Voetbalkalender 1979-1980 Vigor Wuitens Hamme met ambities Betere samenhang I Sparta Buggenhout sterker dan ooit Vormingsdag voor jeugdvoetbaltrainen Oost-Vlaanderen roept voetbalrefs bijeen "sm I 22 - 10.8.1979 - De Voorpost De Belgische Voetbalbond heeft de kalender vrijgege ven van de wedstrijden die tijdens de kompetitie van 1979-1980 worden gespeeld. Ten behoeve van onze lezers publiceren we de lijst van de wedstrijden van «onze» ploegen. Helaas, het betreft hier enkel de wed strijden van Eerste Nationale tot Bevordering. Op de wedstrijden van de lagere reeksen konden we nog niet de hand leggen, maar zodra die in ons bezit zijn, zullen we niet nalaten ook hiervan een overzicht te brengen. Heen 29.8 - terug 11.5 Anderlecht-Lokeren Beveren - RWDMolenbeek Heen 2.9 - Terug 6.1 Lokeren - Beveren Aalst - Boom Sint-Niklaas - La Louviere AS Oostende - Zele Oudenaarde - Lede Heen 5.9 - terug 4.5 Winterslag - Beveren Lokeren - Waterschei Heen 8.9 - terug 13.1 Waregem - Lokeren Beveren - Beerschot Heen 9.9 - terug 13.1 KV Mechelen - Sint-Niklaas La Louviere - Aalst Lede - Willebroek Zele - Mons Heen 16.9 - terug 20.1 Lokeren - Luik Standard - Beveren Aalst- Hoeselt Sint-Niklaas - Boom Marchienne - Lede Oudenaarde - Zele Heen 23.9 - terug 27.1 Beveren - Lierse Antwerp - Lokeren Hoeselt - Sint Niklaas Sint-Truiden- Aalst Lede - Roeselar Zele - Willebroek Heen 30.9 - terug 3.2 Cerkel Brugge - Beveren Lokeren - Beringen Aalst- KAA Gent Sint-Niklaas - Kortrijk Marchienne - Zele Menen - Lede Heen 7.10 - terug 10.2 Club Brugge - Lokeren Beveren - Berchem Kortrijk - Aalst Sint-Truiden - Sint Niklaas Lede - Izegem Zele - Roeselare Heen 13.10 - terug 17.2 Anderlecht - Beveren Lokeren - Charleroi Heen 14.10 - terug 17.2 Eendracht Aalst - Racing Jet Sint-Niklaas - KAA Gent Lede - Zele Heen 21.10 - terug 9.3 RWD Molenbeek - Lokeren Beveren - Waterschei Jet - Sint-Niklaas RC Mechelen - Aalst VG Oostende - Lede Zele - Izegem Heen 28.10-terug 9.3 Lokeren - Beerschot Hasselt - Beveren Sint-Niklaas - RC Mechelen Diest - Aalst Lede-Rac Doornik VG Oostende-Zele Heen 4.11-terug 16.3 Winterslag - Lokeren Beveren - Waregem Aalst - Sint-Niklaas Zele - Menen Herentals - Lede Heen 11.11 - terug 30.3 Beveren - Antwerp Standard - Lokeren Harelbeke - Aalst Tongeren - St.Niklaas Lede - Wuustwezel Zele - Rac Doornik Heen 17.11 - terug 6.4 Lokeren - Hasselt Luik - Beveren Heen 18.11 - terug 6.4 Aalst - Tongeren Sint-Niklaas - Diest Turnhout - Lede Herentals - Zele Heen 25.11 - terug 13.4 Cerkel Brugge - Lokeren Beveren - Club Brugge Harelbeke - Sint-Niklaas Montignies - Aalst Lede - Verbr. Geel Zele - Wuustwezel Heen 2.12 - terug 20.4 Lokeren - Lierse Beringen - Beveren Aalst-Union Sint-Niklaas - Montignies Geel - Zele AS Oostende - Lede Heen 9.12 - terug 27.4 Berchem - Lokeren Beveren - Charleroi Union - Sint-Niklaas KV Mechelen - Aalst Lede - Mons Zele - Turnhout Vigor Hamme gaat er met ambitie tegenaan. Zoiets verklaarde tijdens de ploegenvoorstelling voorzitter dokter Peersman. Zijn ambitieuze voorspellingen staafde hij met de overtuiging dat de blauw-zwarten over spelers beschikken die technisch en taktisch sterk genoeg zijn om het met even welke andere eerste provincialer in de clinch te gaan. Vorig jaar werden de Hammenaars op het nippertje van de titel gehouden. Het schijnt wel zo te zijn dat heel wat ploegen uit eerste provinciaal staan te drummen voor de poort van vierde nationale. Toch hebben heel wat teams uit de reeks heel wat inspanningen geleverd om dit voetbalseizoen een gooi naar de titel te doen. Sparta Buggenhout heeft tijdens het voorbije weekend een eerste wedstrijd gespeeld. Het kreeg Eerste Provincialer Lokerse S.V. als tegenstander, ploeg die ech ter voor meer dan de helft uit invallers bestond. Dit wil echter niet zeggen dat die hoofdzakelijk jeugdige in vallers deze wedstrijd als een partijtje plezier opnamen. Integendeel. Het was duide lijk dat gespeeld werd voor een plaatsje in het eerste elftal. Sparta Buggenhout trad daarbij op het zijn vernieuwde kern, evenwel zonder Francois Heymans en Patrick Verheyden, bei den gekwetst tijdens de training. In dat eerste «sa menspel» liet Sparta een gunstige indruk. De ploeg is duidelijk sterker in alle kompartimenten. Aanval lend lieten Rudy Crets en Francois Verstappen vlug hun inzichten blijken. We hebben het stille vermoeden dat beide voetballers onder hun beidjes geregeld zullen scoren in de komende kom petitie. Het ziet er naar uit Hoge verwachtingen Met trainer Willy Meersman en de nieuwkomers wordt van de Wuitens verwacht dat met een goed seizoen tege moet gaat. Voorzitter Peers man drukte erop dat men met kameraadschap en be grip op te brengen het zeer ver kan schoppen. Trainer Meersman tipte in verband met mogelijke favorieten ook nog op Racing Wetteren dat niet minder dan tien nieuwe spelers aankocht. Ook nieuweling Denderhou- tem liet zich gelden in de transferperiode. Nemen we daarbij nog K.A. Dender- monde - die als eerste wedstrijd op het Grembergse stadion op het programma staat en dat zich ook degelijk versterkte, dan kan men zoal zien dat het een spannend voetbalkampioen schap wordt in eerste pro vinciale. Bij Vigor-Wuitens was men niet zo bedrijvig op de transfermarkt. Nadat de onderhandelingen met Een dracht Zele spaak liepen omtrent de aankoop van Dirk De Ferrerre, lukte het Hamse bestuur de sensatio nele transfer van de 24-jari- ge aanvaller van Racing Jette, Rudy Maes. Deze maakte tijdens het vorige seizoen niet minder dan 22 doelpunten. Deze nieuwe Hamse spits, een ex-Gerda fabrikatie kwam via Sport kring Sint-Niklaas bij S.V. Waregem terecht. Vorig sei zoen was hij bij de kampioe nen van derde nationale Racing Jette en speelde daar 15 wedstrijden voor de hoofdstedelingen. Gezien Jette het komende seizoen in tweede nationale uitkomt voelde Rudy zich niet hele maal zeker van zijn plaats. Zodat hij vroeg om op de transferlijst te worden ge plaatst. Voor Hamme wordt dit wellicht de witte merel waar men al jaren naar zocht. Ook voor AA Gent - spits Erik Gevaert had het Hamse bestuur de nodige stappen gedaan. Eerst werd verklaard dat deze speler niet van de hand werd gedaan. Nadien werd hij dan toch op de transferlijst ge plaatst. Toen was Dender- monde dè wuitens te vlug af. Ook bij Sportkring Beveren werd aangeklopt om Jan Pieters te transferen. Deze verkoos met zijn schoon broer Peersman echter naar F.C. Eeklo te gaan. Nieuwe doelman Met Daniel De Paepe heeft de Hamse klub een speler aangekocht die in zijn voet balloopbaan de nodige stiel kennis heeft opgedaan. Bij Sportkring- Lokeren was hij doublure voor Vukasovic en later zou de Zelzatenaar in de schaduw blijven staan van Bob Hoogenboom. Vorig seizoen was Daniel De Paepe bij S.K. Lebbeke. Hij was ongetwijfeld daar de topdoelman uit de hoogste provinciale reeks. Voorzitter Dokter Peersi was op de jaarlijkse persei ferentie met bestuur spelers duidelijk optimi A Hij dankte vooral de sti medewerkers die vaak in schaduw staan voor h 1 geleverde inspanningen «i het belang van de klub. wi Ook trainer Meersman dk1 voor de derde maal schrfd gaat met de HammenaJ* heeft het hier ongetwijff" naar zijn zin. Vandaar hij zijn kontrakt met jaar verlengde. Al had aanbiedingen gekregen Zele en Turnhout. Tijdepg, een technische uiteenzettiL' gaf hij de planning van trainingen prijs. Het is de spelers om te bewijs dat ze het vertrouwen wi zijn dat in hun gesteld. Vanzelfspreki rekenen de wuitens en bestuur weer op de st< aangroeiende support< klubs. Dit jaar moet 1L{ gebeuren en wil Vigor Haie me kampioen worden in ye hoogste provinciale reeks. ju*. P. Van Gefa De nieuwe, aanwinsten van Sparta Buggenhout, vorige week voorde eerste maal in het veld tegen Lokerse SV. (v) dat ze hiervoor de nodige steun zullen krijgen van een ook al sterker middenveld. Ook defensief liet Sparta een gunstige indruk. In dat opzicht vormt speler-trainer Willy Boons het ideale sluit stuk. Boons bleek na afloop van de partij tevreden over het eerste vertoon. «Nog niet zoals het moet, maar dat is logisch. Het is immers de eerste keer dat er samen wordt gespeeld. In de kortste tijd moet dit elftal evenwel klaar zijn om in de komende kompetitie de zwaarste op drachten tot een goed einde te brengen. Er werd verster king aangetrokken om een gooi naar de titel te doen. Maar om kampioen te wor den moet er geluk mee gemoeid zijn». Tegen Loker se S.V. kwam Sparta zes keer tot scoren. Twee keer langs Rudy Crets, evenveel keer langs Hugo Tilley en eenmaal langs Willy Boons en Francois Verstappen. Hopelijk gaat het voor Spar ta even vlot als het om de punten gaat. E.D.M. Met deze nieuwe kern hoopt Sparta Buggenhout een gooi naar de titel te doen. (v) Trainer Willy Boons van Sparta Buggenhout. (v) K.A.V. DENDERMONDE - S.C. LOKEREN (inv.) 1-4 Voor de tweede oefenwedstrijd uit de Dendermondse oefencampagne moest de paars-blauwe fanionploeg een nieuwsgierig Dendermonds publiek trotseren. Zeggen we maar onmiddelijk dat de omwenteling in het paars-biauw voetbalhuishouden ook zorgde voor ruim vierhonderd toeschouwers. Dat alleen al was hét succes van die milde zomeravond, want met die 400 kijkers voor een vriendschappelijke ontmoeting over trof men ruimschoots de kijkersaantallen van ettelijke kompetitiewedstrijden tijdens het afgelopen seizoen. Opvallend was ook de posi- onmiddelijk voor het plaat- tieve respons van het pu- selijk doel en bij een eerste bliek op de accomodatie- aanval rondde De Wachter vernieuwingen die tijdens af De thuisploeg herpakte de afgelopen dagen en zich schitterend en amper nachten waren afgewerkt... enkele minuten later haalde een volledig nieuwe en ver- Van Meirhaege hard uit en ruimde kantine, opgekalefa- scoorde via de vingertop- terde kleedkamers en een pen van Van Raemdonck nieuwe lik verf op een groot Ondanks een taktische su- deel van muren en hoofdtri- perioriteit (de thuisploeg buoe. Met de vernieuwing zocht nog duidelijk naar de van de gradins voor de juiste samenhang) geraakte hoofdtribune was ook al een Lokeren niet aan meer start gegeven aan de op- doelkansen dan de paars- bouw van alle staanplaat- blauwen. De knapste aktie sen in het station. viel trouwens rond het half- De wedstrijd begon spette- uur langs Dendermondse rend. Lokeren nestelde zich kant. Een knappe voorzet aan de tweede paal van Verhelst bereikte Gevaert die achterwaarts koppend de bal «klaar legde» voor De Lentdecker. De jonge Den dermondse voorspeler aar zelde echter te lang om af te drukken. De rest van de eerste helft bleef de partij op hoog tempo drijven zodat de vijfenveertig minuten erg gesmaakt werden. Nadat twee minuten voor rust een doelpunt van Van Cauter terecht werd afge keurd wegens buitenspel, zou Lokeren op de valreep langs een knappe persoon lijke poging van Christiaens op 1-2 voorsprong komen. Na rust brachten beide teams enkele verse krach ten in het veld. Dat hielp niet om het moordend tempo van de eerste helft gaande te houden. Het bleef aan genaam om volgen met een bezoekende ploeg die en kele mooie kansen afdwong en in een tijdspanne van twee minuten naar een ver diende zege met overdre ven cijfers stevende. De thuisploeg bleef moedig te- genkampen. Het moto van oefenmeester Peleman «Spelen om te leren» werd tot de laatste minuten door een erg wilskrachtig team opgevolgd. doelpunten: 1' De Wachter 0-1, 5' Van Meirhaege 1-1, 45' Christiaens 1-2, 62' Van Cauter 1-3, 64' Bett 1-4 K.A.V. Dendermonde: Hey- vaert (70' Preneel), Tur- neer, Segers, Wets (57' Vernimmen), Van den Broecke, De Man, Verhelst, Gribbe (46' Gribbe), Ge vaert, De Lentdecker (46' Collewaert), Van Meir haege S.C Lokeren: Van Raem donck (46' Veyt), Inghels, Liam, Ost, Brusselmans, Strobbe, De Wachter, Bett, Jansoome (46' Van Ver- deghem), Van Cauter, Christiaens V.W. Hamme na een 1-3 zege tegen Kemzeke. (md) De jaarlijkse algemene vergadering voor voetbal scheidsrechters van de KBVB heeft plaats op zater dag 18 augustus te 10 uur in het Stedelijk Casino, Park te Gent. De volgende agenda wordt afgewerkt: toespraak door provinciaal PCS-voorzitter Gilbert Dermaut; het meedelen van de algemene onderrichtingen door provinciaal ondervoorzitter Marcel Van Hau- wermeiren; toespraak door de h. Jacques Van Melkebeke, lid 1 van het direktiekomitee van de CSC; huldiging van de scheidsrechters die een bond-1 sonderscheiding toegewezen kregen; slotwoord door voorzitter Dermaut. Onmiddellijk na de vergadering worden de scheids-1 rechterskaarten en de onderrichtingen voor het sei zoen 1979-80 uitgereikt. De Oost-Vlaamse scheids- f rechters zijn verplicht deze algemene vergadering L bij te wonen, (mm) De Beverse schepen van sport Frans Van Overmeiren en zijn sportdienst zorgen op 8 september a.s. voor een uniek gemeentelijk initiatief. Om de jeugdwerking in de diverse voetbalclubs van de gemeente te verbe teren, organiseren ze een vormingsdag voor jeugd voetbaltrainers. Uit een persmededeling citeren we: «De steile opgang van de voetbalsport is mede te danken aan een pro fessionele aanpak der trainingen. Het uittesten van de verschillende mogelijkheden van de menselijke fysi sche inspanningen verbeterde de sportprestaties. Hierbij bemerken we dat vooral gedurende de laatste jaren de nadruk kwam te liggen op de konditie. Het zogenaamde in vorm houden van een ploeg gedu rende het verloop van een zenuwslopende kompetitie was een probleem waar vele trainers mee te kampen hadden. Om dit te venwezenlijken dient men voor de start van de kompetitie te beschikken over een zeer nauwkeurig uitgestippeld plan welke aan de voorop gestelde doelstellingen voldoet. Is de overname van deze opbouwschema's bij de jeugd al of niet verant woord? Wat is het gevolg op medisch aebied en in welke mate kan men aan verantwoorde kompetitietr; ning doen?» Al deze vragen en verschillende andere aspekten woi den door dokter Claes en Robert Goethals van SI Beveren uitvoerig behandeld. De mogelijkheden om een degelijk beleid te voerek-i van jongsaf is grotendeels afhankelijk van de techni sche bagage van de jeugdtrainers. Het omzetten vaf~ theorie naar de praktijk schept soms problemen ori juiste en aangepaste oefen- en organisatievormen kreëeren. Daerom worden op de vormingsdag enkel uren aan praktisch gerichte toepassingen besteed. Ri Pauwels, SK Beverens veldtrainer, werd bereid ge vonden zich met deze taak in te laten. Deze vormingsdag gaat door op zaterdag 8 septenv- ber, in het Sportcentrum te Kieldrecht en is toegarr kelijk voor trainers in de voetbalsport. Deelneming#^ prijs is 200 frank en is te storten op rek. 000-001995#'V 71 met vermelding «Vormingsdag voetbal». Inschrift vingen te richten aan Sportdienst Beveren, Dorp#'1 straat 24 te Kieldrecht. (tel. 031-73.40.99). f® RVlU Doelwachtersprobleem bij K.A.V.D.! Nog gelukkig dat adj. physicaltrainer nog wat van keepen afweet. Tijdens de partij tegen S.C. Lokeren werd doelman Heyvaert zwaar aangelopen in de rug en diende vervangen. Omdat Pol Hofman, na een test, voorzichtigheidshalve rust werd gegund om en- kele kwetsuren te laten helen, zat trainer Peleman plotseling zonder doelman op de bank. Geert Pre neel stormde dan maar het veld op en verraste de toeschouwers met een vlekkeloze verrichting. (gdp) 5 Augustus 1979: KAVD reist naar Anzegem voor de eerste bekerwed strijd, zonder Belis, Schelfhout, Hillaert, Dirk Catrys- se, Van Cauteren. De verantwoordelijken wachten met spanning af. Vernimmen, Segers, De Lentdec ker, Collewaert, Gribbe, doen het uitstekend. KAVD wint met 0-1 en verdiend Het resultaat is er. De nieuwe aanwinsten vallen geweldig mee: Vanden Broecke, Van Meirhaeghe (wordt beslist de «lieve ling van het publiek), Eric Gevaert, (vier doelpunten in 2 wedstrijden) en in verdediging Verhelst en Wets. De supporters ook keren terug. Tegen Lokeren meer dan 400 toeschouwers. Tegen S.K. Beveren wordt nog méér volk verwacht. De minidressjes gaan zo de deur uit. Hebt u reeds een bezoek gebracht aan de prachtige kantine? Zondag voor de beker van België tegen Meulebeke. Velen zijn de wedstrijd van vorig jaar nog niet verge ten. Won KAVD toen dan speelde we nu nog in Bevordering... We verwachten een massale steun van onze suppor ters. Het succes in de beker-competitie zal ook de financieele nood wat lenigen. Supporters steun uw club. KAVD zal ook nog een midweek-match spelen tegen een befaamde club. Dan zal de kantine officieel wor den ingehuldigd. Zo willen wij de club haar vroegere standing terugbezorgen. Er zijn steunkaarten van 250-500-1.000 en 5.000 frank met abbonnement verkrijgbaar. Supporters steun ons nu! Het feestkomiteit van KAVD zal nog heel wat pro grameren dit jaar: een thédansant - een KAVD-bal, een nacht van KAVD, enz. De eerste competitie-match tegen Hamme wordt een topper! Wij verwachten meer dan 3 000 toe schouwers. Dat moet u zeker zien! Het Kavd station zal nog een van zijn grote dagen beieven! Op Paul Hofman komt geen «sleet». Zondag in An zegem speelde hij schitterend. Paul is zoals de wijn. René De Man is de nieuwe kapitein van de ploeg. Wat een voorbeeld! René zit in de forme van zijn levenOp Anzegem kreeg hij een kwalijke trap op het been. René hoopt zijn droom waar te maken: «ooit nog eens kampioen spelen». Wie weet... Tonu Collewaert heeft geen geluk. Na een slepende knieblessure kreeg hij een nieuwe kans. Hij speelde voortreffelijk en werd geveld door een verdediger van Anzegem. Gevolg: opnieuw enkele weken rust. Vol houden Tony! Club 57 heeft reeds meer dan 50 leden. Deze men sen storten ieder een bedrag per maand voor KAVD. Ook U kunt lid worden van de club 57. Stel U in verbinding met de Heer Rony Delcart, beheerder van de club. Telefoon: 21.58.32. Mede dank zij de club '57 en de groep De Cuyper kon KAVD geherstructu reerd worden. De KAVD-familie is oneindig groot. Dat ondervinden wij dagelijks. Honderden betuigden ons hun sympa thie en wij zullen alles doen om de vereniging er terug boven-op te helpen. Dank aan alle die ons gesteund hebben.

De Voorpost | 1979 | | pagina 22