wave te Aalst: Lavvi Ehbell, The Misters en Ex Hole ROGRAMMA KFL AALST 1979-1980 MARCELINOKLUB, FILMSEIZ0EN 1979-1980 SCHAT VAN MATACUMBA het linnen doek ilgende zaterdag (11 augutus) wordt Aalst over- De eigenlijk al niet meer zó oeld door de eigenlijk al niet meer zó nieuwe 'New nieuwe 'New Wave', zeg- ive'. Dan treden nl. de twee Aalsterse groepen Lawi gen we; en inderdaad: wan- ibell en Ex Hole op met ertussenin the Misters, deze neer we zo'n tweetal jaar- tste U allen wellicht wel bekend. tjes teruggaan in onze ge schiedenis, zien we dat een nieuwe muzikale aanpak zich opdringt. De traditio nele technische perfektie en het valse gemoralizeer moeten de baan ruimen voor eenvoudigere, zelfs primitieve maar krachtigere, vitalere energie uitbarstingen. Deze 'New Wave' vond haar voedings bodem in de rebellie en de anarchie, gericht tegen het bestaande establishment. De maatschappelijke, en muzikale kriteria, gedik- teerd door een hypokriete moraal, worden al vlug overboord gegooid; er wordt 'n atmosfeer gekre- ëerd waarin frustraties wor den omgezet of afgerea geerd in de muziek. Wat echter oorspronkelijk een vorm van revolte, van rebellie bedoelde te zijn te gen hoger vernoemde orde, met alles wat deze omvat, wordt al vlug door deze orde zelf in 'ordelijke' banen ge leid. De punk en de New Wave behouden echter hun oorspronkelijke kracht, vita liteit en levensritme, (zij het hier en daar met een meer estetische verpakking); deze worden zelf tot kriteria verheven en aangewend, nagevolgd door vele groe pen, (ook hier te lande), zonder daarom recht streeks beïnvloed te zijn door de reeds aangehaalde motieven. Punk en New Wave zullen echter geas socieerd blijven met een bepaalde stadskultuur. Zaterdag wordt dan ook een hoogdagje in ons blijkbaar wat verstarde Aalsters mu- ziekgebeuren. Daar zorgen dan de hoger vernoemde Lawi Ebbell, The Misters en Ex Hole voor. Ex Hole Een kersverse Aalsterse groep bestaande uit Luc Bombeeck (zang en gitaar), Danny De Schrijver (gitaar), Wim Vanderbiest (bas), Er- win Vanderbeken (drums), drie Aalstenaars en een Brusselaar. Samen maken ze, naar eigen zeggen al- tans, muziek die vandaag new wave mag genoemd worden. Gezonde frisse nieuwe muziek die live lek ker swingt. Nummers die vaak kort en altijd boeiend zijn volgen elkaar in snel tempo op. Op plaat klinkt deze muziek een beetje an ders. Op hun premiere kan je er zowel live als op plaat zelf over oordelen. De single zal dan aan de pers voorgesteld worden. De A-kant van de single: een van kracht en vitaliteit bar stend nummer, gesausd Ex-Hole: New wave met een disco-sausje. (DDT) kele dagen geleden bereikte ons het programma de Katolieke filmliga te AALST en dit voor het uwe seizoen, wij delen dit graag mede aan onze film hebbers die alvast deze data kunnen voorbehouden, gaan we: september 79: jaar drie Oscar's uitgereikt so- ie Duellists» regisseur 7 februari 80: lley Scott een film uit «The Turning point» re- 77 die op het festival te gisseur Herbert Ross nnes van 77 de prijs van Amerikaanse film uit 1977 jury kreeg 28 februari 80: ktober 79: «Iphigenia» regisseur mie Hall» regisseur Michael Cacoyannis lody Allen een prent Griekse film uit 1977, won 1977, die een groot aan- de eerste prijs op het film onderscheidingen kreeg festival van Thessaloniki in 1978 o.a. vier Oscar's en 77 I vermeldingen tijdens de 13 maart 80: itisch academy award «America at the movies» bef8 montagefilm van James R. igjoktober 79: Silke uit 76 a vie devant soi» re- 27 maart 80: iseur Moshe Mizrahi «Höstsonaten» regisseur voornaamste films onderlijk ik hier 'Annie Hall', 'Julia' en nog enkel anderen welke we zeker in onze rubriek 'Film van de week' uitvoerig zullen bespreken. Hopen nu maar dat onze filmliefheb bers de weg naar het lid- lichtingen en aansluiting maatschap bij de KFL kan men terecht bij Herman AALST zullen vinden, de Blendeman, Valerius de verantwoordelijken hebben Saedeleerstraat 24. op filmgebied zeker voor het R. neusje van de zalm ge zorgd. Voor alle verdere in- n produktie uit 1977 - ovember 79: :/carlan country USA» eg een Oscar in 1978 )r de beste buitenlandse - film uit Ingmar Bergjman 1978 17 april 80: «La dentelliere» regis seur Claude Goretta film uit 1977 welke eveneens isseur Barbara Kopple een onderscheiding kreeg een documentaire uit in dat zelfde jaar uitgereikt r6. welke een Oscar door de Britisch academy in 77 voor de beste award lumentaire 24 april: november 79: «A wedding» regisseur bession» regisseur Robert Altman film uit an de Palma een film 1978 19?8 Zoals u zelf kunt vaststellen lecember 79: een groots programma. De apprenticeship of vertoningen worden telkens -s' ddyKravitz» regisseur op een donderdag gehou- Kotcheff een Cana- den en dit in het St. Jozefkol- ese film van 1974 lege van de Pontstraat december 79: Wanneer wij dit programma ia giomata particolare» even overlopen, kunnen we van regisseur Ettore niet anders dan de verant- )'a een Italiaanse film woordelijken feliciteren voor 197? hun keuze van de films. Het januari 80: is wel zo dat enkele films lack Sunday» regis- reeds te zien waren in onze ir John FrankeheimerAalsterse bioscopen, wij terikaanse film uit 1976 denken hier aan 'Iphigenia', januari 80: 'Höstsonaten' en 'A wed- i'ia» - regisseur Fred ding', doch het zijn produk- neman Amerikaanse ties die men zeker een uit 1977 kreeg verleden tweede keer moet zien. Als Naast de katolieke filmliga die zijn programma voor het komende filmseizoen bekend maakte en waarvan u de inhoud elders in dit blad kunt lezen, gaat ook de Marcelinofilmkiub volgende maand reeds met hun nieuw programma van start. Zoals u weet is de Marcelinoklub van de paters Capucijnen voorbehouden voor onze jeugdigen, die door de verscheidenheid van het programma zeker aan hun trekken zullen komen. Hier volgt het programma: 23 september 79: «Asterix mijlen onder zee» verovert Rome» 13 januari 30 september 79: «Het verge- meesterwerken ten continent» 7 oktober 79: «Tom en Jerry» 14 oktober 79: «Inspekteur Flatfoot rukt op» (met Bud Spencer) 21 oktober 79: «Met ons vieren kardinaal» (met de Chariots) 28 oktober 79: Tekenfilm festival «Woody Woodpe cker» i: «De 9 van Walt Disney» 20 januari 80: «Inspekteur Buldozer» (met Bud Spen cer) 27 januari 80: «Lucky Luke vecht tegen de Indianen» 3 februari 80: «De behekste berg» 2 maart 80: «De dolste kever ter wereld» 9 maart 80: «Ruimte oorlog» 16 maart 80: «De fluit met de 6 smurfen» 23 maart 80: «Nu zie je hem niet meer» R. Met Jebron naar Taizé Jebron is geen reisagentschap bij ons weten, maar als «centrum van jeugdpastoraal» richt ze In de oogst maand drie uitstappen in naar het dorp van Evangeli sche hoop: Taizé. Om Taizé voor te stellen 4 november 79: «Het land kan je vele adjektieven ge- der vergeten monsters» bruiken. 11 november 79: «De bloed- Het gaat in ieder geval om dorstige haai' een Boergondisch dorpje 18 november 79: «Het vleu geltje of de bil» (met Louis de Funes) 25 november 79: «Lucky Luke of de ballade van de Daltons» 2 december 79: kous» 9 december 79: «Ontvlucht met de dood» 16 december 79: «20.000 «Pipi Lang- waar een oekumenische broedergemeenschap ge vestigd is. Nog maar sinds de veertiger jaren. Sinds 1965 komen er ieder jaar, vooral in de vakantiepe riode tienduizenden jonge ren en volwassenen. Ze wil- raad is het «evangelie» wat niet betekent dat zgn. niet- gelovigen of andersgelovi gen niet welkom zijn. Velen komen gewoon ook om de heerlijke sfeer van het ten- tenmensendorp waar je alle nationaliteiten ontmoeten kan. Om een lang verhaal kort te maken. Jebron richt er drie keer een uitstap naar in. Twee ervan zijn reeds te met de klassieke new-wave ingrediënten: stevig beu kende ritmesektie en weinig verstaanbare tekst. De B-kant gaat dan wat zachter de reggea-tour op, bijgestaan door stuio- muzikanten. Hopelijk wordt deze eersteling voor Ex Hole vanuit Aalst aanmoe digend verder gestuurd. Lavvi Ebbell Lawi Ebbell is evenals Ex Hole een eigentijdse mu ziekgroep. Hij werd opge richt in 1977 door jonge Aalstenaars, die allen ech ter naar we uit «goede bron» vernamen, van Siciliaanse afkomst zijn (hun moeders werden geboren in Paler mo). Hun muziek stond in een eerste fase sterk onder invloed van punkgroepen als pakweg de Sex Pistols. De groep kende echter een snelle evolutie in de richting van de New Wave. Momen teel wordt Lawi Ebbell door de Vlaamse en Italiaanse muziekpers als een van de meest veelbelovende for maties beschouwd. Lavvi Ebbell bestaat uit: Kas Van der Taelen (zang), Mare De Wit (gitaar), Chris Van Ransbeeck (gitaar), Johan Guns - Francis Gheys (bass), Bea Van Ransbeeck (piano), Erik De Wit (drums), Backing Vocals: Bea De Wit, Krstin dhaeger, Ria Van Ransbeeck. Dit alles staat, zoals reeds gezegd, te gebeuren op za terdag 11 augustus, in de St.-An nazaat te Aalst. De optredens worden vooraf gegaan door een free- podium, dat start om 17u. Lawi Ebbell opent dan om 19 u. de eigenlijke show, gevolgd door the Misters en Ex Hole. De toegangsprijs bedraagt 80 fr. (voorver koop: 60 fr.). Warm aanbevolen; dus al len, de paardekoppen uit gezonderd, daarheen!! DDT len in de stilte, het samen rug. De laatste kans is van delen en de soberheid van 18 tot 26 augustus. Wend je Qlmbcdrijf draait in Aalst terug stilaan op volle toeren, «ens de filmklubs welke hun nieuw programma 'ndmaken, krijgen wij deze week drie nieuwe films in Taizé «hoop» vinden. Inspi ratie. Vrienden leren ken nen. Leven uitdiepen. Leid- tot Guido Debree in Jebron, Begijnhof 1, Aalst. PD omloop. De herneming van 'Coming Home' bleek een sukses te zijn want momenteel gaat deze film zijn derde week verlenging in. Voor de vakantiegangers die pas terug uit verlof zijn raden wij ten zeerste deze film aan. De anderen kunnen in het Feestpaleis naar de nieuwste produktie van Richard Fleisher 'Ashanti' kijken. deze produktie gaat de ■sseur verder op de sla- Hoer en dit na zija film andingo' welke zich af- 'Ide in de Zuidelijke to verhuist hij dit ver- 'naar Afrika. Een zwar- verpieegster van de fnigde Naties (gespeeld de aantrekkelijke Be- 7 Johnson) wordt ont- rd door slavenhandelaars 'er leiding van een redi- 1 Peter Ustinov). Gedu- k de duizenden kilome- 'ange tocht krijgen een 'sterakteurs de gelegen- 1 even een rolletje te Deze film behoort niet tot het betere van Fleisher. In de *:e speelt in de studio Eyes of Laura Mars' fegisseur Irvin Kershner 'in de voornaamste rol Faye Dunaway en Tommy Lee Jones. Wie een lekker zittende, modieuze en per- fekt klikkende triller wil zien kan voor deze nieuwste produktie van rijzende ster Jon Peters (echtgenoot van Barbara Streisand, die de titelsong zingt) terecht. 'The eyes of Laura Mars' is weer Hollywood op zijn 'ruwst'. De regisseur tracht ons een beeld op te hangen van de New-Yorkse high society. Laura Mars is een modelfo tografe die in 'Avenue' stijl het walgelijkste uit New- York op de gevoelige plaat legt. Het kind heeft daarmee een moralizerende bedoeling namelijk de mensen in hun eigen drek duwen. Laura wordt op zekere nacht ge- konfronteerd met angst dromen waarin één van haar vriendinnen wordt vermoord En de volgende dag wordt de nare droom werkelijkheid. Het vreselijkste is dat ze zomaar verder blijft dromen, tot zelfs op klaarlichte dag de vizioenen haar komen verrassen. Een uitstekende politieagent (Tommy Lee Jones) wil haar helpen en wordt verliefd op haar. De regisseur vertelt rechtlijnig dit nogal voorspelbare ver haal. Het dagdagelijkse le ven van New-York ziet er zeer smerig uit de 'beautiful people' uit de fotokringen bewegen zich in luxueus dekanente dekors, terwijl de dromen van Laura de mysterieuze toer opgaan door hun wazig bibberige video-stijl. Een film voor de niet veeleisende geweldfilm liefhebber. Onze aandacht gaat evenwel deze week uit naar de spannende schattenjacht ons in beeld gebracht door regis seur Vincent McEveety met een knappe Peter Ustinov in de titelrol. Deze Walt Disneyproduktie die geba seerd is op de roman 'Voyage a Matacumba' is een avonturenfilm voor groot en klein, waarin twee jongens op zoek gaan naar een fabuleuze schat verbor gen in Matacumba (Florida) een schat waarop ook een stel bandieten het gemunt heeft. Het verhaalt de lotge vallen van twee knapen uit Kentucky Davie een blanke en Thad een zwartje, die kort na het einde van de Amerikaanse secessieoorlog naar de moerassen van de Matacumba in Florida trek ken om er een goudschat te zoeken die daar begraven werd door de gesneuvelde vader van Davie. Een gewe zen slaaf vertrouwd hen de kaart van de geheime berg plaats toe, kort voor hij vermoord werd door een bende blanken die ook op de schat uit zijn. Deze bende kruist telkens weer het pad van de twee jongens, die tijdens hun zwerftocht vriendschap sluiten met een ondernemende dame en een rondreizende kwakzwalver (Peter Ustinov). Alle ingre diënten van het grote avon tuur, dat toch altijd tot de verbeelding van jong en oud blijft spreken, zijn in deze film verenigd. Vooral de tweede helft, de eigenlijke schattenjacht, ontbreekt het niet aan bewogen gebeur tenissen waarvan de voor spelbaarheid niets afdoet van het genoegen dat men eraan beleeft. Dat is hoofd zakelijk te danken aan de weergaloze humor van Peter Ustinov die aan de meest banale voorvallen een cachet weet te geven. Met enig voorbehoud tegen sommige wat gewelddadige of angst wekkende scenes, is dit een aardige film voor de jeugd, waar ook volwassenen graag zullen van meesnoepen. Daarenboven heeft de film de verdienste dat er prak tisch geen studiowerk bij te pas komt en heel het verhaal zich afspeelt in natuurlijke dekors, die door de verzorg de fotografie volledig tot hun recht komen. R. CINEMA FEESTPALEIS ZAAL 1 Met «Ashanti» de laatste avonturenfilm van Richard Fleischer worden wij gekonfronteerd met een pro bleem waarover niet meer zoveel gesproken of ge schreven wordt, maar dat nog steeds bestaat; de handel in blanke slavinnen, of de slavenhandel in het algemeen. Regisseur Richard Fleischer een grootmeester van de spektakulaire aktiefilm, denken wij maar aan «To- ra, Tora!» en «20.000 mijlen onder zee», draaide in prachtige natuurdekors zijn nieuwste sukses «As hanti». Hiervoor had hij een hele resem internatio nale vedetten ter zijner beschikking zoals Michael Caine, Peter Ustinov, Kabir Bedi (een van de topak- teurs in Indië), Beverly Johnson, Omar Sharif, Rex Harrison, William Holden, enz. Het verhaal zelfver- plaatst ons naar een klein inlands dorp in West Afrika waar David en zijn in Afrika geboren echtgenote Anansa Linderby, beiden geneesheren, werken voor de Wereld Gezondheidsorganisatie. Na een bad in het nabije meer, verdwijnt Anansa. Verscheurde kleren en bandensporen wijzen erop dat zij ontvoerd werd. David gaat naar Kommissaris - Batak die machteloos is, daar alle inlichtingen erop wijzen dat de ontvoering het werk is van de geweten loze slavendnjver Suleiman. Door de bemiddeling van een medewerker komt Da vid in kontakt met Kapitein Bradford, welke hem de raad geeft de karavaan te vinden voor die in de Sahara komt. Het steeds bewegende zand wist daar immers de sporen zeer vlug uit. De eerste hulp komt van Brian Walker, een mede werker van een tegen de slavernij gerichte organisa tie, die hem aan Jim Sandell voorstelt een ervaren helikopterpiloot die tegen betaling voor hulp te vin den is. Zij vinden de karavaan, wanneer deze op een vlot een rivier wilt oversteken. CINEMA FEESTPALEIS ZAAL 2 In zaal 2 loopt voor de derde verlengingsweek, of voor de vijfde week te Aalst «Comming Ho.me», de grote Oskarwinnaar op het laatste festival. CINEMA PALACE BENEDENZAAL «The eyes of Laura Mars», een film van Irvin Kersh ner, waarin Barbara Streisand de titelsong zingt, ver telt ons het verhaal van een modefotografe die fel in trek is omwille van haar speciale smaak. Zij plaatst haar modellen immers graag in een dekor van ero tiek, geweld, mysterie en dood. Up de vernissage van haar uitzonderlijke kollektie foto's is al wat naam heeft in New York aanwezig. Ook haar vrienden en kennissen zijn van de partij: Donald, haar impressario en intieme vriend, Michael, haar ex-echtgenoot, Tommy, haar chauffeur en na tuurlijk ook enkele mannequins van Laura waaronder haar vedetten Michèle en Lulu. Het is tijdens deze tentoonstelling dat Laura de moord op haar uitgever verneemt. Zij is geweldig onder de indruk van dit vreselijke nieuws vooral om dat zij zich nu een nachtmerrie herinnert waarin zij alle details van deze moord had gedroomd: de eerste moord trouwens van een ganse reeks! Zij wordt zich nu bewust van die uitzonderlijke gave waarover zij beschikt en die haar, ongewild, zal bin den aan de moordenaar op het ogenblik dat deze zijn misdaad uitvoert. In de rol van Laura Mars treffen wij Faye Dunaway aan. CINEMA PALACE .STUDIO Lees Film van de week.

De Voorpost | 1979 | | pagina 9