ieterschap maar toch nieuwe nederlaag Gewipt Fatale laatste minuten Beker van België De schouder van Erik Gevaert K.A.V.D.-sprokkels Voetbal De Voorpost - 10.8.1979 - 23 HOVT S.K. LEBBEKE 3-1 i het bekeravontaur voor S.K. Lebbeke dat tegen tionaler Eeklo de nederlaag opliep. Ondanks de Is men In de Lebbeekse voetbalkringen niet reden over de prestatie. Vooral In de tweede helft de Konkelgoedjongens het leder vlot rond. moesten ze in die periode zeker niet onderdoen Integendeel. Blauwwit slaagde er veldmeerderheid af te dwingen, waren nochtans Toen Mare Meert milderde, ipel gelopen. Een kregen de Lebbekenaars •effer viel al na weer hoop. Lang heeft dat J«n kwartier. Ronny niet geduurd. Een derde Jdefeyter had naar het lokaal doelpunt deed uitein- ;tt%l van de scheidsrech- delijk de boeken dicht. 1 z\ de fatale zone de bal Eigenlijk was dit laatste ^an<^ gecontroleerd, doelpunt de enige lokale "Jjrafschop die hieruit voltreffer van behoorlijke 'a4, werd keurig in de makelij. Laat het onnodig w[hoek gep'aatst- Korte handspel van Ronny De Cejter liet nieuweling Van Feyter en de flater van 1 Helaer de kans onbenut doelman Van Mossevelde ^jelijk te stellen. Een buiten beschouwing, dan rtef van doelman Van telden de lokalen eigenlijk tvelde lag aan de basis maar één doelpunt. Boven- lokalen kort na de dien kon de wedstrijd een m (de cijfers wisten te ander verloop hebben ge- beien. Dat was noch- had. Gedane zaken hebben ,eIn een periode waarin geen keer. Voor Lebbeke is ike het initiatief voor het bekerliedje uit. Trainer ig opeisen. Pieters kan meteen de kon- klussies trekken. Op Eeklo werden Johan Meert en vooral Emy Sanders met een zeer goed gekrediteerd. Ne gatieve zijde van de medaille was de gele kaart die Leo Verhulst, terecht opstak. Na Johan Meert is Verhulst de tweede verdediger die straf- punten opliep. Voor S.K. kan dat in de kompetitie al problemen stellen als beide spelers op eenzelfde speel dag achter de omheining dienen te blijven. Leo Ver hulst heeft allicht het gezeg de dat we verleden week in dit blad neerpenden niet begrepen. Lebbeke: Herman Van Mos sevelde, Johan Meert, Leo Verhulst, Luc De Meers man, Gustaaf Van Dessel, (80 min Dany Vermeir), Luc De Waegeneer, Ronny Fey ter, Emy Sanders, Ludo Van Doorselaer, Mare Meert (80 min Frankie Van Den Broeck E.D.M. Met twee scoutingen van SV Anzegem (de bekerwedstrijd op E. Wervik en dinsdagavond de vriendschappelijke ontmoeting tegen derde klasser Menen waarin de rood-witten slechts met 1-2 verloren) kenden de Dendermondse ploegleiders maar al te goed de sterkte van de westvlaamse eerste provinclaler. Veldtrainer Loeien Pelentan had het trouwens georakeld: «Slechts een goed KAVD kan er wat gaan oogsten!». Zijn woorden werden er meer dan bewaarheid. De nieuwe formatie van KAV Dendermonde. kg van Eendracht Zele. (wimvc) rek-Potro Eisden 2-3. Keeper De Decker plukt de bal voor Essers. (wimvc) Eendr. Zele - Patro Eisden 2-3 Deze wedstrijd werd in de laatste minuten verloren op een wijze, die weinig aanvaardbaar is. Tot de 84e min. stond Eendracht aan de leiding en alsdan floot scheidsrechter Bracke een vrijschop voor ingebeelde fout van Cooreman. Deze mocht genomen worden juist voor de backlijn: de opportune Kowalik sprong over de bal en Olaerts knalde via de onderkant van de lat onhoudbaar binnen. Daarop gingen de driekleurigen kordaat in de tegenaktie, maar de schitterende pogingen van Maes en Michiels werden op meer dan mirakuleuze wijze door de tegenslag en doelman Aerden geneutralizeerd. Als eenieder zich met de gelijke stand reeds verzoende zou kapitein Goos- sens het leder te kort terug spelen aan keeper De Wilde en Kowalik wist in ekstremis aan Eisden nog de zege te bezor gen. De meest opvallende feiten van deze ontmoeting voor de Beker van Derde Nationale be tekenden op de eerste plaats de puike konditie van verdediger Lambrecht, die meer dan ooit zijn rol van aanvallende ver dediger vertolkte en in tegenstelling met het verle den werden hieruit drie schitterende voorzetten ge puurd, die door Kesteleyn en zijn medeaanvallers werden gemist. Ook het verder meevallen van Francois Michiels, mag in een gunstig daglicht gesteld wor den, alhoewel deze jongeren na één uur spel wel gedeelte lijk wegdeemsterde. Dit in tegenstelling met Hulders, die reeds fisiek op punt staat. Ook mag onderlijnd dat Coor eman de gevaarlijke goalgetter met het hoofd blijft en zijn schitterend openingsdoelpunt werd uit het oude-goede vaatje getapt. Harde kamp Het treffen van Eendracht tegen Eisden werd in de sfeer van een bitsige kompetitie kamp betwist. Aanvankelijk kwam het tot zeer harde duels tussen De Brabander en Essers, en later zouden Doumen en Vrancken bepaald een keiharde duit in de zak schieten. Deze laatsten werden door de Limburgse trainer zeer oordeelkundig na de rust in de kleedkamers gela ten doch de wijze waarop Greyn daarna de zaken aan pakte tegenover De Ferrerre tarten bijwijlen alle verbeel ding. Het betekende dan ook een aanfluiting van de logika dat spelleider Bracke het zo lang vertikte de gele kaart bo ven te halen. Hij deed het ten nadele van Schrijvers en De Ferrerre of twee spelers, die bestraft werden voor minder zware reakties, zodat de hoofddaders ongestraft hun ongeoorloofde praktijken mochten uitvoeren. Omstreden strafschop In het Limburgse kamp werd de strafschop, die de spelleider toekende nadat Lieben de doorgebroken De Ferrerre plat legde sterk aangevochten. Men zou zich neergelegd heb ben bij de beslissing indien ref. Bracke deze beslissing onmid dellijk had genomen, doch nu liet hij door spelen en nadat de bal op de lijn was gered floot hij deze zware sanktie. Om deze wijze werd de elf-meter- trap aangevochten. Na de ontmoetingen werden volgens het reglement van deze beker een reeks van vijf penaltys genomen. De uitslag luidde: Hamers (0- 1Jacobs 1 -1Lieben (1-2), Goossens neven gezonden, Mocsnik gered door De Wilde, De Ferrerre (2-2), Verheyen (2-3), Hulders neven gezon den, Darcis (2-4) en Maes (3- 4). B. Anzegem schakelde onmid dellijk op de hoogste versnel ling over en ex-KV Kortrijk- speler Seys haalde vanop rechts verrassend uit... Doel man Hofman stond echter op de goede plaats. De paars-blauwen sloegen nochtans verrassend terug, zodat Anzegem nooit uit verdediging kon komen en gedurende twintig minuten op schaarse tegenaanvallen was aangewezen. Nadat de plaatselijke doelman enkele pogingen had dienen te bezweren, was hij op de 22e minuut finaal geklopt op een persoonlijke poging van Ge- vaert die een straal harde linker ietsje te veel naar buiten richtte en centimeters naast schoot. Rond het halfuur kon Anzegem het spelbeeld weer gelijk bren gen en moest Van Meerhae- ge even buiten het eigen strafschopgebied een haak- fout begaan om gevaar te bezwaren. Zeggen we daar maar al onmiddelijk bij dat Van Meerhaege erg zwaar werd bewaakt en enkele malen brutaal tegen de grond werd gewerkt. Rust: 0-0 De tweede helft trokken de bezoekers onmiddellijk hard van leer. De rood-witten raakten nog weinig leer en de dendermondse aanvallen werden erg gevaarlijk. Ette lijke malen ontsnapte de Anzegemse doelman aan achterstand al moest men er dan wel Julien Van den Broecke voor tegen het zachte gras leggen. Zelfs geen vrijschop kon er af! Uitgesteld bleek niet verlo ren, want na 18 minuten bracht de zoveelste KAVD hoekschop verlossing. Ge trapt door Tony Collewaert tot bij Gevaert die, in een vinnig duel met de plaatse lijke stopper De Waele eerst bij de bal was, en met een schouderduw 0-1 skoorde. Bijna werd het 0-2 want amper twee minuten later werd Van Meirhaege, allee voor de plaatselijke doel man, ongestraft gehaakt. Anzegem voelde nu het gevaar en ging er nu hard tegenaan. Eerst werd een hardwerkende Rene De Man aan de knie geraakt, nadien kreeg Collewaert een harde elleboogstoot die hem grog gy zette. Veel gevaar kwam er noch tans niet meer voor Hofman. Een korte terugspeelbal van Turneer deed Hofman nog eens uit de sloffen schieten, doch ook de plaatselijke helden waren moe terwijl de bezoekers in de laatste mi nuten nog «fris» genoeg waren om langs links herrie te zaaien. Doelpunt: 63' Gevaert 0-1 Dendermonde speelde met Hofman, Turneer, Verhelst, Vemimmen en Seghers, De Man (75' Gribbe), Van den Broeucke, Van Meirhaege; Collewaert (88' Wets), Ge vaert, De Lentdecker. (edp) - De kwetsuren van Rene De Man en Tony Collewaert bleken achteraf niet zo erg te zijn. Collewaert moest wel doktershulp ontvangen doch een half uur na de partij was hij al weer opgekalefaterd. Hun optreden in de komende opdrachten komt niet in het gedrang. - Met Van Cauteren gekwetst, het broederpaar Catrysse, Hillaert en Belis op verlof moet de KAVD-kern nog sterk aangevuld. - Zondag te 16 uur speelt paars-blauw de derde ronde van de Belgische Beker voor eigen publiek tegen vierde klasser Meulebeke. Deze westvlaamse ploeg zorgde vorig seizoen voor haar redding op het grembergs voetbalstadion door een 1-4 zege. Bij KAV Dendermonde heeft men nog iets te regelen. - De eerste speeldag van de kompetitie brengt VW Hamme op bezoek naar Grembergen. Om de konkurrentie van de St. Gillisse bloemencorso te ontlopen werd aan Hamme de vraag gericht om op zaterdag te 20 uur te voetballen. (gdp veren - AZ'67:1-3 g^rschil met de wedstrijd van tien dagen eerder was als dag en nacht. Een jjtlveerd Beveren legde de Amsterdam 704 winnaars van bij het startsignaal i^iur aan de schenen. Zwierig en snel bestookte het de stevige Aikmaarse psfsie en forceerde verschillende open doelkansen. Die werden niet benut en zo ireekt zich tegen de koele en stevig opzittende Nederlanders die erg gerouti V|jde foutjes bij de tegenstrever uitbuiten. Want demonstreerde S.K. doorlo- een technisch meesterschap dan kwam het naar het einde toe toch weer I tekort om zijn gasten van een nieuwe zege te houden, zege die er weliswaar Inkeie individuele foutjes en op zijn minst gevleid was voor de discipelen van r\ les Kessler. - bat buiten kijf dat Goethals en Pauwels nog een en ander dienen op poten te 3 len bij te schaven. Want als je ziet dat Beveren in vier internationale konfron- zeven doelpunten pakt, daar waar de voorbije Europese kampanje slechts D penaltys op het passief bracht, dan roept dat toch vragen op. 3 restatiepeil vertoont echter een stijgende kurve en wellicht zit Beveren echt wanneer Molenbeek op de Freethiel de nieuwe kompetitie inluidt. Beveren ging energiek van start, daar waar AZ dit keer het spel vertraagde, ge remd als het was door de afwezigheid van diverse kernpionnen (Arntz, Peet- ers, Van Rijnsoever) en enige vermoeidheid na de kort opeenvolgende top pers. Als een pletwals rolde het geel-blauwe gevaarte in de richting van een voortreffe lijk keperende Eddy Treytel, een man die alle watertjes doorzwommen heeft, maar blijkbaar ook overloopt van pretentie. Hij mocht zich dinsdagavond in ieder geval heel wat permitteren. Zo maakte hij zich razend- kwaad toen Simoen de bal met de hand mocht mee nemen, maar stopte toch die eerste poging. Na tien minuten was hij evenwel kansloos toen een werkelijk grandioze Cluytens ieder een dribbelde en met een achterwaartse pas Albert maar vóór het inleggen gaf. Erwin besloot echter zo zwak dat Treytel nog kans i- Az 67. Bert Cluytens. samen met Heinz Schönberger, tekende wedstrijd. Hier is hij in strijd met Wijgaard. zag zich op de bal te gooien. Aan de overzijde luidde de alrmbel meer dan een keer, onder andere bij pogingen van Welzl, Kist en Metgod. Ook Pfaff was echter waak zaam. Ondanks de warmte dus een snelle partij, aange naam om volgen en met de doelmannen om beurten in een vedette rol. De bedrij vige maar niet op zijn plaats spelende Simoen schudde met een nummertje ver scheidene belagers van zich af, schoof door naar Stevens die op het been van de uitvallende Treytel be sloot. Bert Cluytens, onbetwist baar de beste man, Erwin Albert en Schönberger wa ren de motoren die Beveren konstant ten aanval voer den. De stevige Aikmaarse verdediging liet echter weinig gaten en overbrugde steeds met verre trappen de afstand met haar voorspe lers. Op de 36e min. sloeg de slalommende Clutens dan toch een bres in die af weer en gaf bij de eerste paal een assist aan Albert die zijn schot gekeerd zag door Treytel. De bal sprong echter tot bij Schönberger die hem kalm in de hoek de poneerde (1-0). De verdiende voorsprong bleek niet van lange duur. AZ'67 duwde onmiddellijk harder door en wist viè de Graaf flink wat verwarring te zaaien. Eerst knalde ie rake lings naast, daarna lag hij aan de basis van de door Metgod van dichtbij inge trapte gelijkmaker (1-1). Een wat onverwachte dom per op de vreugde! Weihrauch valt mee Na de pauze nam Weih rauch de plaats in van Jan Simoen, terwijl bij AZ ook Nygaard van het toneel ver dween ten voordele van Schouwenaar. De bezoekers speelden nu gewoonweg het resultaat en trapten geruime tijd de bal doelloos rond. Bij Beve ren bleef de Cluytens de ster in een overigens begrij pelijk trager gespeelde tweede helft. De spelverru- wing nam zienderogen toe, wat leidde tot enkele on vriendelijke standjes, met name tussen Albert, Van Dongen en Weyters. Van Genechten had nog maar net een open doekje gekregen om zijn zoveelste snelle en gediceerde tus senkomst toen Wim Hof- kens de bal verspeelde in het middenveld, AZ daar dankbaar van gebruik maakte om massaal uit te breken en De Graaf vanop ruim dertig meter Pfaff vol komen verraste. Jean- Marie had zich wellicht niet aan dat schot verwacht! Minder dan een half uur voor het einde klommen de bezoekers zo op voor sprong en dit tastte het mo reel van de Belgische landskampioen zichtbaar aan. Het ging plots allemaal veel krampachtiger, ge jaagd en zonder raffine ment, terwijl de vermoeid heid steeds zwaarder ging doorwegen. Toch bleven er kansen komen, vooral toen Weihrauch aanvankelijk al te weinig in het spel be trokken meer werd aan gespeeld en blijk gaf van een onvervalste aanleg als linksbuiten. Zijn samenspel met Albert leidde tot een gevaarlijk inzenden dat mooi door Jaspers met het hoofd werd overgenomen: keihard maar naast. Even later soleerde Heinz Schönberger doorheen de Aikmaarse verdediging en bracht Weihrauch oog in oog met Treytel. De ex- Feyenoord keeper, rot van ervaring, bracht nog maar eens spektakulair redding. Schönberger hernieuwde enige tijd later zijn num mertje, verschalkte zelf Treytel, maar een verdedi ger haalde de bal van de lijn vooraleer Weihrauch kon afronden. Het draaide spijtig genoeg helemaal verkeerd uit toen eerst Buyl met een ver zwikte voet het veld moest verlaten en Rick Talan in de laatste minuten van de ver warring profiteerde om erop zijn eentje 1-3 van te ma ken. Treytel rondde zijn glansprestatie af door een schicht van de overigens vrij onzichtbare Stevens uit zijn doel te ranselen. Er viel dinsdag duidelijk be terschap te bespeuren, on danks de duidelijke neder laag. Met Janssens erbij moet Beveren toch weer een toonaangevende rol kunnen spelen. U kijken naar zijn wederoptreden dan maar. Beveren Az 67. Wim Hofkens kanjert op de vuisten van Treytel. (pm) De ploegen: Beveren: Pfaff, Jaspers. Van Genechten, Buyl, Baecke, Hofkens, Schön berger, Cluytens, Albert, Stevens, Simoen. AZ'67: Treytel, Reynders, Spelbos, Hovenkamp, Van Dorjgen, Metgod, Weys- ters, Welzl, Kist, Nygaard, De Graaf. Vervangingen: 25': Talen i.p.v. Welzl 46': Schouwenaar i.p.v. Nygaard en Weihrauch i.p.v. Simoen 50': Van der Meer o.p.v. Metgod 79': Vosters i.p.v. Buyl Doelpunten: 36':Schönberger (1-0) 38': Metgod (1-1) 63': De Graaf (1-2) 88'; Talan (1-3) Scheidsrechter: de heer De Bleeckere Toeschouwers: 5.000 HER WIG STAES S.V. ANZEGEM - K.A.V. DENDERMONDE 0-1

De Voorpost | 1979 | | pagina 23