t Bezoek aan het Oud-Hospitaal Volksvertegenwoordiger Van der Niepen komt op voor belangen overheidspersoneel REGERING, REGERING VAN HET LAND BELASTING BETALEN IS PLEZANT Het gebeurde in uw straat 11 2 - 10.8.1979 - De Voorpost 9» redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud en heeft het recht de teksten in te korten. zonder zich bij Dewaco zelf in te lichten en dat daardoor elke dialoog werd uitgeslo ten. Dat laatste is zwaar gelogen. Voor ons ligt het allereerste pers bericht van het huurders- komitee (copie van een brief aan de beheerraad van Dewaco), een antwoord op de brieven met opslagmel ding die Dewaco in de huur dersbussen liet deponeren op datum 7 juni. Dit eerste kommunikee van de huur ders is dus ook de brief aan Dewaco is verstuurd op 16 juni. Daarin vragen de huurders gewoon een on derhoud met de beheerraad om over de gestelde pro blemen te praten, o.m. ook omdat de kontraktuele ter mijn van twee maanden en melding per aangetekend schrijven van de opslag door Dewaco niet werd ge- respekteerd. Dewaco heeft zich nooit verwaardigd offi cieel op deze huurdersbrief enig antwoord te geven. In tegendeel werd er achter de schermen duchtig gekon kelfoesd om de eenheid van de huurders te doorbreken en zo hun verzet te ver zwakken. Deze taktiek duurt tot nu toe onvermin derd voort en het intervieuw van Eddie Monsieur is er een sprekend onderdeel van. Zoals het al even sme rig is te stellen dat «be paalde partijmotieven ver scholen lagen in de vele protestvergaderingen». Als vakbondssekretaris zou Eddie Monsieur en met hem de ganse beheerraad van Dewaco wel beter moeten weten dan dat. Als men zonder enige voorafgaande raadpleging of verwittiging zomaar plots de mensen een huurverhoging gaande van 10% tot 25 en 30% in de bus duwt dan is er geen enkel partijmotief nodig om de getroffenen op hun ach terste poten te doen staan. Dat weet Eddie Monsieur ook. Maar vermits er zelfs nog geen karikatuur van in spraak aanwezig was en Dewaco zeer goed wist en weet wat ze doet wordt als afleidingsmaneuver de be schuldigende vinger naar één of ander «partijmotief» uitgestoken zonder dan nog de moed te hebben klaar en duidelijk te zeggen wat daarmee wordt bedoeld. Voor de dergelijke handel wijze hebben we maar één woord: «Foei!». Onze ach ting voor de grote «inspraak-man», zoals Ed die Monsieur zichzelf graag voorstelt, heeft er een flinke klap gekregen. En wat de socialistisch gekleurde Dewaco-maatschappij met inspraak bedoelt is ons ook meteen duidelijk geworden. Jos De Geyter BENOEMINGEN OP PROEF Veel mensen hebben deel genomen aan de examens ingericht door het stadsbe stuur. Er is gezegd geweest dat het rechtvaardig zou gaan. Er waren deelnemers die reeds lang in stads dienst zijn, anderen die ta melijk lang in dienst zijn en anderen die tamelijk recent in dienst zijn. Wij hebben verwacht dat de geslaag den die langst in dienst zijn, eerst de kans zouden krij gen; het is het meest men selijk. Dit is een handelwijze die eveneens gangbaar is in de staatsadministratie: men houdt rekening met de an ciënniteit op voorwaarde van de bekwaamheid. Wie allang wacht op een vaste benoeming zou het eerst moeten komen. Wanneer wij nu vaststellen dat het schepencollege deze politiek niet volgt stelt zich de vraag: wat gaat het college met deze eeuwige «tijdelijken» doen, moeten zij iedere keer herkansen. Bijvoorbeeld, iemand is 5 jaar in dienst, hij schrijft in voor het examen, hij lukt, hij wordt niet benoemd. Wat gebeurt er dan de volgende keer? Moet hij terug in schrijven, terug kosten doen? Dat is toch met de voeten van de mensen spe len? Hoelang moet men ge duld beoefenen? Verwacht men datjemand die zo op de proef gestéld wordt over tuigd zal werken? Er zou bijna een regel moeten ge steld worden dat hun exa men telt voor later, hetgeen waarschijnlijk een stauten- wijziging vraagt. Ik ben er voorstander van dat men sen niet steeds opnieuw voor dezelfde examens ge plaatst worden, zoniet stelt men het menselijk weer standsvermogen op de proef. Deze handelwijze kreëert malaise. Kan daar niets over gezegd worden? Wij zijn niet tegen de belan gen van de mensen die de meerderheid heeft uitverko ren, maar door het feit dat zij een belang opeisen tegen het rechtmatig belang van hen die er reeds lang zijn, kunnen wij niet akkoord gaan. Een en ander heeft tot gevolg dat op het stadhuis degenen die benoemd wer den en het niet hadden mo gen worden, degenen die niet benoemd werden en er redelijkerwijze hadden mo gen aanspraak op maken, met «ne schaa nek» mekaar Dasseren en een beetie be schaamd? De rechtvaar digheid is niet van deze we reld. GHIS WILLEMS DEWACO-LOOPJE MET DE WAARHEID! De officiële Dewaco-stilte is doorbroken. Eddie Mon sieur, eerste schepen van de stad Aalst en beheerder van de (socialistische) bouwmaatschappij Dewa co, die vier appartements- blokken aan de Rozendreef heeft neergezet, heeft in «Voor Allen» van vrijdag 3 augustus een interview weggeven i.v.m. de protes ten van de Dewaco- huurders en de houding van Dewaco zelf. Het huurder- komitee dat de protesten bundelt en dat totale be trokkenheid van de bewo ners als regel stelt, is strijd baar en volwassen genoeg om op de technische details van Eddie Monsieur's be toog te antwoorden. Alhoe wel wij volledig de (volgens ons) gerechtvaardigde pro testen van de huurders steunen zijn wij ook van mening dat zij het zijn die in de eerste plaats voor hun eigen belangen moeten op komen. Waar wij niet kun nen over heen stappen is het feit dat Eddie Monsieur in zijn genoemd intervieuw opzettelijk LIEGT. Hij stelt immerd dat de beheerraad van Dewaco op 10 juli be slist heeft van een in spraakorgaan voor de be woners op te richten maar dat enkele dagen nadien het «tumult» is losgebroken NADENKEN BIJ EEN OPEN BRIEF De maanden juli en augus tus is in ons land zowat de komkommertijd. Dit is de periode van de vakantie waarbij de klemtoon in onze streek zich situeert op de drie laatste weken van juli. Praktisch op alle niveaus treedt er een stilte in, wat ook in onze stad het geval Dit jaar echter werd de stilte verbroken naar aanleiding van de 2-juli-plechtigheid in onze stad. Toen wij uit vakantie kwa men vonden wij bij onze eerder schaarse post een open brief van onze Burge meester. Niet ten onrechte werd de aandacht getrokken op de plechtigheid, dat dit jaar een bizonder cachet vertoonde ingevolge de verdiende ere tekens dat aan sommige verzetstrijders werd uitge reikt. Gelukkig dat af en toen nog eens aan mensen wordt gedacht die hun leven in de weegschaal geworpen voor onze vrijheid. Te meer daar sommigen regelmatig de verdediging op nemen van personen die hun me deburgers, meestal vrien den en kennissen, hebben laten wegvoeren die nooit meer zijn teruggekomen. In de open brief wordt be treurd dat tal van gemeen temandatarissen, hoog waardigheidsbekleders en hogere ambtenaren afwe zig zijn gebleven op de 21- juli-viering. De steeds da lende aanwezigheid kan men betreuren. Daaruit de konklussie trek ken dat dit blijken zijn van ondankbaarheid of een vol strekt gebrek aan civisme, dat is wat anders. Tal van personen leveren het bewijs van civisme door de dagelijkse strijd om de wereld, -Europa, -ons Land, onze stad, kortom onze sa menleving beter mooier en rechtvaardiger te maken. Indien echter tal van deze mensen afwezig blijven op de 21-juli plechtigheid lig gen wel andere redenen aan de basis dan incivisme. Men schijnt te vergeten dat bedrijven, magazijnen en zelfs sommige dienstverle nende organisaties tijdens de maan juli een collektieve sluiting kennen. Dit bete kent dat het personeel ver plicht is vakantie te nemen, en hen niet de keuze wordt gelaten zijn vakantie uit te stellen. Als men dan weet dat een groot gedeelte van onze bevolking zijn vakantie el ders doorbrengt, om van een welverdiende rust te genieten, moet men dan ook weten dat op dat tijdstip onze stad praktisch leeg is. Bij velen en zeker dezen die zich op de bedrijven bevin den is 21 juli doodgewoon een betaalde feestdag zoals de andere. Trouwens men gaat toch niet gaan beweren dat ie dereen er dezelfde opvat ting moet op nahouden. 1' mei dat voor de Socialisten de feest en strijddag is bij uitstek, kent nog steeds een zeergrote belanstelling. Wij zijn ervan overtuigd dat 1 mei in ons land moest gep aard gaan meteen militair of zelfs een para-militair ge doe het grootste gedeelte van de Socialisten hun kat zouden sturen. Dit voorbe eld alleen maar om te on derstrepen dat iedereen zijn eigen visie heeft op welke manier men sommige feiten benadert. Ook de vraag of men al dan niet nog op plechtigheden en receptie wenst uitgenodigd te wor den mag wel enigzins duide lijker worden gesteld. Dat in de gemeenteraad re gelmatig de aandacht wordt getrokken op bezuinigingen is niet alleen een recht, het is een plicht. Dat er besparingen kunnen gebeuren, ook met recep ties, ligt voor de hand. Het bew'js werd geleverd aan gezien voor de 21 juli- viering slechts 400 uitnodi gingen werden gestuurd in plaats van 800. Maar heeft men reeds ge dacht om het aantal recep ties aan te passen en te verminderen. Praktisch we kelijks krijgen sommigen twee, -drie, -vier en meer uitnodigingen voor een of ander receptie. Gewoon niet om vol te hou den. Niet alleen menselijk en lichamelijk maar ook fi- nantieel, zodat meestal de uitnodigingen meteen in de vuilniszak verdwijnen. Nu pleiten wij zeker niet voor de volledige afschaf fing van plechtigheden en huldigingen met de hiermee traditioneel gepaard gaande receptie. Sommige plechtigheden mogen en moeten blijven bestaan. Zeker aan personen of ver enigingen die daadwerkelijk iets waardevols hebben bij gebracht voor onze samen leving. Dat men echter be ginne meteen degelijke sor tering te maken, en onder zoekt voor wat, voor wie en hoe men een receptie gaat organiseren. Pas dan zal de pers, hoog waardigheidsbekleders gemeenteraadsleden en andere genodigden hun vol ledige medewerking kun nen verlenen. Nu is het wer kelijk van het goede te veel. J. Van der Veken Voorzitter B.S.P. Kort voor de vakantie bij de bespreking van de bespreking van de eerste-minister kwam oud-burgemeester van Denderleeuw en BSP-voIksvertegenwoordiger van ons arrondissement Paul Van der Niepen tussenbeide om zijn standpunt uiteen te zetten nopen een aantal problemen waarmee het openbaar personeel op dit ogenblik gekonfronteerd wordt. In zijn goed gefundeerde uiteenzetting wees de volks vertegenwoordiger vooreerst op het belang van de openbare diensten in onze huidige maatschappij. Nu een aanvang genomen wordt met de definitieve hervor ming van de staatsinstellin gen vestigde hij de aandacht van de Minister van het Openbaar Ambt op de ge volgen van deze hervorming voor het personeel zelf. Volgens de spreker zal het niet volstaan de diensten en het personeel eenvoudigweg te decentraliseren of te regionaliseren, maar moet het personeel bij deze decen tralisatie betrokken worden, en waarborgen krijgen aan gaande zijn huidige toestand en aangaande deze in de nieuwe administraties en diensten. Hij pleitte hierbij voor een evenwicht tussen de belangen van het publiek en de belangen van de perso neelsleden zelf. Vervolgens had de heer Van der Niepen het over de aanwerving van het perso neel, waar hij de recrute- ringsprocedures te omslach tig en te traag vond. Hij aarzelde niet hierbij het nut van de examens zelf in vraag te stellen, gezien de deelne mers toch reeds in het bezit zijn van een gehomoleerd getuigschrift. Op het vlak van de verbetering van de examenkopijën was hij voor stander van een permanent korps van verbeteraars. De ze verbeteringen gebeuren nu door onderwijskrachten in aktieve dienst, die aldus een lukratieve bijverdienste hebben. Een ander probleem waarop nader ingegaan werd, is dit van de afstand die ligt tussen de woonplaats van de lau reaat en de toegekende standplaats. Daarom zou den de laureaten de kans moeten gegeven worden hun voorkeur voor een bepaalde werkplaats uit te spreken. Ook de tijdelijke tewerkstel ling van werklozen werd door de volksvertegenwoor diger behandeld. Hier vroeg hij niet alleen naar de plannen van de regering op dit vlak, maar drong hij ook aan op de opname in vast verband, dat op heel wat vlakken voordelen zou mee brengen zowel voor de te- werkgestelden zelf als voor de diensten. Op het vlak van de pensioen regeling voor de agenten van de openbare diensten was er het konkreet voorstel om de wet van 4 augustus 1978 te wijzigen, dermate dat het uitgesteld pensioen zou in gaan op de pensioengerech tigde leeftijd voor dezen die voor hun 60 jaar met pensioen gaan en niet meer zoals thans het geval is, exclusief op 60 jaar. Het politiek verlof noemde volksvertegenwoordiger Van der Niepen zelf een oud zeer. Tot zijn spijt moest hij vaststellen dat er tot op heden weinig in huis kwam van alle mooie beloften. In zijn toespraak tot de parle mentsleden benadrukte hij hierbij wel dat voor deze thematiek een onderscheid diende gemaakt te worden tussen de zogenaamde «klei ne politieke mandaten» zoals gemeenteraadslid, schepen, burgemeester van een kleine gemeente en de «grote poli tieke mandaten» zoals sena tor, volksvertegenwoordiger of burgemeester van een grote stad of gemeente. Daar het parlementslid op dit vlak zeer goed gedokumenteerd was moge blijken uit volgen de cijfers, die hij bekwam langs de antwoorden op parlementaire vragen door de diverse ministers. Op de 30 aangeschreven ministers en staatssekretarissen heb ben er 24 positief geant woord, 3 ontwijkten de vraag en 3 ministers antwoordden eenvoudigweg niet (Ver- keerswezen-P.TT en de Mi nister van pensioenen. Voor diegenen die wel ant woordden kwam men tot volgend resultaat: 35 perso neelsleden zijn burge meester, 159 zijn schepen, 29 voorzitter van een O.C.M. W. en 35 provincieraadsle den. Deze politieke manda tarissen zijn tevens nog in 127 directie of beheerraden vertegenwoordigd. Officieel krijgen zij 1 of 2 behalve dagen extra verlof om aan hun politieke ver plichtingen te voldoen. Bij gebrek aan een algemene reglementering, wordt meestal het K.B. van 28.12. 1976 houdende het politiek verlof voor werknemers - uit de privé-sektor toegepast. Hierbij wees het kamerlid terloops op het discrimina- tieve karakter tussen privé- en openbare sektor, vermits in de privé-sektor de werk gever het loon recupereert voor de duur van de afwe zigheid, wat niet het geval is in de openbare sektor. Van der Niepen bekende wel dat de praktijk in de open bare sektor wel anders is dan de theorie. «Elkeen weet dat deze personen doorgaans hun mandaat uitoefenen tij dens de diensturen» zo zei hij letterlijk. Verder behou den zij alle mogelijke ver goedingen en voordelen ter wijl zij bovendien nog hun loon of wedde van de staat ontvangen. Hij vroeg dan ook aan de Minister om met deze be- IC denkingen rekening te willen houden bij het opstellen van het wetsontwerp op het politiek verlof, dat op dit ogenblik een discriminatoir n karakter heeft. Ook voor de grote mandaten vroeg hij een verandering it sl de wetgeving. Iemand kaf immers niet terzelfdertijt rijksambtenaar en parle mentslid zijn, maar dezi onverenigbaarheid geldt nie voor de ambtenaren die b 0 instellingen werken v? openbaar nut parastatah enz., zoals RTT-BRT, en Volgens hem diende dan oo een algemene regel uitge werkt te worden die va toepassing is op alle openbi re besturen, en waarb iedereen dezelfde politiek rechten zou hebben. H laatste hoofdstuk van z interessante tussenkomst 1 trof dan het syndikaal s tuut van de rijksambtei ren, dat sedert 19.12.197 bij wet vastgelegd is, ma: waar de toepassingsbesli ten nog steeds op zich late wachten. Volgens de volksvertege woordiger is de noodza. sterk aanwezig om te ijvei voor de uitwerking van uitvoeringsbesluiten, omd via dit statuut de persom leden betrokken worden de planning van het bel« en aldus de arbeiderskonl le kan verwezenlijkt wordei vEr Ons land heeft weer eens geld nodig; tja we zijn niet zullen dus zonder vignet iemand het woordje be- maal meer taks dan anders gewoon. Er wordt zoveel gegoocheld met niet mogen bereden wor- zuinigingen fluisteren? verdienste van délr miljoenen en miljaren dat het een plezier is ze te den (b.v. Kennedytunnel De firma's zullen in ieder O.P.E.C.-landen op hunfl kunnen uitgeven, zonder iets in kas te hebben, te Antwerpen). Met an- geval niet wakker liggen eigen produkt. Niettegenstaande vele beloften, door de regering dere woorden: iedereen, van-deze 11-11-11 aktie, gedaan, dat de belastingen niet zouden verhoogd zondagsrijder of kilome- want hun meeruitgave Hoe is het mogelijk daL worden, dat er zou bezuinigd worden op de terwreter, moet een vig- zal met de glimlach de O.P.E.C.-landen zie» staatsuitgaven (bekroonde mop), en vele andere net kopen om nog met verrekend worden aan de zo lang in toom kunneiP verkiezingszever, kunnen we niet anders dan de wagen te kunnen klant. Schrik dus niet houden om ook een£ vaststellen dat eens te meer de auto en het gebruik rijden. Plezant hé. En van een verhoging bij de geen taksen te heffen op" ervan zwaarder zal belast worden. wanneer gaan we dat vervoerkosten, hou je hun eigen bron van injj° vignet kopen? Niet de taai. komsten? F Hét toppunt van huiche- «Ginder wordt er betaald voorlaatste dag van het 8t larlj is wel de verge- en bij ons niet, dus we rijjaar, maar onmiddellijk «En waarom de benzine Het gevolg van de verhoer lijking die men maakt mogen lachen dat er nog bij de start. niet eens verhogen ter- ging van deze brand»e met Frankrijk en Italië niet eerder taks geheven Dus komt alles neer op wijl we toch aan het stoftaks en van het auto c waar toch ook moet werd». Voor de regeringeen verhoging van de melken zijn? wegenvignet gaat zijipi( betaald worden om op de hip hip hip...hoera! Van autotaks en niet op een invloed hebben op he'n autowegen te rijden. Dat de autotaks zwijgt men autowegentaks. Van een Tja, 1 frank wat maakt indekscijfer. De stijgin|re is juist, in Frankrijk en natuurlijk in onze drie handige kamoeflage ge- dat nu uit? van dit indekscijfer gaa3n Italië moet er autowe- landstalen. Je moet toch sproken. En dan maar sakkeren op verhoging van lonen meloc gentaks betaald worden, maar politieker zijn om En de buitenlanders? Als de O.P.E.C.-landen, die zich meebrengen, waar-ir Maar die wegen zijn alles zo prachtig te kun- wij moeten betalen is het boeven, die profiteurs, door meeruitgaven vaiid aangelegd door privé- nen uitleggen. maar normaal dat zij ook dat ze de uitvoerprijzen de staat, wat het geheel^ firma's en niet door Doch blijkbaar loopt men hun steentje bijdragen, verhogen. van de meer-inkomstenr! vadertje staat met de hier ver vooruit op de Maar hoe gaat men dat Doch indien ik minister geput uit beide voorLr belatingbetaler zijn zuur- huidige struktuur van koördineren? Aan iedere van een O.P.E.C.-land noemde verhogingen zait c verdiende centjes! ons wegennet. Het is op-en afrit in ons land was, zou er onmiddellijk te niet doen. we Voor een paar jaar staken namelijk zo dat in ons iemand plaatsen die vig- een stijging van 100% op En dan maar autoweger|n regeringslijders zich weg Belgiksken de autowe- netten verkoopt aan de prijs van olie zijn. aanleggen dat het achter de redenering: gen deel uitmaken van vreemdelingen? Tegen (U ziet ik ben ook plezier is om zien. Ma «Menskens, bij ons is de ons globaal wegennet en welke prijs? Voor welke slachtoffer van de Bel- ja, zeg nu zelf autotaks hoger dan bij niet zoals in Frankrijk en tijd? Het sop is de kool gischeafwijkingen) reputatie van he| onze brave zuiderburen, Italië ('t zijn toch altijd niet waard. Deze «VIG— De O.P.E.C.-landen ver- dichtste autowegennejw< omdat wij gratis op de dezelfde) afzonderlijk en NE*TTENVERKOPERS kopen voor het ogenblik te hebben mogen wél autowegen kunnen rond- gescheiden zijn van de (eri er zullen er heel wat hun benzine tegen 3 toch niet teloor laterf* toeren en er in Frankrijk andere wegen. Om een moeten zijn!) kunnen (drie) frank het litertje en gaan. Ofwel? en Italië dient betaald te voorbeeld te geven: alle zichzelf nog niet be- de staat lapt er 11 12 G.V.D.B" worden.» Nu draait men ringlanen rond onze ste- druipen met de verkoop frank taks en btw bij. deze gehele redenering den hebben het statuut aan de buitenlanders. Met andere woorden de om door te stellen: van een snelweg en Hoorde ik daar soms regering ontvangt vier Van de hand van de onvermoeibare, verdienstelijke waartegen een eerste zie- Een tocht door het Oud- Aalstenaar Frits Courteaux, verscheen, als publikatie kenzaal en een bescheiden Hospitaal kan aanvangen van de Stad, een folder over het OUD-HOSPITAAL. Het Oud-Hospitaal staat op pré-stedelijke kern, het eer- historische bodem Aan de ste ekonomisch centrum, oever van de sinds 1964 gedurende de 14e eeuw gedempte oude Denderarm verlieten de «Lombarden» gelegen, stond Joanna van deze plaats en vestigden Konstantinopel in 1242 haar zich aan het nieuwe forum, «erfvloer» af, de plaats van de Grote Markt, het vroegere Karolingische Oorspronkelijk was er al- kloostertje werden ge- op de rustige binnenplaats bouwd. Dit alles in een even met majestatische beuk, van evangelisch eenvoud, een tijdgenoot van Maria- Gedurende zes eeuwen Theresia Rechts, de voor- groeide het kompleks uit tot malige ziekenzalen, nu door een toonbeeld van kleinste- de Akademie voor Schone delijke kloosterbouw, kon- Kunsten, ingenomen, krete weergave van esteti- Wat we bezoeken is het sche normen en het toe- vroegere klooster, dit via boog. Merkwaardige klooster gangen, een vergrote kapel, va fei Verder de prioreskamer j®1 de kapel met een ontfa schadigd raam uit lfl( hoog-gotisch tijdvak. de zusters, de bisschoi kamer voor bezoekers de kamer met de erker. Gedurende wereldoorlog werden in deze gebouw d een veertigtal dakloze g ZeihofT Was dit de eerste leen een klein zaalkapel nmalige technisch kunnen, een laatgotische akkolade- zinnen ondergebracht te Verleden week kwam op de autosnelweg terhoogte van Mere een wagen met volle snelheid in de zijberm terecht. De wagen was totaal in de prak. Toen de hulpdiensten opdaagden was geen bestuurder te vinden, deze liep vijfhonderd meter verder in zijn hemdsmouwen te genieten van de mooie verlichting van onze autowegen. Toen men naar de man zijn papieren vroeg, had hij plots dokterszorgen nodig en kon hij niet meer spreken. Hij werd voor verzorging naar de kliniek te Aalst overgebracht. Daar kwam men na enkele tijd te weten dat deze persoon reeds een paar jaar gezocht werd door de gerechtelijke instanties. Het betrof een zekere Bastin Michael uit Rijsel. De wagen waarmee hij het ongeval kreeg bleek gestolen te Brussel en op de koop toe zaten er om 300.000 fr. kledingstukken in. Hij werd door het parket aangehouden. Afgelopen week ontdekten de politie<!iensten te Aalst liefst vier gestolen voertuigen in de stad. Het merendeel van deze voertuigen bleek gestolen te Brussel. Het was een hele karwei om de eigenaars terug te vinden daar op sommige voertuigen de nummerplaat was verdwenen. Ook onze streek blijft niet gespaard van de inbrekers in week-end huisjes Te Bambrugge, Steenberg beter gekend onder 'Sunvalley' kreeg de laatste tijd reeds bezoek van enkele dieven die er beschadigingen aanbrachten aan de caravans en ook met enkele waardevolle voorwerpen uit deze slaaptenten verdwe nen. toen de gebouwen in 19 ts werden ontruimd dreigd de gewelven van het kloo een grafkelder, een door terpand in te storten. OneJ' bogen en zuiltjes schraagde galerij, aanleg- leiding van konservatc beeldhouwer Ignace plaats voor schepen en het Vos werd de restaura n kelderken der Broeders vragen onze aandacht. Verder de ziekenkamer en verrijkt, de beste kamer van de zus- aangevat en het bouwku dig patrimonium aanzienl ters, de wijnkelder, de oude Tijdens de tentoonstel! d vlpunpl Hp hiprkpIHpr Hp Woinrn,» rin ConHalc vleugel, de bierkelder, de werk- of naaikamer en via een wenteltrap de zolder. gen Valerius De Saedele en Dirk Martens kwarm duizenden bezoekers of rii Op de eerste verdieping dagen. m twee ruime zalen en op de Ook U kan er terecht, Ou< i wand van de overloop ont- Vismarkt 13, elke w< kalkte muurschildering behoudens vrijdag «Kristus draagt zijn kruis». We ronden ons bezoek af langs de slaapkamers van 10.30 tot 12.30en van 141 18 uur. I

De Voorpost | 1979 | | pagina 2