Ronsmans—Van den Bosch uit Grembergen: doorbraak op lange afstandsvluchten -8 Oktaaf De Bruyn, Roger De Geyter, Roger Ponnet, Raoul De Jonck heere, zeer knappe winnaars op halve fond en fondvluchten De Frankrijkwinnaars kwamen van de hokken van Paul Van den Berghe, Julien Cool, Maurits De Palmenaere, Maurits Van Aerde en hok Bovijn Gerard Lejeune wint lokale dubbeling uit Argenton te Dendermonde Edward Coppens Sint-Vincent winnaar te Lokeren DIERICKX RAYMOND, HOFFELINCKX ALFONS, M. DE MEYST FRANS, "PETIT PETRUS, LAUREYS MAURITS, DE VADDER J. EN VAN DE JEUGHT FRANS ZIJN DE BLIKVANGERS OP QUIEVRAIN ju Cesar Ronsmans in de Bakkerstraat te Grembergen wordt het duivenspel met veel nienten als het hok en de ver- juchterheid en op basis van de echte liefhebberij aanzien. Hoge inzetten of zwaar gepoulde zorê'ng van belang om te luk- duiven dat is niets voor Cesar. Hij bestempelt in die kontekst zichzelf als een duivenliefheb- ken. liereerder dan een duivenmelker. Het blyft voor hem een gezonde vrije tijdsbesteding, die "Ik bracht een wijziging aan hii opzijn gemak, zonder nervositeit kan beoefenen. Dit is voor hem nog altijd primordiaal, het hok, die hoofdzakelijk was Ir1 gericht om meer verluchting te «Ik beleef het grootste genoe* dit jaar zijn examen met de komen nog maar in aanmer- krijgen. Ik bouwde een dak op Lenaan de prestatie van de duif hoogste onderscheiding op de king, maar men wil voor de het dak en ik moet toegeven !n of daar dan op de uitslag 27 zware fond aflegt. Naast die komende seizoenen het aantal dat ik daar goede resultaten i achter de prijs staat of een hoge kwaliteit, kregen Rons- vliegers voor die vluchten op- mee bekwam. Voor de rest ledrag met veel nullen laat me mans - Van den Bosch de be- voeren. Cesar weet beter dan maak ik er heel weinig werk ;oud. Ik speel voor mijn ple- schikking over een kweekkop- wie ook dat men zomaar niet van. De hokken worden ge- zier. Ik kan dan ook heel rustig pel uit de «gouden» kweekren van de ene op de andere dag kuist als ik tijd heb en als zelf- je komst van mijn duiven af- van Alfons VanDriessche van over een ploeg weduwnaars standige is dit op zeer onre- wachten en wel eens in slaap het Riddershof te Hamme beschikt, die presteren op de gelmatige tijdstippen. Ik kom allen, zoals een paar jaar ge- St.-Anne. Die kwekers, met meerdaagse vluchten als gold de ganse dag niet op het hok. jeden toen mijn duif uit Bour- veel Jules Rijckaert bloed, ga- het een uitstapje. Ik laat alleen 's avonds de dui- ks op het hok zat en ik zeker ven de tweejaarse duiver, die ven vliegen gedurende één jen nationale vermelding ver- te Dendermonde de zware St. Zware fond sPe,en uur. Ik moet hieruit wel beslui- le. Maar de «zetters» Vincent vlucht won. Een pres- 's 'eren ten dat het de kwaliteit is die n zich zoiets niet permi- tatie die alleszins tot de ver- Cesar Ronsmans heeft vroeger telt. De manier van voederen Daar wordt in eerste in- beelding spreekt. Nadat men zijn prijzen gespeeld op de heeft zeker zijn belang. Voor .jntie aan het geld gedacht», de vorige seizoenen van de 600 snelheidsvluchten, maar dit is mijn vliegduiven gebruik ik Cesar Ronsmans trekt de lijn km vluchten overschakelde nog geen waarborg om te luk- een courante handelsmenge- floor. Ook bij het vormen van naar het super zware werk, ken op de fond. ling. Ik geef geen vollebak. Ik lijn kolonie bleef zijn porte- jönnaie dicht, illk heb nog nooit duiven ge- gjcocht. Hetgeen ik heb zitten jijn duiven, die ik gekregen ^b. Anderzijds heb ik ook nooit iets gevraagd voor n duif Ik meen dat er nog ïlets moet kunnen bestaan van wederzijds vertrouwen, zon- j ijler dat de commerciële faktor jipde voorgrond moet treden y lonkende namen i )e kweekren van de tandem psmans - Van den Bosch is t ochtans gevuld met de beste al assen die momenteel tot het e llerbeste behoren wat de dui- ensport te bieden heeft. De oede kombinatie van de tan dem Ronsmans - Van den tri Josch zit daar voor veel tus- "nsen. De uitgebreide kennis- ring van de Pastoor Van den osch, nu op rust zijnde pro- Sssor. liep over de duiven- uddens. Deze Gremberge- laar zorgde voor een inbreng Cesar Ronsman poseert met echtgenote en vriend en in de hand een van de kampioenen van het %aar velen in hun gans duiven- fondhok. (c) li iven niet kunnen van dromen. dDe namen van cracks als mag men aannemen dat men in «Hetgeen ik ervaren heb, dat zorg er altijd voor dat alles op- ooseiis Leernes, Engle- 1979 de definitieve stap gezet men de knepen van het vak gepikt wordt. Mais blijft, (enne Ecaussines, Monin Cul heeft. De waardemeters zijn moet leren met scha en wanneer een duif genoeg 9|es Sarts, klinken als muziek Barcelona met 2 prijzen van schande. Weinigen zijn bereid heeft, nog al vlug liggen en ik 1 de oren van degenen die het twee duiven en St. Vincent om een vingerwijzing te gevén meen dat ze dat nodig hebben, lop de lange afstand willen met de le en 7e prijs van 4 of wat raad te verstrekken. De jonge duiven krijgen lich- vwaarmaken. Uit dit kweekma- duiven. Om meer te doen heeft Men houdt het liever allemaal tere kost». Jeriaal kweekte men te Grem- nog niet de beschikking over in zijn mouw», aldus Cesar. Natuur en vitaminen jergen een hok vliegers, dat genoeg duiven. Vijf vliegers Naast de duiven zijn ook ele- Om op vluchten van om en rond de 900 kilometer op de prij stabel te geraken, moet de duif het zeker kunnen en het karakter hebben om het vol te houden. Die eigenschap heeft Cesar ontdekt bij de afstamme lingen uit het kweekkoppel van Alfons Van Driessche. Duiven die niet afgeven, die willen thuis zijn. De winnaar van St. Vincent was vorig jaar als jaarduif op de dool na een rampvlucht maar naar huis kwam ze. Cesar is er van over tuigd dat een fondspeler veel moet kweken om resultaat te behalen, maar toch moet men de vogels een handje helpen om hun taak aan te kunnen. «Een fond vlieger kan een vi- tamientje als bijkomende hulp best gebruiken en dat wordt dan ook gegeven. Een ander geheim, om dit groot woord te gebruiken is misschien het wa ter dat ze krijgen. Ik heb zelf een put laten boren en naar het schijnt bevat dit veel ijzermaal en is dit goed tegen typische duivenziekten als trichomonas en Coccidiose, heb ik me laten wijsmaken. Ik moet wel zeg gen dat ik niet vlug zieke dui ven heb. Voor het kweken trek ik er mee naar de dierenarts en voor het spelen zou dit mis schien ook nog goed zijn, maar dan ontbreekt de tijd meestal. Ik geef ook mijn duiven re gelmatig honing. Niet uit de handel maar eigen gewin. Ik heb nog eigen bijenkorven en de bietjes hebben verschil lende soorten bloemen ter be schikking om kwaliteitshoning voort te brengen en daar genie ten ook mijn duiven van», al dus Cesar Ronsmans. Een mooie tuin met in de ene hoek de duivenhokken en in de andere de bijenkorven en daar tussenin de put met het «pure» water. In dit kader kan Cesar, naar zijn zeggen uren vertoe ven, rustig en kalm, en het combineren met een vrije tijdsbesteding naar zijn eigen maat en overtuiging gesneden. Hij zit zich nu reeds te ver kneukelen wanneer hij binnen enkele jaren op rust gaat en nog meer uren zal kunnen «let ten» op de thuiskomst van zijn fondcracks. BENO De eerste prijswinnaar uit Sint Vincent van Ronsmans- Vandenbosch. (c) In het Land Van Aalst groot ste overwinning voor De Bruyn Oktaaf met zijn eer ste plaats op Perpignan. Deze duif is tevens 1ste Nat. en 2de Internat, ver volgens 2de en 3de plaats voor De Geyter Roger ge volgd door Bauwens Alfons en De Jonckheere Raoul. Arganton bij de oude duiven een overwinning voor Gas ton Slots en Zn. 1 en 2, Van De Velde J., De VulderP.en 5 en 6 voor De Jonckheere Raoul. Bij de jaarlingen de sterkste prestatie van het jaar voor niemand minder dan voor De Jonckheere Raoul, 1,2, 3, 5 en 10de plaats als dat geen krakken zijn, verdr nog Gevaert H. en De Geyter R. Bij de jonge duiven gingen de bloemen naar Ponnet Roger, Burst, hij klopte ver volgens De Rick L., Govaert Fr., Everaert en De Jonck heere R. Dourdan voor de jonge dui ven was een kolfje naar de hand van Roger De Geyter met vijf duiven in de eerste tien. 1, 2, 6, 8, 10. Een 3de en 7de plaats voor De Meer leer Paul en tenslotte een 5de plaats voor Van Hauwe G. )i|n De Toekomst te Aalst is Maurice. eje overwinning voor Die- In Elk zijn Recht te Mere een inickx Raymond die het overwinning voor de sympa- laalde op De Meyst Petrus, thieke Hoffelinckx Alfons, 1 eVan Geert Frans, De Schut- 7 en 9, daarmee versloeg hij °ter Willy volgen op meer- Van Boxtael Oscar en De iedere lengten. Schutter Roger. Bij de jaar- ioBij de jaarlingen wint Die- lingen was de eerste plaats lefickx Raymond de vlucht voor BeerensG., De Schut- ,avoor De Schutter Willy 2 en ter Roger en Michiels Con- 8, De Leeuw Frans en Els- stant. Bij de jonge duiven is lrens Edgard 4 en 6. het De Schutter Roger die inBij de jonge duiven is de het haalt voor Droessaert '^verwinning voor De Leeuw Frans, Redant Mare en anFrans, Van Royen Pierre, Beerens-Goethals. De se- iljpe Wolf Frans en De Mae- ries van 1 en 2 aangeduid jjfSeneer G. De grote serie zijn voor Doorns Paul. arwas voor Raes Remi. In de Kleine Melker te .'n Ede Haaltert knap werk Eremdbodegem Terjoden, 'j Van Willy Van Den Steen 1Bij de jonge duiven een lll8en 11 van drie gespeelde prachtoverwinning voor De enoude duiven. Vonck Alfred Vadder J.M. voor Stijleman deen D'Haeseleer Paul deel- Willy, Boudaer Alfons, ar-den de ereplaatsen. Bij de Weymeersch Rudy. Series fjflBrlingen is de zege voor 1 en 2 zijn voor Callebaut jpwaert Maurice die het haalde op Van Geert Roger, «n Vonck Alfred. Bij de |ionge duiven een prachtige ■«rwinning voor De Winter IPyriel, De Moor Danny, jjVonck Alfred en Laureys Kamiel en de grootste voor Van Cauter-Plas. In Heldergem is de zege bij de oude duiven voor Bae- tens en Zn., De Muyter Frans, Frederickx Theo, Schouppe André, Bij de jaarlingen nogmaals een sterke prestatie voor De Vadder J.M. die het haalde voor Boeykens G., Andries Jos, Van den Broeck en Zn. Schouppe Andre. Bloemen voor Meganck Marcel bij de jonge duiven die dan ook nog een prachtige 5de plaats in beslag nam. Zijn achtervolgers waren Van Der Eecken R., Hoebeke Willy en Verbeke C. In Moorsel beklimt De Brandt Frans het erescha- vot bij de jonge duiven voor Van De Velde, Sarens L., Cooremans G. en Podevijn G. legden zich bij het mees terschap neer. In Gijzegem gaan de bloe men naar Van Den Ab- beeler August voor Tac- kaert JJanssens 3 en 5 en Van Den Abbeele K. Bij de jaarduiven een dubbele zege voor Van Den Abbeele August, een tweede en derde plaats voor Van Der Jeugt Frans, De Saeger Roger en Van Den Abbeele Kamiel. Bij de jonge duiven was er een sterk deelne mersveld met op de eerste plaats Dierickx J., Eeman L., Van Hauwermeiren Andre en een 4de en 5de plaats voor Van Der Jeught Frans. Te Wieze bij de oude duiven was de eerste plaats voor De Meyst Frans gevolgd door De Schrijver H., Van De Velde Frans, Staelens Men Massaert Louis. Bij de jaarlingen een dubbele overwinning voor De Ko- ninck A., De Meyst Frans, Van Goethem D. en Per- daens. Bij de jonge duiven een pracht van een over winning voor De Smet C. en Zn. achternagezeten door Vermeiren Frans, Van Goe them Freddy, De Pauw R. en De Meersman H. De se ries 1 en 2 voor Pieters P. en de grootste voor Goossens Fr. Te Lede was het Delannoy die het haalde bij de oude duiven voor De Sutter Pe trus, Heysse G. en Zn. en Govaert Remi die toch weer 4 op 4 lukt. Bij de jaarduiven was het Boelaert Oct. die met de overwinning ging lopen voor Van Der Straeten Frans, Leus A., Heysse Gust. en Keppens Frans. Bij de jonge duiven is de overwinning voor Spitaels Omer 2 en 3 Beerens Ger., Van Den Eede H. en Van- derstraeten Frans. In Kerksken bij de oude dui ven is 1 en 2 voor Petit Pe trus, Dooremont Aug. 3 en 4. De Cooman Paul en ook een sterke prestatie voor Van Den Eeckhout Oscar die 4 op 4 lukt. Bij de jaarlin gen is het Van Den Broeck Frans die het haalt voor de Cooman Paul, Canipel Raphael en Van den Broeck Frans. Bij de jonge duiven bloemen voor de sterke man uit Haal tert Van Den Broeck Frans, Verbeeren Cyriel, De Moor O., De Muyter Jozef, Piron Gilbert en De Bolle Kamiel bezetten er de schoonste ereplaatsen In De Ware Dendervallei was het voor de tweede opeenvolgende keer dat Ju lien Cool de DOURDAN vlucht voor jonge duiven op zijn naam schrijft. Goede rezultaten op die vlucht wa ren er ook voor Hektor Bo- terbergh, Maurits Van Mal- deren, Prosper Meskens met de 4e en 9e, Mevrouw Van Vossole, Vermeiren- Verest, Etienne Roggeman, Frans Pauwels met de 8e en 10°, André Van Coppenolle met de 10® en 14°, Robert Ringoot en Dom. De Vulder met de 13° en 15® prijs. Bij de oude duiven won Dom. De Vulder voor de gebroe ders Brys, Jules Van der Snickt, Gaston De Visscher en Fritz De Winter. Te Wanzele-Berlare ging het DOURDAN gewin naar Maurits De Palmenaere, die het haalde voor Honoré Props en Gustaaf Van Her- reweghe met de 3®, 4® en 5® prijs was alleszins de uit blinker. Vroege prijzen voor Paul De Graeve, Daniel De Pauw, Gilbert Gallen Pierre Vergeylen, Henri Van Kerckhove, Jean Van Wae- genberg, Roels-Bayens met de 12® en 15® en Cle ment Bayens met de 13® en 14® kregen zeker hun deel. Te Serskamp speelde men een tijdvlucht uit DOUR DAN voor jonge duiven en de vroege prijzen waren voor Marcel Hoogewijs (1® en 8°), gebroeders Van der Haegen (2®), Maurits De Rijcke (3®), Anna Vertriest (4® en 5®), Maurits Osse- laere (6® en 9®), Dirk Jan- sens (7®), Etienne Eeck- houdt (10®), Gustaaf Van Herreweghe (11®). In het Schelde- en Durme- verbond was de 1® prijs voor Alfons Van Aerde voor André Van Hecke, Alfons Verlee, die de zetnummer won, Achiel De Vos, L. De Maesschalck, Michel Drieghe met de 6®, 9® en 27® van vier duiven nam de be ste series voor zich. Achiel De Vos was ook nog 10®. Goede rezultaten voor Cy riel Van Driessche met 5 prijzen van 10 duiven en een heleboel series. Pierre Vergeylen zette er ook 4 van de 6 op de uitslag. In het Nieuw Verbond der Denderstreek werd de St-Denis vlucht voor jonge duiven een reuzesukses voor het Hok Bovijn met 14 prijzen van 16 ingekorfde duiven en een hele reeks vroege vermeldingen met de 1®, 8®, 10®, 11®, enz. Vroege duiven op de hok ken van Fr. en zn Wijnants, De Block-Van Geert, Gus taaf Eeckhoudt, Raymond Van Holewinckel, Leopold Eeckhoudt, José De Bock, die de eerste mieze tot 1.000 won. De DOURDAN-vlucht in het Nieuw Verbond der Den derstreek werd bij de jonge duiven gewonnen door Paul Van den Berghe met de 1® en 3® prijs. Vroege duiven voor De Praetere-De Laus- nay, Versporten en zn, Al fons De Cooman, A. en zoon Waterschoot, Roger Van de Putte, Roger Thie- rens, Fred Govaert en Frans De Rouck. Roger Thierens won tot 1.000. Bij de oude duiven won Kamiel Van der Eecken met de 1® en 3® prijs. Vroege duiven voor Roger De Moor, Emiel De Smet, Frans De Rouck, Gilbert Galle, Roger Thie rens. Bij de jaarlingen wa ren het De Block-Van Ge ert, Frans De Rouck, Roger Thierens, Gilbert Galle, Al fons Dhaese, gebroeders Langbeen, Roger De Moor die de eerste plaatsen in namen. BENO ^en gunstige Argenton- w'nd waaide over Masse ren. Zo kunnen we het wel lstellen. De nationale win- komt hoogstwaar- I schijnlijk uit die gemeente roet een duif van Eeck- "°udt Ook te Dender- monde zijn het de Mas seuse melkers die het hoge JNcord voeren met Gerard [«jeune als winnaar en Ro- 9er De Meyer, die zijn twee J ^en op de 4® en 11® *1 P'aats en met twee miezen to'500 en de eerste series Wa$dit een heel sukses en Mteen stap in de goede richting voor het Belgisch kampioenschap. Vroege duiven voor hok Centralin, Willy Van Zeebroeck, Ger main en zoon Vervaet. Verschillende hokken ver dienen een citatie en dat is zeker het geval voor de ge broeders Michiels met de 7® en 9® prijs van 3 duiven; Leon Van Gucht met de 8 32 37 van 4 duiven; Rudy Van den Broeck met een 3 op 3 of de 33 57 78; Benoit Van Royen- met de 34 60 van 3 duiven; Pierre Mommens met de 24 46 73 van 4 dui ven; Maurits Verhaevert met de 22 23 30 36 44 van 12 duiven; Van Releghem en zn beginnen met de 3® prijs en winnen 7 prijzen van 15 duiven. Bij de oude duiven een 1® prijs voor Roger De Meyer en zeker een vroege natio nale vermelding. Frans Spiessens korfde er twee in en won de 2® en 12® prijs. De gebroeders De Rijcke waren 3® en 7® en Honoré Props zette zijn drie duiven op een rijtje met de 4, 5, 6. Bij de jaarlingen de 1 5® en 10® voor Mevrouw Van Vossole; de 2® en 6® voor Robert Uyttendaele en vroege prijzen voor de ge broeders De Rijcke, de ge broeders Peeters, Galle. IS HfeT WO Gr V£R- vRie^O De zware St.-Vincent vlucht was voor het hok van Ed ward Coppens een sukses met de 1® en 5® prijs van 2 duiven. Seizoen uitblinker Camiel De Zutter klokte de 2®, 3® en 22® prijs van 3 dui ven. Raymond en zoon Verhaegen, De Kegel- Blancquaert, Jean Boone, Urbain De Veirman en Al- bert wonnen de ereplaat sen. De prijzen op de MAR SEILLE vlucht gingen te Lo keren naar Theo Milliau met de 1® en 2®, Omer Bogaert, Emiel Verstraeten en Theo De Detter. De lokale dubbeling uit PERPIGNAN te Lokeren was een sukses voor Ar- mand Seghers met de 1® en 3% Arthur Milliau met de 3® en 4®, Lucien Geenens bc en Raymond en zoon Ver hagen 6® en 7®. BENO VAKANTIE Eerst Bloedgarantie

De Voorpost | 1979 | | pagina 29