De Voorpost tweede Rapentocht: nat, maar geslaagd Mooie ereplaatsen voor LZV te Brugge Tafeltennis in Dender - Schelde - Durme en Waasland Waas en Dender bouwde aan Belgische zege :ransman Philippe Croxo Europees jeugdkampioen Bijkomende klasseringen iterdag organiseerde de Lokerse Zwemvereniging jorde tweede keer een doortocht in de Durme. De janisatoren hoopten het sukses van vorig jaar te jnnen evenaren, en het lag enkel aan de ermaker dat deze doelstelling niet ver werd jrtroffen; er begon immers reeds een flink aantal iraars naar de Durmeboorden af te zakken toen fikse regenbui velen terug huiswaarts deed De 1000m vrije slag miniemen jongens bracht de eerste Loke raar op het podium: Rik Mestdagh eindigde der de na Hans Olbrecht van Strombeeken Bart Calle- waert van Kortrijk. In 1000m schoolslag miniemen meisjes toon de Claudia De Vliegher van Gent zich de snelste; zij ging Hiide Janssens van Asse en Sandra Willekens van Strombeek vooraf. Nancy Phillips beëin digde deze wedstrijd als zestiende. Even later meldden zich dan de deelnemers van de 1 000m schoolslag miniemen jongens. Rudi Broeck van Asse die de meeste reserves had. Hij ging Jef Waumans van Dendermonde en Dirk Wiliikens van Strombeek vooraf. Dany Van Puym- broeck werd hier twaalf de, broer Eddy volgde op de vijftiende plaats. De 1000m schoolslag kadet- ten meisjes werd gewon nen door Martine De Vijlder van Temse, voor Inge Keereman van Brugge en Ann Mertens van Dilbeek Na de 1000m schoolslag kadetten jongens stond een derde LZV-eR op het podium: Kris Van Cau- teren, die in een span nende zij-aan-zij spurt nipt de duimen moest m. schoolslag dames: Christine Lamon' (KZK), nd Van Cauteren (LZV) en Gertrude Van Cauteren (LZV). slechte weer belette ter niet dat om 14 uur it de eerste deelne- irs vertrokken aan de ide Brug. Een kwar tje later was de eerste inaar van de namid- reeds gekend: Jean ufosse van Elsene de snelste in de lOm vrije slag ve men, voor André Joos Borgerhout en Mare in Peteghem van Gent. larna kregen we bij zelfde kategorie de hoolslagwedstrijd. it was opnieuw Ro- ain Bouvé Van Bell llephone die het haal- j, ditmaal voor Etienne irvoost van Gent en idré Gabriel van Dil- ik. De plaatselijke ver- lenwoordiger Roger istdagh werd hier ver dienstelijk tiende. Bij de veteranen dames was het Georgette Touchant van Dendermonde die licht afgescheiden de aan komst bereikte, voor Kristine Klepper van Boom en Christiaene Van Paemel (Dion-Val- mont). Leontine Blan- ckaert verdedigde hier de plaatselijke kleuren; zij werd eveneens als Roger tiende. De vierde wed strijd was de 1000m vrije slag miniemen meisjes. Barbara Woutermaertens haalde het uiteindelijk voor de St-Niklase meisjes Anne Peeters en Karine Briessinck van Temse. Claudine Phillips eindigde hier op de acht tiende plaats, terwijl Hii de Vervaet de wedstrijd staakte. 1.000 m. vrije slag dames* Diane Muylderman (SCS), Irey Smet (TSZ) en Vera Zeitse (Z.Vl.B.). (dm) K8. 1.000 m. vrije slag kadetten-meisjes: Katia Lamont (KZK). Rita Muyldermans (SCS). Kristien Van Cauteren (LZV). (dm) Michiels (Asse) toonde zich de snelste van het lot. Peter Van Rietvelde (Gent) werd tweede, en Bart Verstaen (Tielt) leg de beslag op de derde plaats. Dirk Van Puym- broeck bereikte de aan komstplaats als negen de, iets voor broer Rudy, die elfde werd. In de 1000m vrije slag kadetten meisjes was er opnieuw een podium plaats voor Lokeren Kristien Van Cauteren werd derde na Rita Muyl dermans van Strombeek en Cathia Lamon van Kortrijk. Christina Ver vaet legde beslag op de vierde plaats en Brigitte Van Eggelpoel werd nog tiende. Voor de 1000 Voor de 1000m vrije slag kadetten jongens meld den zich drie kandidaat winnaars in de laatste rechte lijn; het was uit eindelijk Jan Van den leggen voor Bart Gar- deyn van Brugge. Enkele sekonden eerder was Temsezwemmer Gerd Vercouteren als eerste aangekomen. De 1000m vrije slag dames kreeg een vertrouwde naam als eersteVera Zeitsen van Borgerhout had opnieuw geen tegenstand. Zij won met ruime voor sprong op Diane Muyl dermans van Strombeek, die op haar beurt Audrey Smet van Temse vooraf ging. Bij de heren was Kris Van de Putte (Brug ge) ongenaakbaar. Op de dichtste ereplaatsen kre gen we Patrick Van den Brempt van Merksem en Lieven De Witte van Sint- Niklaas. Jan D'Hooge, die als het ware voor zijn deur zwom, demon streerde nogmaals zijn onberispelijke konditie door als zesde te eindi gen. Maurice Van Dam me, die duidelijk kompe titie miste, werd vijf tiende. De 1000m schoolslag dames werd een sukses voor de Lokerse Zwem vereniging. Ingrid Van Cauteren won in een snedige stijl en zus Gertrud slaagde erin om in de laatste honderd meter Christine Lamon van Kortrijk los te gooi en, waardoor ze beslag kon leggen op de tweede plaats. In de laatste wedstrijd van de namid dag deed de zwemclub uit Strombeek het nog beter. Na een zeer span nende strijd lieten Mare Cloet en Frank Timmer mans dezelfde tijd note ren, maar ze werden in deze volgorde gerang schikt. Thierry Timmer mans maakte het sukses van de ploeg volledig; hij eindigde derde. Frank Schram, pas terug uit vaderlandse dienst, eindigde op een ver dienstelijke elfde plaats. Toen de laatste deel nemers de aankomst be reikten, regende het nog steeds flink door, maar desondanks konden de organisatoren tevreden zijn met deze sportna- middag. Op sportief vlak zagen we heel wat mooie duels, en een ruim pu bliek, dat het sukses volledig had gemaakt, werd enkel door de weer- maker tegengehouden. Intussen is men echter reeds bezig met plannen om volgend jaar opnieuw zo'n spektakel te kun nen organiseren. Hoop doet leven... D.M. K3. 1.000 m. schoolslag veteranen-dames: Christine Kleppen (ZCY) en Georgette Touchant (DZO). (dm) Kil. 1.000 m. schoolslag kadetten-jongens: Bart Gardeyn (BZK). Bert Vercouteren (TSZ) en Kris Van Cauteren (LZV). (dm) Amper 24 uur na de eigen doortocht, waren de zwem mers van Lokeren present te Brugge, om daar deel te nemen aan een monument uit de Bel gische zwemmerij: in de Damse Vaart werd voor de 57e keer van Damme naar Brugge gezwommen, dit over een af stand van vier en een halve ki lometer. Er was een sterk in ternationaal gezelschap aan wezig, en misschien was het de aanwezigheid van Engelsen en Nederlanders dat de BRT ertoe deed besluiten een film ploeg te sturen. De heren gingen eerst van start in vrije slag. Na iets meer dan een uur tikte Rik Mestdagh als vierde Belg aan; een zeer be hoorlijke prestatie als men weet dat Rik twee kategorieën hoger zwom, zodat heel wat deelnemers een stuk ouder wa ren In de totaalstand was hij elfde. Jan D'Hooghe pres teerde ook weer goed: hij ein digde als tweeëndertigste. Dany Van Puymbroeck maakte eveneens de afstand vol; hij eindigde zevenenveer tigste van de vijfenzeventig vertrekkers. Bij de vrije slag dames waren er vijfenveertig vertrekkers. Kristien Van Cau teren werd vijftiende (even eens vierde Belg), en Christina Vervaet eindigde op de nege nentwintigste rang. In de schoolslagwedstrijd bij de dames wist Gertrud Van Cauteren zich in de eerste tien te handhaven: zij eindigde als negende, en ook zij liet slechts drie Belgen voorafgaan. Ingrid Van Cauteren, die in de laatste meters zus Gertrud niet meer kon volgen, werd elfde. Ook in de laatste wedstrijd was er een Van Cauteren aanwezig: hij werd tiende. Ook hier wa ren slechts drie landgenoten beter dan de Lokerse Verte genwoordiger. Wij kunnen dus opnieuw ge wagen van mooie prestaties voor de Lokerse zwemmers. Men staart zich echter niet blind op deze resultaten; men traint verder, want de vol gende weken wachten er nog opdrachten. Zeeuwde Schutters- >nd in samenwerking met societert «Ons Vermaak tel» was inrichter van de e Europese Jeugdkam- lenschappen, Een kamp ssen landelijke ploegen leen individuele strijd met Hgische, Franse en Ne- irlandse jeugdschutters, a een gestileerd voorspel erd de ploegkamp ingezet Por het Belgisch 20-tal. oals voor elke ploeg werd i balanswip, de vogels el veren in de nationale iekleur, in schietstand ge acht bij het spelen van de vaderlandse hymne. Tijdens de twaalf beurten (240 pijlen) werden 35 ptn. gehaald, met als uitvlieger Dirk Van Puyvelde (Kallo Sas) met 5 vogels, Willy Claes (Willem Teil Temse) en Mare Bellinck (Sint- Franciscus Heusden) kwa men aan 4 punten met Z+lkl., Geert Uytendale (Scheldezonen Dender monde) schoot 4 vogels. De Nederlandse ploeg kon de twee punten achetstand na acht ronden niet meer goedmaken en sneuvelde met 32 punten met de hoge (4p) nog op de wip. Vermel denswaard de individuele score van Franck De Cock (Aardenburg Sint-Seb.) die 9 ptn. lukte. De Franse ploeg, met een extra aansporing van vz. Lemarte, was nooit een be dreiging voor de leidende Belgen. De tussenstanden 12 na 4 ronden 20 na 8 ron den, de eindstand 30 pun ten. De 12e Europese jeugdtitel was dus voor de Belgen, binnen schot. Uiteraard lie pen ploegleider Marcel Sa- moy en zijn kampers er fier als een gieter bij. Bt individuele kampioen- flap werd betwist (model izerschieting) met drie leenvolgende pijlen, door deelnemers aan de lan gkamp aangevuld tot 40 flutters. Ne Nederlanders scho- R De Klerk (Aarden- Wr9 Sint-Seb.) en A. Lin tberg (Wolfaertsdijk Z. fev) een keer raak. Bij de lansen drie finalisten: Phi- Croxo (Eecke), •ascal Decks (Arques) en Berbet (Lille). Terwijl bij de Belgische kampers alleen Herweg Rutten (De Vrije Schutters Zolder) een blok neerhaalde. De talrijke Franse afvaardiging kreeg soelaas voor zijn neder laag in de landenkamp, toen Coxo, als derde kamper, met zijn eerste schot raak trof. Hij kreeg geen navol ging en werd door zijn me- demaats in triomf rondged ragen Wij reageren op het voor woord, in het verzorgd pro grammaboekje, van A.E. Herman vz. van medeinrich ter Ons Vermaak. Inder daad, heeft zijn sociëteit niet beschaamd in het in haar gesteld vertrouwen. Wij beamen de wens van de voorzitter «opdat de wed strijden mogen bijdragen tot een sterkere internationale verbroedering en tot een stimulering van de prach tige en eerlijke sport: het boogschieten. Voor wat de streeK Dender-Schelde-Durme en Waasland betreft kwamen er geen aanvragen tot her ziening van klassementen binnen op het P.C-. Oost- Vlaanderen. Het provinciaal voorstel om speler Waiter De Cock van St. Niklaas tot B 6 te promoveren na zijn fraai seizoen 1978-79, werd niet door de nationale klas seringskommissie gevali deerd. Walter De Cock blijft bijgevolg ook voor het ko mend seizoen het klasse ment van CO behouden. Anderzijds kreeg speler Herman Pieters van Herle ving Dendermonde het klassement van D2 toege meten. Klubs opgelet Medische sportkeuring. Gebleken is dat het inlich tingsformulier dat de klub- sekretarissen enkele dagen geleden in hun bus kregen aan duidelijkheid te wensen laat wat betreft de «Medi-' sche sportkeuring». In voor noemd schrijven wordt ge steld dat de medische sportkeuring verplichtend is en dat niemand tot de kom petitie zal worden toegela ten zonder medisch attest. Steeds volgens voornoemd schrijven dient men zich in verbinding te stellen met Dr. Dubois, Latemstraat te 9830 St.Martens-Latem, die medisch inspekteur is van het Ministerie van Volksgezondheid om de medische onderzoeken van de klubleden gratis te on dergaan. Heel wat klubs blijken hierbij moeilijkheden te hebben ondervonden en geraakten uiteindelijk ook niet aan de noodzakelijke in lichtingen. Ten gerieve van alle klubs gingen we ons licht bij be voegde instanties opsteken en kunnen we melden dat de te volgen procedure deze is welke we hieronder ter kennis brengen. Dit alles wanneer men de onderzoe ken kosteloos wil onder gaan. In het ander geval kan men immers het onderzoek ook door de huisdokter, sportdokter of specialist la ten uitvoeren. Het komt er enkel op aan dat het Me disch attest samen met de nieuwe aansluitingskaart wordt overgemaakt aan het sekretariaat van de provin cie. Nu voorde klubs die het onderzoek gratis wensen te laten uitvoeren. Deze die nen een lijst van de leden boven de 14 jaar, onder deze leeftijd is de Medische sportkeuring niet noodzake lijk, vermeldende naam, voornaam, volledig adres en geboortedatum in vier voud te laten geworden op het adres van Dr. Dubois, Medisch inspekteur Minis terie van Volksgezondheid, Latemstraat 9830 St. Mar tens Latem. Voornoemde lijst dient duidelijk de naam en aansluitingsnr. van de klub en het adres van de se- kretaris te vermelden. Het van «Echt en waar ver klaard» getekend door de klubsekretaris is eveneens noodzakelijk. Belangrijk is wel dat de klubs bijgevolg niet dienen te wachten op de nieuwe aansluitingskaar- ten maar onmiddellijk de procedure kunnen inleiden. Drie van de vier lijsten wor den immers door de inspek teur doorgestuurd naar Brussel, waarvan er daarna twee aan de klubsekretaris worden teruggestuurd met de vermelding van het cen trum waar het onderzoek kan worden ondergaan. De klubs doen er niettemin goed aan niet langer met hun aanvragen te dralen gezien men minstens vier weken dient te rekenen tus sen aanvraag en toelating voor het onderzoek te on dergaan. Langer aarzelen is risico lopen dat de medi sche attesten niet tijdig zou den binnen lopen op het P.C. Sekretariaat. Inschrijvingen Interklubs De aandacht van de klub- sekretarissen wordt even eens getrokken op het feit dat de inschrijvingen voor de interklubs, heren, da mes, veteranen en jeugd uiterlijk op 24 augustus 1979 dienen binnen te lo pen op het P.C. Oost- Vlaanderen. De interklub- reeksen worden nog de zelfde dag samengesteld. Verder valt te vermelden dat de eerste speelweek op provinciaal vlak ingaat op zondag 7 oktober 1979. Tornooi Pardaf Kruibeke Pardaf Kruibeke pakt op za terdag 8 en zondag 9 sep tember 1979 uit met de 3e uitgave van zijn twee daagse tafeltennistornooi. De eerste dag nl zaterdag 8 september is voorbehou den aan spelers NIET aan gesloten bij de KBTTB. De zondag 9 september 1979 is voorbehouden aan het tornooi met spelers en speelsters aangesloten bij de KBTTB. Het tornooi gaat door in de zaal St. Cecilia, Lange straat 16 op vier ta fels. Inlichtingen en inschrij vingen bij Van Strydonck Fr. Bazelstraat 185, 2760 Krui beke. Bij Herleving Dender monde - Hervatting train ingen. Het sekretariaat van TTC Herleving Dendermonde meldt dat met het oog op de komende interklubkampioenschappen de trainingen worden hervat zowat in het A als B lokaal. Op woensdag van 19 tot 20 uur blijft er de jeugdtraining in de benedenverdieping van zwembad Olympos- Leopold lll-laan te Dender monde, wèar ook de zater dag namiddag van 14.30 uur tot 17 uur en de zondag voormiddag van 10 tot 12 uur kan getraind worden. In het lokaal Edelweiss wor den de trainingen hervat op woensdag 8 augustus te 20 uur. Ook de donderdaga vonden kan in voornoemd lokaal worden geoefend. Algemene vergadering Met het oog op de nieuwe kompetitie en de vrij drukke bedrijvigheid van de klub tijr dens de maand september 5 september «Driehoek- stornooi» Oost-Vlaanderen, Antwerpen-Brabant. Zater dag 8 september «Open jeugdtornooi» en zondag 9 september «Open St. Gil- lisse kampioenschappen» worden de leden opgeroe pen voor de Algemene le denvergadering van woensdag 29 augustuö 1979 te 20 uur in het klublo- kaal. Ter gelegenheid van voornoemde vergadering zal worden overgegaan tot het samenstellen van de verschillende interkiub- ploegen waarmede Herle ving aan de kompetitie 1979-80 zal deelnemen. Hetzij vier heren seniors- ploegen twee damesploe- gen één veteranenploeg en één of meerdere jeugd- ploegen. V.C. Weekblad van Dender P/Durme en Scheldestreek

De Voorpost | 1979 | | pagina 33