EENDRACHT AALST WIL BIJ DE TOP AANLEUNEN wmmmm okeren geveld door de meester Ook voor de jeugdhuizen wenkt nieuwe voetbaikompetitie De Voorpost - 17.8 1979 - 17 idracht Aalst is straks aan zijn derde seizoen toe in de tweede klasse. Men heeft ituurlijk al enige ervaring opgedaan en zich ook wel een zekere reputatie opgebouwd, ondanks het feit dat men in de recente kompetitie hard moest knokken om de degradatie te ontspringen. Het was immers zo dat men een slechte start nam. Men had zich vergaloppeerd in de «Beker van Vlaanderen». En de eerste wedstrijden werden noch min noch meer een flop. Trainer Van der Eist die nochtans de ploeg gedurende meerdere jaren sportief had geleid, en met haar van de derde naar de tweede klasse was gelaveerd, werd jan de dijk gezet. De schoen wrong toen zowat overal. Dan verscheen Henk Houwaart in iet P. Cornelisstadion en Eendracht begon aan een revalidatieperiode. Uiteindelijk eindigde men negende, waarbij het vooropgestelde strafdoel toch niet werd bereikt. Hoe tekent de situatie zich nu af met de nakende kompetitie dichtbij. Men is het over een zaak namelijk dat in de kompetitie hard «om den brode» zal gestreden worden. Toch kan er een ding niet uit iet oog worden verloren. Met de aanwinsten die men in de afgelopen transfer- leriode op de kop tikte, zal iendracht zonder enige twij- versterkt aan de start omen. Men roomde, wat nen noemt de transfermarkt aker niet af, maar zoals roorzitter Daeleman stelde nen kocht spelers aan in funktie van de tijdens het orige seizoen vastgestelde ekortkomingen en ook in nereenstemming met de lortemonnee. «Het is zeker liemand ontgaan dat we in Ie twee jaar dat we in de weede klasse uitkwamen eveel doelpunten moesten oestaan. )p bepaalde momenten rerd er zelfs vrij gemakke- ijk tegen ons gescoord. Vorig seizoen kregen we, het swaarste passief van de «eks. Het lag voor de hand lat men in die richting de oelhorens zou uitsteken, laarbij ook rekening hou- lend met de budgettaire nogelijkheden. We hebben net Trappeniers en De- ighere, naar mijn gevoe- m twee ervaringrijke spe- :rs op de kop getikt, die ust moeten brengen in onze erdediging. De achterste ijn kwam te vaak in paniek, ean Trappeniers is wel 37 hij heeft nog steeds de lasse. Dat is inmiddels ook ebleken. En Desanghere is lij machte onze verdediging e organizeren. Anderdeels tonden we ook nog Paul Schouppe aantrekken. Al dus hebben we ons midden veld ook beter gestoffeerd. Schouppe speelde bij C. Brugge en dat is toch wel een referentie. Hij loste de ver wachtingen totnogtoe in. Daarbij mag ik stellen dat onze spelerskern flink is uitgebreid. In de loop van de vorige kompetitie hebben zich enkele jongere spelers aangemeld. Die hebben nu hun plaats in de kern verworven. We zijn de laatste jaren zeer bezorgd geweest om de jeugdpolitiek. We hebben er ook heel wat geld tegenaan gegooid. Maar dit begint nu stilaan te renderen. Jaarlijks worden zowat om en bij de 500 jongeren opgevangen. Meerdere goede trainers en begeleiders staan ter be schikking. Het is wel een werking op lange termijn. Wat de trainer betreft was er een wissel. Het was wel met enige spijt dat we Henk Houwaart lieten vertrekken. Hij heeft onze klub grote diensten bewezen. Het was echter onmogelijk hem te behouden. De eisen van Houwaart lagen voor onze middelen zeer hoog. En we lieten de keuze vallen op onze vroegere speler Walter Elegeert, die een diploma van Heyzeltrainer op zak heeft. Elegeert kent vol doende het klappen van de zweep om onze ploeg met een zeker sukses door de kompetitie, die mijns inziens loodzwaar zal worden, te loodsen. Ik houd er ook aan te bevestigen dat we onze eigen jongeren alleszins de kans willen laten zich verder te manifesteren. Wat nu de vooruitzichten voor de na kende slag betreft, durf ik eerst een vooral hopen op een betere kompetitiestart. Dat moet het alleszins wor den. We moeten nu absoluut vermijden van meet af aan naar de staart van de klassering te glijden. Vooral als we het aantal kijkers willen opvoeren. Qua pu blieke belangstelling hadden we wel ons deel, doch een gemiddelde van om en bij de 4000 kijkers is toch niet voldoende voor een klub uit de tweede klasse. We moe ten dan ook direkt resulta ten halen om een grotere kijkdichtheid te halen. Het is moeilijk te voorspellen wie volgend seizoen de piek van de klassering zal bereiken. Gelet op wat de jongste kompetitie bracht zie ik Tongeren opnieuw zeer dicht eindigen. De kansen van A.A. Gent kunnen ook niet weggewuifd worden, al lieten de oefenmatchen dit niet doorschemeren. En R. Mechelen zie ik ook best in staat om scherven te maken. Deze klub was trouwens zeer bedrijvig op de transfer markt. Wat Eendracht be treft ben ik gematigd opti mistisch na de belevenis van vorig seizoen. We hadden ons toen wellicht vergalop peerd in de «Beker van Vlaanderen» die we nu heel wat kalmer hebben aange pakt. Ik meen dat we met het voorhanden zijnde po tentieel bij machte moeten zijn een plaats in de eerste acht te verwerven. Onder voorbehoud echter dat we van tegenslagen gespaard blijven, durf ik zelfs een vijfde plaats vooropstellen. Het wordt geen gemakkelijk jaar, want de tweede afde ling is zo evenwichtig uitge balanceerd dat men geen echt houvast heeft.» Aldus de Eendracht voorzitter Frans Daeleman, die gedu rende de vijf jaar dat hij aan het bewind is reeds heel wat heeft verwezenlijkt. Zo wordt nu onder zijn impuls aan het stadion gewerkt. Men kreeg reeds een nieuwe tribune en nu zal het aantal staanplaatsen verder worden uitgebreid. Op het program ma voor het volgend jaar staan de volledige vernieu wing van de zittribune en van de kleedkamers terwijl de joernalisten ook een degelijk onderkomen zullen krijgen. Dit alles is mogelijk met de steun van de stads bestuur. Zodat Aalst binnen het bestek van een drietal jaar over een onder alle opzichten modern stadion zal kunnen beschikken. Bouwen aan een mooier stadion en meteen ook aan een steeds maar betere formatie. Men mag stellen dat Eendracht Aalst op de goede weg is. De spelers hebben echter het laatste woord. Wie voorzitter Daeleman kent weet dat er in het P. Cornelisstadion op alle ge bied hard gewerkt wordt. Het parool luidt «ieder sei zoen een stapje voorwaarts». We menen echter dat Een dracht nu toch bij machten. Moet zijn om bij de top aan te leunen. Men heeft immers en ervaring en veelbelovende jeugd in de rangen. J.V.H. WttKBUD - KAV Dendcnnonde-kern in hun nieuwe shirts, (wii maar Lar- t die anders steeds op 4 inkenslag ligt, had blijk- 3 ür een al te lastige klant - !n Hanssens. Kortom, Lo in liep er op bepaalde ienten al te zwak bij om echte vuist te maken en it het hebben van uit- :ters. >|twee treffers ikie Van Haecke, noch- I uitstekend begonnen, fcisterde voor de rust weg. Tyerre dat hij zelfs een Prijpe kans zonder blozen F nek omwrong. Mocht pijzer in zijn plaats zijn ïst, dan kon de Gentse Pjcsman nummer twee •og hangen. Gelukkig r Lokeren bleef het bij die ene goal achterstand. Met dezelfde stand werd ook gerust. Na de citroentjes bleef Gent de lakens uitdelen en Koud- ijzer zette nog maar eens zijn torinstinkt kracht bij met een zoveelste kopbal. Geluk kig voor Lokeren was Ver- bruggen op de doellijn gaan postvatten. Amper was die sensatie voorbij toen Ronny Somers zich totaal van rich ting vergiste en zijn eigen doelman verraste. Dat ge beurde rond de 50e minuut. Twintig minuten laten weer een Lokerse misvatting. Re- né Veheyen verloor op een ongelukkige wijze de bal. Kwam daarbij nog dat John ny Velkeneers en dezelfde Verheyen met een hoofs knikje de bal doorlieten. Dat moesten ze zelfs niet gaan uitleggen tegen de jonge Noliet die de kans niet liet liggen. Ofschoon Boubie Hoogenboom zich als een duivel in een wijwatervat weerde om deze derde treffer te voorkomen. Noliet besliste er anders over. Doodkalm alsof hij niet aan zijn proefstuk was. schoof hij het leder behendig onder het lichaam van de vallende Lokerse goalie. Nolletje kon zijn vreugde niet op en liet zijn ploegmaats ruim delen in zijn brovourestukje. Lokeren onderging met lede ogen deze Gentse afstraf fing. Het leek zaterdagavond niet eens in staat een fatsoenlijke aktie in elkaar te timmeren. Maar in Loke ren moet men zich voorlopig nog geen zorgen maken: de finaleplaats is verzekerd en een slechte wedstrijd bete kent nog geen slecht seizoen. Integendeel, een slechte ge nerale repetitie is meestal de sleutel voor een goede op voering. Lokeren speelde met: Hoo genboom. Somers. Velke neers. De Schrijver, Ver- bruggen. Bett. Verheyen, Dardenne, Larsen, Lubanski en Mommens. Vervangingen: 46e minuut: Godjohnson voor Bett en op de 72e minuut Lohman voor Larsen. Doelpunten: 13e minuut: Koudijzer; 49e minuut: So mers in eigen doel en op 70ep minuut Noliet. De nieuwe trainer v Schouppe. (Eddy) i Eendracht Aalst Walter Elegeert met de aanwinsten Gerard Desanghere, Jean Trappeniers en Paul Ook de voetbalploegen van de Jeugdhuizen bereiden in alle ernst de nakende kompetitie voor. De organiza- toren van hun kant hebben opnieuw werk aan de win kel wat de samenstelling van de kalender betreft. Dit is inderdaad geen sinecure als men voor om en bij de zestien ploegen een geschikt terrein en dito accomo- datie moet vinden. De zestien zijn: Tuf Tuf, Efsee, Tijl, St. Joris, Twentiers, Zenith, Nijdrop, Ypsilon, Jome, Tanu, Pallieter, Liludamo, Spokuon, Terlinden, Eureka en de nieuwkomer 't Pilaartje. Meteen is dit dan ook de tweede klub uit Dender- monde die zal deelnemen aan het Voetbaltornooi van de Jeugdhuizen, dat op 2 september van start gaat. Kreja, wegens interne moei lijkheden, zal nu niet van de partij zijn. De wedstrijden worden zoals voorheen het geval was, zondagnamid dag om 14u30 gespeeld en dit op alle beschikbare ter reinen van Groot Aalst. Al leen de wedstrijden bij 't Pi laartje worden om prakti sche redenen zondag voormiddag om 10u30 te Dendermonde gespeeld. Het voetbaltornooi van de jeugdhuizen maakte de jongste jaren een steile op gang. En wat het leiden van de wedstrijden betreft zullen er in de komende kompetitie geen grote problemen rij zen. Men beschikte inder daad over een vast team van tien scheidsrechters, die zullen trachten de wed strijden in de goede baan te houden. Nieuw is dat alle spelers nu een aanslui- tingskaart moeten tekenen. Er wordt uiteraard een transferperiode voorzien waarbij de spelers zonder enige formaliteit op eigen verzoek naar een andere klub kunnen overstappen. Aansluiten tijdens het aan de gang zijnde seizoen is al tijd mogelijk. Het is en blijft aldus een «open» tornooi. Nu wordt er een heen en een terugronde gespeeld, dit in tegenstelling met de recente kompetitie. En er werd geen rustperiode voorzien. Naast de gewone voetbalkompetitie wordt er ook aan zaalvoetbal ge daan. Niet alle ploegen toonden natuurlijk belang stelling voor dit nieuwe in itiatief. Maar toch rekent men stellig op een dozijn in schrijvingen. Het Stadsbes tuur stelt gedurende twee uur de sporthal «Dender- hal» ter beschikking van deze zaalkompetitie. Wat natuurlijk niet zo veel is. Al met al wordt verwacht dat de kompetitie binnen de perken van het sportieve zal blijven. Wat trouwens ook het bijzonderste oogmerk is van de organizatoren die eens te meer heel wat van hun vrije tijd hebben ge spendeerd om die organiza- tie op wieltjes te laten lopen. J.V.H. K.A.V. Dendermonde SK Beveren (inv) 1-4 Weer een glimp van het eersteklassevoetbai ver scheen vorige week op de grasmat van het grembergs voetbalstadion met de komst van SK Beveren dat in zijn rangen toch gevestigde waarden als Van Goe- them, Vosters, Hoebeeck, Toon Pfaff en Truyens mee voerde. Bij de thuisploeg begroette men in de tweede helft het heroptreden van Jackie Schelfout terwijl de nieuwe aanwinst uit Zele, met name Pol Van Cauter, hersteld van een vervelende rugkwetsuur, eveneens van de partij was. De partij was, net zoals trouwens tegen SC Loke ren, erg aangenaam om volgen omdat beide teams niet zo veel aan stug verde digen dachten en meer oog hadden voor de offensie ven. Het was dan ook niet ver wonderlijk dat er plotseling een doelpunt uit de lucht viel al zullen de circa 350 toe schouwers wel gehoopt hebben dat de paars- blauwen er een voetje in hadden. Via Truyens werd het dan 0-1 na twintig minu ten al had Van der Linden amper enkele minuten veel last met een verre schuiver van Julien Van den Broec- ke. Na rust toonden de bezoe kers zich gedurende een twintigtal minuten echt de betere ploeg. Het kan nie mand verwonderen dat de stand dan ook opliep tot 0-3 al was er aan het tweede doelpunt een erg sterke bui- tenspelgeur. Gevaert herleidde wel met een knappe kopstoot doch wanneer Truyens even later weer de ruimte krijgt staat 1-4 op het bord. Dendermonde gaat dan op haar beurt de trommel roffe len en dwingt een licht veldmeesterschap af dat in de laatste minuten bijna in twee doelpunten resulteert. Eerst slalomt Van Cauteren zich voorbij Jan en alleman en moet Van der Linden het nodige geluk bij zijn onbe twistbare klasse voegen om de Zeienaar van .zijn de- fbuutgoal te houdeft^Amper twee minuten later is Ge vaert op zoek naar zijn tweede doelpunt van de avond doch vindt weer een mirakuleuze Van der Linden op zijn weg. Voor Dendermonde was het nochtans weer de gelegen heid om te bewijzen dat er met het huidig spelerspo- tentieel heel wat te bereiken moet zijn. Temeer daar In de vier wedstrijden nooit met een zelfde ploeg werd aangetreden. Op een an dere plaats leest U wel wat KAVD er tegen Meulebeke van terecht bracht. In hoe verre de verantwoordelijken al wijze lessen trokken uit de oefencampagne kan uit die uitslag al afgeleid wor den. 20' Truyens 0-1, 52' Tru yens 0-2, 60' Stevelinck 0-3, 64' Gevaert 1-3, 69' Truyens 1-4 Dendermonde: Hofman, Turneer. Verhelst. Vernim- men. Wets (62' Schelfout), Catrysse (46' Callewaert). Van den Broecke, Van Meirhaege. Gevaert. De Lentdecker (62' De Kinder). Gribbe (62' Van Cauter) SK Beveren: Van der Linden Van Goethem, Pfaff D Vostens, Waegeman (4 De Beule), Hoebeeck (4 De Bruyn), Pfaff A.. Tr yens, Pintens, Stevelinc Smet (46' Lotens). (gdp) Het dynamische jcugdkomitee van KAV Dendermonde ont vangt op zaterdag 25 augustus een afdeling van de Neder landse tweede divizicklub VV Geldrop. In feite is dat een tegenbezoek want de paars blauwe jeugd speelde reeds een tornooi te Geldrop waar de drie afgevaardigde ploegen met klank wonnen zonder één wedstrijd te moeten prijsge ven. Public-relations Norbert Ver* hofstadt deelde ons mee dat deze dag naast het sportieve ook een feestelijk karakter zal hebben. Het programma ziet er uit als volgt: te 13 uur: KAVD knapen - VV Geldrop te 14.30 uur: KAVD scholie ren - VV Geldrop te 16.00 uur: KAVD junioren - VV Geldrop Deze wedstrijden gaan door op het A-terrein. 's Avonds wordt het feestelijk karakter van de dag gebracht. Vanaf 20 uur wordt er in de zaal Roxy een verbroederings avond georganizeerd. Stemmige en aangepaste mu ziek zal zorgen voor een aan gepaste sfeer. Jeugd opleiden kost geld, door uw aanwezigheid helpt U het jeugdkomitcc van KAVD in zijn werking. In navolging van het hoofdbe stuur werd ook het jeugdkomi- tee grondig hervormd: Voor zitter Louis Tas, ondervoorzit ter Van Driessche Fr., Public Relatidh Norbert Verhofstadt, sekretaris De Donder, pen ningmeester Verhas en de le den Moens F., Moens P.. Van Cauwenberg, Rogiers, Cop- pens. Gillis. Pirct. Deze mensen zullen zich het ganse seizoen inspannen om de jeugd een degelijke bege leiding te geven. (gdp)

De Voorpost | 1979 | | pagina 17