgezet Is «men» ook met het feit dat de v.z.w. Jeugdanimatie niet gesticht werd na voorafgaand advies van de Jeugdraad. Het andere is de zo veelste aflevering van de rode draad die geweven is doorheen de geschie denis van de Aalsterse jeugdraad. Ook al is er dan geen echte blokvor ming meer tussen kris telijke en niet-kristelijke jeugdverenigingen (apar te voorbereidingsverga deringen niet te na ge sproken), er zijn wel «vragen». Vragen waar wantrouwen in zit, maar vooral om «duidelijk heid» vragen. Vragen? Kwakkels voor eerst. Bv. dat politieke jongerenverenigingen die tot de «meerderheid» kdioen" ferwh ^de overU Beide jeugdhuizen bewezen heel wat goede kickeraars onder de leden te tellen. Wie wil er dan niet komen supporteren. (Mark) zeker misnoegen over Onloochenbaar zijn (niet krijgen, terwijl de overi ge (lees: kristelijke) in de kou blijven staan. Schepen Monsieur hier- j over: «Vorig jaar was dit zo, nu niet meer. Dit is l uit de lucht gegrepen». I Hij heeft het vervolgens over een wantrouwen «van kristelijke zijde» tegen zijn beleid, dat op j de jongste jeugdraadver gadering (juni) weer de kop zou opgestoken heb ben. Toen werd er, door diverse jeugdvertegen- woordigers, wel eens gemakshalver onder grootste kristelijke ge mene deler geplaatst, aangedrongen op een uitgebreid verslag over de voordelen door het stadsbestuur toegekend aan diverse jeugdver enigingen. De stads- steun aan Kreja is grote doorn in het oog, vol gens de schepen. Inder daad is er bij sommige kristelijke vertegenwoor digers hieromtrent een gevoelen van benadeeld te zijn, te merken. De schepen verder: «Een lijst opsteller* is prak tisch niet mogelijk. Overigens moet men zich niet benadeeld voe len. Kijk bv. naar de Chirovan Nieuwerkerken en Moorsel die in stads- lokalen gehuisvest zijn. U mag ook niet vergeten dat in de beleidsver klaring van het schepen kollege uitdrukkelijk ver meld is dat we plura- misnoegen het feit dat jeugdgroepen nieuwe) wrevels in som behoudens de service- mige kringen t.a.v. het verlening en de vor- jeugdbeleid. Van «blok- mingstoelagen, geen vorming» zoals in de steunverlening genieten, vroege dagen van deze in tegenstelling tot jeugdraad is gelukkig stadsinitiatieven zoals niet echt sprake. Wil de de vakantiepleinen. Een bestaande dinamiek van Milac-Chiro-vertegen- de jeugdwerking In Aalst woordiger: «We kunnen niet gestopt worden, wil het aanvaarden dat de een stellingenoorlog la vakantiespeelpleinen 14-18 vermeden worden, meer toegekend krijgen dan is open gesprek en omdat vele kinderen uit informatie meer dan de laagste sociale klas- noodzakelijk. sen aldus een opvang krijgen, maar het ver schil is te groot. Sche pen Monsieur: «Knutsel en ander materiaal uit het jeugdservicecentrum wordt niet gratis gele- p.d. De kous is niet af omdat er deze tijd vakantiespeel- wijze (zo is het, zo kan het pleinen zijn, en omdat (veel te) langzaam maar (wel- worden...). Da's ons eerste licht) zeker een ravotterreinennet in groot-Aalst neer- punt van kritiek: de vraag geplant wordt. De kous is bijlange nog niet af: er moet wordt niet gesteld hoe het in Aalst (en mutatis mutandis geldt dit ook voor Lede komt dat woon- en werk en Erpe-Mere) nog heel, heel veel veranderen voor- plaatsen ver van mekaar aleer de gemeente een echt kindvriendelijk uitzicht zal hebben. kunnen liggen, waarom grond te duur is om zomaar heid, ontmoeting met leef tijdsgenoten. autonomie, eksperimenten met natuu relementen en materialen, mogelijkheid om het milieu om te vormen, een eigen funktie en betekenis te ge ven aan voorwerpen en 053-21.95.20 ook HIFI en alle elctri- ergeylen R en zoon 053-21.49.91 Manufacture van bontmantels Molenstraat 58-60 - Aalst y n 052-21.40.601 een Toverformule' Neen een vergelding Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fqn resultaat aan uw reklameproWemen Bel even naar Groep De Cuyper V0NNE EN JOZEF 053-70.33.95l rijden met een bromfiets van Hofman, Schoolstraat 48. Aalst Alle herstellingen. 1 jaar waarborg. Gratis onder houd. Prijzen vanaf 4.900 F tot 150.000 F. Alle modellen uit I voorraad leverbaar Dit zeggen we niet zomaar. Ook niet in een vlaag van pessimisme, want er komen hier en daar woonerfjes, en de ontwerpen voor de toe- komstmuzikale ravotter- reinen spelen mooi in (hoe wel wat luksueus) op wat kinderen echt nodig heb ben. De vakantiespeel- pleinwerking is ook een goeie zaak. En in dit jaar van het kind wordt af en toe wel eens wat ruimte aan kinderen gegeven. Als je echter de monografie «Kinderen in de stad» van de Koning Boudewijn- stichting doorneemt, en je neemt akte van behoeften van kinderen en mogelijk heden om de «stad» ook voor kinderen leefbaar te maken, dan schrik je op. De - - Koning Boudewijnstichting De jeugdhuizen Eureka uit Erembodegem en Dido uit Erpe gingen vorige zondag op de verbroe- wil langs kleinschalige, ge- deringstoer. En natuurlijk was de sport het voornaamste trefpunt Tafeltennis stond dus ook op makkelijk te verwezenlijken het menu. (mark) projekten een meer leef- I baar (welzijn, de kwaliteit dingen. Zo kan je mogelijk- kinderen te laten op spelen, van het leven weetjewei!) heden die bestaan of kun- waarom we de natuur niet België zien groeien. Eén nen bestaan gemakkelijk meergewoon zijn... Ruimte van haar werkzaamheden vergelijken is het op gang brengen en Zowel de «leek» als de steunen van akties op ge- «specialist» van openbare bied van de ruimtelijke or- werken heeft wat aan zo- dening. de stadskernver- iets. Uiteindelijk ook het nieuwing en de verbetering kind, naar we hopen, van de dagelijkse leefom- geving Speelruimten zijn mnoua daar 'n eerste aandachts- De basisoptie is de tegen- punt in. Vandaarwoordig door het grootste ue monogratie is een rijk- deel van de bevolking (be- geïllustreerde brochure van houdens immobiliënmaat- I 105 blz vol met praktische schappijen, bouwpromoto- dmgen en vormende ach- ren. aanvaarde stelling tergrond. Op maat van dat «de stad moet worden groepen mensen en ge- herdacht als een totaliteit, meentebesturen die echt als een globale leefomge- wat willen doen. Volledig ving waarin het kind moet ook want het gaat niet om kunnen leven en spelen» «het woonerf», of «de speel tuin» of de «schoolspeel- Deze idee werkt men uit op plaats» of maar om al die een eerder beschrijvende ruimten, nabootsen van volwassenen, geborgen heid, kreativiteit, kontakt met gemeenschapsleven, dieren en natuur... lijke ordening mag je inder daad niet los zien van de maatschappij waarin ze «ordent» Het blijft dus bij het «we maken er het beste De nadelen van hoogbouw van». Op zichzelf een goeie worden besproken plus zaak, maar in de praktijk voorstellen om er toch van mag het hier niet bij blijven te maken wat er van te ma- of men vervalt in oplapwerk. ken is. Een degelijk over zicht is er van de mogelijke rekreatieruimten waaruit blijkt dat het «buitenland» mijlenver voorop is. Het woonerf, de school als buurtcentrum, kinderen in het verkeer, aanpassing Nu goed Vertrekpunt zijn van oude. dichtbevolkte ge- de behoeften van kinderen bieden, de rol van de op- die in de leefomgeving naar bouwwerker. In een bij een oplossing vragen: be- lage vind je belangrijke Ko- weging. rust, ontspanning, ninklijke Besluiten en cijfer- avontuur, fysische veilig- gegevens. (Ons tweede kritiekpunt is de nogal luxueuze uitwer king van de monografie, een oud zeer dat we in onze eigen stad ook kennen...). ROZEMARIJNGROENROOD Vragen «hoe sterk is de eenzame fietser» is het zelfde als «hoe eenzaam in de sterke fietser». Is een fietser sterk? Er is natuurlijk het verkeersreglement dat zo heel onveilig is voor fietsers, en er is het grote tekort aan fietspaden, maar daar staat heel wat te genover. Een fiets wordt niet met olie voortgedreven (de MNO's en sjeiks zien het met lede ogen aan), maar met rasechte luchtenergie. In tijden als deze is dat toch al een behoorlijk goede en goedkope zaak. Een fietser kan zich ook sterk maken in het stadsver keer, hoe gezellig snort ie niet de vlugge auto's voor bij bij het trio verkeerslichten. Een fietser spaart ook de tijd uit die een automobilist anders voor zijn nood zakelijke fitheid en sportiviteit nodig heeft. Sowieso is een fietser in beweging. Niemand die ook zal betwis ten dat een fiets zoveel gezelliger is om je op voort te bewegen, dat het mens- en milieuvriendelijker is, enz. Dat maakt een fietser sterk, Ivan lllich is ook 'ns aan het rekenen gegaan, en die kerel kwam tot de onthutsende vaststelling dat een auto slechts 4 km/u vlugger is dan een fiets (inbegrepen uiteraard werk om die auto te betalen, schoonmaak- en herstel- tijd...). Voor fietsers mag het altijd oliekrisis zijn, en we durven veronderstellen dat zijn hart minder aan aanvallen onderhevig zal zijn. Hij is echter nog te eenzaam, de sterke fietser. En dat is zijn zwakte In het beste geval heeft hij een smal strookje op de rijweg. En zonder er zelf om te vragen wordt hij toch aangereden door het koude autometaal. En ook: hoe meer auto's, hoe meer arbeids- en andere mobiliteit, hoe meer ook de fietser zich ver zal moeten verplaat sen om toch maar geen tweederangsburger te wor den. Zo komt het dat in onze maatschappij de sterke fietser zwak geworden is. En dat is een zo te betreu ren feit, dat aktie reaktie uitlokt. Het resultaat kan je elke dag een beetje meer zien... AALST-MACHELEN EN TERUG Jeugdbewegingen die tenten nodig hebben voor hun kamp of bivak, gaan die ontlenen bij het N.D.J. in Machelen. Natuurlijk hebben ze de vereiste pape rassen bij als ze daar om gaan. Anders doen ze zoals K.S.A. Sint-Maarten die helemaal vruchteloos voor niets met een vrachtwagen in Machelen aankwam en binnenskamers vloekend terug mocht keren. Uit zijn fouten leert men... MUZIKAAL WEEKEINDE Wie tussen haakjes gluurt merkt met muzikaal ge noegen wat voor een geweldige hoofdschotel er dit weekeinde op het menu staat. In de Aalsterse Sint- Annazaal en in de Hofdstaadse Zijpstraat is wat te beleven! Gelukkig niet op hetzelfde ogenblik. Hier heeft men tenminste uit zijn fouten geleerd! KOMKOMMERS Voor de rest niets te vertellen. Kreja heeft vorige week met een TD het stilzwijgen rond zichzelf door broken. In het krantje van de Leeuwerik merken we ook niet veel biezonders. Dido houdt het ook al bij in- en uitstuiven, en zo kan dit lijstje maar aangevuld worden. Nog een geluk dat kafees voor opvoedende opvang zorgen tijdens de vakantiemaanden! We laten het hierbij. Er is al genoeg bladvulsel in de wereld!!! pd erle *vef dey: itre ste lizoe me: jpi"' lm: Cal Var Vla De Rot )m: Hoi Cal Rot Cla In Sint-Annazaal, Roklijf Zaterdag 11: optreden van een Aalsterse New- Wavegroep: Ex Holg. Meer bepaald gaat het om de première van die groep. Ook Kick of stone zullen hun kunnen tentoon spreiden Alles wordt netjes voorafgegaan door een Vrij Podium en een kaartje kost 80 fr. 60 fr voor de vluggen die voorgekocht hebben. Organisatie: Lowi Ebbell en the Misters. Ypsilon, Meuleschettestraat Zaterdag 11 toten met woensdag 15 augustus zit het kruim van die jeugdgemeente in Duitsland om er te voetballen en nog andere leuke dingen te doen met hun verbroederaars uit Bilabiburg. Zaterdag 25: uitstap naar Beauvoorde (inkluis het Beauvoordekasteel) in de Westhoek. Ook het na tuurreservaat in De Panne staat op de agenda. Des avonds wordt een tipisch streekgerecht opgepeu zeld. Vertrek: 9u. Terug als alles meevalt om 22u. Wetswinkel Aalst is terug van weggeweest. Gratis juridisch advies elke vrijdag van 19 tot 22u en elke zaterdag van 10 tot 12u. (in Hak Pijpesteelr Houtmarkt 5, Aalst). Tanu, Ijzerenwegstraat 1 Zaterdag 11: fietstocht naar Moorsel om 14u. Zondag 12: autotocht naar de Congreszuil in Brus sel. Vertrek om 13u. Vrijdag 31filmvertoning om 20u van «Silent Movie» 100 minuten naar het doek kijken waarop Mei Brooks, Marty Feldman en vele andere akteurs. Jeugdhuis Zonnestraat In samenwerking met jeugdraad Denderleeuw. Vzw Parnassos en E3-Gazet van Groot Aalst: «Dender- folk» op vrijdag 24 augustus om 19u Openluchtspek takel op de binnenkoer van het jeugdhuis. Optreden van: Lea Nicholson Concertina Band (Engeland), Steve Ashley en Chris Leslie (Engeland), Ian Hunt en George Papernicolas (Engeland), Bert Jansch en Martin Jenkins (Engeland), Finn McCuill (Schotland). Pallieter In feesttent, Zijpstraat - Hofstade Grootse decenniafeesten gaan daar door, om de enkelvoudige reden dat die jeugdklub al tien jaar er is. Rock, kleinkunst, simfonische rock, skiffle, blues en pop staan op het muzikale podium. Wees erbij op zondag 12 augustus om 15.30 u Op het vrij podium staan toch al namen te pronken als: Ferre Grignard, Kazzen en Co, the Plastic Cho- copot, Isopoda Voorkopers betalen 80 fr Anderen 20 fr meer Een werkje dat zeker de In dit «Kinderen in de Stad» moeite waard is. Aanvragen initiatief is er nog iets: een zijn te richten aan Paul reizende tentoonstelling, Staes, Warmoesberg 57. maar meer hierover vol* 1000 Brussel. Tel. 02- gende week. 218.45 10. P-D-

De Voorpost | 1979 | | pagina 14