Beker van België GESLAAGDE OUVERTURE HAMME VERKWANSELDE DOELRIJPE KANSEN Vigor Hamme - Lauwe 1-1 strafschoppen (5-4) 18 - 17.8.1979 - De Voorpost Doelwachter Malfliet van Ha mme stopt een strafschop. wit Beker van België. De vreugde kan niet op. Hanune gaat een ronde verder. Beker van België. Doelman Hofman van Dendermonde bleef na deze foutieve aanval liggen, (wim vc) Beker van België. Een verdienstelijke Paul Van Cauteren in duel met enkele tegenstanders. wim) Voor een grote belangstelling maar zonder doelman De Paepe en libero Guido Joos heeft Hamme een stap verder gezet In de beker van België. Niet zonder moeite heeft de Oostvlaamse eerste provindaler dit voor mekaar gebracht. Het werd een denderende start van Lauwe, waarbij vooral De Blauwe, Bouckaert, Dusselier en Hendrlckx zich zeer gevaarlijk aanstelden en In de aanvangs- mlnuten reeds doelman Malfliet op de proef stelden Nadien kwam de thuisploeg aan bod en hield ruimschoots dertig minuten de bezoekers op hun speel helft. Bij de eerste Hamse aanvallen vieler er ge vaarlijke schoten te note ren van Schuddinck en Brussel mans. Op de 12e minuut was het tussen Schuddinck en de nieuwe Hamse aanvals leider Maes een pracht- aanval die door laatst genoemde met een fraaie kopstoot werd besloten. Meermaals kregen de Hammenaars open doekjes op hun goed verzorgd samenspel. Tegen de gang van het spel in lukte de snelle Bouckaert - die Van Buyten het leder ont futselde - het openings doelpunt aan de 34 minuut. De thuisploeg hierdoor niet ont moedigd ging resoluut ten aanval en bracht heel wat gevaarlijke standjes voor het bezoekende doel. Doch doelman Reynaert bleek op de hoogte van zijn taak. Net voor de rust kon Rudy Maes op inzenden van Schuddinck de ploegen weer op gelijke hoogte brengen. In feite kon Hamme reeds aan de rust de zege vastgelegd hebben, doch de kansen werden niet benut. Na de rust pakte Lauwe weer uit met verrassende aanvallen. Reeds op de 51 minuut gaf Bouckaert gepast aan Dusselier die op de paal knalde waar bij het leder kansrijk in doelman Malfliets han den terechtkwam. Pas nadien besefte de thuis ploeg het dreigend be zoekende gevaar. Op de 59e minuut verkeek Dus selier een open kans hij alleen voor doelman Malfliet het leder tussen de benen liet rollen, wanneer hij slechts in te duwen had. Schoten van Schuddinck, Segers en Brussel mans misten de goede richting. Ten slotte moesten de straf schoppen de beslissing brengen. Doelman Mal fliet redde een straf schop waardoor de Hammenaars geplaatst zijn voor de volgende bekerronde. P. Van Gendt Beker van België. Stemmingsbeelden na de wedstrijd. Keeper Malfliet en Van Buyten die de laatste strafschop binnenkanjerde worden omhelsd. <AV DENDERMONDE-MEULEBEKE 2-2 strafschoppen 0-3) Us de bezoeker Martin bij het ingaan van het laatste kwar- ier de gelijkmaker nette, bereikte hij daarmee het doel vaarvoor Meulebeke zich met veel moed en doorzettings- ermogen uit het puin had heropgericht dat een sprankelend CAVD tijdens een spetterend openingskwartier had bij me iaar getrapt. ïr waren ruim achthonderd toeschouwers opgekomen voor ■en KAVD dat in haar voorbereiding al blijk had gegeven 'an de wil om er iets goeds van te maken. Craeye uiteindelijk net voor rust er 2-1 van maakte was dat een verdiende beloning al had de grensrechter wel gedaan dat zijn neus bloedde toen Schutij- zer op links een meter buiten spel mocht staan om een door steek op te halen. Na de pauze ging het spel ge lijk op, al toonde Meulebeke zich voor doel het gevaarlijkst. Vooraleer Martin gelijkstelde had Schutijser een unieke kans Beker van België. Dirk Calrysse trek! op avontuurImm vc) in de wolken geschoten en ei zo na zouden de bezoekers in de slotminuten nog aan winst geraken toen eerst Van Mie- ghem en nadien De Craeye met open ogen een gemaakte goal misten. In de strafschoppen lukten "Wigd Meulebeke drie schoppen en Hf. trapten Van den Broecke en F Gevaert op een klaarliggende v- ife doelman (de ref had blijkbaar r|| IKK I «4 |8| de beelden van een Be veren- Zaterdagavond te 20 uur speelt tegen tweede klasser Een- dracht Aalst. Eens te meer af- spraak op het Grembergs voet- balstadion. Beker van België. Dirk Calrysse en Jackie Schelfhout neutralizeren een bezoekende aanval. wim (gdp) vc) Beker van België. Dolgelukkige supporters bestormen het terrein, (wim vc) Veldtrainer Lucien Peleman sprak voor de wedstrijd tegen Meulebeke trouwens ook in die zin: «Het enige dat telt is een goed presteren in de kom petitie! De Beker van België staat centraal in de voorberei ding maar het is geenszins de bedoeling dè ploeg op te bran den in wedstrijden die toch uit eindelijk de ploeg onnodig be lasten. We moeten nu winnen tegen Meulebeke om onze tal rijke aanhangers het derde klasse-voetbal van SK Roese- lare aan te bieden!» Erik Gavaert liet het ganse sta dion rechtveren toen hij na amper een minuut een inzen den van de op rechts opgerukte Tumeer behandelde en met een korte rechtse de bal in de winkelhaak van het door Van Luchene verdedigde doel joeg. Dat was blijkbaar niet naar de zin van de bezoekers die on middellijk op rechts doorbra ken, gemakkelijk gecounterd werden en gedurende een kwartier met de rug op het ei gen doel geplakt werden. Toen ze er na een kwartiertje even uitkwamen kregen ze nummer twee tegen het net. Ju- lien Van den Broecke zorgde voor de verbinding in het mid denveld en aarzelde niet een doorspurtende Gevaert te be reiken die zonder aarzelen Van Luchene het nakijken gaf. Twee-nul, té veel van het goede? Dat dacht men bij Meu lebeke blijkbaar ook want een hardwerkende Maes trok de ploeg in het middenveld weer recht en schiep twee fazen die doelman Pol Hofman tot han delen dwongen. Toen De Beker van België. Keeper Reynaert weet de bal te bemachtigen boven het hoofd v< (wim vc)

De Voorpost | 1979 | | pagina 18