Al fietsend de wereld rond Jimmy Cornells, Danny Lemmens en Frans Van Nuffel op strooptocht Eric Arijs, Jan Joos, Franky Wielandt en Luc De Grauwe mikken raak Eric Wuytack: vierde zege Marina en Patricia Van de Velde: knap! ïMwiicf René De Bruecker en de hond Jan Bogaert en Benny Vermeulen: wereldkam pioenschap en prof Etienne De Wilde: ook volgend jaar prof Luc De Grauwe: zege in Wallonië Alain Koppen: klapband en val Danny en Luc Lemmens: twee tegen allen Dirk Heirweg: zege en pech 18 - 10.8.1979 - De Voorpost mi#-. toftVH farm In Herzele was tegen het -maestro- van de Lebbekenaar riet Rudy Rogiers de palm derde prijs. Frans Van Nuffel geen kruid gewassen. Met vijf ging het mcegraaide-Jean-MarcDeNd Van v naar de streep: Luc Van Geyt, die hemel en aarde had werd in Gijzegem de zege af- bewogen om er op zijn eentje vandoor te gaan, slaagde niet gesnoept door Gino De Waele. in zijn opzet. Diezelfde Van Geyt maakte er dan maar een Johnny Van de Kerckhove kon lange, afmattende spurt van. Voor Van Nuffel niet gelaten, te Idegem niet optornen tegen Die kwam op het gepaste moment uit het wiel en flitste zijn Erik Verweire, een eerstejaars felste konkurrent zonder pardon voorbij. In Gijzegem was uit Assenede. Traditiegetrouw Frans vijfde. Peter Van Duyse was tweede in Kalken waar de lokale favo- Jimmy Cornelis heeft tot vo- reici au isujrac «ac rige zaterdag op zijn eerste sei- A~ fn"n zoenzege moeten wachten. De Hammenaar heeft die over winning niet gestolen: toen in Bevere-Oudenaarde vier sterke jongens op de vlucht sloegen, was Jimmy op de af spraak. Later konden Dhaene en Coolens hun wagentje nog aanhaken, maar Dhaene moest later de anderen laten gaan. Het werd dus een sprint met vijf. Jimmy Cornelis bleek veruit de snelste. Dirk Verlin den, de tweede, werd lengten ver teruggeslagen. Danny Lemmens haalde het in Neder-over- Heembeek. Sa men met tweelingbroer Luc fietste hij de konkurrenten op verscheidene minuten achter stand. Luc Lemmens werd dus tweede in Neder-over- Heembeek. Luc Van Geyt, te Herzele een van de smaakma kers, werd daar door een snel lere Frans Van Nuffel de das omgeschrikt. Alain Koppen mm., Corne„s Hamme werd oveminnaar bij de juniors 'i Knesselare tweede en Luc Van Puyvelde koerste in Herzele en was daar vierde, Patrick Van Wetter bracht uit Knesselare een vierde prijs mee en Marc Van Nuffel fiet ste in Buizingen eveneens naar een vierde plaats, streed Johnny nochtans weer Voor Kris Van den Neucker op de voorposten: samen met werd het in Merelbeke een kereltje wipte Van den vi)fd= Priis en Marc B™?5" Kerkchove naar de ontsnapte Deglas. Met een verrassende demarrage in de ultieme hek- tometers verschalkte Verweire zijn twee «compagnons». Johnny" was tweede. Voor Johnny De Dobbelaer werd het in Gijzegem'een sinck werd vijfde te Wille broek. Frankie Spaerkeer was in Kalken zesde, en Bruno Baillius eveneens zesde, maar dan in Merelbeke. Dirk Van Moeseke werd achtste te Hel- dergem en Gino Seminck ne gende in Gijzegem. Junior Danny Lemmens uit Buggenhout, winnaar te Neder-over-Heembeek. (c) Erik Wuytack veroverde te Zele-Heikant zijn vierde seizoen zege. De man uit Sinaai onderstreept daarmee zijn blakende konditie. Wuytack zit niet langer meer op de schoolbanken, hij aanvaardde een job. Hij heeft het dus niet onder de markt om regelmatig te trainen. Koersen is geen probleem, dat kan hij tijdens de weekends. Eric Wuytack was in Zele de snelste van 17. Een bewijs dat de Sinaainaar een stukje kan spurten, (mm) De Baasroodse vrouwelijke koereurs, Marina en Paticia Van de Velde doen het gewoon knap. Marina, de oudste moet optornen tegen meisjes die ouder en dus geroutineerder zijn. Toch trekt ze flink haar streng en finisht steeds met de kopgroep. Mettertijd moet ze de sporen kunnen drukken van de allerbesten en uitgroeien tot een vaste waarde. Patricia, pas 16 jaar, bleek te Nandrin tot één van de kopstukken van haar kategorie te behoren: als je derde wordt, moet je toch meer kunnen dan de figuranten. Het jongste resultaat van Paticia was weer meer dan hoopgevend: in Keerbergen was ze vierde. Marina en Paticia Van de Velde tellen in Baasrode en ommeland verscheidene vurige fans die voor hun favoriete rensters supporteren. Lang duurt het niet meer vooraleer de zusjes naar de top klimmen, (mm) René De Bmecker heeft talent en inhoud genoeg om mettertijd als koereur zijn mannetje te staan. Dit sei zoen kwam hij af en toe aan de oppen/lakte, doch zich doorzetten en een plaatsje veroveren bij de elite van de amateurs, deed hij vooralsnog niet. Maar daar heeft hij nog ruimschoots de tijd voor. René is een jongen die snel spurt. Die kwaliteiten had hij in Moorsel kunnen aanwenden om een gooi naar de zege te doen. Samen met zijn stadsgenoot Erik Arijs had hij een voorsprong van twee minuten opgebouwd en het zag er naar uit dat de anderen niet meer zouden kunnen terugkomen. Op een der tigtal kilometer van de finisch gebeurde het: een hond liep de straat over. René erover. Tegen het wegdek. Het liedje was uitgezongen. Erik Arijs kreeg het op zijn eentje erg moeilijk om de fel jagende konkurrenten van zich af te houden. Hij moest toch inbinden. Hoe sterk Erik momenteel fietst, bleek onder het spandoek: hij bleek nog fit genoeg om de eindsprint te winnen, (mm) Jan Bobaert en Benny Vermeulen hebben momen- teel een en ander om handen. In het Nederlandse Maren-Kessel betwistte het Vase duo, samen met de andere geselekteerden een tijdrit. Als voorberei ding op het wereldkampioenschap. Het werd geen zege. Lang niet. De Hollanderswonnen. Voor het Westduitse team. Er zat ongeveer vier minuten ver schil op. Niet bemoedigend eigenlijk. Al weet jei nooit hoe een koe een haas vangt. Starten de Bel gen allesbehalve als favorieten in de ploegentijdrit, dan mag gezegd dat zowel Bogaert als Vermeulen niet kansloos aan de individuele race deelnemen. Intussen geraakte bekend dat beiden volgend sei zoen het amateursgild verlaten. Er liepen reeds ver scheidene aanbiedingen van sponsors binnen. Doch over ijs van één nacht zal geen van beiden gaan. (mm) Etienne De Wilde gaat niet naar het wereldkampi oenschap voor amateurs. Hij was de scheve spron gen van enkele «maats» beu en leverde zijn blauw plunje in. Om te bewijzen dat dit niet in ar moede gebeurde, won hij nadien een klassieker. Naar de Olympische Spelen in Moskou trekt De Wilde evenmin: tegen die tijd is hij al lang prof. «Ik heb lang geaarzeld vooraleer toe te happen. Maar ten slotte moet je toch een keuze maken. Ik ondertekende een kontrakt dat me aan dezelfde ploeg bindt waarmee Michel Pollentier scheep gaat. De Kimpe is er de sportdirekteur van. Liefst ging ik met een team uit eigen land van start. Je bent hier beter thuis dan in het buitenland. Ik weet dat de ploeg volgend seizoen flink versterkt wordt. Die we tenschap en ook de financiële voorwaarden, gaven de doorslag Staat de Tour 1980 op het programma van Etienne De Wilde? «Nee, De Kimpe wil me veeleer in de klassiekers uitspelen. Voor rondewerk heb ik nog al de tijd», (mm) In Moorsel heeft Erik Arijs een sterk nummertje opgevoerd: de Aalstenaar gooide er de beuk in, bleef ten slotte alleen voorop, doch werd door een bende felle jagers in de nek gesprongen. Een en ander kon niet beletten dat taaie Erik nog sterk genoeg bleek om de eindspurt te winnen. Luk De Grauwe kun je onmogelijk een geboren winnaar» noemen. De amateur uit Oudegem kan niet snel genoeg spurten. Overal waar hij start, wordt hij nochtans gewaardeerd en gerespekteerd door zijn konkurrenten. De Grauwe durft er immers keihard tegenaan gaan. Met als gevolg dat hij de anderen doet «afzien», doch zelden beloond wordt voor zijn zwoegen en zijn labeur. Luk De Grauwe werd (eindelijk) toch eens beloond. In de voorlaatste etappe van de ronde van Wallonië, een trip over 150 kilometer, van Seilles naar Eigen- brakel, bood hem de gelegenheid op de solotoer te gaan. Hij finishte enkele sekonden voor Marc Moens. Het volstond. Luk ging niet onopgemerkt door de andere ritten. Hij deed het zo goed dat hij beslag legde op de tiende plaats in de eindrang schikking. (mm) Nieuweling Johan Koppen ligt de jongste dagen overhoop met dametje geluk. Zaterdag sloeg Johan tegen het Hamse wegdek. Gelukkig was er meer gedruis dan erg mee gemoeid. Zondag te Drongen liep het minder goed af. «Vech ter» De Pauw was er op zijn eentje vandoor. Samen met een viertal andere wingragen ging Johan op jacht naar de «stouterik». In een bocht klapte één van Johans bandjes. Meteen lag Koppen met heb ben en houden tegen een streepje wereldbol. Aan die spektakulaire val hield hij diepe schaafwonden over. Het wordt nu enkele dagen msten en herstel len vooraleer opnieuw op de fiets te klimmen, (mm) Nadat Luc Lemmens een paar weken rust moest nemen wegens een darminfektie, vierde hij daarna zijn wederoptreden met een voorsprongzege te Villers-le-Temple. Danny was erna wiel breuk acht ste. Zondag was het weer kermis. In neder-over- Heembeek. Daar stond de laatste rit van de vijf daagse op het programma. De tweelingsbroers maakten er een geslaagd festival van. Het duo fiet ste van de anderen weg, bouwde een voorsprong van vier minuten op. Danny «mocht» het zegege- baar maken. Luc werd ten slotte laureaat van die vijfdaagse, Danny was tweede, voor Dirk Avonds. Het werd de vijfde seizoenzege van Danny Lem mens. Luc won intussen reeds zeven keer en graaide onlangs nog de overwinning mee in de tweedaagse van Houtem-Vilvoorde. (mm) Dirk Heirweg is er weer bovenop. Het wordt (wwar- schijlijk) een zonnig najaar voor de (nog jonge) prof uit Zele. In Bazel won hij. Op zijn eentje reed hij naar de streep. In het Waalse Velaine was hij ook met de besten mee. Maar hij kon zijn kansen niet naar beho ren verdedigen. Na 85 kilometer stond hij langs de boord van de weg met een defekt wiel. Van terugke ren was geen sprake meer. (mm) Jan Joos deed iets wat wei nigen hem hebben voorgedaan: hij klopte Etienne De Wilde in de spurt. Dat gebeurde te Wet- teren. Jan liet het niet bij dat knalresultaat: in Bazel finishte hij als nummer drie. Winnaar nummer drie is Luc De Grauwe. De Oudegemnaar nam deel aan de ronde van Wallonië. Tijdens de voorlaat ste etappe, van Seilles naar Ei- genbrakcl, schudde hij de konkurrenten van zich af en fietste met een minivoor- sprong over de streep. Franki Wielandt haalde het in Dendermonde, was in Melsele zesde en negende te Bazel. Geen zege voor Hans D'Haese, wél een tweede prijs in buurgemeente Erondegem. Marc Van Gijsegem kon in Moorsel niet voorbij de snelle en sterke Erik Arijs, doch hield aan zijn kanppe prestatie toch een tweede prijs over. In Erondegem was Marc l?de. Etienne De Wilde werd te Wet- teren verrassend geklopt door Jan Joos en eindigde zevende in Roeselare-Iepcr. Een verbazend knappe Emiel Van Daele rijfde in Melsele de tweede prijs binnen. Peter Van Huffel blijft uitste kend rijden. Dat toonde de Hammenaar nu weer met een derde prijs te Dendermonde en een zevende plaats in Welle. De goede ontsnapping bij de juniores te Zele: o.m. Eric Wuytack, Eric Geers, Adrien De Ook Walter Ongenae^ toonde Maesschalck en Jimmy Cornelis. (c) Bij de juniores te Zele won Eric Wuytack uit Sinaai (midden). zich opnieuw: derde in Moor sel werd de Zeienaar. Alain De Smet had dolgraag in eigen buurt gewonnen, maar zo wa ren er nog. Het werd een vierde prijs. Vierde was ook Eddy Van den Abbeele, maar dat resultaat fietste de «Witte» in Semmerzake bijeen. Ro- main Van Bever reed drie keer de kilometers rond: vijfde in Erondegem en twaalfde in Erondegem en in Melsele. En wat dan gezegd van Lode Beeckman. De Aalstenaar is vat) ver teruggekomen doch doel het alsmaar beter: hij was vijfde te Hekelgem en 12de te Semmerzake. Voor Eddy De Wilde werd het in Bazel een vijfde prijs en een 14de te Dendermonde. Roger Bee- laert, vijfde te Dendermonde en negende te Londerzeel, Francois Nauts, vijfde te Wet- teren, Sylveer Van Gijsegem, vijfde in Moorsel, Patrick Franssens, vijfde te Melsele, mikten eveneens hoog. Voor Victor Van Landegem werd het een zevende prijs te Bazel en een elfde plaats in Moorsel. Marc Van Landegem finishte in Melsele als nummer zeven, Erik Bonnaerens was zevende te Semmerzake, Beno Michiels zevende te Dender monde en Johan De Man in Moorsel achtste. Nog andere amateurs stonden op de «prij- zentabellen»: William De Gendl, tiende te Melsele en Links Frans De Nil, sekretaris van de Zwaantjesvrienden. Op de voorgrond de ag Patrick Neefs won de nieuwelingenwedstrijd te Bazel, (dw) 13de te Dendermonde; Jozef Welle, Erik De Wilde, terug Van Eetvelde, elfde te Den- van weggeweest, vijftiende te dermonde en zeventiende in Wetteren en zestiende in Zelzate; Frankie Rotthier, Erondegem, Roger Pletinck, elfde te Melsele, Johan D'Hol- vijftiende te Melsele, Marc lander, twaalfde in Dender- Van Bever, vijftiende te Ra- monde, Eddy Van de Meirs- megnies, Guy Bloem, zes- schc, dertiende te Moorsel, tiende te Moorsel, Beno Pre- Jean De Bondt, veertiende te sent, zeventiende te Melsele, Marcel Verbiest, te Melsele en twintigste in zei, Oscar De Kcyzer, tiende te Dendermonde, kie De Donder, negentiendt Londerzeel, en D'Haese, negentiende Erondegem.

De Voorpost | 1979 | | pagina 18