S.K. Beveren staat voor immense uitdaging AALST WON VLOT Beveren vormt Algerijnse voetbalklub Freethiel modern en gezellig stadion Janssens bewijst aanleg bij Lokerse S.V. AFF SPORT S Lokerse voetballer zwaargewond op Sparta Buggenhout i Kursus kandidaat- scheidsrechters KBVB De Voorpost - 10.8.1979 - 21 mdagavond riep het bestuur van S.K. Beveren naar jaarlijkse gewoonte de pers bijeen in het feestelijk ■r van het domein Cortewalle om het nieuwe seizoen aan U en ons voor te stellen. Het kasteel is zowat het x>l geworden van de klub en haar sukses. Telkens een grote gebeurtenis op til was, een beker of titel e gevierd, werden de historische zalen in geel en blauw gehuld, vloeide champagne in de roemers en de welsprekendheid hoogtij, ndag werd het even terugblikken op een onvergetelijk jaar, maar vooral uitzien naar een nieuw en ïkend seizoen. Onbekend omdat niemand, maar dan ook niemand weet hoe Sportkring zich als nieuwe skampioen doorheen de loodzware opdrachten zal worstelen. Blijft de legendarische geest onaangetast, ben overeind blijven onder de zware druk van het moeten presteren, blijft men weer gevrijwaard vari Itige tegenslagen...? Wie zal het zeggen? Aan het optimisme van het geel-blauwe huishouden zal het alvast liggen. Beveren kwam weer met fchitterende persmap voor g. Op gebied van lay out daktie een pareltje, een atbare bron aan informa- straalt warmte van uit, a,e tlichkeit, bescheiden- ne optimisme en zelfver zen. Wie niet met de klub \d is zal dit boeiend lees- •P- graag doorbladeren en dan bij S.K. thuisvoelen. op deze bladzijde vindt idenkingen en informatie dan ook de weerslag van iante brochure. staat ongetwijfeld :en immense uitdaging i grote onbekende. Het ijvende, de «laat-komen- iomt- mentaliteit» liggen jtief achter de rug. Natio- jen internationaal heeft ten faam te verdedigen. *9pjn supporters is het een nde inspanning verplicht ^h aan de top te handha- »kj)e aanhang stuwt immers ™fck geld in de klub, onder door een haast niet te wn rush naar abonnemen- )e akkomodaties worden °ferd: dat betekent zware leringen en welwillende a|lidssteun, die dan toch höfnogelijk wordt dank zij lejnschapsgelden. flam van de klub en de n Inte kregen een enorme lank tot ver over onze in. De nering floreerde n2poit tevoren. Beveren ofohet Belgische voetbal dat overal sympathie Dan kan je niet aan doen: Sportkring heeft één alternatief: vooruit ihoog. Maar... sukses &Ij-niet zomaar bestellen. ,njomt talent en volharding pa voldoende voorhan- jjjnaar ook veel geluk en gabij kijken. De omstan- Jen zullen zich tegen :n keren, want iederen ampioen van zijn voet- ilen, de Europabeker- ijden vormen een extra belasting en verschil- ipelers dienen voor de ile ploeg aan te treden, maandag nogal gedis- over de voorberci- in S.K. Voor de enen veel te licht, anderen h graten in de zware ver- ng naar het bloedhete lVA, velen zochten ver laar enige continuïteit in lejloop. De mindere pres- Lffgen AZ '67 en Doornik vijvraagtekcns op. (jan slechts vertrouwen D| in de bekwaamheid n expert op het gebied SI fysiektraining die Ro- aepethals toch is en hopen icfvoetbalhonger van de ed welke moet uitmonden d jklatante prestatie tegen II. Want dan pas worden ntjen uitgedeeld. Afwach- 14 ook omtrent de paraat- n Jean Janssens, een jnmisbare schakel in het joP geheel, de man van zegt dat hij een kan- 'innaar is voor de gou- :n. Een pijnlijke gor- j (zona) houdt hem nu al Beveren - Az 67. De bikkelharde verdediging van Az belette dat Beveren meer dan één keera. bak kwam. Erwin Albert werd er zelfs kregelig van. pm weken van de voetbalvelden al en het is zeer de vraag of Jean klaar komt tegen de kompeti tiestart. Daarmee stelt zich ook het probleem van de invallers. Jan Simoen kreeg tot nogtoe de voorkeur op een Dieter Weih- rauch zodat het er wel op lijkt dat het duo Goethals - Pauwels vooral aan de Bruggeling denkt als voorlopig plaatsver vanger voor Janssens. Als we dit schrijven staat de return tegen AZ '67 voor de deur en is het mogelijk dat ook Dieter Weihrauch zijn kans krijgt. Op papier lijkt de kern zeker zo sterk als deze van vorig jaar, maar het blijft de vraag hoe het uitvallen van sleutelfiguren zal worden opgevangen door de ploeg als geheel. Er mochten maandagavond vragen gesteld worden, maar in feite bleef slechts één kapi tale vraag onbeantwoord: wordt Beveren opnieuw landskampioen? Niemand die daar een weinig woord over kon zeggen. ROBERT GOETHALS: «OP HETZELFDE NI VEAU» In zijn bijdrage toont Robert Goethals, Beverens technisch direkteur zich in ieder geval optimistisch: «Ik kan alleen maar hopen dat we het komens seizoen op hetzelfde hoog ni veau mogen doorgaan. Het is mijn innige overtuiging dat die hoop gewettigd is: mits een beetje voetbalgeluk moeten en zullen we de lijn doortrekken, zelfs tegen duchtig versterkte tegenstrevers. Talent hebben we in eigen rangen evenveel als anderen, ervaring wellicht meer. Homogeniteit, entoe- siasme en inzet kenmerken ons spel. Eén wens slechts: laten we de fameuze geest van Be veren ongeschonden bewaren, laten we de sfeer van vriend schap vrijwaren tegen besmet ting en vedetten-mentaliteit, dikke-nek- houding, ijdele personencultus. Laten we geen zelfmoord plegen door dat gene overboord te werpen wat ons scherpte wapen is!» Veldtrainer Rik Pauwels on derkent duidelijk de moeilijk heden die voor S.K. Beveren opdoemen: «Waar vorig sei zoen, na driekwart van de kompetitie niemand echt ge loofde dat wij de titel zouden behalen, vertrekken we dit sei zoen in een favorietenrolI n de Europabeker vertrekken wij als de ploeg die Ballymena, Rijeka en Inter Milaan wipte en de latere bekerwinnaar Bar celona deed wankelen. De mentaliteit van de spelers en van de trainers is echter niet veranderd ten opzichte van vo rig seizoen. Met dezelfde mensen, de zelfde kameraadschappe-- lijkheid kunnen en mogen wij niet falen in het komende sei zoen». Voorzitter Van Ussel genoot aan de kust van een welver diende vakantie en was niet op de perskonferentie aanwezig. In zijn geschreven woordje bleef hij dan ook ma ritieme thema's aansnijden en voelde zich als de kapitein op het schip S.K. Beveren. Ook hij roemde de legendarische geest van Beveren, bedankte iedereen die daartoe zijn steentje had bijgedragen en be sloot opnieuw met een beeld spraak: «Het Sportkringschip heeft terug zee gekozen met het kampioensvaandel aan de mast... De kapers zullen sterk moeten zijn om ons dit klein ood af te nemen». Burgemeester Van der Aa had het over de voorbeeldige sa menwerking tussen S.K. Be veren en de gemeente, wat on der andere resulteerde in een sanerings- en verbouwings plan. «Het is vooral de bedoe ling in een eerste fase de kijk- akkomodatie te verbeteren voor deze bij uitstek in de win termaanden beoefende sport Schepen van sport Frans Van Overmeiren resumeerde de huidige stand van zaken betreffende het saneringsplan voor het Freethielstadion. De inspanningen van het Ge meentebestuur dienen gezien in het licht van de uitbouw van een aangepast en gezellig stadion waar voetbal op het hoogste niveau mogelijk wordt en waar vooral de gewone kijkers in menswaardige omstandigheden hun gelief koosde sport kunnen komen bekijken. Uiteraard moet men daarbij rekening houden met de vast gestelde beleidslijnen en een voorzichtige financiële fase ring. Volgende realiseringen zijn of worden kortelings een feit: De sanering van de oefenterreinen, met de verwijder ing van de landweg, de bouw van kleedkamers voor de jeugd, de sanering van de electriciteitslijnen en watertoe voer zijn gebeurd. De aankoop van het Freethielstadion door de ge meente is een feit. De bouw van 1.600 overdekte zitplaatsen in de ver lenging van de hoofdtribune en de bouw van 7.000 over dekte staanplaatsen, daar waarde noodtribune stond, zijn in uitvoering. Dit zal de kapaciteit van het stadion op 20.000 brengen (4.200 overdekte zitplaatsen, 9.800 overdekte staanplaatsen en 6.000 onoverdekte staanplaat sen). De akkomodaties zullen volgens planning in ge bruik kunnen genomen worden op 1 september (zittri- bune) en op 1 oktober (overdekte staantribune). De aanbesteding voor al deze werken heeft voor heel wat moeilijkheden en vertraging gezorgd. Uiteindelijk heeft S.K. Beveren zelf voor de financiering gezorgd en zal de gemeente nadien voorde overname zorgen. De volgende verbeteringen (onder de tribune) worden nu reeds admini stratief voorbereid, zodat ze kunnen klaar zijn tegen het seizoen 1980-81. en daarna tevens te streven naar een aanpassing van de binneninstallaties, een klub van eerste afdeling waardig. Het gemeentebestuur wil geen prestige-stadion uitbouwen maar heeft vooral de betrach ting een beter en ruimer kom fort te verschaffen voor onze duizenden voetballiefhebbers, gekoppeld aan een sobere maar aangepaste infrastruk- tuur». Over dit saneringsplan, de voorbereiding op de kompeti tie, een projekt in Algerije en nog meer wetenswaardighe den leest U meer in enkele aparte bijdragen op deze blad zijde. Wij willen deze be schouwingen en prognozes be sluiten met een poëtische ont boezeming van Theo Bau- wens, waarmee hij zijn over zicht van het voorbije seizoen inzet en besluit. Iets zingt in mij en kent ook vrees... van al het moois dat was.Kan alles nu vergaan. Maar waarom angst, waarom die vrees? De geest van Beve ren hecht en sterknu klaar gestoomd voor 't zware werk, zal weer herrijzen... en voor waar: de echte leeuwenzijn weer daar!. HERWIG STAES De uitstraling van de Beverse prestaties over de landsgren zen heen leidde tot de meest verrassende situaties. Traction et Electricité die via haar afdeling TRACTIONEL de engi neering verzorgt voor een industrieel kompleks dat door de Société Nationale de Sidérurgie opgericht zal worden te Jijel, op ongeveer 300 km ten oosten van Algiers, ontving vanwege de direkteur-generaal van de S.N.S. het verzoek hem in kontakt te brengen met een vooraanstaande Belgi sche klub, teneinde de voetbalploeg van Jijel (2' afdeling), die door de S.N.S. overgenomen werd, mee naar de top te helpen. De heer Jean-Pierre Neirinck, een zekere Bob Stevens direkteur-generaal van werkte. Zo kwam men auto- TRACTIONEL, nam hiervoor matisch bij Beveren terecht dat kontakt op met EBES, waar na bespreking principieel zijn akkoord gaf om de mensen van stond erin ter plaatse na te gaan De onderhandelingen die Jijel alle mogelijke medewer- wat er moest gedaan worden volgden leidden tot een toege- king te verlenen bij het uit- en welke assistentie gevraagd zegde bijstand op twee vlak- bouwen van hun klub. Men werd. Die trip resulteerde in ken: assistentie in Beveren met beschouwde het immers als een gedetailleerd rapport over regelmatige bezoeken van een eer en een prestigezaak aan de mogelijkheden en moeilijk- groepjes Algerijnen (spelers, dit projekt te mogen meewer- heden van de voetbalklub van trainers, dokters, bestuursle den- Jijel. De Algerijnen wensten den), die hier stages van wisse- In eerste instantie reisden han- vooral grote vooruitgang te lende duurtijd zouden volgen, delsingeneiur - voetballer Bob boeken op het vlak van de oe- Vervolgens assistentie in Jijel Stevens en export-manager fenmethodes en de sportge- zelf, waar men ter plaatse zou De Lokerse Eerste Provincialer S.V. heeft zaterdag namiddag een oefenwedstrijd gespeeld tegen Sparta Buggenhout. Het elftal bestond slechts uit enkele basisspelers. De rest waren over het alge meen jeugdige invallers. Opvallend daarbij was de inzet van enkele voetballers die wellicht een plaatsje willen bemachtigen in het eerste elftal. Dat was het geval met Johan Zaman en Mare Janssens. Eerst genoemde die een jaar UEFA achter de rug heeft toonde zich opvallend aktief, rende daarbij achter iedere bal en liet zich ook op technisch vlak langs zijn beste zijde zien. Dat was ook het geval met Mare Janssens. Deze voetballer werd zopas vooreen jaar overgenomen van Tubantie Borgerhout, waar hij in Vierde behoorlijk aan zijn trekken kwam. Ook op het veld van Sparta Buggenhout toonde hij zich be kwaam om in eerste provinciale behoorlijk zijn man netje te staan. Het aanwerven van Mare Janssens betekent voor Lokerse S.V. een duidelijke verster king. Wellicht is trainer Lucien Huth ook tot die kon- klussie gekomen, en weet hij met een dat dat zowel Mare Janssens als Johan Zaman twee voetballers zijn die het eerste elftal alleen maar kunnen verster ken. van Combori Jos Boon af naar neeskunde Algiers en Jijel. Hun taak be- Vanaf 1 september wordt een kursus voor kandidaat-scheidsrechter KBVB georganizeerd, tel kens op zaterdagnamiddag. Eksamen inbegrepen, duurt deze kursus zes weken. Kandidaten, zowel vrouwen als mannen, moeten de leeftijd van 16 jaar bereikt hebben. Wie ouder dan 35 is, komt alleen voor het leiden van reserven- en jeugdwedstrijden in aanmerking. Bij de inschrijving moeten de kandidaten meedelen waar ze de lessen wensen te volgen: in Aalst, Aalter, Assenede, Dendermonde, Eeklo, Gent, Oudenaarde, Sint Niklaas, Wetteren of Zottegem. Een attest van goed zedelijk gedrag, afgeleverd door het gemeentebestuur, dient bij de inschrij- vingsaanvraag gevoegd. Zonder dat attest wordt de kandidatuur geweigerd. De kandidaten worden schriftelijk uitgenodigd. Alle nodige dokumenten zullen tijdens de eerste les overhandigd Worden. Inschrijvingen worden inge wacht tot de laatste zaterdag 25 augustus bij de h. Julien Van Renterghem, sekretaris PC en PSC Oost-Vlaanderen, Rabotstraat 13 9050 Evergem. (mm) beschikken overeen Belgische trainer, dokteren verzorger die de werkmethodes van SK Be veren moeten inburgeren. De tweede helft van juli kreeg S.K. Beveren reeds het bezoek van drie spelers die er de train ingen volgden, van de heer Beggour. gewestelijk direk teur van de S.N.S. voor Jijel DE OEFENKAMPANJE VAN S.K. Lille Olympique - S.K. Beveren 0-0 Austria Wien - S.K. Beveren 2-4 Meerhof Willebroek - S.K. Beveren 0-5 AZ '67 Alkmaar - S.K. Beveren 2-0 Wildcrt Essen - S.K. Beveren 0-10 Rac. Doornik - S.K. Beveren 0-2 S.K. Bevren - AZ'67 Alkmaar 1-3 Vitesse Arnhem - S.K. Beveren (11.8) K.V. Mechelen - S.K. Beveren (15.8) Tornooi van Huelva (18 en 19.8) met Stalec Mielec, Betice Sevilla en Huelva. Beerschot - S.K. Beveren (22.8): supercup en van de heer Lethihet. trainer dat vlak de naam van S.K. Be- van de plaatselijke klub. veren een hoge vlucht te be- Het is de bedoeling deze sa- zorgen, menwerking nog voor een hele jj.s. tijd de bestendigen, om ook op - Az 67. Bob Stevens kan wel langs Spelbos geraken, maar stuit in extremis op de... boet van Treylel. (pm) Lokerse voetballer zwaar gewond op Sparta Bug genhout. Tijdens een vriendschappelijke voetbalwestrijd tus sen Sparta Buggenhout en Lokerse S.V. raakte voetballer Jan Callaert (20 jaar) tijdens een balbe twisting ernstig gewond. Alhoewel het aanvankelijk niet ernstig bleek te zijn en de voetballer in kwestie zelfs na afloop van de partij nog een bezoek bracht aan de Buggenhoutse kantine, verergerde de toe stand in de loop van de avond. Een bijgeroepen dokter adviseerde een onmiddellijke overbrenging naar het ziekenhuis. Daar bleek een heelkundige ingreep dringend. Omdat de milt zo ernstig was be schadigd diende men dit lichaamsdeel te verwijde ren. Inmiddels had de voetballer reeds anderhalve liter bloed verloren. Het zal allicht nog ettelijke weken duren vooraleer Lokerse S.V. opnieuw een beroep zal kunnen doen op Jan Callaert. Deze voetballer die voor een seizoen van het Antwerpse Tubantia werd overgenomen, studeert lichamelijke opvoeding aan de Brusselse Universiteit. E.D.M. Bever en-Az 67. De bal is dan bij Schönberger terechtgekomen, die onder het oog van ploegmaat Stevens en van de Nederlanders Weyters en van Dongen, Treytel weet te verslaan, (pm) Het burenonderonsje tussen Eendracht Aalst en Jong Lede is eigenlijk een maat voor niets geweest. De wit-zwarten uit Aalst waren immers een klasse te sterk voor Jong Lede, dat rich bijna uitsluitend moest beperken tot verdedigen. Of schoon het verdikt 3-0 voor de Ledenaars toch wel wat zwaar is uitgevallen. Zij hadden ook recht op een doelpunt, maar ia, dat moet eerst worden gescoord vooraleer de scheids rechter het kan valideren. Kansen scheppen is helaas niet voldoende. Over de wedstrijd zelf valt niet bijster veel te vertellen. Pas het laatste kwartier brak ze. voor goed los en werd bekroond met drie doelpunten. Jong Lede kan daar niets tegen in bren gen, tenzij wat doelrijpe kan sen die evenwel voor een rou- tiherijke Trappeniers niet het minste gevaar opleverden. Valt er over de eerste helft niets (helaas) te vertellen, dan diende men in de tweede helft toch nog tot de 71' minuut te wachten vooraleer we naar de pen konden grijpen. Van den Bossche, de doelman van Lede had op dat ogenblik tweemaal een schot van eerst Schouppe en daarop Salvador geweerd, toen de terugspringende bal in de voeten van Van Roy be landde. Tegen diens schicht had hij geen verhaal meer. Aalst liet een diepe zucht van verlichting en trok zich aan dat doelpunt op. Kort na de eerste treffer wist Arnolis aan te dik ke If, zonder dat daar veel tegenstand kwam van Jong Lede. Net voorde scheidsrech ter affloot, knalde Marievoet nummer drie tegen de netten. Toch wel een merkwaardig doelpunt, want deze opportune voorspeler had na een lange rush nog voldoende kracht in de benen om keeper Van den Bossche te vloeren. Daarmee viel het doek over deze lome en weinig bezielende wed strijd. DE PLOEGEN Eendracht Aalst: Trappe- niets, Sergeant, Van Kem- zeke, Dierickx, De Sanghere, Arnolis, Baeten (46' Marie voet), Schouppe, Van Roy (83Verhöeve), Salvador en Van den Berghe Jong Lede: Van den Bossche, Dhondt, Van Belle, De Groote, Van Impe, Uytten- hove (48' Mees), Dewinne R. en G., De Neef, Gombeke en Kino.

De Voorpost | 1979 | | pagina 21