grootlede fi li AMBACHTENMARKT DE LEEUWERIK TE LEDE AMBACHTENMARKT DE SPELEMOLEN TE WANZELE: VEEL INTERESSE m PAARDENOMMEGANG TE MERE 't Is kermis te Mere vol gend weekend 1 12 - 17.8 1979 - De Voorpost Kantklossen aan het reuzekussen. Kopergravure op de ambachtenmarkt te Wanzele. Er werden heel wat metertjes garen gespnnnen op de ambachtenmarkt die doorging ter gelegenheid van het grootste volksdansfeest dat de Leeuwerik organiseerde. (Mark) STREEKNIEUWS Erpe-Mere De feestvierende volksdansgroep de Leeuwerik. Hoog tijd dat ze eens in de schijnwerper worden geplaatst Het feestvierende speelplein «De Speiemolen» mocht rekenen op veel belangstelling voori» oude ambachten die tentoongesteld werden. (Mark) Niet gemakkelijk om te paard te zegenen te gaan. (Mark) Op 5 augustus jl. is tijdens een partijtje kaartspel echtwaar een achtste getoond te Erpe. Het was de heer Freddy De Backer uit de Statiestraat, die onschuldig een kaartje ging leggen op het dorp bij Marie-Jeanne. En daar gebeurde het terwijl de heren Ómer De Nijs Willy De Vliegher en Edmond Buyst er stonden bij te kijken. Getuigen bij de vleet, maar onze verslaggeefster kon alleen de namen van de heren Clement Janssens en Hunbert Nijs in het gewoel noteren. Met voorpostse gelukwensen en dat betekent iets! Het voetbal zal bij deze heugelijke gelegenheid al zijn supporters mobiliseren om in zijn kantien op te vullen met steunende drinkerds. Een grote voetbalwedstrijd te 16 uur tegen F.C Burst moet het sportieve element uitmaken. De wedstrijd kadert in het voetbaltornooi van Erpe-Mere. De chiro van Mere organiseert weeral een qrote fuif op zondag 19 augustus in zijn eigen chiroheem aan de Daal— straat. Zondag a.s. 19 oogstte 16 uur programmeert basket Mere een grote vriendschappelijke wedstrijd tegen onze noor-' derburen uit Amsterdam. Deze internationale ontmoeting moet onze jongens moreel oppeppen om aan het nieuwe sportseizoen in eerste provinciale te beginnen. Vorige week ontmoetten ze hun medestanders van Gentson en moesten de duimen heel eventjes leggen: uitslag 81-78 voor de bezoekers. De zondag daarop 26 augustus komt buur Haaltert op bezoek, in het kader van de beker van Oost-Vlaanderen. Aanvang te 15 uur. De jongeren van BBC Erpe-Mere mogen zondag niet al te lang aan de kermistafel blijven zitten te 14.30 uur spelen de scholieren tegen Silaba. Al de matchen worden ge speeld in de grote turnzaal van het Sint-Jozefsinstituut. De verbouwingswerken aan het basketterrein te Mere zijn opnieuw van start gegaan. Men zal zich herinneren dat een overdekking van het terrein gepland is. Dat de werken zo lang zijn stilgelegd heeft zeker te maken met een financieel pijnlijke situatie van een bedrijf dat aan de werken deel nam, maar hoe de zaak precies zit is ons niet bekend Waar het vroeger voorzien was dat de zaak precies zit is ons niet bekend Waar het vroeger voorzien was dat de werken en de overdekking tegen eind augustus zouden voleindigd zijn. maakt men zich nu sterk dat er maar 10 dagen moeten bijkomen: tegen 10 september zouden de jongens van BBC Erpe-Mere moeten wachten om in een overdekte zaal te kunnen spelen. Nu gaan de trainingen door op het terrein van Chiro Mere en speelt men de wedstrijden in de turnzaal van het klooster. Men is het klooster en de leiding van Chiro enorm dankbaar voor het ter beschikking stellen van de terreinen, maar nu moet men toch nog de kantine missen. De opbrengst van de kantine is toch niet te versmaden. Maar er is dus weer hoop. Volgende zondag 19 augustus is er ter gelegenheid van Honegemkermis te Erpe een wielerwedstrijd voor juniores. Start te 15,00 uur aan het Brughuis voor een /it van 88 km, nl. 8 ronden van 11 km. Op zaterdag 1 september a.s. heeft er in de zaal Toren galm te Aaigem het jaarlijks boerenhal van het Algemeen boerensyndikaat plaats. Aanvang te 21 uur met de Muzet- tas als orkest. Dokter Piet Vandamme, voorheen Dorpstraat, 34 te Erpe, vat zijn raadplegingen vanaf 27 augustus aan in zijn nieuwe woning aan de Dorpsstraat 80 te Erpe. Zijn tele foon blijft ongewijzigd; (70.28.33). Op zondag 26 augustus worden een stel para's te Otter- gem gedropt. Het spektakel heeft te 15 uur plaats op de weide recht tegenover het oud-gemeentehuis. Dat heeft allemaal met de kermis van Ottergem te maken. Blijkbaar blijft men daar ook niet meer bij de feesttafel zitten. Naar verluid zijn er ook enkele wielerwedstrijden gepland op zaterdag 25 en zondag 2b augustus. Te Erpe g&at er op vrijdag 24 augustus een wereldwinkel open. Alle geïnteresseerden zijn uitgenodigd op een re ceptie te 20.30 uur. De wereldwinkel zal permanent zijn j ueuitjfi openen aan de Rooseveltlaan, 2 (op het dorp splein). Een grote avondmarkt op zaterdag 25 augustus moet een feestelijke opening zijn. Meer hierover in vol gende editie van ons blad) Het weekend vóór de Meerse kermis gaat te Mere de alomgekende paardenommegang uit Deze vind zijn oorsprong in de eeuwennude beeweg ter ere «en de mirakuleuze O.LVrouw-beeld dat °P donderdag 30 augustus te 20 uur is er een nieuwe de kerk van Mere siert Ook dit jaar kwamen ruim 100 paarden opdagen om deel te nemen aan algemene vergadering van de gemeentelijke kultuurraad j jn de schjjnwerper dank zij de retromode: het biezen van stoelen. (Mark) deze prachtige ommegang. (Mark) gepland, in het chiroheem te Mere. De Speiemolen» had ook een cider-maker te gast Gratis proeven liet niemand dan voorbijgaan! (Mark) Vertinnen van lepels, een verloren ambacht (Mark) Pastoor Wauters reed de paardenommegang te Mere in met deze prachtige koets. (Mark)

De Voorpost | 1979 | | pagina 12