Trappeniers Lbbw maakte alweer het verschil •m w om. eren geveld door «De Meester» CiP tf Beker van Vlaanderen m Zaterdag 18 augustus: KAV Dendermondf Eendracht Aalst S.K. SINT-NIKLAAS - EENDRACHT AALST 1-1 m. j Mmm 1- %IU MM SPELERS MOETEN ALTIJD GEMOTIVEERD ZIJN DE ABONNEMENTEN VAN SPORTKRING 16 - 17.8.1979 - De Voorpost De Voorpost SPORT JÊr I Sint Niklaas - E. Aalst. Emanuelson heeft de. hele verdediging van E. Aalst opgerold maar1. Trappeniers zal hem sloppen (pm) Jean Trappeniers. overgekomen van Antwerp, heeft zaterdagavond tegen S.K. Sint-Niklaas nog maar eens bewezen over welke klasse-elementen hij beschikt. Op hem stuitten de Klaasjes meer dan eens, zoniet zou de score er wellicht anders hebben uit gezien. Nochtans moet men bij SKSN niet alle schuld» op deze schitterende doelman schuiven, ergens mistastte scheidsrechter Van den Wijngaert toch ook toen Van Kemseke de bal duidelijk met de hand speelde flink binnen de backarea. Die terecht opgeëiste strafschop kwam er echter niet zodat Sportkring onverwijld naar dat geruststellende doelpunt bleef zoeken... en niet vond. Sint Niklaas - E. Aalst. Emanuelson: kwikzilver en techniek (pm) Zowel Robert Willems als aan de overkant opnieuw op eerder onbegrijpelijke wijze. Maar ook Schouppe bezon digde zich daaraan, en even la ter had Van Roy pech. Als we de lezer dan nog vertellen dat vijf minuten vóór rust een aktie Emanuelson - Veyt naast het doel strandde, hebben we over die eerste helft alles gezegd. Pover dus maar misschien dan toch heilzaam voor de thuis ploeg want die verscheen on der een totaal andere gedaante op het grasveld. Eerst kreeg Marievoet nog de kans de stand op te drijven maar zelfs Jef Beirinckx en Lodewijckx, toch eerder aanleunend bij het verdedigend kompartiment, zagen we meer dan eens voor doel verschijnen. Die infiltra ties waren overigens broodno dig en dat hadden Emanuelson en Veyt ook begrepen. 'li nii'i •-W.T r| Cees Waeterinckx waren over Met Bruno Marin in de ploeg, het vertoon van de eerste helft ter vervanging van Deraeve, helemaal niet te spreken. Het kregen de geelblauwen plots leverde de spelers tijdens de meer armslag. Wél diende rust een flinke bolwassing op. doelman Smet al zijn talenten Eendracht Aalst kombineerde boven te halen om een schitte- inderdaad heel wat vlotter, rende kombinatic tussen Van was ook sekuur bij de balwis- R0y en Marievoet ongedaan te selingen en kon regelmatig een maken. Laatstgenoemde kreeg pion vrijspelen. Sportkring daarna geel toen hij Verstrae- had wel een pak goede wil in ten (goede wedstrijd ove- pacht maar kwam in die eerste rigens) neerhaalde. Even later periode niet veFder dan enkele kon Dauwe op aangeven van knappe kombinaties waarbij Lambrechts zijn eerste Sport- Veyt, Emanuelson en Lode- kringdoelpunt maken: Trap- wijekx betrokken waren. peniers was volledig kansloos. Het keerpunt lag in feite gesi- (1 -1 tueerd rond het halfuur toen Sint-Niklaas leek het nü maar Veyt voor Trappeniers ver- pas te menen. Beter in de op- scheen maar zich de bal uit de bouw en kansen te over. dat voeten liet halen. Aalst had was het vernieuwde spclbeeld zich tot dan toe netjes de meer- van de laatste 20 minuten. Met dere van zijn opponent ge- een ongelooflijke reflex hield toond. Kreeg Jan Smet een Trappeniers ngg Marin van open doekje toen hij Dierickx een doelpunt en dal deed hij te grazen nam dan mistte Veyt nogmaals toen na hoekschop S.K. Sint-Niklaas - E. Aalst. Werner De Raeve moet nog een paar kilogram kunnen wegwerken om het 90 minuten vol te houden Zowel Robert Willems als Cees Waeterinckx, de verant woordelijken bij Sportkring, waren weinig gelukkig na afloop van de partij tegen Aalst. Zij zochten maar vonden de motivatie niet bij hun spelers. Vooral de eerste helft leed daaronder. Zegt Willems daar over: ■•Het gaat niet op dat spelers steeds maar denken dat ze nog tijd hebben-. Voetbal betekent inzet van de eerste tot de laa'ste minuut. Wat ze tegen Lokeren konden, moeten ze zeker kunnen herhalen tegen een gelijkwaar dige tweedeklasser. Men mag de wedstrijd niet ondergaanDe eerste helft was daar het sprekend bewijs van We ondergingen de partij in plaats van zelf initiatieven te nemen. Er moet gevochten worden voor'iedere bal, zie maar naar Aalst-. Evenmin waren beide trainers te spreken over de scheids rechter. Lambrechts werd enkele malen krachtig aange pakt, handspel van Van Kemseke werd niet gefloten e.d.m. De tweede periode vergoedde echter heel wat. Sportkring pakte na de bolwassing tijdens de rust opnieuw uit met keurige aanvallen, fris voetbal en mooie kombina ties. Kortom, zoals het hoort. Voor Sportkring was het de laatste thuiswedstrijd dat het aan zijn publiek kon aanbieden. Het zal dus wachten zijn tot I september als La Louvière op bezoek komt. Die wedstrijd wordt, indien de bondsinstanties dit goedkeu ren, verschoven naar een dag vroeger, om de konkurren- tie met die grote topper Lokeren - Beveren van 2 septem ber uit de weg te gaan. Dit bericht zullen we in onze volgende editie kunnen bevestigen. A.G. Lodewijckx alleen voor hem Verstraeten, Caers, Van Hae- stond afgezonderd. vere, Beirinckx, Lambrechts, Sportkring kwam echter niet Dauwe, Lodewijckx, Der- verder dan de bovenvermelde acve, Veyt en Emanuelson. uitslag, ook al omdat Aalst af en toe krachtig doorpakte. Dat deed Dierickx enkele malen met Lambrechts maar Van den Wijngaert zag daar weinig gra ten in. Aalst heeft zich vooral tijdens de eerste helft van zijn extra- goede zijde laten zien. Hel is een team dat «vechten- kan en de wil heeft een degelijk kom petitiepatroon naar voren te brengen. Sportkring leek eerder onge motiveerd en dat was minder begrijpelijk na de knappe partij tegen gebuur Lokcren. DE PLOEGEN Sint-Niklaas: Smet, E. Aalst: Trappeniers. Baten, Van Kemseke, Dierickx, De Sanghere, Arnolis, Van den Bergh, Schouppe. Van Roy, Salvador en Marievoet Doelpunten: 30' Schouppe 71' Dauwe (1-1) Kaarten: geel voor Marievoet Wijzigingen: 61' Marin i.p.v. Deraeve en 84' Verhoeven i.p.v Salva dor Scheidsrechter: de heer Van den Wijngaert Toeschouwers: 2000 André Govacrt Hieronder treft de lezer de prijzen der plaatsen en deze van de abonnementen aan Zij kunnen verkregen worden bij j sekretaris William Heyman. iedere dag op het terrein. Overdekte staantribune: 1.400 Beneden tribune: 2.200 -» Boventribune: 2.800 Deze abonnementen geven ook recht op vrije toegang j voor de wedstrijden van de reserven en de Ucfa's. Prijzen der plaatsen: onoverdekt: 90. overdekt, 110, be- nedentribune: 190, boventribune: 220. Kinderen en ge pensioneerden: 60 F. Dit is enkel voor de staantribune. Sint Niklaas - E. Aalst. Danny Veyt werkte hard maar heeft toch noodaanZidane om hem perfekt aan te spelen (pm) Het KAVD-bestuur bouwt verder aan de wederopstanding van de club. Na de invallers van Lokeren en Beveren, nu het eerste elftal van Eendracht Aalst op bezoek. Hoewel het bekeravontuur voor KAVD één wedstrijd te vroeg eindigde, zijn de verantwoordelijken niet zo teleur gesteld. Er is veel meer inzet van de spelers dan vorig jaar. Ook de nieuwe spelers hebben zich goed aangepast en Van Meirhaeghe, Vanden Broecke, Van Cauteren, en vooral Bevaert, hebben zich voorbeeldig ingezet. Tegen Meulebeke bleek anderzijds duidelijk dat KAVD- spelers. Schelfhout, Catrysse, Van Cauteren, en De Man «een week training- te kort kwamen. René De Man kwetste zich immers op Anzegem. Tegen Meulebeke deemsterde ook hij na een uur weg. KAVD- gaat nu zijn trainingsprogramma veranderen en de trainingsbclasting opvoeren. Alles wordt nu in funktic van de kompetitie geplaatst. Voornamelijk de topper tegen Hammc Intussen komen Hillaert en Belis, terug en zal men eindelijk over zijn volwaardige kern beschikken. Zaterdag tegen het eerste elftal van E. Aalst, zal mén op nieuw «ontspannen- kunnen voetballen. Dcndermonde - Aalst is altijd een attraktie geweest en KAVD verwacht opnieuw 800 toeschouwers. Aalst treedt op met zijn volle dige kern met o.m. Trappeniers, Salvador. Van Roy, Ma rievoet, De Sangere, enz Vasten zeker een avond met mooi voetbal. AA GENT - SPORTING LOKEREN 3-0 De zegereeks van Lokeren in het kader van de Beker van Vlaanderen werd door underdog AA Gent met bravoure afgebroken. De discipelen van «De Meester» speelden zaterdagavond met zoveel brio, dat wij ons waarempel in een bekerfinale waanden. Misschien was de aanwezigheid van AA Gent boss De Meester niet vreemd aan de zwier waarmee zijn elftal in het Ottenstadion sierlijke arabesken op de grasmat ten toon spreidde. Al moeten we eerlijkheidshalve toch bekennen dat de Lokerse afweer in de Gentse schijnwerpers donkere schaduwvlekken naliet. De tricolore achterhoede liep eerder op lemen benen op de Gentse mat, wat duidelijk tot uiting kwam bij het own-doelpunt van de anders steeds zo briljante Ronny Somers. Voor Lokeren is deze nederlaag evenwel geen ramp. Het voert nog steeds de Oostvlaamse reeks met duidelijk verschil aan zodat de finaleplaats hen niet meer kan ontsnappen. Wie de Lokerst tegenstander zal worden is evenwel op het ogenblik dat we deze regels schrijven nog niet bekend. In de Westvlaamse pool zitten immers Waregem, Kortrijk en Cerkle Brugge nog in de running. Daar biyft het voorlopig nog een pokerspel dat wellicht tot een oplossing zal komen op 15 augustus, wanneer Cerkel Brugge en Waregem met elkaar In de clinch moeten. Kortrtyk, kan men nu reeds zo goed als zeker uitschakelen voor deze eindrondeT Afwachten is dus de boodschap. AA Gent pakte al van bij de aanvang van de wedstrijd uit met puik voetbal en het verwonderde niemand dat Aad Koud ijzer het ijzer smeedde terwijl het nog heet was. Die zette de ganse Lokerse aanhang al op de 13e minuut voor een voldon gen feit met een 18-karaat doelpunt. Voordien was Koudijzer al de smaakma ker geweest. Zo bievoorbeeld wanneer hij op inzenden van Frankie Van Haecke uitpak te met een spektakulaire omhaal en kort daarop een perfekte vrijschop van Bibi Hinderyckx naar de kooi van Hoogenboom knikte, kopbal waarmee Bob heel wat last had. Kwam dan het doel punt dat Gent voor de verdere wedstrijd over het terrein zou laten wervelen. Benoot mocht inzenden van de Lokerse verdediging, die blijkbaar vergeten was dat Koudijzer op zijn minst even goed is met het hoofd als met de voet. De ranke Nederlander liet de kans niet onbenut. Hij knikte het leder perfekt naast de verste staak buiten bereik van Hoogenboom. Lokeren was aangeslagen en in de Gentse tribune zat De Meester met duidelijke pretjes in zijn ogen te kijken naar het vertoon van zijn volgelingen. Maar Lokeren kwam die counter te boven met een prachtig schot van hard- schieter René Verheyen die de vuisten van Laureyssen verschroeide met een loeier uit betere tijden. De hoek schop die hieruit voortvloei de leverde voor de trivolores niets op. Bij Lokeren was het vooral Mommens die met zijn rijk talent woekerde. Lees door blz. 17 Sporting Lokeren zoals het dit jaar zal aantreden.

De Voorpost | 1979 | | pagina 16