Tornooi Breydelboys Oefenprogramma basketbalklubs van Sint-Niklaas Roger Brantegem, Albert De Mesmaecker, Petrus en zoon Boeman, Jean-Pierre Lemmens, André Van Acker en André Van Hecke: noyon laureaten met jonge duiven VAN GIJSEGEM BECQUE J., BUR- GELMAN VAN IMPEVAN DEN BOS SCHE LAUREATEN OP ST. DENIS EN NOYONVLUCHTEN 3000 meter heren. voor de overwinning moe ten strijden. Het programma wen}, als volgt samengesteld: 9.30' Hermes - St. Niklase BBC 11.00' Breydelboys - Gero- nimc Bornem 14.30' Troosting 16.00' Finale BBC Breydelboys heeft voor de derde keer de in richting van een eigen bas ketbal tornooi opgevat in het teken van de voorbereiding van haar eigen ploeg. Met de nieuwe aanwinsten Bonnaerens, Maes, Moens. Van Cleemput, en anderen zal coach Waterschoot heel wat sterkere tegenstanders te bekampen hebben. Geranimo Bornem (met Mark Smet van Sunair) en Hermes (met een viertal nieuwe gezichten) zullen samen met het St. Niklase van Jan Van Hoeyweghen Vooral Hermes is de grote favoriet want deze vierde nationaler is zodanig ver sterkt voorde kompetitie dat zij een ware favoriet moet zijn om binnen korte tijd de ligareeksen te vervoegen. Underdog Geranimo kan heel lastig worden en het grote vraagteken blijft Brey delboys dat met een gans nieuwe ploeg heel wat mensen kan verbazen. Afspraak in de stedelijke sporthal te Sint-Niklaas op zondag 12.8.1979. WEGA Hermes Sint-Niklaas (derde nationale) 12.8.1979 - deelname aan tornooi Breydelboys 19.8.1979 - Hermes - Sgolba Aalter - 19.00' 25.8.1979 - Bus Lier - Hermes - 19.00' 26.8.1979 - Hermes - Bus Lier - 19.30' Tissac Sint-Niklaas (vierde nationale) 11.8.1979 - Tissac Sint-Niklaas - BCA Merelbeke - 20.30' 19.8.1979 - CabritaZele - Tissac Sint-Niklaas -18.00' 25.8.1979 - Tissac Sint-Niklaas - Eikenlo - 19.30' St. Niklase BBC (eerste provinciaal) 12.8.1979 - deelname tornooi Breydelboys 19.8.1979 - De Pinte - St. Niklase - 11.00' 26.8.1979 - Dendermonde - St. Niklase - 10.30' Breydelboys (tweede provinciaal) 12.8.1979 - inrichting eigen tornooi met Hermes, St. Niklase en Geranimo 2.9.1979 - deelname aan tornooi BBC Melsele. WEGA Etienne Roggeman en Achiel De Croock stonden op de beste beste plaatsen. Te Zele-Heikant ging de meest begeerde plaats naar André Van Hecke voor Ce- sar Hoogewijs, Pierre Ver- geylen met de 3® en 4®, Ju les Dirickx Vissers, Roels- Van Damme, Benoit Maes, Schiettecatte-Van Laere. Met de 9® en 15® prijs klok ten Vercauteren- Moernhaut de eerste serie. De aangeduide series van drie en vier aangeduid wa ren voor Pierre Vergeylen, terwijl Benoit Maes het eerst drie duiven konstatèerde en ook goed was voor een hesp. In het Verbond Zele - Kal ken - Lokeren was de eer ste prijs voor Paul Pieters, die het haalde van Roland De Wilde en Jos Van Ca- neghem. Antoine Bracke van Meerskant met de 4® en 7® prijs zette de eerste serie achter zijn naam. Vroege duiven voor Antoine Van Langenhove, Raymond Goossens, Emiel Dhollan- der, R. Van Kerschaver, Pe trus Seymortier. Gustaaf en Marcel Anthuenis begon nen aan de 12® prijs en had den aan de 50® prijs reeds 6 duiven op de uitslag en klasseerden zich met 9 dui ven de 11 getekende. In het Verbond Dender monde - Grembergen - Appels - Hamme - Oude- gem zette André Van Acker voor de tweede opeenvol gende keer zijn naam als eerste op de ranglijst, met hetzelfde duifje en uiteraard met de waarborg achter zijn naam. Heeft André een pro vinciaal kampioentje op zijn hok. Vroege duiven voor Basiel Poppe, Jean Be- cque, Theo Goossens, Ed ward De Wolf, Rene De Ridder, Frans De Visscher, Sylvain Verstraeten met de 8® en 10® prijs en aan de 71® prijs de eerste bonserie van drie duiven. Clement Blin deman, Frangois Kinders, en Alex Veranneman klok ten ook vooraan. Jean Be- cqué, de gebroeders Mi- chiels, Alex Putteman won nen vroege series van drie. BENO Als de duivenmelkers hun duiven geklokt hebben, begint het werk in de maatschappijen. Etienne Dierickx slaat de konstateur af en Pros Daman doet de vaststellingen, (c) Pierre Moortgat behaalde t Gillis-Dendermonde(c) x eerste prijs op Noyon te Smt- Op St. Denis van het Lokaal Eendracht was de overwin ning weggelegd voor Van Gijsegem O., verder 3 en 5 De Wilde R., Van Peteg- hem, Cornu Adolf. In het Land van Aalst op Noyon de sterkste prestatie van het jaar voor de man uit Dendermonde Becque Jean. Bij de jonge duiven haalde hij 12,3 en 5 verder Verhaevert die ook de grootste series wegkaapte. In Lebeke op Noyon een overwinning voor Pol Bur- gelman. Wisten zich verder in de eerste vijf te klasseren: Kiekens Gebr., De Wit Frans, Eechout J., De Pril A. Te Lede een klasrijke over winning voor Van Den Bos sche Jean, gevolgd door Cool Alfons, De Kuyper Ro ger, Van Der Borght Alfons en Van Malderen-Merckx. In het lokaal Elk Zijn Recht te Mere bij de oude duiven was de overwinning voor De Pauw Roger, Massez- Minoodt, D'Haese j. Bij de jaarlingen Massez-Minoodt die het haalden voor D'Haese J. en Van Impe G. Bij de jonge duiven was de bloementuil voor Coetsiers L. voor Michiels Constant 3 en 4, Keppens G. 5 en 6, Van Impe G., de grootste series waren voor Van Impe E. en Van Impe G. Te Aalst in lokaal De Toe komst was de overwinning JonckheereR., De grote se- bij de jonge duiven voor Van ries zijn voor Pauwels J., Den Spiegel C., Raes R., Everaert K., Raes R. Pauwels J., Corthals A., De KAMIEL VAN RAEMDONCK WINT ETAMPES VLUCHT IN UNION WAASLAND De 1 prijs bij de jonge duiven op de ETAMPES vlucht was voor Kamiel Van Raemdonck voor de gebroeders Hels- kens en De Huyvetter-De Clercq. Een goede prestatie kwam van het hok van Georges Maes met de 4®, 7® en 13® en 21® prijs. Vroege prijzen voor Georges Cortebeek, Willy De Roover, Rudi Coppens, Lucien Geenens, Fernand De Wael, De Brabander en zoon, Werner Van de Wiele. Bij de oude duiven de 1® prijs voor Wwe Braem en zn voor Alois Van Raemdonck, Marcel De Maere, Lucien Geenens, Jan De Boeck. Bij de jaarduiven dezelfde drie op het podium en bij de duivinnen waren de vroege duiven van Marcel De Maere, Coppens-De Schepper en Albert Van Bunder met de 3, 4, 5. DESIRE ACKE WINT DE ARGENTON VLUCHT TE LOKEREN Desire Acke klokte de eerste prijs te Lokeren uit Argenton voor de jonge duiven. Goede en vroege prijzen voor J. Van Nieuwenhove, Hendrickx en zn., Azaert-De Jagher, Jos De Laender, Gebroeders De Visscher met de 6® en 23® prijs. Verder Arthur Milliau, Fred Van Acker, Wilfried Heyn- ze, De Grave en zn, Adolf De Cock, André Temmerman. Bij de oude duiven de 1®, 2®, 3® prijs voor Lucien Geenens, de 4® en 5® voor Van Quickenborne en zn, de gebroeders De Visscher waren 6®, Urbain De Maere won de 7® en 9® prijs, Marcel De Maere was 8® en Hendrickx en zn 10®. Bij de jaarlingen kwamen de vroegste aanmeldingen van Lu- cien Geenens, Aviel De Gucht, Gebroeders De Visscher, Marc Van den Berghe, Wilfried Pope, Van Quickenborne en zn, Aviel De Gucht, Urbain De Veirman, Johan Van Migerode en Adhemar Lerno. BENO Hoogspringen Ook heelwat aandacht voor de hoogspringers. Ook hiervan was te Bornem heelwat kwaliteit aanwezig. Zo de Duitser Tarnh&ardt die tot de beste Europese atleten in deze dicipline be hoort. Toch had de Bro- nemse wedstrijd heelwat van de zware regenval te lij den. Op die manier had de geciteerde Duitser aan 2 meter 20 genoeg om Mark Borra (2 meter 15) naar de tweede piaats te verwijzen. Ronald Desruelles sprong 7 meter 77 ver, dat was heel wat beter dan broer Patrick (7 meter 24) en Mark Maes (7 meter 27). Daarmee viel het doek over deze derde interna tionale atletiekmeeting van Sparta-Bornem. Een ging, die in die betrekke- worven! De atletieksport leen maar voordeel uit pu- nog jonge Klein- lijk korte tijdspanne reeds inKlein-Brabantkaneral- ren! heelwat faam heeft ver- (FA) Chris Soetewey actief als hoogspringer. Brabantse atletiekvereni- •9 TeOvermere zorgde Albert ■9 t)e Mesmaecker dat zijn •9 Lk jn de belangstelling •0 jiwam met de eerste prijs. •5 ^plaatsen waren er ook •1 nog voor Maurits Pensaert, >5 jv0 De Donder, Jozef Ras- '•8 jchaert en Oscar Stevens, fe Berlare stond Willy Frangois het hoogst geno teerd. Gustaaf Vermeulen met de 2® en 3® prijs nam de andere podiumplaatsen voor zijn rekening. Omer Brondeel en Urbain Vermei- ren stonden ook bij de best geklasseerden. Te Buggenhout-Opwijk waren het Petrus en zoon Boeman die het beste rezul- taat konden voorleggen met de 1®, 7® en 10® prijs. Vroege duiven voor Pierre Van der Schrieck, Georges Verheyden, C. Hellinckx, Jozef De Schouwer, Petrus Buys, Pierre Albrecht en 25 06 10 an stapel, dat in een mum 4 an tijd de atleten over de aan verspreid waren. De Jerste duizend meter wer- Jen dan ook in de knappe firn van 2minuten 38 secon den afgelegd. Toch nam j?4 Schots in allereerste instan tie slechts tien meter voor sprong. Achtervolger Huy- •^Irechts bracht de rest van 4piiet kopgroepje echter tjpoedig opnieuw in het '4Spoor van de leider. Schots 4 jat* niet af, doch bij een •14nieuwe uitval was het dit maal Alex Haegelsteens die mfoor een hergroepering zorgde. Na half wedstrijd, was het toch weer onder Impuls van dezelfde Leon Schots dat een drietal atle ten zich van de overige leelnemers afzonderden: lat waren natuurlijk Schots ®lf, de reeds geciteerde laegelsteens en Eddy De 'auw. De Nederlander Ter- Jroke poogde nadien nog «el met onze Frank Grillaert Fons Schellens terug te temen, doch tegen het lei trio was geen kruid lewassen. Eerst moest teegelstens lossen, doch unioreskampioen De Pauw Jleef moedig aanklampen. Tot de tweehonderd meter van de streep, toen ook hij pletrol Schots moest laten gaan De Pauw verwezen lijkte niettemin met een tijd 'an 7.53.4 voor een nieuw umoresrekord. Graaf John de Marnix van Sint- Aldegonde-ere (voorzitter van Sparta-Bornem) was er "Ween aan voor zijn moeite en diende in zijn geldbeugel 'e graaien om de beloofde Premie te betalen Op de 400 meter kregen de toeschouwers eveneens «en knappe strijd te zien. Daarvoor waren Borlee en Deleeuw verantwoordelijk. Het werd tussen beide atle ten een strijd tot op de meet, flie uiteindelijk door Borlee werd gewonnen. Buyle wint voor van Nieuwenhove en Roeland, meteen ook de snelste reeks 107". Van Hecke heeft niet alleen een eerste prijs met de jonge iven uit Noyon te Zele-Heikant maar ook een goede uitslag in \et Schelde- en Durmeverbond. (c) Camiel Van Herreweghe. Te Schellebelle- Uitbergen werd de uitslag opgeschreven op naam van Roger Branteghem met de 1®, 5®, 9® en 12® prijs. Vroege prijzen zaten er ook op de bestatigers van R. Van Hauwermeiren, Petrus Librecht, Leo De Schrijder, Georges Coppens, Leon Tackaert, Ferdinand Buyle en André De Vriese. Bij de oude en de jaarlingen kwam de beste prestatie van Be noit Maes met de 1 en 2" in beide reeksen. Michel Drieghe en, André Ras- schaert hadden ook vroege duiven. Te St.-Gillis- Dendermonde was de winnaar Jean-Pierre Lem mens voor De Backer en zn, Etienne De Backer, Pierre Moodgat met de 4, 5 en 7® prijs stelde zijn hok op de bert De Mesmaecker behaalde te Overmere een eerste prijs op voorgrond. Robert Mes- oyon kens, Louis Vermeulen,

De Voorpost | 1979 | | pagina 31