iriteriumzege voor lucien Van Impe Nico Leus, Guy De Vreese, Frankie Matthijssens, Gerrit Van der Aa en Peter Van den Broecke: Vijf keer raak! Waaslanders in nieuwe wielerploeg jSSStï* De Voorpost - 10.8.1979 - 19 tuweling Van der Aa won vrij vlot de spurt in de pletsende regen te Hamme. (dm) Wetteraar Van den Broeck sprintte zijn achtste zege binnen schot tijdens de nieuwelingenkoers te Schoonaarde. (an) In Hamme behaalde de jonge Haasdonkenaar Gerrit Van de Aa zijn 14de seizoenzege. Gerrit smoorde alle ontsnappingspogingen in de kiem en kontro- leerde autoritair het wedstrijdgebeuren. Het ging met een peloton van meer dan 20 «jonge veulens» naar de streep. Van der Aa won met brio. In Bazel was hij derde. Guy De Vreese trok naar het heuvelachtige Pajottenland. De Erembodegemnaar onderstreepte er nog eens zijn kwaliteiten en won. Uit Waarschoot bracht hij een vijfde prijs mee. Nico Leur rijdt uitstekend, fietste dikke prijzen bijeen, maar winnen zit er niet elke weekin. Ditmaal mikte hij toch raak: in Waarschoot. Te Kerksken was hij eerder achtste. Frankie Matthijssens won in Zelzat en was vierde in Waarschoot. In Schoonaarde bleef het peloton tot over halfweg gesloten. De zwakke broertjes vielen door de mand omdat het tempo erg hoog lag. Later kwam Segers op de proppen, maar Peter Van de Broecke, en later Seye sprongen de «vluchteling» in de nek. Het trio bleef buiten schot en in de spurt toonde Van den Broecke zich de baas. Stefaan Van Leeuwen won in Schoonaarde de spurt voor de vierde plaats en in Rekkem was Ronny Westerlinck vijfde. Voor Danny Janssens werd het in Schepdaal een vijfde prijs. Jean-Marie De Nil was in Kerksken zevende. Johan Meersman deed beter: hij finishte in Bazel als nummer vier en kwam uit Hamme met een zevende plaats naar huis. Benny Mechant eindigde twee keer bij de eerste tien: zowel in Schoonaarde als in Waarschoot werd het een achtste prijs voor de Dendermondenaar. Thierry Van Gasse was achtste in Hamme en te Schoonaarde werd hij voor Gunther Smet een negende prijs. en zijn supporters na zijn overwinning te Hamme. (dm) Nieuweling Van den Broeck druk omringd na zijn zege te Schoonaarde. (an) Heiende Lokeren reden de liefhebbers voor de hoogste nssen en Patrick De Graeve in de spurt, (dm) Jan Verveken versloeg er Patrick Jenny De Smet is druk aan de voorbereiding van het wereldkampioenschap toe. Tijdens de afgelopen weken maakte ze op tijd en stond het zegegebaar en ook het afgelopen weekeinde bleek goed. Al kwamen geen bloemen mee naar Hamme. Twee keer finishte Jenny nochtans in de spits. In Dilsen was ze tweede achter de tweevoudige nationale kampioene Maria Herreygers en in Essen-Heikant werd het nog maar eens een tweede prijs. Jenny De Smet is nog jong. Toch duwde ze reeds door naar de nationale top. Vorig jaar werd ze voor de eerste keer uitgezonden naar de regenboogshirtstrijd. Een tegenvaller was het niet. Nu moet ze vooraan kunnen finishen. En misschien zelfs een plaats op het schavotje veroveren, (mm) Een mooie overwinning voor Ludo De Keulenaer bij de liefhebbers te Melsele. (dw) ilf renners boden zich voor de eindspurt aan te Lokeren dm) .OEI, ATI tiende te Willebroek. Voorts noteerden we een 12de prijs voor Ghislain Van Landegem In Sint Niklaas en een 21ste plaats te Willebroek, Richard Bukacki was 13de te Willebroek en 16de in Beringen, Johnny Van der Vreken was in Sint Niklaas 17de en Frans Van Vlierberghe was daar 18de en 20ste te Sint Denijs-Zweve- gem. Voor Etienne Van der Snickt noteerden we een 22ste prijs te Moorsele en Ronny De Witte, momenteel aan de slag in de ronde van Duits land, was 19de te Dilsen, 25ste te Sint Niklaas en 28ste te Gippingen. Os car Dierickx, ook al aan 't rijden in Duitsland, was in Gippingen 23ste. en Willebroek 14de en in Bazel 23ste. Frank Arijs werd in Willebroek door Frans Caethoven geklopt in de spurt voor de vijfde plaats, was 16de te Bazel en 18de in Velaines. Ook Etienne De Beule liet zich in de gunstige zin opmerkenzevende te Sint Niklaas, achtste in Velaines, 17de te Wille broek en 18de in Deer lijk. Voor José De Cauwer werd het een achtste prijs in Sint Niklaas. Patrick Lerno koerste een beetje her en der. In Sint Denijs-Zwevegem arriveerde hij als negen de, in Gippingen was hij tiende en metten de eerste Belg in dat kri- terium, Johny De Nul was tiende in Moorsele en Frankie De Gendt Landbouwschepen Van Rumst feliciteert Roger De Vlaeminck. (ag) kHelrweg doet er wat aan: eerst won hij In Bazel dinsdag bleek hij ook in Sint Denijs-zwevegem beste en de sterkste. Jammer genoeg werd hij in aines door wlelbreuk achteruitgegooid. Zoniet, iweet... ïlen Van Impe is op de krlteriumtoer. Zowel in >n land als voorbij de landsgrenzen is hij erg lulalr. Overal wordt hij gevraagd. In Mende pkte de ex-Tourwinnaar het zegegebaar. Te jen was hij 19de. fr William Tackaert werd het een derde prijs in het kriterium te Sint Niklaas en Ronny Van de Vijver was vierde in Moorsele en vijfde te Sint Niklaas. Ook Frans Caethoven finischte eens als vijfde. Dat was dinsdag te Wil lebroek. Rik Caethoven finishte als vijfde in Deerlijk, was in Velaines Peter Van Huffel en Benoni Michiels bij de start van de liefhebberswedstrijd op het Kei Dendermor.de. (v) We hebben de verzekering gekregen dat komend seizoen Euro Soap op eigen benen zal staan. Deze formatie van zeepprodukten was medesponsor van Splendor maar zal vanaf komend seizoen een eigen ploeg krijgen. Er werden ons namen geciteerd van Benjamin Ver meulen en Jan Bogaert terwijl er verder zal onder handels worden met enkele geroutineerde renners zoals Ward Janssens en Willy De Geest. Euro Soap zou alle klassiekers meedoen en beslist in de kijker willen komen. DEVE art van de koers voor liefhebbers ingericht door de sportvrienden van het Keur. (v) Bij de derde doortocht k\ aarde, (v) er al duidelijk afscheiding in de nieuwelingenwedstrijd te Schoon-

De Voorpost | 1979 | | pagina 19